Новостной блок

Ходячий робот фирмы «Одетикс»

Это именно тот случай, когда «милого» можно узнать не только по внешнему облику, но и по походке. Ходячий робот фирмы «Одетикс» (США) имеет шесть ног, обеспечивающих ему маневренность, и отличается от множества своих собратьев, предназначенных для работы в опасных зонах (например, на атомных электростанциях или химических производствах), не только конструкцией, но и способностью на ходу изменять свой рост и походку.


Подробнее ...
Главная


Материнська плата для ігор - яка краще, ціна, хороша, потужна, для ігрового комп'ютера, 2014 2015

 1. Що це таке
 2. Основні компоненти плати
 3. Поради щодо вибору
 4. Відео: Вибрати материнську плату
 5. Форм-фактор
 6. сокет
 7. Відео: процесор для ігор
 8. слоти пам'яті
 9. зовнішні роз'єми
 10. Додаткові функції
 11. Краща материнська плата для ігор 2014-2015 року
 12. Для процесора Intel
 13. Для процесора AMD
 14. Таблиця виробників плат по відношенню ціни до продуктивності

Материнська плата - одна з найважливіших складових частин будь-якого комп'ютера, незалежно від його виду. Її технічні характеристики відіграють величезну роль в продуктивності: чим потужніший дана складова частина, тим швидше ПК здійснює обробку інформації.

Що це таке

Материнки називають багатошарову друковану конструкцію, яка є базовою основою, на якій будується система обчислень будь-якого комп'ютера. Найчастіше зовнішній вигляд подібних пристроїв навіть від різних брендів дуже схожий, всі основні деталі розташовані в одних і тих же місцях.

Найчастіше зовнішній вигляд подібних пристроїв навіть від різних брендів дуже схожий, всі основні деталі розташовані в одних і тих же місцях

фото: Материнська плата

Через доріжки з металу, що має високу провідність, передається велика кількість інформації. І чим вище швидкість передачі, тим швидше в цілому працює ПК. Також має дуже великий вплив на продуктивність швидкість роботи слотів і портів - іноді ключове. Материнку також часто називають Mainboard.

Основні компоненти плати

Найчастіше розглянута деталь складається з наступних основних компонентів:

 1. сокет ЦП;

  Фото: socket ЦП

 2. порти для підключення зовнішніх пристроїв;

  Фото: порти пристрою

 3. слот AGP;

  Фото: слот AGP

 4. роз'єм PCI;

  Фото: роз'єм PCI

 5. акумуляторна батарея;

  Фото: акумуляторна батарея

 6. роз'єми IDE, ATA, SATA,

  Фото: роз'єми IDE

  Фото: роз'єми IDE

  Фото: порти sata

 7. роз'єми для підключення живлення від спеціального блоку;

  Фото: роз'єми для підключення живлення

 8. слоти для оперативної пам'яті.

  Фото: слоти для оперативної пам'яті

Роз'єм для ЦП може бути самого різного виду, на сьогоднішній день існує декілька його різновидів.

Всі їх можна розділити на дві великі групи:

 • для продукції Intel;
 • для продукції AMD.

Кожна категорія поділяється ще на безліч окремих підгруп. Наприклад, у мікропроцесорів Intel сьогодні найчастіше використовуються Socket H3, Socket G3. Мікропроцесори AMD на сьогоднішній день виготовляються для установки в Socket G34, Socket S1.

Мікропроцесори AMD на сьогоднішній день виготовляються для установки в Socket G34, Socket S1

Фото: SuperMicro Socket-G34 H8DGI-FO

Також існує велика кількість всіляких модифікацій сокетов. Деякі з них сумісні механічно і електричні, деякі - ні.

Поради щодо вибору

Для того щоб вибрати недорогу
, Але в той же час потужну mainboard, необхідно звернути увагу на кілька важливих нюансів. Всі вони стосуються основних компонентів, присутніх на даному пристрої. Так як саме з сукупності їх технічних характеристик і складається продуктивність персонального комп'ютера.


