Новостной блок

Ходячий робот фирмы «Одетикс»

Это именно тот случай, когда «милого» можно узнать не только по внешнему облику, но и по походке. Ходячий робот фирмы «Одетикс» (США) имеет шесть ног, обеспечивающих ему маневренность, и отличается от множества своих собратьев, предназначенных для работы в опасных зонах (например, на атомных электростанциях или химических производствах), не только конструкцией, но и способностью на ходу изменять свой рост и походку.


Подробнее ...
Главная


Стаціонарний комп'ютер або ноутбук - робимо правильний вибір

  1. Дизайн Все більше користувачів при виборі техніки приділяють увагу її дизайну і ергономіки. Це не...
  2. функціональність
  3. Модернізація і гарантія
  4. Якість і розмір екрану
  5. економічність
  6. Програмне забезпечення
  7. Продуктивність і вартість
  8. Початковий рівень
  9. Середній рівень
  10. Високий рівень
  11. висновки
  12. думка експерта

Дизайн

Все більше користувачів при виборі техніки приділяють увагу її дизайну і ергономіки. Це не дивно, адже далеко не всім цікаві технічні нюанси роботи пристрою, а ось привабливий вигляд і зручність використання важливі для кожного.


Asus Lamborgini
Asus Lamborgini

Давно минув час, коли поняття ноутбук асоціювалося з безликої незграбною сірої коробкою. Зараз багато провідних виробників лептопів стали приділяти особливу увагу дизайну своїх пристроїв. У ходу глянсове покриття кришки корпусу, контрастні кольорові сполучення, унікальні дизайнерські елементи, використання в якості матеріалів корпусу алюмінію і високотехнологічних сплавів. Виробники радують нас привабливими моделями: Acer Aspire 5920G-102G16 (LX.AGW0X.121) , Apple MacBook Air, Sony VAIO VGN-AR51MR , Toshiba Qosmio G40-11D (PQG40E-00500WRU) і цей список можна продовжувати. Часом при випуску нових моделей дизайн є їх головною перевагою над конкурентами (Asus Lamborghini, Acer Ferrari, LG T1 Express, Sony CR). Разом з тим є лінійки лептопів, призначені для бізнесменів і мають простий, але строгий і солідний вигляд (Dell Latitude, HP Compaq, Sony VAIO SZ).


Toshiba Quosmio
Toshiba Quosmio

Зі смаком підібраний ноутбук і на вишуканий домашній інтер'єр впишеться гармоничней, і в кабінеті директора виглядатиме солідніше, ніж системний блок з купою кабелів і монітором на додачу. Не можна сказати, що виробники комп'ютерних комплектуючих не приділяють увагу зовнішньому вигляду корпусів і моніторів. Є, звичайно ж, дуже привабливі моделі (окремої згадки заслуговує продукція компанії Apple), але сьогодні багатьох більшою мірою приваблює стильна компактна техніка. Тому, першість по дизайну вже, мабуть, за ноутбуками.


Apple MacBook Air
Apple MacBook Air

Ергономіка

З точки зору ергономіки і зручності використання ноутбуки багато в чому попереду. Адже з таким пристроєм ви не прив'язані до одного місця, а можете із зручністю розташуватися, де побажаєте. Захопившись читанням електронної книги або пошуком інформації у всесвітній павутині, взимку можна з комфортом згаяти час на м'якому дивані, а влітку - на балконі, занурившись в приємну вечірню прохолоду.

Компактність надає ноутбуків і більш практичні переваги. Такий пристрій з діагоналлю 14-15,4 дюйма займає набагато менше місця на робочому місці, ніж настільний комп'ютер. Буває, що часом в умовах обмеженості житлового або робочого простору системний блок з монітором і поставити нікуди. Так важливо і те, що усіляких проводів навколо ноутбука буде трохи менше: кабель з блоком живлення і провід від миші, а якщо ноутбук підключений до провідної мережі, то ще й Ethernet-кабель. Так що компактність лептопів по достоїнству оцінять не тільки «мобільні» користувачі, але і всі хто не може байдуже дивитися на безлад навколо себе.

З іншого боку, портативність лептопів є також їх недоліком при стаціонарному використанні. Адже більшість таких моделей мають злегка урізану клавіатуру (розмістити повноцінну просто не вистачає місця) - цифрового блоку немає, керуючі кнопки зазвичай нестандартно розташовані і стиснуті в розмірах ( HP Pavilion dv6750er (KN092EA) ).

