Новостной блок

Ходячий робот фирмы «Одетикс»

Это именно тот случай, когда «милого» можно узнать не только по внешнему облику, но и по походке. Ходячий робот фирмы «Одетикс» (США) имеет шесть ног, обеспечивающих ему маневренность, и отличается от множества своих собратьев, предназначенных для работы в опасных зонах (например, на атомных электростанциях или химических производствах), не только конструкцией, но и способностью на ходу изменять свой рост и походку.


Подробнее ...
Главная


SSD Gigabyte UD Pro 256 ГБ, огляд першого накопичувача цього бренду

  1. Зовнішній вигляд і характеристики
  2. Внутрішній пристрій
  3. тестування
  4. CrystalDiskInfo
  5. CrystalDiskMark
  6. H2testw
  7. AS SSD Benchmark
  8. AIDA64 Disk Benchmark
  9. HDTune Pro 4.61
  10. Anvil's Storage Benchmark
  11. Послідовне читання і запис
  12. Випадкове читання і запис на блоках розміром 4 КБ
  13. Висновок. SSD Gigabyte UD Pro 256 ГБ, огляд непоганого накопичувача


Широко відома в аж ніяк не вузьких комп'ютерних колах компанія Gigabyte вирішила розширити номенклатуру своїх виробів і зовсім недавно представила SSD накопичувачі під своїм брендом. Зрозуміло, що використовуються готові рішення, а ось чи обмежується участь Гігабайта тільки малюванням на корпусі власного логотипу, або все ж проводиться якась доробка прошивки - це і спробуємо дізнатися. Сьогодні розмова про SSD Gigabyte UD Pro 256 ГБ, огляд якого читайте нижче.

Зовнішній вигляд і характеристики

Зовнішній вигляд і характеристики

Важко чогось чекати особливого від цілком звичайного SSD у форм-факторі 2.5 дюйма. Хіба що підсвічування сюди ще не добралася. Взявши в руки цей накопичувач, відразу з'явилася впевненість, що тактильні відчуття аж надто знайомі. Та й корпус занадто скидається на описуваний мною зовсім недавно SSD LiteOn MU3 PH6 .

Та й корпус занадто скидається на описуваний мною зовсім недавно   SSD LiteOn MU3 PH6

Те ж бюджетне рішення з'єднувати частини корпусу без гвинтів, засувками, той же колір, шорстка поверхня ...

Те ж бюджетне рішення з'єднувати частини корпусу без гвинтів, засувками, той же колір, шорстка поверхня

Та й побіжне знайомство з тими нечисленним характеристиками, які вказує Gigabyte в рекламних описах, також наводить на думку, що у SSD цих двох брендів багато спільного. Крім корпусу, використовується та ж сама пам'ять - багатошарова Toshiba.

Крім корпусу, використовується та ж сама пам'ять - багатошарова Toshiba

А який контролер часто можна зустріти з цими чіпами? Правильно, Phison. Хоча сам виробник не уточнює, що це так, але про це можна здогадатися, причому на конкретну модель вказує ще й наявність в накопичувачі Кешуються DRAM, т. Е. Вже можна зрозуміти, що ми маємо справу не з самим бюджетним DRAM-less рішенням.

Вже можна зрозуміти, що ми маємо справу не з самим бюджетним DRAM-less рішенням

Пропонуються дві модифікації, об'ємом 256 ГБ і 512 ГБ. Основні характеристики:

Модель GP-GSTFS30256GTTD GP-GSTFS30512GTTD Ємність, ГБ 256 512 Контролер Phison PS3110-S10C Флеш-пам'ять 64-шарові чіпи Toshiba BiCS TLC ТТ18G23AIN Макс. швидкість послідовного читання, МБ / с 530 530 Макс. швидкість послідовного запису, МБ / с 500 500 Макс. швидкість випадкового читання, IOPS 70000 80000 Макс. швидкість випадкового запису, IOPS 40000 75000 Ресурс, TBW 100 200 Підтримувані набори команд TRIM, SMART, NCQ, ATA / ATAPI-8 MTBF, годину 1800000 Гарантія, років 3 3 Розмір, мм 100 x 69.85 x 7

До речі, на відміну від LiteOn MU3 PH6, обсяг тут повноцінний, 256 ГБ, а не 240 ГБ.

