Новостной блок

Ходячий робот фирмы «Одетикс»

Это именно тот случай, когда «милого» можно узнать не только по внешнему облику, но и по походке. Ходячий робот фирмы «Одетикс» (США) имеет шесть ног, обеспечивающих ему маневренность, и отличается от множества своих собратьев, предназначенных для работы в опасных зонах (например, на атомных электростанциях или химических производствах), не только конструкцией, но и способностью на ходу изменять свой рост и походку.


Подробнее ...
Главная


Як вибрати ігровий ноутбук: моделі, параметри, ціни

  1. відеокарта
  2. Ігрові ноути малої потужності (760м і 765М)
  3. Упевнені середнячки (770 M)
  4. Ігрові ноутбуки з високою продуктивністю (780 M)

Найчастіше головним критерієм вибору будь-якої техніки ставлять її ціну. Ми, власне, в минулому огляді так і зробили. Якщо бути точніше, то трохи розмежували поняття про ціни на ігрові ноутбуки. Але відштовхуватися в даному випадку краще не від вартості пристрою, а від його технічних характеристик і задач, для яких ви, власне, і хочете придбати ноутбук.

Так що сьогодні першою зачепимо тему продуктивності.

Для повноти огляду розглянемо кілька категорій ноутбуків з різною діагоналлю дисплея: адже хтось неодмінно надумає тягати ноут з собою, а з повноформатним моделями це не особливо зручно.

У таблицях нижче, в загальному, приведено всі, про що ми постаралися написати многабукаф. Так що для тих, кому і так все ясно, можна час не витрачати і відразу скористатися наочної інфографікою або перейти відразу в каталог ігрових ноутбуків . Та й підсумовуючи, добре мати під рукою якісь зведені дані - так простіше визначитися з тим, що саме вам потрібно.

Стартуємо, мабуть, з ігрових ноутбуків малої потужності (як мінімум, з NVIDIA GeForce GTX 760M або відеокартою 765M того ж сімейства), а завершимо огляд ноутбуками, оснащеними двома NVIDIA GeForce GTX 780M.

відеокарта

Кому-то інтуїція, а кому-то - досвід підказують, що відеокарта 780M буде Помічна 770-й, а остання виявиться краще стоїть на ранг нижче 765M. А з відеокарти 760M так і поготів можна починати ряд простих ігрових відеоадаптерів. Чим більше циферка перед індексом - тим краще, чи як? Пояснимо. Знову-таки, для наочності візьмемо результати тестування продуктивності 4-х ігрових ноутбуків, оснащених різними моделями NVIDIA GeForce GTX - це найпростіший спосіб описати продуктивність того чи іншого чіпа. Наша фокус-точка - показник реального приросту FPS (Frames Per Second або ж кількість кадрів, що демонструється за одну секунду на екрані ноута).

Ясна річ, що не одна тільки відеокарта позначається на продуктивності ноутбуків. В ідеалі, треба б враховувати не тільки наявність більш дорогого графічного прискорювача, а й здатності встановленого на ноут процесора, і обсяг оперативної пам'яті. Тому графіки, наведені нижче, сприймайте як інформацію для загального ознайомлення.

У тесті ми використовували ноутбуки MSI GT70 2OD-255RU, Toshiba Qosmio X70-A-L5S , MSI GS70 2OD-014RU і MSI GE40, основні параметри яких, що впливають на продуктивність ноутбука під час ігрового процесу, занесені в таблицю. Розписувати подробиці про начинку кожної моделі ми не стали: думаємо, і табличних даних цілком вистачить.

А ось, власне, і результати самого тесту продуктивності:

Висновки більш ніж очевидні. Більшість сучасних ігор при вирішенні 1600х900 пікселів і максимальних налаштуваннях тягне хіба що тільки NVIDIA GeForce 780M. Хоча, і ця відеокарта не всесильна: Metro: Last Light їй так і не далася - при 25 кадрах / сек. в середньому, можна говорити про регулярну просідання і нижче цієї планки (хоча, куди вже нижче її!).

Щоб не рівняти всі чіпи на Metro, відзначимо, що для NVIDIA GeForce 770M впоратися і з Hitman: Absolution було складно. З цією відеокартою, при максимальних налаштуваннях графіки, FPS і в інших випадках опускається низько.

765M справляється з іграми тільки на високих настройках - максимальну графіком ця відеокарта явно не потягне. Хоча, і високі налаштування підійдуть далеко не кожній іграшці зі списку: для комфортної гри доведеться опустити настройки ще нижче. До речі, 760M від 765М недалека: показники обох відеокарт дуже схожі. Хоча, якщо порівнювати 760-ю з 780-ї, остання отримає практично дворазове перевагу.

