Новостной блок

Ходячий робот фирмы «Одетикс»

Это именно тот случай, когда «милого» можно узнать не только по внешнему облику, но и по походке. Ходячий робот фирмы «Одетикс» (США) имеет шесть ног, обеспечивающих ему маневренность, и отличается от множества своих собратьев, предназначенных для работы в опасных зонах (например, на атомных электростанциях или химических производствах), не только конструкцией, но и способностью на ходу изменять свой рост и походку.


Подробнее ...
Главная


Огляд і тестування ноутбука Acer Swift 3 SF314-52 на базі процесора Intel Core i5-8250U

  1. Acer Swift 3 (SF314-52)
  2. Комплект поставки
  3. Зовнішній вигляд
  4. екран
  5. Внутрішній пристрій
  6. Результати тестування
  7. PCMark 10
  8. Cinebench R11.5 / R15
  9. x264 HD Benchmark
  10. AIDA Cache & Memory Benchmark
  11. дискова підсистема
  12. PCMark 8 Storage
  13. Ігрові програми
  14. Ефективність системи охолодження і рівень шуму
  15. Особливості роботи процесора Intel Core i5-8250U
  16. Час автономної роботи
  17. Висновки

Вихід на ринок мобільних процесорів AMD Ryzen змусив компанію Intel в досить стислі терміни представити власні конкурентні рішення на базі мікроархітектури Core. CPU покоління Kaby Lake R отримали по два додаткових обчислювальних ядра, однак вони як і раніше змушені вписуватися в встановлені рамки тепловиділення в 15 Вт, які диктуються обмеженими можливостями систем охолодження більшості компактних ноутбуків і ультрабуків. Досягти цього без переходу на більш технологічний техпроцес виробництва виглядає досить непростим завданням. Сьогодні нам випала нагода ближче познайомитися з новим процесором Intel Core i5-8250U на прикладі оновленої лінійки ноутбуків Swift 3 від компанії Acer.

Acer Swift 3 (SF314-52)

Торішня версія Swift 3 - SF314-51 - за винятком посередньої якості матриці екрана, залишила після себе позитивне враження. Ноутбук виглядав збалансованим в плані технічних характеристик і добре підходив на роль універсального пристрою. Нова версія зберегла формат лептопа «на кожен день» проте незначно додала у вазі - маса героя огляду, без урахування блоку живлення, становить 1,8 кг.

Модель Acer Swift 3 (SF314-52) Сайт виробника acer.com Процесор Intel Core i5-8250U, 1600 МГц (до 3400 МГц у режимі Turbo Boost) Оперативна пам'ять 8 ГБ, DDR4-2400 Дисплей 14 ", 1920x1080, глянсовий, IPS (AUO B140HAN02.1) Відеокарта Intel HD Graphics 620 Дискова підсистема SSD 256 ГБ, Intel SSD 600p (M.2 2280, PCIe 3.0 x4, NVMe 1.2) Порти введення / виводу USB 3.1 Type C, 2x USB 3.0 Type A, USB 2.0 Type A, HDMI, вихід на навушники Комунікації Intel Dual Band Wireless-AC 7265 (802.11ac, Bluetooth 4.2) Картрідер SD (XC / HC) Мультимедіа Аудіосистема 2.0, веб-камера Акумулятор, мА • год 3200 Адаптер живлення, Вт 65 Розміри, мм 338 x 234 x 17,95 Маса, кг 1,8 Вартість , $ 880

Крім розглянутої модифікації з діагоналлю екрана в 14 дюймів, на вибір користувача також доступна версія з 15,6-дюймовою матрицею. У топових комплектаціях передбачено наявність дискретної відеокарти GeForce MX150, що в теорії повинно розширити ігрові можливості героя огляду.

Комплект поставки

Ноутбук поставляється в картонній коробці середніх розмірів. Комплект поставки мінімальний і не містить в собі будь-яких додаткових бонусів. До нього увійшли: лептоп, адаптер харчування номінальною потужністю в 65 Вт, інструкція користувача і кілька паперових буклетів.

Габарити блоку харчування складають всього 95х50х25 мм, що дозволяє без проблем розмістити його разом з ноутбуком в невеликому рюкзаку або сумці.

