Новостной блок

Ходячий робот фирмы «Одетикс»

Это именно тот случай, когда «милого» можно узнать не только по внешнему облику, но и по походке. Ходячий робот фирмы «Одетикс» (США) имеет шесть ног, обеспечивающих ему маневренность, и отличается от множества своих собратьев, предназначенных для работы в опасных зонах (например, на атомных электростанциях или химических производствах), не только конструкцией, но и способностью на ходу изменять свой рост и походку.


Подробнее ...
Главная


Тест і огляд: Microsoft Surface Pro - кращий планшет під Windows 8?

Найбільш значимі зміни в інтерфейсі Windows 8 переслідували одну мету - дана система повинна забезпечувати комфорт роботи з сенсорним екраном і підходити не тільки для настільних ПК, а й для планшетів Найбільш значимі зміни в інтерфейсі Windows 8 переслідували одну мету - дана система повинна забезпечувати комфорт роботи з сенсорним екраном і підходити не тільки для настільних ПК, а й для планшетів. У нашу тестову лабораторію поступив планшет Surface Pro, який наочно демонструє напрям, узятий Microsoft з розвитку планшетів Windows 8. Але чи можна назвати Surface Pro ідеальним планшетом Windows?

Стратегія Microsoft на сегменті планшетів проста і очевидна. Замість поділу операційних систем для планшетів і настільних ПК, нова Windows 8 була спеціально змінена так, щоб вона працювала на планшетах. У новій ОС відбулися зміни, пов'язані з сенсорним введенням, що збіглося з бурхливим поширенням не тільки планшетів, але і ноутбуків / ультрабуків і моноблоків з сенсорним екраном. Для користувача все це дає очевидні переваги: ​​якщо ви сідаєте за настільний ПК або ноутбук, або берете в руки планшет, то отримуєте стандартну Windows 8 - усіма пристроями можна керувати через однаковий інтерфейс, а також запускати на них одні й ті ж програми. Тобто ми отримуємо наступний етап розвитку, до якого не дійшли смартфони Windows, як і раніше працюють під управлінням власної ОС Windows Phone.

Недоліки подібної стратегії не менш очевидні. Звичайна Windows 8 не підтримує процесори ARM, які використовуються в більшості планшетів. Операційна система Microsoft може працювати тільки на апаратному забезпеченні x86 - а процесори x86 в планшетах зустрічаються рідко. Звичайно, AMD і Intel намагаються просувати на ринку процесори, що володіють достатньою ефективністю і економічністю. Але навіть вони призводять до компромісів з боку виробників планшетів і кінцевих користувачів. Як правило, варіантів сьогодні два. Перший: будувати планшет на основі процесора Intel Atom, подібного Atom Z2760, який може працювати з пасивним охолодженням - ви отримаєте порівняно тонкий планшет і тривалий час автономної роботи, але продуктивності досить тільки для найпростіших додатків. Другий: збирати планшет на повноцінних процесорах Intel Core, які забезпечують пристойну продуктивність, але вимагають активного охолодження і порівняно товстого корпусу. Енергоспоживання теж залишається занадто високим. Рішенням до цієї проблеми повинні стати нові процесори Intel Haswell для планшетів, але вони ще не з'явилися. Тим часом на ринок вийшла операційна система Microsoft Windows RT, що представляє собою міст між Windows 8 і архітектурою ARM, але успіху вона так і не отримала. На превеликий жаль користувачів, все розмаїття програм x86 під Windows RT просто не працюють.

Microsoft вирішила забезпечити планшет Surface Pro максимальною продуктивністю, щоб користувачі виграли від потужності процесорів Core:

Процесор

Intel Core i5-3317U (Ivy Bridge Dual-Core на 1,7 ГГц в штатному режимі і HD Graphics 4000) Дисплей 10,6 "(1920 x 1080 px) Акумулятор 42 Вт-ч Камера (фронтальна) 0,9 МП ( 720p) Камера (тилова) 0,9 МП (720p) Пам'ять 64 Гбайт або 128 Гбайт; розширюється картами micro-SD Габарити / вага 274 x 172 x 13,5 мм, 907 г

Повний список характеристик наведено на останній сторінці статті.

Напрям, узятий Microsoft, добре помітно по специфікаціям планшета. Процесор Core i5-3317U встановлений в парі з чіпсетом HM77 Express - подібну комбінацію ми зустрічали на безлічі сучасних ультрабуків. Таке рішення забезпечує відмінну ефективність, а продуктивності буде достатньо для багатьох сценаріїв додатків. Але цей процесор вимагає активного охолодження, на яке потрібно простір. Товщина планшета становить 13,5 мм, вага - 907 г, так що планшет Surface Pro вийшов дуже громіздким. Якщо порівнювати з преміальними планшетами Android, наприклад, тим же Sony Xperia Tablet Z (тест і огляд) , То відмінності відразу ж кидаються в очі. 10,1 "планшет Sony, незважаючи на потужну апаратну начинку ARM, має товщину всього 6,9 мм, а вага - 495 г.

Список характеристик показує, що Microsoft критично підійшла не тільки до вибору процесора. Дисплей з діагоналлю 10,6 "має роздільну здатність 1920 x 1080 пікселів, а об'єм вбудованої флеш-пам'яті становить 64 або 128 Гбайт. Втім, не варто забувати, що операційна система Windows 8" з'їдає "чималий обсяг флеш-пам'яті. Ми отримали на тести 128-Гбайт версію планшета, у неї було вільно всього близько 90 Гбайт.

Microsoft вже намагалася поєднувати Windows 8 з конкуруючої платформою. планшет Surface RT (тест і огляд) містив чимало інновацій, що відрізняють його від типових планшетів Android або iOS. Під "Surface Experience" Microsoft розуміє дві опціональні клавіатури, Touch Cover і Type Cover. У поєднанні з інтегрованою стійкою дві тонких клавіатури теоретично дозволяють перетворити планшет Surface Pro в ультрабук. Наскільки добре він при цьому зможе конкурувати з "справжніми" ультрабуками, ми оцінимо в розділі тестів.

У будь-якому випадку, роздрібна ціна Surface Pro вже підібралася до рівня ультрабуків - за 64-Гбайт версію вам доведеться віддати від 33 тис. Рублів в Росії або 899 євро в Європі . За протестовану нами 128-Гбайт версію заплатити доведеться вже 36,4 тис. Рублів в Росії або близько 1000 євро в Європі . В обох випадках планшети поставляються без клавіатури Cover. За Touch Cover доведеться викласти від 5,3 тис. рублів в Росії або 119 євро в Європі . Type Cover обійдеться від 5,9 тис. рублів в Росії або 129 євро в Європі .

Нижче наведено відеоролик першого знайомства і розпакування Surface Pro:

Ви також можете подивитися версію на YouTube .


8. Але чи можна назвати Surface Pro ідеальним планшетом Windows?

Читайте нас:

Голосование

Какой раздел вам наиболее интересен?
 
Яндекс.Метрика