Новостной блок

Ходячий робот фирмы «Одетикс»

Это именно тот случай, когда «милого» можно узнать не только по внешнему облику, но и по походке. Ходячий робот фирмы «Одетикс» (США) имеет шесть ног, обеспечивающих ему маневренность, и отличается от множества своих собратьев, предназначенных для работы в опасных зонах (например, на атомных электростанциях или химических производствах), не только конструкцией, но и способностью на ходу изменять свой рост и походку.


Подробнее ...
Главная


Як переключитися на дискретну відеокарту в ноутбуці

  1. функції відеоадаптера
  2. Перемикання між відеоадаптерами
  3. У диспетчері пристроїв
  4. В BIOS
  5. За допомогою спеціалізованих програм
  6. замість післямови

при виборі ноутбука один з основних параметрів, на який звертають увагу користувачі - наявність дискретної відеокарти. З цим пристроєм продуктивність девайса суттєво збільшується, проте і вбудована відеокарта також має переваги. Давайте розглянемо, як перемикатися між відеокартами на ноутбуці, і в яких ситуаціях краще використовувати кожну з них.

Зміст статті:

функції відеоадаптера

Відеокарта є досить важливим елементом апаратної начинки комп'ютера, вона відповідає за продуктивність його графіки. Однак висока графічна продуктивність призводить і до збільшення споживання електроенергії, що дуже актуально для збільшення часу автономної роботи ноутбука.

Саме тому на лептопах присутні дві відеокарти - дискретна і вбудована. Остання являє собою просто чіп на материнській платі або вбудоване в процесор пристрій. Головна її перевага - низьке енергоспоживання. Дискретна ж відеокарта підключається на окремий слот і споживає набагато більше енергії при розширених графічних можливостях.

Перемикання між відеоадаптерами

Якщо на вашому ноутбуці встановлено дві відеокарти, то ви можете легко перемикатися між ними. Розглянемо кілька способів перемикання.

У диспетчері пристроїв

Можливість переключитися на іншу відеокарту мається на системних інструментах Windows. відкриваємо диспетчер пристроїв і переходимо в розділ «Відеоадаптери». Клацаємо правою кнопкою по непотрібному в даний момент адаптера і в контекстному меню вибираємо "Відключити".

В BIOS

Опція перемикання між відеокартами в більшості випадків присутня і в BIOS. При завантаженні комп'ютера заходимо в налаштування BIOS (UEFI) і шукаємо там розділ «Peripherals» (в залежності від вашої моделі комп'ютера це може бути розділ «Config» або «Advanced»).

Самі параметри будуть відрізнятися для кожного конкретного випадку, уважно читайте, що ви робите.

За допомогою спеціалізованих програм

Разом з драйверами для дискретних відеокарт від виробників додатково встановлюються фірмові утиліти, які зазвичай можна знайти в області повідомлень Windows. На нашому ринку присутні два типи відеокарт, програмне забезпечення для яких відрізняється:

NVIDIA. Додатковими налаштуваннями адаптера управляє утиліта NVIDIA Control Center. Після запуску програми переходимо до пункту «Управління параметрами 3D», де вибираємо вкладку «Програмні настройки». Тиснемо кнопку «Додати» і вибираємо необхідний програмний файл, по запуску якого буде відбуватися перемикання на дискретний адаптер.

Тиснемо кнопку «Додати» і вибираємо необхідний програмний файл, по запуску якого буде відбуватися перемикання на дискретний адаптер

Radeon / AMD (процесор Intel). За настройки відеокарти AMD відповідає програма Catalyst Control Center. У ній нам знадобиться перейти в розділ «Харчування», де вибрати пункт «Перемикані графічні адаптери». Далі в розділі «Інші додатки» вибираємо програму, яка буде запускатися з іншою картою.

Далі в розділі «Інші додатки» вибираємо програму, яка буде запускатися з іншою картою

Radeon / AMD (процесор AMD). З даними адаптером працюємо утиліта AMD VISION. Тут в розділі «Продуктивність» ми можемо управляти включенням / виключенням опції Dual Graphics.

Тут в розділі «Продуктивність» ми можемо управляти включенням / виключенням опції Dual Graphics

замість післямови

Якщо ваш комп'ютер має дві відеокарти, переключитися між ними можна досить просто. Правильне і своєчасне застосування даної опції зможе значно збільшити час автономної роботи ноутбука.

поділіться з друзями:

Читайте нас:

Голосование

Какой раздел вам наиболее интересен?
 
Яндекс.Метрика