Зовнішній вигляд

Зовнішній вигляд SF314-52 можна описати як класичний або офісний. Корпус, прямокутної форми і з округленими краями, виконаний з непомітного сірого металевого сплаву. Аналогічно більшості мобільних рішень від Acer останніх років, по центру верхньої кришки лептопа розміщений логотип компанії.

На відміну від минулорічної версії, тепер корпус має малюнок довгастої шліфування і це виявилося дуже практичним рішенням - залишити на поверхні ноутбука відбитки пальців або інші сліди повсякденного використання практично неможливо.

Точні габарити пристрою дорівнюють 338x234x17,95 мм. Якість збірки і матеріалів знаходиться на задовільному рівні. Завдяки металевим елементам, загальна конструкція корпусу відчувається міцною. Помітні люфти або скрипи в ході експлуатації відсутні. З недоліків можна відзначити хіба що незначний прогин верхньої кришки, якщо ноутбук переносити в складеному стані однією рукою.

Внутрішній простір за рахунок контрасту чорних і сірих відтінків виглядає досить витончено. Ширина рамок окантовки дисплея стандартна і складає від 13 мм по краях до 32 мм в нижній частині екрана.

Конструкція повороту дисплея дозволяє його відкидати на 180 градусів, що стане в нагоді при роботі з ноутбуком в дорозі або в домашній обстановці, розмістивши його на колінах. Хід шарніра в SF314-52 тугий. Він добре фіксує екран у відкритому положенні і не розбовтується через кілька місяців ежеднево експлуатації.

Доступні портів містить більшість необхідних інтерфейси введення-виведення, які можу знадобитися користувачеві. На правій грані ноутбука знайшли своє місце кардрідер SD / SDHC / SDXC і роз'єм USB 2.0 Type А.

На ліву сторону внесені слот для зарядки лептопа, HDMI-порт, USB 3.1 Type C, два USB 3.0 Type-A і вихід для підключення навушників.

За стійкість Swift 3 SF314-52 на робочій поверхні відповідають кілька прогумованих ніжок, що розмістилися по периметру його корпусу. У лівому і правому нижньому кутах також зосереджена пара акустичних динаміків. Якість їх роботи відповідає сегменту пристрою. Запас гучності знаходиться на високому рівні, з можливістю появи хрипів на максимальній гучності.

В Swift 3 використовується повнорозмірна клавіатура острівного типу. Якщо порівнювати з минулою моделлю, то клавіатура новачка позбулася стовпчика функціональних клавіш Home / Pg Up / Pg Dn / End, які були переміщені на блок навігаційних стрілок. Виглядає це досить дивно, так як отримане вільний простір пішло не на покращення ергономіки пристрої введення, а просто збільшив розміри відступів до країв корпусу ноутбука.

З інших оптимізацій можна також відзначити поєднання через функціональну клавішу Fn цифрового блоку з основним.

Кнопка включення / виключення ноутбука вже звично зайняла своє місце в правому верхньому куті. Виробники все частіше вдаються до такої схеми організації робочого простору клавіатури і після короткого періоду адаптації з боку користувача проблем з можливим хибним натисканням кнопки харчування не виникає, але суб'єктивно, все ж краще розміщувати її за межами основного клавіатурного блоку.

Що стосується вражень від роботи з клавіатурою, то в цьому плані Swift 3 приємно порадував. Текст кількох останніх оглядів набирався мною саме з тестованого лептопа. Клавіші мають короткий хід в кілька міліметрів, спрацьовують швидко і зі зчитується віддачею. Дворівнева підсвічування покращує зчитування в нічний час доби, як символів латиниці, так і кирилиці.

Для додаткового захисту персональних даних лептоп оснащений сканером відбитків пальців.

Тачпад середніх розмірів підтримує всі стандартні жести і дотику, передбачені операційної системи Windows 10.

екран

У тестовому екземплярі ноутбука за основу екрану взята 14-дюймова матриця від AUO - модель B140HAN02.1. Це типова офісна панель, яка не претендує на зразкове якість передачі кольору, але має ряд базових ключових характеристик. В її актив можна записати використання технології IPS, що забезпечує широкі кути огляду, і повна відсутність ШИ-модуляції, що позитивно позначиться на зорі власника. Максимальна роздільна здатність екрану дорівнює 1920х1080 пікселів.

