Новостной блок

Ходячий робот фирмы «Одетикс»

Это именно тот случай, когда «милого» можно узнать не только по внешнему облику, но и по походке. Ходячий робот фирмы «Одетикс» (США) имеет шесть ног, обеспечивающих ему маневренность, и отличается от множества своих собратьев, предназначенных для работы в опасных зонах (например, на атомных электростанциях или химических производствах), не только конструкцией, но и способностью на ходу изменять свой рост и походку.


Подробнее ...
Главная


Як перевірити відеокарту: працездатність, температуру, помилки

 1. Ознаки поганої роботи відеокарти
 2. Як перевірити відеокарту на ноутбуці
 3. Як протестувати відеокарту
 4. Вибір програм для тестування
 5. Результати програмного тестування

Необхідність перевірити відеокарту на комп'ютері або ноутбуці може з'явитися в таких випадках:

 • погіршення продуктивності в іграх;
 • артефакти (смуги, брижі, спотворення) на моніторі;
 • придбання нового обладнання з магазину або б / у.

Щоб не звертатися в сервісний центр, можна скористатися спеціальними програмами (стрес-тести), які дозволяють швидко і з максимальною часткою точності виявити всі несправності і оцінити стан графічного процесора. При ретельному огляді також можна помітити пошкодження, що виникли, наприклад, внаслідок недотримання правил перевезення.

Ознаки поганої роботи відеокарти

Основними виробниками графічних карт для ПК і лептопів є MSI, Gigabyte і ASUS. Незалежно від високої якості продукції, що випускається, відеокарта будь-якого з брендів з часом може прийти в непридатність внаслідок постійних перевантажень, недостатнього охолодження або, в найменшій мірі, заводський брак. Типовими ознаками поганої роботи відеокарти є:

 • Зображення на моніторі. Виникнення шумів, горизонтальних або вертикальних ліній, посмикування екрану є першим сигналом, що ваш графічний процесор працює некоректно.
 • Звуки. При включенні комп'ютера або ноутбука можуть виникати характерні звукові сигнали (пищание). Так відеокарта попереджає про те, що незабаром перестане працювати. Також в процесі експлуатації ПК можуть виникати різні звукові дефекти (зациклення звуку, наприклад).
 • Інші ознаки. Різні помилки і проблеми в роботі комп'ютера можуть бути пов'язані з будь-яким комплектуючих, проте відеопристрій працює постійно від включення до виключення ПК. Тому ймовірність його поломки в рази вище. Навіть якщо на екрані якісна картинка, варто провести діагностичне тестування.

Необхідність перевірити відеокарту на комп'ютері або ноутбуці може з'явитися в таких випадках:  погіршення продуктивності в іграх;  артефакти (смуги, брижі, спотворення) на моніторі;  придбання нового обладнання з магазину або б / у

Візуальний огляд на цілісність

У деяких випадках відеокарта може бути несправною через фізичних дефектів. Тому перш, ніж проводити програмні тести, ретельно огляньте її, звернувши особливу увагу на:

 • Стан конденсаторів. Вони виконують функцію згладжування проходить через них електричної напруги і забезпечують безперебійну роботу відеотехніка. Внаслідок частих стрибків напруги конденсатори можуть приходити в непридатність і здуватися, що неминуче призводить до порушень в роботі пристрою. Вони розташовуються на самій платі, тому візуальний огляд не скрутний. Також конденсатори бувають твердотільними і повністю закритими. У сервісному центрі їх працездатність перевіряють за допомогою мультиметра.
 • Тріщини і подряпини. Пошкодження цілісності графічної карти може спричинити за собою вихід з ладу внутрішніх модулів, тому важливо перевірити дискретну відеокарту на ноутбуці або ПК в сервісному центрі. Тріщина на корпусі, наприклад, здатна спровокувати порушення роботи системи охолодження, а без неї відеокарта дуже швидко може згоріти. Також можливі проблеми через скопилася пилу на вентиляторах, які регулюють робочу температуру.

Також можливі проблеми через скопилася пилу на вентиляторах, які регулюють робочу температуру

Усунення несправностей на фізичному рівні, як правило, є досить дорогим процесом. Альтернативою може стати придбання якісного протестированного б / у відеотехніка з гарантією.

