Новостной блок

Ходячий робот фирмы «Одетикс»

Это именно тот случай, когда «милого» можно узнать не только по внешнему облику, но и по походке. Ходячий робот фирмы «Одетикс» (США) имеет шесть ног, обеспечивающих ему маневренность, и отличается от множества своих собратьев, предназначенных для работы в опасных зонах (например, на атомных электростанциях или химических производствах), не только конструкцией, но и способностью на ходу изменять свой рост и походку.


Подробнее ...
Главная


Як вибрати ноутбук для навчання студенту: характеристики, особливості, рекомендації

  1. Особливості ноутбуків для студентів
  2. Характеристики
  3. Переваги бюджетних моделей
  4. Кращий вибір
  5. Ноутбуки до 30 тис. Рублів
  6. Ноутбуки до 40 тис. Рублів
  7. Ноутбуки до 50 тис. Рублів
  8. висновок
Коротко про головне

Ми не поділяли процес вибору ноутбука для окремих категорій студентів: хлопців і дівчат, учнів технічних спеціальностей, представників соціальних і гуманітарних наук. В кінцевому підсумку вибір у них зводиться до одних і тих же особливостей: надійність, продуктивність, компактність.

Dell Inspiron 3558-5247

Dell Inspiron 3558-5247 - ноутбук, який задовольнить запити будь-якого користувача по співвідношенню ціна / якість, оскільки він володіє середніми технічними характеристиками і коштує дешево. Але обмежений час роботи до 5 годин не дозволить його використовувати протягом усього дня.

Lenovo IdeaPad 310-15ISK (80SM00QNRK)

Якщо потрібно пристрій, яким можна буде користуватися протягом декількох років без необхідності оновлювати комплектуючі, краще купити Lenovo IdeaPad 310-15ISK (80SM00QNRK) . Він побудований на процесорі Intel i3 Skylake і при цьому його вартість більш ніж доступна.

Dell Vostro 5459-1894

ноутбук Dell Vostro 5459-1894 підійде для навчання, а також ігор на середніх налаштуваннях. До того ж автономне час роботи (до 10 годин) робить його незамінним помічником для роботи на парах навіть з самими вимогливими завданнями.

Щоб студент міг повноцінно отримувати освіту, йому в обов'язковому порядку потрібний під рукою комп'ютер. Але через те, що системні блоки громіздкі, оптимальний варіант - придбати ноутбук.

Сучасні виробники пропонують різноманітні моделі, але не кожен знає як вибрати ноутбук для навчання студенту, щоб він повністю відповідав його запитам. Але ми допоможе в цьому розібратися.

Особливості ноутбуків для студентів

Такі моделі повинні відповідати декільком вимогам.

  1. Продуктивність. Щоб студент міг запустити будь-які програми, навіть ті, які вимагають значних ресурсів від техніки.
  2. Компактність. Нерідко ноутбуки беруть на пари. А якщо до навчального закладу далеко добиратися, важливо, щоб гаджет не заважав в дорозі.
  3. Легкість. Забезпечує вільне пересування користувача в будь-який час в будь-якому місці.
  4. Надійність. Дозволить не переживати, що при пошкодженні пристрою під час поїздки на ньому пропаде збережена інформація (курсова, звіт та ін.).

Якщо ж ви вирішили придбати ноутбук для дому, як це зробити, описано в статті « Недорогий, але якісний, або як не помилитися з вибором ноутбука ».

Характеристики

Вибір ноутбука - справа індивідуальна, тому що кожен студент вибирає для себе найбільш важливі характеристики: кому-то краще продуктивність для того, щоб грати в сучасні ігри і при цьому працювати з «важкими» науковими програмами і додатками, а для кого-то підійде модель з невеликим екраном для запису лекцій.

Тому необхідно знати, на які характеристики звернути увагу при покупці нового ноутбука для навчання.

дисплей

Від розміру дисплея залежать габарити ноутбука. Зараз можна зустріти моделі з діагоналлю екрана 13-17 дюймів і роздільною здатністю до 3840 × 2160 пікселів. Стандартний показник - діагональ екрану 15,6 дюйма при дозволі 1366х750 або 1920х1080 пікселів. Чим вище дозвіл, тим чіткіше буде картинка.

Особливу увагу приділіть матриці екрана. Недорогі моделі обладнані матрицею TN, яка коштує дешевше, але має менші, у порівнянні з IPS-матрицею, показники передачі кольору і якості картинки. Але завдяки тому, що сучасні виробники навчилися робити якісні дисплеї за доступною вартості, можна придбати ноутбук з бюджетного сегменту з відмінним екраном.

