Новостной блок

Ходячий робот фирмы «Одетикс»

Это именно тот случай, когда «милого» можно узнать не только по внешнему облику, но и по походке. Ходячий робот фирмы «Одетикс» (США) имеет шесть ног, обеспечивающих ему маневренность, и отличается от множества своих собратьев, предназначенных для работы в опасных зонах (например, на атомных электростанциях или химических производствах), не только конструкцией, но и способностью на ходу изменять свой рост и походку.


Подробнее ...
Главная


Як вибрати ноутбук

  1. З чого варто почати?
  2. Маст-хев для будь-якого ноутбука
  3. Тип процесора
  4. Накопичувач: HDD або SSD?
  5. Оперативна пам'ять: скільки Гб?
  6. Дисплей: Full HD
  7. Відкрите NVIDIA GeForce
  8. Роз'єми і порти
  9. Операційна система
  10. Опції, без яких можна прожити

Ноутбук - це не та покупка, яку ми робимо кожен день. Тому, коли до нього доходять руки, не дивно, що нам хочеться вибрати модель краще. Щоб, як мінімум в найближчих пару років абсолютно не паритися з приводу того, що він пригальмовує або застарів. Ми вирішили допомогти вам з цим непростим вибором і підібрали ряд критеріїв, які дозволять вам точно не прогадати з лептопом.

З чого варто почати?

Перш за все, вам потрібно буде визначитися, чого ви хочете від майбутнього ноутбука. Чи будете ви його використовувати тільки для роботи? Або для перегляду фільмів? Або, можливо, захочете встановити на нього гри?

Залежно від мети, з якою ви його купуєте, будуть варіюватися і технічні характеристики. Відповідно, ігровим ноутбуків знадобиться потужна відеокарта, хороший процесор і великий об'єм оперативної пам'яті. Для звичайних робочих "конячок" підійдуть простіші моделі, з менш вибагливими параметрами.

Також, якщо ви плануєте часто пересуватися з ним (наприклад, від будинку до офісу, або ж брати його з собою в поїздки), то має сенс звернути увагу на ергономічність ноутбука. Правда, більш компактні, ультратонкі моделі і коштують, найчастіше, дорожче. Зате в них зазвичай застосовуються енергозберігаючі технології, що дозволяє не тільки довше працювати від однієї зарядки, але і менше грітися.

Головне, при виборі, не «перебрати" з побажаннями - це може вилитися не тільки в круглу суму, але і в купу непотрібних параметрів, якими ви потім не будете користуватися. Тим більше, на сьогоднішній день більшість онлайн-магазинів техніки істотно спрощує вам це завдання на початковому етапі. Ви можете додати для порівняння кілька моделей, що дозволить вам не розгубитися при вигляді великого асортименту і підібрати саме те, що потрібно.

Маст-хев для будь-якого ноутбука

Отже, припустимо, ви вже помітили відповідну модель - залишилося зазирнути їй всередину і зрозуміти, що важливо, а без чого цілком можна обійтися.

Тип процесора


Почати, безумовно, варто з самого серця - процесора. Частина ноутбуків оснащена процесорами від AMD, однак, ми рекомендуємо вам все ж віддати перевагу Intel. Для завзятих геймерів оптимальними рішеннями будуть Core i5 або Core i7 сьомого покоління. Тим більше, що ці процесори підходять і для фото- та відеоредакторів. Однак, якщо ви не плануєте грати на ньому ні в що складніше пасьянсів, то краще вибрати п'яте чи шосте покоління цих же процесорів. Так ви отримаєте хороший процесор за меншу вартість.

Накопичувач: HDD або SSD?


Кілька років тому на зміну жорстких дисків (HDD) прийшли твердотільні накопичувачі (SSD). Добре це чи погано? І чи варто віддати перевагу SSD? Нехай за нас скажуть цифри:

  • Google Chrome завантажується на SSD за 1,1 секунди (у порівнянні з 14 секундами на HDD);

  • Microsoft Word 2016 року запуститься через 1,8 секунди (проти 31,9 секунд);

  • Microsoft Excel 2016 року теж запрацює через 1,8 секунди (на відміну від 19,9 секунд).

Оперативна пам'ять: скільки Гб?

Тут варто згадати, для чого вам потрібен ноутбук. Якщо для ігор - то тут і 16 Гб може бути мало. Для роботи з документами цілком вистачить і 4 Гб. Але, все ж, ми б радили вибрати проміжний варіант з 8 Гб "під капотом" - адже той же Google Chrome дуже любить їсти багато пам'яті. А ви ж хочете, щоб ваш ноутбук літав навіть з мільйоном відкритих вкладок, правда?

