Новостной блок

Ходячий робот фирмы «Одетикс»

Это именно тот случай, когда «милого» можно узнать не только по внешнему облику, но и по походке. Ходячий робот фирмы «Одетикс» (США) имеет шесть ног, обеспечивающих ему маневренность, и отличается от множества своих собратьев, предназначенных для работы в опасных зонах (например, на атомных электростанциях или химических производствах), не только конструкцией, но и способностью на ходу изменять свой рост и походку.


Подробнее ...
Главная


Корпус для компютера

Корпус для компютера   Привіт хлопці, ви перебуваєте на сайті TechnoHard

Корпус для компютера

Привіт хлопці, ви перебуваєте на сайті TechnoHard.ru. У більш ранніх статтях ми вже встигли ознайомити вас з базовими компонентами персональної комп'ютерної системи. Нам хотілося б закінчити цю серію статей розповіддю про корпусі системного блоку стаціонарного комп'ютера. Цей було б логічним завершенням огляду основних складових частин електронно-обчислювальної машини. Корпус настільного комп'ютера є захисною оболонкою, всередині якого зручно розміщуються всі його внутрішні комплектуючі, такі як материнська плата, блок живлення, відеокарта і багато іншого. Грамотна організація внутрішнього простору системного корпусу дозволяє користувачеві ПК самостійно встановлювати ту чи іншу потрібну йому устаткування. Сьогодні ви дізнаєтеся багато нового про такий важливий елемент комп'ютера, як корпус системного блоку. Отже, поїхали.


Корпус для комп'ютера необхідно підбирати з урахуванням габаритів всіх основних пристроїв, з яких ви плануєте зібрати персональний комп'ютер традиційного типу. Ми ж радимо вам заздалегідь подумати про можливі варіанти майбутнього апгрейда свого комп'ютерного блоку. Однак перш ніж купувати каркас безпеки для залізної начинки системного блоку вам слід знати наступні найбільш важливі його параметри: тип корпусу, форм-фактор, варіант розташування блоку живлення, кількість відсіків під жорсткі диски і т.д. Виходячи з цих основних характеристик, ви можете вибрати для своєї настільної системи оптимальний примірник комп'ютерного корпусу.

Корпус для комп'ютера в стандартній конфігурації має важливу значимість, бо окремі елементи персонального обчислювального пристрою об'єднуються в єдиний складний механізм саме в корпусі системного блоку. Сучасні виробники комп'ютерних корпусів готові запропонувати своїм клієнтам свої найвдаліші рішення в області компоновки внутрішніх комплектуючих ПК. Грамотно організоване внутрішній простір такого типу контейнера дозволяє навіть малодосвідченому власнику самостійно проводити збірку і модернізацію будь-яких складових елементів своєї обчислювальної системи, починаючи від материнської плати і закінчуючи модулями оперативної пам'яті. Всі системні блоки проектуються з урахуванням того, що містяться в ньому робочі частини (відеоадаптер, системна плата, БП) будуть з часом замінені на більш продуктивні пристрої.


Давайте зараз ми з вами розглянемо основні варіації настільних комп'ютерних систем. За типом розташування вироби всі випускаються нині корпусу діляться на два види - вертикальні і горизонтальні. Раніше горизонтальні (desktop) коробки були широко поширені, але на сьогоднішній день найвірнішим варіантом позиціонування корпусу стаціонарного комп'ютера вважається вертикальний баштовий (tower) тип. Один від одного вони відрізняються тим, що вертикальний блок ПК встановлюють праворуч від монітора, ближче до підлоги приміщення, а горизонтальний корпус найзручніше розмістити безпосередньо під монітором стаціонарного комп'ютера.

Найбільш важливою властивістю зовнішньої оболонки будь-якого комп'ютера є його габаритні характеристики. Від параметрів висоти, ширини і глибини сталевого каркаса багато в чому залежить приналежність конкретного корпусу до того чи іншого сімейства форм-факторів. Більш просторі типи корпусів дозволяють розміщувати всередині системного блоку більшу кількість високоефективних компонентів, наприклад, потужна відеокарта, процесорний кулер з масивною системою охолодження і т.д. Всі вертикальні контейнери для комп'ютерних комплектуючих можна сміливо розподілити на наступні категорії комп'ютерних корпусів:

  • mini-tower;
  • midi-tower;
  • big-tower;
  • full-tower.

mini-tower;   midi-tower;   big-tower;   full-tower

Для того, щоб спростити вам вибір системного корпусу, ми рекомендуємо вам скористатися таким критерієм, як формат або форм-фактор. Купуючи захисну базу для пристроїв на комп'ютері, ви повинні мати на увазі, що абсолютна більшість продаваних на сьогоднішній день корпусів ділитися на два види - ATX і micro ATX. Формат ATX - це найбільш популярна і оптимальна форма, як для робітника, так і для домашнього системного блоку. Помітним властивістю даного типу комп'ютерних корпусів вважається оптимальний баланс між помірними розмірами контейнера і можливістю повноцінного апгрейда встановленої в неї системи. По суті справи, Micro ATX це бюджетний варіант повнорозмірного формату ATX. Micro ATX відрізняється від свого "старшого брата" підвищеної компактністю. На жаль, зменшення довжини і висоти системної коробки призвело до скорочення простору для маневрів, тому вибираючи такий корпус, будьте готові до деяких майбутніх труднощів.

В цілому стандартний системний блок є помітною частиною будь-якого сучасного комп'ютера. Існують три головні елементи корпусу настільного комп'ютера: основна частина системної коробки, ліва знімається (відкривається) стінка і його знімна передня панель. На лицьовій стороні, або ж на верхній частині корпусу ПК ви знайдете DVD / CD привід, слоти для додаткових пристроїв, блок 3.5 "з кардрідером, USB порти, аудіо інтерфейси, кнопки включення і безліч світлових індикаторів. Права сторона корпусу нічим не примітна, а ось задня частина складається вентиляційних решіток, заглушок для плат розширення, виїмок під блок живлення і входів-виходів материнської плати. Тепер відкручуємо два гвинтових кріплення на задній стінці блоку і відкриваємо його праву кришку.

Тепер відкручуємо два гвинтових кріплення на задній стінці блоку і відкриваємо його праву кришку

Тепер, коли ми з вами добралися до внутрішніх частин системного блоку, можемо почати знайомство зі схемою розташування тих чи інших комп'ютерних комплектуючих. Не секрет, що продуктивні компоненти сучасних обчислювальних систем під час роботи сильно нагріваються. Саме це шкідливе властивість електронних пристроїв було одним з головних факторів, що вплинули на вибір виробників застосовувати той чи інший варіант компонування внутрішніх деталей ПК. Ефективна схема обдування найважливіших комп'ютерних комплектуючих завжди ставилося на чільне місце. Центральне місце призначене для кріплення системної плати. На неї монтуються ЦП, кулер, планки ОЗУ і дискретна відеокарта. Праворуч від плати розташовується кошик для жорстких дисків з розмірами 3.5 "(HDD) і 2.5" (SSD). Блок живлення в системник формату micro ATX встановлюється у верхній частині корпусу, а в ATX - на нижній стінці металевої коробки.

Блок живлення в системник формату micro ATX встановлюється у верхній частині корпусу, а в ATX - на нижній стінці металевої коробки

Поділися посиланням на корисну статтю!

Читайте нас:

Голосование

Какой раздел вам наиболее интересен?
 
Яндекс.Метрика