Новостной блок

Ходячий робот фирмы «Одетикс»

Это именно тот случай, когда «милого» можно узнать не только по внешнему облику, но и по походке. Ходячий робот фирмы «Одетикс» (США) имеет шесть ног, обеспечивающих ему маневренность, и отличается от множества своих собратьев, предназначенных для работы в опасных зонах (например, на атомных электростанциях или химических производствах), не только конструкцией, но и способностью на ходу изменять свой рост и походку.


Подробнее ...
Главная


Як скинути БІОС на заводські настройки на ноутбуці ASUS

  1. апаратна процедура
  2. Програмна процедура скидання BIOS

Багато проблем, пов'язаних з роботою ноутбука, можна вирішити простим обунленіем BIOSа, тобто поверненням його до заводських налаштувань, які гарантовано будуть працювати. Часто користувачі змінюють критичні налаштування, розганяти процесор, або, що ще гірше, ставлять пароль, а потім його забувають. І тільки скидання налаштувань вирішить проблему. Ця процедура нескладна, і доступна для кожного користувача. Власне, завжди є два варіанти, які дозволять повернути БІОС до заводських налаштувань - апаратний і програмний.

апаратна процедура

Найперший і простий - механічний скидання налаштувань BIOS. Ось як це зробити: вимкнути ноутбук, переверніть, і на нижньому боці знайдіть напис "CMOS" (біля неї ще має бути невеликий отвір). Засунути в цей отвір гострий предмет, типу скріпки, і потримати близько 10 секунд.

Врахуйте, в старих моделях немає таких отворів. Але і там БІОС можна обнулити. Наприклад, можна витягти батарейку, яка живить CMOS-пам'ять, правда для цього доведеться розбирати ноутбук (зазвичай досить просто зняти нижню кришку). Щоб обнулити BIOS таким чином, потрібно бути дуже обережним, і розбирати все гранично уважно. Знайти батарейку в цілому легко, вона плоска і завжди легко доступна. Батарею треба вийняти з гнізда і почекати деякий час. На зовсім старих моделях батарейка може бути і припаяної, але це зараз дуже велика рідкість.

Набагато частіше питання з биосом на ноут вирішується не вилученням самої батарейки, а вийманням або закорочуванням спеціальної перемички (джампера), яка відповідає за той же CMOS. Іноді скинути БІОС можна натиснувши спеціальну кнопку на материнке - це аналог перемички.

Зауважте, процедура вилучення батарейки універсальна. Так можна скинути BIOS не тільки на ноутбуці ASUS, а взагалі де завгодно. Батарейкою CMOS-пам'яті можна його обнулити на будь-якому пристрої, від дорогих серверів до звичайних ПК.

Багато проблем, пов'язаних з роботою ноутбука, можна вирішити простим обунленіем BIOSа, тобто поверненням його до заводських налаштувань, які гарантовано будуть працювати

Програмна процедура скидання BIOS

Якщо ви знаєте, як увійти в БІОС, і можете це зробити, то апаратні способи і зовсім не потрібні, можна все зробити простіше. А по налаштуванню ноутбуків ASUS - є кілька варіантів, що залежать від конкретної реалізації. В цілому все робиться просто - потрібно включити ваш лептоп і на етапі завантаження зайти в меню налаштувань БІОС.

  1. Потрібно обов'язково звернути увагу на повідомлення в нижній частині екрана, там написана потрібна вам комбінація клавіш. Зазвичай вхід в BIOS відбувається після натискання клавіш "Del", "Esc" або "F2" при завантаженні, але можливі і варіанти. Ви легко зрозумієте принцип скидання БІОС на ноутбуці, коли потрапите в меню налаштувань. Врахуйте, що в нових версіях лептопів АСУС може бути не текстовий екран а графічний. Але в цілому, схема того, як все обнулити, загальна.
  2. Далі вибираєте потрібний пункт меню - зазвичай він називається "Set BIOS Default" або "Use Default Settings". Вибрати і натиснути "Enter", а потім підтверджуєте своє рішення - тиснете "Yes". В принципі, і як зайти в БІОС, і як його скинути - все це є і в документації по ноутбуку / материнке.
  3. Часто скидання BIOS на ноутбуці треба ще підтвердити збереженням - тобто вибрати пункт меню - "Save & Exit", зберегти все, а потім виконати перевантаження.

Читайте нас:

Голосование

Какой раздел вам наиболее интересен?
 
Яндекс.Метрика