Новостной блок

Ходячий робот фирмы «Одетикс»

Это именно тот случай, когда «милого» можно узнать не только по внешнему облику, но и по походке. Ходячий робот фирмы «Одетикс» (США) имеет шесть ног, обеспечивающих ему маневренность, и отличается от множества своих собратьев, предназначенных для работы в опасных зонах (например, на атомных электростанциях или химических производствах), не только конструкцией, но и способностью на ходу изменять свой рост и походку.


Подробнее ...
Главная


Що краще: Xiaomi або Meizu або як вибрати якісний бюджетний смартфон

  1. Що краще: Xiaomi або Meizu або як вибрати якісний бюджетний смартфон Ще кілька років тому ми навіть...
  2. Залізо: який з смартфонів більш продуктивний
  3. камери
  4. Камера Xiaomi при різному освітленні
  5. Камера Meizu при різному освітленні
  6. Операційні системи
  7. Звук: хто ж голосніше?
  8. унікальні особливості
  9. Доступність: співвідношення ціни і характеристик
  10. Чому варто вибрати Xiaomi
  11. Через що варто вибрати Meizu
  12. підсумок
  13. Що краще: Xiaomi або Meizu або як вибрати якісний бюджетний смартфон
  14. Зовнішній вигляд конкурентів
  15. Залізо: який з смартфонів більш продуктивний
  16. камери
  17. Камера Xiaomi при різному освітленні
  18. Камера Meizu при різному освітленні
  19. Операційні системи
  20. Звук: хто ж голосніше?
  21. унікальні особливості
  22. Доступність: співвідношення ціни і характеристик
  23. Чому варто вибрати Xiaomi
  24. Через що варто вибрати Meizu
  25. Що краще: Xiaomi або Meizu або як вибрати якісний бюджетний смартфон
  26. Зовнішній вигляд конкурентів
  27. Залізо: який з смартфонів більш продуктивний
  28. камери
  29. Камера Xiaomi при різному освітленні
  30. Камера Meizu при різному освітленні
  31. Операційні системи
  32. Звук: хто ж голосніше?
  33. унікальні особливості
  34. Доступність: співвідношення ціни і характеристик
  35. Чому варто вибрати Xiaomi
  36. Через що варто вибрати Meizu
  37. Що краще: Xiaomi або Meizu або як вибрати якісний бюджетний смартфон
  38. Зовнішній вигляд конкурентів
  39. Залізо: який з смартфонів більш продуктивний
  40. камери
  41. Камера Xiaomi при різному освітленні
  42. Камера Meizu при різному освітленні
  43. Операційні системи
  44. Звук: хто ж голосніше?
  45. унікальні особливості
  46. Доступність: співвідношення ціни і характеристик
  47. Чому варто вибрати Xiaomi
  48. Через що варто вибрати Meizu
  49. підсумок
  50. Що краще: Xiaomi або Meizu або як вибрати якісний бюджетний смартфон
  51. Зовнішній вигляд конкурентів
  52. Залізо: який з смартфонів продуктивніший
  53. камери
  54. Камера Xiaomi при різному освітленні
  55. Камера Meizu при різному освітленні
  56. Операційні системи
  57. Звук: хто ж голосніше?
  58. унікальні особливості
  59. Доступність: співвідношення ціни і характеристик
  60. Чому варто вибрати Xiaomi
  61. З-за чого варто вибрати Meizu
  62. підсумок

Що краще: Xiaomi або Meizu або як вибрати якісний бюджетний смартфон

Ще кілька років тому ми навіть не чули про смартфони китайського виробництва. Творці самовпевнено увірвалися на вітчизняний ринок зі своїми гаджетами, ніж спочатку викликали недовіру співвітчизників. Правда, страхи з приводу китайських товарів розсіялися, коли прийшло усвідомлення: на цей раз Піднебесна пропонує непогану альтернативу дорогим смартфонам.
Чудовий баланс ціни з якістю відразу кинувся в очі, але ось що конкретно краще - Xiaomi або Meizu - багато споживачів не зрозуміли до сих пір. Отже, який китайський бренд віддати перевагу? Як зрозуміти, кому з виробників віддати свій голос і чий смартфон краще - дізнайтеся з нашої статті.

Зовнішній вигляд конкурентів

Виробники не стримують фантазію, враховуючи тренди моди, лояльність споживачів. У виробництві навіть найдешевших комплектуючих беруть участь якісний матеріал і різні колірні рішення. Це стосується корпусів і флагманських моделей, і бюджетних. Тут між двома компаніями сформувався паритет: раунд Meizu і Xiaomi, присвячений дизайну моделей телефонів, закінчився "внічию".

  • Телефон Meizu - цілісний, строгий, але трохи закруглений на кутах моноблок - виглядає презентабельно, не гірше яблучної техніки, і лягає в руку, як "рідний".
  • Пластиковий (китайці запевняють, що міцний, надійний) корпус Meizu буває не тільки звичних квітів. Дизайнери компанії урізноманітнили сувору чорно-сіро-білу варіацію ніжно-рожевим і соковито-блакитним відтінками.
  • Привабливості передній панелі не заважають клавіші - тут розташовується тільки центральна кнопка "home", без якої, мабуть, нікуди.
  • Поруч з верхнім динаміком в телефоні розташований індикатор - світиться блідо-блакитним світлом і сповіщає про нові повідомлення і пропущені дзвінки.
  • Екран займає практично весь простір телефону, за винятком вузьких смуг пластика зверху і знизу. Навіть на невеликій 5-дюймової моделі дисплей буде досить великим для комфортного використання.

Навіть на невеликій 5-дюймової моделі дисплей буде досить великим для комфортного використання

Xiaomi зробили упор на максимальну простоту своїх смартфонів. Укупі з корпусом з металу, мінімалізм дизайну робить честь загальної практичності апарату. Приємний бонус - на металі не залишаються відбитки пальців. У більшості моделей Xiaomi є маленький бортик навколо дисплея, який виступає приблизно на 1 міліметр над поверхнею екрана. Це підвищує захист екрану пристрою від подряпин - тепер не так страшно випадково упустити трубку або покласти її екраном на стіл.

Це підвищує захист екрану пристрою від подряпин - тепер не так страшно випадково упустити трубку або покласти її екраном на стіл

Читайте також: Як вибрати смартфон: покрокова інструкція на 8 кроків

Залізо: який з смартфонів більш продуктивний

Якщо в ціновому і візуальному плані смартфони конкурентів практично нічим не відрізняються, то варто пошукати глибше - а саме в залозі телефонів - і все стає ясно. Наприклад, велика частина смартфонів Meizu працює на процесорах брендах MediaTek з Тайваню. Виробник прагне підтримувати однаково гарна якість як для флагманських, так і для демократичних моделей, тому якісні процесори стоять і на тих, і на інших (в цілому на MediaTek працює близько 90% всіх смартфонів Meizu).

Xiaomi щодо процесора трохи обганяє свого конкурента і ставить на моделі чіпи Qualcomm, що володіють більшою продуктивністю. З додаткових переваг процесора можна виділити, наприклад, відмінний хід мобільних іграшок з «важкою» графіків - апаратам Meizu впоратися з такими буде вже важкувато. Правда, дістається «смачненьке» в основному флагманським моделям, які коштують дорожче, а в бюджетних моделях використовуються процесори дешевше.

По суті, начинка обох апаратів добре виконає всі завдання, які ви на неї покладете: чи зуміє зробити дзвінок, швидко прогрузити сторінки в соціальних мережах, ігри, ви зумієте щось погуглити або почитати книжку.

Ще одне залізне відміну гаджетів - батареї. У Xiaomi вони більш місткі: в моделях Redmi, як приклад Xiaomi Redmi 4X , І Redmi Note використовуються батареї на 4000-4100 мАг. Їх конкуренти з Meizu в паралельних моделях Blu Charm і Blue Charm Note мають батареями всього на 3000 і 3500 міліампер на годину, тобто «живуть» вони від зарядки до зарядки на порядок менше, ніж конкуренти. відповідно:

  • середньостатистичний телефон Meizu зуміє пропрацювати приблизно 6-7 годин, а його опонент працює невтомно до 8,5 годин поспіль

Користувачі, телефони яких, здебільшого, знаходяться в сумочці на "прийомі дзвінків", майже не помітять змін в роботі батареї.

Журналістам або серферів інтернету, яким за службовим обов'язком потрібно юзати апарат цілодобово, припаде до смаку Xiaomi. При активній роботі він тримає заряд практично вдвічі довше Meizu.

камери

Камери китайських смартфонів відрізняються задовільною якістю, з огляду на те, яку цінову нішу займають обидві фірми. Навіть бюджетні моделі мають додаткові налаштування для фотографування - наприклад, ви самостійно можете виставити і баланс білого, і яскравість / контрастність, або навіть таймер.

Аналізувати якість фотокамер кожного з виробників можна по найпопулярнішим і середнім за ціною моделям - наприклад, Meizu M5 Note і Xiaomi Redmi Note 4.

Аналізувати якість фотокамер кожного з виробників можна по найпопулярнішим і середнім за ціною моделям - наприклад, Meizu M5 Note і Xiaomi Redmi Note 4

Перед скрупульозним розглядом переваг і недоліків виробників, варто обмовитися, що на якість фотографій також має вплив залізо, яке встановлено в апараті: наприклад, чіпсети Qualcomm в Xiaomi дають можливість отримати фотознімки з високою деталізацією і хорошою чіткістю, крім того, камера цього смартфона має широкий динамічний діапазон.

У смартфонах зазвичай коштують процесори MediaTek, які дозволяють пристрою більш натурально передавати кольори і здійснювати набагато менше помилок в процесі виставлення налаштувань балансу білого. Таким чином, якщо у Meizu завжди трохи більше необхідного піднімається експозиція, то у конкурента-Xiaomi - збільшується контрастність.

Читайте також: Огляд MeizuMX4 PRO: флагман з Піднебесної з 2К екраном і сканером відбитків пальців!

Читайте також:   Огляд MeizuMX4 PRO: флагман з Піднебесної з 2К екраном і сканером відбитків пальців

Meizu M5 Note

- 13-Мп камера з автофокусом

- Діафрагма f / 2,0

Xiaomi Redmi Note 4

-Сдвоенная камера з 2 об'єктивами: головний знімає в дозволі 13 мегапікселів, а додатковий - 5Мп.

- f / 2,0

фотографування днем

Техніка Xiaomi дала (порівняно з конкурентом) чіткіші фотографії, з високою деталізацією зображення. Цей телефон показав куди більш чесну передачу кольору і автоматичну установку балансу білого (контроль пересвета) на знімках.

нічна зйомка

Випробування нічний зйомкою, навпаки, краще витримав Meizu. В цьому випадку телефон показав більш чіткі зображення. А ще смартфон здатний виставляти в автоматичному режимі більш правильні показники експозиції.

Фронтальна камера

Фронтальні камери обох апаратів працюють непогано, але по-різному, тому для любителів Селфі вибір вже залежить від смаку: любите контрастність - беріть Xiaomi, хочете "м'яку" картинку і мінімум яскравості - то вам до Meizu. Фронтальна камера Meizu має менш широкий діапазон, а тому кольору виглядають не так природно, як у конкурента-Xiaomi. Різкість хороша, але тут головне «потрапити» в експозицію - перед тим, як зробити кадр, переконайтеся, що фокус знаходиться на обличчі, інакше помилок в експозиції і баланс білого не уникнути.

