Новостной блок

Ходячий робот фирмы «Одетикс»

Это именно тот случай, когда «милого» можно узнать не только по внешнему облику, но и по походке. Ходячий робот фирмы «Одетикс» (США) имеет шесть ног, обеспечивающих ему маневренность, и отличается от множества своих собратьев, предназначенных для работы в опасных зонах (например, на атомных электростанциях или химических производствах), не только конструкцией, но и способностью на ходу изменять свой рост и походку.


Подробнее ...
Главная


8 термінів, які вам потрібно знати при покупці оперативної пам'яті

Доброго времени суток дорогі друзі! Уявіть таку ситуацію: ваш вірний комп'ютер, якому ледь виповнилося півтора року, працює не так швидко, як вам би хотілося. Це відмінна система, єдиною проблемою якої залишається черепашача швидкість. Ви дуже хочете дізнатися, як можна її прискорити і тому беретеся за читання.

Ви виявляєте величезну кількість програм і сайтів, які обіцяють прискорити ваш комп'ютер , Але розумієте, що вони не дають особливого ефекту і можуть навіть зашкодити системі в довгостроковій перспективі. І це ще не все. Всупереч вашим переконанням, видалення файлів з жорсткого диска теж не допоможе комп'ютеру працювати швидше.

Автори деяких прочитаних вами статтею рекомендують відновити систему, повернувши її до стану, коли все працювало нормально. Можливо, ви вирішуєте спробувати даний метод, але він не приносить бажаного результату.

Доброго времени суток дорогі друзі

Нарешті, ви знаходите інформацію, яка передбачає, що оновлення деяких апаратних компонентів може вирішити проблему. Незважаючи на не надто великі пізнання в комп'ютерній сфері, ви розумієте, що замінити оперативну пам'ять буде набагато простіше, ніж жорсткий диск . Ціна декількох гігабайт оперативної пам'яті непорівнянна з вартістю заміни всього комп'ютера. Відчуваючи полегшення, ви вирішуєте зупинитися на цьому способі.

Але ознайомившись з асортиментом спеціалізованих магазинів, ви губитеся в численних типах оперативної пам'яті і термінах, що використовуються для опису різних продуктів. Досвід говорить вам, що випадкова покупка з надією на краще, швидше за все тільки погіршить ситуацію. Ви всього лише хочете, щоб комп'ютер працював нормально. Так що ж робити?

Хоча RAM (пам'ять з довільною вибіркою або оперативна пам'ять) порівняно легко знайти і встановити, у початківця користувача можуть виникнути проблеми, пов'язані з її сумісністю.

Завдяки соціальним мережам та великим ЗМІ, інформація, яка розкриває всі таємниці комп'ютера, зараз широко доступна. Багато починаючі і більш досвідчені користувачі впевнені в своїх знаннях і можуть без особливих проблем вибирати комп'ютери і ноутбуки. Однак, дані, що стосуються компонентів, все ще не настільки поширені, тому оновлення чогось на кшталт оперативної пам'яті в хибному напрямку середньостатистичного користувача в замішання.

Звичайно, все можна попросити допомоги у фахівця, але, на жаль, нерідкі випадки, коли клієнта, яка не розбирається в питанні, обманюють, продаючи йому обладнання за завищеною ціною або просто непотрібні компоненти.

Щоб переконатися в тому, що ви купуєте вірну RAM, вам доведеться вивчити продукт, які ви збираєтеся купити. Ось 8 термінів, які потрібно знати при покупці оперативної пам'яті.

SO-DIMM

SO-DIMM

Маленькі двосторонні модулі пам'яті або SO-DIMM вважаються меншою за розміром альтернативою для DIMM або двосторонніх модулів пам'яті. Їх зазвичай можна знайти в системах з обмеженим простором, на кшталт ноутбуків, нетбуків, компактних комп'ютерів або навіть дорогих принтерів з замінними компонентами.

Модулі DDR (з подвоєною швидкістю передачі) і DDR2 SODIMM мають по 200 контактів, але не є взаємозамінними. На щастя, в кожній версії модулів SO-DIMM є отвір між контактами, що не дозволяє встановити їх в несумісну систему. Отвір на DDR і DDR2 SODIMM знаходиться на відстані однієї п'ятої від всієї довжини модуля, в той час як на DDR2 він розташований трохи ближче до центру. У модулів DDR3 SO-DIMM є 204 контакту, а отвір знаходиться майже на відстані однієї третини від довжини всієї плати. Ну і нарешті, як DDR4, так і UniDIMM SO-DIMM мають по 260 контактів і перевищують за розмірами модулі перших трьох поколінь.

UDIMM

UDIMM є типом DIMM, проте, це нерегістровая або небуферізованних пам'ять. Модулі UDIMM найчастіше використовуються в настільних і портативних комп'ютерах. Хоча UDIMM швидше і дешевше, ніж реєстрова пам'ять, так само відома як RDIMM, вона набагато менш стабільна. Втім, модулі RDIMM зазвичай застосовуються в системах, де будь-яка помилка або нестабільність може виявитися фатальною. Трохи вищий ризик UDIMM, швидше за все, не стане серйозною проблемою для рядового користувача, що бажає оновити особистий комп'ютер.

