Новостной блок

Ходячий робот фирмы «Одетикс»

Это именно тот случай, когда «милого» можно узнать не только по внешнему облику, но и по походке. Ходячий робот фирмы «Одетикс» (США) имеет шесть ног, обеспечивающих ему маневренность, и отличается от множества своих собратьев, предназначенных для работы в опасных зонах (например, на атомных электростанциях или химических производствах), не только конструкцией, но и способностью на ходу изменять свой рост и походку.


Подробнее ...
Главная


Alcatel A7: стильно, модно, молодіжно

  1. екран
  2. продуктивність
  3. фотокамери
  4. енергоспоживання
  5. Ергономіка
  6. підсумки

Alcatel - одна з найбільш заслужених марок на ринку мобільних пристроїв. За часів кнопкових апаратів французькі телефони завжди виділялися на тлі інших. Сьогодні під брендом Alcatel смартфони випускає компанія TCL, але традиції зберігаються. Лінійка A представлена ​​і поступила в продаж відносно недавно. Модель A7, що потрапила до нас на огляд, відрізняється не тільки візуально, але і технічно. За багатьма аспектами вона перевершував Idol 5, про який ми нещодавно писали, і повністю відповідає головним вимогам покупців: розумна камера і велика батарея.

Технічні характеристики Alcatel A7:

  • Дисплей: 5,5 дюйма, IPS, 1920 × 1080
  • Процесор: MediaTek MT6750T, 8 ядер від 1 до 1,5 GHz
  • Оперативна пам'ять: 3 Gb
  • Флеш-пам'ять: 32 Gb
  • Підтримка карт-пам'яті: так, MicroSD до 128 Гб
  • Роз'єми: micro-USB, міні-джек 3,5 мм
  • Мобільний зв'язок: 2G / 3G / 4G
  • Комунікація: Wi-Fi, Bluetooth, NFC
  • Навігація: GPS, ГЛОНАСС
  • Датчики: датчик положення в просторі (G-sensor), датчики освітленості і наближення, електронний компас (E-compass), гіроскоп
  • Сканер відбитків пальців: є
  • Основна камера: 16 Mp, фазовий автофокус (PDAF), двухтоновий LED-спалах
  • Фронтальна камера: 8 Mp, фіксований фокус, LED-спалах
  • Акумулятор: 4000 mAh
  • Розмір: 152.7 × 76.5 × 8.95 мм
  • Маса: 164.3 г

Перше, що кидається в очі, це відсутність слота для другої SIM-карти. Кого-то це відштовхне, але якщо взяти до уваги, що апарат позиціонується як молодіжний, то все встає на свої місця. По крайней мере, в Росії, де друга SIM-карта - це що завгодно, але не можливість економити. Адже за неї потрібно платити, і виходить, що абонентська плата в два рази більше. Уявити собі сценарій, при якому на сучасних тарифах з двома сімки якось вдається економити на послугах зв'язку досить складно.

Ще одна особливість - дизайн апарату. Пофарбовані під золото каблучки, елементи корпусу навряд чи зможуть змінити на краще дизайн Alcatel A7 до пристрою люксового класу, але точно виділить його в натовпі інших, схожих один на одного як дві краплі води, побратимів по цінового сегменту.

Нарешті, в комплекті зі смартфоном йдуть відмінні навушники. Шкода, сам A7 весь потенціал навушників не розкриває, але варто підключити їх до якіснішого джерела звуку, як все змінюється. Звукову картину навушники Alcatel A7 дають вагому і досить широку, акуратно прорисовуючи і низькі, і високі частоти. Але ось при підключенні до рідного смартфону втрачають своє детальне звучання, що може ввести в оману. Як показує практика, смартфони такого рівня змінюють часто, а от вушка можна залишити. Вони досить непогані навіть за мірками більш дорогих апаратів.

екран

Головним недоліком Idol 5 був екран. У Alcatel A7 з дисплеєм справи трохи краще, хоча і далекі від ідеалу. При яскравому сонячному світлі смартфоном користуватися дуже складно, але у всіх інших сценаріях - цілком. Іноді навіть здається, що яскравість екрану знижується на програмному рівні для того, щоб забезпечити більш комфортний баланс між продуктивністю смартфона і його енергоспоживанням. Якщо так, то розробники злегка переборщили. Хочеться мати можливість вивести яскравість на повну котушку. Це потрібно вкрай рідко, але коли потрібно, то відсутність запасу сильно дратує.

Крім яскравості екрана питань ніяких: гарна передача кольору, достатні для даного цінового сегмента кути огляду (все видно, але контрастність і яскравість зменшуються в залежності від кута), і, що важливо для такої діагоналі екрана, Full HD дозвіл. Останнім часом з'являється багато бюджетних моделей, які примудряються мало не на 6-дюймовому екрані використовувати дозвіл 720p і, як наслідок, перегляд інтернет-сторінок перетворюється в досить неприємне заняття. У Alcatel A7 з цим повний порядок, так само як і з чутливістю сенсорного екрану.


продуктивність

Так вже виходить, що до нас в редакцію надсилають здебільшого моделі на процесорах MediaTek або Kirin. В Alcatel A7 використовується старенький SoC MT6750T. Два роки тому він вважався флагманом тайванської компанії, але час йде, і скоро можна буде побачити цю платформу і в бюджетних смартфонах. Тим часом, саме ця версія чіпа вийшло непоганий і, як показує практика, з хорошим запасом продуктивності і функціональності. В Alcatel A7 використовуються практично всі доступні в рамках цього SoC технології. Хіба що пам'яті в смартфоні всього 2 гігабайти, тоді як чіпсет підтримує до 4-х.

