Новостной блок

Ходячий робот фирмы «Одетикс»

Это именно тот случай, когда «милого» можно узнать не только по внешнему облику, но и по походке. Ходячий робот фирмы «Одетикс» (США) имеет шесть ног, обеспечивающих ему маневренность, и отличается от множества своих собратьев, предназначенных для работы в опасных зонах (например, на атомных электростанциях или химических производствах), не только конструкцией, но и способностью на ходу изменять свой рост и походку.


Подробнее ...
Главная


Купівля сучасного комп'ютера

  1. планшет
  2. ноутбук
  3. Настільний ПК
  4. бюджетні комп'ютери
  5. Комп'ютер середнього класу
  6. Ігрові комп'ютери і високопродуктивні станції

планшет

ноутбук

Настільний ПК

бюджетні комп'ютери

Комп'ютер середнього класу

Ігрові комп'ютери і високопродуктивні станції

Ще п'ять років тому покупка комп'ютера зводилася до вибору типової конфігурації настільного ПК або відповідає потребам ноутбука. При цьому вартість ноутбука була порівнянна з ціною дуже хорошого настільного ПК, а по продуктивності, навпаки, ці пристрої не можна було порівняти. Поява потужних мобільних процесорів змінило розстановку сил, внаслідок чого ринок комп'ютерів і комп'ютерного обладнання в цілому зараз поступово змінюється. Спочатку з'явилися потужні мобільні процесори з ARM-архітектурою, що дозволили створювати продуктивні смартфони і КПК. Потім мобільні процесори для ноутбуків зробили великий стрибок в продуктивності і тепер можуть практично повністю замінити настільні процесори середнього класу. Розвиток продуктивних мобільних процесорів, в свою чергу, дало поштовх до появи нового класу комп'ютерів - планшетів. На цьому прогрес не зупинився - ринок мобільних пристроїв отримав сильний імпульс, а також широке поле для експериментів і випуску нових моделей. Однак якщо розвитку комп'ютерного ринку така ситуація тільки сприяє (поява нових пристроїв збільшує шанси молодих компаній вийти в лідери ринку або зайняти міцну позицію в ще не освоєному сегменті), то кінцевим користувачам розібратися у величезній кількості комп'ютерних пристроїв досить проблематично. Найчастіше, як це було з нетбуками, користувачі хочуть придбати один пристрій з певними характеристиками, а насправді купують зовсім інше. І зараз можна легко помилитися у виборі пристрою, якщо перед покупкою не проаналізувати свої бажання і потреби. Тому перед тим, як вибрати ПК, необхідно чітко і ясно уявляти, які завдання він повинен вирішувати. Перш за все варто відразу відокремити планшети від повноцінних комп'ютерів, так як вони є засобом для споживання контенту, але ніяк не для його створення. Сучасні ноутбуки та настільні комп'ютери вже можна віднести до пристроїв для створення різного контенту, і чим потужніший пристрій, тим більше різноманітного контенту можна отримати з його допомогою. Розглянемо різні види комп'ютерних пристроїв, починаючи з нижчого рівня - планшетів.

планшет

Головна відмінна риса цього сімейства ПК - апаратна несумісність з IBM PC-комп'ютерами та застосування мобільних операційних систем, які зазвичай використовуються в смартфонах. Апаратна несумісність даних пристроїв обумовлена ​​застосуванням іншого типу процесорів - побудованих на архітектурі ARM або MIPS. Такі процесори мають меншу продуктивність, але при цьому більш високу енергоефективність і забезпечують тривалий час роботи від акумуляторних батарей в процесі використання. Встановлена ​​в планшетах операційна система не дозволяє користувачеві задіяти все програмне забезпечення, доступне на звичайному комп'ютері. За функціональним можливостям планшети ближче до електронних книг, але при цьому мають більше функцій.

Основним призначенням планшетів є перегляд сторінок в Інтернеті, запуск спеціалізованих додатків або взаємодія з різними вебслужбамі і сервісами. Також планшет підходить для читання електронних книг, перегляду фотоальбомів, відтворення мультімедіафайлов, роботи з електронною поштою і спілкування за допомогою програм миттєвого обміну повідомленнями. Більшість можливостей зводиться до перегляду і прослуховування, тобто до споживання контенту, а не до його створення. Безумовно, на планшеті можна редагувати електронні документи та мультімедіафайли, але це не зовсім зручно, а його продуктивності недостатньо для роботи з великими файлами або обробки якісного контенту.

