Новостной блок

Ходячий робот фирмы «Одетикс»

Это именно тот случай, когда «милого» можно узнать не только по внешнему облику, но и по походке. Ходячий робот фирмы «Одетикс» (США) имеет шесть ног, обеспечивающих ему маневренность, и отличается от множества своих собратьев, предназначенных для работы в опасных зонах (например, на атомных электростанциях или химических производствах), не только конструкцией, но и способностью на ходу изменять свой рост и походку.


Подробнее ...
Главная


Досвід використання модулів Moto Mods для смартфонів Moto Z від Motorola

  1. Moto Z2 Play і модулі
  2. Moto TurboPower Pack Mod
  3. Motorola Gamepad Mod
  4. JBL SoundBoost 2
  5. Motorola 360 Camera
  6. В підсумку

Функціональність смартфонів збільшується з року в рік, але у виробників все-одно не завжди виходить вмістити в них все задумане. Саме тому ідея модульного смартфона в останні кілька років не переставала бути актуальною, хоча до комерційної реалізації дійшли далеко не всі. А ще менше компаній продовжують робити ставку на модульність. Якщо бути точніше, то це всього одна компанія - Motorola. Її інженери реалізували першу життєздатну концепцію модульних смартфонів. Вони розмістили в кутах потужні магніти і вивели коннектори на тильній стороні гаджета. На даний момент компанія вже встигла випустити друге покоління модулів, яке має підстьобнути інтерес до цієї концепції. Тому я вирішив перевірити, наскільки зручно використовувати смартфон Moto з новими модулями, що вони дають сучасному користувачеві і чи потрібні в цілому.

Moto Z2 Play і модулі

Для того, щоб спробувати нові модулі я взяв Moto Z2 Play - нову модель середнього рівня, яка відноситься до другого покоління смартфонів Motorola з підтримкою модулів.

Зовні цей апарат мало відрізняється від попередньої версії. Це обумовлено тим, що на презентації в 2016 році в компанії пообіцяли, що три покоління смартфонів лінійки Moto Z будуть підтримувати всі випущені за цей час модулі. Тому зараз дизайнери Motorola обмежені певним форматом. Але він став тоншим і легшим, а значить і з модулями виглядає більш акуратно і використовується комфортніше.

Після двох тижнів з Moto Z2 Play не можу не відзначити, що смартфон вийшов приємним, хоча він і не виділяється дизайном, продуктивністю або камерою. Мої особисті відчуття від користування - як від старих добрих Nexus зі стокових Android.

І хоча за характеристиками апарат можна назвати «міцним середнячком», в ньому є все необхідне для сучасного смартфона, навіть 3,5 мм роз'єм для навушників, і це при товщині корпусу 6 мм. Але для того, щоб розширити стандартні можливості Moto Z2 Play я взяв чотири нових модуля: Moto TurboPower Pack, Moto Gamepad, JBL SounBoost 2 і Moto 360 Camera Mod.

Moto TurboPower Pack Mod

Відразу скажу, що для мене це найкорисніший Mod для Moto Z2 Play і в цілому для будь-якого смартфона Motorola з підтримкою модулів. TurboPower Pack являє собою накладку, яка моментально примагничивается до корпусу пристрою. При цьому в ній встановлений акумулятор на 3490 мАг, а також підтримується швидка зарядка TurboPower.

Зручно, що працює модуль в двох режимах: швидко відновлює рівень заряду акумулятора, або утримує його на рівні не нижче 80%, що продовжує роботу смартфона. Перший варіант підходить, якщо потрібно швидко зарядити Moto Z2 Play, а другий виручає під час тривалого перельоту або навігації в машині.

Дивно, але за два тижні я практично не заряджав сам смартфон, використовуючи для цього модуль. Сам по собі Moto Z2 Play оснащується акумулятором на 3000 мАг і в моєму режимі використання тримає заряд майже добу, забезпечуючи 5 годин роботи екрану. Якщо підключити до нього модуль, то апарат можна швидко зарядити з 11% батареї до 77%, або збільшити автономність до 40-42 годин.

Сам модуль при цьому збільшує товщину смартфона трохи більше, ніж удвічі - з 6 до 13 мм. А вага з 145 грам до 240 грам. Проте навіть збільшені габарити дозволяють Moto Z2 Play з модулем поміститися в кишені джинсів і не створюють дискомфорт під час використання. Сам Moto TurboPower Pack займає стільки ж місця, скільки і Moto Z2 Play, тому носити його з собою в сумці не складає труднощів. Модуль компактніше і зручніше, ніж зовнішній powerbank, який вимагає ще й кабелю. Але це і більш дороге рішення з меншою ємністю батареї.