На відміну від минулорічної SF314-51, в нове версії лептопа місце матовою плівки поверх екрану зайняло захисне скло.

Використовуючи подібний конструктивне рішення, виробник повинен переконатися, що рівня максимальної яскравості підсвічування буде досить, щоб впоратися з можливими відбитками або відблисками. За результатами замірів колориметром, максимальна яскравість панелі становив лише 191 кд / м², чого явно не вистачить для роботи з ноутбуком на сонці. Мінімальний поріг яскравості знаходиться в межах 16 кд / м². Коефіцієнт статичної контрастності стабільний і в середньому склав +1276: 1.

Колірний обхват покриває 54,3% колірного простору sRGB. Гамма-криві проходять нижче референсної кривої. При інтенсивності яскравості підсвічування від 20% до 90% колірна температура знаходиться в діапазоні від 6800 до 6900 кельвінів.

Максимальне відхилення передачі кольору, згідно утиліти Argyll, досягає 23,32 одиниць. Середнє відхилення - 6,53 одиниць.

Максимальні кути огляду екрану близькі до 178 градусів. При зміщенні точки огляду спостерігається незначне падіння контрасту і вигоряння квітів.

У підсумку екран Swift 3 SF314-52 підійде для роботи в офісних додатках, серфінгу в Мережі і інших побутових завдань. Якості передачі кольору і точності настройки матриці буде недостатньо для професійної роботи з фотографією або відео-контентом.

Внутрішній пристрій

Розбирання ноутбука виконується просто. Для зняття нижньої кришки досить буде викрутити 9 гвинтів, розкиданих по краях корпусу, і відщепнути кілька засувок. Для поліпшення теплообміну всередині корпусу на дні лептопа передбачена секція з вентиляційних отворів.

Усередині ховається проста система охолодження, що складається з єдиного радіатора, однієї теплової трубки і радіального вентилятора.

Беручи до уваги факт комплектації ноутбука процесором нового покоління і пам'ятаючи про збільшилася на 300 грам масі, я очікував побачити поліпшену версію СО від SF314-51. На практиці ж, розміри і товщина радіатора і теплових у встановленій СО більше підійдуть для компактних ультрабуків, ніж для класу середньорозмірних ноутбуків. Наскільки це позначиться на стабільності роботи ключових компонентів системи, ми з'ясуємо в ході подальшого тестування.

Вже згадана конфігурація Swift 3 базується на центральному процесорі Intel Core i5-8250U, вбудованому графічному ядрі Intel HD Graphics 620, 8 гигабайтах оперативної пам'яті стандарту DDR4 з частотою 2400 МГц і NVMe SSD-накопичувачі, об'ємом 256 гігабайт. Майбутнім власникам ноутбука необхідно враховувати, що мікросхеми оперативної пам'яті розпаяні на материнській платі і самостійно розширити обсяг ОЗУ в подальшому буде неможливо.

Майбутнім власникам ноутбука необхідно враховувати, що мікросхеми оперативної пам'яті розпаяні на материнській платі і самостійно розширити обсяг ОЗУ в подальшому буде неможливо

Як я вже згадував, вихід мобільних процесорів Intel 8-го покоління відбувся не зовсім згідно початкових планів американської корпорації. Анонс мобільних CPU від AMD змусив Intel відійти від своєї класичної схеми дозованого приросту продуктивності на 5% в рік і в стислі терміни випустити більш конкретний продукт. Рішенням стало додати до вже існуючих CPU на базі архітектури Kaby Lake по 2 додаткових ядра. Таким чином, використовуваний процесор Core i5-8250U в своєму розпорядженні чотири обчислювальними ядрами, 6 мегабайтами кеша третього рівня і підтримує фірмову технологію Intel Hyper-Threading. Фактично, ми маємо справу з добре знайомим нам по ігровим моделям лептопів процесором Core i7-7700HQ, поріг тепловиділення якого був обмежений з 45 Вт до 15 Вт. Досягти цього вдалося за рахунок значного зниження базової тактової частоти, яка тепер становить всього 1600 МГц (для порівняння, у Core i5-7200U вона дорівнювала 2500 МГц).