Існують планшети і на базі IBM PC-сумісних процесорів, які мають порівнянну з традиційними комп'ютерами продуктивність, але відсутність повноцінної клавіатури і миші накладає суттєві обмеження на створення будь-якого контенту. Більш того, такі планшети поки поступаються моделям на базі ARM- і MIPS-процесорів за тривалістю роботи від батарей. Тому, незважаючи на плани по створенню планшетів, що мають високу продуктивність і базуються на процесорах x86-x64, в даний час більшість планшетів - це пристрої, призначені для виходу в Інтернет і перегляду відео.

Деякі компанії, зокрема ASUS, намагаються створити пристрій, схожий на сучасний ноутбук, але з основної функціональної «начинкою» планшета. Для цього використовується наймана клавіатура, яка перетворює планшет в нетбук. Планується також створення повноцінного комп'ютера зі знімним дисплеєм і «начинкою» планшета, що дозволить об'єднати ці два мобільних пристрої. Справедливості заради варто відзначити, що, незважаючи на всі спроби, більшість користувачів вибирає типові планшети, що складаються тільки з екрану, без жодних додаткових функцій.

Вибрати конкретну модель з маси представлених на ринку планшетів зараз досить складно. Незважаючи на гадану простоту пристрою, гнатися за дешевими варіантами планшетів не варто, так як багато китайських аналоги мають недоліки, які відсутні у більш дорогих брендових аналогів.

Планшети зазвичай мають діагональ екрану від 7 до 11 дюймів, що і визначає їх кінцеву вартість. Невеликі 7-дюймові планшети коштують від 8 до 16 тис. Руб. Пристрої з діагоналлю більше 7 дюймів дорожче - від 16 тис. Руб., Ціна залежить не тільки від розміру екрану, але і від його дозволу. Лідерами у виробництві планшетів є компанії Apple, Samsung, ASUS, Acer і Lenovo. Багато користувачів, незважаючи на відмінні рішення інших фірм, вибирають тільки планшети компанії Apple. Якщо в перші роки після появи планшетів такий вибір був обумовлений не тільки високою якістю продукції, але і наявністю великої кількості додатків під такі пристрої, то тепер це скоріше данина моді, ніж розумний підхід до вибору планшета. Продукція Apple, як правило, дорожче аналогічних планшетів на базі Android. Ми рекомендуємо придивитися до нових продуктів компанії ASUS або Samsung. Вихід операційної системи Android 4.0, а також подальша її модернізація дозволили отримати якісний планшет з більшістю корисних функцій, властивих цим пристроям. При виборі планшета варто звертати увагу на кількість оперативної пам'яті, обсяг дискового простору для зберігання даних, а також можливість збільшення обсягу пам'яті для зберігання шляхом установки додаткової SD-карти. Більшість продуктивних планшетів базуються на однотипних платформах, тому характеристики у аналогічних моделей приблизно однакові. Не можна не відзначити той факт, що до деяких планшетів можна підключати зовнішні USB-накопичувачі, але такий функціонал є далеко не у всіх моделей, оскільки це вимагає спеціального перехідника і апаратної підтримки. Також слід звертати увагу на тип роз'єму для зарядки і підключення планшета до ПК. Деякі виробники використовують власний фірмовий кабель, що накладає деякі обмеження щодо використання планшета поза домом. Універсальним роз'ємом є micro- або mini-USB, який зараз застосовується в більшості мобільних пристроїв.

На закінчення відзначимо, що планшет - це дуже зручний пристрій для перегляду відео, ігор і роботи з інтернет-додатками. Безумовно, воно підійде для дітей і підлітків, але назвати його повноцінною заміною традиційного комп'ютера не можна. Це скоріше доповнення до ноутбука або настільного ПК, ніж самодостатнє пристрій, адже багато завдань на ньому виконати не можна. У майбутньому такі пристрої, швидше за все, трансформуються у щось більш продуктивне, а сучасні планшети підуть в минуле.

