Новостной блок

Ходячий робот фирмы «Одетикс»

Это именно тот случай, когда «милого» можно узнать не только по внешнему облику, но и по походке. Ходячий робот фирмы «Одетикс» (США) имеет шесть ног, обеспечивающих ему маневренность, и отличается от множества своих собратьев, предназначенных для работы в опасных зонах (например, на атомных электростанциях или химических производствах), не только конструкцией, но и способностью на ходу изменять свой рост и походку.


Подробнее ...
Главная


Як натиснути Win + R

Використання клавіатури для виклику тих чи інших сервісів - ідея не нова. Вона застосовується як на рівні самої операційної системи, так і в окремих програмах з віконним інтерфейсом. Зазвичай з цією метою задіють не одну якусь клавішу, а відразу декілька. Причина цього зрозуміла - поодинокі натискання клавіш можуть входити в сам цикл роботи з програмою.

Наприклад, при наборі тексту в текстовому редакторі ви не можете використовувати жодну з буквено-цифрових кнопок клавіатури для звернення до пунктів меню редактора, так як з їх допомогою ви набираєте сам текст. Аналогічна ситуація виникає і в інших додатках з текстовим введенням. Тому розумніше призначати пунктам меню так звані клавіатурні комбінації - дві або кілька кожне натискання клавіш, одночасно.

Операційна система використовує ту ж ідею Операційна система використовує ту ж ідею. Існує величезний перелік таких комбінацій. Наприклад, для закриття поточного вікна можна скористатися поєднанням «Alt» + «F4», а для запуску «Диспетчера завдань» комбінацію з відразу трьох кнопок «Ctrl» + «Alt» + «Del». Перерахувати всі можливі альтернативи в рамках однієї невеличкої замітки важко. Для цього довелося б набирати невидимим оку шрифтом, так їх багато.

А ось поговорити про одну з них варто. Це комбінація «Win» + «R», що виводить на екран віконце «Виконати». Призначення цього вікна - надати користувачеві інтерфейс для введення одиночних команд операційній системі. Звичайно, те ж саме можна зробити і в консолі, але для введення саме одиночних команд це буде марнотратною тратою сил і часу. Функціонує віконце за наступною схемою: ви викликаєте його на екран, вводите ім'я команди в спеціальне поле і тиснете на «Enter». Команда виконується, віконце закривається.

Кнопка «Win» на клавіатурі стоїть дещо окремо від інших клавіш. На відміну від них вона маркована не символ, а стилізованим зображенням віконця - символом самої Windows.

Знаходиться вона в лівій частині клавіатури, відразу між кнопками «Ctrl» і «Alt». Не зайвим буде провести деякий екскурс в історію цього органу управління. Справа в тому, що кнопка «Win» далеко не завжди красувалася на своєму місці. На старих клавіатурах, випущених до появи ОС Windows, її не було і бути не могло.

Приблизна дата її народження - середина 90-го року, коли виробники обладнання почали активно підтримувати Microsoft у всіх її починаннях, усвідомивши перспективність її нової операційної системи. Поширення 95-ї версії йшло повним ходом. Нова Вісь завоювала світ, потіснивши все аналогічні розробки. Потрібно сказати, що не MS є родоначальницею сучасного графічного інтерфейсу, він з'явився ще в 75-у, на машині Xerox. Однак в ті часи підтримка графіки коштувала дуже дорого, і час персональних комп'ютерів ще не настав.

Одними клавіша «Win» була прийнята дуже прихильно (наприклад, компанією Intel, фактично яка вимагала від виробників клавіатур її наявності), іншими, навпаки, прохолодно. Деякі лептопи IBM не містили цього об'єкта на своїй клавіатурі. Положення клавіші теж не стандартизовано, що не стандартизована і її піктограма.

Окремі найбільші виробники ноутбуків під Linux наносять на її поверхня не вікно, а зображення пінгвіна. Причому функція її при цьому не змінюється. Відв'язана від ідеології Windows, дана клавіша може мати й інші назви. Наприклад, «Meta», «Compose» або «Super». Закінчимо огляд питання зазначенням на різні можливості використання. Перелік клавіатурних комбінацій за участю «Win» можна відшукати на її сторінці в Вікіпедії: https://ru.wikipedia.org/wiki/Windows_(Клавиша) .

Оскільки ми розглядаємо конкретне поєднання «Win» + «R» - буде не зайвим дати посилання на деякі, найбільш часто використовувані з віконцем «Виконати» команди Оскільки ми розглядаємо конкретне поєднання «Win» + «R» - буде не зайвим дати посилання на деякі, найбільш часто використовувані з віконцем «Виконати» команди. Перш ніж натискати що-небудь, зайдіть на цю сторінку: http://www.chaynikam.info/win+r-komandi.html - ви почерпнете багато нового. На цьому наша розповідь про те, як одночасно натиснути «Win» і «R», закінчений.

Читайте нас:

Голосование

Какой раздел вам наиболее интересен?
 
Яндекс.Метрика