У MT6750T вісім ядер, які, як це часто буває у MediaTek, розділені на два сегменти по чотири ядра. У конкретно цьому смартфоні перші чотири ядра, які відповідають за вимогливі до ресурсів додатки, працюють на частоті до 1,5 гігагерц, а друга четвірка, в чию зону відповідальності потрапляють програми, що працюють у фоновому режимі, розганяються максимум до 1 гігагерца. При роботі процесор гріється, нехай не перетворюючи смартфон в грілку, але відчутно.

При тестуванні виникла лише одна претензія до Alcatel A7. Завантажується він дуже і дуже довго. Зате після працює спритно, без помітних гальм. У стандартному режимі використання (соціальні мережі, пошта, браузер, месенджери) A7 мало чим відрізняється навіть від топових моделей. Але з часом кількість вкладок в браузері, десятки додатків в тлі і довга робота без перезавантаження (а Android-смартфони треба примусово перезавантажувати, як комп'ютери на Windows) починають впливати на продуктивність. Ситуацію врятував би більший обсяг пам'яті, але, як говорилося вище, на борту 2 гігабайти. А значить, доведеться стежити за цифровий гігієною.

фотокамери

Через нашу редакцію вже пройшло кілька відносно свіжих моделей Alcatel, і можна сказати з повною упевненістю - серед своїх кровних братів у A7 камера краща. Як і у випадку з Idol 5, багато що залежить від того, в якому саме режимі ведеться зйомка. Якщо включений HDR, то потрібно бути готовим до артефактів у вигляді тіней від рухомих об'єктів, але знімки виходять значно світліше. Якщо ж ведеться зйомка без додаткових режимів, то яскравість знижується, але колірна картина стає, можна сказати, більш насиченою. В одному з минулих оглядів ми вже рекомендували звернути увагу на Google Photo. З цим додатком фотографії Alcatel A7 (після обробки в режимі «зроби мені красиво») виглядають дуже круто. Але і оригінали, прямо скажемо, нічого. Нижче наведені приклади фотографій з активованою функцією HDR і без неї.






Оригінали фотографій традиційно можна подивитися по засланні

енергоспоживання

В Alcatel A7 встановлена ​​серйозна батарея на 4000 mAh. З урахуванням далеко не найпродуктивніших і ненажерливих компонентів, смартфон спокійно може прожити і 2, і навіть 3 (якщо мінімально користуватися мессенджерами і дзвонити) дня. Так вже вийшло, що більшість ставить смартфон на зарядку на ніч, тому проблем виникнути не повинно. Тим більше Pokemon-тест показав дуже непогані результати: 22% заряду на годину гри.

Але є і прикрий недолік, властивий всім останнім моделям Alcatel: заряджається смартфон дуже довго. Не важливо, яку зарядку ви використовуєте - штатну на 2 ампера або власну потужніший. Все одно процес заряду йде болісно довго. Це нівелює перевагу великого акумулятора: заряджати все одно доведеться, а якщо смартфон сяде в самий невідповідний момент, то можна просидіти годину у розетки і отримати всього 20-30 відсотків заряду.


Ергономіка

Смартфон незвично лежить в руці: позначається поєднання значних габаритів корпусу і екрану. Знизу і зверху екрану розташовані однаково декоровані отвори під динаміки, і навіть провідні аналітики були введені цим дизайнерським рішенням в оману. Здається, що у смартфона стереодинаміки, але досить запустити будь-який трек (невже це складно?), Щоб зрозуміти: програє музику тільки нижній, а верхній працює тільки в режимі телефону. Але виглядає красиво, годі й казати.

Сам корпус поскрипує: позначається знімається задня кришка. Навіщо її зробили знімною не дуже зрозуміло: акумулятор самостійно зняти все одно не вийде. Виходить, все, для чого треба знімати кришку, це для установки SIM-карти і SD-карти. Чому не можна було використовувати стала вже традиційною для смартфонів висувну лопатку? Загадка.

Дактилоскопічний датчик розташований на задній частині смартфона, що зручно для всіх, крім любителів Samsung і деяких моделей Sony. Спрацьовує він не миттєво, але досить швидко, щоб не викликати роздратування.


підсумки

Вартість Alcatel A7 у офіційного дистриб'ютора - 13 тисяч рублів, але більшість рітейлерів продають його сьогодні за 10,5 тисяч. І це дуже цікава ціна для такої моделі. Та й 13, відверто кажучи, непогана - згадаємо про відмінні навушники в комплекті, наявність в смартфоні NFC, непогану фотокамеру і, що не відзначено в огляді, розумну роботу GPS. Я б не сказав, що це молодіжна модель: в моїй картині світу сучасні підлітки уникають золоті і химерні елементи декору. Але, можливо, я занадто старий, щоб щось в цьому розуміти. Лол кек.

плюси:

  • справедлива ціна
  • хороші (якщо не сказати - відмінні) навушники в комплекті
  • непогана фотокамера

Кому і навіщо:

  • сама компанія позиціонує смартфон як молодіжний
  • тим, кому важлива ємна батарея
  • тим, хто шукає недорогий і в той же час не соромно смартфон з NFC
Невже це складно?
Чому не можна було використовувати стала вже традиційною для смартфонів висувну лопатку?

Читайте нас:

Голосование

Какой раздел вам наиболее интересен?
 
Яндекс.Метрика