Адже більшість таких моделей мають злегка урізану клавіатуру (розмістити повноцінну просто не вистачає місця) - цифрового блоку немає, керуючі кнопки зазвичай нестандартно розташовані і стиснуті в розмірах (   HP Pavilion dv6750er (KN092EA)   )

А іноді функціональна клавіша Fn може заважати користуватися звичними комбінаціями гарячих клавіш (якщо розміщується на місці лівого Ctrl, як у Samsung R20 або R40). Повнорозмірною клавіатурою можуть похвалитися 17-дюймові моделі ( Toshiba Satellite P200-10C (PSPBGE-00200WRU) , Lenovo IBM Y710 та ін.) - не дарма вони позиціонуються як заміна настільного ПК - та й то не всі. Вирішити проблему можна, підключивши до маленького лептопу звичайну клавіатуру, але це не завжди зручно.

Якщо зручність роботи за тією чи іншою клавіатурою це справа смаку і звички, то шум, видаваний комп'ютером, вже напевно нікому не подобатися. І тут ноутбуки знову отримують лаври переможця. Більшість з них працює майже безшумно, а навіть щодо «чутні» моделі все одно тихіше звичайного офісного робочої машини. Різниця особливо помітна в домашніх умовах (в офісі зазвичай є неминучий шум). Звичайно ж, настільний ПК можна зробити тихим, але для цього треба буде покопатися в системному блоці зі знанням справи, та й додаткові витрати неминучі.

Варто врахувати, що іноді замість участі в протистоянні «ноутбук проти ПК» може бути набагато практичніше подивитися на ситуацію з іншого боку - «ноутбук разом з ПК». В цьому випадку відкриваються вельми цікаві перспективи для домашніх користувачів. Настільного ПК можна довірити гри, складні прикладні завдання (монтаж і конвертація домашнього відео, редагування цифрових фотографій) і централізоване зберігання всіх даних (документів, програм, музики, фільмів і т. П.). У свою чергу ноутбук зручно використовувати для веб-серфінгу, онлайнового спілкування, роботи з офісними додатками, читання, закачування даних з інтернету, а, підключивши стереосистему і монітор від ПК, - для перегляду кіно і прослуховування музики.

функціональність

Деякі вважають, що ноутбуки мають обмежені можливості, підходять тільки для офісної роботи або взагалі є неповноцінними комп'ютерами. Такий стереотип - пережиток минулого. Більшість користувачів, не відчує ніякого дискомфорту, користуюся портативним комп'ютером не тільки на роботі, але і вдома.

Ноутбук - цілком самодостатня і повноцінне пристрій. Судіть самі: у сучасних моделей в арсеналі пишучий привід DVD-RW, універсальний кардрідер, мінімум 2 порти USB 2.0, роз'єм VGA (для підключення зовнішнього монітора або проектора), dial-up модем 56 Кбіт / с, мережева карта Ethernet (для інтеграції в дротову мережу), Wi-Fi-приймач (для під'єднання до бездротової мережі), слот PCMCIA або ExpressCard (служить для установки модулів розширення). Просунуті моделі оснащені ще і модулем Bluetooth 2.0, роз'ємами S-Video, DVI, HDMI, FireWire, e-Sata. Вбудована веб-камера і біометричний сканер відбитків пальців вже теж не рідкість. COM-роз'єм ще зустрічається у ноутбуків (Dell серія Latitude), але це вже скоріше виняток з правила.

У настільного ПК перевага в наявності багатоканального вбудованого аудиоадаптера (у лептопів за замовчуванням тільки стерео), а іноді і цифрового коаксіального аудіо-виходу (поки ще велика рідкість для ноутбуків). Також «в ​​плюсі» роз'єми PS / 2, LPT, COM (потрібні для підключення периферійної техніки, правда, вже морально застарілої) і більшого числа портів USB. А ось Bluetooth і Wi-Fi зажадають установки додаткових модулів (вартістю $ 20-30 кожен), та й FireWire і e-Sata зустрічаються лише на материнських картах високого класу.

Модернізація і гарантія

Ось у чому ноутбуки помітно програють своїм «великим братам», так це в можливості модернізації. У звичайному ПК можна замінити, прибрати або додати практично будь-який компонент, а в ноутбуці самостійно і без втрати гарантії можна змінити лише модулі оперативної пам'яті і жорсткий диск. Гарантія на більшість лептопів - 12 місяців, а у Toshiba і ASUS - 24 місяці. У ПК, що зійшли з конвеєра великих компаній-збирачів, гарантія зазвичай становить 2-3 роки. Якщо система збиралася з куплених окремо комплектуючих, то термін гарантії буде різним на всі компоненти (6-36 місяців). Можна сказати, що і тут перевага на стороні настільних комп'ютерів.

