Новостной блок

Ходячий робот фирмы «Одетикс»

Это именно тот случай, когда «милого» можно узнать не только по внешнему облику, но и по походке. Ходячий робот фирмы «Одетикс» (США) имеет шесть ног, обеспечивающих ему маневренность, и отличается от множества своих собратьев, предназначенных для работы в опасных зонах (например, на атомных электростанциях или химических производствах), не только конструкцией, но и способностью на ходу изменять свой рост и походку.


Подробнее ...
Главная


Виробництво листового скла в 2018 році впало за 6 місяців

  1. Виробництво листового скла: невелике, але падіння
  2. Зростання виробництва листового скла, Росія,%, I півріччя 2016-2018 рік
  3. Зниження частки звичайного флоат-скла, Росія,%, I півріччя 2016-2018
  4. Частка безпечного скла, Росія, I півріччя 2016-2018 рік,%
  5. Чому знижується обсяг виробництва листового скла в Росії
  6. Віконний ринок чекає новобудов, а листове скло - нових вікон

За перше півріччя 2018 року виробництво листового скла в Росії знизилося на 1%. Про вплив даного чинника на російський віконний ринок в матеріалі порталу ВІКНА МЕДІА.

Виробництво листового скла: невелике, але падіння

За даними Держкомстат, падіння за 6 місяців 2018 року склало 1% по відношенню до аналогічного періоду 2017 року. Роком раніше показники першого півріччя становили мінус 4%. Експерти відзначають відносну стабільність ринку на ринку виробництва флоат-скла.

Показники за аналогічний період 2-х річної давності були більш оптимістичними плюс 8,4%.

Зростання виробництва листового скла, Росія,%, I півріччя 2016-2018 рік

Джерело: Держкомстат Таким чином, за перше півріччя 2017-2018 років спостерігається негативна динаміка в даному секторі економіки Джерело: Держкомстат Таким чином, за перше півріччя 2017-2018 років спостерігається негативна динаміка в даному секторі економіки.

При цьому незмінною залишається структура виробництва різновидів скла по частках. За останні 3 роки листове скло займало більше 90% в загальній виробничій «кошику». Однак також з тенденцією до зменшення частки. У першому півріччі 2016- го це було 96%, в 2017-м - 95%, в 2018-му вже 94%.

Зниження частки звичайного флоат-скла, Росія,%, I півріччя 2016-2018

Джерело: Держкомстат Виріс обсяг виробництва безпечного скла виріс на 25% Джерело: Держкомстат Виріс обсяг виробництва безпечного скла виріс на 25%. Зростання обсягів спеціальних стекол демонструє підвищення їх затребуваності ринком будівництва, архітектури та дизайну. Однак в загальній структурі зберігається невисока частка цих видів скла: безпечне скло займає 5,4%, інші види - менше 1%. Протягом останніх трьох років частка виробництва безпечного скла поступово росла: в 2016-м - це було 3%, в 2017-м - 4%, в нинішньому році - вже 5%.

Частка безпечного скла, Росія, I півріччя 2016-2018 рік,%

Джерело: Держкомстат Сталий рух вгору в даному сегменті виробництва скла може бути пов'язано з підвищенням вимог з безпеки в будівництві, а також збільшенням частки будівель громадського значення, де такі вимоги повинні бути дотримані Джерело: Держкомстат Сталий рух вгору в даному сегменті виробництва скла може бути пов'язано з підвищенням вимог з безпеки в будівництві, а також збільшенням частки будівель громадського значення, де такі вимоги повинні бути дотримані. До них відносяться, наприклад, стадіони, торгові та бізнес-центри, школи, при фасадній склінні, а також в інтер'єрі яких необхідно використовувати безпечне скло з метою гарантії збереження життя і здоров'я людей при великому їх скупченні.

Чому знижується обсяг виробництва листового скла в Росії

Незначне, але стійке падіння виробництва листового скла в Росії - основної сировини для виготовлення склопакетів - може бути обумовлено рядом причин. Вже з 2013-го року на внутрішньому ринку спостерігається значне перевищення виробництва над попитом. У зв'язку з цим з 2013 до 2016 року стійко ріс експорт продукції і знижувався імпорт. На цьому тлі російська скляна промисловість нарощувала потужності. З модернізацією найбільшого виробника флоат-скла в Білорусі (Гомельстекло) у російських виробників з'явився істотний конкурент по експорту архітектурного листового скла. Запуск скляного заводу в Туркменістані також дещо потіснив експортні позиції російських виробників листового скла.

При цьому сегмент житлової нерухомості (віконний ринок) Росії поки як і раніше не демонструє зростання, які готовий пропонувати скляний сектор. Кілька поліпшив ситуацію ЧС 2018, який зажадав значних витрат на скління інфраструктурних та спортивних об'єктів. Тут часто використовувалося спеціальні види стекол: безпечне, шумоізоляційні, солнезащітние, мультифункціональний і ін. В зв'язку зі зростаючою актуальністю питань енергозбереження сьогодні розширюється виробництво енергозберігаючого скла.

Віконний ринок чекає новобудов, а листове скло - нових вікон

Основним споживачем листового скла на внутрішньому ринку залишається будівництво. У 2015-му, 2016 м і 2017-го роках обсяги житлового будівництва знижувалися. Позитивним заявою вважалися слова міністра Михайла Мене про те, що падіння ринку щодо введення житла за 2017-й рік виявилося менше, ніж очікувалося.

Фото: на заводі листового скла Програма реновації житла в Москві дає новий непоганий імпульс для збереження стійких позицій споживання листового скла в якісних вікнах Фото: на заводі листового скла Програма реновації житла в Москві дає новий непоганий імпульс для збереження стійких позицій споживання листового скла в якісних вікнах. Також хорошою основою для розвитку сектора виробництва листового скла стають новобудови і в інших регіонах, зокрема бурхливий розвиток будівництва в Краснодарському краї, Башкортостані, Татарстані і на Північно-Заході. Розвиток і оновлення транспортної системи Москви також надії на потребу в якісних і спеціальних стеклах.

Скло - є модним і енергоефективним будівельним матеріалом, який вирішує багато потреб, при цьому надаючи легкість, зручність і красу будівлям. Екологічна складова матеріалу і можливість вторпереработкі - створюють ще більше стимулів для проникнення скла в усі сфери нашого життя.

Портал ВІКНА МЕДІА рекомендує: Виробництво скла на пострадянському просторі приростає новими потужностями

Читайте нас:

Голосование

Какой раздел вам наиболее интересен?
 
Яндекс.Метрика