Основними якостями, що відрізняють планшет від ПК, є:

  • порівняно низька вартість;
  • сенсорний екран, призначений для роботи за допомогою пальців;
  • легкий, зручний і простий користувальницький інтерфейс (більше схожий на інтерфейс смартфона, ніж ПК);
  • сучасні засоби бездротового зв'язку (Wi-Fi, 3G / 4G);
  • тривалий час автономної роботи, як у смартфонів і телефонів.

ноутбук

Мобільні портативні комп'ютери завжди були популярні у користувачів. Ще на зорі комп'ютерної ери ноутбук був дорогим, але бажаним пристроєм, адже його можна було переносити і він не займав стільки місця, як традиційний ПК. Незважаючи на розробку численних мобільних процесорів, ще недавно їх продуктивність була істотно нижче, ніж у аналогічних моделей настільних комп'ютерів. П'ять років тому, з випуском мобільних процесорів Core 2 Duo, на ринку ноутбуків ситуація стала змінюватися на краще. Наступні покоління мобільних процесорів дозволили створювати продуктивні мобільні комп'ютери, які підходять для вирішення більшості завдань користувачів, а також мають високу енергоефективність. Сучасні ноутбуки на базі процесорів Core i5 / i7 2-го і 3-го поколінь цілком можна порівняти за продуктивністю з настільним ПК середнього рівня. Більш того, нова многоядерная архітектура поряд із сучасним технологічним процесом дозволила створювати продуктивні процесори з низьким енергоспоживанням. При цьому потужності процесорів з низьким TDP вистачає для забезпечення потреб традиційного набору додатків, що використовуються більшістю користувачів. Сукупність накопичених технологій в кінцевому рахунку дозволила створити новий клас пристроїв - клас ультрабуків.

Сукупність накопичених технологій в кінцевому рахунку дозволила створити новий клас пристроїв - клас ультрабуків

Про ультрабуки в нашому журналі написано чимало, тому не будемо загострювати на них увагу, а лише відзначимо їх основне призначення. Ультрабуки позиціонується як оптимальні мобільні пристрої для ділових поїздок і роботи поза домом. Мала вага і невеликі розміри (12-14 дюймів) дозволяють завжди носити з собою цей мобільний ПК. Мобільні процесори з низьким енергоспоживанням забезпечують ультрабуків тривалий час роботи від батареї (протягом 5-6 годин). В якості апаратної платформи в них застосовується особливий тип процесорів Core i3 / i5 / i7 з низьким енергоспоживанням, більшість яких не встановлюється в спеціальний роз'єм, а розпаювали на системній платі. Для зберігання даних в більшості ультрабуків застосовуються SSD-накопичувачі, а не традиційні жорсткі диски формфактора 2,5 дюйма. Більш того, SSD-накопичувачі часто встановлюються в спеціальний роз'єм mSATA, а не підключаються до традиційного SATA-інтерфейсу. Це обумовлено скороченням займаного накопичувачем місця в ультрабуке. Також не можна не відзначити відсутність знімною батареї, що викликає деякі складнощі при її заміні, але при цьому дозволяє створювати ультратонкі корпусу, витягаючи акумуляторну батарею вздовж задньої панелі.

Остаточна специфікація ультрабуків буде доступна лише після появи нових мобільних процесорів Intel 4-ої серії, поки ж поняття «ультрабук» трохи розмите, чітких критеріїв цієї концепції не існує. Зараз на ринку представлені різні варіанти ноутбуків, які можуть бути віднесені до ультрабуків. Особливо яскравими представниками цього класу пристроїв є продукти компанії ASUS серії Zenbook, про які ми не раз писали на сторінках нашого журналу. Інші виробники ноутбуків також випускають безліч різних моделей, що відносяться до класу ультрабуків, і тут вже вибір визначається самим користувачем і його фінансовими можливостями.