переваги

У цій моделі розробники поліпшили загальний стан камери в порівнянні з іншими моделями: пропало "замилювання" знімків, в результаті доопрацювання софта зникли шуми, які раніше з'являлися при зйомці в умовах поганого освітлення. Є ручний режим - якщо ви любите налаштовувати камеру самостійно і хочете поліпшити якість фото, ви самі можете налаштувати баланс білого і експозицію, вручну відрегулювати фокусування.

У камери є власний модуль для фотографування в різних умовах ( "пляж", "сонячний день", "сніг", "нічна зйомка"). Раніше подібні налаштування можна було зустріти в тільки в фотоапаратах - тепер за таким же принципом працює і телефон.

Пристрій допомагає вирівняти знімок, якщо ви тримаєте камеру нерівно по відношенню до того, що фотографуєте: телефон сам обріже фотографію до потрібного стану.

Камера Xiaomi при різному освітленні

Камера Xiaomi при різному освітленні

Камера Meizu при різному освітленні

Камера Meizu при різному освітленні

Операційні системи

Китайці, любителі "доробок" і удосконалень створили для своєї техніки власну операційну систему. Пара Meizu / Xiaomi не є винятком з правила: Meizu в якості операційної системи використовує Flyme, а Xiaomi - MIUI.

Flyme

MIUI

локалізація

На хорошому рівні підтримує локалізацію ПО. Російськомовна версія закладається в смартфони вже на етапі виробництва, тому ви з упевненістю можете купувати Meizu хоч з Китаю - і їм можна буде користуватися, як тільки дістанете з коробки - в апараті передбачений російську мову. Перепрошивати такий смартфон для впровадження в нього нових функцій, по суті, потреби немає ніякої.

У можливостях локалізації Xiaomi сильно програє в порівнянні з Meizu: телефон орієнтується переважно на китайський ринок. Це означає, що він не тільки не підтримує російську мову, але і не дає можливості скористатися сервісами Google. Вихід з цієї ситуації зазвичай знаходять підприємливі продавці, які перед реалізацією апаратів самі виробляють перепрошивку. Але і тут є свої ризики, наприклад, у вигляді багів, які можуть з'явитися в процесі установки.

оновлення

Загальний недолік обох компаній - нечасте надання своїм Кастомер апгрейда безпосередньо для самого Android, на якій і базуються внутрішні ОС смартфонів.

Вибираючи цього виробника, будьте уважні і зверніть увагу на його прошивку: крім Flyme Meizu випускають мобільні пристрої на YunOS. Другий варіант розрахований тільки на внутрішній китайський ринок, відповідно, як з використанням, так і з оновленням такої системи можуть і будуть виникати проблеми. З Flyme справа йде трохи краще - система працює на Андроїд і оновлюється як треба.

MIUI пропонує встановити нові функції частіше, ніж конкуренти, надає своїм користувачам набагато більше можливостей для кастомізації і використання більшого обсягу призначених для користувача налаштувань.

Загальні для обох марок недоліки програмного забезпечення

В роботі моделей обох виробників час від часу можуть виникати дрібні баги (наприклад, в прошивці), що в певному сенсі ускладнює експлуатацію смартфонів, але з'являються вони не так часто, що за низьку ціну телефонів виробникам можна пробачити.

Загальною хворобою також можна вважати несвоєчасне поява оновлень - особливо часто цим страждають ті апарати, які працюють на чіпах від MediaTek.

У користувачів Meizu і Xiaomi також часто виникають претензії до розробників за затягування з випуском оновлень для Андроїда.

Читайте також: Огляд смартфона Xiaomi Redmi 2

Звук: хто ж голосніше?

Meizu

Xiaomi

переваги

На багатьох моделях (особливо флагманських) Meizu встановлює дискретні аудіо-процесори - в такому смартфоні буде більш гармонійне співвідношення шумів і сигналу, а частотна широта, як правило, в рази ширше.

Непоганий вибір для меломанів, які люблять слухати музику на телефоні. У навушниках звучання перетворюється цілком прийнятно, крім того, є еквалайзер і навіть додаткова фірмова утиліта для поліпшення звуку під певну гарнітуру.

У більш «старших» моделях начебто Redmi Note 4 динамік розташовується поруч з портом USB і дає більш гучне і чітке звучання, чого не скажеш про моделі молодшого віку. У звучанні в основному переважають високі і середні частоти, але для смартфона їх цілком достатньо.

недоліки

Середні моделі виробника добре проявляють себе на низьких частотах, але брудна на високих. У флагманських телефонах таких проблем не виникає. Під час прослуховування треків через навушники в тихих місцях записів може чутися ледь помітне шипіння.

Чутність звуку кульгає. Не в останню чергу це відбувається від того, що динамік апарату розташований ззаду - дивитися відео з таким розташуванням не дуже зручно, а будильник (якщо телефон лежить екраном вгору) і зовсім проблематично розчути.

Читайте також: Огляд Meizu PRO 5: музичний флагман в металі

унікальні особливості

Будучи дуже схожими між собою, смартфони-конкуренти все ж намагаються вносити в конструкцію і програмне забезпечення своїх моделей щось унікальне. Мета таких унікальних особливостей: виділити гаджет з "натовпу" конкурентів і привернути користувача новими цікавими особливостями.

Meizu

Xiaomi

Перше, що кидається в очі - наявність під дисплеєм кнопки mTouch. Кнопка сенсорна, але наполовину - сенсор розпізнає відбитки пальців і виконує завдання "на крок назад", а повне натискання кнопки - «додому».

Розробники з Xiaomi подумали і створили для свого апарату особисту екосистему - тут для користувачів смартфонів надається і власне хмарне сховище з можливістю синхронізації різних пристроїв. Також є можливість безкоштовно користуватися 5Гб для зберігання інформації на сервері (а за окрему плату існує і можливість розшити його до 1 терабайта).

Другою особливістю трубки можна назвати ІК-порт - здавалося б, застаріла фішка, але немає - в цьому випадку вона перетворює смартфон в універсальний пульт для побутової техніки. Скачайте спеціальну програму з маркету і вільно перемикайте телефоном і телевізор, і кондиціонер, і музичний центр.

Скачайте спеціальну програму з маркету і вільно перемикайте телефоном і телевізор, і кондиціонер, і музичний центр

Доступність: співвідношення ціни і характеристик

Так вже вийшло що техніку Meizu придбати трохи простіше, ніж Xiaomi. Це обумовлено наявністю російської операційної системи (про яку ми вже згадували) - такі телефони набагато жвавіше йдуть на експорт, адже продавцям немає необхідності самостійно перепрошивати пристрій. Крім того, Meizu не обмежує розміри тиражу перших партій смартфонів. В кінцевому підсумку це призводить до швидкої раскупке першої партії, яка викликає ажіотаж своєю появою: продавці не встигають поставити на новинки надмірні цінові накрутки.

Цінова політика Xiaomi теж демократична - компанія не піднімає ціни, але з іншої причини: мовляв, крім смартфонів виробник займається випуском інших електронних приладів і аксесуарів до них (від телевізорів і рісоварок до мережевого обладнання, навушників, фітнес-трекерів та іншої дрібної продукції). Тому в Xiaomi впевнено заявляють, що реалізують смартфони майже за собівартістю. Проте, саме Xiaomi часто виявляються в дефіциті через обмеженість тиражів - зазвичай найскладніше знайти котрусь із старших моделей, особливо якщо вона чорна.

Поглянувши на глобальну статистику, можна діагностувати: у всьому світі найчастіше розпродається Xiaomi. Марка входить в п'ятірку кращих китайських творців мобільних гаджетів. Перед компанією тільки OPPO, Huawei , Vivo і Apple . Meizu ж потрапила тільки в ТОП-10.

Чому варто вибрати Xiaomi

Техніка дуже схожа між собою, але треба якось вибирати. Наприклад, цей гаджет підійде тим, хто активно використовує смартфон, при цьому не маючи можливості часто його заряджати - ідеальний вибір для мандрівників (телефон не розрядиться від постійних фотографій і роботі з картами через GPS), або, наприклад, для журналістів (можна півдня провести в активній роботі, і смартфон не підведе). Так, наприклад, Redmi 4 з батареєю 4100 мАг може «прожити» до трьох днів без підзарядки.

Читайте також: Смартфон Хiaomi Redmi Note 2

Ті ж активні і подорожують користувачі оцінять дизайн смартфонів - мало того, що такий апарат зручно сидить в руці, так він ще й практичний: металевий корпус не дасть тріщину і навіть не подряпати, додатково захистивши нутрощі девайса від ударів і падінь. З боку екрану вона проявляється у вигляді бортика, окаймляющего краю дисплея.

Екран у Xiaomi яскравіше, ніж у опонента. Той же Redmi може налаштовуватися на максимальну яскравість до 440 кд / м2, в той час як у Meizu можна отримати тільки 380. Екран смартфона не тьмяніє при ні при звичайному денному світлі, ні при яскравому.
Якщо в загальному фотоапарати обох смартфонів видають зображення схожого якості, то в умовах з поганим світлом Xiaomi проявляє себе краще - алгоритми обробки «підтягують» контраст і покращують експозицію, і навіть при дуже проблемному освітленні фотографії будуть цілком стерпними.

Через що варто вибрати Meizu

Основним «козирем» виробника є вартість - наприклад, Meizu m5 Note буде коштувати менше, ніж Xiaomi Redmi Pro. Це відноситься до трубок як з 16 Гб оперативної пам'яті, так і 32.

Звук Meizu випереджає конкурентів. Звучання не спотворюється ні при перегляді відео зі через динамік, ні при телефонних розмовах, ні навіть під час спілкування або прослуховування музики через гарнітуру.

Meizu надає користувачам масу можливостей для управління тачскріном, до яких занадто швидко звикаєш:

  • вам достатньо двічі «тапнуть» по дисплею, щоб пробудити його і приступити до роботи - для цього вже не обов'язково використовувати кнопку розблокування, так і з боку виглядає ефектно точно таким же подвійним тапом смартфон занурюється назад в сон
  • для любителів слухати музику з телефону (як у вбудованому плеєрі, так і в інтернеті) існує можливість перемикання треків горизонтальним рухом пальця по екрану. Тепер не потрібно шукати на тачскрін кнопку для перемикання, а гортати треки на ходу стало ще зручніше

Тепер не потрібно шукати на тачскрін кнопку для перемикання, а гортати треки на ходу стало ще зручніше

Як вже говорилося, прошивка у Meizu більш якісна - особливо для тих, кому з тих чи інших причин знадобиться телефон перепрошити. Зробити це буде простіше, ніж на телефонах конкурентів.

І, вишенька на торті: в телефонах лінійки m3 і старше тепер є сканер відбитку пальців на сенсорну кнопку або екранного (в залежності від моделі) - в той час як Xiaomi розташували «фішку» на задній панелі пристрою.

підсумок

Які з усього вищесказаного можна зробити висновки: Xiaomi відмінно підійде тим, хто шукає в апараті максимальної автономності. Сподобається такий телефон і любителям пограти в мобільні іграшки - продуктивність дозволить встановити будь-яку, а хороша батарея - награтися вдосталь.

Meizu підійде тим, для кого дизайн важливіше автономності. Гаджет можна поставити на підзарядку на ніч або підключити до Powerbank , Зате коштує такий пристрій відносно недорого, і на зекономлені гроші ви зможете придбати чохол або гарнітуру .

