Новостной блок

Ходячий робот фирмы «Одетикс»

Это именно тот случай, когда «милого» можно узнать не только по внешнему облику, но и по походке. Ходячий робот фирмы «Одетикс» (США) имеет шесть ног, обеспечивающих ему маневренность, и отличается от множества своих собратьев, предназначенных для работы в опасных зонах (например, на атомных электростанциях или химических производствах), не только конструкцией, но и способностью на ходу изменять свой рост и походку.


Подробнее ...
Главная


Матчастину. Ігровий ноутбук - міф чи реальність?

  1. види ноутбуків
  2. Нетбуки
  3. бюджетні ноутбуки
  4. Ноутбуки середнього цінового сегмента
  5. Ультрабуки
  6. Ігрові ноутбуки
  7. Недоліки ноутбуків для ігор
  8. * * *

Напевно, кожен любитель потужних комп'ютерних ігор на зразок «Відьмака 3», Fallout 4 або Rise of the Tomb Raider, що живе в наші дні, замислювався про покупку ноутбука, на якому всі перераховані вище тайтли працюватимуть на ультра (або хоча б високих) настройках і в 60 FPS Напевно, кожен любитель потужних комп'ютерних ігор на зразок «Відьмака 3», Fallout 4 або Rise of the Tomb Raider, що живе в наші дні, замислювався про покупку ноутбука, на якому всі перераховані вище тайтли працюватимуть на ультра (або хоча б високих) настройках і в 60 FPS. Однак знову і знову люди, які «нишпорять» в цій темі, не втомлюються повторювати: «Ноутбуки - не для ігор!».

А тим часом на подвір'ї вже давно 2016 рік, ігрова індустрія щосили освоює шолом віртуальної реальності, а мобільні гаджети по характеристикам впритул наближаються до хорошим ПК. І на тлі цього всього здається очевидним, що вже ноутбуки-то, старі добрі «лептопи», за свої кілька десятків років розвитку просто зобов'язані нарешті стати повноцінною заміною настільних комп'ютерів, в тому числі і в геймерском плані.

Так що ж, пора нам уже позбутися громіздких «залізних ящиків» і всім дружно перебратися в більш портативний сегмент? Постараємося розібратися в цьому питанні.

Примітка. Всі цінові категорії нижче актуальні на початок вересня 2016 року.

види ноутбуків

Ви здивуєтеся, але ноутбук ноутбука - різниця. Всі вони відрізняються один від одного трохи складніше, ніж просто за критерієм «з відеокартою і без». Далі докладніше і в порядку зростання вартості.

Нетбуки

Цінова категорія: 8-19 тис Цінова категорія: 8-19 тис. Р.

Ключові ознаки: низька вартість, компактний розмір, одноядерний процесор.

Максимальна діагональ екрану: 12 дюймів.

Максимальна роздільна здатність: 1366 × 768.

Відповідні відеоігри: 2D-тайтли (The Banner Saga, Worms, FTL: Faster Than Light, мальовані квести на зразок Broken Age або Runaway і ін.) І ранні 3D-ігри (Half-Life, Quake 3, Counter Strike 1.6, Warcraft 3 і ін.).

Популярний колись клас міні-ноутбуків. Зараз в магазинах їх вже майже не залишилося. Головними відмітними особливостями нетбуків були наступні: вкрай низька ціна, компактні розміри, повна відсутність дискретної (окремої від центрального процесора) відеокарти, слабкий процесор, невисокий дозвіл, корпус з максимально дешевих матеріалів, а також низькоякісна TN-матриця.

На нетбуках справно гальмували не те що ігри (майже будь-які сучасні), але навіть і фільми з високою роздільною здатністю (від 1280 × 720). Ось вже дійсно «ноутбук не для ігор» як він є.

Однак, зрозуміло, спочатку вони все ж були створені для «офісної роботи поза офісом» - оперативного доступу до програм створення і редагування текстів, публікацій, перевірки пошти і т.п.

На сьогоднішній день нетбуки вже давно витіснені бюджетними моделями планшетів з відстібається клавіатурою, серед яких є навіть варіанти з операційною системою Windows 10. А коштують такі «красені» приблизно стільки ж, скільки і нетбуки.

бюджетні ноутбуки

Цінова категорія: 12-26 тис Цінова категорія: 12-26 тис. Р.

Ключові ознаки: невисока вартість, двоядерний процесор, вбудована графіка або слабка дискретна відеокарта.

Максимальна діагональ екрану: 15.6 дюймів.

