Новостной блок

Ходячий робот фирмы «Одетикс»

Это именно тот случай, когда «милого» можно узнать не только по внешнему облику, но и по походке. Ходячий робот фирмы «Одетикс» (США) имеет шесть ног, обеспечивающих ему маневренность, и отличается от множества своих собратьев, предназначенных для работы в опасных зонах (например, на атомных электростанциях или химических производствах), не только конструкцией, но и способностью на ходу изменять свой рост и походку.


Подробнее ...
Главная


Mobile-review.com Бирюльки №49. Про інтерфейси Symbian, Android і користувачів

  1. Зміст:
  2. Nokia оновить інтерфейс Symbian
  3. Версії Android або кому це все потрібно?
  4. Інтерфейс Sense від HTC Espresso або розвага для гиків
  5. Планшет від Microsoft або теорія PR-війни
  6. Посилання по темі

Новорічні канікули підійшли до кінця, відгриміла виставка CES в Лас-Вегасі, яка не дозволила нудьгувати в ці дні. Новин за пару тижнів накопичилося безліч, про найважливіші події ви вже могли прочитати на сайті. Рекомендую переглянути такі матеріали, як:

Обговорення Nexus One також було в 169 випуску Радіо-Т, послухати його можна ось тут .

Повертатися до цих тем мені не хочеться, вони отримали достатньо уваги, тепер варто перейти до інших подіями, які були не менш цікаві. А часом навіть і більше.

Зміст:

  1. Nokia оновить інтерфейс Symbian
  2. Версії Android або кому це все потрібно?
  3. Інтерфейс Sense від HTC Espresso або розвага для гиків
  4. Планшет від Microsoft або теорія PR-війни

Nokia оновить інтерфейс Symbian

Краще пізно ніж ніколи. По-іншому і не скажеш. На CES під час виступу віце-президента компанії Кая ОСТам (Kai Oistamo) з Nokia Devices левова частка припала на обговорення редизайну Symbian. Основні сили в Nokia кинули на розробку іншого виду інтерфейсу, анімацію та інші красивості. Під час виступу не показали жодного слайда, який демонструє, що ж нам можна очікувати. Тільки слова, але і вони цінні.

Отже, буде два значимих оновлення. Одне з'явиться в середині 2010 року, а друге - на початку 2011 року. Поліпшать браузер, роботу з медіа, швидкість прокрутки списків і екрану з поточних п'ятнадцяти кадрів в секунду виросте в чотири рази, до шістдесяти. У виступі промайнула фраза про те, що для легкості управління будуть використовуватися ємнісні екрани. І тут особисто у мене виникає безліч асоціацій і алюзій.

Новорічні канікули підійшли до кінця, відгриміла виставка CES в Лас-Вегасі, яка не дозволила нудьгувати в ці дні

Весь виступ Кая пройнятий ідеєю конкуренції з Apple iPhone, нехай і прихованою. Де ми побачили перший масовий ємнісний екран? В iPhone. Яка компанія поставила планку в анімації інтерфейсу мобільного телефону, його барвистості? Apple. Виходить, що через кілька років в Nokia почали погоню за минулим.

Битва інтерфейсів йде повним ходом, і тут у Nokia відверто слабкі позиції. На платформі S60 інтерфейс непоганий, але не вражає уяви. Звичайні іконки, в той час як користувачам хочеться більше красивих елементів. Подивіться на ринок, всі виробники кинулися створювати свої варіанти інтерфейсів - Samsung малює TouchWiz, Sony Ericsson створює Timescape, Mediascape плюс свою оболонку, HTC намалював Sense і застосовує його навіть в несмартфонов. Це тенденція ринку - запропонувати споживачеві щось зручне і красиве, що викличе у нього позитивні емоції. Можливо, тому в Android в найближчий рік буде приділено багато уваги додаванню візуальних, анімаційних ефектів (в 2.1 ми бачимо роботу з медіа), далі з'являться і інші можливості, які безпосередньо пов'язані з продуктивністю сучасних апаратів.

