Новостной блок

Ходячий робот фирмы «Одетикс»

Это именно тот случай, когда «милого» можно узнать не только по внешнему облику, но и по походке. Ходячий робот фирмы «Одетикс» (США) имеет шесть ног, обеспечивающих ему маневренность, и отличается от множества своих собратьев, предназначенных для работы в опасных зонах (например, на атомных электростанциях или химических производствах), не только конструкцией, но и способностью на ходу изменять свой рост и походку.


Подробнее ...
Главная


MacBook Pro 2017 - огляд, характеристики, ціна - Apple-iPhone.ru

  1. MacBook Pro 2017 - огляд, характеристики, ціна Огляд 15-дюймового MacBook Pro 2017. Apple не стала...
  2. Панель Touch Bar
  3. Touch ID
  4. екран
  5. Апаратне забезпечення
  6. роз'єми
  7. Веб камера
  8. Аудіо
  9. Час автономної роботи
  10. Конфігурація і ціни
  11. Чи варто купувати?
  12. висновок
  13. MacBook Pro 2017 - огляд, характеристики, ціна
  14. Дизайн
  15. Панель Touch Bar
  16. Touch ID
  17. екран
  18. Апаратне забезпечення
  19. роз'єми
  20. Веб камера
  21. Аудіо
  22. Час автономної роботи
  23. Конфігурація і ціни
  24. Чи варто купувати?
  25. висновок
  26. MacBook Pro 2017 - огляд, характеристики, ціна
  27. Дизайн
  28. Панель Touch Bar
  29. Touch ID
  30. екран
  31. Апаратне забезпечення
  32. роз'єми
  33. Веб камера
  34. Аудіо
  35. Час автономної роботи
  36. Конфігурація і ціни
  37. Чи варто купувати?
  38. висновок

MacBook Pro 2017 - огляд, характеристики, ціна

Огляд 15-дюймового MacBook Pro 2017.

Apple не стала довго затягувати з випуском нової версії масштабно оновленого восени 2016 року MacBook Pro і представила її вже влітку 2017 року на конференції WWDC 2017. Нові MacBook Pro не змінилися зовні, але ось в характеристиках покращилися більш ніж помітно - процесор Intel сьомого покоління Kaby Lake зробив свою справу. У цьому огляді - докладне вивчення MacBook Pro 2017 - нового «короля ноутбуків».

Дизайн

15-дюймовий MacBook Pro 2017 нічим не відрізняється від попередника зразка осені 2016 року в плані дизайну. І це ні в якому разі не мінус, а, навпаки, плюс ноутбука.

Отримавши помітні апаратні поліпшення, MacBook Pro 2017 зумів зберегти колишню конструкцію корпусу, товщина якого всі так само не перевищує 15 мм. На секундочку, це менше, ніж у останніх моделей MacBook Air, які до недавнього часу вважалися беззаперечними лідерами в тому, що стосується товщини і ваги. Тепер же лінійка Pro не просто наздогнала Air, а й перегнала її. Ще кілька років тому це могло здатися чимось фантастичним. MacBook Pro 2017 зберіг і вага попередньої моделі. Нова «прошка» дуже легка - всього 1,83 кг.

Зменшення товщини і ваги пристроїв Apple найчастіше тягне за собою зміни в інших параметрах. MacBook Pro 2017 (рівно як і 2016) не є винятком. В першу чергу, отвори для вентиляторів перемістилися на нижню поверхню ноутбука. Вони досить гострі, нехай і не критично. Але головне, що через них користувачам MacBook Pro доведеться стежити за тим, щоб на столі, на який встановлюється ноутбук, було сухо.

Ключові зміни в дизайні MacBook Pro 2017 по порівнянні з моделлю 2015 року - гігантський трекпад Force Touch і сенсорна панель Touch Bar. Єдино вірно підібране слово для того, щоб охарактеризувати новий трекпад - розкішний. Він по-справжньому великий, навіть в порівнянні з традиційними великими трекпадами ноутбуків Apple. Правда, в використанні він буде в рази зручніше попередніх версій тільки для людей, що займаються творчою роботою. При нормальній експлуатації у трекпада просто не буде можливості розкрити весь свій потенціал. Про панелі Touch Bar докладніше розповіли трохи нижче.

Роз'ємів у MacBook Pro 2017 всього п'ять - чотири порти Thunderbolt 3 (USB-C), по два на кожній бічній грані і 3,5-мм аудіовихід. Відзначимо, що за чотири порти Thunderbolt 3 доступні у кожної 15-дюймової моделі, але тільки у найбільш дорогий 13-дюймової. У базовій версії MacBook Pro 2017 року з 13-дюймовим дисплеєм таких портів всього два.

15-дюймовий MacBook Pro 2017 доступний в двох кольорах - сріблястому і кілька більш темному «сірий космос». Випускати MacBook Pro в золотом і рожевому кольорах в Apple не зважилися, порахувавши, що професійний інструмент повинен залишатися серйозним.

У комплектацію MacBook Pro 2017 входить традиційний набір: сам ноутбук, блок живлення потужністю 87 Вт, двометровий кабель USB-C для зарядки і листівки. Важливо відзначити, що перехідник з USB-C на USB-A в комплекті з пристроєм не йде, через що після покупки ноутбуки у більшості користувачів практично відразу виникне необхідність в його придбанні.

Панель Touch Bar

Панель Touch Bar - це вузька OLED-смужка з дозволом 2170 × 60 пікселів, яку так і тягне назвати дисплеєм. Apple, однак, проти і рекомендує користувачам і розробникам називати панель «пристроєм введення». Мабуть, для того щоб зміцнити в співтоваристві таку точку зору, Apple заборонила вручну регулювати яскравість панелі, вона підлаштовується під екран ноутбука. Touch Bar не копіює яскравість дисплея, вона завжди залишається трохи темніше, але при цьому видимої і розбірливою під будь-яким кутом і навіть якщо ви не перебуваєте безпосередньо за своїм ноутбуком.

Незважаючи на те, що сенсорна панель Touch Bar є нововведення не MacBook Pro зразка 2017 року, а версії осені минулого року, ми вирішили розповісти про неї докладніше. Для повноти огляду.

Touch Bar замінює собою верхній ряд клавіш клавіатури MacBook Pro, пропонуючи користувачеві замість них різну інформацію залежно від запущеного додатка, налаштувань і дій. Праворуч від Touch Bar знаходиться сканер відбитків пальців Touch ID. Він фізично відділений від сенсорної панелі, але працюють вони спільно. Так, при відкритті кришки ноутбука, на Touch Bar з'являється напис, що запитує розблокування за допомогою Touch ID.

Про сам Touch ID трохи нижче, зараз сфокусуємось на Touch Bar. У стандартні опції панелі входять кнопки: Esc, регулювання яскравості і гучності, а також виклику голосового помічника Siri. На базовій розкладці Touch Bar так само представлена ​​невелика кнопка (з зображенням стрілочки), що дозволяє отримати доступ до традиційного функціонального ряду клавіатури MacBook. Кнопка це дійсно маленька і потрапити на неї іноді не вдається, що безумовно викликає незручності, особливо при знайомстві з Touch Bar.

У додатках Touch Bar реабілітується. При роботі з Safari на панелі з'являються мініатюри відкритих веб-сторінок, кнопки пошуку і відкриття нової вкладки. Спочатку може здатися, що в них немає абсолютно ніякої необхідності, але з часом розумієш - Touch Bar може сильно економити час. Наприклад, для переходу на необхідну вкладку не потрібно прибирати руку з трекпада або миші і, відповідно, витрачати час. Легке, а згодом і інтуїтивне рух - і ось ви зекономили секунду. За рік використання MacBook Pro з Touch Bar таких секунд набереться не одна тисяча.