Для ультрабуків оптимальними і найпопулярнішими процесорами є дві моделі - Intel Core i5-3317U і Core i7-3517U. Їх можна зустріти в специфікації практично будь-якого сучасного ультрабука. Бюджетні моделі ультрабуків можуть також базуватися на різних модифікаціях мобільних процесорів Intel Core i3, однак їх продуктивність буде істотно нижче, ніж при застосуванні двох вищеназваних моделей. До нового року ціна на ультрабуки з описаними процесорами стабілізувалася в межах 25-40 тис., В залежності від моделі встановленого процесора і SSD-накопичувача. Оскільки більшість інших параметрів цих пристроїв практично не змінюються, вибирати ультрабук залишається тільки відповідно до своїх уподобань щодо дизайну і ваги пристрою.

Отже, ультрабуки підійдуть для використання в різних поїздках і відрядженнях. Продуктивності встановлених в них процесорів вистачає для вирішення більшості завдань, таких як перегляд відео, друк документів, робота з відео і аудіофайлами. Грати на таких моделях досить проблематично, хоча більшість ігор можна запустити і на таких моделях при невисокій якості зображення - інтегрована графіка Intel HD4000 всетаки орієнтована на роботу в офісних додатках, а не з 3D-контентом.

Якщо в ультрабуках апаратна платформа у різних виробників приблизно однакова, то в разі традиційних ноутбуків користувачеві є з чого вибрати. Ноутбуки можуть бути засновані як на платформі AMD, так і на платформі Intel. Хоча частка ноутбуків на базі процесорів Intel істотно більше, ніж на базі процесорів AMD, про останні також не варто забувати. Оскільки компанія AMD зробила наголос на поєднання центрального процесора з графічним ядром, нові моделі процесорів називаються APU. Більшість мобільних процесорів AMD на базі останньої технологічної платформи орієнтовані на бюджетний сегмент ринку і встановлюються в недорогі моделі ноутбуків. Такі ноутбуки підійдуть для роботи в офісних додатках, серфінгу в Інтернеті і перегляду відео високої чіткості. Робота з більш вимогливими до ресурсів додатками на даних ноутбуках буде скрутна, тому їх варто розглядати скоріше як друкарські машинки, ніж повноцінні комп'ютери. Слід зазначити, що вартість ноутбуків на базі процесорів AMD становить приблизно 20 тис. Руб. - це дуже приваблива пропозиція для користувачів, проте не варто забувати, що це наслідок їх низької продуктивності.

Така ж ситуація складається з ноутбуками на базі процесорів Celeron / Pentium Dual Core і молодших моделей Intel Core i3. Їх продуктивності вистачає лише для роботи з офісними додатками, говорити про більш ресурсоємних програмах в даному випадку не доводиться. Ціна на такі моделі порівнянна з вартістю ноутбуків на базі процесорів AMD. Одним словом, бюджетні моделі можна віднести до наймолодшому за продуктивністю класу ноутбуків. Якщо раніше цю нішу займали нетбуки на процесорах AMD Brazos і Intel Atom, то тепер їх місце перейшло до ноутбуків на базі Intel Celeron / Pentium Dual Core, молодших моделей Intel Core i3 і APU AMD. Відзначимо, що, незважаючи на низьку продуктивність даних моделей, час роботи від батареї у таких пристроїв невелика, так як в цьому класі виробники намагаються економити на енергоефективних компонентах, таких як екран.

Відзначимо, що, незважаючи на низьку продуктивність даних моделей, час роботи від батареї у таких пристроїв невелика, так як в цьому класі виробники намагаються економити на енергоефективних компонентах, таких як екран

В універсальному класі ноутбуків представлені в основному моделі на базі процесорів Intel. Так, є кілька моделей на базі AMD, але їх, як то кажуть, крапля в морі, оскільки мобільні APU A8 і A10 на базі архітектури Trinity не набули широкого поширення, а їх випуск дещо обмежений. Компанія Intel для цього сегмента пропонує досить широкий ряд мобільних процесорів серій Intel Core i3 і Core i5, які за продуктивністю можна порівняти з настільними комп'ютерами середнього рівня. У них зазвичай використовується дискретна графічна карта на базі рішень AMD або NVIDIA. Такі відеокарти дозволяють грати в сучасні ігри при середніх налаштуваннях, але при цьому за параметрами дещо поступаються їх «великим братам», які встановлюються за в настільні ПК. Вибір виробника в даному випадку теж не настільки важливий, так як апаратна платформа тут, по суті, одна, хоча перед покупкою слід перевірити ряд важливих параметрів, а саме:

  • наявність декількох портів USB 3.0;
  • наявність SSD-накопичувача;
  • матовий екран;
  • невелика вага ноутбука;
  • якісна система охолодження.