Для початку, і цього вистачить: по продуктивності відеокарти вже можна робити вибір, а ось як на нього можуть вплинути і інші параметри ноутбука - дивіться нижче.

Ігрові ноути малої потужності (760м і 765М)

Ми, власне, починали з того, що нижче NVIDIA GeForce GTX 765M ноутбуки взагалі розглядати не варто (або 760M, як також мінімально допустимий варіант).

Ці відеокарти не дадуть вам пограти в більшість сучасних ігор на максимальних налаштуваннях, зате на високих - цілком.

Перший в огляді - ноутбук GE40 2OC Dragon Eyes від MSI (9S7-149242-005).

По-перше, це один з найбільш компактних ігрових ноутбуків (це, мабуть, єдина модель ігрових ноутов, до якої правомірно застосовувати слово «компактний» - вага такої «крихти» становить 1.96 кг з акумулятором, фізичні параметри 34 x 2.6 x 24 см, що при 14-дюймовому екрані цілком непогано).

До речі, серед ігрових ноутов 14-дюймовку взагалі явище вкрай рідкісне. На тлі переважної більшості 15-ти і 17-дюймових лептопів такої відразу кидається в очі. Якщо ви готові миритися з невеликим розміром екрану заради можливості частої транспортування ноутбука, тоді нема чого нарікати на неповноцінність моделі. На користь транспортабельности ноутбука також говорить і його вага: 1.62 кг без акумулятора і 1.96 кг - з - це теж власний рекорд GE40. Той же Dell Alienware з таким же 14-дюймовим екраном важить вже 3 кг.

До ноутбуків початкового рівня «Dragon Eyes» відносимо, виходячи з максимально допустимого для адекватного ігрового процесу FPS, хоча, на думку продавців-консультантів, які вказують вам на ціну в 46 тисяч рублів, він таким бути не буде.

За доброю традицією, виробник залишив за нами можливість вибирати комплектацію ноута. Правда, у випадку з GE40 модифікувати можна буде хіба що жорсткий диск.

Що стосується дисплея, про який згадувалося вище, дозвіл екрана цілком пропорційно його діагоналі і становить 1600х900 пікселів. Full HD-дозвіл, звичайно, не завадило б, але в GE40 варто звичайний екран, а не сенсорний, тому картинка буде легко масштабироваться при всякому зниженні дозволу.

Другий ноутбук цієї групи, теж 14-дюймовий, - Alienware 14 від Dell (A14-6351) .

Лінія Alienware, до речі, зовсім недавно отримала оновлене «залізо», а разом з ним і більш сміливий дизайн. Цю 14-дюймовку від попередньої моделі відрізняє екран з великою роздільною здатністю - тут є недостатнє GE40 Full HD дозвіл в 1920х1080 пікселів.

Відеокарта в Alienware 14 також варто трохи краще: GeForce GTX 765M. Що стосується процесора, то два Core i7 одного покоління працюють практично однаково і на око різницю, правда, складно помітити.

Alienware 14 важить вже під три кілограми і, до того ж, має більш масивний корпус (він на 13 мм товщі MSI-моделі). З такими габаритами далеко і надовго не втечеш. Так що в плані транспортабельності він менш зручний.

Зате цей лептоп має чимало фірмових «фішок»: найбільше виробник потішив підсвічуванням, розмістивши останню на бічних гранях і тачпаде, а традиційну підсвічування клавіатури тепер навіть можна налаштовувати: миготіння клавіатури означатиме нове вхідне лист. Але нас більше зацікавила можливість настройки підсвічування клавіатури під певні події гри: наприклад, колір клавіатури буде плавно змінюватися, переходячи з зеленого до червоного, залежно від рівня життя персонажа гри. І це далеко не повний перелік нововведень.

У комплектації, занесеної в таблицю нижче, коштувати такий буде близько 58 тис. Рублів, тобто на 11 тис. більше моделі GE40 від MSI (дорогувато подсветочка, хоча і відеокарта трохи краще, і Full HD є).

Початкову групу закінчимо, мабуть, ноутбуком Acer Aspire V3-772G-747a161.26TMa.

Acer, за великим рахунком, - рідкісний птах серед потужних ігрових ноутбуків, а моделі ноутбуків цього виробника з чіпом NVIDIA GeForce GTX 760M - так і поготів. Хоча в Acer Aspire V3-772G така відеокарта все ж є. Продуктивністю цей ноутбук не особливо краще GE40 або Alienware 14. Те ж саме можна сказати і його роздрібна ціна: за великим рахунком, Acer - це той же GE40, тільки з більшою діагоналлю екрана і наявністю Full HD. Що особливо радує, так це фізичні характеристики: при 17-дюймовому дисплеї Acer важить всього нічого - 3.2 кг (товщина корпусу при цьому становить 35 мм). Кілька полегшити ігробук допоміг корпус пристрою, зроблений із пластику (дно) і алюмінію (кришка і робоча панель).

