Новостной блок

Ходячий робот фирмы «Одетикс»

Это именно тот случай, когда «милого» можно узнать не только по внешнему облику, но и по походке. Ходячий робот фирмы «Одетикс» (США) имеет шесть ног, обеспечивающих ему маневренность, и отличается от множества своих собратьев, предназначенных для работы в опасных зонах (например, на атомных электростанциях или химических производствах), не только конструкцией, но и способностью на ходу изменять свой рост и походку.


Подробнее ...
Главная


8 помилок при виборі зовнішнього акумулятора (пауербанка) для смартфона, які не треба здійснювати

  1. 1. Відправитися за дешевих зовнішніх акумулятором на AliExpress
  2. 2. Не обтяжувати «батарейній» арифметикою
  3. 3. Вважати назва бренду на корпусі гарантією
  4. 4. Вестися на алюміній
  5. 5. Не дивитися на цифри
  6. 6. Не звертати увагу на довжину кабелю
  7. 7. Забути пошукати індикатор
  8. 8. Шукати пауербанк на всі випадки життя
  9. Як висновок

«Яндекс.Маркет» стверджує, що сьогодні в Росії пропонується більше 4 тисяч моделей зовнішніх акумуляторів. Причому є підстави вважати, що насправді їх ще більше. Як вибрати правильну модель? На що слід дивитися в першу чергу? Як не нарватися на підробку? У цьому матеріалі ми зібрали найпопулярніші помилки тих, хто купує акумулятори не дивлячись. Читайте і, як то кажуть, беріть на вус.

Читайте і, як то кажуть, беріть на вус

1. Відправитися за дешевих зовнішніх акумулятором на AliExpress

Зрозуміло, що спокуса замовити з Китаю батарейку ємністю в 10 000 мАг і ціною в якихось 500 рублів у першого-ліпшого продавця буде дуже сильним. Але краще себе перебороти і відправитися в магазин. Причому не в підземному переході, де продаються рівно ті ж товари з AliExpress (але з націнкою), а в який-небудь більш-менш великий. І заплатити там за аналогічну по ємності батарею пару тисяч.

Чому не варто купувати дешеві пауербанкі на AliExpress? Причин кілька. Перша: з Китаю за такі гроші вам в 99% випадків надішлють продукт вкрай низької якості і невисокої надійності. Це вже само по собі неприємно, але ж батарея до всього іншого ще і пожежонебезпечна штука. Зібраний ногами акумулятор в один прекрасний день може спалахнути, після чого день відразу перестане бути прекрасним.

І не варто кивати на смартфони: мовляв, в китайських смартфонах ж батареї не вибухають! Дійсно, такі випадки рідкісні. Однак потрібно розуміти, що створити смартфон трохи складніше, ніж зовнішній акумулятор. І китайські фабрики, що випускають смартфони (нехай навіть дуже дешеві і низькопробні), все ж трохи краще стежать за якістю і мають більше інженерних навичок, ніж заводики, штампують зовнішні батарейки.

На фото нижче - результат вибуху китайського «банку» в кишені у користувача:

На фото нижче - результат вибуху китайського «банку» в кишені у користувача:

Друга причина: замість обіцяних 10 000 мАг в такому ось ультрадешевий китайському акумуляторі, швидше за все, насправді буде 7000 мАг. Або 5000. А в особливо запущених випадках і зовсім 2000. (І це номінальна ємність, а на ділі все ще трохи складніше, про що ми розповімо нижче.)

Ну і третя: зазначена вище «переплата» (пара-трійка тисяч рублів в магазині замість п'ятисот на AliExpress) є не переплатою, а просто нормальної платою за якісну зовнішню батарейку на 10 000 мАг з гарантією від постачальника і терміном служби в кілька років. Все, що дешевше, - від лукавого.

2. Не обтяжувати «батарейній» арифметикою

Вище ми згадували батарею на 10 000 мАг. Саме такий обсяг на сьогоднішній день можна вважати оптимальним - з огляду на поступове зростання середньої місткості акумуляторів смартфонів.

Справа в тому, що 10 000 мАг - це номінальна ємність зовнішнього акумулятора. На ділі ККД його роботи не перевищує 80 відсотків, а найчастіше прагне до двох третин. Іншими словами, якщо на батареї написано 10 000 мАг, то з урахуванням витоків і перетворення енергії в тепло вона здатна віддати вашому смартфону близько 7 000 мАг. Або навіть менше. Цього вистачить, щоб пару раз зарядити апарат з середньостатистичним акумулятором - на 3 000 мАг з хвостиком.