Досягти цього вдалося за рахунок значного зниження базової тактової частоти, яка тепер становить всього 1600 МГц (для порівняння, у Core i5-7200U вона дорівнювала 2500 МГц)

Мобільний відеоядро HD Graphics 620, навпаки, отримало надбавку максимальної частоти роботи режимі Boost до 1100 МГц.

Мобільний відеоядро HD Graphics 620, навпаки, отримало надбавку максимальної частоти роботи режимі Boost до 1100 МГц

Як твердотільного накопичувача встановлена ​​доступна NVMe-модель від Intel - SSD 600p. SSD використовує флеш-пам'ять стандарту 3D TLC NAND в сукупності з контролером Silicon Motion SM2260. Завдяки підтримці передачі даних через інтерфейс PCI Express 3.0 x4 максимальна швидкість зчитування інформації може досягати 1570 Мбайт / с, швидкість запису обмежена на рівні 540 Мбайт / с.

Результати тестування

Загальна продуктивність

PCMark 8

PCMark 8

Загальна продуктивність Swift 3 знаходиться на високому, як для офісних моделей ноутбуків, рівні. Продемонстровані результати тестів PCMark 8 перевершує результати аналогічних моделей в складі з процесором Core I5-7200U.

PCMark 10

PCMark 10

Підсумкова оцінка в тесті PCMark 10 склала дві тисячі шістсот п'ятьдесят два бали в стандартному режимі і 3892 бали при розширеному тестуванні.

Cinebench R11.5 / R15

5 / R15

Приріст продуктивності щодо CPU Core I5-7200U спостерігається і в синтетичних тестах Cinebench. У процентному вираженні він варіюється від 5% до 50% в залежності від подтеста.

x264 HD Benchmark

x264 HD Benchmark

Ноутбуки на базі мобільних процесорів серії U як і раніше не підходять для швидкої обробки відео-контенту на постійній основі. Разом з тим, відставання від CPU Core i7-7700HQ виявилося значно нижче, ніж можна було очікувати. Якщо зіставити результати з котрі побували раніше у нас в лабораторії Nitro 5 , То гандикап останнього над SF314-52 вимірюється 27% у другому подтестов, в той час як в першій частині тестування Swift 3 і зовсім вийшов в лідери.

AIDA Cache & Memory Benchmark

AIDA Cache & Memory Benchmark

Оперативна пам'ять стандарту DDR4 функціонує в двоканальному режимі на частоті 2400 МГц і при таймінгах 17-17-17-39-T2. Пікова швидкість читання склала 27531 Мбайт / с, запису - 31160 Мбайт / с, копіювання - 26630 Мбайт / с.

дискова підсистема

CrystalDiskMark

CrystalDiskMark

Дискова підсистема зберігання даних працює швидко, але не претендує на будь-які рекорди. Твердотільний накопичувач Intel SSD 600p, об'ємом 256 гігабайт, здатний забезпечити максимальну швидкість зчитування лінійних даних на 1578 Мбайт / с, в той час як максимальна швидкість запису обмежена всього на рівні 587 Мбайт / с.

PCMark 8 Storage

PCMark 8 Storage

У реальних сценаріях використання, робота диска дуже схожа з більшістю SSD з інтерфейсом підключення SATA 6 Гбіт / с. У бенчмарке PCMark 8 Storage середня швидкість копіювання склала 224,19 Мбайт / с, пікова - 465,4 Мбайт / с.

Ігрові програми

3DMark

3DMark

Підвищення тактової частоти відеоядра дозволило отримати приріст продуктивності графічної підсистеми ноутбука приблизно в 10%. Swift 3 підійде для комфортної гри в несильно динамічні і невимогливі тайтли, такі як Hearthstone, Gwent: The Witcher Card Game, Dota 2 і інші.

Ефективність системи охолодження і рівень шуму

Перевірка можливостей системи охолодження проходила в приміщенні зі стабільною температурою повітря 24 ° C. Замірялися як пікові значень внутрішніх компонентів пристрою, так і рівень нагріву його корпусу. Необхідне навантаження забезпечила утиліта AIDA64.

Як видно з графіка стрес-тесту, з перших секунд серйозного навантаження центральний процесор Core i5-8250U швидко досягає критичної температури роботи, після чого в роботу вступають захисних механізми троттлінга. Робоча тактова частота знижується з позначки 3400 МГц до 1400 МГц. Разом з частотою падає і температура обчислювальних ядер, яка в ході тесту становила в середньому 70 ° C. Подальші прояви троттлінга відсутні.