Дивіться також відео: Який смартфон вибрати: Xiaomi або Meizu

Що краще: Xiaomi або Meizu або як вибрати якісний бюджетний смартфон

Ще кілька років тому ми навіть не чули про смартфони китайського виробництва. Творці самовпевнено увірвалися на вітчизняний ринок зі своїми гаджетами, ніж спочатку викликали недовіру співвітчизників. Правда, страхи з приводу китайських товарів розсіялися, коли прийшло усвідомлення: на цей раз Піднебесна пропонує непогану альтернативу дорогим смартфонам.
Чудовий баланс ціни з якістю відразу кинувся в очі, але ось що конкретно краще - Xiaomi або Meizu - багато споживачів не зрозуміли до сих пір. Отже, який китайський бренд віддати перевагу? Як зрозуміти, кому з виробників віддати свій голос і чий смартфон краще - дізнайтеся з нашої статті.

Зовнішній вигляд конкурентів

Виробники не стримують фантазію, враховуючи тренди моди, лояльність споживачів. У виробництві навіть найдешевших комплектуючих беруть участь якісний матеріал і різні колірні рішення. Це стосується корпусів і флагманських моделей, і бюджетних. Тут між двома компаніями сформувався паритет: раунд Meizu і Xiaomi, присвячений дизайну моделей телефонів, закінчився "внічию".

  • Телефон Meizu - цілісний, строгий, але трохи закруглений на кутах моноблок - виглядає презентабельно, не гірше яблучної техніки, і лягає в руку, як "рідний".
  • Пластиковий (китайці запевняють, що міцний, надійний) корпус Meizu буває не тільки звичних квітів. Дизайнери компанії урізноманітнили сувору чорно-сіро-білу варіацію ніжно-рожевим і соковито-блакитним відтінками.
  • Привабливості передній панелі не заважають клавіші - тут розташовується тільки центральна кнопка "home", без якої, мабуть, нікуди.
  • Поруч з верхнім динаміком в телефоні розташований індикатор - світиться блідо-блакитним світлом і сповіщає про нові повідомлення і пропущені дзвінки.
  • Екран займає практично весь простір телефону, за винятком вузьких смуг пластика зверху і знизу. Навіть на невеликій 5-дюймової моделі дисплей буде досить великим для комфортного використання.

Навіть на невеликій 5-дюймової моделі дисплей буде досить великим для комфортного використання

Xiaomi зробили упор на максимальну простоту своїх смартфонів. Укупі з корпусом з металу, мінімалізм дизайну робить честь загальної практичності апарату. Приємний бонус - на металі не залишаються відбитки пальців. У більшості моделей Xiaomi є маленький бортик навколо дисплея, який виступає приблизно на 1 міліметр над поверхнею екрана. Це підвищує захист екрану пристрою від подряпин - тепер не так страшно випадково упустити трубку або покласти її екраном на стіл.

Це підвищує захист екрану пристрою від подряпин - тепер не так страшно випадково упустити трубку або покласти її екраном на стіл

Читайте також: Як вибрати смартфон: покрокова інструкція на 8 кроків

Залізо: який з смартфонів більш продуктивний

Якщо в ціновому і візуальному плані смартфони конкурентів практично нічим не відрізняються, то варто пошукати глибше - а саме в залозі телефонів - і все стає ясно. Наприклад, велика частина смартфонів Meizu працює на процесорах брендах MediaTek з Тайваню. Виробник прагне підтримувати однаково гарна якість як для флагманських, так і для демократичних моделей, тому якісні процесори стоять і на тих, і на інших (в цілому на MediaTek працює близько 90% всіх смартфонів Meizu).

Xiaomi щодо процесора трохи обганяє свого конкурента і ставить на моделі чіпи Qualcomm, що володіють більшою продуктивністю. З додаткових переваг процесора можна виділити, наприклад, відмінний хід мобільних іграшок з «важкою» графіків - апаратам Meizu впоратися з такими буде вже важкувато. Правда, дістається «смачненьке» в основному флагманським моделям, які коштують дорожче, а в бюджетних моделях використовуються процесори дешевше.

По суті, начинка обох апаратів добре виконає всі завдання, які ви на неї покладете: чи зуміє зробити дзвінок, швидко прогрузити сторінки в соціальних мережах, ігри, ви зумієте щось погуглити або почитати книжку.

Ще одне залізне відміну гаджетів - батареї. У Xiaomi вони більш місткі: в моделях Redmi, як приклад Xiaomi Redmi 4X , І Redmi Note використовуються батареї на 4000-4100 мАг. Їх конкуренти з Meizu в паралельних моделях Blu Charm і Blue Charm Note мають батареями всього на 3000 і 3500 міліампер на годину, тобто «живуть» вони від зарядки до зарядки на порядок менше, ніж конкуренти. відповідно:

  • середньостатистичний телефон Meizu зуміє пропрацювати приблизно 6-7 годин, а його опонент працює невтомно до 8,5 годин поспіль

Користувачі, телефони яких, здебільшого, знаходяться в сумочці на "прийомі дзвінків", майже не помітять змін в роботі батареї.

Журналістам або серферів інтернету, яким за службовим обов'язком потрібно юзати апарат цілодобово, припаде до смаку Xiaomi. При активній роботі він тримає заряд практично вдвічі довше Meizu.

камери

Камери китайських смартфонів відрізняються задовільною якістю, з огляду на те, яку цінову нішу займають обидві фірми. Навіть бюджетні моделі мають додаткові налаштування для фотографування - наприклад, ви самостійно можете виставити і баланс білого, і яскравість / контрастність, або навіть таймер.

Аналізувати якість фотокамер кожного з виробників можна по найпопулярнішим і середнім за ціною моделям - наприклад, Meizu M5 Note і Xiaomi Redmi Note 4.

Аналізувати якість фотокамер кожного з виробників можна по найпопулярнішим і середнім за ціною моделям - наприклад, Meizu M5 Note і Xiaomi Redmi Note 4

Перед скрупульозним розглядом переваг і недоліків виробників, варто обмовитися, що на якість фотографій також має вплив залізо, яке встановлено в апараті: наприклад, чіпсети Qualcomm в Xiaomi дають можливість отримати фотознімки з високою деталізацією і хорошою чіткістю, крім того, камера цього смартфона має широкий динамічний діапазон.

У смартфонах зазвичай коштують процесори MediaTek, які дозволяють пристрою більш натурально передавати кольори і здійснювати набагато менше помилок в процесі виставлення налаштувань балансу білого. Таким чином, якщо у Meizu завжди трохи більше необхідного піднімається експозиція, то у конкурента-Xiaomi - збільшується контрастність.

Читайте також: Огляд MeizuMX4 PRO: флагман з Піднебесної з 2К екраном і сканером відбитків пальців!

Читайте також:   Огляд MeizuMX4 PRO: флагман з Піднебесної з 2К екраном і сканером відбитків пальців

Meizu M5 Note

- 13-Мп камера з автофокусом

- Діафрагма f / 2,0

Xiaomi Redmi Note 4

-Сдвоенная камера з 2 об'єктивами: головний знімає в дозволі 13 мегапікселів, а додатковий - 5Мп.

- f / 2,0

фотографування днем

Техніка Xiaomi дала (порівняно з конкурентом) чіткіші фотографії, з високою деталізацією зображення. Цей телефон показав куди більш чесну передачу кольору і автоматичну установку балансу білого (контроль пересвета) на знімках.

нічна зйомка

Випробування нічний зйомкою, навпаки, краще витримав Meizu. В цьому випадку телефон показав більш чіткі зображення. А ще смартфон здатний виставляти в автоматичному режимі більш правильні показники експозиції.

Фронтальна камера

Фронтальні камери обох апаратів працюють непогано, але по-різному, тому для любителів Селфі вибір вже залежить від смаку: любите контрастність - беріть Xiaomi, хочете "м'яку" картинку і мінімум яскравості - то вам до Meizu. Фронтальна камера Meizu має менш широкий діапазон, а тому кольору виглядають не так природно, як у конкурента-Xiaomi. Різкість хороша, але тут головне «потрапити» в експозицію - перед тим, як зробити кадр, переконайтеся, що фокус знаходиться на обличчі, інакше помилок в експозиції і баланс білого не уникнути.

переваги

У цій моделі розробники поліпшили загальний стан камери в порівнянні з іншими моделями: пропало "замилювання" знімків, в результаті доопрацювання софта зникли шуми, які раніше з'являлися при зйомці в умовах поганого освітлення. Є ручний режим - якщо ви любите налаштовувати камеру самостійно і хочете поліпшити якість фото, ви самі можете налаштувати баланс білого і експозицію, вручну відрегулювати фокусування.

У камери є власний модуль для фотографування в різних умовах ( "пляж", "сонячний день", "сніг", "нічна зйомка"). Раніше подібні налаштування можна було зустріти в тільки в фотоапаратах - тепер за таким же принципом працює і телефон.

Пристрій допомагає вирівняти знімок, якщо ви тримаєте камеру нерівно по відношенню до того, що фотографуєте: телефон сам обріже фотографію до потрібного стану.

Камера Xiaomi при різному освітленні

Камера Xiaomi при різному освітленні

Камера Meizu при різному освітленні

Камера Meizu при різному освітленні

Операційні системи

Китайці, любителі "доробок" і удосконалень створили для своєї техніки власну операційну систему. Пара Meizu / Xiaomi не є винятком з правила: Meizu в якості операційної системи використовує Flyme, а Xiaomi - MIUI.

Flyme

MIUI

локалізація

На хорошому рівні підтримує локалізацію ПО. Російськомовна версія закладається в смартфони вже на етапі виробництва, тому ви з упевненістю можете купувати Meizu хоч з Китаю - і їм можна буде користуватися, як тільки дістанете з коробки - в апараті передбачений російську мову. Перепрошивати такий смартфон для впровадження в нього нових функцій, по суті, потреби немає ніякої.

У можливостях локалізації Xiaomi сильно програє в порівнянні з Meizu: телефон орієнтується переважно на китайський ринок. Це означає, що він не тільки не підтримує російську мову, але і не дає можливості скористатися сервісами Google. Вихід з цієї ситуації зазвичай знаходять підприємливі продавці, які перед реалізацією апаратів самі виробляють перепрошивку. Але і тут є свої ризики, наприклад, у вигляді багів, які можуть з'явитися в процесі установки.

оновлення

Загальний недолік обох компаній - нечасте надання своїм Кастомер апгрейда безпосередньо для самого Android, на якій і базуються внутрішні ОС смартфонів.

Вибираючи цього виробника, будьте уважні і зверніть увагу на його прошивку: крім Flyme Meizu випускають мобільні пристрої на YunOS. Другий варіант розрахований тільки на внутрішній китайський ринок, відповідно, як з використанням, так і з оновленням такої системи можуть і будуть виникати проблеми. З Flyme справа йде трохи краще - система працює на Андроїд і оновлюється як треба.

MIUI пропонує встановити нові функції частіше, ніж конкуренти, надає своїм користувачам набагато більше можливостей для кастомізації і використання більшого обсягу призначених для користувача налаштувань.

Загальні для обох марок недоліки програмного забезпечення

В роботі моделей обох виробників час від часу можуть виникати дрібні баги (наприклад, в прошивці), що в певному сенсі ускладнює експлуатацію смартфонів, але з'являються вони не так часто, що за низьку ціну телефонів виробникам можна пробачити.

Загальною хворобою також можна вважати несвоєчасне поява оновлень - особливо часто цим страждають ті апарати, які працюють на чіпах від MediaTek.

У користувачів Meizu і Xiaomi також часто виникають претензії до розробників за затягування з випуском оновлень для Андроїда.

Читайте також: Огляд смартфона Xiaomi Redmi 2

Звук: хто ж голосніше?