Такі ноутбуки підходять для вирішення більшості нагальних завдань користувачів. Їх орієнтовна вартість лежить в межах від 25 до 45 тис. Руб. Заплативши стільки ж, можна отримати більш продуктивний настільний комп'ютер, правда без монітора. Тому подібна ціна - це плата за такий примарний параметр, як «мобільність» пристрою, адже в більшості випадків ноутбук буде встановлений вдома стаціонарно і його лише зрідка будуть переносити з місця на місце.

Вісокопродуктівні и ігрові ноутбуки - це окремий клас прістроїв, призначення в Першу Черга для Користувачів, Які НЕ обмежені в грошах. Традіційно дані моделі орієнтовані на стаціонарну установку на робочому столі користувача и є повний заміною настільного комп'ютера за всіма можливіть параметрами. У подібніх ноутбуках Використовують найпродуктівніші мобільні процесори, більшість з якіх ма ють Чотири ядра, встановлений великий ОБСЯГИ оператівної и діскової пам'яті. Для такого класу пристроїв характерний великий розмір екрану - 15,6 дюймів по діагоналі і більше, висока роздільна здатність, а для виведення зображення використовуються потужні мобільні дискретні відеокарти. У деяких випадках може бути встановлено навіть кілька відеокарт, як, втім, і накопичувачів для зберігання даних. Такі продуктивні моделі можуть дозволити собі далеко не всі користувачі, а вибір оптимального рішення тут залежить від уподобань користувача. Варто звернути увагу на те, що, незважаючи на досить продуктивні компоненти - процесори і відеокарти, ігрові ноутбуки всетаки поступаються по продуктивності повноцінним ігровим комп'ютерів. Це обумовлено тим, що мобільні версії як відеокарт, так і самих процесорів втрачають в потужності через компактності, а також зниження енергоспоживання. Не можна не відзначити, що за вартістю в цю категорію потрапляють і продуктивні ультрабуки, засновані на потужних мобільних процесорах. Їх чимала ціна, на відміну від продуктивних ноутбуків, обумовлена ​​Ультракомпактне і надлегкі.

Ціна ноутбуків даного класу починається від 50 тис. І може бути набагато більше, так як на ринку присутні і екзотичні, і фірмові моделі. Відзначимо, що по продуктивності високопродуктивні і ігрові ноутбуки не сильно поступаються настільним комп'ютерам і покликані замінити їх на робочих столах користувачів. На жаль, моральне старіння компонентів ноутбука відбувається значно швидше, ніж настільних комп'ютерів. Тому такі ноутбуки з часом дуже швидко втрачають в ціні.

Тепер, після огляду мобільних комп'ютерів, перейдемо до традиційних настільним ПК.

Настільний ПК

Звичайні настільні персональні комп'ютери використовуються вже не один десяток років і не здають свої позиції. При цьому, незважаючи на застосування все нових технологій, ціна за хороший комп'ютер завжди коливається в межах одного цінового діапазону. Ноутбуки та інші мобільні пристрої намагаються потіснити настільні ПК, але поки безуспішно. Це пояснюється тим, що настільні комп'ютери мають найбільшу продуктивність і можуть бути вдосконалені через кілька років після покупки. Можливість модифікації - це, напевно, головний козир настільного ПК. Завдяки цьому можна купити ті компоненти, які за коштами користувачеві в даний момент, а в міру необхідності замінити процесор, встановити додаткову оперативну пам'ять, замінити / додати відеокарту. Все це робить звичайний настільний ПК більш універсальним засобом для роботи, ніж мобільні пристрої, які не мають таких широких можливостей щодо подальшої модернізації. Внаслідок масового застосування таких комп'ютерів ціна на комплектуючі для них нижче, ніж на окремі компоненти ноутбуків, які можна модернізувати хоча б в плані збільшення оперативної пам'яті або дискової підсистеми.