Максимальна роздільна здатність: 1366 × 768, зрідка - 1920 × 1080.

Відповідні відеоігри: 2D-тайтли, ранні та невимогливі 3D-ігри (Dota 2, League of Legends, Counter Strike: GO, World of Warcraft, World of Tanks і ін.).

Бюджетні ноутбуки - це, як правило, не дуже спритні машинки в цельнопластіковие оболонці, з дешевими TN-матрицями і невисоким дозволом. Дискретна графіка якщо і є, то дуже слабка, сам корпус легко дряпається і частенько люфтит. У екрана кути огляду абсолютно завжди невисокі - компанією друзів ту ж «Гру престолів» нормально не подивитеся. Процесори в них стоять навіть не i3 і їм подібні аналоги від AMD, а щось на зразок A4, A6, Celeron або Pentium (в кращому випадку).

Коротше кажучи, на «нормальні» ноутбуки представники бюджетного сектора схожі лише розмірами. А для ігор підходять трохи краще, ніж нетбуки або недорогі планшети з клавіатурою, але все одно слабо. Навіть в тих же «Танк» стабільні 30 FPS (вважається нормою для ноутбуків) будуть тільки на стандартному рендер без наворочених ефектів і HD-текстур.

Зате коштують недорого і їх цілком достатньо для написання курсових або перегляду YouTube в Full HD.

Ноутбуки середнього цінового сегмента

Цінова категорія: 27-50 тис Цінова категорія: 27-50 тис. Р.

Ключові ознаки: дискретна відеокарта середнього рівня.

Максимальна діагональ екрану: 17.3 дюйма.

Максимальна здатність: 1920 × 1080.

Відповідні відеоігри: 2D-тайтли і більшість сучасних 3D-ігор на низьких або середніх налаштуваннях.

Цей сегмент уже цікавіше. У більшості моделей тут є досить непогана відеокарта (до GTX 950M, однак ми радимо брати дешевші моделі з рівною за потужністю 850M). З процесорів вже стоять повноцінні i3 або i5 (зрідка - i7), а також аналоги від AMD на кшталт A8 або A10. Також в корпусах можуть навіть бути присутнім металеві вставки.

Для більшості сучасних тривимірних тайтлів таких ноутбуків, як правило, вистачає для комфортної гри в стабільних 30-ти кадрах на середніх налаштуваннях якості. Або 60 FPS на низьких. Однак більшість дискретних Radeon досить непогано розганяються, потрібно лише докупити хорошу охолоджуючу підставку. Тоді і «Відьмак 3», цілком можливо, на середньо-високих «потягне».

Ультрабуки

Цінова категорія: 40-250 тис Цінова категорія: 40-250 тис. Р.

Ключові ознаки: тривалий час роботи, IPS-матриця, тонкий і легкий корпус, вбудована графіка в більшості моделей.

Максимальна діагональ екрану: 14 дюймів.

Максимальна роздільна здатність: 3840 × 2160.

Відповідні відеоігри: 2D-тайтли, ранні та невимогливі 3D-ігри, більшість сучасних 3D-ігор на низьких або середніх настройках (для дорогих моделей з дискретною відеокартою).

Ультрабуки - це дуже широкий клас ноутбуків. Всіх їх об'єднує одне - вони «заточені» в першу чергу під комфортну професійну роботу. Тут вам і 8-10 годин без підзарядки, і компактні розміри, і якісний екран з обов'язковою IPS-матрицею, і суцільнометалевий корпус, і відмінна клавіатура, і невисокий вага (до 2 кг, а зазвичай - близько 1,5 кг.). Найчастіше ультрабуки купують собі копірайтери, які пишуть журналісти або бізнесмени.

Для ігор більшість моделей цього сектора практично зовсім не підходять через відсутність дискретної відеокарти (що і дозволять їм бути легкими, тонкими і довгими в роботі). Проте є і моделі з окремим графічним чіпом, проте й коштують вони не мало - приблизно від 65 тисяч рублів. Зате і тривалість роботи відразу ж падає майже в два рази.

Ігрові ноутбуки

Цінова категорія: 80-340 тис Цінова категорія: 80-340 тис. Р.

Ключові ознаки: потужна дискретна відеокарта, якісне охолодження.

Максимальна діагональ екрану: 17.3 дюймів.

Максимальна роздільна здатність: 3840 × 2160.

Відповідні відеоігри: будь-які.