Meizu

Xiaomi

переваги

На багатьох моделях (особливо флагманських) Meizu встановлює дискретні аудіо-процесори - в такому смартфоні буде більш гармонійне співвідношення шумів і сигналу, а частотна широта, як правило, в рази ширше.

Непоганий вибір для меломанів, які люблять слухати музику на телефоні. У навушниках звучання перетворюється цілком прийнятно, крім того, є еквалайзер і навіть додаткова фірмова утиліта для поліпшення звуку під певну гарнітуру.

У більш «старших» моделях начебто Redmi Note 4 динамік розташовується поруч з портом USB і дає більш гучне і чітке звучання, чого не скажеш про моделі молодшого віку. У звучанні в основному переважають високі і середні частоти, але для смартфона їх цілком достатньо.

недоліки

Середні моделі виробника добре проявляють себе на низьких частотах, але брудна на високих. У флагманських телефонах таких проблем не виникає. Під час прослуховування треків через навушники в тихих місцях записів може чутися ледь помітне шипіння.

Чутність звуку кульгає. Не в останню чергу це відбувається від того, що динамік апарату розташований ззаду - дивитися відео з таким розташуванням не дуже зручно, а будильник (якщо телефон лежить екраном вгору) і зовсім проблематично розчути.

Читайте також: Огляд Meizu PRO 5: музичний флагман в металі

унікальні особливості

Будучи дуже схожими між собою, смартфони-конкуренти все ж намагаються вносити в конструкцію і програмне забезпечення своїх моделей щось унікальне. Мета таких унікальних особливостей: виділити гаджет з "натовпу" конкурентів і привернути користувача новими цікавими особливостями.

Meizu

Xiaomi

Перше, що кидається в очі - наявність під дисплеєм кнопки mTouch. Кнопка сенсорна, але наполовину - сенсор розпізнає відбитки пальців і виконує завдання "на крок назад", а повне натискання кнопки - «додому».

Розробники з Xiaomi подумали і створили для свого апарату особисту екосистему - тут для користувачів смартфонів надається і власне хмарне сховище з можливістю синхронізації різних пристроїв. Також є можливість безкоштовно користуватися 5Гб для зберігання інформації на сервері (а за окрему плату існує і можливість розшити його до 1 терабайта).

Другою особливістю трубки можна назвати ІК-порт - здавалося б, застаріла фішка, але немає - в цьому випадку вона перетворює смартфон в універсальний пульт для побутової техніки. Скачайте спеціальну програму з маркету і вільно перемикайте телефоном і телевізор, і кондиціонер, і музичний центр.

Скачайте спеціальну програму з маркету і вільно перемикайте телефоном і телевізор, і кондиціонер, і музичний центр

Доступність: співвідношення ціни і характеристик

Так вже вийшло що техніку Meizu придбати трохи простіше, ніж Xiaomi. Це обумовлено наявністю російської операційної системи (про яку ми вже згадували) - такі телефони набагато жвавіше йдуть на експорт, адже продавцям немає необхідності самостійно перепрошивати пристрій. Крім того, Meizu не обмежує розміри тиражу перших партій смартфонів. В кінцевому підсумку це призводить до швидкої раскупке першої партії, яка викликає ажіотаж своєю появою: продавці не встигають поставити на новинки надмірні цінові накрутки.

Цінова політика Xiaomi теж демократична - компанія не піднімає ціни, але з іншої причини: мовляв, крім смартфонів виробник займається випуском інших електронних приладів і аксесуарів до них (від телевізорів і рісоварок до мережевого обладнання, навушників, фітнес-трекерів та іншої дрібної продукції). Тому в Xiaomi впевнено заявляють, що реалізують смартфони майже за собівартістю. Проте, саме Xiaomi часто виявляються в дефіциті через обмеженість тиражів - зазвичай найскладніше знайти котрусь із старших моделей, особливо якщо вона чорна.

Поглянувши на глобальну статистику, можна діагностувати: у всьому світі найчастіше розпродається Xiaomi. Марка входить в п'ятірку кращих китайських творців мобільних гаджетів. Перед компанією тільки OPPO, Huawei , Vivo і Apple . Meizu ж потрапила тільки в ТОП-10.

Чому варто вибрати Xiaomi

Техніка дуже схожа між собою, але треба якось вибирати. Наприклад, цей гаджет підійде тим, хто активно використовує смартфон, при цьому не маючи можливості часто його заряджати - ідеальний вибір для мандрівників (телефон не розрядиться від постійних фотографій і роботі з картами через GPS), або, наприклад, для журналістів (можна півдня провести в активній роботі, і смартфон не підведе). Так, наприклад, Redmi 4 з батареєю 4100 мАг може «прожити» до трьох днів без підзарядки.

Читайте також: Смартфон Хiaomi Redmi Note 2

Ті ж активні і подорожують користувачі оцінять дизайн смартфонів - мало того, що такий апарат зручно сидить в руці, так він ще й практичний: металевий корпус не дасть тріщину і навіть не подряпати, додатково захистивши нутрощі девайса від ударів і падінь. З боку екрану вона проявляється у вигляді бортика, окаймляющего краю дисплея.

Екран у Xiaomi яскравіше, ніж у опонента. Той же Redmi може налаштовуватися на максимальну яскравість до 440 кд / м2, в той час як у Meizu можна отримати тільки 380. Екран смартфона не тьмяніє при ні при звичайному денному світлі, ні при яскравому.
Якщо в загальному фотоапарати обох смартфонів видають зображення схожого якості, то в умовах з поганим світлом Xiaomi проявляє себе краще - алгоритми обробки «підтягують» контраст і покращують експозицію, і навіть при дуже проблемному освітленні фотографії будуть цілком стерпними.

Через що варто вибрати Meizu

Основним «козирем» виробника є вартість - наприклад, Meizu m5 Note буде коштувати менше, ніж Xiaomi Redmi Pro. Це відноситься до трубок як з 16 Гб оперативної пам'яті, так і 32.

Звук Meizu випереджає конкурентів. Звучання не спотворюється ні при перегляді відео зі через динамік, ні при телефонних розмовах, ні навіть під час спілкування або прослуховування музики через гарнітуру.

Meizu надає користувачам масу можливостей для управління тачскріном, до яких занадто швидко звикаєш:

  • вам достатньо двічі «тапнуть» по дисплею, щоб пробудити його і приступити до роботи - для цього вже не обов'язково використовувати кнопку розблокування, так і з боку виглядає ефектно точно таким же подвійним тапом смартфон занурюється назад в сон
  • для любителів слухати музику з телефону (як у вбудованому плеєрі, так і в інтернеті) існує можливість перемикання треків горизонтальним рухом пальця по екрану. Тепер не потрібно шукати на тачскрін кнопку для перемикання, а гортати треки на ходу стало ще зручніше

Тепер не потрібно шукати на тачскрін кнопку для перемикання, а гортати треки на ходу стало ще зручніше

Що краще: Xiaomi або Meizu або як вибрати якісний бюджетний смартфон

Ще кілька років тому ми навіть не чули про смартфони китайського виробництва. Творці самовпевнено увірвалися на вітчизняний ринок зі своїми гаджетами, ніж спочатку викликали недовіру співвітчизників. Правда, страхи з приводу китайських товарів розсіялися, коли прийшло усвідомлення: на цей раз Піднебесна пропонує непогану альтернативу дорогим смартфонам.
Чудовий баланс ціни з якістю відразу кинувся в очі, але ось що конкретно краще - Xiaomi або Meizu - багато споживачів не зрозуміли до сих пір. Отже, який китайський бренд віддати перевагу? Як зрозуміти, кому з виробників віддати свій голос і чий смартфон краще - дізнайтеся з нашої статті.

Зовнішній вигляд конкурентів

Виробники не стримують фантазію, враховуючи тренди моди, лояльність споживачів. У виробництві навіть найдешевших комплектуючих беруть участь якісний матеріал і різні колірні рішення. Це стосується корпусів і флагманських моделей, і бюджетних. Тут між двома компаніями сформувався паритет: раунд Meizu і Xiaomi, присвячений дизайну моделей телефонів, закінчився "внічию".

  • Телефон Meizu - цілісний, строгий, але трохи закруглений на кутах моноблок - виглядає презентабельно, не гірше яблучної техніки, і лягає в руку, як "рідний".
  • Пластиковий (китайці запевняють, що міцний, надійний) корпус Meizu буває не тільки звичних квітів. Дизайнери компанії урізноманітнили сувору чорно-сіро-білу варіацію ніжно-рожевим і соковито-блакитним відтінками.
  • Привабливості передній панелі не заважають клавіші - тут розташовується тільки центральна кнопка "home", без якої, мабуть, нікуди.
  • Поруч з верхнім динаміком в телефоні розташований індикатор - світиться блідо-блакитним світлом і сповіщає про нові повідомлення і пропущені дзвінки.
  • Екран займає практично весь простір телефону, за винятком вузьких смуг пластика зверху і знизу. Навіть на невеликій 5-дюймової моделі дисплей буде досить великим для комфортного використання.

Навіть на невеликій 5-дюймової моделі дисплей буде досить великим для комфортного використання

Xiaomi зробили упор на максимальну простоту своїх смартфонів. Укупі з корпусом з металу, мінімалізм дизайну робить честь загальної практичності апарату. Приємний бонус - на металі не залишаються відбитки пальців. У більшості моделей Xiaomi є маленький бортик навколо дисплея, який виступає приблизно на 1 міліметр над поверхнею екрана. Це підвищує захист екрану пристрою від подряпин - тепер не так страшно випадково упустити трубку або покласти її екраном на стіл.

Це підвищує захист екрану пристрою від подряпин - тепер не так страшно випадково упустити трубку або покласти її екраном на стіл

Читайте також: Як вибрати смартфон: покрокова інструкція на 8 кроків

Залізо: який з смартфонів більш продуктивний

Якщо в ціновому і візуальному плані смартфони конкурентів практично нічим не відрізняються, то варто пошукати глибше - а саме в залозі телефонів - і все стає ясно. Наприклад, велика частина смартфонів Meizu працює на процесорах брендах MediaTek з Тайваню. Виробник прагне підтримувати однаково гарна якість як для флагманських, так і для демократичних моделей, тому якісні процесори стоять і на тих, і на інших (в цілому на MediaTek працює близько 90% всіх смартфонів Meizu).

Xiaomi щодо процесора трохи обганяє свого конкурента і ставить на моделі чіпи Qualcomm, що володіють більшою продуктивністю. З додаткових переваг процесора можна виділити, наприклад, відмінний хід мобільних іграшок з «важкою» графіків - апаратам Meizu впоратися з такими буде вже важкувато. Правда, дістається «смачненьке» в основному флагманським моделям, які коштують дорожче, а в бюджетних моделях використовуються процесори дешевше.

По суті, начинка обох апаратів добре виконає всі завдання, які ви на неї покладете: чи зуміє зробити дзвінок, швидко прогрузити сторінки в соціальних мережах, ігри, ви зумієте щось погуглити або почитати книжку.

Ще одне залізне відміну гаджетів - батареї. У Xiaomi вони більш місткі: в моделях Redmi, як приклад Xiaomi Redmi 4X , І Redmi Note використовуються батареї на 4000-4100 мАг. Їх конкуренти з Meizu в паралельних моделях Blu Charm і Blue Charm Note мають батареями всього на 3000 і 3500 міліампер на годину, тобто «живуть» вони від зарядки до зарядки на порядок менше, ніж конкуренти. відповідно:

  • середньостатистичний телефон Meizu зуміє пропрацювати приблизно 6-7 годин, а його опонент працює невтомно до 8,5 годин поспіль

Користувачі, телефони яких, здебільшого, знаходяться в сумочці на "прийомі дзвінків", майже не помітять змін в роботі батареї.