Вибір настільного комп'ютера завжди важкий, оскільки варіантів його «начинки» дуже багато. Незважаючи на інтеграцію деяких компонентів в системну плату (звукових адаптерів, дротяних мережевих контролерів, дискових контролерів), на зміну їм з'являються все нові периферійні пристрої, які так само важливі для користувачів, як і інші компоненти.

Умовно настільні комп'ютери можна розділити на три великі категорії - бюджетний комп'ютер, комп'ютер середнього цінового діапазону і високопродуктивні робочі станції. При цьому перехід з однієї категорії в іншу може бути здійснено самим користувачем заміною декількох компонентів. Саме внаслідок такого підходу перед вибором комп'ютера необхідно враховувати не тільки свої завдання і фінансові можливості, а й орієнтуватися на можливість подальшого апгрейда ПК з урахуванням зростаючих потреб. Звичайно, маючи бюджетну і слабку по функціоналу системну плату, не можна шляхом мінімального апгрейда отримати потужний ПК. Але ось здійснити модернізацію бюджетного комп'ютера в середній по продуктивності ПК можна. При цьому ціна питання в даному випадку буде помітно нижче, ніж при покупці нового ПК схожій конфігурації.

Не можна не відзначити той факт, що якщо раніше складальників комп'ютерів було досить багато, включаючи великі фірми, то тепер складанням ПК займаються невеликі компанії. Масова зборка комп'ютерів вже не виправдовує себе, так як багато організацій і індивідуальні користувачі вважають за краще тепер мобільні комп'ютери, такі як ноутбуки, а громіздкі настільні ПК в цьому сегменті ринку поступово відходять у минуле.

Для користувачів «викрутки» складання комп'ютера має як плюси, так і мінуси. До плюсів можна віднести низьку націнку на комплектуючі і компоненти ПК, якщо комп'ютер замовляється у локальних складальників. Однак низька націнка нівелюється відсутністю нормальної гарантії на зібраний комп'ютер - якість ПК залежить від кваліфікації збирача, а також від якості підібраних компонентів. У великих компаній є відділ тестування, який перевіряє готову продукцію, але в цьому випадку теж не завжди все так добре, як хотілося б. Підбір компонентів у зібраних ними ПК часто нераціональний - зустрічаються найфантастичніші варіанти. Це обумовлено тим, що нерідко складальник керується необхідністю використовувати залишилися на складі старі компоненти, а не правильністю конфігурації комп'ютера. Саме тому підбір компонентів краще довіряти професіоналу своєї справи, а не фірмам, які націлені лише на отримання прибутку.

Незважаючи на те що комп'ютери досить різноманітні, основними компонентами, на які необхідно звертати увагу при покупці, як і раніше, залишаються системна плата, відеокарта і процесор. Всі інші компоненти не настільки важливі і в меншій мірі впливають на кінцеву продуктивність. Тому далі при розгляді змін ми звернемо увагу лише на ці параметри, так як вибір корпусу і блоку живлення, а також дискової підсистеми в більшості випадків індивідуальні.

бюджетні комп'ютери

В даний час користувачам вигідніше купувати бюджетні ноутбуки, ніж бюджетні комп'ютери, які мають досить низьку продуктивність. Незважаючи на більш високу ціну, в результаті користувач отримує не тільки комп'ютер, до складу якого центральний процесор, графічний адаптер, оперативну пам'ять і накопичувач, але і монітор. З цієї точки зору для користувача бюджетний ноутбук привабливіше. Однак бюджетний настільний комп'ютер досить просто трансформується в більш потужний ПК шляхом заміни процесора, установки додаткової пам'яті і зовнішньої відеокарти. Тому якщо потрібно придбати бюджетний ПК, то спочатку потрібно подумати про завдання, які цей комп'ютер буде вирішувати. Якщо в подальшому користувачеві буде необхідна більш висока продуктивність і поліпшення графічної підсистеми, то бюджетний ПК набагато краще бюджетного ноутбука.

