Новостной блок

Ходячий робот фирмы «Одетикс»

Это именно тот случай, когда «милого» можно узнать не только по внешнему облику, но и по походке. Ходячий робот фирмы «Одетикс» (США) имеет шесть ног, обеспечивающих ему маневренность, и отличается от множества своих собратьев, предназначенных для работы в опасных зонах (например, на атомных электростанциях или химических производствах), не только конструкцией, но и способностью на ходу изменять свой рост и походку.


Подробнее ...
Главная


AA2700 | Mastak - рай батарейок!

Акумулятор має напругу 1,2В, а батарейка 1,5 В. Чи буде працювати мій плеєр, якщо замінити батарейки акумуляторами?

Чи буде працювати мій плеєр, якщо замінити батарейки акумуляторами

Як видно з графіка, напруга на звичайній лужної батарейці зменшується значно швидше, ніж на акумуляторі. Вже через 30 хвилин роботи, напруга на батарейці менше.

Даний режим розряду відповідає роботі елементів в плеєрі, діскмене, фотоапараті, ліхтарику, радіокерованих моделях і ін ... Природно, що заміна батарейок на акумулятори навіть збільшить час роботи.

Що таке «ефект пам'яті»?

При тривалому, постійному недотриманні умов заряду і розряду (при неповному розряді і заряді) електричні характеристики акумулятора з часом погіршуються. Це виражається в зниженні номінальної ємності і здатності навантаження батареї.

«Ефект пам'яті» повністю усувається періодичної профілактикою батареї.

Чому тривалість роботи пристрою від акумулятора значно знизилася?

Це може бути викликано наступними причинами:

1. Несправності в ланцюзі заряду акумулятора. Це може бути несправність, як мережевого адаптера ( «зарядки») так і несправність в схемі заряду всередині самого пристрою.

2. Механічні пошкодження електричних контактів пристрою і акумулятора. Необхідно стежити, щоб акумуляторна батарея мала надійне з'єднання з пристроєм.

3. Знос акумуляторної батареї. Час життя акумулятора залежить від умов його експлуатації і є обмеженим.

Чому мій мобільний телефон, з новою акумуляторною батареєю, працює менше, ніж це зазначено в інструкції?

Час роботи нової акумуляторної батареї (при першій зарядці) може бути різна в інструкції. Щоб акумулятор «вийшов на режим» необхідно провести кілька повних циклів заряду-розряду (від трьох до п'яти). Для цього в телефоні потрібно повністю зарядити акумулятор і дочекатися повного його розрядки.

Якщо після цього час роботи акумуляторної батареї значно відрізняється від заявленого в інструкції, то перевірте, чи збігаються умови вимірювання роботи телефону з нижченаведеними:

1. Повністю справний телефон. При несправному телефоні час роботи може значно зменшитися.

2. Телефон зв'язався з базовою станцією. Якщо телефон знаходиться не в зони прийому, або він не може зв'язатися з базовою станцією, час роботи теж значно знизиться. Наприклад, при невстановленої в телефон картці (для GSM) - акумулятор розрядиться протягом декількох годин.

3. Щоб користуватися телефоном на соте 1800 МГц. При переході на 900МГц-стандарт, реальний час чергового режиму може скоротитися майже вдвічі.

4. Відмінний прийом. При поганому прийомі (термінал знаходиться далеко від базової станції) реальний час може значно зменшиться.

5. Телефон знаходиться тільки в одній соте. Одна реєстрація на наступній базовій станції відніме 1год режиму очікування.

6. Ні використання меню. 10 секунд роботи з менюшками відніме 15 хвилин режиму очікування. 1 хвилина роботи підсвічування - 1 год.

7. Немає прийому і передачі даних. Прийом мережевої інформації - 30 хвилин режиму очікування.

8. Немає вхідних і вихідних дзвінків. Хвилина розмови - 1 год режиму очікування. Включення телефону з пошуком і реєстрацією в мережі - 2 години режиму очікування.

9. Робоча температура - 20 ° С. Зміна температури в ту чи іншу сторону може зменшити час роботи на 40% - 50% (особливо для літієвий акумулятор).

PS Мала тривалість роботи повністю нової акумуляторної батареї в 99,99% випадків обумовлена ​​дрібними поломками телефону або мережевого адаптера. І тільки лише в 0,01% випадків -дефекти самого акумулятора (природно ця умова не поширюється на деякі «ліві» акумуляторні батареї).

Чи можна замість стандартної батареї використовувати в пристрої батарею з більшою ємністю? Чи не вплине така заміна на працездатність пристрою? Чи буде батарея нормально заряджатися?

При використанні батареї з більшою ємністю Ви тільки будете у виграші. Оскільки помітно збільшиться термін його служби, і рідше виникатиме необхідність в зарядці акумуляторної батареї.

Що стосується заряду батареї, то для інтелектуальних зарядних пристроїв (застосовуваних в відеокамерах, мобільних телефонах, дектових радіотелефонах) збільшення ємності акумулятора якомусь чином не позначиться (хіба, що трохи збільшиться час заряду). Для простих зарядних пристроїв (звичайні радіотелефони, прості зарядки для побутових акумуляторів) необхідно буде перерахувати час заряду пропорційно зміні ємності.

Індикатор батареї показує повний заряд, але як тільки хочу зробити дзвінок - телефон вимикається. Що це «глюк» телефону або поганий акумулятор?

Типова ознака старого акумулятора, зі збільшеним внутрішнім опором (ресурс відпрацьований вже дуже давно). При спробі зробити дзвінок телефон споживає значний струм, однак, через величезну внутрішнього опору, напруга на батареї зменшується і телефон відключається.