У додатку «Календар» на Touch Bar відображаються дати, між якими можна швидко перемикатися, в Pages і Word інструменти редагування тексту, в медіаплеєрах - панель навігації і т.д. У кожному оптимізованому під Touch Bar додатку для використання запропонований свій список опцій, які найчастіше можна налаштовувати. Якщо ж програма не має підтримки Touch Bar, то при роботі з ним на OLED-панелі будуть показані стандартні елементи управління.

Стандартних налаштувань у Touch Bar багато, але найбільше радує, що Apple дозволяє змінювати ту саму стандартну розкладку панелі. Вибір елементів для панелі здійснюється простим перенесенням необхідних об'єктів з основного екрану на «нижній». Таких елементів чимало починаючи від функції згортання всіх вікон, закінчуючи запуском Launchpad.

Знову відзначимо, що хоч початкове уявлення Touch Bar ще восени 2016 року, сенсорна панель залишилася головною фішкою MacBook Pro і зразка 2017 року. У Apple вдалося створити новий спосіб управління, яким хочеться користуватися. Головне ж - він реально підвищує продуктивність.

Touch ID

Сканер відбитків пальців Touch ID в MacBook Pro 2017 працює за тим же принципом, що і на iPhone і iPad. При першому запуску ноутбука, система пропонує користувачу додати свій відбиток пальців шляхом багаторазового прикладання пальця до датчика. Коли відбиток зареєстрований, в настройках є можливість вказати для яких цілей використовувати Touch ID. Крім розблокування MacBook Pro, сканер можна активувати для оплати покупок через Apple Pay, а також в Mac App Store і iTunes Store.

екран

Основні характеристики екрана MacBook Pro 2017 не змінилися в порівнянні з двома попередніми моделями. Ноутбук оснащений все тим же 15,4-дюймовим дисплеєм Retina з підсвічуванням LED з здатністю 2880 × 1800 пікселів (220 пікселів / дюйм) і високою якістю передачі кольору (мільйони квітів). А ось додаткові характеристики були поліпшені, завдяки чому дисплей 15-дюймового MacBook Pro став кращим серед ноутбуків Apple.

MacBook Pro 2017 запозичив у iPhone 7 розширений колірний обхват P3, який в Apple називають Wide Color. Кольорова палітра Display P3 має більш насичені червоний і зелений кольори в порівнянні з sRGB, крім цього білий колір є більш чистим, а чорний глибшим. Завдяки цьому перегляд сучасних фільмів у високій якості і робота з графікою на MacBook Pro 2017 стануть особливо приємними, а в другому випадку і ефективними.

Яскравість екрану MacBook Pro 2017 так само вражає. При ручних установках, максимальна яскравість дисплея склала 530 кд / м2. При цьому офіційно заявлена ​​яскравість дисплея - 500 кд / м2. В умовах денного світла екран з такою яскравістю залишається читаним на досить комфортному рівні. Регулювання яскравості екрану MacBook Pro може виконуватися і в автоматичному режимі, але з урахуванням установок користувача.

Антиблікові властивості екрану MacBook Pro 2017 на висоті, за рахунок чого читаність при яскравому денному світлі підвищується додатково. Сам екран не мазкий - залишити слід від пальця на ньому не так вже й просто, а з їх видаленням проблем зовсім не виникає.

Апаратне забезпечення

Весь сенс MacBook Pro 2017 полягає в оновленні технічних характеристик ноутбука, якщо бути конкретніше - в оснащенні новинки процесором Intel сьомого покоління Kaby Lake. Коли оригінальна модель MacBook Pro в оновленому дизайні та з панеллю Touch Bar вийшла восени 2016 року, ці процесори ще не були доступні.

Існують дві основні конфігурації 15-дюймового MacBook Pro. Ми протестували найпотужнішу модель з чіпом Intel Core i7 з тактовою частотою 3,1 ГГц і графічним процесором Radeon 560 з 4 ГБ пам'яті GDDR, а заодно, порівняли її з топової версією MacBook Pro зразка осені 2016 року. Остання оснащена чипом Intel Core i7 2,9 ГГц і графічним процесором Radeon 460.

Новий MacBook Pro зумів здивувати. У бенчмарке Geekbench 4 він набрав 4891 бал в одноядерному режимі і 16 426 очок в багатоядерному. Для порівняння, торішній MacBook Pro отримав в аналогічних тестах 4635 і 13 416 балів відповідно. Збільшення продуктивності, таким чином, склало 12% в одноядерному режимі і 24% в багатоядерному. Ці показники і виявилися дивовижними, оскільки зазвичай типові поліпшення процесора призводять до зростання продуктивності до 10%.

Незважаючи на те, що номінальні тактові частоти процесора MacBook Pro зросли на 200-300 МГц, фактична корисна продуктивність при навантаженні збільшилася на 500-600 МГц. Це і пояснює настільки сильний приріст показників в тестах в багатоядерному режимі. Також Kaby Lake істотно повільніше нагрівається в порівнянні з Skylake (минулорічний процесор MacBook Pro), що дає можливість технології Turbo Boost збільшувати тактову частоту процесора на більш тривалий період в моменти інтенсивної роботи.

Процесори Kaby Lake мають підтримку більше 16 ГБ оперативної пам'яті форматів DDR3 і DDR4. Однак в MacBook Pro використовуються модулі LPDDR3, які в силу специфікацій обмежені обсягом в 16 ГБ. Через це нові MacBook Pro оснащені «лише» 16 ГБ оперативної пам'яті. Тим, хто потребує 32-гігабайтної моделі MacBook Pro, доведеться дочекатися наступного оновлення в лінійці, в якому, найімовірніше, будуть використані процесори Cannon Lake.

Тепер що стосується графічних процесорів. У 15-дюймових MacBook Pro 2017 встановлено відеокарти Radeon Pro 555 (2 ГБ GDDR5) і Pro 560 (4 ГБ GDDR5) в залежності від моделі з продуктивністю 1,5 терафлопс і 1,9 терафлопс відповідно. Незважаючи на іншу серію в порівнянні з попередньою моделлю (MacBook Pro 2016 оснащена чіпами Radeon 400-серії), великого приросту в показниках у нових графічних процесорів немає.

Графічний тест OpenCL в бенчмарке Geekbench 4 показав, що продуктивність відеокарт MacBook Pro 2017 і MacBook Pro 2016 практично однакова. Новинка набрала 42 990 балів, а торішня версія - 42 887. Майже повна відсутність змін підтверджують і інші тести. У 3D-бенчмарке Unigen Heaven старіша модель отримала 461 бал і 18,3 кадр / с, показники новинки же - 468 очок і 18,6 кадр / с.

Як і попередні моделі, MacBook Pro 2017 може автоматично переключитися на інтегрований графічний процесор в випадках, коли необхідна економія енергії. Як вбудованого графічного процесор виступає Intel HD Graphics 630, в той час як модель 2016 року оснащувалася картою Intel HD Graphics 530. Поліпшення незначне, але зафіксувати його вважаємо за потрібне.

роз'єми

Як уже згадувалося вище, в MacBook Pro 2017 представлено п'ять роз'ємів. На лівій грані знаходяться два порти Thunderbolt 3 (USB-C), на правій, ближче до екрану, такі ж два порти Thunderbolt 3 (USB-C) і 3,5-мм гніздо для гарнітури. На цьому все - інших роз'ємів або слотів для карток у ноутбука немає.

Рішення залишити в MacBook Pro тільки такі роз'єми викликало критику ще восени 2016 року, коли вийшла оригінальна кардинально оновлена ​​модель «Прошки». Через кілька місяців негативних відгуків менше не стало. Для підключення до MacBook Pro 2017 звичайної флешки, SD-карти, зовнішнього жорсткого диска та інших пристроїв доведеться використовувати перехідники, які сама Apple продає за досить високими цінами. Так, однопортовий адаптер USB-C / USB в офіційному інтернет-магазині компанії оцінюється в 1 490 руб., А багатопортовий USB-C / VGA з можливістю підключення до MacBook Pro пристрої зі стандартним USB-роз'ємом, монітора VGA і зарядного кабелю USB-C - 5 490 руб. Іншими словами, дорого.

