Новостной блок

Ходячий робот фирмы «Одетикс»

Это именно тот случай, когда «милого» можно узнать не только по внешнему облику, но и по походке. Ходячий робот фирмы «Одетикс» (США) имеет шесть ног, обеспечивающих ему маневренность, и отличается от множества своих собратьев, предназначенных для работы в опасных зонах (например, на атомных электростанциях или химических производствах), не только конструкцией, но и способностью на ходу изменять свой рост и походку.


Подробнее ...
Главная


Як вибрати кращий ноутбук до 20 000 грн / $ 750

  1. Який клас і форм-фактор ноутбука мені підходить?
  2. Кращі ноутбуки в класі:
  3. Кращі ноутбуки в класі:
  4. На що звернути увагу при виборі компонентів ноутбука?
  5. Які на ноутбуці повинні бути порти?
  6. Що потрібно знати про операційну систему в новому ноутбуці?
  7. За що коштувати переплатити при покупці ноутбука середньої цінової категорії?
  8. Яка є альтернатива ноутбуку середньої цінової категорії?

Вибір ноутбука в середній ціновій категорії найбільш відповідальний. Якщо в категорії лептопів до 10 тис. грн , Все більш-менш однакове, то тут нас зустрічає різноманітність компонентів і ідей. Tehnot.com відповів на головні питання про виборі та купівлі ноутбука від 10 до 20 тис. Грн.

Тут вже можна знайти і тонкі ноутбуки і універсальні, але досить потужні, здатні не тільки відтворювати мультимедія контент, але і дозволяють грати в сучасні гри (не на високих настройках).

Який клас і форм-фактор ноутбука мені підходить?

Компактний ноутбук з великою автономністю. У середній ціновій категорії можна розраховувати на покупку ультрабука початкового рівня. Мобільного комп'ютера вагою до 1,5 кг, здатного довго працювати від батареї.

Продуктивність такого рішення не буде високою, і купувати його краще як додатковий пристрій, для роботи або розваг поза будинку або офісу. Але тут вже все залежить від вашого кола завдань. З іншого боку, молодші лінійки процесорів гарні в автономності, а повноцінна клавіатура і 12-13,3-дюймові екрани дозволять працювати і розважатися там, куди не провели електрику.

Кращі ноутбуки в класі:

Xiaomi Mi Book Air 12.5. Ноутбук можна придбати тільки з 4 ГБ оперативної пам'яті і з мобільною версією процесора Core M. Зате у пристрої IPS-матриця і Full HD-дозвіл екрана, а маса - 1,07 кг. Модель з SSD-накопичувачем на 256 ГБ коштує трохи менше 20 тис. Грн, а модель на 128 ГБ можна придбати на пару тисяч дешевше.

Acer Swift 1. 13,3-дюймовий Full HD-екран з IPS-матрицею, 4 ГБ оперативної пам'яті і 128 ГБ SSD-накопичувач можна придбати за 13 тис. Гривень. Можна вибрати процесор: між Celeron і Pentium. Заявлена ​​автономність ноутбука - 7 годин. Такий мобільний комп'ютер справиться з функцією друкарської машинки і програвача мультимедіа далеко від дому.

Lenovo Ideapad 320S 13. Мобільний комп'ютер вагою 1,2 кг оснащений процесором i3, SSD-накопичувачем на 256 ГБ і якісним екраном з IPS-матрицею і роздільною здатністю 1920х1080 точок. Ціна їли дозволить вписатися в бюджет.

Універсальний ноутбук із діагоналлю екрана 14-15 дюймів, який буде більшу частину часу проводити на столі, або в межах домашньої обстановки.

Універсальний ноутбук із діагоналлю екрана 14-15 дюймів, який буде більшу частину часу проводити на столі, або в межах домашньої обстановки

Автономність тут буде не такою високою, але більш потужні компоненти зроблять ноутбук універсальним рішенням для всіх типів завдань. А в разі необхідності його можна відвезти у відрядження або на відпочинок. Та й носити в рюкзаку щодня, ноутбук таких габаритів теж можна, хоча для такого є інші пропозиції.

