Новостной блок

Ходячий робот фирмы «Одетикс»

Это именно тот случай, когда «милого» можно узнать не только по внешнему облику, но и по походке. Ходячий робот фирмы «Одетикс» (США) имеет шесть ног, обеспечивающих ему маневренность, и отличается от множества своих собратьев, предназначенных для работы в опасных зонах (например, на атомных электростанциях или химических производствах), не только конструкцией, но и способностью на ходу изменять свой рост и походку.


Подробнее ...
Главная


Досвід експлуатації Apple MacBook Pro 15 "(2016)

  1. Труднощі з початком експлуатації
  2. Аксесуари - USB-C All the Things!
  3. Відмінний зовнішній вигляд
  4. Retina з підтримкою DCI-P3
  5. Величезний трекпад і класний звук клавіш
  6. Touch Bar і TouchID
  7. продуктивність
  8. автономність
  9. Враження від роботи

У жовтні 2016 року Apple представила нове покоління MacBook Pro в більш тонкому корпусі, з новими клавіатурами і зовсім іншим набором роз'ємів, на відміну від усіх попередніх «Прошек»

У жовтні 2016 року Apple представила нове покоління MacBook Pro в більш тонкому корпусі, з новими клавіатурами і зовсім іншим набором роз'ємів, на відміну від усіх попередніх «Прошек». Правда у продажу все ще є модель попереднього покоління, але без дискретної графіки. Сьогодні ж мова піде виключно про останньому поколінні і досвіді експлуатації 15-дюймового MBP c Touch bar'ом - сенсорною панеллю замість звичного верхнього ряду F-клавіш.

Цей матеріал є відображенням суто особистих думок автора про пристрій і його експлуатації. Раніше у нас публікувався огляд 13-дюймової моделі MacBook Pro c Touch Bar.

Труднощі з початком експлуатації

Здавалося б, ви купуєте MacBook, «What could possibly go wrong?». Практика показала, що проблеми бувають всюди, і Apple - не виняток. Діставши з запечатаній коробки абсолютно новий MBP, включити його не вийшло. На кнопку включення він ніяк не реагував. У коробку пристрої потрапляють із зарядженими на половину акумуляторами і повинні включатися, коли користувач вперше відкриває ноутбук, незалежно від натискання на кнопку.

Зустріти новий розряджений гаджет досить складно, але можливо. Потримавши його близько півгодини на зарядці, побачити екран завантаження так і не вийшло. Довелося чекати заміну. Тому завжди варто перевіряти лептоп відразу в магазині і до того, як заплатите за нього. Наступний ноутбук, звичайно, включився без проблем, але неприємний осад від неполадок з першим зразком, природно, залишився. На момент заміни, причину такої поведінки з першим ноутбуком встановити не вийшло.

Аксесуари - USB-C All the Things!

Перше, про що варто подумати ще до покупки нового MBP, це те, як ви збираєтеся підключати всі зовнішні пристрої до комп'ютера. Проблема в тому, що в коробці користувачеві поклали тільки сам MacBook Pro, зарядний пристрій і знімний кабель для зарядки, а на корпусі є тільки чотири роз'єми Thunderbolt 3 (сумісних з USB Type-C) і 3.5 мм Jack. У комплекті немає перехідників для всього, що використовує будь-які інші інтерфейси.

Упевнений, далеко не кожен користувач зможе відразу замінити всі аксесуари на бездротові, купить монітор з USB-C і відмовиться від старих флешок, зовнішніх дисків та інших наявних гаджетів. Глобального переходу на USB-C доведеться чекати ще досить довго, так що саме час запастися переходником / хабом.

І не сильно важливо, чи буде це фірмовий від Apple, або якийсь сторонній (недавно у нас були огляди пари таких: 1 , 2 ), Але про це, як я вже сказав, потрібно подумати заздалегідь. Це «підкине» ще $ 50-200 (сильно залежить від цілей) в плюс до вартості і без цього дорогого ноутбука. 15-дюймові моделі MBP з Touch Bar стартують з $ 2399.

