Новостной блок

Ходячий робот фирмы «Одетикс»

Это именно тот случай, когда «милого» можно узнать не только по внешнему облику, но и по походке. Ходячий робот фирмы «Одетикс» (США) имеет шесть ног, обеспечивающих ему маневренность, и отличается от множества своих собратьев, предназначенных для работы в опасных зонах (например, на атомных электростанциях или химических производствах), не только конструкцией, но и способностью на ходу изменять свой рост и походку.


Подробнее ...
Главная


4G / LTE в Росії. Діапазон частот, зона покриття, оператори, тарифи

У Росії мережі операторів великої трійки і Tele2 працюють на технології 4G / LTE (діапазон частот 800/2600 МГц).


2017. Вперше в РФ: безлімітний 4G LTE інтернет з гарантією доступності

Об'єднана телекомунікаційна корпорація (оператор зв'язку ВТК) представила послугу simБіоз гарантованого 4G LTE інтернету з безлімітними тарифними планами. ВТК використовує мобільні мережі різних операторів (Мегафон, Tele2, Білайн) в форматі межоператорского стику для резервування каналів зв'язку на стаціонарних точках включення. Роутер ОТК може вибирати кращу мережу по показниками доступності та швидкості і автоматично перемикатися між мережами. Або обидві мережі одночасно можуть використовуватися в режимі агрегації трафіку. При цьому статичний IP-адресу клієнта залишається незмінним. Тарифи починаються від 1597 руб / міс.
2016. Tele2 запустив мережу LTE-450 під брендом Skylink

Tele2 запустив мережу LTE в діапазоні 450 МГц під брендом Skylink. Зараз мережа працює в Тверській і Новгородській областях, в червні Tele2 планує запустити її в Санкт-Петербурзі і Ленобласті, а в липні - в Москві і Московській області. Швидкість передачі даних буде в 10 разів вище, ніж на мережах CDMA, які працювали в цих регіонах до цього. Спочатку в мережі LTE-450 буде доступна тільки послуга доступу в інтернет, але до осені 2016 року Tele2 намір запустити і голосовий зв'язок. Емдін стверджує, що абоненти зможуть отримувати дзвінки, навіть якщо не буде покриття 2G, 3G і Wi-Fi. Для підключення до Skylink абоненти повинні придбати 4G-роутер, вартість якого складе від 8,9 тисячі (з можливістю підключати до 30 пристроїв) до 9,9 тисячі рублів (до 8 пристроїв, призначений для поїздок). CDMA-мережу, на якій раніше працював «Скай лінк», буде згорнута до кінця 2016 року.
2016. МТС заплатила 4 млрд за LTE-частоти

МТС виграла аукціон з продажу 4G-частот в діапазоні 2,5 ГГц (придатні для побудови LTE мереж) практично на всій території Росії (крім Криму, Севастополя, Москви і Підмосков'я). Оператор заплатив за них 3,97 млрд руб. при стартовій ціні 2,94 млрд руб. За ці частоти також боролися «Мегафон» і «Вимпелком» .У МТС підтвердили інформацію про перемогу на аукціоні, не ставши коментувати суму, яка буде виплачена за лот. «Ми продовжуємо роботу над збільшенням швидкості і підвищенням якості послуг LTE для наших абонентів, і тому зацікавлені в розширенні доступного спектра частот», - пояснили в компанії.
2016. Білайн і Мегафон будують LTE-мережу на двох

Білайн і Мегафон уклали угоду про спільне будівництво мереж четвертого покоління стільникового зв'язку (4G) стандарту LTE. Оператори об'єднають зусилля в 10 регіонах. Йдеться про республіці Карелія, Архангельської, Брянської, Бєлгородської, Воронезької, Смоленської і Липецької областях та ряді інших регіонів. Планується побудувати 1,3 тис. Базових станцій стандарту LTE. Спільно побудована мережа повинна бути запущена в III кварталі 2016 р останнім часом стільникові оператори активно нарощують співробітництво один з одним. Так, одночасно стало відомо про укладення домовленості між «Мегафоном» і МТС, завдяки якому корпоративні абоненти обох операторів зможуть визначати місце розташування своїх співробітників.
2015. Білайн і МТС об'єднали свої LTE-частоти

Білайн і МТС домовилися про спільне використання частот для четвертого покоління стільникового зв'язку (4G) стандарту LTE. Угоду стосується 20 регіонів. МТС і Білайн будуть спільно використовувати в даних регіонах частоти в діапазоні 2,6 ГГц. Це дозволить забезпечити абонентам швидкість доступу до 150 Мбіт / с. Очікується, що спільне використання радіочастотного спектру почнеться в II половині 2016 року - після отримання необхідних дозволів. Спільне будівництво мереж стало можливим після того, як рік тому уряд дозволив стільниковим операторам спільно використовувати базові станції.
2015. У Росії - 10 млн абонентів використовують LTE інтернет

