Новостной блок

Ходячий робот фирмы «Одетикс»

Это именно тот случай, когда «милого» можно узнать не только по внешнему облику, но и по походке. Ходячий робот фирмы «Одетикс» (США) имеет шесть ног, обеспечивающих ему маневренность, и отличается от множества своих собратьев, предназначенных для работы в опасных зонах (например, на атомных электростанциях или химических производствах), не только конструкцией, но и способностью на ходу изменять свой рост и походку.


Подробнее ...
Главная


Як вибрати клавіатуру для роботи або ігор

  1. інтерфейс підключення
  2. Види клавіатур по типу з'єднання
  3. проводове
  4. бездротові клавіатури
  5. Пристрій клавіш: механічні або мембранні?
  6. Вибір клавіатури для комп'ютера
  7. Ігрові клавіатури

Більшість з нас щодня багато часу проводить за комп'ютером

Більшість з нас щодня багато часу проводить за комп'ютером. Він наш помічник у роботі, він же і розвага. Те, наскільки зручно нам буде працювати чи відпочивати, не в останню чергу залежить від якості клавіатури. Між тим, до вибору цього девайса багато підходять не так серйозно, як, наприклад, до покупки монітора або пам'яті.

Будь-яка комп'ютерна клавіатура являє собою набір клавіш і кнопок, необхідних для введення інформації. Більшість користувачів використовують її для набору тексту, але якщо девайс підібрати правильно, то спектр його можливостей істотно розшириться. Всього кілька додаткових кнопок можуть перетворити звичайну офісну клавіатуру в мультимедійну або ігрову.

Думаєте, клавішні панелі можуть бути тільки такими як в стандартному комплекті до комп'ютера? Зовсім ні. Більш того, з цієї статті ви дізнаєтеся, як вибирають клавіатури для роботи та ігор професіонали. Наші фахівці підготували керівництво, яке допоможе новачкам зорієнтуватися в світі пристосувань для комп'ютерів, а також буде корисним і більш досвідченим користувачам.

інтерфейс підключення

Перше, що треба запам'ятати про клавіатурах, що вони бувають дуже різними. Тому на початковому етапі вибору необхідно визначитися, для яких цілей вона знадобиться: як ви плануєте її застосовувати і до чого підключати.

За типами клавіатури бувають:

  • для стаціонарного комп'ютера (часто габаритні, хоча бувають моделі і невеликих розмірів);
  • для ноутбука (Досить компактні, є складовою частиною ноутбука);
  • для планшета (Бездротові девайси, зокрема для iPad);
  • для телевізорів Smart TV (можуть бути різні за розміром і типом підключення).

Крім того, клавіатури можуть бути таких видів:

  • офісні (недорогі, простого дизайну, без додаткових функцій);
  • ергономічні (специфічної форми, найбільш підходящою для багатогодинної роботи);
  • мультимедійні (для домашнього користування, з додатковими функціями);
  • ігрові (спеціально розроблені для геймерів).

Види клавіатур по типу з'єднання

За типом з'єднання клавіатури бувають двох видів: провідні і бездротові За типом з'єднання клавіатури бувають двох видів: провідні і бездротові. Обидва варіанти мають свої плюси і мінуси, про які слід знати, підбираючи модель для роботи або домашнього користування.

проводове

Якщо дротова комп'ютерна миша багатьох користувачів може дратувати, то у випадку з клавіатурою, яка має більшість часу залишатися нерухомою, наявність дроту не позначається на її роботі. Але якщо ваш вибір - провідна модель, тоді дуже важливо перевірити довжину шнура (його повинно вистачати від клавіатурі до системного блоку). Як правило, для підключення цілком достатньо близько 180-200 см дроти.

Майже всі сучасні клавіатури оснащені USB-портом. Але якщо ви підбираєте варіант до старенького ПК, то краще все-таки перевірити наявність на клавіатурі роз'єму PS / 2.

До речі, в більш древніх материнських платах є відразу два PS / 2 роз'єми: окремо на мишу і клавіатуру, в сучасних він може бути поєднаний або відсутні взагалі. Якщо у вашому комп'ютері недостатньо USB-портів, то клавіатура з PS / 2 роз'ємом дозволить заощадити один USB роз'єм.

бездротові клавіатури

Бездротові клавіатури - вибір тих, кого дратує вигляд зайвих проводів на робочій поверхні, а також вони незамінні в разі, коли підключити девайс через порт важко. Відсутність зайвих проводів - це завжди більш естетично, хоча і не завжди надійніше. У порівнянні з дротяними, такі девайси мають деякі мінуси. Зокрема, коштують вони дорожче і вимагають регулярної підзарядки або батарею, яку доведеться замінювати 1-2 рази на рік. Але разом з тим таке придбання пропонує велику свободу користувачеві, не прив'язує його до ПК, а також може бути дуже корисним при використанні домашнього кінотеатру.