Внутрішній пристрій

Тепер одна з найбільш цікавих тем - заглянути всередину. Перш, ніж запускати тестування, треба подивитися, а з чого все це господарство складається. Благо, корпус на засувках і відкривається легко, та й гарантійних наклейок немає, що ніяк не заважає запустити пустотливі ручки всередину.

Так, що ми бачимо? До болю знайому картину.

Для прикладу розібрав вже згадуваний LiteOn MU3 PH6, який ще не раз буде згадуватися в цьому огляді. Як говориться знайдіть 10 ... 5 ... та хоч скільки то відмінностей (наклеєна папірець не береться до уваги, це я сам для себе зробив, щоб не сплутати плати). Повна відповідність, хіба що маркування чіпів NAND-пам'яті дещо різниться.

До речі, гарантійний стікер все ж є, але наклеєний він на одну з мікросхем пам'яті, і я насилу можу уявити собі ситуацію, при якій його знадобилося б відклеюватися.

тестування

З огляду на повний аналог накопичувача LiteOn, цілком логічно очікувати і схожих результатів. Чесно кажучи, не знаю, наскільки компанія Gigabyte володіє достатніми ресурсами для самостійної доопрацювання прошивок, або цю роботу міг виконати хтось з боку. Проте, очікував швидкодії на рівні MU3 PH6.

Як тестовий стенд використовується наступна конфігурація:

  • Материнська палата - ASRock Z370 PRO
  • Процесор - Intel Core i5-8400.
  • Пам'ять - 2х8 ГБ Corsair DDR-3000.
  • Жорсткий диск - старенький ноутбучний Hitachi на 500 ГБ (тимчасове рішення).
  • Блок живлення - Corsair TX750M.

Операційна система - Windows 10 Pro з останніми оновленнями.

Тестування неможливо без спеціального ПО. Для цього я використовував всім відомі програми:

  • CrystalDiskInfo 7.6.0.
  • CrystalDiskMark (64bit) версії 6.0.0.
  • AS SSD Benchmark 1.9.5986.35387.
  • Anvil's Storage Benchmark 1.1.0.
  • AIDA64 Disk Benchmark.
  • HDTune Pro 4.61.

CrystalDiskInfo

Спочатку прочитаю інформацію, яку повідомляє накопичувач.

Відразу кинулося в очі, що показана температура контролера. У LiteOn це інформацію не відображалася.

Пропускна здатність шини SATA мала, щоб сильно навантажувати контролер, і все ж практично відсутність зміни температури контролера або означає дійсно «ненапряжний» режим його роботи, або, як то кажуть, одне з двох.

CrystalDiskMark

Класичний тест, без якого обійтися ніяк не можна.

Результати на рівні протестованої раніше моделі конкурента. Відмінності можна визнати знаходяться в межах похибки. Що ж, підозри, що і далі все буде вже знайоме, тільки зміцнюються.

H2testw

Власне, це не зовсім тест, це утиліта перевірки коректності записаної на SSD інформації. На мій погляд, цікавіше тут те, що вказується швидкість запису, причому за замовчуванням записується весь обсяг накопичувача.

І ось тут сюрприз. У міру заповнення накопичувача швидкість очікувано почала знижуватися, але якось швидко встановилася на рівні близько 290 МБ / с, і так там і залишилася до закінчення заповнення всього обсягу SSD. Нагадаю, що у LiteOn швидкість впала до 216 МБ / с.

Погодьтеся, що збільшення швидкості запису на третину складно прирівняти до погрішностей вимірів.

AS SSD Benchmark

Ще один невеликий бенчмарк, що вимірює швидкість читання / запису.

Тут особливої ​​різниці не спостерігається.

У тесті читання при навантаженнях, характерних при роботі з програмами, іграми та завантаженням образів дисків, накопичувач Gigabyte показав трохи кращі результати. Про якесь помітне розходження говорити не доводиться, але воно стабільно присутній у всіх режимах.

