Новостной блок

Ходячий робот фирмы «Одетикс»

Это именно тот случай, когда «милого» можно узнать не только по внешнему облику, но и по походке. Ходячий робот фирмы «Одетикс» (США) имеет шесть ног, обеспечивающих ему маневренность, и отличается от множества своих собратьев, предназначенных для работы в опасных зонах (например, на атомных электростанциях или химических производствах), не только конструкцией, но и способностью на ходу изменять свой рост и походку.


Подробнее ...
Главная


Doogee BL12000. Огляд смартфона з найбільшим обсягом акумулятора (12000 мАч)

  1. Характеристики Doogee BL12000
  2. Дизайн і ергономіка Doogee BL12000
  3. Дисплей Doogee BL12000
  4. Продуктивність Doogee BL12000
  5. Програмне забезпечення Doogee BL12000
  6. Камера Doogee BL12000
  7. Аудіосоставляющая Doogee BL12000
  8. Автономність Doogee BL12000

На початку написання огляду, ще не знав, що Energizer покаже на виставці MWC 2018 смартфон з акумулятором на 16000 мАг, і Doogee BL12000 на той момент був рекордсменом за обсягом акумулятора в цілих 12000 мАг.

Існує також модель Doogee BL12000 Pro. Вона отримала більше оперативної і флеш-пам'яті (6/128), і що куди важливіше, процесор Helio P23. Він виконаний по 16 нм техпроцесу проти 28 нм у MediaTek MT6750T, який встановлений в НЕ Pro версії. Крім збільшеної продуктивності, він також, можливо, запропонує більшу автономність за рахунок поліпшеного техпроцесу. Але різниця, швидше за все, буде мінімальною.

На даний момент вже написані огляди на кілька інших смартфонів з великими акумуляторами:

Характеристики Doogee BL12000

  • Габарити: 162 × 74,7 × 14 мм
  • Вага: 300 г
  • Екран: 6 ", 2160 × 1080 пікселів, IPS
  • Процесор: MediaTek MT6750T (4 Corxtex-A53 x 1,5 ГГц + 4 Cortex-A53 x 1 ГГц)
  • Графічний чіп: Mali-T860MP2 (2 ядра x 650 МГц)
  • Оперативна пам'ять: 4 ГБ LPDDR3
  • Флеш-пам'ять: 32 ГБ eMMC 5.1 + microSD слот (до 256 ГБ)
  • Основні камери: 16 МП + 13 МП
  • Фронтальні камери: 8 МП + 16 МП
  • Комунікації: Wi-Fi a / b / g / n (2,4 ГГц, 5 ГГц), Bluetooth 4.0, FM-radio, Micro-USB, 3,5 мм аудіороз'єм
  • LTE band: 1, 3, 7, 8, 20
  • ОС: Android 7.0 Nougat + оболонка DoogeeOS 2.0

Комплект поставки Doogee BL12000

"Простіше покласти купу всяких аксесуарів в коробку з телефоном, ніж оптимізувати систему для стабільної та тривалої роботи пристрою" - мабуть цим керується більшість виробників смартфонів третього ешелону. Сама коробка має дуже приємне, оксамитове покриття. У комплекті з Doogee BL12000 є зарядний блок (5V / 7V / 9V / 12V 3A), OTG кабель, звичайний micro-USB кабель, скріпка, документація, і дві плівки на обидва боки смартфона. Крім цього, на смартфон вже наклеєні плівки з обох сторін, і надітий силіконовий чохол. Відмінний комплект, але до Oukitel K10000 Pro трохи не дотягує. Також бентежить якість чохла, особливо заглушки для 3,5 мм аудіороз'єми і micro-USB кабелю. Проблема не в тому, що вони є, а в тому, що їх зробили неякісно.

Дизайн і ергономіка Doogee BL12000

Огляд ми почали до початку виставки MWC 2018, а продовжили після. Смартфон Energizer Power Max P16K Pro з акумулятором на 16000 мАг вже представлений, і є повною копією Doogee BL12000. Він навіть не товщі. перейдіть по засланні і ми обов'язково розглянемо вашу.

Смартфон трохи більше звичайного, але в основному це стосується товщини і ваги. У довжину і ширину це досить типовий представник недорогих смартфонів з 6 дюймовим дисплеєм 18: 9. Бічні рамки трохи менше 4 мм, що в принципі нормально. Нижня рамка 12 мм, а верхня 13 мм. Ось верхню і нижню межі хотілося б трохи зменшити.