* Це не поширюється на випадки, коли телефон несподівано вимикається сам по собі.

При повній зарядці акумулятора телефон працює нормально. Але як тільки батарея трохи розрядиться, дзвінок з нього зробити неможливо. При цьому телефон не вимикається, а пише, що неможливо зробити дзвінок.

Можливо це «глюк» телефону, хоча багато телефонів (Mitsubishi Mars, Astral ...), при погіршенні якості акумулятора (збільшенні внутрішнього опору понад 0,5 Ом), при спробі дзвінка не відключаються, а виводять таке повідомлення.

Мій телефон живиться від трьох пальчикових акумуляторів. Чи можна для його харчування використовувати акумулятори різної ємності?

При послідовному включенні декількох акумуляторів необхідно використовувати однаковий тип, марку та «вік» елементів. В іншому випадку це вплине на точність контролю заряду-розряду, і в цілому працездатність пристрою погіршиться.

Новий акумулятор для відеокамери заряджається кілька хвилин. Після цього камера працює хвилину і вимикається. Що це - дефект батареї?

Можливо. Хоча бувають випадки, коли новий акумулятор може після початку заряду інтерпретуватися зарядним пристроєм як уже заряджений (акумулятор ще не тренований і може мати підвищений внутрішній опір, що виробляє до передчасного спрацьовування автоматичного відключення). Зазвичай цю проблему можна вирішити, знявши акумулятор з зарядного пристрою і відразу ж встановивши його назад, але іноді цю операцію доводиться повторювати близько 5 разів. Пристрої "повільного заряду" добре допомагають в таких ситуаціях, тому що вони можуть "розгойдати" практично будь-який акумулятор. Якщо акумулятор був успішно заряджений в перший раз, то проблем з подальшими зарядами бути не повинно.

Примітка: ніколи не продовжуйте заряджати акумулятор, який нагрівся - зазвичай це означає, що один або більше елементів заряджені повністю. Якщо ви сумніваєтеся, то спочатку розрядите акумулятор.

Як і скільки?

час заряду

У мобільних телефонах і в деяких нових домашніх радіотелефонах заряд батареї здійснюється спеціальним контролером, який сам піклується про акумулятор. Залежно від моделі телефону і його мережевого адаптера (блоку живлення) час становить від 3 годин до 6 годин (для радіотелефонів до 14 годин).

У домашніх радіотелефонах найчастіше час заряду батареї стандартної ємності складає 14 годин. У деяких апаратах (у яких на трубці або на базовому блоці є значок попередження про швидкої зарядки!) Цей час може становити від 3 до 6 годин. При використанні акумулятора нестандартної ємності час заряду необхідно пропорційно змінити.

Час заряду окремих акумуляторних батарей залежить від їх ємності і струму зарядного пристрою. Це час можна порахувати за формулою (Ф1) або взяти готове значення з таблиці 3.

струм заряду

Стандартний струм заряду - струм має значення 10% (до 20%) від ємності акумулятора. При струмі 10% (0,1) час заряду лежить в діапазоні від 14 до 16 годин. Це найбезпечніший процес заряду. Сучасні акумулятори при заряді таким струмом (0,1) витримують значний перезаряд (час у багато разів більше 16 годин) без погіршення параметрів.

Швидкий заряд - заряд акумулятора підвищеним струмом 50% -100% від ємності (0,5С-1С). При такому струмі необхідно строго контролювати процес заряду і визначати момент закінчення.

Методи визначення закінчення заряду включають: Температурний діапазон відключення від + 50 ° C до + 55 ° C, Швидке підвищення температури (dT / dt) 0.8-1.0 ° C / min, Метод визначення від'ємного градієнта напруги 10-20 mV / елемент (для NiMH 0-5 mV / елемент). Контроль за таймером (необхідний час для заряду акумулятора на 105% від номінальної ємності) може використовуватися в якості додаткового захисту. Для максимальної зарядки акумулятора рекомендується після закінчення швидкого процесу (після відключення) продовжити заряд невеликим струмом (0.1C протягом 2 годин або 0.2 C протягом 1 години). Швидкий заряд допускається в діапазоні температур від + 10 ° C до + 45 ° C.

Час роботи

Час роботи акумулятора від однієї зарядки залежить від його місткості, потужності споживання пристрою і режиму експлуатації. У таблиці 1 наведено приблизний час роботи різних пристроїв від пари акумуляторів ємністю 1000мАЧас.

Термін служби

Термін служби акумуляторної батареї залежить від багатьох факторів - струм заряду, струм розряду, ступінь розряду, температура, умови експлуатації, що застосовується зарядного пристрою ... Приблизно цей час може досягати більше десяти років. Зазвичай термін служби характеризується кількістю циклів заряду-розряду і може становити від 500 до кількох тисяч циклів, дивіться таблицю 2.

Природно, в процесі експлуатації ємність акумулятора зменшується. Практично за 500 циклів ємність знижується приблизно на 20-50%.

Чи буде працювати мій плеєр, якщо замінити батарейки акумуляторами?
Що таке «ефект пам'яті»?
Чому тривалість роботи пристрою від акумулятора значно знизилася?
Чому мій мобільний телефон, з новою акумуляторною батареєю, працює менше, ніж це зазначено в інструкції?
Чи можна замість стандартної батареї використовувати в пристрої батарею з більшою ємністю?
Чи не вплине така заміна на працездатність пристрою?
Чи буде батарея нормально заряджатися?
Що це «глюк» телефону або поганий акумулятор?
Чи можна для його харчування використовувати акумулятори різної ємності?
Що це - дефект батареї?

Читайте нас:

Голосование

Какой раздел вам наиболее интересен?
 
Яндекс.Метрика