Журналістам або серферів інтернету, яким за службовим обов'язком потрібно юзати апарат цілодобово, припаде до смаку Xiaomi. При активній роботі він тримає заряд практично вдвічі довше Meizu.

камери

Камери китайських смартфонів відрізняються задовільною якістю, з огляду на те, яку цінову нішу займають обидві фірми. Навіть бюджетні моделі мають додаткові налаштування для фотографування - наприклад, ви самостійно можете виставити і баланс білого, і яскравість / контрастність, або навіть таймер.

Аналізувати якість фотокамер кожного з виробників можна по найпопулярнішим і середнім за ціною моделям - наприклад, Meizu M5 Note і Xiaomi Redmi Note 4.

Аналізувати якість фотокамер кожного з виробників можна по найпопулярнішим і середнім за ціною моделям - наприклад, Meizu M5 Note і Xiaomi Redmi Note 4

Перед скрупульозним розглядом переваг і недоліків виробників, варто обмовитися, що на якість фотографій також має вплив залізо, яке встановлено в апараті: наприклад, чіпсети Qualcomm в Xiaomi дають можливість отримати фотознімки з високою деталізацією і хорошою чіткістю, крім того, камера цього смартфона має широкий динамічний діапазон.

У смартфонах зазвичай коштують процесори MediaTek, які дозволяють пристрою більш натурально передавати кольори і здійснювати набагато менше помилок в процесі виставлення налаштувань балансу білого. Таким чином, якщо у Meizu завжди трохи більше необхідного піднімається експозиція, то у конкурента-Xiaomi - збільшується контрастність.

Читайте також: Огляд MeizuMX4 PRO: флагман з Піднебесної з 2К екраном і сканером відбитків пальців!

Читайте також:   Огляд MeizuMX4 PRO: флагман з Піднебесної з 2К екраном і сканером відбитків пальців

Meizu M5 Note

- 13-Мп камера з автофокусом

- Діафрагма f / 2,0

Xiaomi Redmi Note 4

-Сдвоенная камера з 2 об'єктивами: головний знімає в дозволі 13 мегапікселів, а додатковий - 5Мп.

- f / 2,0

фотографування днем

Техніка Xiaomi дала (порівняно з конкурентом) чіткіші фотографії, з високою деталізацією зображення. Цей телефон показав куди більш чесну передачу кольору і автоматичну установку балансу білого (контроль пересвета) на знімках.

нічна зйомка

Випробування нічний зйомкою, навпаки, краще витримав Meizu. В цьому випадку телефон показав більш чіткі зображення. А ще смартфон здатний виставляти в автоматичному режимі більш правильні показники експозиції.

Фронтальна камера

Фронтальні камери обох апаратів працюють непогано, але по-різному, тому для любителів Селфі вибір вже залежить від смаку: любите контрастність - беріть Xiaomi, хочете "м'яку" картинку і мінімум яскравості - то вам до Meizu. Фронтальна камера Meizu має менш широкий діапазон, а тому кольору виглядають не так природно, як у конкурента-Xiaomi. Різкість хороша, але тут головне «потрапити» в експозицію - перед тим, як зробити кадр, переконайтеся, що фокус знаходиться на обличчі, інакше помилок в експозиції і баланс білого не уникнути.

переваги

У цій моделі розробники поліпшили загальний стан камери в порівнянні з іншими моделями: пропало "замилювання" знімків, в результаті доопрацювання софта зникли шуми, які раніше з'являлися при зйомці в умовах поганого освітлення. Є ручний режим - якщо ви любите налаштовувати камеру самостійно і хочете поліпшити якість фото, ви самі можете налаштувати баланс білого і експозицію, вручну відрегулювати фокусування.

У камери є власний модуль для фотографування в різних умовах ( "пляж", "сонячний день", "сніг", "нічна зйомка"). Раніше подібні налаштування можна було зустріти в тільки в фотоапаратах - тепер за таким же принципом працює і телефон.

Пристрій допомагає вирівняти знімок, якщо ви тримаєте камеру нерівно по відношенню до того, що фотографуєте: телефон сам обріже фотографію до потрібного стану.

Камера Xiaomi при різному освітленні

Камера Xiaomi при різному освітленні

Камера Meizu при різному освітленні

Камера Meizu при різному освітленні

Операційні системи

Китайці, любителі "доробок" і удосконалень створили для своєї техніки власну операційну систему. Пара Meizu / Xiaomi не є винятком з правила: Meizu в якості операційної системи використовує Flyme, а Xiaomi - MIUI.

Flyme

MIUI

локалізація

На хорошому рівні підтримує локалізацію ПО. Російськомовна версія закладається в смартфони вже на етапі виробництва, тому ви з упевненістю можете купувати Meizu хоч з Китаю - і їм можна буде користуватися, як тільки дістанете з коробки - в апараті передбачений російську мову. Перепрошивати такий смартфон для впровадження в нього нових функцій, по суті, потреби немає ніякої.

У можливостях локалізації Xiaomi сильно програє в порівнянні з Meizu: телефон орієнтується переважно на китайський ринок. Це означає, що він не тільки не підтримує російську мову, але і не дає можливості скористатися сервісами Google. Вихід з цієї ситуації зазвичай знаходять підприємливі продавці, які перед реалізацією апаратів самі виробляють перепрошивку. Але і тут є свої ризики, наприклад, у вигляді багів, які можуть з'явитися в процесі установки.

оновлення

Загальний недолік обох компаній - нечасте надання своїм Кастомер апгрейда безпосередньо для самого Android, на якій і базуються внутрішні ОС смартфонів.

Вибираючи цього виробника, будьте уважні і зверніть увагу на його прошивку: крім Flyme Meizu випускають мобільні пристрої на YunOS. Другий варіант розрахований тільки на внутрішній китайський ринок, відповідно, як з використанням, так і з оновленням такої системи можуть і будуть виникати проблеми. З Flyme справа йде трохи краще - система працює на Андроїд і оновлюється як треба.

MIUI пропонує встановити нові функції частіше, ніж конкуренти, надає своїм користувачам набагато більше можливостей для кастомізації і використання більшого обсягу призначених для користувача налаштувань.

Загальні для обох марок недоліки програмного забезпечення

В роботі моделей обох виробників час від часу можуть виникати дрібні баги (наприклад, в прошивці), що в певному сенсі ускладнює експлуатацію смартфонів, але з'являються вони не так часто, що за низьку ціну телефонів виробникам можна пробачити.

Загальною хворобою також можна вважати несвоєчасне поява оновлень - особливо часто цим страждають ті апарати, які працюють на чіпах від MediaTek.

У користувачів Meizu і Xiaomi також часто виникають претензії до розробників за затягування з випуском оновлень для Андроїда.

Читайте також: Огляд смартфона Xiaomi Redmi 2

Звук: хто ж голосніше?

Meizu

Xiaomi

переваги

На багатьох моделях (особливо флагманських) Meizu встановлює дискретні аудіо-процесори - в такому смартфоні буде більш гармонійне співвідношення шумів і сигналу, а частотна широта, як правило, в рази ширше.

Непоганий вибір для меломанів, які люблять слухати музику на телефоні. У навушниках звучання перетворюється цілком прийнятно, крім того, є еквалайзер і навіть додаткова фірмова утиліта для поліпшення звуку під певну гарнітуру.

У більш «старших» моделях начебто Redmi Note 4 динамік розташовується поруч з портом USB і дає більш гучне і чітке звучання, чого не скажеш про моделі молодшого віку. У звучанні в основному переважають високі і середні частоти, але для смартфона їх цілком достатньо.

недоліки

Середні моделі виробника добре проявляють себе на низьких частотах, але брудна на високих. У флагманських телефонах таких проблем не виникає. Під час прослуховування треків через навушники в тихих місцях записів може чутися ледь помітне шипіння.

Чутність звуку кульгає. Не в останню чергу це відбувається від того, що динамік апарату розташований ззаду - дивитися відео з таким розташуванням не дуже зручно, а будильник (якщо телефон лежить екраном вгору) і зовсім проблематично розчути.

Читайте також: Огляд Meizu PRO 5: музичний флагман в металі

унікальні особливості

Будучи дуже схожими між собою, смартфони-конкуренти все ж намагаються вносити в конструкцію і програмне забезпечення своїх моделей щось унікальне. Мета таких унікальних особливостей: виділити гаджет з "натовпу" конкурентів і привернути користувача новими цікавими особливостями.

Meizu

Xiaomi

Перше, що кидається в очі - наявність під дисплеєм кнопки mTouch. Кнопка сенсорна, але наполовину - сенсор розпізнає відбитки пальців і виконує завдання "на крок назад", а повне натискання кнопки - «додому».

Розробники з Xiaomi подумали і створили для свого апарату особисту екосистему - тут для користувачів смартфонів надається і власне хмарне сховище з можливістю синхронізації різних пристроїв. Також є можливість безкоштовно користуватися 5Гб для зберігання інформації на сервері (а за окрему плату існує і можливість розшити його до 1 терабайта).

Другою особливістю трубки можна назвати ІК-порт - здавалося б, застаріла фішка, але немає - в цьому випадку вона перетворює смартфон в універсальний пульт для побутової техніки. Скачайте спеціальну програму з маркету і вільно перемикайте телефоном і телевізор, і кондиціонер, і музичний центр.

Скачайте спеціальну програму з маркету і вільно перемикайте телефоном і телевізор, і кондиціонер, і музичний центр

Доступність: співвідношення ціни і характеристик

Так вже вийшло що техніку Meizu придбати трохи простіше, ніж Xiaomi. Це обумовлено наявністю російської операційної системи (про яку ми вже згадували) - такі телефони набагато жвавіше йдуть на експорт, адже продавцям немає необхідності самостійно перепрошивати пристрій. Крім того, Meizu не обмежує розміри тиражу перших партій смартфонів. В кінцевому підсумку це призводить до швидкої раскупке першої партії, яка викликає ажіотаж своєю появою: продавці не встигають поставити на новинки надмірні цінові накрутки.

Цінова політика Xiaomi теж демократична - компанія не піднімає ціни, але з іншої причини: мовляв, крім смартфонів виробник займається випуском інших електронних приладів і аксесуарів до них (від телевізорів і рісоварок до мережевого обладнання, навушників, фітнес-трекерів та іншої дрібної продукції). Тому в Xiaomi впевнено заявляють, що реалізують смартфони майже за собівартістю. Проте, саме Xiaomi часто виявляються в дефіциті через обмеженість тиражів - зазвичай найскладніше знайти котрусь із старших моделей, особливо якщо вона чорна.

Поглянувши на глобальну статистику, можна діагностувати: у всьому світі найчастіше розпродається Xiaomi. Марка входить в п'ятірку кращих китайських творців мобільних гаджетів. Перед компанією тільки OPPO, Huawei , Vivo і Apple . Meizu ж потрапила тільки в ТОП-10.

Чому варто вибрати Xiaomi

Техніка дуже схожа між собою, але треба якось вибирати. Наприклад, цей гаджет підійде тим, хто активно використовує смартфон, при цьому не маючи можливості часто його заряджати - ідеальний вибір для мандрівників (телефон не розрядиться від постійних фотографій і роботі з картами через GPS), або, наприклад, для журналістів (можна півдня провести в активній роботі, і смартфон не підведе). Так, наприклад, Redmi 4 з батареєю 4100 мАг може «прожити» до трьох днів без підзарядки.