Але це і більш дороге рішення з меншою ємністю батареї

На корпусі Moto TurboPower Pack є чотири світлодіода і клавіша, натиснувши яку вони показують рівень заряду батареї: 1 - 0-24%, 2 - 25-49%, 3 - 50-74%, 4 - 75-100%.

На корпусі Moto TurboPower Pack є чотири світлодіода і клавіша, натиснувши яку вони показують рівень заряду батареї: 1 - 0-24%, 2 - 25-49%, 3 - 50-74%, 4 - 75-100%

Крім цього, на модулі є порт USB Type-C і він заряджається окремо від смартфона, але при цьому може заряджатися і від Moto Z2 Play, якщо підключити до нього зарядний пристрій безпосередньо.

Крім цього, на модулі є порт USB Type-C і він заряджається окремо від смартфона, але при цьому може заряджатися і від Moto Z2 Play, якщо підключити до нього зарядний пристрій безпосередньо

Проходив два тижні з TurboPower Pack не можу не відзначити, що виглядає модуль грубувато через пластикового корпусу з фактурними смугами. Проте з практичної точки зору - це відмінне рішення, воно не слизьке, легко не дряпається і практично не брудниться. До ваги смартфона з модулем теж швидко звикаєш, хоча спочатку він здається надмірною.

У підсумку, TurboPower Pack - це відмінне доповнення до Moto Z2 Play, настільки, що Motorola коштувало б продавати його в комплекті зі смартфоном.

Motorola Gamepad Mod

Для користувачів, які активно грають в ігри на смартфоні в Motorola вирішили зробити геймпад у вигляді модуля. Moto Z2 Play щільно примагничивается до нього, не зрушується з місця і тим більше не випадає. Підключення відбувається через стандартний коннектор для модулів Motorola, тому геймпад готовий до використання, як тільки смартфон з ним з'єднується. І це дуже зручно, так як в настоянці немає необхідності, а з'єднання відбувається за пару секунд. Це ж стосується і від'єднання, Moto Z2 Play досить витягнути з ніші в геймпаді.

Що стосується дизайну модуля Motorola Gamepad, то він виконаний в стилі ігрових ноутбуків Lenovo Legion з відповідним логотипом, що світиться на тильній частині і підсвічуванням тригерів.

У Motorola Gamepad є власний акумулятор на 1035 мАг, тому він не використовує батарею смартфона. При цьому від одного заряду на геймпаді можна грати близько 8 годин. Що однозначно великий плюс для ігроманів.

На корпусі Motorola Gamepad є 3,5 мм роз'єм для навушників, а заряджається модуль від USB Type-C, що зручно, так як до нього підходить зарядка для смартфона.

На корпусі Motorola Gamepad є 3,5 мм роз'єм для навушників, а заряджається модуль від USB Type-C, що зручно, так як до нього підходить зарядка для смартфона

Вага геймпада - 145 грам, і вся конструкція з Moto Z2 Play важить 285 грам, що в цілому на рівні ігрових контролерів для консолей. Навіть якщо довго грати Motorola Gamepad, то руки не затікають. Цьому сприяє і те, що смартфон встановлюється по центру геймпада, таким чином, його вага розподіляється по всьому корпусу.

Тримати Gamepad Mod не так зручно, як геймпади від Xbox One або PS4, його корпус більш плоский, але є невеликі виступи з боків, щоб зробити хват більш надійним. Управління на геймпаді стандартне і звичне для подібного роду пристроїв: це D-Pad, кнопки дії, тригери, аналогові стіки і службові клавіші (Home, Select і Start).

D-Pad, кнопки дії і тригери натискаються в Motorola Gamepad з добре відчутним ходом, але при цьому вони досить гучні. Аналогові стіки мають прогумований верх, а також фактурну окантовку, що, втім, не забезпечує повну фіксацію пальців і вони трохи зісковзують.

На даний момент, роботу з Moto Gamepad підтримують не всі ігри, повний список сумісних можна знайти в додатку Moto Game Explorer.

В основному це безкоштовні гри, і з усього цього списку я в основному грав в платформер Sword of Xolan, а також в World of Tanks Blitz. У першій грі управління здійснюється через D-Pad і кнопки дії, а в другій через аналогові стіки і тригери. Тому була можливість оцінити всі клавіші при тривалій грі. З власного досвіду можу сказати, що геймпад хоча і не в усьому реалізований правильно, грати на ньому в цілому зручно. На відміну від стандартного управління через сенсорний екран, з Gamepad від Motorola дисплей смартфона не перекривається. Крім цього, в тому ж World of Tanks Blitz можна наводити на мету і стріляти швидше, пальці завжди лежать на потрібних кнопках.

