Новостной блок

Ходячий робот фирмы «Одетикс»

Это именно тот случай, когда «милого» можно узнать не только по внешнему облику, но и по походке. Ходячий робот фирмы «Одетикс» (США) имеет шесть ног, обеспечивающих ему маневренность, и отличается от множества своих собратьев, предназначенных для работы в опасных зонах (например, на атомных электростанциях или химических производствах), не только конструкцией, но и способностью на ходу изменять свой рост и походку.


Подробнее ...
Главная


Відеокарта, відеокарта - Скупка радіодеталей і РЕК

  1. Технічні характеристики і шлях розвитку графічних карт
  2. Розвиток відеокарт і відеоадаптерів

Відеоплата, або відеокарта є одним з найважливіших компонентів, що підключаються до системній платі . Вона являє собою універсальний пристрій, здатний конвертувати цифровий потік в зображення, яке ми бачимо на екрані ноутбука, смартфона, планшета, або моніторі стаціонарного комп'ютера. Сучасні відеокарти дозволяють транслювати зображення навіть на телевізор, який використовується замість монітора за допомогою спеціального роз'єму.

Отже, основне призначення графічних карт - це передача візуальної інформації в «легкотравному» для людського ока варіанті. Функції відеокарти дозволяють дивитися кіно, насолоджуватися захоплюючими комп'ютерними іграми, працювати з документами і графіками, так як саме відеокарта дозволяє користуватися відображенням процесів обробки інформації на моніторі, будучи компонентом виведення.

Несправність відеокарти видно, так би мовити, неозброєним оком, так як, або нічого не видно, або якість зображення стає просто кошмарним - смуги, перешкоди, розмитість і т.д. Розрізняють програмні і апаратні поломки відеокарт. Усунення програмної несправності вирішується шляхом перевстановлення драйвера, або операційної системи в цілому. Апаратна ж несправність вимагає, як правило, заміни відеокарти. У тому випадку, якщо відеокарта інтегрована в материнку, простою заміною пристрою обійтися не вдасться, доведеться міняти всю материнську плату цілком.

Технічні характеристики і шлях розвитку графічних карт

На зорі розвитку комп'ютерних технологій відеокарти представляли собою просто плати розширення і мали невелику потужність. Сучасні відеокарти вже мають величезний потенціал. Розвиток технологій пов'язано зі стрімким розвитком програмного і апаратного забезпечення, з яким «слабенька» відеокарта вже не справляється. Всі принади сучасних відеокарт вже по достоїнству оцінили геймери, дизайнери, любителі дивитися відео високої якості з великою роздільною здатністю. Саме якість зображення залежить від потужності відеокарти, тобто від швидкості обробки і передачі цифрової або аналогової інформації на екран.

Розвиток відеокарт і відеоадаптерів

Перші плати були невеликої потужності, яка, однак, цілком відповідала поставленим перед ними завданнями. Відеокарта «ISA» мала обсяг пам'яті 512 Кб, призначені були для відображення нескладних рішень і зустрічалися в перших поколіннях обчислювальних пристроїв.

Надалі почався стрімкий розвиток графічних карт разом з удосконаленням іншого «заліза»:

  • «VESA» - наступне покоління карт з розширеною шиною об'ємом 2 Мб. Встановлювалася двома слотами по всій ширині материнки.
  • «PCI» - ймовірно, найбільш популярна версія відеоадаптера, які зустрічаються в ПК до наших днів, проте цей відеоадаптер вже не досконалий і підходить вже далеко не для всіх видів відеокарт.
  • «AGP» кількох версій випущений був на основі відеоадаптера PCI, активно практикувався з 1997 по 2004 роки.
  • «PCI-Express», вперше відеоадаптер побачив світло в 2004 році, активно використовується і до цього дня.

З початком нинішнього століття світовими лідерами з виробництва відеокарт стають дві компанії, це «NVIDIA» і «ATI». Асортимент їх відеокарт в повній мірі відображає вимоги до високої якості відео, яке особливо припало до смаку геймерам. Відеокарта вважається одним з найдорожчих компонентів «начинки» комп'ютера, однак, це не зупиняє людей в гонитві за поліпшенням своєї машини.

Всі сучасні відеоадаптери працюють в двох режимах - графічному і текстовому, що дозволяє відеокартам функціонувати найбільш повно. На продуктивність відеокарти сьогодні впливають такі параметри:
- обсяг пам'яті,
- тактова частота,
- розрядність і тип шини.

Читайте нас:

Голосование

Какой раздел вам наиболее интересен?
 
Яндекс.Метрика