Новостной блок

Ходячий робот фирмы «Одетикс»

Это именно тот случай, когда «милого» можно узнать не только по внешнему облику, но и по походке. Ходячий робот фирмы «Одетикс» (США) имеет шесть ног, обеспечивающих ему маневренность, и отличается от множества своих собратьев, предназначенных для работы в опасных зонах (например, на атомных электростанциях или химических производствах), не только конструкцией, но и способностью на ходу изменять свой рост и походку.


Подробнее ...
Главная


Яку відеокарту краще купити. Правильний вибір відеокарти для комп'ютера. Інтерфейс підключення відеокарти до материнської плати.

  1. Як вибрати відеокарту для простих завдань
  2. Яку відеокарту вибрати: інтегровану або дискретну?
  3. Обсяг і тип пам'яті відеокарти
  4. Установка декількох відеокарт
  5. Яку вибрати відеокарту: nVidia або ATI?
  6. Як підібрати відеокарту до комп'ютера за основними параметрами
  7. Чим відрізняються відеокарти різного класу
  8. Як правильно вибрати відеокарту: система охолодження
  9. Додаткові нюанси при виборі відеокарти
  10. Технології SLI, Crossfire, Multi-Card
  11. Як збільшити джерело живлення для вашої відеокарти
  12. Класифікація та покоління відеокарти. Що означають назви графічних адаптерів і які підходять для ігор?
  13. Як знайти відеокарту, в якій в даний момент використовується ваш комп'ютер
  14. Бюджетні відеокарти початкового ігрового рівня
  15. Відеоадаптери середнього ігрового рівня
  16. Відкрите предтопового ігрового рівня
  17. Відеоадаптери топового ігрового рівня (флагмани)
  18. Як зрозуміти якого покоління ваша ігрова відеокарта?
  19. Суфікси (букви в кінці) в маркуванні назв відеоадаптерів
  20. Порівняльна таблиця продуктивності сучасних ігрових відеокарт (2017)

Відеокарта - один з головних складових елементів комп'ютера. Вона являє собою пристрій, що перетворює зображення з пам'яті ПК в відеосигнал для екрану. Простіше кажучи, відеокарта потрібна для роботи з графікою. Особливо важлива вона для геймерів і просунутих користувачів: важкі ігри і програми вимагають наявності відеокарти високої потужності. Як же її вибрати? Як підібрати відеокарту правильно?

Як вибрати відеокарту для простих завдань

Після розгляду різних типів відеокарт, які доступні, наступний крок - ознайомитися зі специфікаціями і функціями, які можуть пропонувати різні відеокарти. Пам'ятайте, що не всі відеокарти створені рівними! Важливо розуміти, які характеристики і функції мають значення і як вони ставляться до продуктивності відеокарти при виборі того, яка відеокарта найкращим чином відповідає вашим потребам. Нижче наведені пояснення особливостей і специфікацій, на які слід зосередитися при покупці відеокарти.

Яку відеокарту вибрати: інтегровану або дискретну?

Всі відеокарти поділяються на дві групи: інтегровані і дискретні. Перш ніж робити покупку, потрібно визначитися з цим параметром:

Тип відеокарти Опис Переваги Недоліки Інтегрована Вбудована в материнську плату, спочатку купується разом з нею.

  • тиха робота
  • незначне споживання електроенергії
  • невисока ціна
  • низька продуктивність
  • практично завжди неможливість ремонту

Дискретна Продається і встановлюється окремою платою.

  • хороша продуктивність
  • можливість підвищення ефективності за рахунок установки двох відеокарт і з'єднання їх з SLI / Crossfire
  • легка заміна відеокарти
  • дорожнеча
  • підвищене енергоспоживання, що призводить до посиленого тепловиділенню (важливо звернути увагу на систему охолодження)

Інтегровані відеокарти в основному встановлюють в офісах, де не потрібно нічого більшого, ніж працювати з документами, серфить по інтернету і іноді запускати «Косинку». Для домашнього використання така відеокарта підійде, тільки якщо користувач вельми скромний у своїх запитах і в основному коротає вечори за спілкуванням в соцмережах і простенькими іграшками.

