Новостной блок

Ходячий робот фирмы «Одетикс»

Это именно тот случай, когда «милого» можно узнать не только по внешнему облику, но и по походке. Ходячий робот фирмы «Одетикс» (США) имеет шесть ног, обеспечивающих ему маневренность, и отличается от множества своих собратьев, предназначенных для работы в опасных зонах (например, на атомных электростанциях или химических производствах), не только конструкцией, но и способностью на ходу изменять свой рост и походку.


Подробнее ...
Главная


Як вибрати клавіатуру? Механіка або мембранкі

  1. Розмір і кількість клавіш
  2. Тип клавіатури
  3. інші характеристики
  4. нестандартні рішення

Стаття оновлена: 05.08.2018. Наведена інформація актуальна на весь 2018 рік.

У даній статті зібрана основна інформація про клавіатурах. Якщо ви вважаєте себе досвідченим користувачем ПК, то швидше за все, вже знаєте все що тут написано. Але, якщо ж відчуваєте невпевненість, то ознайомтеся, гірше те не буде. Я описав тут як розрізняються пристрої за розміром і типом, які бувають нестандартні форми і так далі.

Вибір клавіатури може бути простим і складним одночасно Вибір клавіатури може бути простим і складним одночасно. Наприклад, при покупці пристрою для офісу мають значення довговічність і ціна, ніж дешевше тим краще. Будинки при роботі в MS Office або просто читанні ВКонтакте і Однокласників теж підійде недорога модель, яка просто сподобається за зовнішнім виглядом. Для вибору пристрою, який буде задовольняти всі потреби, потрібно підійти з деяким запасом знань. На сьогоднішній день на ринку представлені десятки тисяч різних моделей, ціна яких може, коливається від 300 рублів до десятків тисяч.

Давайте ж по порядку пройдемося по основних характеристиках і виберемо клавіатуру під будь-які потреби.

Розмір і кількість клавіш

Найбільшим попитом серед та зручними на сьогоднішній день є стандартні 101-клавішні повнорозмірні клавіатури. Додатково виробники можуть постачати клавіатури мультимедійними кнопками, які при наявності спеціального драйвера здатні відкривати документи і музику у фоновому режимі. В середньому ресурс пристрою розрахований на 10 - 15 мільйонів натискань. Однак цей показник може істотно змінюватися, в залежності від умов експлуатації. Найчастіше такі клавіатури входять в комплект до недорогих персональних комп'ютерів, або купуються людьми, які працюють з набором тексту. Як вибрати комп'ютер читайте тут .

Отже, для початку подивіться на стандартну клавіатуру.
Отже, для початку подивіться на стандартну клавіатуру
Ось основні блоки клавіш на ній:

  • Червоний блок - функціональні клавіші. У них входить Esc, F1-F12.
  • Помаранчевий блок - клавіші з літерами і цифрами.
  • Жовтий блок - клавіші курсора, стрілочки.
  • Зелений блок - додаткові клавіші з цифрами. Для тих, хто звик набирати суми на калькуляторі.
  • Блакитний блок - додаткові клавіші навігації і управління. Переміщення по листу вгору і вниз; по рядку в початок і в кінець і інші.
  • Фіолетовий блок - індикатори.

Це стандартна клавіатура з повним набором всіх необхідних клавіш, без зайвих мультимедійних. Великий розмір дозволяє не «склеювати» клавіші разом, бачите, над блоком зі стрілочками є вільне місце, а також присутній блок з цифрами, він є не завжди. Я рекомендую саме цей розмір клавіатури, щоб ви могли вільно друкувати і не боялися ненавмисно зачепити не ту клавішу. Так, вона займає більше місця, ніж компактні «ноутбучні» варіанти, зате це стандарт, він зручний і практичний. На будь-якому комп'ютерному столі знайдеться достатньо вільного місця для цього варіанту, а якщо немає, то краще знайти більш зручне місце для роботи.

Ось вам для прикладу вид компактної клавіатури. Кому-то він подобатися, багато звикають до нього після ноутбуків, де немає місця для розміщення всіх клавіш.
Ось вам для прикладу вид компактної клавіатури
Якщо ж ви бачите її вперше, то перебудуватися з повнорозмірною буде досить складно.

Тип клавіатури

Основних видів, які повністю відрізняються за принципом дії всього два: мембранні та механічні. Мембранні клавіатури мають силіконову прошарок між клавішами і контактами. Виглядає вона ось так:
Основних видів, які повністю відрізняються за принципом дії всього два: мембранні та механічні
Коли ви натискаєте кнопку - мембрана прогинається, коли відпускаєте - вона випрямляється і виштовхує клавішу назад, ніяких пружин.

