Новостной блок

Ходячий робот фирмы «Одетикс»

Это именно тот случай, когда «милого» можно узнать не только по внешнему облику, но и по походке. Ходячий робот фирмы «Одетикс» (США) имеет шесть ног, обеспечивающих ему маневренность, и отличается от множества своих собратьев, предназначенных для работы в опасных зонах (например, на атомных электростанциях или химических производствах), не только конструкцией, но и способностью на ходу изменять свой рост и походку.


Подробнее ...
Главная


Як продовжити термін служби акумулятора ноутбука

  1. 1. Функція переходу в режим збереження енергії
  2. 2. Вилучити всі оптичні диски, які не використовуються в даний час
  3. 3. Процедура відключення зовнішніх пристроїв
  4. 4. Закриття фонових додатків
  5. 5. Встановлення батареї великої ємності
  6. 6. Виконання калібрування батареї
  7. 7. Використання програми управління батареєю
  8. 8. Установка твердотільного диска (SSD)
  9. 9. Дефрагментація жорсткого диска
  10. 10. Регулярне оновлення драйверів і програмного забезпечення
  11. 11. Боротьба з перегрівом

Це трапляється постійно. Батарея вичерпала заряд. Може, це сталося під час п'ятигодинного польоту на літаку. Може, кабель підключення до електричної мережі був залишений в офісі ... шість годин тому. Неважливо. Головне, що потрібно якось продовжити роботу батареї.

Сьогодні у лептопів потужні процесори, у них більш якісна графіка, у них більше пам'яті. Вони, до того ж, і набагато ефективніше, ніж раніше. Існує безліч стратегій продовження часу життя батареї, навіть якщо не використовується твердотільний диск.

Нижче наводяться деякі поради, якими можна скористатися, коли потрібно заощадити енергію «на льоту». Також описуються і способи настройки лептопа, що дозволяють йому споживати мало енергії, про що завжди мріють всі користувачі.

1. Функція переходу в режим збереження енергії

Майже кожен лептоп має той чи інший режим економії енергії. Функція переходу в режим збереження енергії автоматично поліпшить ефективність роботи батареї комп'ютера за рахунок невеликих змін, наприклад, зниження яскравості монітора, і встановлення більш швидкого спрацьовування таймера для режиму засипання.

Функція переходу в режим збереження енергії автоматично поліпшить ефективність роботи батареї комп'ютера за рахунок невеликих змін, наприклад, зниження яскравості монітора, і встановлення більш швидкого спрацьовування таймера для режиму засипання

Windows: Виберіть на панелі завдань піктограму батареї, потім - команду збереження енергії. Інший спосіб полягає у вибірці режимів електроживлення в панелі управління ноутбука. Відкривши це вікно, можна вручну настроїти настройки електроживлення, що дозволяють знизити споживання енергії шляхом, наприклад, регулювання яскравості дисплея.

Також, можна перейти до розширених налаштувань батареї, які дозволяють відключати порти, змінювати якість виведення на дисплей, і встановлювати параметри робочого столу. Такі настройки, якщо вибрати їх неправильно, можуть навіть знизити ефективність батареї, так що слід змінювати їх уважно.

Mac: Потрібно клацнути мишею по піктограмі батареї в правому верхньому куті, потім вибрати налаштування збереження енергії. Після цього встановлюються необхідні параметри збереження електроенергії.

2. Вилучити всі оптичні диски, які не використовуються в даний час

Коли в комп'ютері використовуються оптичні диски, то батарея буде «сідає» швидше. Деякі ігри для PC дозволяють користувачеві встановлювати всю програму на жорсткий диск, тому, якщо є така можливість, то завжди слід вибирати саме цей режим. Немає необхідності говорити про те, що батарея лептопа буде працювати довше, коли використовуються програми, менше звертаються до обладнання, і, тим самим, що споживають менше енергії.

3. Процедура відключення зовнішніх пристроїв

Пристрої, підключені до портів комп'ютера, можуть споживати електроенергію. Найчастіше, це web-камери, флешки, або карти бездротового підключення до мережі. Рекомендується, замість зовнішньої миші, під час польоту в літаку використовувати сенсорну панель. Такі бездротові можливості з'єднання, як Bluetooth і Wi-Fi, також споживають енергію, тому якщо необхідно економити заряд батареї, то їх можна відключити.

4. Закриття фонових додатків

Багато з нас не розуміють, як багато електроенергії витрачається на одночасну роботу декількох фонових додатків. Необхідно з'ясувати, які програми працюють в комп'ютері в фоновому режимі, і витрачають заряд його батареї.

Користувачі Mac можуть з'ясувати, які програми споживають електроенергію, клацнувши по піктограмі батареї в правому верхньому куті екрану і отримати повний список. Можна клацнути по будь-якому додатку в цьому списку, і оцінити, як комп'ютер витрачає на нього електроенергію. Природно, додатки, які зараз не використовуються потрібно закрити.