Звичайно ж, відеокарта і оперативна пам'ять також важливі, як і багато інших складові частини.Але все ж первинними є саме робочі параметри Mainboard.

Так як весь потенціал продуктивності ЦП та інших компонентів ПК можна використовувати тільки в тому випадку, якщо слоти, роз'єми, шини і сокети можуть працювати на необхідної швидкості, підтримують високу частоту.

Дуже важливо перед придбанням або оновленням свого ПК перевірити, чи відповідає частота роботи роз'ємів частоті роботи придбаного компонента. Якщо mainboard не підтримує роботи на високій частоті, то сенсу в придбанні більш потужних компонентів просто немає.

Відео: Вибрати материнську плату

Виробник

При виборі даної складової частини ПК важливі не тільки робочі параметри, але також виробник. Не слід приділяти увагу маловідомим брендам, так як найчастіше якість їх продукції знаходиться не на найвищому рівні.

На даний момент лідерами у виробництві та реалізації mainboard є:

 • ASUS;
 • Gigabyte;
 • MSI;
 • EVGA;
 • INTEL.

Компанія ASUS є без сумнівів лідером серед виробників даних компонентів для комп'ютера. Причин тому безліч, в першу чергу це надзвичайно високу якість, а також оптимальне співвідношення продуктивності і ціни. Також ASUS дуже тісно пов'язаний з компаніями, що займаються проектуванням і складанням процесорів. Що дозволяє максимально швидко випускати оновлені моделі.

Що дозволяє максимально швидко випускати оновлені моделі

Фото: Asus E2KM1I-DELUXE

Gigabyte нічим не вирізняється з-поміж аналогічних брендів, за винятком великого ресурсу роботи. Але саме це є основною причиною їх популярності.

Фото: Gigabyte GA-F2A88X-D3H Socket FM2

MSI - один з найстаріших брендів на сьогоднішній день. Він з'явився в далекому 1998 році. Це дозволило накопичити величезний досвід проектування і збірки. Mainboard від MSI мають невелику вартість, що не позначається на якості продукції.

Фото: Материнська плата Intel DG41BI

Компанія EVGA трохи менш відома, ніж інші виробники, але також випускає надійні і недорогі моделі. INTEL спеціалізується на виробництві процесорів. Але це не заважає йому випускати і обладнання даного типу. Єдина причина, по якій їх продукція такого роду не набула великого поширення: вона сумісна тільки з процесорами INTEL.

Всі вище перераховані бренди випускають відмінну продукцію. Тому вибір в даному випадку - скоріше справа смаку.

Форм-фактор

Перш ніж купувати деталь розглянутого типу для ігрового комп'ютера, необхідно визначитися з її форм-фактором.

Перш ніж купувати деталь розглянутого типу для ігрового комп'ютера, необхідно визначитися з її форм-фактором

Фото: форм фактор Asus E35M1-M Pro

На сьогоднішній день актуальними є наступні конфігурації:

 • ATX;
 • FlexATX;
 • DTX і зменшена версія.

ATX-конфігурація на сьогоднішній день є найбільш поширеною. Решта використовується відносно рідко. Існує велика кількість модифікацій ATX, всі вони мають своє власне специфічне призначення (http://urla.ru/10000H8v).

ru/10000H8v)

Фото: модифікацій ATX

Усі зміни відрізняються один від одного габаритними розмірами, а також різним розташуванням основних складових частин.

Саме тому, перш ніж купувати таку важливу складову частину ПК, слід визначити, який форм-фактор потрібно. Найчастіше він залежить від типу системного блоку.

сокет

Купуючи хорошу материнську плату для ігор, необхідно переконатися в її сумісності з іншими компонентами персонального комп'ютера. Якщо, звичайно, разом з нею користувач не збирається міняти процесор, а також інші складові частини ПК. Але і в цьому випадку важливо переконатися в сумісності між усіма придбані деталями.

