Новостной блок

Ходячий робот фирмы «Одетикс»

Это именно тот случай, когда «милого» можно узнать не только по внешнему облику, но и по походке. Ходячий робот фирмы «Одетикс» (США) имеет шесть ног, обеспечивающих ему маневренность, и отличается от множества своих собратьев, предназначенных для работы в опасных зонах (например, на атомных электростанциях или химических производствах), не только конструкцией, но и способностью на ходу изменять свой рост и походку.


Подробнее ...
Главная


Ноутбук або комп'ютер, що краще вибрати для будинку?

  1. П реімущества і недоліки ноутбуків і комп'ютерів (ПК)
  2. Вибираємо потужний ноутбук

Привіт, друзі!

Ділові люди, домогосподарки, геймери, студенти та пенсіонери - всі користуються ноутбуками. Одним вони потрібні для роботи, іншим - для гри в стратегії і шутери, третім - щоб дивитися фільми і спілкуватися з друзями. При цьому всім хочеться вибрати такий лептоп, який би мав оптимальне співвідношення ціни і якості, справно служив багато років, був потужним і зручним в експлуатації. Але величезний вибір здатний збити столку кожного, тому варто більш детально зупинитися на тому, як вибрати ноутбук.

П реімущества і недоліки ноутбуків і комп'ютерів (ПК)

Іноді покупці замислюються про те, чи дійсно їм потрібен ноутбук або краще віддати перевагу стаціонарний комп'ютер. Щоб розвіяти будь-які сумніви і точно визначитися з вибором, слід ознайомитися з перевагами та недоліками кожного варіанта.

До переваг ноутбуків можна віднести те, що вони:

  • мають малу вагу і компактні габарити - деякі моделі ноутбуків важать до 1 кг і легко поміщаються в сумку, тому їх можна тримати при собі завжди і скрізь, чого не скажеш про ПК;
  • забезпечують повноцінну роботу без підключення зовнішніх пристроїв - корпус ноутбука об'єднує в собі і екран, і клавіатуру, і тачпад, а ось для того, щоб працювати на настільному комп'ютері, всі ці пристрої доводиться підключати;
  • можуть працювати в автономному режимі - акумуляторна батарея дозволяє кілька годин працювати на ноутбуці без підключення до електричної мережі;
  • дозволяють підключитися до бездротових мереж - вбудований Wi-Fi адаптер дозволяє власникам ноутбуків підключитися до інтернету в будь-яких громадських місцях.

Але є у ноутбуків і недоліки, які змушують деяких покупців віддати перевагу ПК. І справа зовсім не в тому, що портативні комп'ютери вимагають більш дбайливого ставлення і частіше ламаються.

До таких недоліків можна віднести:

  • низьку максимальну продуктивність - через компактних розмірів ноутбуків існують особливі вимоги до їх охолодження. В результаті всі компоненти в портативних комп'ютерах повинні відповідати жорстким обмеженням по тепловиділення, а це, в свою чергу, знижує їх потужність. Тому навіть потужні ігрові ноутбуки не можуть зрівнятися з високопродуктивними ПК;
  • обмежені можливості в модернізації - найчастіше на портативних комп'ютерах самостійно можна замінити тільки жорсткий диск і ОЗУ, а ось заміна відеокарти, процесора або будь-якого іншого компонента може викликати істотні ускладнення.

Загалом, існує досить вузьке коло споживачів, яким може дійсно не вистачати робочих параметрів ноутбука. До таких можна віднести програмістів, графічних дизайнерів, системних адміністраторів і геймерів. Але і тут все відносно, адже далеко не кожен настільних комп'ютер зможе по продуктивності зрівнятися з останніми моделями ігрових ноутбуків від Acer або Asus.

Вибираємо потужний ноутбук

У кожного покупця при виборі ноутбука існує своє уявлення про оптимальному поєднанні ціни і якості: хтось готовий віддати будь-які гроші за останню модель MacBook, комусь потрібен недорогий і надійний комп'ютер для роботи, а хтось хоче грати в останню версію FIFA і потребує дуже потужному ноутбуці. Але в будь-якому випадку є певний перелік параметрів, на які звертатимуть увагу всі без винятку покупці.

Екран і вага. Людям, які планують завжди і всюди брати ноутбук з собою, підійдуть компактні і легкі моделі з розміром екрану до 13 дюймів. Для домашнього використання краще всього підходять ноутбуки з діагоналлю 14-16, а ось для роботи з графікою, монтажу відеороликів та комп'ютерних ігор ідеально підійдуть 17 Перші моделі.