Як перевірити відеокарту на ноутбуці

Як перевірити відеокарту на ноутбуці

Щоб перевірити дискретний графічний процесор, можна провести ряд додаткових тестів. Вони відобразять якість комплектуючого при навантаженнях різного ступеня і його реальні функціональні можливості.

Перш, ніж перейти до програмних перевірок, варто оглянути відеокарту візуально. Для цього потрібно зняти задню кришку ноутбука (попередньо вимкнути і відключити від живлення).

«Якщо ви погано розбираєтеся в комп'ютерах і периферії, не варто самостійно розкривати ноутбук. Його пристрій набагато складніше, ніж системного блоку, тому необережне поводження може тільки погіршити ситуацію ».

Подряпини, сколи, патьоки флюсу негативно впливають на роботу пристрою. Якщо виникають проблеми з зображенням (смуги, розлучення і інші артефакти), це також може вказувати на його несправність.

За допомогою спеціальних програм (3DMark, AIDA64) можна перевірити температуру відеокарти, її 3D-характеристики, частоти пам'яті, швидкість обертання вентиляторів і інші важливі специфікації. У разі виникнення видимих ​​проблем, лептоп завжди можна віднести в сервісний центр, де проведуть комплексну і якісну діагностику неполадок.

У разі виникнення видимих ​​проблем, лептоп завжди можна віднести в сервісний центр, де проведуть комплексну і якісну діагностику неполадок

Як протестувати відеокарту

Класичним варіантом перевірки відеотехніка на комп'ютері є проведення стрес-тестів. Вони дозволяють з високою точністю оцінити його продуктивність. Це особливо актуально, якщо ви придбали нову відеокарту і для порівняння перевіряєте свою стару. Також її можна протестувати в інший спосіб. Встановіть і пограйте пару годин в сучасні ігри (The Witcher 3, Battlefield 4, WOT і ін.). Якщо вдалося домогтися комфортних налаштувань графіки і високого FPS, при цьому картинка не смикається і не лага, тоді є підстави вважати, що з відеокартою все в порядку.

Програми і бенчмарки створюють певну графічне навантаження від мінімальної до максимальної за 20-30 хвилин, визначають можливості графічного процесора і всіх його складових. В ході стрес-тесту на перших хвилинах він починає працювати на межі своїх можливостей, зростає температура і збільшується швидкість обертів вентиляторів.

При пасивної системі охолодження (радіатор без кулера) навантаження створює критичні умови для роботи. Наприклад, температура може підніматися до 95-100 градусів, що для багатьох відеокарт є максимальним значенням. Завантаживши і встановивши відповідну програму, ви можете побачити:

 • точну версію своєї відеокарти;
 • середню і максимальну температуру графічного процесора;
 • швидкість обертання кулерів;
 • продуктивність на 2D, 3D-параметрах;
 • працездатність Direct X і інші дані.

Сьогодні також можна перевірити продуктивність відеокарти онлайн за допомогою спеціалізованих сервісів від виробників даного обладнання. Таку можливість надають Nvidia (для лінійки GeForce) і AMD (Radeon). Існують і сторонні сервіси, але до їх використання варто підходити з особливою обережністю.

Вибір програм для тестування

Сьогодні протестувати відеокарту можна різними утилітами, наприклад, FurMark, ATITool, OCCT, 3DMark, AIDA64 і ін. Безкоштовної і найбільш простий для використання вважається AIDA64. Крім якісного стрес-тесту, дану програму використовують як комплексне рішення для поліпшення системи, фізичного спостереження і програмного аналізу на всіх рівнях.

У переліку функцій потрібно вибрати Тест GPGPU. Після цього за цілою низкою критеріїв буде оцінена працездатність і максимальні можливості відеокарти. Потім можна запустити стрес-тест.

«Для більшості ПК і ноутбуків середньої продуктивності достатньо 10 хвилин стрес-тесту. Штучна навантаження змушує працювати відеокарту на межі, а якщо в її роботі є неполадки, тривалий тест може привести до остаточної поломки обладнання ».