Кращі ноутбуки в класі:

Dell Inspiron 15 5565. Ноутбук з процесором AMD Fusion A10 (A9) і відкритий Radeon можна придбати за суму від 12 до 15 тис. Грн. Це універсальна машина, яка дозволить виконувати будь-яке завдання, необхідну користувачеві.

Asus Vivobook 14 X405UA. Модель за 18 тис. Грн йде в комплекті з відносно рідкісним 14-дюймовим екраном (IPS) з роздільною здатністю 1920х1080 пікселів. Також можна розраховувати на 6 ГБ оперативної пам'яті і два накопичувача: жорсткий диск на 1 ТБ і 128 ГБ SSD, для установки операційної системи і основний цикл прання. Маса пристрою - 1,3 кг.

Lenovo ThinkPad Edge E570. Легендарна лінійка ThinkPad живе під крилом компанії Lenovo. Ця модель характерна наявністю процесора Intel Core i5 і можливістю розширення оперативної пам'яті до 32 ГБ. Спочатку тут встановлені скромні 4 ГБ.

Ноутбук для ігор. Повноцінний ігровий ноутбук з потужною відеокартою за такі гроші не знайти. Але можна знайти велику кількість пропозицій, здатних запускати найновіші ігри на низьких, або навіть середніх налаштуваннях. А більш старі ігри зможуть подарувати повний спектр емоцій.

Форм-фактор вже буде залежати від класу. Здатні перетворюватися в планшети з сенсорними екранами, шляхом перевороту або від'єднання екрану, так звані «2 в 1», зазвичай компактні і з відносно великим часом автономної роботи від акумулятора.

Але більшість пропозицій на українському ринку все таки є ноутбуки класичного форм-фактора: без сенсорного екрану і можливості встановити такий лептоп будиночком, але з традиційною функціональністю.

На що звернути увагу при виборі компонентів ноутбука?

Екран ноутбука. При виборі дисплея, встановленого в ноутбуці, потрібно керуватися двома характеристиками: типом матриці екрана і його дозвіл.

Матриця в екранах ноутбуків може бути двох типів: TN + Film або IPS. Якщо стоїть вибір між цими двома, то потрібно брати IPS. У екрана з такою матрицею істотно краще передача кольору, особливо якщо дивитися на нього під кутом. Але їх ставлять в моделі подорожче і в нашому ціновому діапазоні таких пропозицій не більше чверті.

Але їх ставлять в моделі подорожче і в нашому ціновому діапазоні таких пропозицій не більше чверті

Якщо в дешевому сегменті, варіанти з дозволом HD (1366х768) домінували, то більш дорогий мобільний комп'ютер потрібно вибирати з Full HD-дозволом екрану. Таких у продажу майже половина і знайти буде з чого. Навіть якщо ваше око не помічає різниці, то краще доглянути пристрій з роздільною здатністю 1920х1080, оскільки під нього розробляється більшість програм. В інших дозволах можуть бути проблеми з масштабуванням.

Діагональ дисплея буде залежати вже від ваших завдань, про які написано вище. За таку ціну можна придбати ноутбук будь-якого розміру, від 10 до 17 дюймів. Хіба що в цей діапазон не належать великі і дивні ноутбуки, які виробника возять по виставках. Такі як цей Acer Predator X21 з вигнутим екраном і двома відеокартами GeForce GTX 1080.

Процесор. За такі гроші можна придбати ноутбук з будь-яким процесором як від Intel, так і AMD. Але в ноутбуках набагато популярніше чіпи Intel.

Вибираючи між моделями з Celeron, Pentium, Core i3, i5 і i7 варто виходити зі своїх вимог і можливостей гаманця. Для завдань, які зажадають більшого, ніж серфінг в інтернеті, перегляд відео і робота в офісних додатках рекомендуємо купувати лептоп з процесором серії Core i. 7-я серія навряд-чи дозволить вписатися в бюджет, і вибір потрібно зупинити між i3 і i5.