Acer Aspire V3-772G отримав кілька роз'ємів для накопичувачів, два з яких - 2.5-дюймові, а один - mSATA. У комплекті з ємністю жорсткого диска в 1 Тб і SSD на 256 Гб йде 16 Гб оперативної пам'яті. Коштує така машина порядку 45-48 тисяч, хоча в продажу можна знайти і більш дешеві модифікації: наприклад, все з тієї ж відеокартою, але вже без SSD.

Упевнені середнячки (770 M)

MSI і в цій категорії представляє один з найменших і якісних ігрових ноутбуків - модель GT60 2OC (2OC-079) з 15.6-дюймовою діагоналлю екрана. Вага і товщина зробили його менш мобільним: 3.5 кг при 55 мм товщині корпусу - вельми пристойна ноша. Коштує такий на порядок більше GE40 (приблизна різниця у вартості становить 12-14 тисяч). Зате за надбавку в ціннику користувачеві дістанеться більш продуктивний ноут, з головною відмінністю від 14-дюймової моделі MSI у вигляді SSD на 128 Гб. Правда, з урахуванням «ваги» більшості сучасних ігор, все одно доведеться користуватися терабайтним жорстким диском.

Судити про збільшену продуктивності ноутбука можна хоча б по процесору Intel Core i7-4700MQ і відеокарти NVIDIA GeForce GTX 770M, що має 3 Гб пам'яті. Так що переважаюче більшість іграшок з такими параметрами спокійно можна запускати на середніх і навіть високих налаштуваннях.

GT60 не тільки внутрішньо, але й на вигляд виявився цікавішим GE40. Так, GT60 отримав настроюється підсвічування, що дозволяє розділити клавіатуру на три функціональні зони, кожній з яких призначити свій колір.

Другим у цій групі ноутбуків варто Toshiba QOSMIO X70-A-K2S (PSPLTR-00S01KRU) , Легко впізнаваний серед ноутбуків-конкурентів не стільки за логотипом виробника, скільки по характерному дизайну: червона окантовка корпусу і тачпада зробила цей ноутбук зовні більш привабливим і агресивним.

А ось під кришкою у нього зашиті той же процесор і та ж відеокарта, що і в MSI GT60, і в Dell Alienware 17, про який мова піде трохи нижче. Внутрішнє відміну ноутбука Toshiba полягає в 2 терабайт пам'яті (цей варіант нам подобається куди більше, ніж новомодні SSD). І, плюс до всього, тут варто вже 16 Гб оперативної пам'яті, а 8 Гб, якими задовольняється верхня модель.

Досить спірними в цьому ігровому ноутбуці нам здаються глянсовий екран і розміщення воздухоотвода. Перший, хоч і покращує якість картинки, відблискує при найменшому попаданні світла, що сильно відволікає від гри. А розміщення системи охолодження хоч і можна виправдати відведенням останній якнайдалі від основних клавіш управління WASD, все ж далеко не найвдаліший: гаряче повітря буде дути прямо під праву руку, що лежить на мишці. Хоча, може бути, цей ноутбук був розроблений спеціально для лівші? ..

Toshiba QOSMIO X70-A-K2S, при всіх його достоїнствах, коштує не так вже й багато, як для ігрового ноутбука - близько 65 тисяч.

Третій у списку - ноутбук Dell Alienware 17 (A17-6405). Це, якщо хочете, збільшена до 17.3 дюймів версія 14-дюймовку тієї ж серії. Екран, хоч і Full HD, сенсорний ввід все не підтримує (та й більшість розглянутих нами моделей теж, хоча нововведення цілком цікаве). Тут варто матовий дисплей, що забезпечує комфортний ігровий процес (стерпна жертва - трохи погіршена передача зображення). Хоч це і середня група, продуктивність у Dell Alienware 17 досить висока. Судіть самі: з основної начинки тут процесор Intel Core i7-4700MQ і відеокарта NVIDIA GeForce GTX 770M, а також повноцінних 16 Гб оперативної пам'яті.

В якості системи зберігання інформації обраний жорсткий диск об'ємом 750 Гб (зате швидкість обертання шпинделя становить 7200 обертів на хвилину!). Dell Alienware 17 також оснащений SSD на 64 Гб, з яким, швидше за все, відведена роль кеша для HDD.

конкурентоспроможність Dell Alienware 17 також забезпечують менші габарити і дещо більша ціна, виправдана непоганий начинкою: за трохи більш ніж 73 тисячі ви зможете придбати модель з характеристиками, зазначеними в нижній таблиці, а максимально укомплектований ноутбук обійдеться вам в 100 з хвостом тис. рублів.

