Новостной блок

Ходячий робот фирмы «Одетикс»

Это именно тот случай, когда «милого» можно узнать не только по внешнему облику, но и по походке. Ходячий робот фирмы «Одетикс» (США) имеет шесть ног, обеспечивающих ему маневренность, и отличается от множества своих собратьев, предназначенных для работы в опасных зонах (например, на атомных электростанциях или химических производствах), не только конструкцией, но и способностью на ходу изменять свой рост и походку.


Подробнее ...
Главная


Кращий браузер для Mac: Google Chrome або Safari

Ось уже протягом багатьох років власники комп'ютерів Mac не можуть до кінця визначитися з тим, яким же браузерів користуватися щодня, адже G oogle Chrome має свої плюси, а штатний браузер Safari свої. Кожен з цих двох браузерів оновлюється хоча б раз в пару місяців, але Google Chrome робить це раз на кілька тижнів, тобто трохи частіше.

Ми будемо розглядати Google Chrome і Apple Safari з боку звичайного користувача. Насамперед, напевно, варто взяти до уваги дизайн обох браузерів. Оглядач інтернету Chrome для Mac має вже досить застарілий дизайн, тоді як Safari в OS X Yosemite і El Capitan володіє сучасним дизайном до якого дуже швидко звикаєш, але знову ж таки, не варто забувати, що дизайн - це справа смаку, і комусь може подобатися стиль скевоморфізм більше, ніж мінімалізму.

У плані безпеки обидва браузера приблизно однакові. Іноді знаходиться якась небезпечна уразливість в Safari, а іноді і в Google Chrome. Творці цих браузерів дуже швидко закривають всілякі «дірки» в безпеці, тому в цьому плані обидва продукти практично ідентичні.

Найголовніші розрізняючи в Google Chrome і Apple Safari криються у функціональності браузерів. Якщо порівнювати обидва браузера за цим показником, то це два абсолютно різні продукти. Браузер «яблучної» корпорації використовує особливі алгоритми стиснення і завантаження інтернет-сторінок, тоді як Google Chrome намагається використовувати тільки перевірені часом технології.

З одного боку Google Chrome володіє величезною кількістю найрізноманітніших налаштувань, а також магазином додатків на будь-який смак. Цей веб-браузер можна легко кастомизировать за допомогою спеціальних тем. Компанія Google постійно впроваджує в свій браузер нові опції і можливості, так, наприклад, восени минулого року відбувся реліз 64-бітової версії браузера Chrome.

Якщо розглядати браузер Safari, то виходить, що цей продукт має куди менш великим список налаштувань, а також зовсім скромним офіційним магазинів доповнень. Кожне доповнення доведеться шукати в інтернеті і вручну встановлювати. Великим мінусом Safari є відсутність іконок сайтів в відкритих вкладках. У новій операційній системі OS X El Capitan це частково вирішили, тому цей недолік вже зовсім скоро практично зійде нанівець.

Другим головним недоліків функціональних особливостей браузера Safari є відсутність опції, що дозволяє зберігати копії раніше переглянутих сторінок. Якщо «полазити» по інтернету, а потім спробувати повернутися на попередню вкладку свайпом по сенсорній панелі або кнопкою в браузері, то Safari буде заново завантажувати сторінку, тоді як Google Chrome зберігає історію відкритих вкладок і дозволяє швидко повернутися назад. Взагалі у Apple свої погляди на виділення оперативної пам'яті під браузер, це стосується не тільки Safari для Mac, але і системи iOS, яка страждає від ще більшої проблеми.

У плані швидкості роботи назвати однозначного переможця не можна, так як в цьому плані браузери показують себе приблизно однаково. Звичайно різниця є, але «на око» вона непомітна. Більш важкі об'єкти, на кшталт Adobe Flash, браузер Chrome завантажує швидше, але при цьому він споживає велику кількість ресурсів комп'ютера, але про це трохи пізніше.

Більш важкі об'єкти, на кшталт Adobe Flash, браузер Chrome завантажує швидше, але при цьому він споживає велику кількість ресурсів комп'ютера, але про це трохи пізніше

Оптимізація Google Chrome страждає, і навіть офіційні розробники цього веб-браузера підтверджують це. Так склалося, що движок інтернет-оглядача від Google істотно не оновлювався вже більше 5 років. До нього просто прикріплювали якісь доопрацювання і вносили невеликі коректування. Саме через використання вже вельми застарілий технологій при великій кількості відкритих вкладок Google Chrome для Mac починає пригальмовувати і сильно вантажити комп'ютер.

Якщо зайти в моніторинг процесів в той моменту коли Chrome гальмує, то можна помітити, що кількість підпроцесів Google багато і кожен з них «жере» дорогоцінну CPU і оперативну пам'ять. Саме з цієї причини пристрій починає сильніше охолоджуватися, а значить і шуміти. Для браузера в 2015 року така поведінка просто неприпустимо.

Власники ноутбуків MacBook знають , Що використання браузера Google Chrome істотно швидше розряджає батарею ультрабука, ніж серфінг через Safari. Це відбувається саме через погану оптимізації браузера від Google. У ноутбуках з дискретною і вбудованою графікою часто при перегляді звичайного рольки на YouTube трапляється автоматичний перехід на дискретну графіку, а як наслідок - сильне нагрівання і дуже гучну роботу через вентиляторів. При використанні браузера Safari такого не відбувається і нагрів MacBook практично не відчувається.

В платформ Google Chrome немає рівних, адже версія цього браузера існує не тільки для Mac і Windows, але і для iOS, Windows Phone і Android. Це один з головних козирів цього веб-браузера, адже Safari з недавніх пір працює тільки на OS X і iOS. Обидва браузера вміють синхронізувати закладки і відкриті вкладки між усіма пристроями, але в Safari це реалізовано трішки краще через більш доопрацьованій екосистеми Apple.

У підсумку виходить, що Google Chrome і Safari - два абсолютно різних браузера, кожен з яких підходить для певних завдань. Використовувати Safari для простого серфінгу в інтернеті на MacBook вкрай розумно, так як це дозволить збільшити час автономної роботи ноутбука. Веб-браузер Google Chrome підійде тим, кого мало хвилює дизайн і велике споживання ресурсів комп'ютера, а також важлива кроссплатформенность.

Приєднуйтесь до нас в Twitter , Facebook , ВКонтакте , YouTube , Google+ і RSS щоб бути в курсі останніх новин зі світу технологій майбутнього.

Читайте нас:

Голосование

Какой раздел вам наиболее интересен?
 
Яндекс.Метрика