Новостной блок

Ходячий робот фирмы «Одетикс»

Это именно тот случай, когда «милого» можно узнать не только по внешнему облику, но и по походке. Ходячий робот фирмы «Одетикс» (США) имеет шесть ног, обеспечивающих ему маневренность, и отличается от множества своих собратьев, предназначенных для работы в опасных зонах (например, на атомных электростанциях или химических производствах), не только конструкцией, но и способностью на ходу изменять свой рост и походку.


Подробнее ...
Главная


Як правильно вибрати ноутбук. Поради, хитрості

  1. Загальна інформація про ноутбуки
  2. Огляд деяких моделей
  3. Ноутбук Acer Aspire S3

Образ персонального комп'ютера за останнє десятиліття піддався корінних змін. За рахунок технічного прогресу, машини, що працюють виключно від мережі і мають пристойні розміри, поступово перетворилися в портативні, енергоємні пристрої. Причому такі пристрої змогли втілити в собі не тільки ряд стаціонарних можливостей, але і функції раніше спеціальних пристроїв, створивши новий клас портативних комп'ютерів. Сьогодні ми розглянемо такі популярні пристрої як ноутбуки або, як їх називають рідше, лептопи.

Загальна інформація про ноутбуки

Базовим відмінністю між ноутбуками є дисплей , А точніше його діагональ. Сьогодні не існує єдиної уніфікації розміру екрану, проте якщо порівняти лептопи від різних виробників, то можна виділити три основних розміру, це: 15.6-дюймові рішення, 13.3-дюймові і самі компактні - 11.6-дюймові моделі. Ноутбуки з діагоналлю більше 15-дюймів зустрічаються дуже рідко, а моделі, що мають розмір екрану менше 11-дюймів, іменуються нетбуками (що краще: планшет або нетбук ?).

Наступним вагомим відмінністю є серце пристрою. Рівне, як і настільні ПК, ноутбуки побудовані на процесорі архітектури x86, всього в світі існує дві компанії, що випускають обчислювальні блоки такого типу, це Intel і AMD.

Компанія Intel є безперечним лідером, виробник випускає найпотужніші процесори в світі, найбільш продуктивними рішеннями є «камені» лінійки Core i. У більшості випадків навіть щодо «слабкий» Core i3 використовується в досить дорогих рішеннях. Разом з цим, при великій продуктивності процесора, його мінімальним енергоспоживанням і невеликим тепловиділенням, компанія відстає в сегменті вбудованих відеокарт, що сильно відбивається на графічних можливостях ПК. Якщо потужність графіки важлива, то обов'язково потрібно звернути увагу на наявність дискретної відеокарти, що це за карти - розберемо далі.

У той час коли Intel домінує в сегменті топових рішень, компанія AMD зробила ставку на нішу дешевих і середніх пристроїв. Маркетинг AMD досить простий, він не виділяє окремих «пафосних» лінійок як у головного конкурента, але на цьому відмінності тільки починаються. На відміну від Intel, AMD має власні графічні розробки, щедро поміщаючи оних в свої процесори. Компанія активно розвиває нішу вбудованих графічних карт, досить сильно обігнавши конкурента. Це виливається в те, що в сегменті бюджетних ноутбуків, пристрої на платформі AMD виходять дуже збалансованими в плані продуктивності, відносно дешевий ноутбук здатний запускати відеоігри 5-7 річної давності без потреби дискретної графіки ( чому гальмують гри? ). Тоді як у Intel утворюються явні проблеми з обробкою 3D навіть на дорогих комп'ютерах.

У більшості випадків корпус лептопів виконаний з пластика, проте останнім часом на хвилі популярності лінійки MacBook від Apple, багато виробників почали випускати свої рішення з металу. Наприклад, компанія Asus активно інвестувала в освоєння штампування алюмінієвих корпусів і, на сьогодні, найбільш якісні корпусу (після Apple, звичайно) має тайванська компанія.

Також трендом останніх кількох років стала мода на ультратонкі ноутбуки. Першим з нового покоління пристроїв був MacBook Air від Apple, інші виробники також випустили подібні рішення, навіть виділили для них нову назву - ультрабук. Крім надтонкого дизайну, пристрої виконані з металевого корпусу, легкі і досить довго живуть від акумулятора.

Найвідомішими брендами в ніші ноутбуків є: HP, Asus, Lenovo, Acer і Apple. Однак реалії такі, що, по суті, начинка пристроїв від цих компаній мало чим відрізняється, на перше місце виступає дизайн, матеріали корпусу і, в меншій мірі, збірка. Історії про надійність одного бренду і, навпаки, низька якість іншого - давно канули в лету.