Перш за все, слід переконатися, що сокет процесора і придбаної mainboard є ідентичними або хоча б сумісними механічно і електрично.

Сучасні ЦП від Intel на сьогоднішній день випускаються для гнізд наступних типів:

 • LGA 775 - використовується для Core 2 Duo і аналогічних, на сьогоднішній день морально застарів;

  Фото: Процесори на сокеті LGA 775

 • LGA 1155 - найбільш ходовий сокет, застосовується в більшій частині комп'ютерних систем на сьогоднішній день;
 • Socket 1366 - розроблений спеціально для застосування з Core i7, Xeon (застосовується для серверних станцій).

ЦП від компанії AMD розраховані на використання з наступними сокетами:

 • AM3 +;

  Фото: Socket AM3

 • FS 1;
 • S 1.

Відео: процесор для ігор

чіпсет

Важливою складовою частиною mainboard є набір мікросхем під назвою «чіпсет». Від нього залежить швидкість роботи розглянутої складової частини ПК. При виборі слід орієнтуватися, перш за все, на найновіші версії від провідних виробників.

На сьогоднішній день найсучаснішими чіпсетами від компанії Intel є:

 • 915P;

  Фото: структура chipset i915P

 • 925X.

Особливих архітектурних відмінностей між ними немає, але за рахунок технології PAT 925X працює трохи швидше. Якщо з якоїсь причини можливості придбати mainboard з одним з цих наборів мікросхем немає, то варто зупинитися на якомусь іншому з дев'ятої серії. Також для ЦП Intel випускають чіпсети компанія NVidia, вони також мають безліч переваг.

Найсучаснішими чіпсетами від компанії AMD на сьогоднішній день є:

 • А-серія;
 • 9-я серія.

Фото: Asrock AMD 760G A780LM mATX

Обидві вони досить сучасні. Набір мікросхем першого типу коштує трохи дешевше, саме на ньому варто зупинитися, якщо ПК буде використовуватися для роботи. Чіпи 9-ої серії спроектовані для процесорів з 8-ми ядрами.

Вибираючи між компонентами з різними чіпсетами, варто віддавати перевагу найбільш сучасного варіанту. Так як виробник закладає в новинки більший потенціал. Також необхідно переконатися, що чіпсет і ЦП сумісні.

слоти пам'яті

При виборі пристрою розглянутого типу необхідно звертати увагу на кількість слотів для установки оперативної пам'яті. Тому що чим більше їх кількість, тим більший обсяг ОЗУ можна використовуватися. Зазвичай слоти є парними, передбачається 2, 4 і 6 роз'ємів. Відповідно, планується використовувати ПК для ігор, необхідно зупинитися на моделях з великою кількістю слотів.

Відповідно, планується використовувати ПК для ігор, необхідно зупинитися на моделях з великою кількістю слотів

Фото: комбінація з слотів для DDR2 і DDR3.

зовнішні роз'єми

Необхідно звертати увагу на роз'єми і порти, присутні в задній частині пристрою. Так як багато ігор передбачають використання всіляких додаткових пристроїв (джойстиків, рулів і педалей), то бажано наявність декількох портів USB. Так як крім допоміжних гаджетів нерідко потрібно приєднувати принтери, флеш-накопичувачі, клавіатуру, мишу і інше подібне обладнання.

Так як крім допоміжних гаджетів нерідко потрібно приєднувати принтери, флеш-накопичувачі, клавіатуру, мишу і інше подібне обладнання

Фото: задня панель роз'ємів материнської плати

Решта ж зовнішні роз'єми рідко потрібні, тому можна не звертати увагу на їх наявності. Відсутність будь-яких портів, крім USB, жодним чином не позначається на зручності ігрового процесу.