Чому завдання намалювати зручний інтерфейс для Nokia виглядає архіскладною на відміну від інших виробників? Напевно, тому, що в Samsung, HTC інтерфейс не сприймається як окрема від продукту частина, в філософії дизайну закладено з'єднання програмної частини апарату і його зовнішнього вигляду. Це ДНК кожної з компаній. Історично TouchWiz встановлюється на продукти, які мають певний зовнішній вигляд, то ж і для HTC. Нехитрий зовнішній вигляд, схожість елементів управління. Важко придумати ергономіку сенсорного телефону з особливими елементами, відрізняється форма корпусу, його сприйняття. Але у всіх виробників зовнішня складова дизайну приблизно порівнянна. І вона безпосередньо асоціюється з начинкою телефону, у людей є уявлення, що чекати всередині.

Давайте уявимо, що ми можемо перенести яскравий, цікавий інтерфейс Sense з HTC Expresso (про перенесення реальному ми поговоримо нижче, поки уявному) на Nokia X6. Чи буде отриманий гібрид привабливим? Однозначно так. Але чи буде він сприйматися як продукт від Nokia? Навряд чи. В головах людей є чіткий зв'язок між формою, дизайном, зовнішнім виглядом апарату і інтерфейсом, який вони можуть знайти всередині. Це називається призначеним для користувача досвідом. Коли ви дивитеся на телефон, що стоїть на вітрині, ви вже уявляєте, який інтерфейс можете знайти всередині. З деякими припущеннями, але це так для більшості людей.

І ось тут постає на повний зріст основна проблема Nokia. Свідомість людини неможливо змінити відразу, запропонувавши йому щось нове, хай і на голову краще, ніж все, що було до того. Для виробника або треба почати історію з чистого аркуша (як це було з Apple iPhone), або працювати над зміною сприйняття продуктів довгий час. Приклад того ж Noka N900 показує, що інший інтерфейс не справив незабутнє враження. До слова сказати, на S60 буде використана наступна версія інтерфейсу, яка розробляється для Maemo, спроба зробити інтерфейс універсальним правильна.

До слова сказати, на S60 буде використана наступна версія інтерфейсу, яка розробляється для Maemo, спроба зробити інтерфейс універсальним правильна

У мене склалося таке враження, що зміна інтерфейсу торкнеться в першу чергу сенсорні апарати, аж надто багато уваги приділено було їм. Буду радий помилитися в цьому припущенні, так як тоді це буде явний промах Nokia. Міняти інтерфейс треба на всьому різноманітті телефонів, а не на окремому сегменті, нехай і бурхливо зростаючому.

І, нарешті, останній пункт, чому я вважаю, що спроба Nokia створити нові інтерфейси нагадує біг по граблях. Компанія не прийняла до розгляду єдність зовнішнього вигляду (дизайну телефонів) і внутрішньої начинки (інтерфейсу). Сьогодні різка зміна курсу не означає початок розробки дизайну готуються до виходу телефонів. І це величезний мінус. Так, на Nokia X6 (так само, як на X7 / X9) можна застосувати нові інтерфейси. Але сприйняття цих продуктів для багатьох буде йти за аналогією з попередніми продуктами, і на подолання цього перехідного періоду може піти від одного до двох років. Величезний термін за мірками мобільного ринку. На тлі зусиль конкурентів він бачиться і зовсім надмірним. Чи не робити в Nokia не можуть, але і робити відразу комплексно не виходить. Компанію можна зрозуміти, тому що витрати на редизайн майже готових продуктів вилетять в копієчку, це витрати, які вкрай складно пояснити ефемерними психологічними викладками.

До змісту >>>

Версії Android або кому це все потрібно?

Коли з'ясувалося, що Nexus One створений, виробляється і доставляється компанією HTC, відхід на інші позиції шанувальники Google зробили витончено. Нібито це буде референс-пристрій, на основі якого Google покаже, як треба не заважати все в одну купу, і підтягне всіх виробників до версії 2.1 і наступних. Змушений розчарувати цих людей: прошивки для пристрою як і раніше створює виробник, тобто компанія HTC, і швидкість створення таких прошивок залишається залежною від ресурсів компанії. Чи не від бажання чи небажання Google.

На жаль, ресурси компанії обмежені, і ми до цих пір не бачимо оновлення прошивки для HTC Hero, та й інші моделі виходять зовсім на різних версіях. І це не примха HTC, моделі почали розроблятися в різний час. Зрозуміло, що в підсумку можна буде додати оновлення до останньої версії практично на будь-який пристрій, але це додаткові витрати пристроїв, чи будуть виправдані? Для виробника це прямий витрата. Пристрій продано, адаптація нової версії ОС під нього вимагає часу і сил, людських ресурсів. З іміджевої точки зору хід красивий, з позиції бізнесу - зайвий.