Використовуються сьогодні чіпи DDR є один з типів UDIMM.

GDDR3, 4 і 5

Графічна пам'ять з подвоєною швидкістю передачі даних (GDDR) - це тип пам'яті, в основному застосовується в відкритих. Хоча технології GDDR багато в чому нагадують DDR (пам'ять з подвоєною швидкістю передачі даних), вони відрізняються один від одного. Модулі GDDR3, 4 і 5 все ще широко використовуються в наш час, і знайти їх не складе проблем.

Модулі GDDR3, 4 і 5 все ще широко використовуються в наш час, і знайти їх не складе проблем

Вперше представлена ​​в 2004 році, разом з GeForce FX 5700 Ultra від NVIDIA, пам'ять GDDR3 була побудована на тій же технологічній базі, що і DDR2. Однак GDDR3 мала нижчі параметри розсіювання тепла і вимоги до харчування. Це дозволило створювати більш потужні модулі пам'яті і обходиться простими системами охолодження. Додатково до цього GDDR3 використовує внутрішні обмежувачі, що дозволяє цього типу пам'яті краще відповідати певним графічним вимогам.

Заснована на технології DDR3, пам'ять GDDR4 була розроблена як заміна застарілої GDDR3. У момент релізу GDDR4 включала в себе технології DBI (інверсію шини даних) і Multi-Preamble, які допомагали зменшити затримку при передачі даних. Однак GDDR4 потрібно було працювати з удвічі меншою ефективність, ніж GDDR3, щоб досягти тієї ж пропускної здатності. Після випуску GDDR4, напруга живлення було зменшено до 1,5 вольт, що значно знизило вимоги до харчування. Максимальна швидкість GDDR4 становить 4 Гбіт / с на контакт або 16 Гб / с на модуль.

Як і GDDR4, GDDR5 базується на пам'яті DDR3. Починаючи з 2007 року, коли компанія Hynix Semiconductor випустила перші модулі пам'яті GDDR5 на 1 Гб класу 60 нм, розробники намагалися зробити модулі GDDR5 більші і потужніші. Домашня консоль PlayStation 4 (читайте наш огляд) використовує чіпи GDDR5 на 512 Мб, а її загальний обсяг пам'яті становить 8 Гб. Раніше в цьому році компанія Samsung оголосила про старт масового виробництва чіпів GDDR5 на 256 Гбіт / c, щоб відповідати вимогам екранів, що підтримують високі дозволу, такі як 4K.

EDO DRAM

EDO (пам'ять з розширеним висновком) DRAM була розроблена для швидких мікропроцесорів, таких як Intel Pentium. Тепер вона є застарілою. EDO RAM повинна була значно зменшити час, необхідний для читання пам'яті. Хоча спочатку ця пам'ять була оптимізована для Pentium частотою 66 МГц, вона не рекомендується для більш швидких комп'ютерів. Замість цього краще використовувати інші типи SDRAM (синхронної динамічної RAM).

У 1994 році, коли EDO RAM тільки з'явилася, її максимальна тактова частота дорівнювала 40 МГц, а пікова пропускна здатність становила 320 Мб / с. На відміну від інших форм DRAM (динамічної пам'яті з довільним доступом), які могли працювати тільки з одним блоком пам'яті, EDO RAM була здатна відразу запитувати наступний блок під час повернення процесору попереднього.

ECC і Ні-ECC

ECC і Ні-ECC

Пам'ять ECC (код корекції помилок) - це особливий тип сховища комп'ютерних даних, здатний виявляти і виправляти більшу частину звичайних форм пошкодження даних. Чіпи пам'яті ECC в основному застосовуються в комп'ютерах, де виключені будь-які помилки, наприклад, фінансових чи наукових системах, а також файлових серверах. Зазвичай однобітні помилки не впливають на пам'ять, і система падає набагато рідше, ніж така ж система, несумісна з модулями ECC.

Ні-ECC пам'ять, з іншого боку, найчастіше не може виявити помилки в коді. Це відбувається тільки за підтримки паритету. Однак навіть в цьому випадку пам'ять здатна лише вказати на проблему, але не вирішити її. Більшість персональних комп'ютерів і ноутбуків використовують Ні-ECC пам'ять, завдяки якій компоненти стають дешевими і доступними. Система з Ні-ECC пам'яттю також може працювати трохи швидше, оскільки продуктивність ECC пам'яті нижче приблизно на 3 відсотки.

Зазвичай модулі ECC DIMM забезпечені дев'ятьма чіпами на обох сторонах, що на один більше, ніж є в Ні-ECC DIMM.