Обсяг і тип пам'яті відеокарти

Це те, що відповідає за продуктивність карти. Ці модифікатори можуть відображати важливу інформацію про карту, наприклад, інформацію про тактову частоту і шейдери. Пам'ять і тактова частота є важливими факторами при виборі відеокарти. Все, що менше, і ймовірність того, що він буде працювати повільніше при роботі з високою роздільною здатністю і деталями. Проте, більше пам'яті не завжди гарантує кращу продуктивність. Це пов'язано зі встановленою тактовою частотою карти.

Установка декількох відеокарт

Тому при пошуку відеокарти краще враховувати як пам'ять, так і тактову частоту. Більшість людей не замислювалися над розміром відеокарти. Це не було проблемою, коли майже всі комп'ютери були високими вежами. Зазвичай, чим потужніший карта, тим довше вона.

Дискретна відеокарта краще. Її потужність дозволяє дивитися кіно в високій якості, спокійно працювати з важкими програмами (3Ds Max, Photoshop) і насолоджуватися новітніми комп'ютерними іграми. Природно, прості завдання відеокарти так само під силу.

У деяких випадках на стаціонарний комп'ютер, крім інтегрованої відеокарти, можна встановити ще і дискретну. Правда, щоб остання заробила, потрібно відключити інтегровану графіку в BIOS (в меню Display Mode вибрати пункт Discrete).

Хоча вимоги до енергоспоживання, можливо, не були розглянуті кілька років тому, на сьогоднішніх відкритих використовується набагато більше потужності, ніж у відеокарт минулих років. Не рідкість для якісної відеокарти вимагати від 110 до 270 Вт від джерело живлення. Потужна графічна карта під повним навантаженням може зажадати стільки ж енергії, скільки й інші компоненти комп'ютера. При оновленні відеокарти переконайтеся, що блок живлення здатний забезпечити те, що потрібно відеокарти.

Специфікація потужності теплового дизайну, призначена відеокарти, пояснює, скільки тепла процесор збирається генерувати. Це буде безпосередньо впливати на тип охолоджувального пристрою, необхідний для комп'ютера після установки карти. Перегрів є основною загрозою для комп'ютера. Переконайтеся, що є система охолодження, яка може регулювати рівень тепла, створюваного конкретної картою.

Надалі мова піде про те, як підібрати дискретну відеокарту.

Яку вибрати відеокарту: nVidia або ATI?

На ринку в основному працюють два виробника чіпів для відеокарт: nVidia (відеокарти geforce) і AMD (відеокарти radeon). Розроблені чіпи потім передаються іншим компаніям, які безпосередньо виготовляють відеокарти.

Материнська плата комп'ютера оснащена слотами розширення для прийому таких компонентів, як відеокарти. Ці слоти передають потужність і дані на відеокарту і назад. Кожен тип слота має свою власну форму. Визначте тип доступного слота вашої материнської плати, щоб забезпечити сумісність обраної відеокарти.

Майже всі поточні відеокарти мають це. Деякі відеокарти будуть мати два, щоб включити більше одного монітора з однієї і тієї ж карти. Існує два різних типи вихідних портів - одноканальна і двоканальна. При покупці відеокарти переконайтеся, що вихідний порт відповідає пристрою відображення.

У список таких виробників потрапили Asus, Powercolor, MSI, Palit, EVGA GmbH, Sapphire, Zotac, PNY, XFX, SPARKLE, Leadtek, Gigabyte і т. Д. Слід розуміти, що покупець купує продукцію однієї з перерахованих компаній, але за «інтелект »всіх представлених ними моделей відповідає лише два виробники: або nVidia, або AMD.

Суперечки про те, який же процесор краще, ведуться не один рік. Проте вважається, що суттєвої різниці по продуктивності між ними немає. Єдине - AMD «прожорливее», що позначається на підвищенні тепловиділення. Частина ігор і програм пишеться під AMD і працює краще на їх чіпах, інша - розрахована на nVidia і більш сумісна з відеокартою geforce.

Яка відеокарта краще для мене? Нижче наведені найбільш поширені групи покупок відеокарти, які допомагають звузити параметри відеокарти, які найкращим чином відповідають вашим потребам. Якщо ви ідентифікуєтесь з більш ніж однієї з цих груп споживачів, не хвилюйтеся. Просто знайдіть відеокарту з функціями і специфікаціями, які необхідні для обох груп покупок.