Бездротову клавіатуру до пристрою підключають за допомогою Bluetooth або радіоканалу. Підключення через Bluetooth технології, подобається далеко не всім. Зокрема через ненадійність підтримки сигналу і необхідності приймача. Найчастіше такий тип підключення використовують для телевізорів Smart TV з Bluetooth-адаптером.

Клавіатура з технологією радіоканал більш популярна, ніж Bluetooth-варіант. Для підключення такого девайса знадобиться спеціальний приймач, який підключають до USB на комп'ютері. Але і у цій технології є мінус. Радіоканал клавіатури працює на тих же частотах, що і Wi-Fi, а це значить, якщо ваші сусіди використовують Wi-Fi роутер, то цілком можливі нетривалі перебої зв'язку між клавіатурою і комп'ютером. І якщо, наприклад, в роботі з текстом або при перевірці пошти такі збої будуть майже непомітні, то для геймерів вони стануть серйозною проблемою. Але тут знову-таки все залежить від виробника. Добре зарекомендували себе бездротові клавішні панелі Microsoft або Logitech рідко дають збій, хоча навіть вони є не кращим вибором для геймерів.

Пристрій клавіш: механічні або мембранні?

Часи однотипних пристроїв давно залишилися в минулому. Сьогодні виробники пропонують нам на вибір кілька варіантів. Так, за типом конструкції девайси можуть бути мембранними або механічними. Але робити вибір на користь того чи іншого варіанта, виходячи тільки з зовнішнього вигляду або ціни, було б неправильно, тому що і мембранні, і механічні пристрої мають свої особливості, переваги і недоліки.

Мембранна клавіатура - це винахід відносно нове. Вона являє собою плоску гнучку поверхню з клавішами. До переваг таких клавіатур можна зарахувати компактність (товщиною всього кілька міліметрів) і безшумність в роботі. Крім того, вони не бояться вологи, а між клавішами не збиратиметься пил і бруд. А ще такий девайс при необхідності завжди можна носити з собою. Але у мембранних пристроїв є і недоліки. Зокрема людям, які звикли набирати наосліп, орієнтуючись на тактильні відчуття, краще купувати механічну, так як працювати з мембраною їм буде незручно.

Механічна клавіатура - це класичний варіант девайса, в якому клавіші після натискання силами пружини повертаються в початкове положення. Цей варіант відрізняється довговічністю (якісні клавіші розраховані на 50-100 мільйонів натискань). Але при роботі на такій панелі створюється невеликий шум, а під клавішами може накопичуватися бруд. Механічна клавіатура - це класичний варіант девайса, в якому клавіші після натискання силами пружини повертаються в початкове положення

Вибір клавіатури для комп'ютера

Часто користувачі купують клавіатуру і комп'ютерну мишу комплектом. Це непоганий варіант, до того ж має свої переваги. В першу чергу це можливість створити свою робочу зону в єдиному стилі і дизайні. До того ж багато виробників пропонують комплекти різної функціональності і цінової політики. Такий варіант цілком підійде тим, хто шукає клавіатуру для роботи. А ось геймерам і цінителям крутих мультимедійних девайсів з додатковими функціями, краще купувати ці аксесуари окремо.

І ось ми впритул підійшли до того, на що слід звертати увагу при виборі клавіатури. Звичайно, найпростіший варіант - вибрати модель, відштовхуючись виключно від дизайну і ціни. Але відразу скажемо, це не зовсім правильний шлях до покупки, так як навіть досить дорогий і стильний девайс в роботі може виявитися невідповідним саме для вас.

Але це не означає, що не слід звертати увагу на зовнішні характеристики клавіатури. До речі, багато хто навіть недооцінюють цей етап відбору, хоча від нього багато в чому залежить, наскільки зручно буде працювати з девайсом. Отже, на що слід звертати увагу?

Колір букв. В епоху існування тільки білих клавіатур, все було досить просто: англійські букви - чорні, російські (українські) - червоні. На чорних клавіатурах літери обох мов білі, що спочатку декому може здатися незручним. Але до цього досить легко звикнути, головне запам'ятати, що англійські символи стоять в верхньому куті клавіші, а кириличні - внизу. Добре, якщо літери нанесені на клавіші лазерним способом, так вони довше не зітруться.

Тип покриття клавіатури. Пластик - основний матеріал, який використовується для виробництва клавішних панелей. Клавіші в девайсе можуть бути глянцеві або матові. Другий варіант більш практичний (не відблискує і не дряпається).

Розташування клавіш. Для роботи з текстами найкраще вибирати клавіатуру, розділену на функціональні частини (під ліву і праву руку). Такий варіант найбільш підходящий для користувачів, які друкують наосліп. Максимально зручними вважаються клавіатури, в яких Shift в два рази довше клавіш з буквами, Enter вище, ніж інші кнопки, а стрілки управління винесені окремим блоком.