За даними Асоціації виробників обладнання зв'язку (GSA) на даний момент число користувачів LTE-послуг в світі склало майже 1 млрд осіб. Кожен восьмий абонент мобільного зв'язку в світі користується мережами четвертого покоління, йдеться в звіті. Найбільше LTE-абонентів - 53,3% - проживає в Азіатсько-Тихоокеанському регіоні. У Північній Америці знаходяться 24,1% таких користувачів щодо світового кількості. У Західній Європі цей пайовий показник становить 15,2%. У Росії за підсумками третього кварталу 2015 року експерти нарахували 10 млн передплатників LTE-сервісів, що на 119% більше за показник річної давності. У Китаї проживає 302 млн таких користувачів. Більш просунута технологія LTE-Advanced розгорнута в 48 державах 97 мобільними операторами. Фахівці очікують, що в 2020 році кількість абонентів LTE і LTE-Advanced буде більше, ніж користувачів мереж третього покоління (3G / WCDMA / HSPA).
2015. Tele2 запустив мережі 3G і LTE в Москві

Стільниковий оператор-дискаунтер Tele2 починає надавати послуги в Москві і області. Компанія кілька років намагалася вийти на столичний ринок, але можливість для цього з'явилася тільки після створення СП з "Ростелекомом", який передав оператору широкий набір частот, в тому числі на Москву. У столиці Tele2 запускає мережі 3G і 4G / LTE - GSM-частот в Москві у оператора немає, через що послугами компанії не зможуть користуватися власники звичайних "кнопкових" телефонів. За словами провайдера, тарифи Tele2 на 25-50% нижче, ніж у конкурентів. Наприклад, в тарифі "Помаранчевий" немає абонплати, а вартість хвилини розмов, sms і 1 Мб трафіку буде однаковою - 1 рубль. Крім того, компанія запропонує ряд тарифних опцій, які дозволять збільшити обсяг трафіку: 7 Гб за 299 рублів на місяць, 15 Гб - за 599 рублів, 30 Гб - за 899 рублів.
2015. Tele2 запустив LTE мережу в Санкт-Петербурзі

Tele2, альтернативний оператор мобільного зв'язку, ввів в комерційну експлуатацію мережу 4G в Санкт-Петербурзі. Це друга мережа LTE, яку оператор запустив на базі принципу технологічної нейтральності на частотах 1800 МГц. Tele2 забезпечує стійке покриття 4G в центральній частині міста, включаючи Центральний, Петроградський і Василеостровский райони, на всій протяжності Московського проспекту, в аеропорту Пулково і на всіх вокзалах Санкт-Петербурга. Високошвидкісним мобільним інтернетом Tele2 забезпечена 21 станція метрополітену. Також мережа LTE доступна в Червоногвардійському, Кіровському, Приморському, Московському, Невському районах. До кінця 2015 року Tele2 планує збільшити кількість базових станцій з підтримкою 4G в Санкт-Петербурзі в 3 рази.
2014. Tele2 запустив LTE мережу в Тулі

Tele2, альтернативний оператор мобільного зв'язку, запустив в комерційну експлуатацію мережу 4G / LTE в Тулі. Тульська область стала першим регіоном, де Tele2 запустила мережу четвертого покоління на частотах 1800 МГц, реалізувавши принцип технологічної нейтральності. На відміну від запущених раніше в 2014 році мереж 3G в Санкт-Петербурзі, Новосибірську і Челябінську на базі об'єднаних і модернізованих мереж Tele2 і "Ростелекома", 4G в Тулі побудована виключно на базі 2G-мережі Tele2. Tele2 забезпечує стійке покриття 4G в Тулі, ряді населених пунктів Ленінського району, Щокін, Новомосковську, Вузловий, Донському, Північно-Задонську, Сокольниках і Алексине. Протягом 2015 року послуги 3G і 4G під брендом Tele2 будуть доступні більш ніж в 50 регіонах. А до кінця 2016 року біля переважної числа абонентів оператора буде можливість користуватися швидкісним мобільним інтернетом в мережах 3G і 4G.
2014. LTE в Росії став повільніше через зростання числа користувачів