Вимоги до харчування. . Потреби домашніх користувачів сильно відрізняються від потреб бізнес-користувачів і геймерів, коли мова заходить про відеокарти. Потреби графіків домашніх користувачів часто не так інтенсивні, як деякі з інших груп закупівель, тому недорога відеокарта за нижчою ціною буде дуже хороша.

Купуючи карту, потрібно звертати основну увагу на її вартість, а не на бренд. Як правило, чим вище ціна, тим краще продуктивність. При схожих технічних характеристиках моделі AMD і nVidia коштують приблизно однаково.

Як підібрати відеокарту до комп'ютера за основними параметрами

Серед головних технічних характеристик, які потрібно вивчити, перш ніж вибрати відеокарту для комп'ютера, такі параметри:

Перше, що потрібно зробити при виборі відеокарти, - переконатися, що ваша система може впоратися з вимогами до харчування карти. Незважаючи на те, що для відеокарти для домашнього використання, ймовірно, не буде потрібно виділений джерело живлення, добре перевірити, що система може впоратися з потребами в енергії нової відеокарти.

Також розгляньте точку теплового дизайну відеокарти. якщо існуюча система охолодження не може розсіяти тепло, яке буде генеруватися відкритий, або виберіть іншу відеокарту, або поновіть систему охолодження. Також зверніть увагу на сумісність слотів при покупці нової відеокарти. Забезпечуючи сумісність слотів перед покупкою карти, ви не зіткнетеся з неприємними сюрпризами, коли прийде час установки.

  1. Частота графічного процесора. Один з ключових моментів. Висока частота гарантує швидку обробку графічних даних і, відповідно, кращу продуктивність відеокарти. Щоб комп'ютер тягнув ігрові новинки 2014-2015 років, частота відеопроцесора повинна становити не менше 11 000 МГц. Але слід розуміти: менше пам'яті, ніж потрібно для нормальної роботи конкретної відеокарти, виробник не встановить. Тому якщо бюджет обмежений, то при інших рівних параметрах можна вибирати модель з меншим об'ємом пам'яті.
  2. Інтерфейс. Сучасні відеокарти розраховані на підключення до материнської плати через PCI Express3.0. В принципі, карту можна «посадити» і на більш ранній PCI Express2.0, але в такому випадку вона не розкриє свій потенціал в повній мірі, оскільки буде змушена підлаштовуватися під дещо застарілу «материнку». Багато користувачів стверджують, що різниця непомітна, але повна сумісність завжди краще. Дуже рідко в магазинах трапляються відеокарти з інтерфейсом підключення AGP - брати їх не варто, навіть незважаючи на дуже низьку ціну: вони цікаві хіба що археологам майбутнього.
  3. Роз'єми. Повинен бути як мінімум HDMI-роз'єм для з'єднання з телевізором. Решта опціонально.
  4. Частота пам'яті. Параметр визначає швидкість запису і зчитування даних з пам'яті відеокарти, ніж впливає на її продуктивність. Для нормальної роботи великих комп'ютерних ігор показник повинен складати від 6000-7000 МГц.
  5. Тип пам'яті. Впливає на пропускну здатність, а отже, і на продуктивність відеокарти. У сучасних моделях використана технологія відеопам'яті GDDR (в основному GDDR2, GDDR3 і GDDR5). Чим вище цифра, тим краще. GDDR базується на оперативній пам'яті DDR, але відрізняється від неї зниженим енергоспоживанням і підвищеною пропускною спроможністю.
  6. Обсяг відеопам'яті. Вона призначена для зберігання образів зображень і елементів, потрібних для побудови тривимірної картинки. У нинішніх реаліях краще купувати карту на 2-3 ГБ (природно, якщо планується грати в великі деталізовані гри, а також запускати графічні і відеоредактори). Досвідчені користувачі рекомендують купувати відеокарту на 4 ГБ: такий обсяг дозволить мати певний запас на наступні 1,5-2 року.
  7. Шина пам'яті. Являє собою канал, що складається з декількох провідників і забезпечує взаємообмін інформацією між відеопам'яттю і графічним процесором . Оцінювати потрібно ширину каналу, тобто пропускну здатність шини, вимірювану в бітах. Оптимальним вважається показник від 256 bit.

Потрібно добре осмислити мета покупки, перед тим як вибрати відеокарту: для ігор потрібна потужна модель, яка обійдеться в пристойну суму. Якщо ж робота з комп'ютером не вимагає надмірного залучення його ресурсів, то можна трохи заощадити і придбати карту простіше.