JBL SoundBoost 2

У Moto Z2 Play встановлений один зовнішній динамік, він досить гучний, але звучить не об'ємно, тому може не підійти досвідченим меломанам для прослуховування музики. Для любителів хорошого звуку, Motorola пропонує модуль JBL SoundBoost 2, який може замінити зовнішню колонку. З'єднується він безпосередньо зі смартфоном дуже швидко, і, як і в випадку з Moto Gamepad, тут не потрібно нічого налаштовувати. У цьому перевага модуля перед Bluetooth-колонками.

Втім, як опція, бездротової канал був би хорошим доповненням до JBL SoundBoost 2, адже якщо потрібно підняти смартфон і відповісти на повідомлення, то це доведеться робити разом з модулем. Думаю, в майбутньому виробник прийде до цього.

Після того, як JBL SoundBoost 2 примагничивается до Moto Z2 Play з його корпусу можна висунути підставку, яка дозволяє поставити смартфон на стіл. Відмінне рішення, щоб не перекривати колонку і дисплей.

Сам модуль оснащується вбудованою батареєю на 1000 мАг, чого досить для 9-10 годин відтворення музики, при цьому його можна заряджати безпосередньо, на корпусі є роз'єм USB Type-C.

За звук в JBL SoundBoost 2 відповідають два 27 мм динаміки із загальною потужністю 6 Вт. Звучать вони дійсно голосно, від модуля з розмірами смартфона такого не очікуєш. Та й високі, середні і низькі частоти, як для такого пристрою, відтворюються на хорошому рівні.

При цьому через додаток My JBL SoundBoost 2 можна змінювати налаштування еквалайзера, або активувати технологію Dirac Panorama Sound, яка додає звуку об'ємності.

Я використовував JBL SoundBoost 2 будинки, на роботі і навіть в машині. Модуль невеликий, його легко закинути в рюкзак і носити з собою. І в більшості випадків модуль зручніше зовнішніх Bluetooth-колонок, які в основному більшими. JBL SoundBoost 2 не програє більшості з них по звуку.

Motorola 360 Camera

Камери з можливістю знімати фото і відео з круговим оглядом часто зустрічаються у вигляді окремих пристроїв, які з'єднуються зі смартфоном через Bluetooth. У Motorola вирішили, що модуль з камерою з оглядом 360 градусів буде краще, адже його не потрібно налаштовувати і можна швидко підключити. Так з'явився модуль Motorola 360 Camera, оснащений двома 13-мегапіксельними камерами з діафрагмою f / 2.0, здатний робити кругові фото і записувати відео з роздільною здатністю 4К при 24 кадрах в секунду.

Користуватися модулем зручно, як я вже неодноразово писав вище, він просто примагничивается до Moto Z2 Play і відразу після цього можна запускати додаток камери і починати зйомку. За два тижні я жодного разу не бачив інформацію про втрату зв'язку або повідомлення про помилку.

У Moto 360 Camera немає вбудованого акумулятора, тому він досить тонкий і легкий, що дозволяє носити з ним смартфон навіть в кишені джинсів. Камери при цьому закриваються гумовою захисною заглушкою.

Камери при цьому закриваються гумовою захисною заглушкою

На тильній стороні модуля є механічна кнопка, на яку нанесений логотип Motorola. Вона призначена для спуску затвора, що дозволяє комфортніше взяти в руку смартфон з модулем.

Вона призначена для спуску затвора, що дозволяє комфортніше взяти в руку смартфон з модулем

Якість фото і відео, знятих на Motorola 360 Camera середнє, без оптичної стабілізації кадри іноді виходять змазаними і їм не вистачає деталізації. Відео в русі не завжди виходить плавним.

Весь відзнятий матеріал можна відразу ж зберігати в Google Photos, YouTube або публікувати в Facebook. Всі ці сервіси підтримують відображення кругових фото і відео.

Приклад знімка, зробленого на камеру модуля.

За підсумками використання можу сказати, що Moto 360 Camera - такий модуль, який добре брати у відпустку або на концерт, коли хочеш зберегти більше, ніж здатна захопити звичайна камера. Тому Motorola варто подумати про сервіс оренди модулів, у випадку з 360 Camera це могло б спрацювати. Адже кожен день її використовувати, як на мене, будуть не багато. Якщо тільки це не користувачі, яким дійсно є, що знімати в форматі 360 щодня.

В підсумку

У Motorola дуже різні модулі з різним ступенем корисності. Зручно, що в сумку можна кинути, наприклад, колонку або геймпад і використовувати їх коли захочеться без додаткових зусиль. Це цікавий і в більшості випадків приємний досвід, який дозволяє додати новизни навіть в уже звичну модель використання смартфона. Тому, на мою думку, модулі у Motorola однозначно вдалися, але компанії варто активніше працювати над розширенням їх асортименту.

Читайте нас:

Голосование

Какой раздел вам наиболее интересен?
 
Яндекс.Метрика