У Motorola вирішили, що оновлять всі пристрої до версії 2.1, навіть такі, як недорогі CLIQ / DEXT / BACKFLIP. На DROID / MILESTONE версія 2.1 прийде на початку березня або трохи раніше. У словах Sanjay Sha з Motorola відчувалася впевненість: оновлення продуктів потрібні. І це незважаючи на оболонку MOTOBLUR, яку доведеться прикручувати знову.

Підхід Sony Ericsson і зовсім виглядає неоднозначним для використання Android як стандартної платформи. Дозволю собі процитувати Бирюльки №41.

«Ситуація навколо X10 нагадує погану драму. У Sony Ericsson настільки перейнялися швидким виведенням продукту на ринок, що вирішили створювати свій інтерфейс для телефону поверх стандартного від Android. Все б нічого, але в якості орієнтира взяли якраз фішки з майбутніх релізів Android, тобто спочатку поставили себе в умови змагання з Google. В останньому забороняти втілювати подібну стратегію ніхто не став, тому що вона не виглядає виграшною і не створює загрози для Google. Більш того, вона не створює загрози ні для кого на ринку. Чому? Та тому, що програмісти Sony Ericsson на прикладі інших продуктів вже довели свою неспроможність. Але далі - більше: замість відкритої підтримки майбутніх версій Android в Sony Ericsson настільки перелопатили поточну версію 1.6, що отримали неможливість поновлення X10 до 2.0. Створивши проблему, в компанії будуть успішно боротися з нею. Тобто по просьбам трудящихся оновлення до версії 2.0 буде створюватися і в результаті з'явиться. До того моменту на телефонах інших компаній буде стояти Flan 2.1, а то і 2.2 версія. Наприклад, на Tablet Sholes (беськлавіатурний версія DROID / Milestone) коштує 2.1, вихід в березні 2010 року ».

Початок січня показало, що все сталося саме за цим сценарієм. У версії 2.1 з'явилася робота з медіа в стилі Sony Ericsson X10, а далі буде більше всяких різниць, і тут Sony Ericsson відходить на другий план. Виходить звичайний продукт, який рано розрекламували, але не змогли зробити максимальним за функціональністю. Звичайний середній апарат.

Але повернемося до плутанини з версіями. В Google прагнуть максимально швидко розвивати Android, і звідси висока швидкість виходу оновлень. Це непогано, але за відсутності безболісного механізму оновлення будь-якого пристрою від будь-якого виробника на нову версію історія буде виглядати аналогічно дня сьогоднішнього - це фрагментований ринок, на якому можна буде зустріти як «старі» версії Android, так і нові. Виробники не зможуть завжди використовувати новітні версії.

Так само, як в прикладі Nokia, де дизайн телефону розірваний з програмною начинкою, інтерфейсом, так і тут Google не може впливати на швидкість адаптації ОС до конкретних пристроїв, відбувається фрагментація ринку.

Переважна більшість людей купує, на щастя, не версію Android, а конкретний пристрій з певними характеристиками (наприклад, камерою, музикою, екраном і так далі), тому ця плутанина з версіями впливає на них не так сильно. Але для гиків це певна проблема, адже їм хочеться чогось новенького і хочеться постійно. Поставлю питання, який вже був озвучений в моєму щоденнику. Для вас важлива версія Android, і якщо так, то чому?

До змісту >>>

Інтерфейс Sense від HTC Espresso або розвага для гиків

Ринок мобільних пристроїв мені все частіше нагадує старовинний анекдот про російських піратів. Звучить він так. У Голлівуді сталася пожежа. У ньому згоріла плівка з ще не вийшов фільмом. Російські пірати відгукнулися на проблеми Голлівуду і відправили змонтовану версію фільму його авторам. Приблизно так я сприймаю установку наступної версії інтерфейсу Sense від HTC з ще не оголошеного пристрої Espresso на телефон Motorola DROID. Подібність Android дозволяє домогтися працездатності більшості функцій, не працює всяка дрібнота (індикатор батареї, карта пам'яті і так далі). Зате гіки отримали можливість ознайомитися з інтерфейсом ще не вийшов апарату. Ставлю на те, що в майбутньому адаптація Sense з'явиться для різноманітних пристроїв на Android. І це хороша новина для гиків. Погана новина для виробників, які вкладають кошти в створення таких інтерфейсів. Те ж саме було і на ринку Windows Mobile, коли інтерфейси від HTC кочували по пристроях виробників другого ешелону.