Ще однією безкоштовною програмою для ефективного стрес-тесту є FurMark. З її допомогою можна протестувати ігрові відеокарти (з розгоном) і просто з очікувано високою продуктивністю. Перед стартом рекомендується відключити Xtreme burn-in, оскільки ця функція створює сверхнагрузку. Також варто закрити всі відкриті програми та додатки для отримання найбільш точного результату. У разі виявлення несправностей, утиліта повідомить про можливі причини:

 • некоректна настройка;
 • нестабільне / недостатнє електроживлення;
 • проблеми в роботі системи охолодження.

Результати програмного тестування

Справність відеокарти оцінюється виходячи з результатів стрес-тесту. Можна зробити висновок, що вона в порядку, якщо в ході перевірок не виявлено ніяких проблем (багів, зависань, перезавантажень ПК) і в цілому випробування графічної навантаженням пройдено з плавною картинкою (без спалахів і спотворень). Таке відео пристрій немає необхідності додатково перевіряти в сервісному центрі.

Також показником нормальної працездатності відеокарти є температура. Середні показники повинні коливатися на рівні 60-70 градусів з періодичним підвищенням до 80-85. Якщо в процесі тестування більшу частину часу температура обладнання перевищувала 80 градусів, то, швидше за все, у неї низька продуктивність і проблеми з охолодженням або термопастой (актуально для ноутбуків).

Скориставшись рекомендаціями по тестуванню графічного пристрою на працездатність, можна впевнено приступати до вибору комплектуючих. Інтернет-магазин «KOROB» дає можливість своїм клієнтам купити відеокарту бу у відмінному стані. На сайті представлений широкий асортимент старих деталей для ПК і ноутбуків, всі товарні позиції перед реалізацією проходять перевірку і повністю готові до подальшої продуктивної роботи вже на вашому пристрої.

Категории

Новости

Арт терапия для женщин
Арттерапия (лат. ars — искусство, греч. therapeia — лечение) представляет собой методику лечения при помощи художественного творчества. Арттерапия сегодня считается одним из наиболее мягких, но эффективных

Что делать в компьютере когда скучно видео
Наша компания начала выпуск опытных образцов продукции. Ее производство связано с применением контактной сварки. Если сама сварка была разработана нашими инженерами, то механические приводы нужно разрабатывать

Мобильный шиномонтаж
Выездной шиномонтаж, он же мобильный, передвижной шиномонтаж – это передвижной пост шиномонтажной мастерской, оснащённый всем нужным оборудованием для проведения всех шиномонтажных работ. За последние

Где купить смартфон из Китая
Я долго искал телефон себе и жене и никогда не думал, что буду выбирать смартфоны из китая. Но не прогадал, заказал жене Meizu Pro 6 Plus 64Gb, а себе такой же, только с памятью 128Gb. Довольный как

Чистка ноутбуков
Чтоб провести очистку верно и не разрушить устройство, необходимо осознать, что конкретно в ней нуждается. В работе каждого современного компьютера задействован микропроцессор из кремния. Его можно сопоставить

Преобразователь частоты
Частотный асинхронный преобразователь частоты служит для преобразования сетевого трёхфазного либо однофазового переменного тока частотой 50 (60) Гц в трёхфазный либо однофазовый ток, частотой от 1 Гц

Автосервис киев
На этой страничке вы сможете безвозмездно скачать либо прочесть бизнес-план автосервис киева. Используя предложенный эталон бизнес-плана в качестве готового шаблона, вы можете без особенного труда составить

Об известных узбекских музыкантах
Музыкальная культура многообразна и многогранна. Различные музыкальные стили и направления имеют своих поклонников, независимо от возраста, гендерной и национальной принадлежности. Известный в Узбекистане

Где заказать установку систем безопасности
Современные системы безопасности достаточно работают эффективно и позволяют сохранить имущество от хищения и прочих неприятностей, а так же обеспечивают неприкосновенность личности. Но, сама по себе

Купить электрошокер
Электрошокеры-дубинки превосходят другие типы купить электрошокеров по мощности разряда, вольтажу и поражающему эффекту. Это уже не совершенно орудие самообороны, а быстрее нелетальное штатское орудие

 
Яндекс.Метрика