На виправдання Apple варто зауважити, що саме так і виконується цілеспрямований перехід на інший формат роз'ємів. Компанія має намір затвердити USB-C в якості єдиного і універсального формату для своїх пристроїв, зробивши його основним вже через кілька років.

Закінчити розмову про портах MacBook Pro 2017 все ж хочеться на хорошій ноті. Навіть на двох. По-перше, роз'єми Thunderbolt 3 (USB-C) дозволяють заряджати ноутбук від зовнішнього акумулятора. Дана опція може по-справжньому виручити в ситуаціях, коли доступ до ноутбука потрібен як повітря, а рівень його заряду підійшов до кінця. А по-друге, MacBook Pro 2017 заряджається через будь-який порт Thunderbolt 3 (USB-C) - миритися з незручним розташуванням зарядного кабелю не доводиться.

Веб камера

Про веб-камері MacBook Pro 2017 багато говорити не потрібно. У ноутбуці встановлена ​​все та ж камера FaceTime HD з роздільною здатністю 720p, яка була і у моделі MacBook Pro 2016 року, і у версії 2015 року. По всій видимості, в Apple поки не бачать ніякого сенсу покращувати даний компонент. В цілому, ми з ними згодні. Камера пристойно передає кольору, чого вистачає для здійснення відеодзвінків. Фотографії ж на камеру MacBook Pro 2017, навіть за умови хорошого освітлення, виходять зернисті.

Аудіо

Звучання MacBook Pro 2017, на відміну від камери, радує. Стереодинаміки 15-дюймової моделі ноутбука розташувалися ліворуч і праворуч від клавіатури, за рахунок чого звук став набагато голосніше. Ще на презентації минулій версії MacBook Pro з такими ж динаміками, Apple пообіцяла, «що їх звук заповнить всю кімнату». І обіцянку було стримано.

Звук стереодинамиков MacBook Pro 2017 чистий в усіх напрямках, включаючи баси. І мова не тільки про прослуховування lossless-форматів. У наших тестах навіть музика з YouTube не містила звукових аномалій або будь-яких перешкод. Динаміки MacBook Pro задовольнять усіх, але варто розуміти, що заміною студійним колонкам вони не стануть.

Час автономної роботи

Час роботи будь-яких моделей MacBook без підзарядки завжди відповідає заявленому Apple значенням. MacBook Pro 2017 черговий раз це доводить. Згідно Apple, ноутбук повинен працювати до 10 годин при роботі в інтернеті або відтворення фільмів без необхідності підзарядки. Тестування на практиці показало, що компанія не збрехала. MacBook Pro 2017 протримався 10 годині 20 хвилин при відтворенні фільмів через інтернет, з підключеними навушниками і зниженою до 75% яскравістю.

Конфігурація і ціни

13-дюймовий MacBook Pro 2017

Примітка: у всіх моделях 13-дюймового MacBook Pro встановлені процесори Intel сьомого покоління Kaby Lake і 8 ГБ оперативної пам'яті.

  • Intel Core i5 2,3 ГГц, SSD 128 ГБ, Intel Iris Plus Graphics 640, два порти Thunderbolt 3 - 94 990 руб.
  • Intel Core i5 2,3 ГГц, SSD 256 ГБ, Intel Iris Plus Graphics 640, два порти Thunderbolt 3 - 109 990 руб.
  • Touch Bar і Touch ID, Intel Core i5 3,1 ГГц, SSD 256 ГБ, Intel Iris Plus Graphics 650, чотири порти Thunderbolt 3 - 131 990 руб.
  • Touch Bar і Touch ID, Intel Core i5 3,1 ГГц, SSD 512 ГБ, Intel Iris Plus Graphics 650, чотири порти Thunderbolt 3 - 146 990 руб.

15-дюймовий MacBook Pro 2017

  • Touch Bar і Touch ID, Intel Core i7 2,8 ГГц, 16 ГБ ОЗУ, SSD 256 ГБ, Radeon Pro 555 2 ГБ, чотири порти Thunderbolt 3 - 174 990 руб.
  • Touch Bar і Touch ID, Intel Core i7 2,9 ГГц, 16 ГБ ОЗУ, SSD 512 ГБ, Radeon Pro 560 4 ГБ, чотири порти Thunderbolt 3 - 204 990 руб.

Чи варто купувати?

Якщо вам необхідний потужний інструмент для роботи, зокрема, виїзний і ви вже кілька років не оновлювали свій MacBook, або просто давно замислюєтеся про покупку відмінного ноутбука, який прослужить довго - MacBook Pro 2017 кращий кандидат. Ще раз відзначимо, що мова йде про інструмент для роботи. Для ігор або виконання якихось базових задач краще доглянути варіант з більш доступним цінником.

Якщо ж ви є власникам MacBook Pro 2016 з панеллю Touch Bar, то MacBook Pro 2017, мабуть, краще пропустити. Так, ви відчуєте чималий приріст продуктивності, але не більше того. Змін у порівнянні з минулою моделлю занадто мало для переходу. Крім цього, якщо ви хочете просто потужний комп'ютер Apple, краще придивіться до iMac 5K 2017 ( огляд ).

висновок

У випадку з MacBook Pro 2017 компанія Apple вирішила догодити всім і у неї це вийшло. В оновленій лінійці «Прошек» представлено відносно недорогий 13-дюймовий MacBook Pro без Touch Bar, але з куди кращими характеристиками, ніж у 12-дюймового MacBook і схожою портативністю; 13-дюймовий MacBook Pro з практично топової начинкою і тим самим Touch Bar - для тих хто сильно хоче; і 15-дюймові версії максимально заточені під продуктивну роботу. Кожен ноутбук прекрасний і співвідношення ціни і якості, знову ж таки, для тих людей, які знають, навіщо їм потрібен саме MacBook Pro.

Поставте 5 зірок внизу статті, якщо подобається ця тема. Підписуйтесь на нас ВКонтакте , Facebook , Twitter , Instagram , YouTube , Telegram , Viber і Яндекс.Дзен .



Повернутися в початок статті MacBook Pro 2017 - огляд, характеристики, ціна

MacBook Pro 2017 - огляд, характеристики, ціна

Огляд 15-дюймового MacBook Pro 2017.

Apple не стала довго затягувати з випуском нової версії масштабно оновленого восени 2016 року MacBook Pro і представила її вже влітку 2017 року на конференції WWDC 2017. Нові MacBook Pro не змінилися зовні, але ось в характеристиках покращилися більш ніж помітно - процесор Intel сьомого покоління Kaby Lake зробив свою справу. У цьому огляді - докладне вивчення MacBook Pro 2017 - нового «короля ноутбуків».

Дизайн

15-дюймовий MacBook Pro 2017 нічим не відрізняється від попередника зразка осені 2016 року в плані дизайну. І це ні в якому разі не мінус, а, навпаки, плюс ноутбука.

Отримавши помітні апаратні поліпшення, MacBook Pro 2017 зумів зберегти колишню конструкцію корпусу, товщина якого всі так само не перевищує 15 мм. На секундочку, це менше, ніж у останніх моделей MacBook Air, які до недавнього часу вважалися беззаперечними лідерами в тому, що стосується товщини і ваги. Тепер же лінійка Pro не просто наздогнала Air, а й перегнала її. Ще кілька років тому це могло здатися чимось фантастичним. MacBook Pro 2017 зберіг і вага попередньої моделі. Нова «прошка» дуже легка - всього 1,83 кг.