Процесори AMD вибирають для універсальних ноутбуків, які рідко покидають межі будинку або квартири, а також для недорогих ігрових рішень. У них могутніше вбудована графіка, і в такі ноутбуки часто встановлюють дискретні відеокарти Radeon.

Оперативна пам'ять. Орієнтуватися треба на моделі з 8 ГБ оперативної пам'яті. Для компактних ноутбуків, масою до 1,3 кг можна зупиниться на 4 ГБ, але потрібно розуміти що скоро такої кількості оперативки буде не вистачати. Добре, якщо буде можливість її розширити, але як раз в компактних моделях ця опція пропонується все рідше.

16 ГБ - це круто і з запасом, і якщо буде можливість придбати такий обсяг пам'яті в ноутбуці за прийнятні гроші, не відмовте собі в задоволенні.

Накопичувач. Великий приріст продуктивності забезпечить твердотільний накопичувач (SSD). Це дорого, але навіть невеликий за обсягом (128 ГБ) диск для установки операційної системи і основних програм буде хорошим рішенням. А для зберігання даних можна використовувати або вбудований жорсткий диск (HDD), або зовнішній .

Тільки HDD - нічого страшного, швидкість роботи буде нижче, але не настільки критично, щоб страждати. Головне, щоб користувач раніше не звик до більш продуктивним твердотілим дискам.

Відеокарта необхідна, якщо сучасні ігри - один з пріоритетів при використанні ноутбука. У роботі вона може допомогти тільки для декількох варіантів вузькоспеціалізованого софта. Якщо ви не завзятий геймер, то краще від дискретної відеокарти відмовитися, це зменшить вартість ноутбука і збільшить його автономність.

Акумулятор. Сам показник ємності батареї в мАг НЕ буде об'єктивним показником, оскільки у різних компонентів різний енергоспоживання. Також не варто дивитися на офіційні дані виробника щодо тривалості автономної роботи, ці цифри потрібно ділити як мінімум в півтора-два рази.

Залишається тільки читати і дивитися огляди цікавлять моделей, і порівнювати їх між собою.

Тачпад і клавіатура. Пристрої вводу та управління системи - це зручність користувача, якісна клавіатура потрібна не тільки для роботи але і для ігор. Потрібно уважно поглянути на розкладку і розташування клавіш, подивитися і на розташування мультимедіа-кнопок і переконається, що немає дивацтв. Краще - сходити в великий магазин електроніки і спробувати клавіатуру і тачпад своїми пальцями. Тачпад і клавіатура

Якість тачпада більш критично для компактних моделей. Такі ноутбуки часто в дорозі і навіть якщо мишка у вас є, то при використанні на колінах вона незручна. Для універсальних і великих лептопів миша може замінити тачпад (якщо він не сподобався) чи не повністю.

Аудіо. Дуже суб'єктивний фактор. Одному користувачеві може подобається як грають певні колонки, іншому будуть різати слух. Тут також бажано перевірити на собі. Єдине, про що хочеться попередити, наклейки з відомими акустичними брендами не завжди означають якісний звук. Бувають і винятки.

Які на ноутбуці повинні бути порти?

На універсальному і ігровий ноутбук за таку вартість має бути достаток портів. Мінімум три порти USB (один буде зайнятий мишкою, в другій можна підключити зовнішню клавіатуру, в третій - накопичувач або периферію). Виходи VGA і HDMI (краще обидва) для виведення зображення на зовнішній монітор або телевізор. А також пристрій для зчитування SD-карт. Добре, якщо в такому ноутбуці буде новий стандартний роз'єм USB-C. Це позбавить від необхідності перехідників на роки вперед.

Компактні ноутбуки мають обмеження за розміром і товщині. І тут потрібно дивитися за своїми потребами, благо інформація про це доступна на сайті будь-якого продавця ноутбуків.

І тут потрібно дивитися за своїми потребами, благо інформація про це доступна на сайті будь-якого продавця ноутбуків

Що потрібно знати про операційну систему в новому ноутбуці?

Операційна система Windows 10 Home стоїть на сайті Microsoft 120 доларів (Pro - ще дорожче). І якщо ОС вже встановлена ​​на ноутбуці - значить, не доведеться доплачувати за її покупку (а може і установку, в магазинах люблять брати гроші і за це).