Але існує і пряма залежність - чим більше діагональ, тим більше і вага портативного комп'ютера. В середньому ноутбуки з діагоналлю до 13 дюймів важать від 0,9 до 1,3 кг, з діагоналлю від 14 до 16 - від 1,5 до 2,5 кг, понад 17 - від 3 до 5 кг.

Люди, які змушені по роду діяльності мати завжди при собі комп'ютер, все частіше віддають перевагу ультрабуків - вони мають товщину не більше 20 мм, важать до 1,4 кг, а максимальна діагональ складає 14-15 дюймів, тому їх дуже зручно брати з собою .

Також при виборі важливо звертати увагу на тип матриці екрана. На недорогих ноутбуках встановлюють матриці типу TN, а в дорогих моделях - матриці TFT IPS, які відрізняються кращою передачею кольору і надають більш широкий кут огляду.

На недорогих ноутбуках встановлюють матриці типу TN, а в дорогих моделях - матриці TFT IPS, які відрізняються кращою передачею кольору і надають більш широкий кут огляду

Корпус. Огляд ноутбуків останніх моделей показав, що зараз корпуси бюджетних моделей виготовляються з пластика, а більш дорогих - з алюмінію. Металевий корпус дуже важливий для продуктивних лептопів, оскільки метал швидше розсіює тепло і не дає ноутбуку перегріватися. До того ж корпус з металу менш схильний до механічних впливів і краще захищає дорогу начинку ноутбука від ударів.

Процесор. Більшість покупців віддають перевагу процесорам Intel, оскільки вважається, що в процесі їх виробництва використовуються самі передові технології. Однак багато збирачі вважають, що особливої ​​різниці між процесорам Intel і AMD для середньостатистичного користувача немає, а потрібно звертати увагу на такі параметри:

  • тактова частота - чим більше тактова частота, тим продуктивніше й дорожче процесор. Для звичайної офісної роботи буде достатньо потужності будь-якого сучасного процесора, а ось для мультимедійних систем краще вибирати процесори з тактовою частотою від 2,6 ГГц;
  • кількість ядер - зараз навіть самі бюджетні моделі мають два ядра, і цього цілком достатньо для вирішення простих мультимедійних завдань, роботи зі стандартним набором програм і серфінгу в інтернеті, а от для ігор і роботи з графічними програмами потрібно вибирати більш потужні 4- або 8- ядерні процесори;
  • вбудована «графіка» - процесори з інтегрованою відеокартою недорого коштують, не шумлять під час роботи і більш економно споживають енергію, а дискретна відеокарта має більш високу продуктивність і забезпечують високу якість графіки;
  • розмір оперативної пам'яті - оптимальний розмір оперативної пам'яті залежить від того, яка кількість завдань повинен буде вирішувати комп'ютер. Бюджетні моделі ноутбуків зараз мають від 4 до 8 Гб оперативної пам'яті, а дорогі мультимедійні ноутбуки - 32 Гб і вище.

Загалом, середньостатистичному користувачеві, який не займається роботою з графікою і не грає в ресурсомісткі ігри, досить двоядерного процесора з тактовою частотою 2 ГГц і оперативкою 4 Гб. Але якщо ноутбук гріється і висить, то це свідчить про те, що його власникові потрібно вибирати модель з більш продуктивним процесором.

Батарея. Чим більшу ємність має батарея, тим більше годин ноутбук зможе обходитися без зарядки. При мінімальній яскравості екрану і невисокою завантаженні бюджетні ноутбуки здатні пропрацювати 5-6 годин, а ось ігрові моделі тримають заряд близько 4 годин. При цьому зараз на більшості лептопів встановлюють літій-іонні батареї, які мають досить високою ємністю і продуктивністю. Правда, на дуже дорогих надтонких ноутбуках вже зараз ставляться літієво-полімерні акумулятори.

Ноутбук - незамінний супутник для багатьох людей. Ось чому при його виборі не існує незначних параметрів. Звертати увагу потрібно на все, від бренду виробника до кількості USB-роз'ємів в корпусі.

Але гнатися за самими просунутими параметрами не варто, адже висока конкуренція спонукає виробників постійно виводити на ринок все більш вдосконалені моделі лептопів, завантажити які під силу далеко не кожному користувачеві.

Читайте нас:

Голосование

Какой раздел вам наиболее интересен?
 
Яндекс.Метрика