Новостной блок

Ходячий робот фирмы «Одетикс»

Это именно тот случай, когда «милого» можно узнать не только по внешнему облику, но и по походке. Ходячий робот фирмы «Одетикс» (США) имеет шесть ног, обеспечивающих ему маневренность, и отличается от множества своих собратьев, предназначенных для работы в опасных зонах (например, на атомных электростанциях или химических производствах), не только конструкцией, но и способностью на ходу изменять свой рост и походку.


Подробнее ...
Главная


Чому стандартний інтерфейс на Android - минуле століття?

Суперечки про те, який смартфон краще: з фірмовою оболонкою або на «голому» Android - виникли давно, але не припиняються і до цього дня. Справа смаку? Щоб ви не сказали. Сучасні інтерфейси від найбільших компаній все частіше впевнено схиляють чашу терезів на свою сторону.

Фірмові оболонки часом досить значно змінюють уявлення про можливості смартфонів на Android. Для прикладу поглянемо на розробку одного з найпопулярніших виробників мобільної техніки, що входить в світову трійку лідерів за підсумками першої половини 2016 р Йдеться про інтерфейс Emotion UI (він же EMUI) від Huawei.


Відсутність меню додатків.

Це перше, що кидається в очі при знайомстві з фірмовою програмною оболонкою. Всі інструменти для роботи з додатками смартфона лежать відразу на робочому столі, точніше, на декількох робочих столах. Іконки можна перетягувати туди-сюди, розкладати в будь-якому порядку по папках, видаляти. Здавалося б, дрібниця, але насправді дуже продумана. Користувачеві відразу пропонують організувати таку структуру додатків, яка буде йому максимально зручна і зрозуміла. Якась раз і назавжди певна ієрархія іконок не нав'язується. Погодьтеся, адже зазвичай ми так і робимо: виносимо найпотрібніші додатки ближче, на перший-другий столи, а решту тисячу не відкривати взагалі ніколи.


Акцент на енергозбереженні.

Оболонка пропонує кілька режимів енергоспоживання. У енергозберігаючому режимі дисплей стане чорно-білим, а з функцій доступними залишаться лише повідомлення і дзвінки. Деякі знаходять цей режим навіть більш зручним, тим більше що в ньому смартфон зможе пропрацювати в автономному режимі кілька днів. Також доступний "розумний" режим, після включення якого система буде автоматично зменшувати завантаження процесора в ті моменти, коли на смартфоні не запущене таке енергоємне додаток, як 3D-гра або відео в FullHD-дозволі.

Також доступний розумний режим, після включення якого система буде автоматично зменшувати завантаження процесора в ті моменти, коли на смартфоні не запущене таке енергоємне додаток, як 3D-гра або відео в FullHD-дозволі

Крім того, в EMUI є ще кілька інструментів, спрямованих на продовження часу автономної роботи батареї. Наприклад, зниження енергоспоживання за рахунок ... зменшити роздільну здатність екрана! При переході з 1080p до 720p чіткість зображення злегка падає, але продуктивність апарату зростає, а час його роботи збільшується на 20%. Також можна налаштувати смартфон таким чином, щоб після відходу гаджета в сплячий режим вибрані користувачем додатки автоматично закривалися.


Режим управління «однією рукою»

Актуальна опція, особливо якщо діагональ екрану вашого смартфона становить 5 дюймів і більше. При активації цього режиму в Huawei EMUI робоча панель на екрані зменшиться в розмірах, і можна спокійно набирати смс або номер абонента пальцем однієї руки.


Швидкий знімок із сплячого режиму

Просто мастхев для всіх інстаграмщіков і їм співчуваючих! Всім відомо, що найцікавіше відбувається, коли фотоапарат лежить удома, а телефон «спить» в сумці. І іноді з'являється необхідність зробити знімок буквально зараз і відразу. Такої можливості не надасть смартфон, оснащений класичним інтерфейсом Android. В цьому випадку під час перебування телефону в сплячому режимі, вам доведеться спочатку вийти з нього, зайти в додаток камери і натиснути жадану кнопку. EMUI ж дозволить зробити практично миттєвий знімок. Для цього прямо в режимі блокування досить двічі натиснути на клавішу зменшення гучності - і фотографія тут же буде відображена. Інтервал між натисканнями і створенням знімка складе менше 1 секунди.