процесор

Процесор - «серце» ноутбука. Він безпосередньо впливає на продуктивність пристрою. Тому необхідно купувати модель з потужним процесором, яка зможе працювати з «важкими» програмами і іграми.

На сьогоднішній день в цьому сегменті немає рівних дво- і чотирьохядерним процесорам Intel i3, i5 і i7, призначених для мобільних платформ. Вони впораються з будь-якого поставленого завдання.

Процесори AMD в основному встановлюються на бюджетні моделі, які підходять для серфінгу в інтернеті і роботи з мультимедіа, оскільки у них потужне вбудоване графічне ядро.

Детальніше про те, як відрізняються процесори, ви зможете прочитати в статті « Як правильно підібрати процесор для комп'ютера ».

відеокарта

У ноутбуках використовуються два типи відеокарт: дискретна і інтегрована в процесор. Вбудована відеокарта менш продуктивна, але вона дозволяє знизити вартість пристрою на кілька тисяч рублів. Але студенту потрібен потужний і продуктивний ноутбук, який прослужить йому не один рік. Тому краще вибирати модель з дискретною відеокартою.

Графічні процесори бувають виробництва NVIDIA і ATI (Radeon). Як і у випадку з відеокартами для стаціонарних ПК віддавайте перевагу моделям від NVIDIA, які значніше продуктивніше конкурентів.

Дізнатися про те, яка відеокарта використовується в ноутбуці, можна на сайті виробника пристрою. Або ж за допомогою одного із способів, описаних в статті « Дізнаємося модель відеокарти на ноутбуці: огляд методів ».

пам'ять

У ноутбуках, як і комп'ютерах, використовується два типи пам'яті: постійна (ROM) і оперативна (RAM).

Мінімальний розмір оперативної пам'яті, якої повинен бути обладнані ноутбук, 4-8 Гб. Якщо пристрій буде використовуватися для виконання складних завдань, тоді знадобиться модель з 8-16 Гб RAM.

Внутрішній накопичувач може бути HDD або SSD, або ж їх комбінація. Бажано, щоб на ноутбуку був встановлений твердотільний накопичувач - це збільшить продуктивність гаджета в цілому. Але якщо його не буде - це не вплине на ефективність використання пристрою.

Про те, як підібрати твердотільний диск, написано в статті « Вибираємо SSD диск для комп'ютера ».

Обсяг внутрішнього сховища повинен бути таким, щоб його вистачало для зберігання всіх даних студента. Якщо взяти до уваги, що під час навчання накопичується величезна кількість інформації, вибирайте ноутбук з об'ємом ROM 500 Гб і більше.

Час автономної роботи

Оскільки для студента важлива мобільність і не завжди у нього є можливість підключити ноутбук до розетки, необхідно вибирати пристрій з великим автономним часом роботи. Цей параметр в обов'язковому порядку вказується в описі до моделі.

інші характеристики

Зверніть увагу на роз'єми, які є у ноутбука. Подумайте, які з них будуть використовуватися в роботі, і вибирайте модель відповідно до цих вимог.

Переваги бюджетних моделей

Зараз існує величезна кількість виробників, що випускають ноутбуки. Завдяки високій конкуренції на ринку з'являються якісні та потужні моделі за доступною вартості. Тому кожен студент підбере для себе той пристрій, що його влаштовує.

Кращий вибір

Щоб було легше орієнтуватися у виборі ноутбука для студента, ми умовно розділили їх на 3 категорії: до 30, до 40 і до 50 тисяч рублів. Більш дорогий ноутбук для навчання купувати не має сенсу, оскільки він не буде використовуватися на 100%.

Якщо ви так не вважаєте, купите модель, яку вважаєте за потрібну, яка повністю задовольнить всі ваші запити.

Ноутбуки до 30 тис. Рублів

Dell Inspiron 3558-5247 Кращий вибір!

Ціна: 29 500 р.

Наявність передвстановленою Windows 10 Home і процесора Intel Core i3 5-го покоління роблять пристрій універсальним для навчання і використання вдома. Але обмеження на функціональність накладає інтегрована графічна відеокарта.