Аналітичне агентство TelecomDaily провело тест-драйв швидкості LTE в 15 містах Росії. У кожному з міст тестовий автомобіль проїхав від 230 до 980 км, визначаючи швидкість передачі даних на ноутбуці. З'ясувалося, що швидкість доступу у трьох операторів зв'язку, в середньому, становить 11 Мбіт / с, що на 20-25% нижче, ніж було в I кв. 2014 року. Фахівці вважають, що зниження швидкості пов'язане зі зростанням абонентської бази і зростаючим навантаженням на мережу. За 8 місяців кількість абонентів LTE в Росії виросло з 2,5 млн до 5 млн. Хоча оператори будують мережі високими темпами, але це більше відноситься до покриття нових регіонів, ніж до додавання вишок в старі регіони. З точки зору провайдера, 11 або 14 Мбіт / с - яка різниця, якщо абонент платить однаково. З березня по листопад 2014 року середня швидкість LTE-доступу абонентів московського «Мегафона» знизилася з 14,5 до 13,9 Мбіт / с, МТС - з 15 до 13,3 Мбіт / с, «Вимпелкому» - з 11,7 до 10,6 Мбіт / с (всі цифри по Москві).
2014. Білайн запустив LTE в Барнаулі

У Барнаулі в тестовому режимі запущена робота LTE мережі Білайн. До кінця року в в регіональній філії "Вимпелкому" обіцяють повне покриття столиці Алтайського краю, а далі Алтайський край буде освоюватися Билайном за принципом - від великих міст до більш дрібним. У той час як стандарт зв'язку LTE в Республіці Алтай мобільний оператор включає переважно в туристичних зонах. До сих пір LTE мережу Білайн працювала тільки в Москві.
2014. Yota стала федеральним стільниковим оператором

LTE оператор Yota тепер надає послуги телефонії (на базі мережі Мегафона, який купив йоту в минулому році). Особливість пропозиції - фіксована ціна, «100% безлімітний інтернет», безлімітні SMS, 300 хвилин дзвінків по Росії і відсутність роумінгу всередині країни. Схоже на ідеальне пропозицію, тому що сучасному користувачеві безлімітний інтернет куди важливіше безлімітних дзвінків, мода на які йде в минуле. Перейти на «йоту» можна зі збереженням свого номера. До речі, абонентка відрізняється в залежності від регіону, в якому зареєстрована SIM - 750 рублів для Москви, 590 для Пітера з тим же набором послуг. Так що якщо збереження номера не критично (для москвичів), то можна трохи заощадити, замовивши пітерську сімку.
2014. Мегафон купує LTE мережу Yota за 18 млрд рублів

Акціонери «Мегафона» схвалили придбання інфраструктури мережі Yota. Раніше відповідну угоду схвалила рада директорів "Мегафона", затвердивши, що максимальна сума придбання повинна скласти не більше 18 млрд руб. У «Мегафоні» хочуть об'єднати свою мережу з LTE мережею Yota, що підвищить ефективність управління і знизить витрати на обслуговування. Але сама Yota поки продовжить працювати в якості окремого оператора і з самостійним брендом (для абонентів поки ніяких змін не буде). При цьому вже колишній власник Yota - компанія «Скартел» буде орендувати мережеву інфраструктуру у «Мегафона», а не навпаки. На сьогоднішній день LTE мережу Yota працює в Москві, Санкт-Петербурзі і ще 30 містах Росії.
2013. Мегафон купить Yota за 1.2 млрд доларів

Рада директорів "Мегафона" схвалив покупку LTE оператора "Скартел" (бренд Yota) за 1,18 мільярда доларів. Мегафон і Скартел - це дружні компанії, які знаходяться під контролем Garsdale Services, створеному влітку минулого року в результаті об'єднання активів Альберта Авдоляна і Сергія Адоньева, а також Алішера Усманова, власника Мегафона. Зараз почався процес злиття активів цих двох комунікаційних компаній. Планується, що з часом бренд Yota буде ліквідовано. На сьогоднішній день Yota володіє майже в 30 регіонах странв мережами 4G, а також на всій території Росії частотної смугою в діапазоні 2500-2700 МГц, ширина якої 60 МГц.
2012. Ростелеком, МТС, Мегафон і Білайн отримали LTE ліцензії

Як і очікувалося, оператори Великої Четвірки виграли конкурс на федеральні LTE частоти. Крім переможців, в конкурсі брали участь ще «Сума Телеком», «Транстелеком» і два підрозділи шведської Tele2 - «Теле2-Воронеж» і «Теле2-Омськ». Оператори повинні приступити до надання послуг з 1 липня 2013 року, а повноцінно мережі запрацюють в 2019 році. Однак, в Москві і Московській області оператори обіцяють запустити LTE мережі набагато раніше - вже в цьому році. Кожен переможець конкурсу повинен буде щорічно вкладати по 15 млрд рублів в розвиток інфраструктури.
2012. Мегафон почав надавати LTE послуги в Москві