Чим відрізняються відеокарти різного класу

Якщо ви запускаєте офіс зі свого будинку, ваші потреби в відеокарті можуть сильно відрізнятися від потреб середнього домашнього користувача, особливо якщо ваша робота насичена графікою. По-перше, визначте відеокарти, які можуть адекватно обробляти ваші потреби в графіку, зберігаючи при цьому ціну покупки в рамках бюджету.

Також розгляньте фізичний розмір відеокарти. У вежі стандартного розміру розмір не повинен бути проблемою. Також переконайтеся, що враховують вимоги до харчування відеокарти. Якщо ваша робота в домашньому офісі не пов'язана з графічними завданнями, вам, ймовірно, не знадобиться виділений джерело живлення. Якщо, з іншого боку, ваша робота пов'язана з високоякісної графікою, розгляньте окремий виділений блок живлення для підтримки відеокарти, яка найкращим чином відповідає вашим потребам.

Як правильно вибрати відеокарту: система охолодження

Оскільки дискретні відеокарти схильні до перегріву, то особливу увагу потрібно приділяти системі охолодження (СО). Виділяють такі її типи:

1. Пасивна. Характерна для карт низького і середнього цінового діапазону. Її основна перевага - безшумність роботи, недолік - здатність охолодити тільки малопродуктивні відеокарти. Існує два види пасивного охолодження:

Додаткові нюанси при виборі відеокарти

Порти виводу пам'яті і тактової частоти. . Це не обов'язково означає, що ви повинні купити найсучаснішу відеокарту, але вона, по принаймні , Допоможе обмежити варіанти всередині певного виробника. Також подивіться на пам'ять і тактову частоту при покупці відеокарти для малого бізнесу. Ефективність важлива, а час - гроші. Переконайтеся, що карта досить швидка, щоб не відставати від обчислювальних і графічних потреб.

Крім того, розгляньте вихідні порти на карті. Зіставте обрані порти відеокарти з існуючими дисплеями або моніторами або з пристроями, які будуть отримані. Сумісність з пам'яттю і тактовою частотою. . Потреби корпоративних користувачів також унікальні, коли мова йде про відеокарти. Яка відеокарта, необхідна для корпоративних комп'ютерів, залежить від інтенсивності виконуваної графіки.

  • радіатор - охолодження відбувається завдяки відведенню тепла і збільшення теплообмінної поверхні. Чим більше сам радіатор і ребер у нього, тим ефективніше охолоджується карта. Оскільки радіатор відрізняється досить значними габаритами, то можуть виникнути проблеми з установкою додаткових комп'ютерних комплектуючих;
  • теплові трубки - більш компактний і ефективний варіант безшумного охолодження. Конструкція досить проста: на відеочіпі встановлена ​​високо теплопровідні пластина, до якої прикріплено теплова трубка. Остання забезпечує відведення тепла і його розсіювання.

2. Активна. Зустрічається в сучасних моделях відеокарт, як правило, цінового сегмента вище середнього. Система передбачає наявність рухомих елементів, за рахунок яких і відбувається охолодження. В основному для цієї мети застосовується комбінація кулера і радіатора. Обертання кулера супроводжується досить сильним звуком, зате охолодження відбувається більш якісно. За ступенем компактності кулери ділять на одно- і двослотових (в останньому випадку сусідній з кулером слот перекривається і не може використовуватися для інших цілей).

Ці специфікації також визначають, наскільки швидко може працювати відеокарта. Просто пам'ятайте, що жодна пам'ять, ні годинна швидкість не визначають швидкість роботи карти. Подивіться на обидва цих опису разом, щоб отримати точну картину продуктивності відеокарти.

Також зверніть увагу на сумісність слотів для материнських плат при покупці відеокарти для корпоративного використання. Переконайтеся, що слоти сумісні з вибраними відеокартами. Якщо слоти несумісні, відеокарта буде марною. Геймери, як правило, є одними з найбільш вимогливих споживачів, коли мова заходить про покупку відеокарти. Це пов'язано з тим, що багато з ігор на ринку сьогодні дуже насичені графікою. Щоб отримати повний ігровий досвід, вам знадобиться відеокарта, яка може виконати цю роботу і зробити це добре.

Активна СО вважається кращою: мірний гул, яким супроводжується робота вентилятора, досить швидко стає звичним. Зате забезпечується неприпустимість перегріву відеокарти.

