Новостной блок

Ходячий робот фирмы «Одетикс»

Это именно тот случай, когда «милого» можно узнать не только по внешнему облику, но и по походке. Ходячий робот фирмы «Одетикс» (США) имеет шесть ног, обеспечивающих ему маневренность, и отличается от множества своих собратьев, предназначенных для работы в опасных зонах (например, на атомных электростанциях или химических производствах), не только конструкцией, но и способностью на ходу изменять свой рост и походку.


Подробнее ...
Главная


Яка термопаста краще для ноутбука: рейтинг кращих моделей

  1. На що потрібно звертати увагу при покупці термопасти
  2. Кілька слів про термоклеї
  3. порівнюємо термопасти
  4. ARCTIC MX-2, MX-3 і MX-4
  5. Arctic Silver 5
  6. Arctic Silver Matrix
  7. Coolage CA-CT3 Nano
  8. Яка термопаста краще для бюджетного ноутбука

Система охолодження ноутбука часто працює в екстремальних режимах. Внаслідок цього вкрай важливого значення набуває правильний вибір найбільш ефективної термопасти, яка навіть в таких жорстких умовах дозволяє забезпечувати нормальний теплообмін між поверхнею процесора і радіатором. Далі розповімо, на що потрібно звертати увагу при придбанні термоінтерфейсу, а також яку термопасту слід вибрати для лептопа.

На що потрібно звертати увагу при покупці термопасти

Якщо ви купуєте продукцію невідомого вам виробника, звертайте увагу насамперед на дані, записані на упаковці. Зазвичай вказуються такі параметри:

  1. Теплопровідність, Вт / (м · К) - найважливіший параметр будь-якого термоінтерфейсу. Для ноутбука намагайтеся купувати пасти з найвищим її значенням.
  2. Тепловий опір. Також іноді вказується на упаковці. Це величина, зворотна теплопровідності, відповідно, чим вона нижча, тим краще.
  3. Пластичність. Це властивість важливо перш за все в плані зручності нанесення термопасти на поверхню процесора. Користувачам, яким раніше не доводилося її використовувати, краще вибирати більш пластичний матеріал. Він легше розподіляється по поверхні процесора і легше віддаляється згодом.
  4. Стійкість до температурних перепадів. При постійних скачках температур, що в процесі експлуатації ноутбука неминуче, термоінтерфейс просто висихає. Хороший показник зносостійкості для теплопроводящей пасти - один рік, після чого вона підлягає заміні в ході періодичного очищення лептопа від пилу.
  5. Вартість матеріалу залежить від його складу і ваги в упаковці. Часто в одному шприці міститься 4 гр. пасти, але іноді це може бути лише 2,5 гр., а то і менше. Причому найчастіше тюбики обмотують непрозорою плівкою, внаслідок чого візуально кількість термопасти в ньому оцінити буває неможливо.

Слід зауважити, що навіть найвищі характеристики паст, написані на упаковці, не гарантують їх виключно позитивних експлуатаційних якостей. Виробники іноді навмисно завищують, наприклад, показники теплопровідності, зазначені в специфікації, внаслідок чого більш дешеві термоінтерфейсом іноді показують на практиці себе краще, ніж дорогі аналоги.

Кілька слів про термоклеї

Істотна відмінність термопластичного клею від термопасти в тому, що під дією підвищеної температури він змінює свій агрегатний стан, переходячи в рідку форму з твердої.

Цей матеріал зрідка застосовується в лептопах, так як рідкий він забезпечує досить високу теплопровідність, витісняючи повітря з мікроскопічних нерівностей на поверхні процесора і радіатора.

Однак в рідкий стан термоклеи переходять зазвичай при 100 градусах, що для кристала вже дуже багато. При робочих же 70-80 градусах цей матеріал не може забезпечити того якості теплопередачі, яке досягається при використанні теплопровідних паст. Та й прибрати старий засохлий клей при очищенні системи охолодження буде складніше.

порівнюємо термопасти

Відзначимо, що не всі пасти зустрічаються у вільному продажу. Іноді їх можна отримати тільки при покупці кулера певної марки. Зате широко доступні вітчизняні марки КПТ-8, АлСіл-3, зарубіжні ARCTIC MX-2 і 3, Arctic Silver Matrix, Coolage CA-CT3, Deep Cool Z9 і ін. Розглянемо рейтинг деяких з них докладніше, щоб кожен користувач зміг визначитися, на яку пасту направити свій вибір.