Зменшення товщини і ваги пристроїв Apple найчастіше тягне за собою зміни в інших параметрах. MacBook Pro 2017 (рівно як і 2016) не є винятком. В першу чергу, отвори для вентиляторів перемістилися на нижню поверхню ноутбука. Вони досить гострі, нехай і не критично. Але головне, що через них користувачам MacBook Pro доведеться стежити за тим, щоб на столі, на який встановлюється ноутбук, було сухо.

Ключові зміни в дизайні MacBook Pro 2017 по порівнянні з моделлю 2015 року - гігантський трекпад Force Touch і сенсорна панель Touch Bar. Єдино вірно підібране слово для того, щоб охарактеризувати новий трекпад - розкішний. Він по-справжньому великий, навіть в порівнянні з традиційними великими трекпадами ноутбуків Apple. Правда, в використанні він буде в рази зручніше попередніх версій тільки для людей, що займаються творчою роботою. При нормальній експлуатації у трекпада просто не буде можливості розкрити весь свій потенціал. Про панелі Touch Bar докладніше розповіли трохи нижче.

Роз'ємів у MacBook Pro 2017 всього п'ять - чотири порти Thunderbolt 3 (USB-C), по два на кожній бічній грані і 3,5-мм аудіовихід. Відзначимо, що за чотири порти Thunderbolt 3 доступні у кожної 15-дюймової моделі, але тільки у найбільш дорогий 13-дюймової. У базовій версії MacBook Pro 2017 року з 13-дюймовим дисплеєм таких портів всього два.

15-дюймовий MacBook Pro 2017 доступний в двох кольорах - сріблястому і кілька більш темному «сірий космос». Випускати MacBook Pro в золотом і рожевому кольорах в Apple не зважилися, порахувавши, що професійний інструмент повинен залишатися серйозним.

У комплектацію MacBook Pro 2017 входить традиційний набір: сам ноутбук, блок живлення потужністю 87 Вт, двометровий кабель USB-C для зарядки і листівки. Важливо відзначити, що перехідник з USB-C на USB-A в комплекті з пристроєм не йде, через що після покупки ноутбуки у більшості користувачів практично відразу виникне необхідність в його придбанні.

Панель Touch Bar

Панель Touch Bar - це вузька OLED-смужка з дозволом 2170 × 60 пікселів, яку так і тягне назвати дисплеєм. Apple, однак, проти і рекомендує користувачам і розробникам називати панель «пристроєм введення». Мабуть, для того щоб зміцнити в співтоваристві таку точку зору, Apple заборонила вручну регулювати яскравість панелі, вона підлаштовується під екран ноутбука. Touch Bar не копіює яскравість дисплея, вона завжди залишається трохи темніше, але при цьому видимої і розбірливою під будь-яким кутом і навіть якщо ви не перебуваєте безпосередньо за своїм ноутбуком.

Незважаючи на те, що сенсорна панель Touch Bar є нововведення не MacBook Pro зразка 2017 року, а версії осені минулого року, ми вирішили розповісти про неї докладніше. Для повноти огляду.

Touch Bar замінює собою верхній ряд клавіш клавіатури MacBook Pro, пропонуючи користувачеві замість них різну інформацію залежно від запущеного додатка, налаштувань і дій. Праворуч від Touch Bar знаходиться сканер відбитків пальців Touch ID. Він фізично відділений від сенсорної панелі, але працюють вони спільно. Так, при відкритті кришки ноутбука, на Touch Bar з'являється напис, що запитує розблокування за допомогою Touch ID.

Про сам Touch ID трохи нижче, зараз сфокусуємось на Touch Bar. У стандартні опції панелі входять кнопки: Esc, регулювання яскравості і гучності, а також виклику голосового помічника Siri. На базовій розкладці Touch Bar так само представлена ​​невелика кнопка (з зображенням стрілочки), що дозволяє отримати доступ до традиційного функціонального ряду клавіатури MacBook. Кнопка це дійсно маленька і потрапити на неї іноді не вдається, що безумовно викликає незручності, особливо при знайомстві з Touch Bar.

У додатках Touch Bar реабілітується. При роботі з Safari на панелі з'являються мініатюри відкритих веб-сторінок, кнопки пошуку і відкриття нової вкладки. Спочатку може здатися, що в них немає абсолютно ніякої необхідності, але з часом розумієш - Touch Bar може сильно економити час. Наприклад, для переходу на необхідну вкладку не потрібно прибирати руку з трекпада або миші і, відповідно, витрачати час. Легке, а згодом і інтуїтивне рух - і ось ви зекономили секунду. За рік використання MacBook Pro з Touch Bar таких секунд набереться не одна тисяча.

У додатку «Календар» на Touch Bar відображаються дати, між якими можна швидко перемикатися, в Pages і Word інструменти редагування тексту, в медіаплеєрах - панель навігації і т.д. У кожному оптимізованому під Touch Bar додатку для використання запропонований свій список опцій, які найчастіше можна налаштовувати. Якщо ж програма не має підтримки Touch Bar, то при роботі з ним на OLED-панелі будуть показані стандартні елементи управління.

Стандартних налаштувань у Touch Bar багато, але найбільше радує, що Apple дозволяє змінювати ту саму стандартну розкладку панелі. Вибір елементів для панелі здійснюється простим перенесенням необхідних об'єктів з основного екрану на «нижній». Таких елементів чимало починаючи від функції згортання всіх вікон, закінчуючи запуском Launchpad.

Знову відзначимо, що хоч початкове уявлення Touch Bar ще восени 2016 року, сенсорна панель залишилася головною фішкою MacBook Pro і зразка 2017 року. У Apple вдалося створити новий спосіб управління, яким хочеться користуватися. Головне ж - він реально підвищує продуктивність.

Touch ID

Сканер відбитків пальців Touch ID в MacBook Pro 2017 працює за тим же принципом, що і на iPhone і iPad. При першому запуску ноутбука, система пропонує користувачу додати свій відбиток пальців шляхом багаторазового прикладання пальця до датчика. Коли відбиток зареєстрований, в настройках є можливість вказати для яких цілей використовувати Touch ID. Крім розблокування MacBook Pro, сканер можна активувати для оплати покупок через Apple Pay, а також в Mac App Store і iTunes Store.

екран

Основні характеристики екрана MacBook Pro 2017 не змінилися в порівнянні з двома попередніми моделями. Ноутбук оснащений все тим же 15,4-дюймовим дисплеєм Retina з підсвічуванням LED з здатністю 2880 × 1800 пікселів (220 пікселів / дюйм) і високою якістю передачі кольору (мільйони квітів). А ось додаткові характеристики були поліпшені, завдяки чому дисплей 15-дюймового MacBook Pro став кращим серед ноутбуків Apple.

MacBook Pro 2017 запозичив у iPhone 7 розширений колірний обхват P3, який в Apple називають Wide Color. Кольорова палітра Display P3 має більш насичені червоний і зелений кольори в порівнянні з sRGB, крім цього білий колір є більш чистим, а чорний глибшим. Завдяки цьому перегляд сучасних фільмів у високій якості і робота з графікою на MacBook Pro 2017 стануть особливо приємними, а в другому випадку і ефективними.

Яскравість екрану MacBook Pro 2017 так само вражає. При ручних установках, максимальна яскравість дисплея склала 530 кд / м2. При цьому офіційно заявлена ​​яскравість дисплея - 500 кд / м2. В умовах денного світла екран з такою яскравістю залишається читаним на досить комфортному рівні. Регулювання яскравості екрану MacBook Pro може виконуватися і в автоматичному режимі, але з урахуванням установок користувача.

Антиблікові властивості екрану MacBook Pro 2017 на висоті, за рахунок чого читаність при яскравому денному світлі підвищується додатково. Сам екран не мазкий - залишити слід від пальця на ньому не так вже й просто, а з їх видаленням проблем зовсім не виникає.