Читайте також: Смартфон Хiaomi Redmi Note 2

Ті ж активні і подорожують користувачі оцінять дизайн смартфонів - мало того, що такий апарат зручно сидить в руці, так він ще й практичний: металевий корпус не дасть тріщину і навіть не подряпати, додатково захистивши нутрощі девайса від ударів і падінь. З боку екрану вона проявляється у вигляді бортика, окаймляющего краю дисплея.

Екран у Xiaomi яскравіше, ніж у опонента. Той же Redmi може налаштовуватися на максимальну яскравість до 440 кд / м2, в той час як у Meizu можна отримати тільки 380. Екран смартфона не тьмяніє при ні при звичайному денному світлі, ні при яскравому.
Якщо в загальному фотоапарати обох смартфонів видають зображення схожого якості, то в умовах з поганим світлом Xiaomi проявляє себе краще - алгоритми обробки «підтягують» контраст і покращують експозицію, і навіть при дуже проблемному освітленні фотографії будуть цілком стерпними.

Через що варто вибрати Meizu

Основним «козирем» виробника є вартість - наприклад, Meizu m5 Note буде коштувати менше, ніж Xiaomi Redmi Pro. Це відноситься до трубок як з 16 Гб оперативної пам'яті, так і 32.

Звук Meizu випереджає конкурентів. Звучання не спотворюється ні при перегляді відео зі через динамік, ні при телефонних розмовах, ні навіть під час спілкування або прослуховування музики через гарнітуру.

Meizu надає користувачам масу можливостей для управління тачскріном, до яких занадто швидко звикаєш:

  • вам достатньо двічі «тапнуть» по дисплею, щоб пробудити його і приступити до роботи - для цього вже не обов'язково використовувати кнопку розблокування, так і з боку виглядає ефектно точно таким же подвійним тапом смартфон занурюється назад в сон
  • для любителів слухати музику з телефону (як у вбудованому плеєрі, так і в інтернеті) існує можливість перемикання треків горизонтальним рухом пальця по екрану. Тепер не потрібно шукати на тачскрін кнопку для перемикання, а гортати треки на ходу стало ще зручніше

Тепер не потрібно шукати на тачскрін кнопку для перемикання, а гортати треки на ходу стало ще зручніше

Що краще: Xiaomi або Meizu або як вибрати якісний бюджетний смартфон

Ще кілька років тому ми навіть не чули про смартфони китайського виробництва. Творці самовпевнено увірвалися на вітчизняний ринок зі своїми гаджетами, ніж спочатку викликали недовіру співвітчизників. Правда, страхи з приводу китайських товарів розсіялися, коли прийшло усвідомлення: на цей раз Піднебесна пропонує непогану альтернативу дорогим смартфонам.
Чудовий баланс ціни з якістю відразу кинувся в очі, але ось що конкретно краще - Xiaomi або Meizu - багато споживачів не зрозуміли до сих пір. Отже, який китайський бренд віддати перевагу? Як зрозуміти, кому з виробників віддати свій голос і чий смартфон краще - дізнайтеся з нашої статті.

Зовнішній вигляд конкурентів

Виробники не стримують фантазію, враховуючи тренди моди, лояльність споживачів. У виробництві навіть найдешевших комплектуючих беруть участь якісний матеріал і різні колірні рішення. Це стосується корпусів і флагманських моделей, і бюджетних. Тут між двома компаніями сформувався паритет: раунд Meizu і Xiaomi, присвячений дизайну моделей телефонів, закінчився "внічию".

  • Телефон Meizu - цілісний, строгий, але трохи закруглений на кутах моноблок - виглядає презентабельно, не гірше яблучної техніки, і лягає в руку, як "рідний".
  • Пластиковий (китайці запевняють, що міцний, надійний) корпус Meizu буває не тільки звичних квітів. Дизайнери компанії урізноманітнили сувору чорно-сіро-білу варіацію ніжно-рожевим і соковито-блакитним відтінками.
  • Привабливості передній панелі не заважають клавіші - тут розташовується тільки центральна кнопка "home", без якої, мабуть, нікуди.
  • Поруч з верхнім динаміком в телефоні розташований індикатор - світиться блідо-блакитним світлом і сповіщає про нові повідомлення і пропущені дзвінки.
  • Екран займає практично весь простір телефону, за винятком вузьких смуг пластика зверху і знизу. Навіть на невеликій 5-дюймової моделі дисплей буде досить великим для комфортного використання.

Навіть на невеликій 5-дюймової моделі дисплей буде досить великим для комфортного використання

Xiaomi зробили упор на максимальну простоту своїх смартфонів. Укупі з корпусом з металу, мінімалізм дизайну робить честь загальної практичності апарату. Приємний бонус - на металі не залишаються відбитки пальців. У більшості моделей Xiaomi є маленький бортик навколо дисплея, який виступає приблизно на 1 міліметр над поверхнею екрана. Це підвищує захист екрану пристрою від подряпин - тепер не так страшно випадково упустити трубку або покласти її екраном на стіл.

Це підвищує захист екрану пристрою від подряпин - тепер не так страшно випадково упустити трубку або покласти її екраном на стіл

Читайте також: Як вибрати смартфон: покрокова інструкція на 8 кроків

Залізо: який з смартфонів більш продуктивний

Якщо в ціновому і візуальному плані смартфони конкурентів практично нічим не відрізняються, то варто пошукати глибше - а саме в залозі телефонів - і все стає ясно. Наприклад, велика частина смартфонів Meizu працює на процесорах брендах MediaTek з Тайваню. Виробник прагне підтримувати однаково гарна якість як для флагманських, так і для демократичних моделей, тому якісні процесори стоять і на тих, і на інших (в цілому на MediaTek працює близько 90% всіх смартфонів Meizu).

Xiaomi щодо процесора трохи обганяє свого конкурента і ставить на моделі чіпи Qualcomm, що володіють більшою продуктивністю. З додаткових переваг процесора можна виділити, наприклад, відмінний хід мобільних іграшок з «важкою» графіків - апаратам Meizu впоратися з такими буде вже важкувато. Правда, дістається «смачненьке» в основному флагманським моделям, які коштують дорожче, а в бюджетних моделях використовуються процесори дешевше.

По суті, начинка обох апаратів добре виконає всі завдання, які ви на неї покладете: чи зуміє зробити дзвінок, швидко прогрузити сторінки в соціальних мережах, ігри, ви зумієте щось погуглити або почитати книжку.

Ще одне залізне відміну гаджетів - батареї. У Xiaomi вони більш місткі: в моделях Redmi, як приклад Xiaomi Redmi 4X , І Redmi Note використовуються батареї на 4000-4100 мАг. Їх конкуренти з Meizu в паралельних моделях Blu Charm і Blue Charm Note мають батареями всього на 3000 і 3500 міліампер на годину, тобто «живуть» вони від зарядки до зарядки на порядок менше, ніж конкуренти. відповідно:

  • середньостатистичний телефон Meizu зуміє пропрацювати приблизно 6-7 годин, а його опонент працює невтомно до 8,5 годин поспіль

Користувачі, телефони яких, здебільшого, знаходяться в сумочці на "прийомі дзвінків", майже не помітять змін в роботі батареї.

Журналістам або серферів інтернету, яким за службовим обов'язком потрібно юзати апарат цілодобово, припаде до смаку Xiaomi. При активній роботі він тримає заряд практично вдвічі довше Meizu.

камери

Камери китайських смартфонів відрізняються задовільною якістю, з огляду на те, яку цінову нішу займають обидві фірми. Навіть бюджетні моделі мають додаткові налаштування для фотографування - наприклад, ви самостійно можете виставити і баланс білого, і яскравість / контрастність, або навіть таймер.

Аналізувати якість фотокамер кожного з виробників можна по найпопулярнішим і середнім за ціною моделям - наприклад, Meizu M5 Note і Xiaomi Redmi Note 4.

Аналізувати якість фотокамер кожного з виробників можна по найпопулярнішим і середнім за ціною моделям - наприклад, Meizu M5 Note і Xiaomi Redmi Note 4

Перед скрупульозним розглядом переваг і недоліків виробників, варто обмовитися, що на якість фотографій також має вплив залізо, яке встановлено в апараті: наприклад, чіпсети Qualcomm в Xiaomi дають можливість отримати фотознімки з високою деталізацією і хорошою чіткістю, крім того, камера цього смартфона має широкий динамічний діапазон.

У смартфонах зазвичай коштують процесори MediaTek, які дозволяють пристрою більш натурально передавати кольори і здійснювати набагато менше помилок в процесі виставлення налаштувань балансу білого. Таким чином, якщо у Meizu завжди трохи більше необхідного піднімається експозиція, то у конкурента-Xiaomi - збільшується контрастність.

Читайте також: Огляд MeizuMX4 PRO: флагман з Піднебесної з 2К екраном і сканером відбитків пальців!

Читайте також:   Огляд MeizuMX4 PRO: флагман з Піднебесної з 2К екраном і сканером відбитків пальців

Meizu M5 Note

- 13-Мп камера з автофокусом

- Діафрагма f / 2,0

Xiaomi Redmi Note 4

-Сдвоенная камера з 2 об'єктивами: головний знімає в дозволі 13 мегапікселів, а додатковий - 5Мп.

- f / 2,0

фотографування днем

Техніка Xiaomi дала (порівняно з конкурентом) чіткіші фотографії, з високою деталізацією зображення. Цей телефон показав куди більш чесну передачу кольору і автоматичну установку балансу білого (контроль пересвета) на знімках.

нічна зйомка

Випробування нічний зйомкою, навпаки, краще витримав Meizu. В цьому випадку телефон показав більш чіткі зображення. А ще смартфон здатний виставляти в автоматичному режимі більш правильні показники експозиції.

Фронтальна камера

Фронтальні камери обох апаратів працюють непогано, але по-різному, тому для любителів Селфі вибір вже залежить від смаку: любите контрастність - беріть Xiaomi, хочете "м'яку" картинку і мінімум яскравості - то вам до Meizu. Фронтальна камера Meizu має менш широкий діапазон, а тому кольору виглядають не так природно, як у конкурента-Xiaomi. Різкість хороша, але тут головне «потрапити» в експозицію - перед тим, як зробити кадр, переконайтеся, що фокус знаходиться на обличчі, інакше помилок в експозиції і баланс білого не уникнути.

переваги

У цій моделі розробники поліпшили загальний стан камери в порівнянні з іншими моделями: пропало "замилювання" знімків, в результаті доопрацювання софта зникли шуми, які раніше з'являлися при зйомці в умовах поганого освітлення. Є ручний режим - якщо ви любите налаштовувати камеру самостійно і хочете поліпшити якість фото, ви самі можете налаштувати баланс білого і експозицію, вручну відрегулювати фокусування.

У камери є власний модуль для фотографування в різних умовах ( "пляж", "сонячний день", "сніг", "нічна зйомка"). Раніше подібні налаштування можна було зустріти в тільки в фотоапаратах - тепер за таким же принципом працює і телефон.

Пристрій допомагає вирівняти знімок, якщо ви тримаєте камеру нерівно по відношенню до того, що фотографуєте: телефон сам обріже фотографію до потрібного стану.

Камера Xiaomi при різному освітленні

Камера Xiaomi при різному освітленні

Камера Meizu при різному освітленні

Камера Meizu при різному освітленні

Операційні системи

Китайці, любителі "доробок" і удосконалень створили для своєї техніки власну операційну систему. Пара Meizu / Xiaomi не є винятком з правила: Meizu в якості операційної системи використовує Flyme, а Xiaomi - MIUI.