Те, що температура ядер зафіксувалася на рівні 70 ° C, а не на більш звичних 90-95 ° C, які ми спостерігаємо при проходженні стрес-тесту AIDA64, говорить про те, що головним стримуючим фактором для Core i5-8250U виступає не температура, а обмежений на позначці в 15 Вт показник TDP. Гарна новина полягає в тому, що це можна досить просто виправити.

Особливості роботи процесора Intel Core i5-8250U

Для цього достатньо завантажити утиліту Intel Extreme Tuning Utility , Яка, як в старі добрі часи, дозволить любителям оверклокінгу провести тонке налаштування роботи процесора і збільшити його початкову продуктивність.

Отже, як я вже озвучував, процесор Core i5-8250U багато в чому є нічим іншим, як перейменованим CPU Core I7-7700HQ з більш жорстким обмеженням параметра TPD. Зазирнувши у вкладку Advanced Tuning ми можемо побачити, що при стандартних налаштуваннях під час виникнення серйозного навантаження перші 28 секунд Core i5-8250U буде працювати з обмеженням TDP до 44 Вт, після чого з метою економії заряду батареї обмеження буде підвищено до стандартних 15 Вт. На цій же вкладці користувач може самостійно задати бажаний рівень TDP для постійного режиму роботи процесора, а також відкоригувати напруга процесора. Підбір підсумкового значення TDP буде залежати тільки від можливостей системи охолодження, встановленої в конкретному ноутбуці.

СО в розглядаємо Swift 3 не можна назвати особливо продуктивною, але навіть з урахуванням її невеликих розмірів, мені вдалося підвищити рівень TPD до 25 Вт. Як бачимо на оновленому графіку, через 30 секунд роботи прояви троттлінга пропадають, а тактова частота фіксується на позначці в 1800 МГц, що на 400 МГц вище базових налаштувань.

У більш наближених до реальності тестових додатках, таких як кодування відео, ситуація ще краще. За рахунок тонкої настройки, діапазон робочих частот процесора вдалося збільшити з 1900-2600 МГц до 2600-3400 МГц. Пікова температура ядер знаходиться в межах норми, троттлінг відсутня.

У процентному вираженні, за рахунок нехитрих маніпуляцій нам вдалося отримати приріст продуктивності процесора 14-26%. За умови наявності більш продуктивної СО, підсумкових приріст виявився б ще вище.

Час автономної роботи

Тестування запасу часу автономної роботи ноутбука проходило згідно з оновленою методикою. Ми використовували утиліту Battery Eater Pro v2.70 і три вбудованих в неї бенчмарка: максимальне навантаження системи, режим читання, режим простою. Роль вихідного файлу при перегляді відео на себе взяв фільм Interstellar (формат .mkv, бітрейт 7698 Кбайт / с). Під час проходження всіх тестів був активований модуль Wi-Fi. Яскравість екрану була зафіксована на рівні 120 кд / м².

Що стосується часу роботи Swift 3 (без урахування додаткової тюнінгу TDP), то запасу заряду батареї вистачить, щоб підтримати працездатність ноутбука впродовж стандартного робочого дня. У режимі перегляду відео, час роботи скоротиться до п'яти з половиною годин. При максимальному навантаженні лептоп повідомить про необхідність підключення джерела живлення приблизно через 1 годину і 46 хвилин.

Висновки

Оновлення лінійки ноутбуків Acer Swift 3 принесло з собою більш продуктивний процесор, нові і менш мазкі матеріали корпусу і збільшилася на 300 грам масу пристрою за рахунок товщини металу і скляного покриття матриці. Розглянутий ноутбук SF314-52 в основному підійде в якості робочого асистента або для виконання побутових завдань користувача: перегляду фільмів, серфінгу в Інтернеті, запуск невимогливих ігор. З сильних сторін лептопа можна відзначити можливість ручного підвищення продуктивності процесора, приємну в роботі клавіатуру, IPS-екран і непоганий час автономної роботи. З мінусів: низька максимальна яскравість підсвічування екрану і обмежені можливості встановленої системи охолодження.

Читайте нас:

Голосование

Какой раздел вам наиболее интересен?
 
Яндекс.Метрика