Додаткові функції

Також багато що розглядаються пристрої найчастіше забезпечуються всілякими додатковими функціями:

 • енергозбереження;
 • вбудованою звуковою картою;

  Фото: звукова карта Creative Sound Blaster Live

 • можливістю управління напругою, що подається на процесор.

Функція заощадження енергії дозволяє операційній системі автоматично або ж по команді користувача занурювати ПК в сон. Що дає можливість економити електрику і ресурси. Більшість моделей оснащуються пристроєм для відтворення звуку. Практично всі моделі забезпечуються можливістю управління частотою роботи процесора, що дозволяє підвищувати його продуктивність.

Краща материнська плата для ігор 2014-2015 року

На сьогоднішній день кращими виробами розглянутого типу по співвідношенню ціна-якість є кілька моделей. Слід розділити їх за типом чіпсета, саме він визначає тип використовуваного ЦП.

Для процесора Intel

На даний момент оптимальним вибором Gigabyte GA-H97-D3H. Вартість її становить близько 3.6 тис. Руб., Що є відносно невеликою сумою.

, Що є відносно невеликою сумою

Фото: Gigabyte GA-H97-D3H

За таку ціну користувач набуває пристрій, що має такі технічні особливості:

 • форм-фактор - ATX;
 • присутні роз'єми для підключення: SATA (6 шт.), SATA E (1 шт.);
 • інтерфейси введення-виведення: USB (6 шт.), COM (1 шт.), DVI, HDMI, PS / 2 (клавіатура і миша), Enternet;
 • підтримується SLI / CrossFireX.

Незважаючи на невелику вартість, дана модифікація має високу продуктивність і відмінним функціоналом.

Для процесора AMD

Оптимальним вибором для ігрових ПК є модель ASRock Fatal1ty FM2A88X + Killer. Ціна коливається в районі 3.4 тис. Руб. Незважаючи на досить невелику вартість, дана модель має безліч переваг.

Незважаючи на досить невелику вартість, дана модель має безліч переваг

Фото: Материнська плата ASRock Fatal1ty FM2A88X + Killer

Дана модель відмінно оснащена з технічного боку:

 • чіпсет - AMD88Х;
 • форм-фактор - ATX;
 • підтримується режим CrossFire X;
 • інтерфейси введення-виведення: USB (15 шт.), S / PDIF, HDMI, Internet, PS / 2.

Є велика кількість слотів для розширення, що дозволяють встановлювати додаткове обладнання.

Таблиця виробників плат по відношенню ціни до продуктивності

Ціна материнської плати для ігор може варіюватися в досить широких межах. Фактично, на даний момент всі бренди випускають моделі з аналогічними робочими й іншими параметрами. Вартість їх може коливатися в межах декількох сотень рублів. Швидкість роботи має пропорційну залежність від ціни.

ВиробникМодельЦіна, руб.

ASUS ASUS H61M-K 2390 ASUS H97I-PLUS 6990 X99-DELUXE 24 590 Gigabyte GA-78LMT-S2P 2 390 Gigabyte LGA1150 GA-Z87X-UD4H Z87 6 850 Z97X-Gaming G1 WIFI-BK 22 690 MSI H81M-P33 2 550 B85 -G43 GAMING 6 650 X99S GAMING 9 ACK 24 550

Необхідно максимально відповідально підбирати всі компоненти ПК, який планується використовувати для ігор.

Цікавить докладний опис маршрутизаторів. Все в статті, що таке маршрутизатор ?

Потрібна програма для читання книг на комп'ютері. шукайте тут .

Рекомендації, з видалення програми з комп'ютера. можна читати за посиланням .

Так як від його продуктивності безпосередньо залежить комфортабельність ігрового процесу. І системна плата має дуже великий вплив на продуктивність ігрового комп'ютера.

Читайте нас:

Голосование

Какой раздел вам наиболее интересен?
 
Яндекс.Метрика