Flyme

MIUI

локалізація

На хорошому рівні підтримує локалізацію ПО. Російськомовна версія закладається в смартфони вже на етапі виробництва, тому ви з упевненістю можете купувати Meizu хоч з Китаю - і їм можна буде користуватися, як тільки дістанете з коробки - в апараті передбачений російську мову. Перепрошивати такий смартфон для впровадження в нього нових функцій, по суті, потреби немає ніякої.

У можливостях локалізації Xiaomi сильно програє в порівнянні з Meizu: телефон орієнтується переважно на китайський ринок. Це означає, що він не тільки не підтримує російську мову, але і не дає можливості скористатися сервісами Google. Вихід з цієї ситуації зазвичай знаходять підприємливі продавці, які перед реалізацією апаратів самі виробляють перепрошивку. Але і тут є свої ризики, наприклад, у вигляді багів, які можуть з'явитися в процесі установки.

оновлення

Загальний недолік обох компаній - нечасте надання своїм Кастомер апгрейда безпосередньо для самого Android, на якій і базуються внутрішні ОС смартфонів.

Вибираючи цього виробника, будьте уважні і зверніть увагу на його прошивку: крім Flyme Meizu випускають мобільні пристрої на YunOS. Другий варіант розрахований тільки на внутрішній китайський ринок, відповідно, як з використанням, так і з оновленням такої системи можуть і будуть виникати проблеми. З Flyme справа йде трохи краще - система працює на Андроїд і оновлюється як треба.

MIUI пропонує встановити нові функції частіше, ніж конкуренти, надає своїм користувачам набагато більше можливостей для кастомізації і використання більшого обсягу призначених для користувача налаштувань.

Загальні для обох марок недоліки програмного забезпечення

В роботі моделей обох виробників час від часу можуть виникати дрібні баги (наприклад, в прошивці), що в певному сенсі ускладнює експлуатацію смартфонів, але з'являються вони не так часто, що за низьку ціну телефонів виробникам можна пробачити.

Загальною хворобою також можна вважати несвоєчасне поява оновлень - особливо часто цим страждають ті апарати, які працюють на чіпах від MediaTek.

У користувачів Meizu і Xiaomi також часто виникають претензії до розробників за затягування з випуском оновлень для Андроїда.

Читайте також: Огляд смартфона Xiaomi Redmi 2

Звук: хто ж голосніше?

Meizu

Xiaomi

переваги

На багатьох моделях (особливо флагманських) Meizu встановлює дискретні аудіо-процесори - в такому смартфоні буде більш гармонійне співвідношення шумів і сигналу, а частотна широта, як правило, в рази ширше.

Непоганий вибір для меломанів, які люблять слухати музику на телефоні. У навушниках звучання перетворюється цілком прийнятно, крім того, є еквалайзер і навіть додаткова фірмова утиліта для поліпшення звуку під певну гарнітуру.

У більш «старших» моделях начебто Redmi Note 4 динамік розташовується поруч з портом USB і дає більш гучне і чітке звучання, чого не скажеш про моделі молодшого віку. У звучанні в основному переважають високі і середні частоти, але для смартфона їх цілком достатньо.

недоліки

Середні моделі виробника добре проявляють себе на низьких частотах, але брудна на високих. У флагманських телефонах таких проблем не виникає. Під час прослуховування треків через навушники в тихих місцях записів може чутися ледь помітне шипіння.

Чутність звуку кульгає. Не в останню чергу це відбувається від того, що динамік апарату розташований ззаду - дивитися відео з таким розташуванням не дуже зручно, а будильник (якщо телефон лежить екраном вгору) і зовсім проблематично розчути.

Читайте також: Огляд Meizu PRO 5: музичний флагман в металі

унікальні особливості

Будучи дуже схожими між собою, смартфони-конкуренти все ж намагаються вносити в конструкцію і програмне забезпечення своїх моделей щось унікальне. Мета таких унікальних особливостей: виділити гаджет з "натовпу" конкурентів і привернути користувача новими цікавими особливостями.

Meizu

Xiaomi

Перше, що кидається в очі - наявність під дисплеєм кнопки mTouch. Кнопка сенсорна, але наполовину - сенсор розпізнає відбитки пальців і виконує завдання "на крок назад", а повне натискання кнопки - «додому».

Розробники з Xiaomi подумали і створили для свого апарату особисту екосистему - тут для користувачів смартфонів надається і власне хмарне сховище з можливістю синхронізації різних пристроїв. Також є можливість безкоштовно користуватися 5Гб для зберігання інформації на сервері (а за окрему плату існує і можливість розшити його до 1 терабайта).

Другою особливістю трубки можна назвати ІК-порт - здавалося б, застаріла фішка, але немає - в цьому випадку вона перетворює смартфон в універсальний пульт для побутової техніки. Скачайте спеціальну програму з маркету і вільно перемикайте телефоном і телевізор, і кондиціонер, і музичний центр.

Скачайте спеціальну програму з маркету і вільно перемикайте телефоном і телевізор, і кондиціонер, і музичний центр

Доступність: співвідношення ціни і характеристик

Так вже вийшло що техніку Meizu придбати трохи простіше, ніж Xiaomi. Це обумовлено наявністю російської операційної системи (про яку ми вже згадували) - такі телефони набагато жвавіше йдуть на експорт, адже продавцям немає необхідності самостійно перепрошивати пристрій. Крім того, Meizu не обмежує розміри тиражу перших партій смартфонів. В кінцевому підсумку це призводить до швидкої раскупке першої партії, яка викликає ажіотаж своєю появою: продавці не встигають поставити на новинки надмірні цінові накрутки.

Цінова політика Xiaomi теж демократична - компанія не піднімає ціни, але з іншої причини: мовляв, крім смартфонів виробник займається випуском інших електронних приладів і аксесуарів до них (від телевізорів і рісоварок до мережевого обладнання, навушників, фітнес-трекерів та іншої дрібної продукції). Тому в Xiaomi впевнено заявляють, що реалізують смартфони майже за собівартістю. Проте, саме Xiaomi часто виявляються в дефіциті через обмеженість тиражів - зазвичай найскладніше знайти котрусь із старших моделей, особливо якщо вона чорна.

Поглянувши на глобальну статистику, можна діагностувати: у всьому світі найчастіше розпродається Xiaomi. Марка входить в п'ятірку кращих китайських творців мобільних гаджетів. Перед компанією тільки OPPO, Huawei , Vivo і Apple . Meizu ж потрапила тільки в ТОП-10.

Чому варто вибрати Xiaomi

Техніка дуже схожа між собою, але треба якось вибирати. Наприклад, цей гаджет підійде тим, хто активно використовує смартфон, при цьому не маючи можливості часто його заряджати - ідеальний вибір для мандрівників (телефон не розрядиться від постійних фотографій і роботі з картами через GPS), або, наприклад, для журналістів (можна півдня провести в активній роботі, і смартфон не підведе). Так, наприклад, Redmi 4 з батареєю 4100 мАг може «прожити» до трьох днів без підзарядки.

Читайте також: Смартфон Хiaomi Redmi Note 2

Ті ж активні і подорожують користувачі оцінять дизайн смартфонів - мало того, що такий апарат зручно сидить в руці, так він ще й практичний: металевий корпус не дасть тріщину і навіть не подряпати, додатково захистивши нутрощі девайса від ударів і падінь. З боку екрану вона проявляється у вигляді бортика, окаймляющего краю дисплея.

Екран у Xiaomi яскравіше, ніж у опонента. Той же Redmi може налаштовуватися на максимальну яскравість до 440 кд / м2, в той час як у Meizu можна отримати тільки 380. Екран смартфона не тьмяніє при ні при звичайному денному світлі, ні при яскравому.
Якщо в загальному фотоапарати обох смартфонів видають зображення схожого якості, то в умовах з поганим світлом Xiaomi проявляє себе краще - алгоритми обробки «підтягують» контраст і покращують експозицію, і навіть при дуже проблемному освітленні фотографії будуть цілком стерпними.

Через що варто вибрати Meizu

Основним «козирем» виробника є вартість - наприклад, Meizu m5 Note буде коштувати менше, ніж Xiaomi Redmi Pro. Це відноситься до трубок як з 16 Гб оперативної пам'яті, так і 32.

Звук Meizu випереджає конкурентів. Звучання не спотворюється ні при перегляді відео зі через динамік, ні при телефонних розмовах, ні навіть під час спілкування або прослуховування музики через гарнітуру.

Meizu надає користувачам масу можливостей для управління тачскріном, до яких занадто швидко звикаєш:

  • вам достатньо двічі «тапнуть» по дисплею, щоб пробудити його і приступити до роботи - для цього вже не обов'язково використовувати кнопку розблокування, так і з боку виглядає ефектно точно таким же подвійним тапом смартфон занурюється назад в сон
  • для любителів слухати музику з телефону (як у вбудованому плеєрі, так і в інтернеті) існує можливість перемикання треків горизонтальним рухом пальця по екрану. Тепер не потрібно шукати на тачскрін кнопку для перемикання, а гортати треки на ходу стало ще зручніше

Тепер не потрібно шукати на тачскрін кнопку для перемикання, а гортати треки на ходу стало ще зручніше

Як вже говорилося, прошивка у Meizu більш якісна - особливо для тих, кому з тих чи інших причин знадобиться телефон перепрошити. Зробити це буде простіше, ніж на телефонах конкурентів.

І, вишенька на торті: в телефонах лінійки m3 і старше тепер є сканер відбитку пальців на сенсорну кнопку або екранного (в залежності від моделі) - в той час як Xiaomi розташували "фішку" на задній панелі пристрою.

підсумок

Які з усього вищесказаного можна зробити висновки: Xiaomi відмінно підійде тим, хто шукає в апараті максимальної автономності. Сподобається такий телефон і любителям пограти в мобільні іграшки - продуктивність дозволить встановити будь-яку, а хороша батарея - награтися вдосталь.

Meizu підійде тим, для кого дизайн важливіше автономності. Гаджет можна поставити на підзарядку на ніч або підключити до Powerbank , Зате коштує такий пристрій відносно недорого, і на зекономлені гроші ви зможете придбати чохол або гарнітуру .

Дивіться також відео: Який смартфон вибрати: Xiaomi або Meizu

Що краще: Xiaomi або Meizu або як вибрати якісний бюджетний смартфон

Ще кілька років тому ми навіть не чули про смартфони китайського виробництва. Творці самовпевнено увірвалися на вітчизняний ринок зі своїми гаджетами, ніж спочатку викликали недовіру співвітчизників. Правда, страхи з приводу китайських товарів розсіялися, коли прийшло усвідомлення: на цей раз Піднебесна пропонує непогану альтернативу дорогим смартфонам.
Чудовий баланс ціни з якістю відразу кинувся в очі, але ось що конкретно краще - Xiaomi чи Meizu - багато споживачів не зрозуміли до сих пір. Отже, який китайський бренд віддати перевагу? Як зрозуміти, кому з виробників віддати свій голос і чий смартфон краще - дізнайтеся з нашої статті.

Зовнішній вигляд конкурентів

Виробники не стримують фантазію, враховуючи тренди моди, лояльність споживачів. У виробництві навіть найдешевших комплектуючих беруть участь якісний матеріал і різні колірні рішення. Це стосується корпусів і флагманських моделей, і бюджетних. Тут між двома компаніями сформувався паритет: раунд Meizu і Xiaomi, присвячений дизайну моделей телефонів, закінчився "внічию".