рублів

Ігрові ноутбуки з високою продуктивністю (780 M)

Три ноутбука цієї категорії наведені не для порівняння, а, скоріше, як можливі варіанти покупки лептопа з однієї і тієї ж відеокартою, але в іншому різною начинкою, а звідси, власне, і різниця в ціні.

MSI GT60 2OD - єдиний відомий нам ноутбук з 780M і 15.6-дюймовим екраном. Тому він істотно легше, ніж інші ноутбуки групи, хоч зовні і не дуже менше останніх.

Нижче в таблиці наведено найдешевша конфігурація MSI GT60 2OD, що включає однак процесор і відеокарти, що забезпечують високу продуктивність машини. У нашому варіанті немає SSD, але старші модифікації ноутбука володіють не одним, а двома-трьома твердотільними накопичувачами, об'єднаними в RAID0.

MSI, до речі, пропонує ноутбук з діагоналлю екрана 17.3 дюйма, в якому стоїть та ж відеокарта 780 М, але більш потужний процесор (кому цікаво, мова про модель MSI GT70).

В середньому, MSI GT60 2OD коштує близько 73 тисяч, хоча, як ми вже відзначали, для зниження вартості конфігурацію ноутбука можна змінювати.

Характерним дизайном відрізняються не тільки геймерские ноутбуки Dell або Toshiba, у ноутов ASUS теж є своє обличчя. ASUS на вигляд - досить строгий ноутбук, по якому і не скажеш, що він розрахований на досить юну аудиторію користувачів (за статистикою, володарями геймерських ноутов стають молоді люди у віці від 16 до 23 років), які збираються тільки те й робити, що в іграшки шпальти. ASUS G750Jh важить досить солідно - 4.8 кг. Одна з найбільш продуктивних модифікацій, більше за інших задовольняє критерію «дешево, але сердито» (слово «дешево» сприймайте кілька образно, тому що мова йде про групу ноутбуків, в якій вартість ігрової машини легко може перевалити за 135 тисяч рублів): такий ноутбук, як в таблиці нижче, обійдеться, в середньому, в 80 тисяч рублів. За умови, що ви розщедритеся ще тисяч на 17-20, один з двох наявних жорстких дисків в 1Тб може бути замінений SSD на 256 Гб, на додачу отримавши ще й +8 Гбайт оперативної пам'яті.

Опціонально такий ноутбук також може підтримувати тривимірне зображення, якщо і вас раптом захлеснула новомодна стереоскопічний хвиля.

При чималої потужності ноутбука, система охолодження в ньому працює досить тихо (оптичний привід, і той голосніше останньої!).

Останній в огляді - Dell Alienware 18 (A17-6382) - ноутбук для тих, кому нудно стає при згадці 14-дюймового дисплея. 18.4-дюймовий екран Dell Alienware 18 і топова конфігурація такої ігрової машини обійдуться не менше ніж в 130 тисяч рублів. Заощадити на його покупку можна, але тільки за умови замовлення ноутбука через океан: там він однозначно коштує істотно дешевше, ніж в Росії (як, втім, і будь-яка заокеанська техніка, які привозили до нас манівцями). Або другий варіант: придбати ноутбук з аналогічною конфігурацією, але в іншого виробника.

Dell Alienware 18, на відміну від наведених вище моделей, оснащений більш продуктивним CPU. Відеопідсистема буде працювати помітно швидше за рахунок наявності двох відеокарт NVIDIA GeForce GTX 780M (зрозуміло, за умови, що гра була розрахована на такий тип начинки).

Відеопідсистема буде працювати помітно швидше за рахунок наявності двох відеокарт NVIDIA GeForce GTX 780M (зрозуміло, за умови, що гра була розрахована на такий тип начинки)

Так що як купити ноутбук для ігор , Яким він може бути і у скільки обійдеться, ви тепер знаєте.

Наостанок, мабуть, повторимося, що хороша машина з високою продуктивністю дешево коштувати не може: хочете грати з високими або максимальними налаштуваннями графіки без гальмування - будьте ласкаві розщедритися. У покупці чого-небудь іншого для ігор, але зі скромним бюджетом, навряд чи буде сенс.

The following two tabs change content below. The following two tabs change content below

Без докорів сумління питаю «телефончик» у малознайомих хлопців і дівчат. За тим, щоб перевірити чи зручно кнопка блокування лягає під палець і швидко чи спрацьовує автофокус :) Хотіла б побувати на MWC і вести лайв-блог з гущі подій.

Чим більше циферка перед індексом - тим краще, чи як?
Хоча, може бути, цей ноутбук був розроблений спеціально для лівші?

Читайте нас:

Голосование

Какой раздел вам наиболее интересен?
 
Яндекс.Метрика