Ось верхню і нижню межі хотілося б трохи зменшити

Головна проблема ергономіки в Doogee BL12000 полягає саме в вазі. 300 г відмінно відчуваються. Хоча для багатьох, упевнений, це просто справа звички. Ще одна проблема, це товщина. Не кажучи про те, що не в кожну кишеню його можна покласти через його довжини, так він ще й значно буде випирати. Додаємо чохол - і це вже 15 мм товщини. Більше 10 років тому, коли кнопкові смартфони мали таку товщину, їх можна було носити в кишені, так як вони були як мінімум в 1,5 рази менше. Наприклад Sony Ericson K750 при 2 см товщині мав 10 см в довжину і 4,6 см в ширину. Doogee BL12000 в довжину 16,2 см, а в ширину 7,5 см.

Матеріалами корпусу є скло, пластмаса і метал. Переважає, звичайно, пластик. Фронтальну частину прикриває скло з 2,5D краями. Кнопки управління наекранной. Знизу ніяких елементів немає. Зверху дві робочі камери, розмовний динамік, датчики наближення і освітлення, а також світлодіод білого кольору для різних повідомлень.

Ззаду під захисною плівкою ховається пластик, а не скло. Також там розташовується подвійна одноколірна спалах, дактилоскопічний датчик і подвійна камера. Робоча камера та, що верхня і криво встановлена. Камери і сканер об'єднані разом металевим "острівцем", і злегка втоплені в нього.

Плівка так поклеїти вже з коробки.

На правій і лівій гранях можна побачити довгу вставку, в якій справа розташовані кнопка регулювання гучності і включення, а зліва лоток для двох nanoSIM карт. Один з слотів гібридний, і замість SIM-карти може бути використаний для microSD карти. Дві ці довгі вставки є єдиною металевим елементом корпусу (крім "острівця").

На верхній грані 3,5 мм аудіороз'єм. На нижній межі динамік, microUSB і мікрофон. Уважно розглядаючи прорізи для динаміків, і особливо фальш-прорізи з мікрофоном, згадав, що смартфон захищений за стандартом IP64. Цифра 4 говорить про те, що він захищений від бризок, падаючих в будь-якому напрямку. Я б не рекомендував будь-які бризки для цього смартфона, особливо в нижній його частині.

Підводячи підсумок, варто сказати, що купуючи смартфон з величезним акумулятором, потрібно розуміти, що компактним і легким він не буде. Не можна записати ергономічність конкретно цього смартфона в плюс або мінус - її потрібно просто прийняти такою, яка є. Що стосується дизайну, то в ньому дуже багато компромісів через розмір і матеріалів корпусу. Занадто мало металу, а ззаду під скло замаскувався пластик. Але назвати зовнішній вигляд не привабливим не можна. В даному випадку 6 дюймовий дисплей зі співвідношенням сторін 18: 9 може компенсувати собою багато недоліків корпусу. Такі екрани зараз дуже популярні.

Дисплей Doogee BL12000

У смартфоні стоїть вже типова 6-дюймова панель з роздільною здатністю в 1080 × 2160 пікселів. Матриця IPS. З мінусів відразу можна відзначити не дуже низький мінімальний рівень яскравість. Вночі користуватися смартфоном не комфортно. Максимальний знаходиться на досить високому рівні, і в сонячний день не доведеться шукати тінь, щоб прочитати вхідне повідомлення.

Ще один невеликий мінус екрану, який його навіть не стосується на пряму - це датчик повідомлень. При роботі з дисплеєм і одночасній роботі маленької LED-спалаху (під час зарядки наприклад) світло яскраво б'є в очі. Зазвичай, між світлодіодом і склом є невеликий шар фарби, або щось на зразок цього, який прибирає прямі промені, але залишає світло, що випромінюється світлодіодом прекрасно видимим. У Doogee BL12000 між світлодіодом і поглядом прозоре скло. Звичайно, світлодіод можна і відключити в налаштуваннях, але можна було і продумати краще такі деталі при проектуванні смартфона.

Звичайно, світлодіод можна і відключити в налаштуваннях, але можна було і продумати краще такі деталі при проектуванні смартфона

Ще одним мінусом назву адаптивну регулювання яскравості. Як на мене, дисплей показує картинку завжди вище комфортного значення яскравості. Але що в цьому такого, якщо можна потягнути за шторку вниз, і вказати, що яскравість при такому рівні освітлення повинна бути трохи нижче. Після цього смартфон буде завжди і за будь-яких умовах робити картину менш яскравою, ніж йому це було закладено від початку. В інших смартфонах так і працює, але в Doogee є або автоматична настройка яскравості, або її треба відключити і завжди вказувати яскравість при зміні освітлення вручну.

Якість відображається картинки знаходиться на середньому рівні. Його можна порівняти з екранами флагманів 2013-2014 років. В цілому не погано, але контрастності і насиченості кольорів не вистачає. Без прямого порівняння з екраном іншого смартфона цього не помітити.