Огляд деяких моделей

Ноутбук HP ProBook 4540s

Короткі характеристики:

  • вага 2.47 кг;
  • процесор Core i5 2600 МГц;
  • пам'ять 4096 Мб DDR3;
  • вбудована графіка Intel HD Graphics 4000;
  • Екран 15.6 дюймів, 1366 × 768, широкоформатний;
  • накопичувач (HDD) 750 Гб.

Посилання на Яндекс Маркет для докладного ознайомлення.
Посилання на Яндекс Маркет   для докладного ознайомлення
Класичний ноутбук від не менш класичної Hewlett-Packard. Має стандартну діагональ в 15 дюймів, тонку рамку по краях кришки і матове покриття дисплея. До слова, матове покриття забезпечує кращу чіткість екрану при сонячному світлі або інших яскравих «явищах» природи, шкода, що виробники все частіше переходять на глянець.

Центральний процесор від Intel, це Core i5 - середня ланка в лінійці, забезпечує пристойну продуктивність системи, особливо вкупі з 4 ГБ оперативної пам'яті .

Відеокарта тут виділена, або як модно говорити - дискретна. Тобто граф. адаптер не вбудований в процесор, а як на стаціонарному ПК виконаний в незалежному вигляді. Таке рішення дозволять добитися достатньої продуктивності для запуску останніх ігор, нехай і не на максимальних налаштуваннях якості графіки. У специфікаціях пристрою гордо значиться напис: «2 ГБ виділеної відеопам'яті», але ми-то з Вами знаємо, що це означає спільне використання відеокарти і процесора оперативної пам'яті, іншими словами, від усього обсягу RAM-пам'яті під потреби відеоадаптера зарезервовано 2ГБ.

По периметру пристрою розмістилися величезна кількість різних роз'ємів, від RJ-45 до USB 3.0. Крім того, над дисплеєм видніється об'єктив веб-камери , Є мікрофон. Можна відзначити нікуди не девшійся DVD-ROM для читання дисків, а також повний спектр бездротових модулів.

Характеристики даного лептопа є класикою для ноутбуків. На сьогодні пристрій з вищенаведеними характеристиками влаштують більшість користувачів ПК на кілька років вперед. За порівняно невисоку ціну, модель пропонує великий набір функціональності. Одночасно з цим, тут немає алюмінієвого корпусу, товщини кришки в 3 міліметри і, найголовніше, довгого часу роботи і мобільності.

Якщо ж ви все таки вирішили відмовитися від ідеї купити ноут, то може бути вам самостійно зібрати настільний комп'ютер, який буде в рази потужніший будь-якого бука? тоді читайте нашу статтю !

Ноутбук Acer Aspire S3

Короткі характеристики:

  • ноутбук c екраном 13.3 ";
  • вага 1.35 кг;
  • процесор Core i7 1900 МГц;
  • пам'ять 4096 Мб DDR3;
  • вбудована графіка Intel HD Graphics 4000;
  • загальний обсяг (HDD + SSD Cache) 520 Гб.

Посилання на Маркет , Почитайте відгуки.
Модель є еталонним пристроєм класу «ультрабук». Лептоп виконаний з алюмінієвого корпусу, має товщину менше 2-сантиметрів і вагу 1.3 кг. Діагональ екрану складає 13 дюймів, при такому розмірі екрану інформація залишається читабельною, хоча загальна площа лептопа зменшується. Якраз за рахунок менших габаритів пристрій зручно носити в сумці, а алюмінієвий корпус приємно холодить долоні під час роботи.
Посилання на Маркет   , Почитайте відгуки
За продуктивність відповідає процесор Intel Core i7 з зниженою частотою, при цьому маючи 4 ГБ оперативної пам'яті. Варто відзначити, що дискретна відеокарта тут відсутня, використовується вбудований в процесор чіп Intel HD Graphics 4000. На жаль, продуктивність по частині графіки у моделі дуже сильно страждає, потужний ЦП не в силах витягнути систему. Для запуску ігор пристрій явно не підходить.

По частині роз'ємом панує мінімалізм, на торцях можна знайти всього лише два USB 3.0, HDMI і картрідер . Ніякого приводу оптичних дисків або мережевого роз'єму тут немає.

Перед нами типовий представник нового покоління лептопів. Безсумнівно, коли-небудь все ноутбуки стануть схожі на дану модель. Однак на сьогодні, вибір компактного, легкого пристрою - це завжди компроміс між мобільністю та продуктивністю. Так, можливо, іміджева складова ультрабука на висоті, однак по частині функціональності такі пристрої ще поступаються класичним рішенням.

Сподіваємося, що дана стаття хоч трохи допоможе вам при виборі ноутбука, який буде відповідати всім вашим вимогам!

Ому гальмують гри?
Якщо ж ви все таки вирішили відмовитися від ідеї купити ноут, то може бути вам самостійно зібрати настільний комп'ютер, який буде в рази потужніший будь-якого бука?

Читайте нас:

Голосование

Какой раздел вам наиболее интересен?
 
Яндекс.Метрика