Сучасні бюджетні комп'ютери базуються на все тих же процесорах AMD і Intel. Якщо частка ринку AMD в цьому сегменті дещо падає, то ринок бюджетних процесорів Intel тільки зростає. Незважаючи на випуск нових APU на базі Trinity, компанія AMD не може зберегти свою частку ринку процесорів, і першість в цьому сегменті поступово переходить до Intel. Процесори Intel серії Core i3 3-го покоління не сильно відрізняються від попереднього. Вони теж мають досить низьку продуктивність і призначені для створення «друкарських машинок» - комп'ютерів, завдання яких полягає в роботі з офісними додатками, перегляду відео і серфінгу в Інтернеті. Більш ресурсомісткі програми вимагають вже більш продуктивних процесорів, а також більшої кількості оперативної пам'яті. Дискретна відеокарта в даному випадку практично не потрібна, так як для більшості завдань вистачає інтегрованого в процесор графічного чіпа. Як чіпсет системної плати для даної конфігурації можуть служити Intel B75 або H61, які підтримують сучасні процесори Intel 3-го покоління. Для системних плат на базі процесорів AMD оптимальним чіпсетом є AMD A55, який також орієнтований на створення бюджетних ПК.

Кращим варіантом для створення бюджетного комп'ютера є процесор Intel Core i3 або AMD APU A6-8. Для такого процесора цілком достатньо 2 Гбайт оперативної пам'яті, оскільки в будь-якому випадку застосування більш вимогливі до швидкості і обсягу кешу процесора, ніж до кількості оперативної пам'яті. Вартість такого комп'ютера складе близько 15 тис. Руб.

Безумовно, на базі зовсім вже простих процесорів Intel Pentium G і AMD A4 / Athlon II X2 можна створити ще більш дешевий варіант, але в цьому випадку продуктивність ПК виявиться занадто низькою в порівнянні з процесорами Intel Core i3 і AMD APU A6-8. Зате його ціна буде в межах 10 тис. Руб., Але економити, якщо в подальшому планується злегка модернізувати комп'ютер, не варто.

Комп'ютер середнього класу

Даний клас комп'ютерів надає найбільш широкі можливості в плані вибору компонентів, підбір яких визначається в першу чергу стоять перед користувачем завданнями. Наприклад, якщо гри зовсім не цікавлять користувача, а комп'ютер необхідний лише для роботи з відео і звуком, то в такий комп'ютер можна встановити бюджетну відеокарту і на зекономлені кошти придбати більш потужний процесор і більшу кількість оперативної пам'яті. А якщо користувач планує активно грати в ігри, то перш за все йому потрібно визначитися з відеокартою, а потім вибирати процесор і пам'ять, так як їх продуктивність в більшості випадків не впливає на показання FPS в ігрових додатках. Изза такого великого розмаїття компонентів вибрати можливу і оптимальну конфігурацію комп'ютера дуже складно.

Вартість комп'ютера даного класу варіюється від 20 до 30 тис. Руб. Якщо користувач вибирає універсальний комп'ютер для вирішення широкого спектра завдань, то слід віддати перевагу зв'язку процесора Intel Core i5, системної плати на базі чіпсета H77 / Z77, оперативної пам'яті об'ємом 4 Гбайт і вище, а також сучасної відеокарти NVIDIA GeForce GTX660. Дешевший варіант такого комп'ютера передбачає установку менш потужної відеокарти на базі NVIDIA GeForce GTX650 і процесора Intel Core i3. Якщо використовувати процесори AMD, а також відеокарти на базі графічних процесорів AMD, то оптимальним вибором для такого комп'ютера буде установка APU A8 / A10 або AMD FX-6200. Аналогом відеокарт GTX650 / GTX660 є рішення на базі графічних процесорів AMD HD7770 / HD7850.

Якщо користувач збирає комп'ютер, не призначений для ігрових додатків, то замість відеокарти слід звернути увагу на установку SSD-накопичувача в якості диска для операційної системи або ж використовувати його в якості кешуючого. Для оптимального кешування основного жорсткого диска за допомогою SSD-накопичувача потрібно встановити системну плату на базі чіпсета Intel Z68 / Z77.