Відмінний зовнішній вигляд

Природно, це всього лише моя думка, але дизайн MacBook завжди був одним з найбільш вдалих. Не випадково якісь відгомони зовнішності MBP можна зустріти і у інших виробників, а флагмани будь-якого А-бренду порівнюють в першу чергу з ноутбуками Apple.

Те, що мені дуже подобається в актуальній лінійці, це не тільки габарити (як для 15-дюймового ноутбука, він дійсно легкий і тонкий - 349 × 240 × 15.5 мм, 1.8 кг), або нові «фішки», а колір корпусу. Досить довго у компанії були комп'ютери тільки одного кольору - сірий алюміній. Колись можна було зустріти «молочний» або чорний MacBook'и, але вони давно перестали проводитися. З появою 12-дюймового MacBook'a, в лайнап з'явилися 4 опції кольору, одна з яких пізніше стала доступна і для Pro - Space Gray. Лежанням дьогтю для любителів деталей став логотип, який тепер просто дзеркальний і без підсвічування. Це «Прошка» теж перебрала від молодшої моделі.

Виглядає ноутбук, на мій погляд, дуже здорово. У різному освітленні відтінок злегка змінюється, але в будь-якому випадку виглядає класно. При цьому на ньому не залишаються відбитки від рук, хоча пил може бути добре помітна. Але сильно дивує той факт, що поняття Space Gray у компанії сильно відрізняється для різних пристроїв. Так, якщо у вас, скажімо, iPhone 6 (s) в такому ж кольорі, поруч з ноутбуком це будуть два різні відтінки сірого. Актуальні моделі смартфонів і планшетів Apple точно також не співпадуть відтінком, що мені не зовсім зрозуміло. новий Apple HomePod взагалі більше схожий на чорний, а не «космічний сірий».

За кілька місяців використання «П'ятнашки», спливла і пара невдалих моментів. Як завжди, MacBook Pro зроблений з алюмінію. Деякі частини корпусу все ж трохи гостріше, ніж хотілося б. Це стосується прорізів для вентиляції, які розташовані знизу з боків (як раз там, де користувач бере ноутбук, піднімаючи його зі столу), і, звичайно ж, гострі кути в «кишені» для відкривання кришки. Подряпатися об них у мене поки не вийшло, але ця гострота звертає на себе увагу.

В оглядах ноутбуків часто можна зустріти поняття «тест на MacBook». Це жартівливе позначення можливості відкрити кришку ноутбука однією рукою без необхідності притримувати корпус. Дисплей «п'ятнашки» не потягне за собою топкейс, але притримувати його все одно доведеться, адже через невелику вагу і не самих чіпких ніжок, лептоп без проблем ковзає по столу. Дрібниця, але попередні моделі у мене так не каталися.

Дрібниця, але попередні моделі у мене так не каталися

Саме ж велике побоювання у мене є за покриття дисплея. Справа в тому, що на ньому залишаються сліди від клавіш. Великої проблеми в тому, щоб протерти дисплей, природно, немає, але якщо пошкодиться верхній шар скла, це буде дуже неприємно. Особливо з урахуванням вартості ноутбука і будь-який детальки для нього. З подібною проблемою, наскільки я пам'ятаю, стикалися власники минулої моделі.

Retina з підтримкою DCI-P3

Матриці з високою роздільною здатністю MacBook Pro вже давно отримав (Retina-дисплеї з'явилися в MBP в 2012 році). У цей плані ніяких революцій не відбулося і у останнього покоління. Зміни торкнулися максимальної яскравості (до 500 ніт) і підтримки колірного простору DCI-P3. Я дуже чекав появу True Tone в MacBook, адже в iPhone і iPad це здалося просто must-have-опцією. Але у ноутбука трохи інша модель використання, за рахунок чого простий функції Night Shift поки вистачає. Хоча і від True Tone я б не відмовився.