Як не платити за операційну систему? Можна встановити один з дистрибутивів Linux, наприклад Ubuntu (в разі необхідності, цю ОС можна встановити паралельно Windows). Якщо немає необхідності грати в ігри або використовувати специфічні програми, то вона підійде практично всім. І грошей за неї не просять.

За що коштувати переплатити при покупці ноутбука середньої цінової категорії?

Процесор Intel 8-го покоління. Якщо буде можливість, краще брати представлену в 2017 році лінійку процесорів. Вони краще працюють в багатоядерному режимі і споживають менше енергії.

16 ГБ оперативної пам'яті. Якщо на ноутбуці не передбачена можливість установки додаткових модулів оперативної пам'яті, то краще подумати про майбутнє і взяти з запасом.

Відеокарта для ігор. Якщо гри для вас пріоритет, тоді без дискретної відеокарти не обійтися.

Роз'єм USB-C. Через кілька років вся периферія буде поставлятися з таким роз'ємом, що дозволяє передавати інформацію з величезною швидкістю (перехідники її забезпечити не зможуть) і підключати будь-які пристрої (в тому числі телевізори, монітори і зовнішні відеокарти). Це таке собі вікно в майбутнє.

Висока автономність. Потрібно розуміти, що з часом час роботи від акумулятора буде зменшаться. Якщо ноутбук новим працював від батареї 2 години, то через 2-3 роки цей показник здатний зменшитися до критично малого. Якщо ж новим він міг працювати близько 8 годин, то через такий же проміжок часу лептоп все ще зможе працювати більш-менш комфортні 3-4 години.

Не потрібно переплачувати за екран з роздільною здатністю більше, ніж Full HD, а також за наявність оптичного приводу в ноутбуці. Він буде тільки займати вільний простір.

Яка є альтернатива ноутбуку середньої цінової категорії?

Дорогий ноутбук, що був у вжитку. Ось якщо не знайшлося в пропонованому ціновому діапазоні ноутбука, який відповідав би всім вимогам. Зокрема тут немає ноутбуків Apple MacBook , З їх перевагами і недоліками. На вторинному ринку можна знайти варіант до 20 тис. Грн, але потрібно уважно поставитися до перевірки пристрою і продавця. Адже гарантії на пристрій тут не передбачено.

Стаціонарний ПК. Якщо ж ноутбук постійно стоятиме на столі, то є сенс подумати над придбанням системного блоку. У такого рішення є переваги: ​​великий монітор, повноцінні миша і клавіатура, плюс, за аналогічні гроші десктопних рішення завжди буде потужнішим і буде володіти повними можливостями для розширення. Але потрібно буде ще потурбується про чудовий столі і кріслі, а такий комп'ютер на віднесеш на кухню для перегляду відео під час процесу готування.

Планшет з клавіатурою. Нові iPad можна придбати, вклавшись в бюджет, а тут описана концепція роботи планшета з клавіатурою . Tehnot.com також пропонує огляди iPad Pro ( 10,5 і 12,9 дюймів) і планшета з цікавою клавіатурою і повноцінної Windows 10 Lenovo Yoga Book . Якщо коротко, то для роботи і розваг в інтернеті планшети цілком підійдуть як заміна ноутбука. А з зовнішньої клавіатурою - для друку великих текстів.

А з зовнішньої клавіатурою - для друку великих текстів

Який клас і форм-фактор ноутбука мені підходить?
Які на ноутбуці повинні бути порти?
Що потрібно знати про операційну систему в новому ноутбуці?
За що коштувати переплатити при покупці ноутбука середньої цінової категорії?
Яка є альтернатива ноутбуку середньої цінової категорії?
Який клас і форм-фактор ноутбука мені підходить?
На що звернути увагу при виборі компонентів ноутбука?
Які на ноутбуці повинні бути порти?
Що потрібно знати про операційну систему в новому ноутбуці?
Як не платити за операційну систему?

Читайте нас:

Голосование

Какой раздел вам наиболее интересен?
 
Яндекс.Метрика