Якщо бюджетний комп'ютер всетаки не припускав модіфіцкацію, принаймні значну, то комп'ютер середнього класу в подальшому можна з успіхом удосконалити і отримати високопродуктивну систему. Для цього необхідно лише замінити процесор на Intel Core i7, збільшити обсяг оперативної пам'яті і поміняти відеокарту. Це обумовлено тим, що системна плата на чіпсета Intel Z77 залишається незмінним компонентом і призначена для створення ПК обох класів.

Ігрові комп'ютери і високопродуктивні станції

Потужні ігрові рішення тісно пов'язані з потужними робочими станціями, оскільки не дивлячись на те, що в іграх більшою мірою упор робиться на високопродуктивну графіку, в потужних робочих станціях відеокарти також можуть використовуватися для вирішення тих чи інших завдань. Після покоління системних плат з єдиним роз'ємом LGA 775 для створення таких комп'ютерів користувачам доводилося купувати окремі системні плати і процесори, розраховані на новий роз'єм LGA 2011. Тепер, з виходом 3-го покоління процесорів Intel, ситуація дещо змінилася. Системні плати на LGA 2011 стали у користувачів непопулярні - їм простіше зібрати потужний ПК на базі чіпсета Z77 і процесора з роз'ємом LGA 1155, ніж прирікати себе на неможливість подальшого апгрейда. Компанія Intel, мабуть, зрозуміла свою помилку і до сих пір не анонсувала нові процесори з роз'ємом LGA 2011, які повинні бути більш продуктивними, ніж CPU Intel Core i7 для роз'єму LGA 1155.

Тепер на базі чіпсета Intel Z77 і чотириядерних процесорів Intel Core i7 можна зібрати високопродуктивний ПК, який забезпечить користувачеві відчутну міць в сучасних додатках і іграх. В даному класі немає рішень на базі процесорів AMD, оскільки ця компанія повністю зосередилася на більш бюджетних рішеннях в області процесорів. Проте дискретна графіка AMD в даному класі присутня.

Ігрова відеокарта - це основний компонент, на який треба звертати увагу при виборі комп'ютера для ігор. Зрозуміло, інші комплектуючі теж важливі, але від потужності і продуктивності відеокарти залежить дуже багато, тому вибір ігрового ПК слід починати саме з неї. Для багатьох сучасних ігор досить відеокарти рівня NVIDIA GeForce GTX 670 / GTX 680 або Radeon HD7970. Безумовно, якщо бюджет ігрового ПК необмежений, можна зібрати комп'ютер на базі двох або трьох топових відеокарт, але в середньому однієї високопродуктивної відеокарти цілком достатньо.

Вибираючи ігровий комп'ютер, слід також звертати увагу на процесор і об'єм оперативної пам'яті, так як навіть з потужною ігровою відеокартою, але зі слабким процесором і недостатнім обсягом оперативної пам'яті гри не будуть добре йти на максимальних налаштуваннях. Для такого класу комп'ютерів краще використовувати чотириядерні процесори Intel Core i7 (CPU i7-3770 і i7-2700) з 4-8 Гбайт оперативної пам'яті. Крім того, при підборі ігрового комп'ютера слід враховувати корпус, потужність блоку живлення, дискову підсистему, а також гарне охолодження компонентів. Неможливо створити потужний ігровий комп'ютер в маленькому корпусі, тому що він буде швидко перегріватися через погану вентиляцію.

Якщо потрібно сконструювати потужну високопродуктивну робочу станцію для роботи з 3D-графікою або CAD-додатками, відео обробки, то ігрову відеокарту слід замінити на професійну для роботи з 3D-графікою і збільшити обсяг оперативної пам'яті. В іншому конфігурація буде мало чим відрізнятися від ігрового ПК.

Ціна комп'ютерів даного класу починається від 40 тис. Руб. і може становити більше 100 тис. руб. в залежності від обраних замовником компонентів. При такій високій ціні рішення краще не економити на комплектуючих і встановлювати тільки перевірені моделі від іменитих виробників - ASUS, Gigabyte, Thermaltake тощо.

КомпьютерПресс 01'2013


Читайте нас:

Голосование

Какой раздел вам наиболее интересен?
 
Яндекс.Метрика