PCX-XXXXX

Назва DDR DIMM не завжди є найефективнішим способом виразом швидкості модуля. Завдяки подвоєною швидкості передачі, DDR DIMM частотою 100 МГц насправді здатна виконувати 200 мільйонів операцій з передачі даних в секунду. Через це DDR DIMM на 100 МГц називають DDR-200, на 133 МГц - DDR-266 і так далі. Однак, байти - набагато більш природна одиниця виміру, в порівнянні з операціями в секунду, і спрощує обчислення. З цієї причини швидкості DIMM представляються у вигляді PC-рейтингу.

PC-рейтинг DDR DIMM можна розрахувати, помноживши кількість операцій в секунду на 8. Таким чином, DDR-200 отримає рейтинг PC-1600.

Модулі DDR2 DIMM, будучи набагато швидше і могутніше своїх попередників, можуть досягати швидкостей, в два рази перевершують DDR. У цьому випадку 100 МГц можна виразити як DDR2-400 або PC-3200. Дорогі модулі DDR2 DIMM, що досягають частоти 266 МГц позначаються як DDR2-1066 або PC2-8500. Однак, при таких швидкостях використання бітів для PC-рейтингу вже не ідеально. Замість цього швидкість округляється. В даному випадку справжня швидкість PC2-8500 складе близько 8500 Мб / с.

Модулі DDR3 DIMM працюють ще швидше. Продуктивність навіть самої базової моделі перевершує показники DDR DIMM в 4 рази. Це близько 800 мільйонів операцій в секунду. Ці DIMM досягають швидкості 6400 Мб / с і називаються DDR3-800, а їх рейтинг складає PC3-6400. Найпотужніші моделі, схвалені JEDEC (комітет інженерів, що спеціалізуються в області електронних пристроїв) мають швидкість 12400 Мб / с і рейтинг PC3-12400.

Небуферізованних і повністю буферизованная

Оперативна пам'ять може бути або небуферізованной, або повністю буферизує. Іноді це називають нерегістровой і реєстрової пам'яттю. Буферизованная оперативна пам'ять володіє додатковим компонентом під назвою регістр. Регістр розташований між пам'яттю і процесором. При роботі він зберігає або «буферизует» дані перед їх відправкою процесору. У системах з великими обсягами пам'яті або високою потребою в надійності частіше використовується буферизованная RAM, іноді навіть в поєднанні з ECC RAM. Буферизованная RAM також знижує потребу системи, що містить велику кількість модулів пам'яті, в електроенергії. А чим більше модулів у вас встановлено, тим більше харчування їм необхідно.

Небуферізованних RAM, з іншого боку, не має регістра для буферизації даних. Вона не призначена для серверів або великих система, але цілком підійде персонального комп'ютера.

Буферізованние або реєстрові модулі DIMM називаються RDIMM, тоді як нерегістровие DIMM позначаються як UDIMM.

CL-X

CL або CAS (стрибає адреси стовпця) латентність - це спосіб вимірювання швидкості модуля на підставі часу затримки між отриманням команди на доступ до певної комірки пам'яті і часом її реальної доступності. Тому, чим нижче CAS-латентність або CL, тим краще. Інтервал часу вимірюється в наносекундах або тактах, в залежності від того, є DRAM синхронної або асинхронної.

У разі синхронної DRAM інтервали сьогодні вимірюються в циклах, а не реальному часі. Це означає, що CL модуля SDRAM може варіюватися в залежності від тактових циклів. З цієї причини, при порівнянні CL різних модулів, цей параметр потрібно переводити в реальний час. Інакше модуль з більш високим показником CL може насправді виявитися швидше.

висновок

З огляду на, що потреба в RAM повністю залежить від вашої системи і того, як ви плануєте її використовувати, дуже важливо знати, що саме потрібно комп'ютера для стабільної роботи. Часто модулі оперативної пам'яті просто не підійдуть до слотів системи, з якої вони не сумісні. Але це не завжди вірно. Підключення модуля, не призначеного для вашої системи, може, як привести до незначних проблем, так і сильно пошкодити інші компоненти.

Іноді недолік оперативної пам'яті не має нічого спільного з повільною роботою комп'ютера. У багатьох з нас просто немає коштів, необхідних для раптової заміни комп'ютера, тому покупка невірного обладнання виключена.

Перед придбанням RAM, погляньте на свій комп'ютер і знайдіть інформацію про те, які чіпи пам'яті для нього підходять. Будьте впевнені в тому, що у вас є і знайте свої потреби. Як казав дядько Бен, з великою силою приходить велика відповідальність. У вас є сила, що дозволяє оновити систему за своїм бажанням, але не забувайте і про відповідальність, що вимагає знань про те, який саме апгрейд вам необхідний.
Вам знайомі інші важливі терміни, які варто брати до уваги при покупці RAM? Може бути, самі колись купили невірний модуль? Розкажіть про це в коментарях!

Так що ж робити?
Вам знайомі інші важливі терміни, які варто брати до уваги при покупці RAM?
Може бути, самі колись купили невірний модуль?

Читайте нас:

Голосование

Какой раздел вам наиболее интересен?
 
Яндекс.Метрика