Механічні ж клавіатури мають пружину, тому тактильні відчуття зовсім інші:
Механічні ж клавіатури мають пружину, тому тактильні відчуття зовсім інші:

Щоб вибрати між двома цими типами потрібно розуміти тільки одне - мембранкі дешевше в рази, ціна на них починається приблизно з 300 рублів. Ціна на хорошу механіку починається приблизно з 3 тисяч рублів. Тобто різниця в ціні може бути на порядок (в 10 разів і більше). Вже один цей факт для більшості користувачів ставить крапку в питанні вибору клавіатури. Якщо ви не готові витрачати великі гроші на цей пристрій, то просто беріть те, що сподобається вам в магазині за зовнішнім виглядом і влаштує за ціною. Це все. Ніяких секретів, ніяких мук і метань, принцип дії всіх мембранних клавіатур однаковий і різниці між ними практично немає!

Якщо ж ви вирішили, що якість клавіатури для вас все таки критично і ви готові віддати заради нього більше грошей, то ваш вибір - механіка. Про неї можна говорити годинами, в рамках даної статті я навіть не буду намагатися це зробити. Вам вже самостійно слід детально вивчити різні типи перемикачів у механічних клавіш. Зазвичай вони поділяються за кольором: червоні, коричневі, чорні і так далі. Нехай ця стаття стане для вас відправною точкою, звідки ви почнете свої пошуки ідеальної клавіатури.

інші характеристики

Ігрові клавіатури з'явилися з розквітом даної індустрії. При їх виготовленні використовуються нестандартні компонування, а також застосовуються нетипові матеріали. Вартість таких пристроїв може починатися в районі 3 тисяч рублів. Як правило, топові моделі виготовляються з металів або стійкого спеціального пластика. Для зручності експлуатації клавіші забезпечуються спеціальною світлодіодним підсвічуванням , Колір і інтенсивність якої можуть бути змінені за допомогою стандартного програмного забезпечення. Щоб зробити ігровий процес якомога динамічніше і зручніше, найчастіше передбачають, так звані, багатозадачні клавіші, які можуть виконувати заздалегідь запрограмоване дію. При цьому додатково можна виставити таймінг повтору тієї чи іншої операції, або створити спеціальний алгоритм.
Такі пристрої найбільше схильні до зносу, оскільки частота кліків досить велика, при цьому необхідно враховувати, що в більшості випадків задіяно не більш як 5 -7 кнопок. Для того щоб вирішити цю проблему виробники випускають клавіатури під певні популярні мережеві ігри. Ці апарати виконані під стилістику гри, а також мають заздалегідь попередні налаштування, які полегшують ігровий процес. Ті кнопки, які використовуються найчастіше, виконані за спеціальними технологіями і здатні витримати більше 100 мільйонів інтенсивних натискань.
Ігрові клавіатури з'явилися з розквітом даної індустрії
Так, всесвітньо відомий виробник комплектуючих для персональних комп'ютерів SteelSeries випустив клавіатуру для багатокористувацької гри World of Warcraft. До речі, клавіатура не може бути причиною гальм в грі, а ось чому можуть гальмувати гри читайте в нашій статті. Найбільше продукт адаптований під нову частину всесвітньо відомого сиквела Cataclysm. Для зручності є спеціальна функція запису макросів на стрічку в потоковому режимі. Тобто пристрій запам'ятовує найбільш часто вживані комбінації, і при необхідності їх відтворює. Вартість такого пристрою варіюється від 6 до 10 тисяч рублів залежно від магазину.

нестандартні рішення

Для того, щоб полегшити життя більшості власників персональних комп'ютерів, деякі виробники випустили пристрої, які повністю обшиті гумою Для того, щоб полегшити життя більшості власників персональних комп'ютерів, деякі виробники випустили пристрої, які повністю обшиті гумою. Така концепція стане зручною для людей, які проводять за пристроєм невеликий час і не можуть проводити регулярне чищення. Ті, хто користується комп'ютером постійно, навряд чи оцінять цей пристрій, оскільки його функціонал досить обмежений. При тривалій роботі дуже сильно втомлюються пальці, тому як натискати на клавіші досить проблематично і незручно. Те ж саме можна сказати про клавіатурах нетбуків або планшетів .

Також на ринку ігрової індустрії можна зустріти нестандартні моделі, які помітно менше типових компоновок. Кількість кнопок, як правило, не перевищує 20, проте вони багатозадачні і можуть підтримувати макроси. На більш дорогих клавіатурах для спеціальних ігор встановлено аналоговий джойстик, який працює у всіх проекціях. Вартість таких пристроїв може досягати 600 $.

Читайте нас:

Голосование

Какой раздел вам наиболее интересен?
 
Яндекс.Метрика