Спрощений режим екрану

Функція, корисність якої на перший погляд не очевидна. Але для дітей, людей старшого віку, людей з ослабленим зором і початківців користувачів смартфонів, інтерфейс з величезними іконками-плитками і полегшеним макетом сторінок стане справжньою знахідкою. При його активації на основний екран буде виведено найнеобхідніше: телефонний дзвінок, SMS, контакти, камера, аудіоплеєр та фотогалерея.

При його активації на основний екран буде виведено найнеобхідніше: телефонний дзвінок, SMS, контакти, камера, аудіоплеєр та фотогалерея

Оптимізація інтернет-трафіку

За замовчуванням стоковий Android пропонує не так вже й багато інструментів для роботи з інтернет-трафіком. Включити-вимкнути інтернет, дозволити оновлення програм лише через Wi-Fi або взагалі заборонити автоматичне оновлення. Ось, мабуть, і все. Менеджер здійснювати підключення до мережі EMUI від Huawei дозволяє застосувати індивідуальний підхід до кожного з додатком. З його допомогою можна вибрати, яким каналом передачі даних має користуватися кожне з них. Наприклад, здійснювати синхронізацію фото з хмарним сховищем дозволяємо тільки по Wi-Fi, а ось Twitter нехай оновлюється через мобільний інтернет.

дрібні корисності

Можливість закрити всі програми відразу оцінить той, хто щодня користується смартфоном багато і з задоволенням: для роботи, для спорту, для ігор, для шопінгу і т. Д. Тільки люди з ангельським терпінням можуть спокійно щовечора закривати кожне з 10-20-30 додатків по черзі. Іншим строго рекомендовано користуватися відповідною кнопкою в Huawei EMUI.

Ну і наостанок про несерйозність - має ж в житті бути місце фану. Не кожна «фішечка» зобов'язана спрощувати, здешевлювати або нести світло в маси - з деякими просто цікавіше жити. Наприклад, серед інструментів Huawei EMUI знайдуться не тільки стандартні ліхтарик, диктофон і калькулятор, а й лупа c дзеркалом! І якщо на це дзеркало подихати, воно навіть «пітніє».


висновок

Звичайно, окремі функції оболонки прив'язані тільки до топовим апаратам, таким, наприклад, як Huawei P9 або анонсований нещодавно Mate 9. Однак більшість перерахованих вище корисних опцій EMUI доступно власникам смартфонів середнього ешелону. Крім того, що важливо, EMUI заснована на концепції мінімалізму, витримана в єдиному стилі, приємна оку і викликає впевнено позитивні емоції.

На цьому тлі головним достоїнством стокового Android залишається, мабуть, те, що в пам'яті телефону він займає на порядок менше місця, ніж комплект "ОС + оболонка від стороннього виробника".

А якщо оболонка пропонує масу додаткових можливостей і при цьому інтуїтивно зрозуміла, проста в освоєнні, що не засмічена зайвими додатками, не гальмує і не нав'язує власні сервіси, хто віддасть перевагу стоковий версію ОС? Звичайно, зовнішній вигляд і стиль можна персоналізувати за допомогою лаунчер, а якісь нові можливості додати після установки додаткових програм. Але жоден лаунчер не додасть смартфону нових режимів енергозбереження, як жодна покупка на Play Market не запропонує настільки тонкого інструменту з контролю за інтернет-трафіком.

Ви все ще за «голий» Android? Нічого, смартфони з фірмовими інтерфейсами готові почекати вас.

Справа смаку?
Ви все ще за «голий» Android?

Читайте нас:

Голосование

Какой раздел вам наиболее интересен?
 
Яндекс.Метрика