Новостной блок

Ходячий робот фирмы «Одетикс»

Это именно тот случай, когда «милого» можно узнать не только по внешнему облику, но и по походке. Ходячий робот фирмы «Одетикс» (США) имеет шесть ног, обеспечивающих ему маневренность, и отличается от множества своих собратьев, предназначенных для работы в опасных зонах (например, на атомных электростанциях или химических производствах), не только конструкцией, но и способностью на ходу изменять свой рост и походку.


Подробнее ...
Главная


Як поміняти відеокарту на ноутбуці

Заміна відеокарти на ноутбуці - один з найбільш частих питань на комп'ютерних форумах.

Заміна відеокарти на ноутбуці - один з найбільш частих питань на комп'ютерних форумах

Заміна відеокарти на ноутбуці буде потрібно рано чи пізно через моральне старіння графічного адаптера або несподіваного виходу з ладу даного модуля. Звичайно, в першому випадку, користувачі з обмеженим бюджетом можуть попрацювати із застарілою моделлю, але що робити, якщо відеокарта взагалі не подає ознак життя? У таких випадках врятувати життя ПК і нерви власників, може тільки нова відеокарта. Одна з найчастіших причин поломок відеоплат - надмірний перегрів ПК, зокрема відеокарти, яка не отримує належного охолодження. Крім того, охолоджуючі вентилятори та решітки можуть забиватися пилом, що перешкоджає нормальній циркуляції повітря. І тут користувачі, дуже часто, стикаються з проблемою цілісної збірки на материнській платі. Сучасні ноутбуки, за традицією оснащуються материнськими платами з видеоадаптерами класу on-board. Знімні ж, (МХМ) зустрічаються дуже рідко.

Знімні ж, (МХМ) зустрічаються дуже рідко

Іншими словами, для заміни відеокарти, користувачам простіше буде пошукати нову материнську плату або новий ПК. Причому останнє, може виявитися більш вигідним в плані фінансової вартості апарату.

Заміна відеокарти на ноутбуці може і не турбуватися, якщо відеоадаптер працює, але з невеликими перебоями. Якщо на вашому дисплеї видається зображення з деякими дефектами, то можна спробувати «прогріти» видеоплату. Така послуга надається в сервісних центрах, після цього відеоадаптер продовжить нормальну роботу, але на невизначений термін. Цілком можливо, що вже через місяць, прогріта відеокарта остаточно вийде з ладу.

Для всіх, хто бажає заощадити на покупці нового відеоадаптера- не рекомендується відвідувати комп'ютерні барахолки. Так як в цьому випадку є ймовірність наштовхнутися на «прогрітий» відеоадаптер і одному Богу відомо скільки йому судилося прослужити. Заміна відеокарти на ноутбуці повинна проводитися тільки з оригінальними запчастинами. Готові графічні модулі можна замовити через спеціальні сервіси, наприклад, через eBay. На жаль відеоадаптери формату МХМ (ті самі які підключається до роз'єму а не впаяні, що повторюся, велика рідкість) занадто дорогі. (Ціни доходять до 15 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян) При покупці адаптера слід бути уважним: деякі відеокарти «заточені» під певний бренд або модель ПК, внаслідок чого за розмірами вона може бути і буде підходити але по охолодженню немає.

На мій погляд, якщо у вас виникли проблеми з відеокартою на ноутбуке- віддайте його в сервісний центр. Можливо після прогріву відеокарта буде служити вам ще дуже довго. Так само в сервісних центрах (але далеко не у всіх) випоюють вбудовану в материнську карту відеокарту (сам чіп) і замінюють на новий. Ця послуга дуже дорога! Простіше замінити материнську плату або купити новий ноутбук. Головне - це стежити за температурою ноутбука, (особливо після того як ви «прогріли» видеоплату) тому, що практично всі поломки відеокарт на ноутбуці відбуваються внаслідок перегріву. Запевняю вас, «прогрітій» видеоплате вистачить 1-2 рази перегрітися, що б остаточно вийти з ладу. Якщо ви відчуваєте що ваш ПК починає перегреваться- слід почистити його. Детальніше про чищення ноутбука ви можете прочитати тут.

Якщо відеокарта вашого ноутбука остаточно вийшла з ладу, і вона розпаяна на материнській платі, слід на мій погляд задуматися про покупку нової материнської плати або про покупку нового ноутбука. Швидше за все заміна чіпа відеокарти на ноутбуці буде коштувати приблизно як материнська плата якщо не дорожче.

Я хочу показати вам 2 відео. У першому відео показано як після прогріву відеокарта ожила, але одному Богу відомо скільки вона буде працювати (Відеокарта з настільного ПК, але суті це не міняє), а в другому йде сама заміна чіпа на відеокарті МХМ (та сама яка від'єднується від мат плати) . Природно що провести заміну чіпа в домашніх умовах без спец обладнання та спец засобів неможливо. Удачі вам!

Звичайно, в першому випадку, користувачі з обмеженим бюджетом можуть попрацювати із застарілою моделлю, але що робити, якщо відеокарта взагалі не подає ознак життя?

Читайте нас:

Голосование

Какой раздел вам наиболее интересен?
 
Яндекс.Метрика