Якість і розмір екрану

Дисплеям ноутбуків поки що складно конкурувати зі звичайними РК-моніторами за якістю зображення. В першу чергу, позначається прагнення до максимальної компактності, що негативно позначається на властивостях екрану. Невеликий запас регулювання яскравості і не ідеальна рівномірність підсвічування - на такі компроміси доведеться піти «мобільним» користувачам.

До того ж, дисплеї ноутбуків виконані переважно на матрицях Tn + Film і володіють відповідними «мінусами»: обмеженими кутами огляду (особливо вертикальними), невисокою контрастністю, низькою якістю передачі кольору, а чорний колір виглядає як темно-сірий. Ці недоліки помітні майже у всіх лептопів вартістю до $ 1000.. Причому вони виражені більше, ніж у моніторів за $ 200-300 на Tn + Film-матриці. А вступити в змагання за якістю з моніторами високого класу на матрицях MPA, PVA і IPS можуть лише найдорожчі мультимедійні моделі, такі як Toshiba Qosmio. Якщо підвести короткий підсумок: якості екрану ноутбуків цілком вистачить для офісної роботи, ігор і перегляду фільмів, але для професійної роботи з графікою слід використовувати комп'ютер з відповідним монітором.

Якщо підвести короткий підсумок: якості екрану ноутбуків цілком вистачить для офісної роботи, ігор і перегляду фільмів, але для професійної роботи з графікою слід використовувати комп'ютер з відповідним монітором

Неозброєним поглядом видно - за величиною екрану ноутбуки теж програють моніторів. Є моделі з діагоналлю дисплея 19-20 дюймів (наприклад, Acer Aspire 9920G-302G25Mn (LX.AKE0X.013) ), Але зарахувати їх до портативних комп'ютерів дуже складно. Адже чим більше у ноутбука екран, тим більше сам пристрій і його вага. Можна припустити, що для набору текстів і серфінгу більшості буде достатньо 15-17 дюймів. Однак, якщо врахувати нинішню вартість моніторів (19 дюймів доступні за $ 200, а 22 дюйма - за $ 300) для занурення у віртуальні світи сучасних ігор і захоплюючого перегляду кіно і телебачення, хочеться, вже як мінімум 19 дюймів.

економічність

При порівнянні настільних і портативних комп'ютерів багато хто не звертають увагу на те, що в середньому ноутбуки зі «скромною» комплектацією під час роботи споживають всього лише 30-60 Вт. У той час як звичайний офісний ПК разом з монітором 200-300 Вт, а потужний ігровий комп'ютер або робоча станція - 450-800 Вт. Звичайно, якщо комп'ютер у вас один, то цим можна знехтувати. А якщо в планах відкриття нового офісу, де буде 10-50 комп'ютеризованих робочих місць? В сумі енергоспоживання ноутбуків буде менше на порядок і в результаті істотно знизяться витрати на електроенергію.

Програмне забезпечення

Без операційної системи і програм комп'ютер - всього лише марна залізо. Ноутбук спочатку розроблявся як повноцінне рішення класу «все включено». Мало того, що ноутбуки ретельно конструюються та тестуються, щоб домогтися стабільності в роботі, так виробники піклуються і про програмне забезпечення своїх продуктів. Тому не дивно, що на відміну від продаються у нас ПК, практично на кожному лептопі встановлена ​​ліцензійна операційна система (у переважної більшості - Windows Vista) і всі необхідні драйвери. У постачанні йде диск з образом системи або ж записується на жорсткий диск як прихований розділ. Якщо для вас критично використовувати ліцензійну версію Windows, то, купуючи лептоп, ви автоматично вирішуєте це питання. А якщо ПК - доведеться витратити мінімум $ 70-80. Така вартість найдоступніших зараз систем: Windows XP Home Edition (OEM) і Windows Vista Home Basic (OEM). Причому це версії, які продаються тільки разом з комп'ютером, а звичайні (BOX) обійдуться ще дорожче.

Втім, однією операційною системою справа не обмежується. І якщо пара безкоштовних утиліт або умовно-безкоштовних версій програм (наприклад, пробна версія Microsoft Office 2007, без активації працює 30-60 днів) в постачанні представляють сумнівну цінність, то фірмовий софт може стати в нагоді, щоб краще розкрити всі можливості пристрою. Наприклад, з ноутбуками HP Pavilion в комплекті йде не тільки пульт ДУ, але і програма HP Quick Play, розрахована на взаємодію з цим пультом і спрощує управління музикою, відео і фото.