Апаратне забезпечення

Весь сенс MacBook Pro 2017 полягає в оновленні технічних характеристик ноутбука, якщо бути конкретніше - в оснащенні новинки процесором Intel сьомого покоління Kaby Lake. Коли оригінальна модель MacBook Pro в оновленому дизайні та з панеллю Touch Bar вийшла восени 2016 року, ці процесори ще не були доступні.

Існують дві основні конфігурації 15-дюймового MacBook Pro. Ми протестували найпотужнішу модель з чіпом Intel Core i7 з тактовою частотою 3,1 ГГц і графічним процесором Radeon 560 з 4 ГБ пам'яті GDDR, а заодно, порівняли її з топової версією MacBook Pro зразка осені 2016 року. Остання оснащена чипом Intel Core i7 2,9 ГГц і графічним процесором Radeon 460.

Новий MacBook Pro зумів здивувати. У бенчмарке Geekbench 4 він набрав 4891 бал в одноядерному режимі і 16 426 очок в багатоядерному. Для порівняння, торішній MacBook Pro отримав в аналогічних тестах 4635 і 13 416 балів відповідно. Збільшення продуктивності, таким чином, склало 12% в одноядерному режимі і 24% в багатоядерному. Ці показники і виявилися дивовижними, оскільки зазвичай типові поліпшення процесора призводять до зростання продуктивності до 10%.

Незважаючи на те, що номінальні тактові частоти процесора MacBook Pro зросли на 200-300 МГц, фактична корисна продуктивність при навантаженні збільшилася на 500-600 МГц. Це і пояснює настільки сильний приріст показників в тестах в багатоядерному режимі. Також Kaby Lake істотно повільніше нагрівається в порівнянні з Skylake (минулорічний процесор MacBook Pro), що дає можливість технології Turbo Boost збільшувати тактову частоту процесора на більш тривалий період в моменти інтенсивної роботи.

Процесори Kaby Lake мають підтримку більше 16 ГБ оперативної пам'яті форматів DDR3 і DDR4. Однак в MacBook Pro використовуються модулі LPDDR3, які в силу специфікацій обмежені обсягом в 16 ГБ. Через це нові MacBook Pro оснащені «лише» 16 ГБ оперативної пам'яті. Тим, хто потребує 32-гігабайтної моделі MacBook Pro, доведеться дочекатися наступного оновлення в лінійці, в якому, найімовірніше, будуть використані процесори Cannon Lake.

Тепер що стосується графічних процесорів. У 15-дюймових MacBook Pro 2017 встановлено відеокарти Radeon Pro 555 (2 ГБ GDDR5) і Pro 560 (4 ГБ GDDR5) в залежності від моделі з продуктивністю 1,5 терафлопс і 1,9 терафлопс відповідно. Незважаючи на іншу серію в порівнянні з попередньою моделлю (MacBook Pro 2016 оснащена чіпами Radeon 400-серії), великого приросту в показниках у нових графічних процесорів немає.

Графічний тест OpenCL в бенчмарке Geekbench 4 показав, що продуктивність відеокарт MacBook Pro 2017 і MacBook Pro 2016 практично однакова. Новинка набрала 42 990 балів, а торішня версія - 42 887. Майже повна відсутність змін підтверджують і інші тести. У 3D-бенчмарке Unigen Heaven старіша модель отримала 461 бал і 18,3 кадр / с, показники новинки же - 468 очок і 18,6 кадр / с.

Як і попередні моделі, MacBook Pro 2017 може автоматично переключитися на інтегрований графічний процесор в випадках, коли необхідна економія енергії. Як вбудованого графічного процесор виступає Intel HD Graphics 630, в той час як модель 2016 року оснащувалася картою Intel HD Graphics 530. Поліпшення незначне, але зафіксувати його вважаємо за потрібне.

роз'єми

Як уже згадувалося вище, в MacBook Pro 2017 представлено п'ять роз'ємів. На лівій грані знаходяться два порти Thunderbolt 3 (USB-C), на правій, ближче до екрану, такі ж два порти Thunderbolt 3 (USB-C) і 3,5-мм гніздо для гарнітури. На цьому все - інших роз'ємів або слотів для карток у ноутбука немає.

Рішення залишити в MacBook Pro тільки такі роз'єми викликало критику ще восени 2016 року, коли вийшла оригінальна кардинально оновлена ​​модель «Прошки». Через кілька місяців негативних відгуків менше не стало. Для підключення до MacBook Pro 2017 звичайної флешки, SD-карти, зовнішнього жорсткого диска та інших пристроїв доведеться використовувати перехідники, які сама Apple продає за досить високими цінами. Так, однопортовий адаптер USB-C / USB в офіційному інтернет-магазині компанії оцінюється в 1 490 руб., А багатопортовий USB-C / VGA з можливістю підключення до MacBook Pro пристрої зі стандартним USB-роз'ємом, монітора VGA і зарядного кабелю USB-C - 5 490 руб. Іншими словами, дорого.

На виправдання Apple варто зауважити, що саме так і виконується цілеспрямований перехід на інший формат роз'ємів. Компанія має намір затвердити USB-C в якості єдиного і універсального формату для своїх пристроїв, зробивши його основним вже через кілька років.

Закінчити розмову про портах MacBook Pro 2017 все ж хочеться на хорошій ноті. Навіть на двох. По-перше, роз'єми Thunderbolt 3 (USB-C) дозволяють заряджати ноутбук від зовнішнього акумулятора. Дана опція може по-справжньому виручити в ситуаціях, коли доступ до ноутбука потрібен як повітря, а рівень його заряду підійшов до кінця. А по-друге, MacBook Pro 2017 заряджається через будь-який порт Thunderbolt 3 (USB-C) - миритися з незручним розташуванням зарядного кабелю не доводиться.

Веб камера

Про веб-камері MacBook Pro 2017 багато говорити не потрібно. У ноутбуці встановлена ​​все та ж камера FaceTime HD з роздільною здатністю 720p, яка була і у моделі MacBook Pro 2016 року, і у версії 2015 року. По всій видимості, в Apple поки не бачать ніякого сенсу покращувати даний компонент. В цілому, ми з ними згодні. Камера пристойно передає кольору, чого вистачає для здійснення відеодзвінків. Фотографії ж на камеру MacBook Pro 2017, навіть за умови хорошого освітлення, виходять зернисті.

Аудіо

Звучання MacBook Pro 2017, на відміну від камери, радує. Стереодинаміки 15-дюймової моделі ноутбука розташувалися ліворуч і праворуч від клавіатури, за рахунок чого звук став набагато голосніше. Ще на презентації минулій версії MacBook Pro з такими ж динаміками, Apple пообіцяла, «що їх звук заповнить всю кімнату». І обіцянку було стримано.

Звук стереодинамиков MacBook Pro 2017 чистий в усіх напрямках, включаючи баси. І мова не тільки про прослуховування lossless-форматів. У наших тестах навіть музика з YouTube не містила звукових аномалій або будь-яких перешкод. Динаміки MacBook Pro задовольнять усіх, але варто розуміти, що заміною студійним колонкам вони не стануть.

Час автономної роботи

Час роботи будь-яких моделей MacBook без підзарядки завжди відповідає заявленому Apple значенням. MacBook Pro 2017 черговий раз це доводить. Згідно Apple, ноутбук повинен працювати до 10 годин при роботі в інтернеті або відтворення фільмів без необхідності підзарядки. Тестування на практиці показало, що компанія не збрехала. MacBook Pro 2017 протримався 10 годині 20 хвилин при відтворенні фільмів через інтернет, з підключеними навушниками і зниженою до 75% яскравістю.

Конфігурація і ціни

13-дюймовий MacBook Pro 2017

Примітка: у всіх моделях 13-дюймового MacBook Pro встановлені процесори Intel сьомого покоління Kaby Lake і 8 ГБ оперативної пам'яті.