На калібрування і передачу кольору я при всьому бажання не зможу поскаржитися. Та й нема чого. Екран дійсно хороший і повинен влаштувати професіоналів, які працюють з фото і відео. MacBook вже добре закріпився в робочому середовищі творчих професій, і не в останню чергу саме через шикарних матриць. І якщо для старих моделей ще був сенс в матових наклейках, то поточному поколінню допомогу в боротьбі з відблисками зовсім не потрібно. У всякому разі у мене не було ситуацій, де відблиски мені якось могли перешкодити.

Неприємністю стала швидкість реакції матриці. Помітивши це раз, «развідеть» дуже складно. Невеликі шлейфи за об'єктами помітні в іграх, при швидкому скролінгу, і в відео, де є різкий рух. Спочатку я подумав, що мій зразок може бути несправний. Звернувшись в підтримку, я переконався, що проблеми в «софт» немає. Пізніше, порівнявши дисплей з демонстраційними зразками в найближчому магазині, стало очевидно, що це не проблема окремої ноутбука, а лінійки в цілому. Ось порівняння знімків з мого ігрового монітора ASUS (21.5 ", 1080р, TN, 2 мс) і героя цього матеріалу.

5 , 1080р, TN, 2 мс) і героя цього матеріалу

Зовнішній монітор ASUS Зовнішній монітор ASUS   Екран MacBook Pro 15 Екран MacBook Pro 15

Жити з цим, звичайно ж, можна. Тим більше фільми, серіали та програми я дивлюся на телевізорі, а граю на зовнішньому моніторі. Але сам факт досить високою затримки зміни кольору пікселя злегка розчаровує. Звернуть увагу на затримку тільки вимогливі користувачі, а кольору, високу роздільну здатність і відмінне покриття антивідблиску все ж нівелює проблему.

Величезний трекпад і класний звук клавіш

Що здивувало в новій моделі - розмір трекпада. Це все та ж скляна панель з імітацією кліка за допомогою Taptic Engine і відмінним позиціонуванням, тільки за розміром вона набагато більше сучасних смартфонів. Не пам'ятаю такого великого трекпада в будь-якому іншому ноутбуці. З ним дійсно круто перетягувати щось через два монітори, наприклад, але не скажу, що трекпада в попередньої моделі мені було мало. Добре, що випадкові натискання, у всякому разі у мене, практично не відбуваються.

Мені дуже сподобалося, як вийшла клавіатура. Це вже друге покоління перемикачів «метеликів». Хода у клавіш набагато менше, порівняно з більшістю інших, але для натискання потрібно мінімальне зусилля, яке дає відчуття зворотного зв'язку. А особливе захоплення викликає звук кліка, який чимось нагадує деякі механічні перемикачі. Так, клавіатура галаслива і може комусь заважати, але якщо вам подобається друкувати зі звуком, то тутешні перемикачі повинні сподобатися.

На жаль, без неприємностей не обійшлося і тут. Клавіші схильні до залипання. Варто дрібної крихті потрапити під кнопку - без чистки може не обійтися. Я поки не встиг засмітити чимось свою клавіатуру, але деякі кнопки іноді міняли звук кліка на якийсь час. Не впевнений, з чим саме це пов'язано, але періодично так буває. Виробник же намалював інструкцію з чищення клавіатури за допомогою стиснутого повітря, а в Мережі з'явилися гайди, як зняти кнопку і потім вставити її на місце. Природно, остання операція цілком ризикова і краще самостійно цього не робити, а довірити сервісного центру.

Touch Bar і TouchID

Чимось новим для MacBook Pro і ноутбуків в цілому стала заміна ряду F-клавіш на сенсорний дисплей, який приніс набагато більше можливостей, порівняно зі звичайними клавішами. Рік тому, в огляді 13-дюймової моделі з Touch Bar я припустив, що відносно швидко цей дисплей отримає більше підтримки від сторонніх виробників. Але або я сильно помилявся, або доведеться почекати ще.