Функції управління мультимедіа і процесами комп'ютера. Стандартна клавіатура з класичним набором з 104 клавіш - відмінний вибір для роботи. Для домашнього користування, геймерам і програмістам цього, ясна річ, буде недостатньо. Якщо шукайте мультифункціональну телефонну клавіатуру, тоді варто перевірити наявність на ній кнопок для регулювання звуку, управління програвачами і лотками для дисків. Крім того, в мультимедійних клавіатурах передбачені клавіші для управління комп'ютером, його мережевими можливостями (пошта, браузер і т. Д.), Популярними програмами.

Габарити і розміри. Погодьтеся, клавіатура, за якою ми проводимо багато часу, повинна бути ергономічною, в іншому випадку швидкої стомлюваності рук не уникнути. Також варто знати, що якщо вона важка - тим стійкіше. Запобігти ковзання по поверхні допоможуть гумові ніжки під девайсом. Для маленького столу можна підібрати вузьку клавіатуру, а деякі геймери віддають перевагу укороченим моделям (щоб звільнити місце для маневрів мишкою). Якщо вам доводиться часто переносити девайс, тоді краще вибирати складаний або гумовий варіант.

І ще один момент, на який непогано б звернути увагу при покупці нової клавіатури, це спеціальні галузі управління і введення. Наприклад, наявність тачпада. Він являє собою сенсорну панель, ту саму, що замінює миша в ноутбуках. Клавіатура з тачпадом ідеальна, якщо під руками немає мишки або незручно з нею працювати. Якщо вам належить багато працювати з цифрами, тоді слід вибирати клавіатуру з окремо розташованим цифровим блоком (як правило, він розміщений збоку і нагадує калькулятор). Ну і звичайно ж, в наш час нікуди без додаткових роз'ємів, і чим їх більше, тим краще. Аудіо роз'єм для навушників і мікрофону корисні для будь-якого типу пристроїв, а про важливість USB-портів, напевно, навіть і нагадувати нікому не треба.

Підводячи підсумки, можна сказати, що для офісної роботи з документами і інтернетом цілком достатньо простенької невеликої клавіатури без наворотів, наприклад, з числа бюджетних варіантів від A4Tech. Якщо комп'ютер потрібен не просто для відправки листів, а вам щодня доводиться подовгу і інтенсивно працювати з ПК, тоді краще купувати ергономічну клавіатуру з великими зручними клавішами. Відповідний варіант можна підібрати серед пропозицій від Sven, A4Tech, Gigabyte або ж придивитися до дорожчих девайсів від Microsoft або Logitech.

Для домашнього мультимедійного комп'ютера найправильніше купувати багатофункціональну клавіатуру з додатковими клавішами управління браузером, додатками, плеєрами Для домашнього мультимедійного комп'ютера найправильніше купувати багатофункціональну клавіатуру з додатковими клавішами управління браузером, додатками, плеєрами. Але слід бути заздалегідь готовими до того, що такі моделі обійдуться значно дорожче, ніж стандартні для офісів. Кращі мультимедійні варіанти пропонують Genius, A4Tech, Zalman.

Лідерами на ринку ігрових клавіатур по праву вважаються Logitech, Razer, Mad Catz, Cougar, Roccat, SteelSeries. Геймерські моделі легко впізнати за незвичайного дизайну, безлічі додаткових програмованих клавіш і ергономічною підставці для рук.

Ігрові клавіатури

Ігрова клавіатура істотно відрізняється своїм зовнішнім виглядом від стандартної. Для початку слід сказати, що в аксесуарах для геймерів клавіші жорсткіші і, як правило, прогумовані (запобігає ковзанню пальців). Найбільш часто використовувані клавіші (Shift, Alt, Ctrl, Space, W, A, D, S, стрілки навігації) мають інший колір і захисне зносостійке покриття. Зазвичай на такій клавіатурі присутня окремий блок з додатковими кнопками, аналоговий джойстик, додатковий дисплей. Багато моделей забезпечено регульованим підсвічуванням, що робить роботу в темряві більш комфортною. Джойстик дозволяє управляти курсором, а на додатковий дисплей виводиться інформація про ігрові процесах і стан ресурсів ПК. Вибираючи модель для гри, слід також звернути увагу на наявність необхідних роз'ємів, зокрема USB, а також портів під мікрофон і навушники.

Хороші ігрові клавішні панелі часто мають вбудовану пам'ять, завдяки чому відпадає необхідність щоразу перенастроювати девайс під певну гру. Крім того, геймерські клавіатури захищені від ненавмисного згортання ігрового вікна. Між тим, не варто думати, що напхана додатковими кнопками для гравців, вона приживеться в офісі - працювати на таких девайсах вкрай незручно.

Ось в принципі і все, що треба знати, відправляючись в магазин за новинкою. Сподіваємося, наші поради допоможуть вам вибрати найбільш підходящу клавіатуру і не переплачувати за додаткові функції, які саме вам, можливо, і ні до чого.

Думаєте, клавішні панелі можуть бути тільки такими як в стандартному комплекті до комп'ютера?
Пристрій клавіш: механічні або мембранні?
Отже, на що слід звертати увагу?

Читайте нас:

Голосование

Какой раздел вам наиболее интересен?
 
Яндекс.Метрика