Обсягу пам'яті (RAM і внутрішнього накопичувача) на Dell Inspiron 3558-5247 вистачить для нормальної і продуктивної роботи. Крім цього, в ноутбуці є DVD-ROM привід і камера з роздільною здатністю 1 Мп.

HP 250 G4 (T6P96ES)

Ціна: 26 000 р.

Головна перевага ноутбука - процесор Intel Core i3 четвертого покоління, який з легкістю впорається з обробкою складної інформації. Поряд з 4 Гб RAM і внутрішнім накопичувачем на 500 Гб цього буде достатньо для роботи з будь-якими офісними додатками.

Поряд з 4 Гб RAM і внутрішнім накопичувачем на 500 Гб цього буде достатньо для роботи з будь-якими офісними додатками

Але через те, що пристрій не має дискретної відеокарти, продуктивності ноутбука не вистачить для виконання певних завдань. Крім цього, HP 250 G4 (T6P96ES) має низький дозвіл камери, тому спілкуватися по відеозв'язку буде проблематично.

Відсутність активного охолодження робить ноутбук тихим, але при цьому він може перегріватися при виконанні складних операцій. Ще одна неприємна особливість - TFT матриця, яка має невеликі кути огляду. Але цей недолік проявляється індивідуально.

Dell Inspiron 3542-7623

Ціна: 30 000 р.

При низькій вартості ноутбук має встановлену Window 10 Home, тому має переваги будь-якого сучасного комп'ютера. Наявність процесора Intel Core i3 забезпечить високу швидкість роботи пристрою, не дивлячись на те, що він відноситься до 4-го покоління.

Наявність процесора Intel Core i3 забезпечить високу швидкість роботи пристрою, не дивлячись на те, що він відноситься до 4-го покоління

У той же час вбудована графіка не дозволить повноцінно розкрити можливості ноутбука, але завдяки їй ціна Dell Inspiron 3542-7623 більш ніж прийнятна.

Модель має вбудований DVD-ROM, камеру на 1 Мп і Bluetooth модуль, але при цьому невеликий період автономної роботи. Що стосується дисплея - його якість можна визначити суто індивідуально, залежно від власних уподобань.

Ноутбуки до 40 тис. Рублів

Lenovo IdeaPad 310-15ISK Кращий вибір!

Ціна: 34 000 р.

Ноутбук побудований на основі процесора Intel Core i3. Він має високу продуктивність завдяки тому, що процесор відноситься до 6-го покоління Skylake, під яке розроблялася Windows 10, встановлена ​​на цій моделі.

4 Гб RAM з високою частотою роботи і дискретна відеокарта GeForce 920MX з 2Гб пам'яті забезпечують високу продуктивність навіть в среднесложних завданнях.

Модель має одну камеру на 1 Мп (невелике дозвіл для цього цінового сегмента) і два мікрофони.

Lenovo IdeaPad G5080 (80E5029QRK)

Ціна: 35 000 р.

Незважаючи на досить високу вартість пристрою з «коробки» воно комплектується встановленою Windows 8.1. Оновитися до Windows 10 безкоштовно вже не можна - термін пільгового періоду закінчено. При цьому процесор Intel Core i5 з низьким виділенням тепла зможе без проблем відтворити навіть найскладніші програми.

Модель має дискретну відеокарту AMD Radeon R5 M330 з 2Гб пам'яті і 4 Гб RAM з частотою роботи 1600 МГц, що може обмежити продуктивність пристрою в різних іграх і програмах, що вимагають значних обчислювальних ресурсів. Але трапляється таке рідко. Наявність HDD диска на 1 Тб дозволить зберегти всю інформацію, яка потрібна користувачеві.

HP 15-ac134ur P0U13EA

Ціна: 40 000 р.

Попередньо встановлено Windows 10 Home і процесор Intel Core i5 4-го покоління поряд з 4 Гб RAM забезпечують високу швидкість роботи пристрою, в тому числі навіть при роботі з «важкими» програмами. Але обмежуючим фактором виступає інтегрована відеокарта.

Але обмежуючим фактором виступає інтегрована відеокарта

Внутрішній накопичувач має обсяг 500 Гб, що для цієї цінової категорії мало. При цьому розробники встановили на модель камеру з роздільною здатністю 2 Мп, яка дозволить спілкуватися по відеозв'язку без будь-яких незручностей.

Час автономної роботи - до 5 годин, чого може не вистачити, якщо активно використовувати ноутбук для роботи або на лекціях. При цьому доступ до портів RAM і жорсткого диска для модернізації ноутбука дуже простий.