Купівля відеокарти - новий етап в «житті» комп'ютера. Так що поставитися слід з усією серйозністю.

Ігрові відеокарти

Потім подивіться на пам'ять і тактову частоту. Чим більше пам'яті має відеокарта, тим більше даних вона може обробляти за один раз. Гравцям, як правило, потрібні відеокарти з більш високим рівнем пам'яті і тактовою частотою, ніж середній користувач комп'ютера. Не забудьте переглянути обидва цих опису разом, щоб отримати гарне уявлення про швидкому виконанні відеокарти.

Технології SLI, Crossfire, Multi-Card

Відео-прискорення вашої відеокарти визначить, як швидко з'являються речі на вашому дисплеї і чи можна використовувати всі графічні ефекти, доступні в використовуваному вами програмному забезпеченні . Материнська плата визначає максимальну кількість відеокарт. Деякі материнські плати дозволяють встановлювати дві або більше карти, кожна з яких підключається до свого монітора. Інші материнські плати можуть дозволити вам з'єднувати відеокарти для відображення на одному моніторі, що дозволяє підвищити продуктивність.

Вітаю вас, геймери! Скажіть, чому, на вашу думку, відрізняється просто потужний комп'ютер від ігрового комп'ютера? Звичайно ж, головною відмітною особливістю (і пам'яткою) ігрового комп'ютера є відеокарта, а точніше - ігрова відеокарта. Так-так, саме ігровий відеоадаптер є незамінним атрибутом вашого комп'ютера, якщо ви любите грати в сучасні ігри з максимальною деталізацією графіки. А адже графіка в іграх іноді може прям-таки вражати своєю невимовною красою.

Перевірте материнську плату, щоб визначити, які можливості доступні. Протягом багатьох років для рендеринга графіки була потрібна автономна графічна карта. У той час як інтегрована графіка не підходить для геймерів або тих, хто потребує графічної продуктивності, вони, як правило, підходять для обробки текстів, електронної пошти, веб-серфінгу і т.д.

При виборі відеокарти спочатку двічі перевірте сумісність карти з материнською платою . Якщо сокет несумісний, відеокарта не буде відповідати належним чином. Щоб додати відеокарту до материнської плати, спочатку відключіть комп'ютер від комп'ютера, а потім витягніть Якщо на материнській платі вже встановлена ​​відеокарта, видаліть стару карту з материнської плати. Обов'язково зверніть увагу на розміщення карти при цьому. Після видалення старої відеокарти встановіть нову карту так само, як і попередню.

У цій статті ви дізнаєтеся все, що вам необхідно знати про сучасних відкритих , Як ігрових так і не дуже. Дізнаєтеся, що таке покоління відеокарти, і як дізнатися, якого покоління ваша відеокарта. Дізнаєтеся про класи ігрових відеокарт, і якого класу відеокарту краще вибрати в вашої ситуації. А навчившись розбиратися у всіх цих цифрах, ви зможете зрозуміти, яка відеокарта краще підходить для ігор.

Як збільшити джерело живлення для вашої відеокарти

Переконайтеся, що ви не натискаєте на контакти, коли ви прикріплюєте відеокарту до материнської плати. Після того, як відеокарта прикріплена до материнської плати, встановіть все на місце і протестуйте систему. Якщо купується відеокарта споживає занадто багато енергії для вашого поточного джерела живлення, у вас є два варіанти. Ви можете або встановити виділений джерело живлення для вашої відеокарти, або ви можете модернізувати поточний джерело живлення вашої системи, щоб він міг справлятися з потребами харчування вашої відеокарти.

про кращих виробників відеоадаптерів ви можете почитати в статті «». Тут вже не буду повторюватися, тому що якість виробника по суті тримається на одному рівні незалежно від того ігрова це відеокарта або звичайна.

Класифікація та покоління відеокарти. Що означають назви графічних адаптерів і які підходять для ігор?

Ні для кого не секрет, що відеокарти мають класи і покоління. Чим вище клас і вище покоління, тим (теоретично) відеокарта повинна бути могутніше. Насправді це не завжди так. Однак, якщо перед вами буде стояти вибір купити ігрову відеокарту нового покоління або відеокарту трохи могутніше, але старого покоління, то ЗАВЖДИ вибирайте відеокарту нового покоління. Може вона не така потужна, але зате у неї більше можливостей і підтримка останніх технологій. Та й прослужить вона довше. Давайте перейдемо до класифікації відеоадаптерів.