Дисплей: Full HD


По-перше, це якість зображення (і улюблені фото з фільмами будуть сприйматися зовсім по-іншому). Плюс, навіть на невеликій відстані від очей, пікселі на Full HD дисплеї непомітні. По-друге, чим вище дозвіл екрана, тим новіше технології використовують при його виробництві. Відповідно, ви отримуєте кращі характеристики матриці в порівнянні з дисплеями простіше.

До речі, зробимо тут невелику обмовку: якщо вам хтось скаже, що вам терміново потрібно дозвіл екрана QHD або Ultra HD - не ведіться. Вам просто намагаються продати ноутбук дорожче. Фішка в тому, що людське око не здатен помітити відчутної різниці між Full HD і дозволами вище, а це означає, що ви просто переплатите за опцію, яку навіть не помітите. Ну і, крім того, такі дисплеї споживають значно більше ресурсів, а значить будуть сповільнювати швидкодію ноутбука і витрачати заряд батареї понад норму.

Відкрите NVIDIA GeForce


Аналогічно, як і при виборі процесора, тут потрібно враховувати кінцеву мету використання ноутбука. Якщо ви будете багато грати на ньому, причому в онлайн ігри на зразок Dota2, World of Tanks і інші - тоді вам однозначно знадобиться одна з найпотужніших відеокарт. В даному випадку ми б радили звернути увагу на відеокарти GeForce GTX 1050, 1050 Ti, 1060, 1070, 1080 або 1080 Ti. Якщо ж в пріоритеті для вас - робота з MS Office і серфінг в інтернеті - то і відеокарта може бути простіше - наприклад, та ж GeForce GTX але 9 або більш раннього покоління.

Роз'єми і порти


Поки, на жаль, бездротові технології або занадто дорогі, або взагалі недоступні, краще запастися максимальною кількістю USB портів. Так вам не доведеться відключати мишку, щоб підключити принтер або проектор і т.д. Звичайно, в ідеалі було б добре мати окремі роз'єми і під зовнішні монітори, екрани, проектори (той же HDMI, наприклад). Але, якщо без них, то хоча б щоб у вас в запасі було кілька вільних USB портів. Плюс, як ми раніше вже нагадували, з появою стандарту USB 3.1, в наше життя прийшов роз'єм Type-C . Тому непогано звернути увагу і на його наявність - цілком ймовірно, що в доступному для огляду майбутньому він витіснить стандартні USB порти.

Операційна система


Не секрет, що більшість лептопів поставляються з готовою операційною системою. І тут виникає дилема: або взяти ноутбук дешевше і звикати до Linux (а потім рано чи пізно плюнути і встановити неофіційну Windows). Або все ж трохи доплатити і отримати ліцензійну Windows відразу з коробки. Тим більше, Windows 10 чим далі, тим більше доводить, що Microsoft добре потрудився над нею заради нашого з вами зручності.

Опції, без яких можна прожити

Ну і, наостанок, крім корисних властивостей, хочемо попередити вас: не все те круто, що так подається. Це стосується, наприклад, клавіатур з підсвічуванням, 32 і більше Гб оперативки, сенсорних дисплеїв і сканерів відбитків пальців. Частина з цих опцій можна назвати нічим іншим, крім як вдалим маркетинговим ходом. Якщо ж замислитися - користі від них небагато. Хіба що ви знайдете тисячі одна причину, навіщо вам 32 Гб оперативної пам'яті.

Сподіваємося, що ці поради допоможуть вам визначитися з вибором ноутбука вашої мрії і бажаємо вам вдалих покупок!

Перед багатьма періодично постає питання: "Як вибрати хороший надійний ноутбук?" Дана стаття, як якесь міні керівництво для тих, хто хоче знайти свій ідеальний ноутбук і отримати все необхідне, не переплачуючи за зайве.



З чого варто почати?
Оперативна пам'ять: скільки Гб?
З чого варто почати?
Чи будете ви його використовувати тільки для роботи?
Або для перегляду фільмів?
Або, можливо, захочете встановити на нього гри?
Накопичувач: HDD або SSD?
Добре це чи погано?
І чи варто віддати перевагу SSD?
Оперативна пам'ять: скільки Гб?

Читайте нас:

Голосование

Какой раздел вам наиболее интересен?
 
Яндекс.Метрика