В налаштуваннях дисплея можна знайти досить потужну "технологію підвищення якості зображення" MIRAVISION. Вона дозволяє налаштувати насиченість, яскравість, різкість, колірну температуру і динамічну контрастність. Тут же можна активувати захист від синього випромінювання.

В налаштуваннях з'явилася вкладка LiveDisplay. Дозволяє адаптувати колірну температуру дисплея в залежності від освітлення. Холодні кольори і максимальна яскравість краще вдень, а теплі кольори і знижена яскравість - вночі. Функція також дозволяє самостійно налаштувати колірну гамму дисплея, і вибрати профіль екрану або змінити калібрування по RGB-складовим. Правда різниця у відображенні денного і нічного режиму відсутній. Автоматично ця функція не активується, як і нічний режим в MIRAVISION.

Є функція "Заставка". Без примусового блокування екрану, Doogee BL12000 почне відображати час, фотографії з Google фото або його екран буде просто переливатися різними кольорами. Цю функцію можна вимкнути взагалі, а можна зробити активною завжди або коли смартфон перебуває на зарядці / док-станції.

Сенсорні кнопки управління в нижній частині екрана можна встановити в двох варіантах. Також є можливість вибору варіанта з четвертої кнопкою, яка відповідає за опускання шторки повідомлень. З таким "високим" дисплеєм дуже потрібна річ. У будь-який момент кнопки можна згорнути і розгорнути.

У будь-який момент кнопки можна згорнути і розгорнути

Підводячи підсумок, варто сказати, що за вартість смартфона можна причепитися лише до автоматичного регулювання яскравості і недостатньою мінімальної яскравості екрану. Інші параметри відповідають ціні.

Продуктивність Doogee BL12000

Doogee BL12000 дістався один з найпопулярніших процесорів для такого класу пристроїв з Китаю - MediaTek MT6750T. Він містить вісім ядер Cortex-A53, 4 з яких працюють на частоті до 1,5 ГГц, а інші до 1 ГГц. Виконано по 28 нм техпроцесу. Оперативної пам'яті LPDDR3 4 ГБ, з яких вільно зазвичай близько двох гігабайт. Вбудованої пам'яті 32 ГБ.

У AnTuTu BenchMark (v7.0.6) видає 55000 балів. Це вже однозначно рівень бюджетного устрою. На ділі в Грі WOT лише на легких налаштуваннях графіки fps більшу частину часу показує цифру більше 30. Іншого чекати і не варто, враховуючи Full HD + дозвіл дисплея і досить старий бюджетний процесор. В меню смартфон працює спритно. Під час використання проблем не буде, але розраховувати на якусь ігрову продуктивність однозначно не варто.

Програмне забезпечення Doogee BL12000

Doogee працює під управлінням Android 7.0 Nougat з оболонкою DoogeeOS 2.0. Це практично "чистий" Android 7 з незначними графічними змінами, які не завжди йдуть на користь. Але варто віддати належне, що працює ця оболонка швидше "чистого" Android.

Є дуже класна опція "Snapshot". У заблокованому стані при подвійному натисканні на клавішу збільшення гучності вгору почнеться запис відео. При цьому екран не буде активований. Йде лише короткий Тактильна чутливість. Натискання ще раз на клавішу збільшення гучності зупинить запис. При подвійному натисканні на клавішу зменшення гучності буде зроблений знімок.

При подвійному натисканні на клавішу зменшення гучності буде зроблений знімок

В налаштуваннях можна знайти меню "Gestures Settings". У ньому можна активувати кілька додаткових функцій при взаємодії з дисплеєм або датчиком наближення. І вже зараз можна звернути увагу, що все, що Doogee додала від себе або не переведено, або має поганий переклад. Благо, такого в смартфоні дуже мало.

Додаток "Power Saving Mode" пропонує кілька режимів, які можуть допомогти з енергоспоживанням. Найцікавіший з них Extreme Mode, який обмежує роботу всіх функцій смартфона, крім телефону, смс, телефонної книги і будильника.

В налаштуваннях чомусь також знаходиться окремий додаток для зчитування QR-кодів. На цьому унікальність програмою припиняється. Проблем в роботі виявлено не було.

Проблем в роботі виявлено не було

Камера Doogee BL12000

У Doogee BL12000 цілих чотири камери, з яких три робочі. Основна камера отримала 16 МП модуль. Нагадаю, що це верхня камера, і встановлена ​​вона трохи криво. Друга 13 МП камера необхідна для створення ефекту боке. Ніякого відношення до створення монохромного фотографії, до 1,5-кратного збільшення або до ефекту боке вона, звичайно, не має. Все приблизно так, як на фото нижче.