Ігрові ноутбуки бувають різні. Умовно їх можна розділити на два види: псевдо ігрові ноутбуки і справжні ігрові ноутбуки. Другі від перших відрізняються по-справжньому потужною дискретною відеокартою (від GTX 960M), а також обов'язковою наявністю якісної і продуманої системи охолодження (найчастіше цього виражено у вигляді великих радіаторів в задній частині ноутбука).

Одним з найпопулярніших представників зараз є ASUS з його лінійкою ROG. Однак і в цій лінійці є парочка бюджетних варіантів, які дуже посередні за всіма параметрами і відносяться скоріше до тієї самої псевдоігровой різновиди.

Ігри на справжніх ігрових ноутбуках йдуть абсолютно будь-які і більшість з них на високих настройках при стабільних 60 FPS (або 30 кадрів в ультра). Екрани, клавіатури і навіть вбудована акустика, як правило, підібрані дуже якісні і комфортні для гейминга. Дозвіл - Full HD або навіть 4K (в найдорожчих моделях). Коротше кажучи, справжня мрія будь-якого потенційного кіберспортсмена або початківця стримера.

І ось тут ми підходимо до найголовнішого.

Недоліки ноутбуків для ігор

Зрозуміло, навіть у самого підходящого для відеоігор сегмента ноутбуків є чимало недоліків Зрозуміло, навіть у самого підходящого для відеоігор сегмента ноутбуків є чимало недоліків. Найкритичніші з них:

1. Сильна обмеженість апгрейда. Навіть якщо ви купили самий топовий ASUS ROG 2016 року, то вже максимум в 2018 більшість нових «графоністих» ігр йтимуть хіба що на середніх налаштуваннях. А замінити в будь-якому ноутбуці можна максимум оперативну пам'ять або жорсткий диск.

2. Малий час роботи і велику вагу більшості потужних моделей. Ті ж самі ROG важать по 3 кг і більше. А працюють без підзарядки зазвичай не більше 3 годин, а в найважчих іграх і того менше.

3. Висока ціна в порівнянні з настільними ПК. Найдешевший більш-менш підходящий для ігор ноутбук на сьогоднішній день обійдеться приблизно в 46 тисяч рублів. За ті ж гроші можна зібрати досить непоганий системний блок, який буде «тягнути» все хіти майже в два рази спритніше.

4. Дорогий ремонт. Навіть проста заміна клавіатури обійдеться мінімум в 3 тисячі рублів, а Full HD-матриці - від 7 тисяч рублів (і цілком можливо, вона буде гіршою за попередню).

5. Шум кулерів. Якщо ви забажаєте займатися стрімінга або летсплеямі, то навіть не дуже помітне на слух деренчання вентиляторів може сильно зіпсувати чутність вашого голосу (будь-мікрофон набагато дошкульніше людського вуха). А шумлять в потужних по графіку іграх абсолютно всі моделі ноутбуків: якісь - більше, а якісь - трохи менше.

* * *

Виходячи з усього вищесказаного, виходить, що ноутбук спеціально для частого використання під відеоігри коштувати купувати лише в наступних випадках:

1. Ви не займаєтеся стрімінга або летсплеямі, або займаєтеся, але граєте тільки в невимогливі інді-проекти (підійде будь-який сегмент на ваш смак і гаманець).

2. Ви - студент, якому конче потрібен ноутбук для навчання, а й пограти в красиві ігри теж дуже хочеться (можете звернути увагу на моделі середнього цінового сегмента).

3. У вас грошей кури не клюють, і ви можете дозволити собі здійснювати далеко не самі раціональні покупки (чому б не взяти собі старий добрий ASUS ROG або топовий MacBook Pro?).

Спасибі вам за прочитання даного матеріалу! Ми намагаємося для вас!

Якщо ви не можете похвалитися хорошою дискретною відеокартою в вашому «лептопі», або збираєтеся купувати будь-яку модель не надто підходить для відеоігор, то в 2016 році вже і ви можете грати в найпопулярніші новинки і хіти останніх років на абсолютно будь-якому залозі. Всього за 590 рублів (а при оплаті картою або «Яндекс.Деньги» - за 390 рублів!) На місяць наш сервіс стане вашим хмарним ігровим ПК, для доступу до якого потрібен лише хороший інтернет. Спробуйте, раптом сподобається!

Так що ж, пора нам уже позбутися громіздких «залізних ящиків» і всім дружно перебратися в більш портативний сегмент?
Ому б не взяти собі старий добрий ASUS ROG або топовий MacBook Pro?

Читайте нас:

Голосование

Какой раздел вам наиболее интересен?
 
Яндекс.Метрика