  • Intel Core i5 2,3 ГГц, SSD 128 ГБ, Intel Iris Plus Graphics 640, два порти Thunderbolt 3 - 94 990 руб.
  • Intel Core i5 2,3 ГГц, SSD 256 ГБ, Intel Iris Plus Graphics 640, два порти Thunderbolt 3 - 109 990 руб.
  • Touch Bar і Touch ID, Intel Core i5 3,1 ГГц, SSD 256 ГБ, Intel Iris Plus Graphics 650, чотири порти Thunderbolt 3 - 131 990 руб.
  • Touch Bar і Touch ID, Intel Core i5 3,1 ГГц, SSD 512 ГБ, Intel Iris Plus Graphics 650, чотири порти Thunderbolt 3 - 146 990 руб.

15-дюймовий MacBook Pro 2017

  • Touch Bar і Touch ID, Intel Core i7 2,8 ГГц, 16 ГБ ОЗУ, SSD 256 ГБ, Radeon Pro 555 2 ГБ, чотири порти Thunderbolt 3 - 174 990 руб.
  • Touch Bar і Touch ID, Intel Core i7 2,9 ГГц, 16 ГБ ОЗУ, SSD 512 ГБ, Radeon Pro 560 4 ГБ, чотири порти Thunderbolt 3 - 204 990 руб.

Чи варто купувати?

Якщо вам необхідний потужний інструмент для роботи, зокрема, виїзний і ви вже кілька років не оновлювали свій MacBook, або просто давно замислюєтеся про покупку відмінного ноутбука, який прослужить довго - MacBook Pro 2017 кращий кандидат. Ще раз відзначимо, що мова йде про інструмент для роботи. Для ігор або виконання якихось базових задач краще доглянути варіант з більш доступним цінником.

Якщо ж ви є власникам MacBook Pro 2016 з панеллю Touch Bar, то MacBook Pro 2017, мабуть, краще пропустити. Так, ви відчуєте чималий приріст продуктивності, але не більше того. Змін у порівнянні з минулою моделлю занадто мало для переходу. Крім цього, якщо ви хочете просто потужний комп'ютер Apple, краще придивіться до iMac 5K 2017 ( огляд ).

висновок

У випадку з MacBook Pro 2017 компанія Apple вирішила догодити всім і у неї це вийшло. В оновленій лінійці «Прошек» представлено відносно недорогий 13-дюймовий MacBook Pro без Touch Bar, але з куди кращими характеристиками, ніж у 12-дюймового MacBook і схожою портативністю; 13-дюймовий MacBook Pro з практично топової начинкою і тим самим Touch Bar - для тих хто сильно хоче; і 15-дюймові версії максимально заточені під продуктивну роботу. Кожен ноутбук прекрасний і співвідношення ціни і якості, знову ж таки, для тих людей, які знають, навіщо їм потрібен саме MacBook Pro.

Поставте 5 зірок внизу статті, якщо подобається ця тема. Підписуйтесь на нас ВКонтакте , Facebook , Twitter , Instagram , YouTube , Telegram , Viber і Яндекс.Дзен .



Повернутися в початок статті MacBook Pro 2017 - огляд, характеристики, ціна

MacBook Pro 2017 - огляд, характеристики, ціна

Огляд 15-дюймового MacBook Pro 2017.

Apple не стала довго затягувати з випуском нової версії масштабно оновленого восени 2016 року MacBook Pro і представила її вже влітку 2017 року на конференції WWDC 2017. Нові MacBook Pro не змінилися зовні, але ось в характеристиках покращилися більш ніж помітно - процесор Intel сьомого покоління Kaby Lake зробив свою справу. У цьому огляді - докладне вивчення MacBook Pro 2017 - нового «короля ноутбуків».

Дизайн

15-дюймовий MacBook Pro 2017 нічим не відрізняється від попередника зразка осені 2016 року в плані дизайну. І це ні в якому разі не мінус, а, навпаки, плюс ноутбука.

Отримавши помітні апаратні поліпшення, MacBook Pro 2017 зумів зберегти колишню конструкцію корпусу, товщина якого всі так само не перевищує 15 мм. На секундочку, це менше, ніж у останніх моделей MacBook Air, які до недавнього часу вважалися беззаперечними лідерами в тому, що стосується товщини і ваги. Тепер же лінійка Pro не просто наздогнала Air, а й перегнала її. Ще кілька років тому це могло здатися чимось фантастичним. MacBook Pro 2017 зберіг і вага попередньої моделі. Нова «прошка» дуже легка - всього 1,83 кг.

Зменшення товщини і ваги пристроїв Apple найчастіше тягне за собою зміни в інших параметрах. MacBook Pro 2017 (рівно як і 2016) не є винятком. В першу чергу, отвори для вентиляторів перемістилися на нижню поверхню ноутбука. Вони досить гострі, нехай і не критично. Але головне, що через них користувачам MacBook Pro доведеться стежити за тим, щоб на столі, на який встановлюється ноутбук, було сухо.

Ключові зміни в дизайні MacBook Pro 2017 по порівнянні з моделлю 2015 року - гігантський трекпад Force Touch і сенсорна панель Touch Bar. Єдино вірно підібране слово для того, щоб охарактеризувати новий трекпад - розкішний. Він по-справжньому великий, навіть в порівнянні з традиційними великими трекпадами ноутбуків Apple. Правда, в використанні він буде в рази зручніше попередніх версій тільки для людей, що займаються творчою роботою. При нормальній експлуатації у трекпада просто не буде можливості розкрити весь свій потенціал. Про панелі Touch Bar докладніше розповіли трохи нижче.

Роз'ємів у MacBook Pro 2017 всього п'ять - чотири порти Thunderbolt 3 (USB-C), по два на кожній бічній грані і 3,5-мм аудіовихід. Відзначимо, що за чотири порти Thunderbolt 3 доступні у кожної 15-дюймової моделі, але тільки у найбільш дорогий 13-дюймової. У базовій версії MacBook Pro 2017 року з 13-дюймовим дисплеєм таких портів всього два.

15-дюймовий MacBook Pro 2017 доступний в двох кольорах - сріблястому і кілька більш темному «сірий космос». Випускати MacBook Pro в золотом і рожевому кольорах в Apple не зважилися, порахувавши, що професійний інструмент повинен залишатися серйозним.

У комплектацію MacBook Pro 2017 входить традиційний набір: сам ноутбук, блок живлення потужністю 87 Вт, двометровий кабель USB-C для зарядки і листівки. Важливо відзначити, що перехідник з USB-C на USB-A в комплекті з пристроєм не йде, через що після покупки ноутбуки у більшості користувачів практично відразу виникне необхідність в його придбанні.

Панель Touch Bar

Панель Touch Bar - це вузька OLED-смужка з дозволом 2170 × 60 пікселів, яку так і тягне назвати дисплеєм. Apple, однак, проти і рекомендує користувачам і розробникам називати панель «пристроєм введення». Мабуть, для того щоб зміцнити в співтоваристві таку точку зору, Apple заборонила вручну регулювати яскравість панелі, вона підлаштовується під екран ноутбука. Touch Bar не копіює яскравість дисплея, вона завжди залишається трохи темніше, але при цьому видимої і розбірливою під будь-яким кутом і навіть якщо ви не перебуваєте безпосередньо за своїм ноутбуком.

Незважаючи на те, що сенсорна панель Touch Bar є нововведення не MacBook Pro зразка 2017 року, а версії осені минулого року, ми вирішили розповісти про неї докладніше. Для повноти огляду.

Touch Bar замінює собою верхній ряд клавіш клавіатури MacBook Pro, пропонуючи користувачеві замість них різну інформацію залежно від запущеного додатка, налаштувань і дій. Праворуч від Touch Bar знаходиться сканер відбитків пальців Touch ID. Він фізично відділений від сенсорної панелі, але працюють вони спільно. Так, при відкритті кришки ноутбука, на Touch Bar з'являється напис, що запитує розблокування за допомогою Touch ID.