AIDA64 Disk Benchmark

Відомий всім пакет, в якому є режим перевірки накопичувачів. Були виконані тести лінійного читання і запису. Пам'ятається, утиліта H2testw показала обнадійливі результати, помітно відрізняються від протестованої раніше моделі LiteOn. Що покаже ця програма?

З читанням все очікувано. Обмежувачем тут є пропускна здатність інтерфейсу SATA.

Графік записи виявився вельми стабільним. Швидкість досить швидко опустилася до приблизно 300 МБ / с, і так і залишилася на цьому рівні до кінця. Цей результат (запис) виявився краще, ніж у інших раніше протестованих SSD: LiteOn MU X PP3-8D256 і Silicon Power 32A80M .

HDTune Pro 4.61

У чомусь аналог попереднього тесту, в яких виконуються операції читання і запису по всьому об'єму накопичувача.

Що показало читання? Тут ніяких несподіванок. Все вперлося в можливості інтерфейсу. Треба відзначити хороші значення часу доступу, вельми низькі і стабільні.

Запис показала ті ж значення, що і попередній бенчмарк. Після нетривалого падіння після вичерпання буфера, швидкість запису зупинилася на рівні 280-300 МБ / с і трималася на весь обсяг накопичувача.

Anvil's Storage Benchmark

Синтетичний тест, який дозволяє перевірити накопичувач з файлами різного об'єму.

Результати показують, що якщо в режимі читання UD Pro і краще аналога від LiteOn, то зовсім небагато, то пише SSD Gigabyte помітно швидше.

Послідовне читання і запис

Послідовне читання і запис

Синтетичні тести перевірки операцій послідовних читання / запису показали значення, досить близькі з LiteOn MU3 PH6.

Випадкове читання і запис на блоках розміром 4 КБ

Випадкове читання і запис на блоках розміром 4 КБ

Аналогічна ситуація і з випадковим доступом.

Висновок. SSD Gigabyte UD Pro 256 ГБ, огляд непоганого накопичувача

Що в підсумку? Хоча ми маємо справу з аналогом (принаймні, з апаратної точки зору) накопичувача LiteOn MU3 PH6, накопичувач Gigabyte залишив більш сприятливе враження. В першу чергу завдяки більш стабільній швидкості запису і меншому часу доступу до осередків пам'яті.

Ряд тестів показав досить помітний приріст саме в операціях запису, і особливо звертає на себе увагу рівність графіка записи по всьому об'єму. Відсутні характерні провали, які часто зустрічаються в міру заповнення накопичувача. Хоча мова не йде про радикально збільшилася швидкості запису, тим не менш, в тестах вона помітна і при оперуванні великими обсягами даних цілком може проявити себе.

Додатковим плюсом на користь такого SSD у виконанні Gigabyte, на мій погляд, є його вартість. Цей накопичувач мені обійшовся в 3900 руб., Хоча зараз (середина червня 2017 року) на Яндекс.Маркеті його середня ціна складає 4179 руб. Аналог, LiteOn MU3 PH6, можна купити за ціну рублів на 200-300 вище. Треба враховувати, що у Gigabyte ємність становить 256 ГБ, і показані результати тестування більш приємні, ніж у LiteOn. При цьому платформа у них ідентична.

Так що, однакове поєднання «контролер-пам'ять» в різних руках може показувати різні результати. Приємно і те, що в даному випадку за більшу продуктивність просять дещо меншу суму.

Що ж стосується компанії Gigabyte, то невдалим їх візит на ринок твердотільних накопичувачів назвати складно. Радує і цінова політика. SSD під цим брендом якщо і не найдешевші, але зате чи не найдоступніші від «гучного» бренду, і при цьому з цілком гідною продуктивністю.

Хороших покупок, високих швидкостей читання і запису.

А який контролер часто можна зустріти з цими чіпами?
Так, що ми бачимо?
Що покаже ця програма?
Що показало читання?

Читайте нас:

Голосование

Какой раздел вам наиболее интересен?
 
Яндекс.Метрика