Користувачі Windows можуть переконатися, що у них не працює нічого зайвого, глянувши на панель задач внизу екрану. Є й інший спосіб - відкрити панель управління системою, і ввести у вікно пошуку Task Manager (Менеджер завдань). В результаті буде виведений список всіх додатків, які в даний час працюють, із зазначенням того, скільки енергії вони споживають.

5. Встановлення батареї великої ємності

У деяких ноутбуках є фізичне місце для установки більшої батареї, ніж та, яка поставляється з комп'ютером. Наприклад, в старих лептопах зазвичай встановлювалася батарея з 6 осередків, яка могла забезпечити роботу комп'ютера протягом, приблизно чотирьох годин, в залежності від працюючих додатків. Але можна придбати батарею з 8 або 12 осередками, яка збільшить час роботи комп'ютера на кілька годин.

6. Виконання калібрування батареї

Якщо батарея з часом утримує заряд не так довго, як вона робила це спочатку, то частково відновити втрату ємності можна шляхом калібрування батареї. Рекомендується калібрувати батарею один раз в 1-3 місяці. Для цього, необхідно виконати наступні кроки:

  • Зарядити батарею на 100 відсотків. Після того, як вона досягне повного заряду, залишити ноутбук підключеним до зовнішнього джерела живлення ще на 1-2 години.
  • Від'єднати комп'ютер від зовнішнього джерела живлення, і дати йому попрацювати, поки не буде видано попередження про низький рівень заряду батареї, з рекомендацією підключити комп'ютер до зовнішнього джерела живлення. Слід проігнорувати це попередження і дати батареї виробити заряд повністю. Природно, до того, як комп'ютер відключиться, слід зберегти всю важливу інформацію.
  • Після того, як комп'ютер відключився, залишити його в такому стані на 1-2 години, щоб відключення було остаточним.
  • Після того, як комп'ютер остаточно відключиться, підключити його до зовнішнього джерела живлення, і дозволити зарядити батарею повністю, не виконуючи на ньому ніяких робіт. Після того, як заряд батареї досягне 100 відсотків, її можна вважати правильно откалиброванной.

7. Використання програми управління батареєю

Існує цілий ряд хороших додатків - як платних, так і безкоштовних - які можуть допомогти стежити за станом батареї. Деякі з них, такі як CoconutBattery і Battery Health (Mac) просто надають корисну статистику, інші, такі як Watts, можуть нагадувати користувачеві про необхідність провести калібрування батареї. Для Windows рекомендуються BatteryCare або BatteryMon.

8. Установка твердотільного диска (SSD)

Диск SSD може значно знизити споживання лептопом електроенергії. Якщо в комп'ютері все ще використовується механічний диск, має сенс подумати про його заміну на SSD. Це більш ефективна альтернатива, оскільки в ньому не використовується обертові диски для запису і вибірки інформації. Завдяки своїй популярності, диски SSD стають все більш доступними. Цілком можна знайти такий диск вартістю менш 100 $,

9. Дефрагментація жорсткого диска

Якщо вставити диск не SSD виглядає страшним підприємством, то можна трохи знизити споживання енергії жорстким диском за рахунок регулярної його дефрагментації. Фрагментація файлів збільшує кількість роботи виконуваної комп'ютером при добуванні інформації з диска. Тому регулярна дефрагментація забезпечує настільки ефективне зберігання інформації на жорсткому диску, наскільки це можливо. При цьому потрібні мінімальні витрати енергії для отримання даних. Для дефрагментації жорсткого диска можна скористатися простою в застосуванні програмою Auslogics Disc Defrag.

10. Регулярне оновлення драйверів і програмного забезпечення

Як правило, нові версії драйверів і програм більш ефективні, ніж попередні, і, швидше за все, вимагають менше ресурсів енергії. Слід постійно оновлювати програмне забезпечення комп'ютера.

Windows: Щоб перевірити наявність оновлень потрібно відкрити панель управління і вибрати елемент Центр Оновлення Windows. Тут можна встановити всі необхідні драйвери або оновлення програм.

Mac: В пошуковику потрібно відкрити App Store і вибрати вкладку Оновлення (Updates), розміщену в правому верхньому куті. Там можна знайти список всіх доступних оновлень.

11. Боротьба з перегрівом

Робота батареї при високій температурі нагрівання повільно, але вірно укорочує час її роботи. Необхідно підтримувати чистоту вентиляційних отворів, не допускаючи накопичення пилу в них. Забиті брудом вентиляційні отвори призводять до збільшення температури всередині комп'ютера, а також ускладнюють роботу вентилятора. Крім того, не слід залишати лептоп в розігрітій машині, або під прямими променями сонця на тривалий час.

Читайте нас:

Голосование

Какой раздел вам наиболее интересен?
 
Яндекс.Метрика