Слідом за Yota, надання послуг доступу в інтернет за допомогою LTE мережі почав і партнер Yota - Мегафон. Для підключення - необхідний модем і SIM-карта. Вони продаються в наборі, який стоїть 2990 рублів. Іншим пристроєм, який буде працювати в LTE-мережі Мегафона стане планшет Samsung 8.9 LTE ​​вартістю 29990 рублів. Мегафон обіцяє швидкість доступу до 50 Мбіт / с. Зараз в мережі працює близько 1000 базових станцій. До кінця року їх число збільшиться в три рази. Поки доступ буде надаватися безкоштовно. Але з 14 липня введуть три тарифу. Вони будуть прив'язані до швидкості з'єднання. Їх вартість складе 950, 1200 і 1500 рублів на місяць.
2012. Можливо через 4 роки в Росії буде 35 LTE-операторів

Сьогодні Роскомнадзор оголосив конкурси на LTE частоти. Буде розігруватися 4 лоти, кожен з них передбачає надання послуг на території всієї країни. Переможцем в кожному лоті стане оператор, який набере найбільшу кількість балів. Щоб набрати більше балів учаснику конкурсу взяти на себе зобов'язання надавати свою мережа не менше ніж п'яти віртуальним операторам. Роскомнадзор розраховує, що одних тільки віртуальних операторів LTE в країні через 4 роки буде 20, а в цілому їх число досягне 35. Термін початку надання LTE послуг - не пізніше 1 червня 2013 року.
2012. Мегафон і Скартел об'єднуються

Компанія АФ телеком холдинг мільярдера Алішера Усманова підписала угоду з LTE оператором Скартел (бренд Yota) про створення спільної компанії, яка буде включати телекомунікаційні активи: 50% плюс 1 акція Мегафона і 100% акцій Скартела. Акціонери Скартела отримають трохи менше 20% об'єднаної компанії, а все решта відійде Усманову. Угода пройде виходячи з оцінки Yota в 1 млрд доларів плюс близько 500 млн доларів боргу. Тепер Мегафон зможе повністю переключити на себе всі мережі Скартела, що дозволить йому мати більш ніж дворазову перевагу в кількості LTE-частот перед конкурентами по «Великій трійці».
2012. Мегафон запустив LTE в Новосибірську

Мегафон почав комерційну експлуатацію LTE мережі в Новосибірську. Ця мережа побудована за моделлю MVNO (віртуального оператора) на частотах Yota. За аналогічною схеми 14 травня очікується і запуск мережі LTE в Москві, а до кінця 2012 року оператор планує запустити мережі LTE ще в кількох російських містах, в тому числі в Санкт-Петербурзі, Краснодарі, Сочі, а також Уфі, Самарі, Владивостоку і Костромі . Мегафон пропонує абонентам USB-модеми E392 та планшети Samsung GALAXY Tab 8.9. Ці пристрої працюють як в LTE мережі, так і в 3G мережі Мегафона. У цьому важлива перевага Мегафона над Yota, особливо на першому етапі розвитку LTE мережі, коли її покриття м'яко кажучи не повне. Тарифи на LTE доступ у Мегафона будуть такі ж, як і у Yota - близько 1000 руб в місяць за безлімітний доступ. При цьому швидкість підключення - приблизно 5-10 Мбіт / с.
2011. Yota запустила першу в Росії LTE-мережу в Новосибірську

WiMax оператор Yota тепер офіційно став і LTE оператором. Перша в Росії LTE мережу Yota була сьогодні запущена в Новосибірську в комерційну експлуатацію. Поки покриття в Новосибірську неповне, роботу мережі забезпечують 63 базові станції, але до березня планується встановити ще 150 станцій. Перший час мережа буде тестуватися декількома сотнями перших клієнтів, а з січня почнеться її масова експлуатація і в продажу з'являться LTE-пристрої. LTE модем Yota трохи більше WiMAX-модема - приблизно як звичайна флешка (на фото). Його вартість складе близько 3 тис рублів. Крім того, вже в 2012 році можуть з'явитися і LTE-телефони. Система тарифів на LTE інтернет буде аналогічна WiMAX: вони будуть залежати від швидкості інтернету, обраної абонентом. Для прикладу, зараз анлим Yota в Москві коштує 800 руб в місяць при швидкості 1 Мбіт.

Читайте нас:

Голосование

Какой раздел вам наиболее интересен?
 
Яндекс.Метрика