Про сам Touch ID трохи нижче, зараз сфокусуємось на Touch Bar. У стандартні опції панелі входять кнопки: Esc, регулювання яскравості і гучності, а також виклику голосового помічника Siri. На базовій розкладці Touch Bar так само представлена ​​невелика кнопка (з зображенням стрілочки), що дозволяє отримати доступ до традиційного функціонального ряду клавіатури MacBook. Кнопка це дійсно маленька і потрапити на неї іноді не вдається, що безумовно викликає незручності, особливо при знайомстві з Touch Bar.

У додатках Touch Bar реабілітується. При роботі з Safari на панелі з'являються мініатюри відкритих веб-сторінок, кнопки пошуку і відкриття нової вкладки. Спочатку може здатися, що в них немає абсолютно ніякої необхідності, але з часом розумієш - Touch Bar може сильно економити час. Наприклад, для переходу на необхідну вкладку не потрібно прибирати руку з трекпада або миші і, відповідно, витрачати час. Легке, а згодом і інтуїтивне рух - і ось ви зекономили секунду. За рік використання MacBook Pro з Touch Bar таких секунд набереться не одна тисяча.

У додатку «Календар» на Touch Bar відображаються дати, між якими можна швидко перемикатися, в Pages і Word інструменти редагування тексту, в медіаплеєрах - панель навігації і т.д. У кожному оптимізованому під Touch Bar додатку для використання запропонований свій список опцій, які найчастіше можна налаштовувати. Якщо ж програма не має підтримки Touch Bar, то при роботі з ним на OLED-панелі будуть показані стандартні елементи управління.

Стандартних налаштувань у Touch Bar багато, але найбільше радує, що Apple дозволяє змінювати ту саму стандартну розкладку панелі. Вибір елементів для панелі здійснюється простим перенесенням необхідних об'єктів з основного екрану на «нижній». Таких елементів чимало починаючи від функції згортання всіх вікон, закінчуючи запуском Launchpad.

Знову відзначимо, що хоч початкове уявлення Touch Bar ще восени 2016 року, сенсорна панель залишилася головною фішкою MacBook Pro і зразка 2017 року. У Apple вдалося створити новий спосіб управління, яким хочеться користуватися. Головне ж - він реально підвищує продуктивність.

Touch ID

Сканер відбитків пальців Touch ID в MacBook Pro 2017 працює за тим же принципом, що і на iPhone і iPad. При першому запуску ноутбука, система пропонує користувачу додати свій відбиток пальців шляхом багаторазового прикладання пальця до датчика. Коли відбиток зареєстрований, в настройках є можливість вказати для яких цілей використовувати Touch ID. Крім розблокування MacBook Pro, сканер можна активувати для оплати покупок через Apple Pay, а також в Mac App Store і iTunes Store.

екран

Основні характеристики екрана MacBook Pro 2017 не змінилися в порівнянні з двома попередніми моделями. Ноутбук оснащений все тим же 15,4-дюймовим дисплеєм Retina з підсвічуванням LED з здатністю 2880 × 1800 пікселів (220 пікселів / дюйм) і високою якістю передачі кольору (мільйони квітів). А ось додаткові характеристики були поліпшені, завдяки чому дисплей 15-дюймового MacBook Pro став кращим серед ноутбуків Apple.

MacBook Pro 2017 запозичив у iPhone 7 розширений колірний обхват P3, який в Apple називають Wide Color. Кольорова палітра Display P3 має більш насичені червоний і зелений кольори в порівнянні з sRGB, крім цього білий колір є більш чистим, а чорний глибшим. Завдяки цьому перегляд сучасних фільмів у високій якості і робота з графікою на MacBook Pro 2017 стануть особливо приємними, а в другому випадку і ефективними.

Яскравість екрану MacBook Pro 2017 так само вражає. При ручних установках, максимальна яскравість дисплея склала 530 кд / м2. При цьому офіційно заявлена ​​яскравість дисплея - 500 кд / м2. В умовах денного світла екран з такою яскравістю залишається читаним на досить комфортному рівні. Регулювання яскравості екрану MacBook Pro може виконуватися і в автоматичному режимі, але з урахуванням установок користувача.

Антиблікові властивості екрану MacBook Pro 2017 на висоті, за рахунок чого читаність при яскравому денному світлі підвищується додатково. Сам екран не мазкий - залишити слід від пальця на ньому не так вже й просто, а з їх видаленням проблем зовсім не виникає.

Апаратне забезпечення

Весь сенс MacBook Pro 2017 полягає в оновленні технічних характеристик ноутбука, якщо бути конкретніше - в оснащенні новинки процесором Intel сьомого покоління Kaby Lake. Коли оригінальна модель MacBook Pro в оновленому дизайні та з панеллю Touch Bar вийшла восени 2016 року, ці процесори ще не були доступні.

Існують дві основні конфігурації 15-дюймового MacBook Pro. Ми протестували найпотужнішу модель з чіпом Intel Core i7 з тактовою частотою 3,1 ГГц і графічним процесором Radeon 560 з 4 ГБ пам'яті GDDR, а заодно, порівняли її з топової версією MacBook Pro зразка осені 2016 року. Остання оснащена чипом Intel Core i7 2,9 ГГц і графічним процесором Radeon 460.

Новий MacBook Pro зумів здивувати. У бенчмарке Geekbench 4 він набрав 4891 бал в одноядерному режимі і 16 426 очок в багатоядерному. Для порівняння, торішній MacBook Pro отримав в аналогічних тестах 4635 і 13 416 балів відповідно. Збільшення продуктивності, таким чином, склало 12% в одноядерному режимі і 24% в багатоядерному. Ці показники і виявилися дивовижними, оскільки зазвичай типові поліпшення процесора призводять до зростання продуктивності до 10%.

Незважаючи на те, що номінальні тактові частоти процесора MacBook Pro зросли на 200-300 МГц, фактична корисна продуктивність при навантаженні збільшилася на 500-600 МГц. Це і пояснює настільки сильний приріст показників в тестах в багатоядерному режимі. Також Kaby Lake істотно повільніше нагрівається в порівнянні з Skylake (минулорічний процесор MacBook Pro), що дає можливість технології Turbo Boost збільшувати тактову частоту процесора на більш тривалий період в моменти інтенсивної роботи.

Процесори Kaby Lake мають підтримку більше 16 ГБ оперативної пам'яті форматів DDR3 і DDR4. Однак в MacBook Pro використовуються модулі LPDDR3, які в силу специфікацій обмежені обсягом в 16 ГБ. Через це нові MacBook Pro оснащені «лише» 16 ГБ оперативної пам'яті. Тим, хто потребує 32-гігабайтної моделі MacBook Pro, доведеться дочекатися наступного оновлення в лінійці, в якому, найімовірніше, будуть використані процесори Cannon Lake.

Тепер що стосується графічних процесорів. У 15-дюймових MacBook Pro 2017 встановлено відеокарти Radeon Pro 555 (2 ГБ GDDR5) і Pro 560 (4 ГБ GDDR5) в залежності від моделі з продуктивністю 1,5 терафлопс і 1,9 терафлопс відповідно. Незважаючи на іншу серію в порівнянні з попередньою моделлю (MacBook Pro 2016 оснащена чіпами Radeon 400-серії), великого приросту в показниках у нових графічних процесорів немає.

Графічний тест OpenCL в бенчмарке Geekbench 4 показав, що продуктивність відеокарт MacBook Pro 2017 і MacBook Pro 2016 практично однакова. Новинка набрала 42 990 балів, а торішня версія - 42 887. Майже повна відсутність змін підтверджують і інші тести. У 3D-бенчмарке Unigen Heaven старіша модель отримала 461 бал і 18,3 кадр / с, показники новинки же - 468 очок і 18,6 кадр / с.