Як знайти відеокарту, в якій в даний момент використовується ваш комп'ютер

Ви також захочете, щоб обидва джерела живлення включалися і вимикалися одночасно. Точно, як визначити, яка відеокарта використовується в даний час, буде залежати від операційної системи комп'ютера. Піксельна пропускна здатність - це одиниці виміру текстури і виведення, які визначають кількість пікселів, які графічний чіп може виробляти кожен цикл. Пропускна здатність пікселя визначає, як на моніторі будуть відображатися плавні зображення.

Бюджетні відеокарти початкового ігрового рівня

Те, що ці відеокарти бюджетні зовсім не означає, що ви зможете купити ігрову відеокарту за 5000 рублів. Вивалити доведеться приблизно 6000-11000 рублів, якщо вірити Яндекс Маркету. Бюджетні відеокарти відрізняються компактними розмірами.


Ігрова відеокарта початкового рівня - Palit GeForce GTX 1050

Як зрозуміти, що відеокарта початкового ігрового рівня? Подивитися на назву відеокарти. Якщо це NVIDIA GeForce, то передостання цифра буде 5, наприклад, GTX 1050 або GTX 950. А якщо це AMD Radeon, то передостання (середня) цифра буде 6, наприклад, RX 460 або RX 360.

До речі варто зауважити, що з такими відеокартами ви все ж зможете пограти в більшість сучасних ігор, але на мінімальних настройках деталізації графіки.

Відеоадаптери середнього ігрового рівня

Графічні адаптери середнього класу (рівня) мають трохи іншу маркування. Для адаптерів NVIDIA GeForce передостання цифра повинна бути 6, а для AMD Radeon - 7.

Що можна сказати про їх продуктивності? Вони добре потягнуть гри, випущені в 2016 році навіть на максимальних налаштуваннях. А ось найсучасніші ігри можуть трохи пригальмовувати. Доведеться трохи знизити деталізацію графіки або дозвіл.

Відкрите предтопового ігрового рівня

Маркування назв таких відеокарт наступна. NVIDIA GeForce має передостанню цифру 7, а AMD Radeon - 8.

Потужності цих відеокарт буде більш ніж достатньо для всіх сучасних відеоігор. Більш того, вони себе ще прекрасно покажуть в найближчі кілька років. Будьте в них упевнені. Загалом, це ідеальний варіант для ігрового комп'ютера. І зараз ви дізнаєтеся чому відекарточкі топового рівня вам не потрібні.

Відеоадаптери топового ігрового рівня (флагмани)

Маркування флагманів у провідних виробників відеочіпів наступна: у NVIDIA GeForce передостання цифра 8, а у AMD Radeon - 9.


Ігрова відеокарта GeForce GTX 1080 Ti з турбоохлажденіем виглядає дуже круто

На що ж здатні ці монстри? Ну, купуючи такого звіра, будьте впевнені, що його вам вистачить на багато років з запасом. А також ви зможете пограти в будь-яку гру з максимальними налаштуваннями деталізації графіки і роздільною здатністю екрану 4K (3840 × 2160 пікселів). Такий дозвіл потрібно, щоб можна було комфортно грати на великих екранах. Вам це потрібно? Сумніваюся, якщо тільки ви не професійний геймер.

Крім того ціна таких відеоадаптерів вам теж навряд чи сподобається. Вартість варіюється від 30000 рублів до 70000 рублів. Ось і думайте. До того ж, щоб така ігрова відеокарта себе максимально реалізувала їй потрібен потужний р.

Як зрозуміти якого покоління ваша ігрова відеокарта?

Думаю, ви вже й самі здогадалися. А якщо ні, то я розповім. За покоління графічного адаптера відповідає найперша цифра, навіть число, а не цифра, тому що у випадку з картами NVIDIA це вже 2 цифри (10). Покоління NVIDIA GeForce - GTX 6 50, GTX 7 80, GTX 9 70, GTX 10 80. покоління AMD Radeon - RX 2 60, RX 3 60, RX 4 90 і зовсім нове покоління RX 5 80.

З кожним новим поколінням трохи поліпшується архітектура чіпа, в деяких випадках (але не завжди) поліпшується техпроцес виготовлення відеочипа.