Ноутбуки до 50 тис. Рублів

Dell Vostro 5459-1894 Кращий вибір!

Ціна: 50 000 р.

Для кого-то діагональ екрану в 14 дюймів і відсутність цифрового блоку клавіатури будуть істотним мінусом. Але до цього недоліку звикаєш швидко. А завдяки технічним характеристикам, стильному дизайну і компактним розмірам ноутбук стане незамінним помічником у навчанні, вдома і підійде навіть для ігор.

Але все ж якість картинки може трохи не відповідати очікуванням через дозвіл екрана 1366х768 пікселів. У той же час автономної роботи пристрою «доходить» до 10 годин, чого цілком достатньо для студента, який бере ноутбук в університет.

До недоліків також можна віднести камеру з роздільною здатністю 1 Мп і невеликий за обсягом внутрішній накопичувач в 500 Гб.

Lenovo IdeaPad 310 (80SM00QFRK)

Ціна: 43 000 р.

Ноутбук має високу якість екрану, а поряд з відмінними технічними характеристиками (процесор Intel i5 6-го покоління, 4 Гб RAM DDR4, 500 Гб внутрішній накопичувач). Крім цього, дискретна відеокарта GeForce 920MX з 2Гб пам'яті забезпечує високу продуктивність навіть в складних додатках.

При створенні корпусу використовувався як пластик, так і алюміній, завдяки чому модель вийшла не тільки стильним, але й надійною. Але в той же час вона має камеру з роздільною здатністю в 1 Мп, якої явно недостатньо для цього цінового сегмента. Крім цього, невисокий дозвіл екрана не дозволить повною мірою насолодитися якістю картинки або ж повноцінно працювати з відеоредакторами.

ASUS X541UV-XO241T

Ціна: 43 000 р.

Тонкий і продуктивний ноутбук, який можна носити з собою на пари і працювати з ним вдома. До переваг моделі відноситься 8 Гб RAM, яку можна розширити до 16 Гб, процесор Intel i5 6-го покоління і дискретна відеокарта NVIDIA.

До переваг моделі відноситься 8 Гб RAM, яку можна розширити до 16 Гб, процесор Intel i5 6-го покоління і дискретна відеокарта NVIDIA

Але при цьому розробники заощадили на камері, яка має дозвіл всього 0,3 Мп, чого явно не вистачає для повноцінної роботи з ноутбуком. Крім цього, пристрій має всього 2 стандартних USB порту, але 1 роз'єм USB 3.1 Type C.

При створенні корпусу використовувався пластик і алюміній, завдяки чому ASUS X541UV-XO241T вийшов надійним і стильним.

висновок

Може замість ноутбука купити стаціонарний ПК?

Якщо під час навчання ви не будете всюди носити з собою ноутбук, тоді купите стаціонарний комп'ютер. Але при необхідності ви не зможете скористатися всіма перевагами, які має ноутбук: мобільність, компактність і висока продуктивність.

Чому не варто купувати дорогий ноутбук для навчання?

Ми не сказали, що не варто купувати дорогий ноутбук для навчання. Ви можете це зробити, якщо у вас є кошти. Але навряд чи він буде використовуватися по максимуму під час роботи з програмами і додатками. Надпродуктивні пристрої призначені для запуску сучасних ігор.

Я знайшов іншу модель зі схожими параметрами, але від іншого виробника. У чому різниця?

У виробника. Більшість моделей одного і того ж сегмента від різних виробників мають однакові параметри. Вибір відповідного пристрою в цьому випадку залежить від індивідуальних переваг щодо бренду і якості збірки пристрою.

Краще купити ноутбук з ОС або без неї?

Щоб скоротити час на настройку ноутбука і спростити подальшу його експлуатацію, виберіть пристрій з попередньо встановленою ОС. Але його вартість буде трохи вище, ніж у ноутбука без операційної системи.

Чому ви не розглядали моделі від інших брендів?

Справа в тому, що компанії Dell, Acer, Asus, Lenovo і HP давно зарекомендували себе, як виробники надійних ноутбуків. До того ж вони пропонують найбільший вибір найрізноманітніших моделей.

Чому не варто купувати дорогий ноутбук для навчання?
У чому різниця?
Краще купити ноутбук з ОС або без неї?
Чому ви не розглядали моделі від інших брендів?

Читайте нас:

Голосование

Какой раздел вам наиболее интересен?
 
Яндекс.Метрика