Поки від Touch Bar користі не так багато, як хотілося б. Так, є WOW-ефект, це безперечно. Але підтримки від сторонніх додатків немає. Наприклад, Photoshop вміє виводити кнопки на TB, а Lightroom (яким я як раз і користуюся) - немає. Логічно, що фірмові програми підтримують можливість роботи з TB, але інші виробники ПЗ не сильно поспішають як-то что-то оновлювати і доповнювати, і клавіатура через це може виглядати ось так:

Інший момент - звички. Деякі з них доведеться поміняти. Це стосується навіть банального зміни гучності. Якщо раніше це робилося кнопками, то тепер це все на сенсорної панелі. На неї мало того, що потрібно кинути погляд, адже інакше можна промахнутися по віртуальній кнопці, так ще й трохи більше контролювати рух руки. Так, дрібниця, але звикати до цього доведеться. Коли я працюю зі старою клавіатурою, де зверху звичайні кнопки, то якісь звичні дії роблю автоматично, не звертаючи на них увагу. З Touch bar'ом так не виходить. А користуюся новим ноутбуком вже кілька місяців.

Найчастіше Touch Bar я використовую для управління музикою, в Pages, при роботі в Final Cut, для регулювання підсвічування і гучності. Досить зручно прокручувати трек або навіть відео на YouTube. Але не сказав би, що це якось сильно впливає на призначений для користувача досвід. Єдине, з чим дійсно простіше, це діалогові вікна, де можна трохи швидше підтвердити або скасувати дію без необхідності переведення курсора миші на саме вікно. Але не сказав би, що це перевернуло погляд на зручність роботи з клавіатурою.

А ось поява сканера відбитка пальця сильно збільшує комфорт. У мене досить складні паролі, і процес авторизації помітно спрощується, якщо є сканер відбитків пальців. Більш того, я не можу пригадати такого, щоб він неправильно спрацьовував. Вводити паролі все одно доведеться (наприклад, після перезавантажень), але в інших випадках процес помітно простіше і швидше.

Вводити паролі все одно доведеться (наприклад, після перезавантажень), але в інших випадках процес помітно простіше і швидше

На жаль, сканер Touch ID поки доступний тільки на моделях з Touch Bar, всі інші «макбуків» такими поки не оснащуються.

продуктивність

Я поміняв MacBook Pro 15 2012 року на модель 2016. Помітно збільшилася продуктивність графічних чіпів (добре відчувається в іграх) і швидкість завантаження чого небудь. Але не сказав би, що глобально продуктивності стало сильно більше. За три покоління процесори Intel не так додали в потужності, як навчилися краще контролювати температуру. У всякому разі це то, що я відчув у використанні.

Якщо не говорити про «важкі» завдання, а взяти звичайні ситуації, то старий ноутбук міг відчутно нагріватися навіть просто при підключеному другому моніторі. Корпус ставав дійсно гарячим. Нова модель теж стає тепліше, але не так сильно. Якщо ж дискретна графіка не задіяна, а серед запущених додатків немає чогось вимогливого, то за нагрів можна зовсім не переживати.

У старому ноутбуці у мене був SSD, який я встановлював туди самостійно, а в новому спочатку встановлений високошвидкісний накопичувач, який ще й перебуває прямо на материнській платі (що, звичайно, мінус в разі необхідності в заміні або «апгрейду»). Виросли показники швидкості читання і запису помітні, завантаження системи і запуск додатків дійсно відбувається швидше. Але не впевнений, що для рядового користувача це буде сильним прогресом (якщо ми не говоримо про тих, у кого на місці основного накопичувача зараз старий жорсткий диск). Ще в момент презентації знайшлося багато незадоволених чіпами ОЗУ - LPDDR3. Тим, кому це сильно принципово, залишається тільки чекати.

