Новостной блок

Ходячий робот фирмы «Одетикс»

Это именно тот случай, когда «милого» можно узнать не только по внешнему облику, но и по походке. Ходячий робот фирмы «Одетикс» (США) имеет шесть ног, обеспечивающих ему маневренность, и отличается от множества своих собратьев, предназначенных для работы в опасных зонах (например, на атомных электростанциях или химических производствах), не только конструкцией, но и способностью на ходу изменять свой рост и походку.


Подробнее ...
Главная


Як перевірити блок живлення ноутбука: 3 основних способи

  1. З чого складається зарядний пристрій для ноутбука
  2. Що ламається в зарядник - візуальний огляд
  3. Мультиметр - незамінний «діагност»
  4. Як перевірити блок живлення мультиметром:


Прийшли в кафе, дістали ноутбук, щоб показати друзям фотографії з відпустки

Прийшли в кафе, дістали ноутбук, щоб показати друзям фотографії з відпустки. Неприємна несподіванка: лептоп не включається, хоча простояв на зарядці кілька годин. Знайома ситуація? Перша думка - зламався лептоп. Не поспішайте робити поспішні висновки, перевірте зарядний пристрій для ноутбука. Ми розповімо, як це зробити, а допоможуть нам комп'ютерні професіонали - експерти компанії Batterion.

З чого складається зарядний пристрій для ноутбука

Перш ніж перевіряти адаптер, потрібно з'ясувати з яких елементів він складається. Складові частини зарядного пристрою:

  1. Кабель з вилкою (вставляється в розетку).
  2. Блок живлення - «серце» зарядника. Електронна «начинка», упакована в прямокутний пластиковий корпус.
  3. Шнур з коннектором (вставляється в роз'єм ноутбука).

Якщо пошкоджений хоч один з елементів, зарядний пристрій вийде з ладу або буде працювати некоректно.

Ноут Неможливо зарядити телефон: шукайте реальну причину

Для початку потрібно виключити сторонні причини, можливо, блок живлення тут ні при чому.

Перше - перевірте напругу і справність розетки. Для цього потрібно включити в мережу точно справний прилад (настільну лампу, фен, мобільний телефон). Інший варіант - включити ноутбук в іншу, точно справну розетку. Напруга - 220V і розетка в повному порядку - йдемо далі.

Дістаньте батарею з ноута і підключіть блок живлення до мережі електроживлення і включіть лептоп. Комп'ютер працює, індикатор на панелі завдань показує роботу від мережі, значить, із зарядним пристроєм все в порядку. Проблема з акумулятором. Якщо ж ноутбук не заряджається через адаптер, переходимо до огляду цього пристрою.

Що ламається в зарядник - візуальний огляд

Іноді досить уважно оглянути всі частини адаптера, щоб побачити пошкодження. Почнемо з кабелю: вилка повинна бути цілою, металеві «ріжки» рівні, не падають, вилки оплавлена. Прощупайте шнур - він повинен бути рівним, без розривів, тріщин, що стирчать проводів і заломів. Виявили дефект - міняйте шнур. Можна знайти відповідний кабель в магазині або сервісному центрі.

Пошкоджений роз'єм - найчастіша причина несправності адаптера. Зламатися може сам штекер або гніздо в ноут. Штекер бовтається в роз'ємі, оголилися дроти, тріснув коннектор - користуватися блоком живлення не можна, потрібен ремонт або заміна деталі.

Черга дійшла до «чорного ящика» - блоку живлення. Його можна навіть понюхати: чуєте запах горілої проводки або пластика - справи кепські. А якщо побачили оплавлення на корпусі - краще відразу підшукуйте новий зарядний пристрій для ноутбука. Ремонт в даному випадку недоцільний, кажуть комп'ютерники. Підібрати якісне пристрій, який на 100% підійде до лептопу допоможуть фахівці компанії Batterion .

Мультиметр - незамінний «діагност»

Коли зовнішніх пошкоджень не виявлено, розетка і батарея цілі, визначитися з «діагнозом» допоможе мультиметр - спеціальний електровимірювальні прилади. Якщо тестера немає в будинку, його можна взяти на день у знайомих або купити в будь-якому радіотехнічному магазині. Варто пристрій недорого, а служить десятиліттями.

Як перевірити блок живлення мультиметром:

  1. Підключіть зарядний пристрій до мережі.
  2. До конектора підключіть клеми тестера. Червоний дріт вставити всередину штекера, а чорний докласти металевим вістрям зверху. Блок живлення точно несправний, коли на екрані мультиметра напруга не стабілізується, постійно відхиляючись в бік на 2-3 Вольта. У цьому випадку фахівці однозначно радять замінити пристрій.
  3. Інший варіант: тестер взагалі не показує напруги. Значить, потрібно перевіряти шнур - він не подає струм на блок живлення. Переведіть мультиметр на спеціальний режим, клеми прикладіть до протилежних кінцях кабелю. Почули звуковий сигнал - провід справний. Тиша у відповідь каже про пошкодження контактів усередині кабелю. Міняйте шнур - це дешевше, ніж новий зарядний пристрій для ноутбука.

Провести діагностику потрібно скоріше, адже літій-іонні акумулятори не можуть довго перебувати в розрядженому стані. Всього 10-14 днів вимушеного «простою» порожній батареї, і її можна викидати - ємність втрачено безповоротно. Чи не хочете витрачатися на новий акумулятор - терміново вирішуйте проблеми з блоком живлення.

Адаптер, батарея і клавіатура - ці деталі ноутбука виходять з ладу найчастіше. Потрібна якісна заміна комплектуючих до лептопу - звертайтеся до професіоналів ! Дбайливе ставлення до ноуту, грамотна діагностика та оперативне вирішення проблем - головні умови довгої роботи лептопа!

Стаття підготовлена за матеріалами сайту http://batterion.ru/

Знайома ситуація?

Читайте нас:

Голосование

Какой раздел вам наиболее интересен?
 
Яндекс.Метрика