Цього вистачить, щоб пару раз зарядити апарат з середньостатистичним акумулятором - на 3 000 мАг з хвостиком

Тому ми і рекомендуємо дивитися на моделі ємністю в 10 000 мАг і, можливо, більше (залежить від ваших потреб). Тому що акумулятора меншої ємності - скажімо, на 5000-6000 мАг - вистачить лише на одну-півтори підзарядки смартфона, що, погодьтеся, замало. На планшет з батарейкою ємністю 4000-5000 мАг зовнішнього акумулятора з написом 5000 або 6000 мАг може взагалі не вистачити.

3. Вважати назва бренду на корпусі гарантією

Наявність на корпусі логотипу того чи іншого відомого логотипу - Samsung, Asus, Huawei, Xiaomi і так далі - в певній мірі гарантує рівень якості та надійності. Але при цьому потрібно розуміти, що скопіювати зовнішній акумулятор набагато простіше, ніж, наприклад, ноутбук або смартфон. І тому під виглядом пристрою одного з перерахованих брендів вам можуть продати щось, що немає до цих марок ніякого відношення. Тому, вже не вважайте за рекламу, дамо пораду: батареї великих брендів найкраще купувати в їх онлайнових або офлайнових магазинах. Або хоча б у великих роздрібних мережах, які ретельно стежать за тим, що вони кладуть на полицю. Тоді точно не підхопите підробку.

Втім, казуси іноді все одно трапляються. Не так давно одна досить велика і шановна регіональна роздрібна мережа проводила акцію: купуєш смартфон певного класу - і отримуєш в подарунок «банк» Xiaomi. На ділі виявилося, що батареї Xiaomi були ... підробленими. І в роздрібній мережі про це реально не знали: автори акції були на 100% впевнені, що роздають оригінал.

І в роздрібній мережі про це реально не знали: автори акції були на 100% впевнені, що роздають оригінал

До речі, до батарей Xiaomi рекомендуємо виявляти підвищену увагу. Акумулятори у компанії прикольні, симпатичні і недорогі, і їх підробляють куди охочіше, ніж батареї інших марок. Підробляють - і потім продають за три копійки в тому числі на AliExpress (див. Пункт номер один). У Мережі є купа інструкцій на тему «як відрізнити оригінальний power bank Xiaomi від фальшивки». Наприклад, ось ця відеоінструкція . Або ось цей текстовий мануал . Рекомендуємо почитати перед покупкою. Там маса дрібних нюансів.

4. Вестися на алюміній

Різні люди по-різному ставляться до псування зовнішнього вигляду своїх гаджетів. Кого-то, наприклад, подряпини і потертості взагалі не хвилюють (заздримо таким товаришам, ага). І тим не менше: акумулятори в алюмінієвих корпусах досить швидко втрачають первинний зовнішній вигляд, покриваючись подряпинами, вм'ятинами і так далі. Ось, наприклад, скол на корпусі алюмінієвого «банку»:

До батареям ми зазвичай ставимося з меншою ніжністю, ніж до тих же смартфонам, і кидаємо їх в сумки і рюкзаки з купою твердих предметів. Ось, як то кажуть, і. Так, можна надіти на «банк» чохол (таке за додаткові гроші пропонує, наприклад, Xiaomi - см. Фото нижче), але ... Якось це недобірно і дивно, чи не так?

Коротше кажучи, алюмінієві і металеві батарейки виглядають дуже гідно, але товарний вигляд втрачають зі швидкістю звуку. Якщо вам все одно - беріть саме таку модель. Не пошкодуєте. Якщо ж ви страждаєте через кожної подряпини, то, напевно, старий добрий пластик буде краще. Його складніше «покоцать» в сумці.

5. Не дивитися на цифри

Типовий сучасний смартфон комплектується зарядним пристроєм на 2 А. Деякі планшети - і зовсім на 2.1 А. Тому бажано, щоб USB-порти на корпусі зовнішнього акумулятора видавали саме таку силу струму. В іншому випадку процес зарядки буде йти вкрай повільно. Так, ми не рекомендуємо купувати моделі з 1 А. Сьогодні це вже просто курям на сміх.

Вірно і зворотне: варто заздалегідь задуматися про те, як ви будете заряджати сам зовнішній акумулятор. Якщо ємність батареї становить ті ж 10 000 мАг, а сила струму на вхід - всього 1 А, то ми вас вітаємо: «годуватися» у розетки така батарея буде всю ніч. А може і довше. Так що краще 2 А чи 2.1 А.