При виборі "Bokeh" і закриття пальцем другої камери Doogee навіть не просигналізував про те, що камера перекрита. У випадку з іншими Китайцями можна було бути впевненим, що там хоч датчик наближення може захований. Ефект боке створюється за стандартним принципом смартфонів такого рівня: в центрі кадру є коло, навколо якого все розмивається. Розмір цієї окружності можна регулювати. У фокусі або расфокусе картинка в центрі значення взагалі не має. З мого досвіду той же принцип роботи "ефекту боке" у Oukitel і Ulefone.

З фронтального боку дві камери, і обидві робочі. Ефекту боке не пропонують. Одна з них на 16 МП з кутом охоплення в 88 градусів і з автофокусом. Друга на 8 МП широкоугольная з оглядом на 130 градусів. Дві чесні камери з фронтальної сторони, кожна з яких розрахована на певну ситуацію - це великий плюс. А наявність автофокусу просто вражає. Втім, не здивуюся, якщо 16 МП камери з обох сторін ідентичні.

У налаштуванні камер безліч різних пунктів, які, на жаль, своєю кількістю можуть лише заплутати, але точно не зробити фотографію якісніше. Причому меню ідентично незалежно від того, на яку з трьох камер йде зйомка. Основна камера пропонує безліч режимів. Всі вони працюють з тим чи іншим успіхом. Але є режим Pro, який по ідеї повинен давати можливість в ручному режимі змінювати різні настройки фото. Це ISO, баланс білого, витримка і іноді щось ще. У Doogee BL12000 в цьому режимі стають не доступні навіть настройки, де до речі все це можна змінити в будь-якому іншому режимі. Можливо, Pro режим відключає все, що сам користувач встановив, і робить знімок, покладаючись тільки на власний "ІІ".

Окремо варто відзначити роботу автофокусу - вона дуже повільна.

Оригінали всіх фото і відео можна знайти тут .

Фотографії вийшли краще, ніж можна було очікувати. Зернистість присутній при будь-якому освітленні, і це головний мінус. Нерідко, листя дерев на відстані просто перетворюються в кашу. Але, деталізація і перенесення кольорів знаходяться на рівень значно перевищує номінальну вартість цього смартфона, особливо з огляду на, що його фішка в акумуляторі. Також позитивно можна відгукнутися і про фронтальних камерах. І, швидше за все, 16 МП модулі з обох сторін все-таки ідентичні.

При зйомці вночі на фронтальну камеру іноді (!) Екран загоряється білим кольором з максимальною яскравістю. Ефект від цього спалаху є в вигляді синього кольору обличчя. Незрозуміло, чому дисплей кожен раз при поганому освітленні не намагається імітувати спалах.

Якщо говорити про відео, то дуже не вистачає хоч якусь стабілізацію. Взагалі пункт з електронною стабілізацією в налаштуваннях є (навіть два !!!), але ефект від нього настільки жахливий, що краще прикинутися, що його немає. Відео пишеться в форматі 3gp в Full HD якості.

І ще один глюк - фото на фронтальну 16 МП камеру завжди зберігається в перевернутому вигляді.

Аудіосоставляющая Doogee BL12000

Тут смартфон проявив себе досить дивно. Він не бачив навушники, і видавав музику через основний динамік. Виходом послужило тільки використання Bluetooth гарнітури. Сам динамік виявився дуже поганого якість. Звук глухий, без будь-якої опрацювання інструментів. Якщо слухати на гучності вище середнього, то нерідко все перетворювалося в кашу. Та й максимальна гучність знаходиться на недостатньо високому рівні.

Автономність Doogee BL12000

Акумулятор об'ємом в 12000 мАг є особливістю цього смартфона. Порівнюючи його з Oukitel K10000 і K10000 Pro, у яких акумулятори по 10000 мАг, Doogee виривається трохи вперед перед Oukitel K10000 Pro, у якого ідентичний процесор, а екран по діагоналі трохи менше. У тесті Work 2.0 додатка PCMark при 50% яскравості екрану смартфон пропрацював майже 19,5 годин. При мінімальній яскравості дисплея пропрацював майже 24,5 години. Oukitel K10000 Pro при 70% яскравості екрану показав результат в 16 годин. Великим плюсом K10000 Pro є зарядка - для повного заряду йому потрібно близько двох годин. Правда нагрівався він дуже сильно. У Doogee BL12000 проблем з сильним нагріванням немає, але і заряджається він близько 4 годин.

Якщо порівнювати зі звичайним K10000, то при мінімальній яскравості дисплея Oukitel може протриматися майже близько двох днів від одного заряду.

Якщо потрібен максимально автономний смартфон, то раджу звернути увагу на Oukitel K10000. Якщо хочете сучасний дизайн, багато камер, досить продуктивний процесор і хороший екран для споживання контенту - Doogee BL12000 зараз, напевно, кращий смартфон з максимальною автономністю.

Купити Doogee BL12000

Читайте нас:

Голосование

Какой раздел вам наиболее интересен?
 
Яндекс.Метрика