Любителів ігор сильно порадувати не вийде. Звичайно, Counter Strike, Dota і GTA V (остання доступна тільки зі встановленою ОС Windows) комп'ютер подужає без проблем, але якщо користувач фанат чогось з більш серйозними вимогами (PUBG, наприклад), то на високі показники FPS розраховувати не варто навіть на мінімальних налаштуваннях графіки. Це все ще не ігровий комп'ютер, та й навряд чи таким коли-небудь стане. Але робота з Final Cut і Lightroom, наприклад, стала трохи краще, якщо порівнювати з більш старими «макбуків». А тим, хто все ж захоче грати на такому комп'ютері і має в своєму розпорядженні вільні кошти, легко можна буде підключити зовнішню графіку, що сильно збільшить вибір ігор. Але заплатити за це доведеться дуже пристойну суму.

автономність

Від великих ноутбуків, ще й з дискретною графікою, ніколи не варто очікувати високих показників автономності. У той час, як ультрабуки навчилися «триматися» 8-10 годин, то пара годин інтенсивної роботи від батареї у більш сильних ноутбуків вже просто губляться на цьому тлі. Проте, якщо завдань не підключають дискретну графіку і не вимагають багато від процесора, то 15-дюймовий MBP без будь-яких обмежень в підсвічуванні та інше може протягнути 5-6 годин від повного заряду. Особисто мене цей результат абсолютно влаштовує.

Єдине, на що дійсно хочеться поскаржитися - роз'єм для зарядки. Не можна не згадати про всій зручності роз'єму MagSafe, який тепер замінений на Thunderbolt 3 / USB-C. Але невелика компенсація все ж є - тепер зарядку можна підключити не тільки зліва, а й справа - будь-який доступний порт може заряджати ноутбук. Так ще й кабель на зарядці знімний, що дозволить легко його замінити в разі пошкодження (раніше для цього довелося б звертатися в сервісний центр, або придбати новий БП).

Враження від роботи

Так як я і до цього був власником 15-дюймової моделі з досить потужним процесором, сильного приросту в продуктивності мені помітити не довелося. Та й коло завдань трохи змінився. У моєму випадку оновлення більше торкнулося всі інші аспекти роботи - зображення, звук, клавіатуру і трекпад, вага і автономність. Зручність роботи з комп'ютером дійсно покращився, не кажучи про дизайн, який все ще дуже подобається.

Головну «фішку» - Touch Bar - будь-якої революцією я б не назвав. Як б його не хвалили на презентації, TB все одно не перевертає призначений для користувача досвід, хоча в деяких випадках він і правда скорочує пару секунд на дію. Знову ж таки, якщо порівняти з конкурентами, які вже всюди використовують сенсорні дисплей, а не замінюють ряд на клавіатурі, «макбуків» все ще є куди прагнути. І я не називаю необхідністю ні те, ні інше, але сенсорний дисплей все ж іноді виявляється зручніше і не вимагає переводити погляд, а TB в свою чергу не просто вимагає звикання, а й адаптації з боку виробника ПО.

Найцікавіше питання - кому може знадобиться такий ноутбук. Його легко можна порадити фотографам і любителям роботи з відео. Дизайнери і розробники ПЗ теж напевно оцінять такий пристрій. Шанувальники ноутбуків з екранами побільше оцінять подібний Мас. Але варто враховувати, що ціна просто захмарна. Зараз з урахуванням тимчасових знижок можна знайти моделі 2016 роки за пару тисяч доларів, але «фулпрайс» комплектацій з більш ємними накопичувачами наближається до трьох тисяч (і більше), а за такі гроші можна легко купити потужний настільний ПК для вимогливих завдань та ігор, а з ним легкий MacBook (12/13 дюймів) для «дрібної» роботи і поїздок.

Читайте нас:

Голосование

Какой раздел вам наиболее интересен?
 
Яндекс.Метрика