Продуктивність і вартість

За співвідношенням ціна / продуктивність настільні комп'ютери природно виграють у портативних. Так було раніше і напевно ситуація не змінитися і в майбутньому. Питання в іншому: наскільки велика ця перевага зараз? Для наочності варто просто порівняти вартість кілька моделей лептопів і ПК аналогічної конфігурації.

Початковий рівень

Samsung R20 (NP-R20XY01) $ 700 14 дюймів (1280x800), Intel Celeron M530 (1,7 Ггц, 1 Мб) / 1Гбайт DDR2 / ATI Radeon Xpress -1250 / HDD 80Гб / DVD-RW / Windows Vista Home Basic

Відповідний ПК (з монітором 17 "і клавіатурою) коштує $ 480-510, а якщо додати Windows Vista Home Basic OEM ($ 70) $ 550-580

Середній рівень

Toshiba Satellite A200-1KH (PSAE6E-04302LRU) $ 1850 15,4 дюймів (1280х800), Intel Core 2 Duo T7300 (2 Ггц, 2Мб) / 1Гбайт DDR2 / ATI Mobility Radeon HD2600 (256Мб) / HDD 300Гб / DVD-RW / Windows Vista Home Premium

Відповідний ПК (з монітором 17 "і клавіатурою) коштує $ 920-950, а якщо додати Windows Vista Home Premium OEM ($ 150) $ 1070-1100

Високий рівень

Sony VAIO VGN-AR41SR $ 3500. 17 дюймів (1920х1200), Intel Core 2 Duo T7500 (2,2 Ггц, 4Мб) / 2Гбайт DDR2 / NVIDIA GeForce 8600M GT (256Мб) / HDD 320Гб / Blu-Ray / Windows Vista Home Premium

Відповідний ПК (з монітором 17 "і клавіатурою) коштує $ 1200-1250, а якщо додати Windows Vista Home Premium OEM ($ 150) $ 1350-1400


Акумуляторна батарея, якою оснащений будь-лептоп, успішно заміняє собою джерело безперебійного живлення. З фільтрацією перешкод в електромережі така батарея бореться не так ефективно, як хороший ДБЖ, зате краще проявить себе, якщо пропаде електрика (можна буде в офісному режимі годину-дві попрацювати від акумулятора). Якщо ви збираєтеся захиститися від такої напасті, то з ноутбуком ви зможете заощадити на бесперебойніка $ 60-100. Особливо вигода відчується в масштабах великої компанії, коли буде потрібно оснастити ДБЖ кілька десятків або сотень робочих місць.


висновки

Проведене порівняння підтвердило вже усталена думка: якщо комп'ютер треба брати в дорогу, то це буде напевно ноутбук, а якщо найважливіше висока продуктивність за розумні гроші, то настільний ПК поза конкуренцією. Перед ухваленням рішення про покупку варто самостійно зважити всі за і проти і зробити власний вибір, а ми лише наведемо кілька загальних рекомендацій в світлі останніх тенденцій.

Ноутбуки вже досить універсальні і добре справляються майже з усіма завданнями. Але є завдання, з якими настільні комп'ютери все ж впораються краще. Так, вони будуть кращим вибором в якості ігрової машини. На це є кілька вагомих причин: більш висока продуктивність, ніж у лептопів (особливо при обробці складної 3D-графіки), розумна вартість, можливість повної модернізації і використання великих моніторів (зараз актуальні моделі з діагоналлю екрана 22-24 дюйма).

Звичайно, є іміджеві геймерские лептопи (наприклад, Toshiba Satellite X200-15K (PSPB9E-01H00WRU) ), Однак якщо оцінювати їх з тверезою точки зору, стане очевидно, що це компромісні рішення. Екран 15-17 дюймів вже не особливо вражає, по співвідношенню ціна / продуктивність такі моделі помітно поступаються ПК і в майбутньому (коли нові ігри будуть більш вимогливі до «заліза») їх буде складно модернізувати (та й то лише частково). Якщо ви плануєте працювати в основному з «важкими» професійними програмами (3Ds Max, Adobe Photoshop, Adobe Audition, Cubase і т. П.), Слід зупинити свій вибір на ПК з тих же причин. До того ж для роботи з графікою і версткою напевно буде потрібно якісний дисплей з матрицею MPA, PVA або IPS і великою діагоналлю.

думка експерта

Валерій Зубов, продавець-консультант, салон персональної електроніки, Unitrade:

А якщо в планах відкриття нового офісу, де буде 10-50 комп'ютеризованих робочих місць?
Питання в іншому: наскільки велика ця перевага зараз?

Читайте нас:

Голосование

Какой раздел вам наиболее интересен?
 
Яндекс.Метрика