Також рекомендуємо звернути увагу на «банки» з системами швидкої зарядки. Зараз окремі моделі підтримують Qualcomm Quick Charge різних версій - як на віддачу, так і на отримання. Можливо, варто подивитися в їх сторону. Правда, є два нюанси. Перший: не факт, що ваш смартфон підтримує Quick Charge, і тому на практиці зарядка може йти в звичайному (нешвидкому) режимі. Другий: щоб відчути всі переваги Quick Charge, «банк» доведеться заряджати комплектної зарядкою. Абсолютно будь-яка (від смартфона, від електронної сигарети, від навушників і ін.) Не підійде.

6. Не звертати увагу на довжину кабелю

Проблема в тому, що вбудовані в зовнішні акумулятори кабелі зазвичай дуже короткі - ну п'ять, ну десять сантиметрів. І це значить, що використовувати смартфон під час зарядки буде проблематично. Доведеться притискати пальцями зовнішню батарею до його задньої частини.

Пам'ятається, свого часу Samsung випустила лінійку батарей з висувним кабелем MicroUSB (говоримо «прощай» універсальності) і без звичайних USB-портів. Ми про таке акумуляторі навіть писали . Почитайте і запам'ятайте: таке брати не можна.

Сьогодні на ринку зустрічаються моделі, в яких є одночасно і вбудовані кабелі, і USB-порти.

Сьогодні на ринку зустрічаються моделі, в яких є одночасно і вбудовані кабелі, і USB-порти

Такі варіанти, на наш погляд, теж не найоптимальніші. Тому що на вбудованому кабелі є штекер певного типу - наприклад, MicroUSB або Lightning. І все: якщо у вас, наприклад, MicroUSB, то iPhone до нього не підключиш. Тоді як звичайний USB-порт дозволяє підключати будь-який кабель з будь-яким штекером. І тому при виборі з двох варіантів - «вбудований кабель + USB-порт» і «пара стандартних USB-портів» - ми однозначно рекомендуємо другий. Він зручніше і універсальніше.

Він зручніше і універсальніше

7. Забути пошукати індикатор

Деякі надмірно економні виробники батарей взагалі не оснащують їх індикаторами заряду. Що дуже погано - спробуй розберися, заряджений акумулятор або вже майже порожній. Тому рекомендуємо при покупці подивитися, чи є на корпусі хоч якийсь індикатор. Він може бути таким ...

... таким ...

або навіть таким:

Факт в тому, що він повинен бути. Інакше - муки і незручності.

8. Шукати пауербанк на всі випадки життя

Часто виробники намагаються виділитися за рахунок використання якихось особливих фішок, ось деякі з них.

Сонячна батарея - даремна опція: «банк» з її допомогою не зарядиш, максимум перестрахуешь від саморозряду в неробочому режимі (і то дуже, дуже навряд чи).

Сонячна батарея - даремна опція: «банк» з її допомогою не зарядиш, максимум перестрахуешь від саморозряду в неробочому режимі (і то дуже, дуже навряд чи)

Захист від води і пилу - НЕ безглузда, але теж малокорисна річ. Зрозуміло, що якщо ви маєте намір заряджати смартфони на пляжі або у басейну, то захист може і стати в нагоді. Але брати «позашляхові» батареї на кожен день не радимо: вони найчастіше більший і важчий звичайних.

Але брати «позашляхові» батареї на кожен день не радимо: вони найчастіше більший і важчий звичайних

Ліхтарик ... А ось ліхтарик ліхтарик ворожнечу. Бувають ліхтарики рівня «спалах від смартфона», і толку від них замало. З тим же успіхом можна і самим смартфоном підсвітити. А бувають батареї з потужними вбудованими ліхтарями, і світять вони так яскраво, що можна спокійно читати книгу в темній кімнаті при світлі «банку». Якщо у вас вдома регулярно вирубують електрику - така опція може дуже навіть стати в нагоді.

Якщо у вас вдома регулярно вирубують електрику - така опція може дуже навіть стати в нагоді

Як висновок

Здавалося б, що може бути простіше - вибрати зовнішній акумулятор? Але ж ні, нюансів тут вистачає. Головне, мабуть, полягає в тому, що не слід ставитися до батареям як до простацькою речі, яку може виготовити за допомогою сокири і валянка будь-який китайський чарівник. Да може. Але це не є хороший зовнішній акумулятор, а лише щось віддалено його нагадує. І тільки зовні, але не внутрішньо. Так що - дотримуйтесь наших порад і купуйте правильні речі.

Як вибрати правильну модель?
На що слід дивитися в першу чергу?
Як не нарватися на підробку?
Чому не варто купувати дешеві пауербанкі на AliExpress?
Якось це недобірно і дивно, чи не так?

Читайте нас:

Голосование

Какой раздел вам наиболее интересен?
 
Яндекс.Метрика