Тема кастомних прошивок для різних Android-пристроїв настільки багата, що треба попросити Артема Лутфулліна (він у нас головний по тарілочках з роботами на борту) написати окремий і докладний матеріал на цю тему. Поки ж дам вам посилання на процедуру установки прошивки з Sense .

Скріншоти інтерфейсу взяті з тієї ж гілки форуму Alldroid.org, ви можете ознайомитися з інтерфейсом.

org, ви можете ознайомитися з інтерфейсом

До змісту >>>

Планшет від Microsoft або теорія PR-війни

Однією з інтриг CES став запуск планшета від Microsoft у співпраці з HP. Стів Баллмер, як зазвичай, експресивно похитував пристрій в своїх руках, складалося враження, що ось зараз Microsoft всіх почне ховати зі своєю концепцією Slate PC. У мене після вистави цього пристрою було повне розчарування, компанія на хвилі чуток про подання подібного пристрою від Apple вирішила пустити пил в очі і показати свою концепцію раніше. Подивіться ролик.

Чекали більшого від тізера? Подивіться фотографію пристрою.

Давайте подивимося відео з презентації, там хоча б видно, про що йде мова.

Мені сподобалася фотографія і коментар до неї в ЖЖ у Іншого: «І все одно ми програємо». Хороший заголовок і фото відповідне.

Питання навіть не в тому, чи виграє Microsoft, це ще невідомо. Питання в тому, що весь ринок стоїть на вухах і намагається представити продукт, який ще не готовий. Ми переходимо до ринку, на якому нам як споживачам продають вже не кінцеві продукти, а деякі ідеї, які потім втілять в продукти. Це з одного боку. З іншого - ми переходимо до звичайних телефонів, ноутбуків, камерам, які починають продавати в день анонса. Правда, представляють ці пристрої як щось революційне, щоб ми купили їх. Буває і так.

На мій смак, погано і те, і інше. Виробники поспішають з усіх сил, і ринок перетворився на PR-гонку, забіг того, хто голосніше крикне про свою перевагу. Це не завжди потрібно, часто веде до проблем у виконанні пристрою.

Як вам сподобається анонс Windows Mobile 7 в лютому цього року і вихід в 2011 році? Смішно, чи не так? цікава посилання на цю тему.

Реагуючи на уявну загрозу з боку Apple, в Microsoft поставили себе в незручне становище. Подібного роду пристроїв на ринку з'явиться дуже багато в 2010 році, але будуть вони працювати на Android. Це і HTC Halo, про який я вже писав в бирюльки, а також ряд продуктів інших компаній, в тому числі і від HP. Курйозна ситуація.

Пригадується російське прислів'я: «Поспішиш - людей насмішиш». Менеджерам в Microsoft пора взяти її на озброєння.

Обговорення на форумі >>>

До змісту >>>

Посилання по темі

Ельдар Муртазін ( [email protected] )
Ельдар Муртазін (   eldar@mobile-review Twitter Livejournal
Опубліковано - 07 січень 2010 р

Є, що додати ?! Пишіть ... [email protected]

Де ми побачили перший масовий ємнісний екран?
Яка компанія поставила планку в анімації інтерфейсу мобільного телефону, його барвистості?
Чому завдання намалювати зручний інтерфейс для Nokia виглядає архіскладною на відміну від інших виробників?
6. Чи буде отриманий гібрид привабливим?
Але чи буде він сприйматися як продукт від Nokia?
Зрозуміло, що в підсумку можна буде додати оновлення до останньої версії практично на будь-який пристрій, але це додаткові витрати пристроїв, чи будуть виправдані?
Чому?
Для вас важлива версія Android, і якщо так, то чому?
Чекали більшого від тізера?
Як вам сподобається анонс Windows Mobile 7 в лютому цього року і вихід в 2011 році?

Читайте нас:

Голосование

Какой раздел вам наиболее интересен?
 
Яндекс.Метрика