Суфікси (букви в кінці) в маркуванні назв відеоадаптерів

Суфікси це не менш важлива тема, яку я не міг залишити поза увагою. На деяких відкритих після назви ви можете побачити ще якісь букви - це суфікси (OC, Ti і т.д.). Вони там не просто так і кожен з них несе в собі певний сенс. Давайте розбиратися, адже багатьох цікавить, що означають букви в назві відеокарт. Розповім лише про сучасні суффиксах те, що зміг нарити. Можливо, потім буду поповнювати список суфіксів.


Суфікс в назві відеокарти

Ti - це скорочення від слова Titanium. Зустрічається у відеокарт на чіпах NVIDIA GeForce. Чи означає, що відеокарта потужніший всіх інших відеокарт того ж покоління. Це досягається НЕ за рахунок заводського розгону, а за рахунок збільшення продуктивних потужностей. Коштує така картка теж на порядок дорожче. Вважається що відеокарта з Ti могутніше аналогічної відеокарти без суфікса на 10-15%.

OC - OverClock (розігнана). Такі відеокарти мають заводський розгін. Це означає, що вона потужніша, ніж звичайна відеокарта, але ця потужність висмоктана з пальця. А призводить це до швидшого зносу відеоадаптера, навіть незважаючи на посилене охолодження.

X2 - означає, що така відеокарта має 2 графічних чіпа. Але тим не менш обидва чіпа використовують одну і ту ж відеопам'ять, тому приріст продуктивності не сильно великий. Але іноді обгрунтований, якщо виробники вирішили так зробити. А іноді це просто маркетинговий хід. При виборі відеокарти не забувайте порівнювати їх продуктивність в тестах. Їх повно в інтернеті.

M - мобільний відеоадаптер. Тобто встановлюється в ноутбуки. Будь-яка ноутбучная відеокарта на порядок слабше аналогічної відеокарти для стаціонарного ПК.

Порівняльна таблиця продуктивності сучасних ігрових відеокарт (2017)

У різних виробників можуть трохи відрізнятися деякі характеристики, тому значення ці усереднені. Ви можете на них спиратися, але якщо хочете більш точну інформацію, то порівнюйте продуктивність конкретного моделі конкретного виробника , Просто використавши Яндекс і вписавши запит типу «Тести продуктивності ігрових відеоадаптерів».


Хто тут найпотужніший?

Позиція Назва відеочипа Продуктивність в балах 1 GeForce GTX 1080 Ti 14000+ 2 GeForce GTX 1080 12101 3 GeForce GTX 980 Ti 11461 4 GeForce GTX 1070 11183 5 GeForce GTX TITAN X 10704 6 GeForce GTX 980 9689 7 Radeon Pro Duo 9260 8 GeForce GTX 1060 8945 9 GeForce GTX 780 Ti 8943 10 GeForce GTX 970 8626 11 Radeon R9 Fury 8314 12 Radeon R9 390X 8080 13 GeForce GTX 780 8009 14 Radeon RX 480 7746 15 Radeon RX 470 7235 16 GeForce GTX 1050 5637 17 GeForce GTX 950 5229 18 GeForce GTX 580 4992 19 GeForce GTX 660 Ti 4705 20 GeForce GTX 660 4150

З таблиці стає зрозуміло, яка відеокарта краще для сучасних ігор. Але пам'ятайте, що самі топові відеоадаптери мають зайвої потужністю. Тому дивіться на ціну і зважуйте всі за і проти такої покупки. Для того, щоб повноцінно насолодитися іграми, вам цілком вистачить потужності відеокарти предтопового рівня а іноді навіть і середнього.

Що означають назви графічних адаптерів і які підходять для ігор?
Як же її вибрати?
Як підібрати відеокарту правильно?
Яку відеокарту вибрати: інтегровану або дискретну?
Яку вибрати відеокарту: nVidia або ATI?
Яка відеокарта краще для мене?
Скажіть, чому, на вашу думку, відрізняється просто потужний комп'ютер від ігрового комп'ютера?
Що означають назви графічних адаптерів і які підходять для ігор?
Вам це потрібно?
Як зрозуміти якого покоління ваша ігрова відеокарта?

Читайте нас:

Голосование

Какой раздел вам наиболее интересен?
 
Яндекс.Метрика