ARCTIC MX-2, MX-3 і MX-4

ARCTIC MX-2, MX-3 і MX-4

Ці термопасти виробляє швейцарська фірма Arctic. MX-2 можна купити в фасування по 30, 8 і 4 гр., MX-3 продається тільки в шприці по 4 гр. Паста відрізняється просунутою формулою і більше підходить для любителів розгону, хоча для лептопів це не актуально. Заявлена ​​різниця в температурах цих двох зразків - всього 2.5 градуса. Ці пасти не проводять електрику, тому більш безпечні для процесора і компонентів плати при випадковому попаданні.

За кольором ці матеріали ідентичні, але консистенцію мають різну. MX-2 більш в'язка і пластична, що робить її більш зручною при нанесенні. MX-3 ж досить важко нанести тонким рівним шаром на поверхню, через що, власне, її зняли вже з виробництва, хоча залишки досі можна придбати. MX-4, навпаки, позбавлена ​​такої вади, при цьому має теплопровідність вище, ніж MX-2.

Всі ці пасти мають хороший рейтинг серед фахівців внаслідок довговічності і високої теплопровідності - 8.2 Вт / (м · К). А це дуже добре як раз для роботи системи охолодження ноутбука.

Arctic Silver 5

Arctic Silver 5

Це вже не нова термопаста, але до сих пір це вибір багатьох, так як паста перевірена часом і є до цих пір еталоном якості. У продажу є фасування по 3.5 і 12 грам, теплопровідність її серед більшості інших термоінтерфейсом найвища - 8.7 Вт / (м · К).

В якості сполучного тут використовується не силікон, а фірмовий склад з синтетичних масел. Внаслідок цього вона сильно прилипає до будь-яких деталей, але не дивлячись на це наносити її на поверхню процесора навіть непідготовленому користувачеві буде досить легко. Електричний струм даний матеріал також не проводить, з часом не висихає і не тече.

Arctic Silver Matrix

Arctic Silver Matrix

Це бюджетний варіант розглянутої вище термопасти. Продається вона в шприці без упаковки по 2.5 гр. Консистенція цього термоінтерфейсу досить густа і в'язка, але наноситься вона на процесор незважаючи на це досить легко.

Coolage CA-CT3 Nano

Coolage CA-CT3 Nano

Даний термоінтерфейс - продукт відомого Сколково. Консистенція досить густа, при цьому дуже пластична, паста сама по собі липка. Можливо, як випливає з назви, завдяки наявності наночастинок матеріал розмазується дуже тонким і рівним шаром, при цьому теплопровідність у Coolage CA-CT3 Nano заявлена ​​досить непогана - більше 5 Вт / (м · К).

Паста також має діелектричні властивості, тривалий час не висихає, внаслідок чого також буде дуже непогано себе вести на будь-якої моделі ноутбука.

Яка термопаста краще для бюджетного ноутбука

Розглянуті раніше термоінтерфейсом, за невеликим винятком є ​​досить дорогими, мають відмінні показники теплопровідності, високу зносостійкість. Їх краще використовувати в ігрових пристроях, де від системи охолодження потрібно максимум продуктивності.

Якщо ж ви плануєте очистити з заміною термопасти звичайний офісний лептоп, який використовується в основному для роботи в інтернеті або з документами, цілком можна обмежитися дешевим вітчизняним АлСіл-3.

Якщо ж ви плануєте очистити з заміною термопасти звичайний офісний лептоп, який використовується в основному для роботи в інтернеті або з документами, цілком можна обмежитися дешевим вітчизняним АлСіл-3

Єдине, що не рекомендується для мобільних комп'ютерів - стара теплопроводящая паста КПТ-8, хоча вона до сих пір дуже популярна.

Єдине, що не рекомендується для мобільних комп'ютерів - стара теплопроводящая паста КПТ-8, хоча вона до сих пір дуже популярна

Рейтинг її невисокий через швидке висихання на поверхні теплообміну. Через це вона швидко втрачає робочі характеристики, до того ж теплопровідність її порядку всього 0.8 Вт / (м · К), яка для лептопів буде явно занадто низькою.

Читайте нас:

Голосование

Какой раздел вам наиболее интересен?
 
Яндекс.Метрика