Як і попередні моделі, MacBook Pro 2017 може автоматично переключитися на інтегрований графічний процесор в випадках, коли необхідна економія енергії. Як вбудованого графічного процесор виступає Intel HD Graphics 630, в той час як модель 2016 року оснащувалася картою Intel HD Graphics 530. Поліпшення незначне, але зафіксувати його вважаємо за потрібне.

роз'єми

Як уже згадувалося вище, в MacBook Pro 2017 представлено п'ять роз'ємів. На лівій грані знаходяться два порти Thunderbolt 3 (USB-C), на правій, ближче до екрану, такі ж два порти Thunderbolt 3 (USB-C) і 3,5-мм гніздо для гарнітури. На цьому все - інших роз'ємів або слотів для карток у ноутбука немає.

Рішення залишити в MacBook Pro тільки такі роз'єми викликало критику ще восени 2016 року, коли вийшла оригінальна кардинально оновлена ​​модель «Прошки». Через кілька місяців негативних відгуків менше не стало. Для підключення до MacBook Pro 2017 звичайної флешки, SD-карти, зовнішнього жорсткого диска та інших пристроїв доведеться використовувати перехідники, які сама Apple продає за досить високими цінами. Так, однопортовий адаптер USB-C / USB в офіційному інтернет-магазині компанії оцінюється в 1 490 руб., А багатопортовий USB-C / VGA з можливістю підключення до MacBook Pro пристрої зі стандартним USB-роз'ємом, монітора VGA і зарядного кабелю USB-C - 5 490 руб. Іншими словами, дорого.

На виправдання Apple варто зауважити, що саме так і виконується цілеспрямований перехід на інший формат роз'ємів. Компанія має намір затвердити USB-C в якості єдиного і універсального формату для своїх пристроїв, зробивши його основним вже через кілька років.

Закінчити розмову про портах MacBook Pro 2017 все ж хочеться на хорошій ноті. Навіть на двох. По-перше, роз'єми Thunderbolt 3 (USB-C) дозволяють заряджати ноутбук від зовнішнього акумулятора. Дана опція може по-справжньому виручити в ситуаціях, коли доступ до ноутбука потрібен як повітря, а рівень його заряду підійшов до кінця. А по-друге, MacBook Pro 2017 заряджається через будь-який порт Thunderbolt 3 (USB-C) - миритися з незручним розташуванням зарядного кабелю не доводиться.

Веб камера

Про веб-камері MacBook Pro 2017 багато говорити не потрібно. У ноутбуці встановлена ​​все та ж камера FaceTime HD з роздільною здатністю 720p, яка була і у моделі MacBook Pro 2016 року, і у версії 2015 року. По всій видимості, в Apple поки не бачать ніякого сенсу покращувати даний компонент. В цілому, ми з ними згодні. Камера пристойно передає кольору, чого вистачає для здійснення відеодзвінків. Фотографії ж на камеру MacBook Pro 2017, навіть за умови хорошого освітлення, виходять зернисті.

Аудіо

Звучання MacBook Pro 2017, на відміну від камери, радує. Стереодинаміки 15-дюймової моделі ноутбука розташувалися ліворуч і праворуч від клавіатури, за рахунок чого звук став набагато голосніше. Ще на презентації минулій версії MacBook Pro з такими ж динаміками, Apple пообіцяла, «що їх звук заповнить всю кімнату». І обіцянку було стримано.

Звук стереодинамиков MacBook Pro 2017 чистий в усіх напрямках, включаючи баси. І мова не тільки про прослуховування lossless-форматів. У наших тестах навіть музика з YouTube не містила звукових аномалій або будь-яких перешкод. Динаміки MacBook Pro задовольнять усіх, але варто розуміти, що заміною студійним колонкам вони не стануть.

Час автономної роботи

Час роботи будь-яких моделей MacBook без підзарядки завжди відповідає заявленому Apple значенням. MacBook Pro 2017 черговий раз це доводить. Згідно Apple, ноутбук повинен працювати до 10 годин при роботі в інтернеті або відтворення фільмів без необхідності підзарядки. Тестування на практиці показало, що компанія не збрехала. MacBook Pro 2017 протримався 10 годині 20 хвилин при відтворенні фільмів через інтернет, з підключеними навушниками і зниженою до 75% яскравістю.

Конфігурація і ціни

13-дюймовий MacBook Pro 2017

Примітка: у всіх моделях 13-дюймового MacBook Pro встановлені процесори Intel сьомого покоління Kaby Lake і 8 ГБ оперативної пам'яті.

  • Intel Core i5 2,3 ГГц, SSD 128 ГБ, Intel Iris Plus Graphics 640, два порти Thunderbolt 3 - 94 990 руб.
  • Intel Core i5 2,3 ГГц, SSD 256 ГБ, Intel Iris Plus Graphics 640, два порти Thunderbolt 3 - 109 990 руб.
  • Touch Bar і Touch ID, Intel Core i5 3,1 ГГц, SSD 256 ГБ, Intel Iris Plus Graphics 650, чотири порти Thunderbolt 3 - 131 990 руб.
  • Touch Bar і Touch ID, Intel Core i5 3,1 ГГц, SSD 512 ГБ, Intel Iris Plus Graphics 650, чотири порти Thunderbolt 3 - 146 990 руб.

15-дюймовий MacBook Pro 2017

  • Touch Bar і Touch ID, Intel Core i7 2,8 ГГц, 16 ГБ ОЗУ, SSD 256 ГБ, Radeon Pro 555 2 ГБ, чотири порти Thunderbolt 3 - 174 990 руб.
  • Touch Bar і Touch ID, Intel Core i7 2,9 ГГц, 16 ГБ ОЗУ, SSD 512 ГБ, Radeon Pro 560 4 ГБ, чотири порти Thunderbolt 3 - 204 990 руб.

Чи варто купувати?

Якщо вам необхідний потужний інструмент для роботи, зокрема, виїзний і ви вже кілька років не оновлювали свій MacBook, або просто давно замислюєтеся про покупку відмінного ноутбука, який прослужить довго - MacBook Pro 2017 кращий кандидат. Ще раз відзначимо, що мова йде про інструмент для роботи. Для ігор або виконання якихось базових задач краще доглянути варіант з більш доступним цінником.

Якщо ж ви є власникам MacBook Pro 2016 з панеллю Touch Bar, то MacBook Pro 2017, мабуть, краще пропустити. Так, ви відчуєте чималий приріст продуктивності, але не більше того. Змін у порівнянні з минулою моделлю занадто мало для переходу. Крім цього, якщо ви хочете просто потужний комп'ютер Apple, краще придивіться до iMac 5K 2017 ( огляд ).

висновок

У випадку з MacBook Pro 2017 компанія Apple вирішила догодити всім і у неї це вийшло. В оновленій лінійці «Прошек» представлено відносно недорогий 13-дюймовий MacBook Pro без Touch Bar, але з куди кращими характеристиками, ніж у 12-дюймового MacBook і схожою портативністю; 13-дюймовий MacBook Pro з практично топової начинкою і тим самим Touch Bar - для тих хто сильно хоче; і 15-дюймові версії максимально заточені під продуктивну роботу. Кожен ноутбук прекрасний і співвідношення ціни і якості, знову ж таки, для тих людей, які знають, навіщо їм потрібен саме MacBook Pro.

Поставте 5 зірок внизу статті, якщо подобається ця тема. Підписуйтесь на нас ВКонтакте , Facebook , Twitter , Instagram , YouTube , Telegram , Viber і Яндекс.Дзен .



Повернутися в початок статті MacBook Pro 2017 - огляд, характеристики, ціна

Чи варто купувати?
Чи варто купувати?
Чи варто купувати?

Читайте нас:

Голосование

Какой раздел вам наиболее интересен?
 
Яндекс.Метрика