  • Телефон Meizu - цілісний, строгий, але трохи закруглений на кутах моноблок - виглядає презентабельно, не гірше яблучної техніки, і лягає в руку, як "рідний".
  • Пластиковий (китайці запевняють, що міцний, надійний) корпус Meizu буває не тільки звичних квітів. Дизайнери компанії урізноманітнили сувору чорно-сіро-білу варіацію ніжно-рожевим і соковито-блакитним відтінками.
  • Привабливості передній панелі не заважають клавіші - тут розташовується тільки центральна кнопка "home", без якої, мабуть, нікуди.
  • Поруч з верхнім динаміком в телефоні розташований індикатор - світиться блідо-блакитним світлом і сповіщає про нові повідомлення і пропущені дзвінки.
  • Екран займає практично весь простір телефону, за винятком вузьких смуг пластика зверху і знизу. Навіть на невеликій 5-дюймової моделі дисплей буде досить великим для комфортного використання.

Навіть на невеликій 5-дюймової моделі дисплей буде досить великим для комфортного використання

Xiaomi зробили упор на максимальну простоту своїх смартфонів. Укупі з корпусом з металу, мінімалізм дизайну робить честь загальної практичності апарату. Приємний бонус - на металі не залишаються відбитки пальців. У більшості моделей Xiaomi є маленький бортик навколо дисплея, який виступає приблизно на 1 міліметр над поверхнею екрана. Це підвищує захист екрану пристрої від подряпин - тепер не так страшно випадково упустити трубку або покласти її екраном на стіл.

Це підвищує захист екрану пристрої від подряпин - тепер не так страшно випадково упустити трубку або покласти її екраном на стіл

Читайте також: Як вибрати смартфон: покрокова інструкція на 8 кроків

Залізо: який з смартфонів продуктивніший

Якщо в ціновому і візуальному плані смартфони конкурентів практично нічим не відрізняються, то варто пошукати глибше - а саме в залозі телефонів - і все стає ясно. Наприклад, велика частина смартфонів Meizu працює на процесорах брендах MediaTek з Тайваню. Виробник прагне підтримувати однаково гарна якість як для флагманських, так і для демократичних моделей, тому якісні процесори стоять і на тих, і на інших (в цілому на MediaTek працює близько 90% всіх смартфонів Meizu).

Xiaomi щодо процесора трохи обганяє свого конкурента і ставить на моделі чіпи Qualcomm, що володіють більшою продуктивністю. З додаткових переваг процесора можна виділити, наприклад, відмінний хід мобільних іграшок з «важкою» графіків - апаратам Meizu впоратися з такими буде вже важкувато. Правда, дістається «смачненьке» переважно флагманським моделям, які коштують дорожче, а в бюджетних моделях використовуються процесори дешевше.

По суті, начинка обох апаратів добре виконає всі завдання, які ви на неї покладете: чи зуміє зробити дзвінок, швидко прогрузити сторінки в соціальних мережах, ігри, ви зумієте щось погуглити або почитати книжку.

Ще одне залізне відміну гаджетів - батареї. У Xiaomi вони більш місткі: в моделях Redmi, як приклад Xiaomi Redmi 4X , І Redmi Note використовуються батареї на 4000-4100 мАг. Їх конкуренти з Meizu в паралельних моделях Blu Charm і Blue Charm Note мають батареями всього на 3000 і 3500 міліампер на годину, тобто «живуть» вони від зарядки до зарядки на порядок менше, ніж конкуренти. відповідно:

  • середньостатистична телефон Meizu зуміє пропрацювати приблизно 6-7 годин, а його опонент працює невтомно до 8,5 годин поспіль

Користувачі, телефони яких, здебільшого, знаходяться в сумочці на "прийомі дзвінків", майже не помітять змін в роботі батареї.

Журналістам або серферів інтернету, яким за службовим обов'язком потрібно юзати апарат цілодобово, припаде до смаку Xiaomi. При активній роботі він тримає заряд практично вдвічі довше Meizu.

камери

Камери китайських смартфонів відрізняються задовільною якістю, з огляду на те, яку цінову нішу займають обидві фірми. Навіть бюджетні моделі мають додаткові налаштування для фотографування - наприклад, ви самостійно можете виставити і баланс білого, і яскравість / контрастність, або навіть таймер.

Аналізувати якість фотокамер кожного з виробників можна по найпопулярнішим і середнім за ціною моделям - наприклад, Meizu M5 Note і Xiaomi Redmi Note 4.

Аналізувати якість фотокамер кожного з виробників можна по найпопулярнішим і середнім за ціною моделям - наприклад, Meizu M5 Note і Xiaomi Redmi Note 4

Перед скрупульозним розглядом переваг і недоліків виробників, варто обмовитися, що на якість фотографій також має вплив залізо, яке встановлено в апараті: наприклад, чіпсети Qualcomm в Xiaomi дають можливість отримати фотознімки з високою деталізацією і хорошою чіткістю, крім того, камера цього смартфона має широкий динамічний діапазон.

У смартфонах зазвичай коштують процесори MediaTek, які дозволяють пристрою більш натурально передавати кольори і здійснювати набагато менше помилок в процесі виставлення налаштувань балансу білого. Таким чином, якщо у Meizu завжди трохи більше необхідного піднімається експозиція, то у конкурента-Xiaomi - збільшується контрастність.

Читайте також: Огляд MeizuMX4 PRO: флагман з Піднебесної з 2К екраном і сканером відбитків пальців!

Читайте також:   Огляд MeizuMX4 PRO: флагман з Піднебесної з 2К екраном і сканером відбитків пальців

Meizu M5 Note

- 13-Мп камера з автофокусом

- Діафрагма f / 2,0

Xiaomi Redmi Note 4

-Сдвоенная камера з 2 об'єктивами: головний знімає в дозволі 13 мегапікселів, а додатковий - 5Мп.

- f / 2,0

фотографування днем

Техніка Xiaomi дала (порівняно з конкурентом) чіткіші фотографії, з високою деталізацією зображення. Цей телефон показав куди більш чесну передачу кольору і автоматичну установку балансу білого (контроль пересвета) на знімках.

нічна зйомка

Випробування нічний зйомкою, навпаки, краще витримав Meizu. В цьому випадку телефон показав більш чіткі зображення. А ще смартфон здатний виставляти в автоматичному режимі більш правильні показники експозиції.

Фронтальна камера

Фронтальні камери обох апаратів працюють непогано, але по-різному, тому для любителів Селфі вибір вже залежить від смаку: любите контрастність - беріть Xiaomi, хочете "м'яку" картинку і мінімум яскравості - то вам до Meizu. Фронтальна камера Meizu має менш широкий діапазон, а тому кольору виглядають не так природно, як у конкурента-Xiaomi. Різкість хороша, але тут головне «потрапити» в експозицію - перед тим, як зробити кадр, переконайтеся, що фокус знаходиться на обличчі, інакше помилок в експозиції і баланс білого не уникнути.

переваги

У цій моделі розробники поліпшили загальний стан камери в порівнянні з іншими моделями: пропало "замилювання" знімків, в результаті доопрацювання софта зникли шуми, які раніше з'являлися при зйомці в умовах поганого освітлення. Є ручний режим - якщо ви любите налаштовувати камеру самостійно і хочете поліпшити якість фото, ви самі можете налаштувати баланс білого і експозицію, вручну відрегулювати фокусування.

У камери є власний модуль для фотографування в різних умовах ( "пляж", "сонячний день", "сніг", "нічна зйомка"). Раніше подібні налаштування можна було зустріти в тільки в фотоапаратах - тепер за таким же принципом працює і телефон.

Пристрій допомагає вирівняти знімок, якщо ви тримаєте камеру нерівно по відношенню до того, що фотографуєте: телефон сам обріже фотографію до потрібного стану.

Камера Xiaomi при різному освітленні

Камера Xiaomi при різному освітленні

Камера Meizu при різному освітленні

Камера Meizu при різному освітленні

Операційні системи

Китайці, любителі "доробок" і удосконалень створили для своєї техніки власну операційну систему. Пара Meizu / Xiaomi не виняток з правила: Meizu в якості операційної системи використовує Flyme, а Xiaomi - MIUI.

Flyme

MIUI

локалізація

На хорошому рівні підтримує локалізацію ПО. Російськомовна версія закладається в смартфони вже на етапі виробництва, тому ви з упевненістю можете купувати Meizu хоч з Китаю - і їм можна буде користуватися, як тільки дістанете з коробки - в апараті передбачений російську мову. Перепрошивати такий смартфон для впровадження в нього нових функцій, по суті, потреби немає ніякої.

У можливостях локалізації Xiaomi сильно програє в порівнянні з Meizu: телефон орієнтується переважно на китайський ринок. Це означає, що він не тільки не підтримує російську мову, але і не дає можливості скористатися сервісами Google. Вихід з цієї ситуації зазвичай знаходять підприємливі продавці, які перед реалізацією апаратів самі виробляють перепрошивку. Але і тут є свої ризики, наприклад, у вигляді багів, які можуть з'явитися в процесі установки.

оновлення

Загальний недолік обох компаній - нечасте надання своїм Кастомер апгрейда безпосередньо для самого Android, на якій і базуються внутрішні ОС смартфонів.

Вибираючи цього виробника, будьте уважні і зверніть увагу на його прошивку: крім Flyme Meizu випускають мобільні пристрої на YunOS. Другий варіант розрахований тільки на внутрішній китайський ринок, відповідно, як з використанням, так і з оновленням такої системи можуть і будуть виникати проблеми. З Flyme справа йде трохи краще - система працює на Андроїд і оновлюється як треба.

MIUI пропонує встановити нові функції частіше, ніж конкуренти, надає своїм користувачам набагато більше можливостей для кастомізації і використання більшого обсягу призначених для користувача налаштувань.

Загальні для обох марок недоліки програмного забезпечення

В роботі моделей обох виробників час від часу можуть виникати дрібні баги (наприклад, в прошивці), що в певному сенсі ускладнює експлуатацію смартфонів, але з'являються вони не так часто, що за низьку ціну телефонів виробникам можна пробачити.

Загальною хворобою також можна вважати несвоєчасне поява оновлень - особливо часто цим страждають ті апарати, які працюють на чіпах від MediaTek.

У користувачів Meizu і Xiaomi також часто виникають претензії до розробників за затягування з випуском оновлень для Андроїда.

Читайте також: Огляд смартфона Xiaomi Redmi 2

Звук: хто ж голосніше?

Meizu

Xiaomi

переваги

На багатьох моделях (особливо флагманських) Meizu встановлює дискретні аудіо-процесори - в такому смартфоні буде більш гармонійне співвідношення шумів і сигналу, а частотна широта, як правило, в рази ширше.

Непоганий вибір для меломанів, які люблять слухати музику на телефоні. У навушниках звучання перетворюється цілком прийнятно, крім того, є еквалайзер і навіть додаткова фірмова утиліта для поліпшення звуку під певну гарнітуру.

У більш «старших» моделях начебто Redmi Note 4 динамік розташовується поруч з портом USB і дає більш гучне і чітке звучання, чого не скажеш про моделі молодшого віку. У звучанні в основному переважають високі і середні частоти, але для смартфона їх цілком достатньо.

недоліки

Середні моделі виробника добре проявляють себе на низьких частотах, але брудна на високих. У флагманських телефонах таких проблем не виникає. Під час слухання треків через навушники в тихих місцях записів може чутися ледь помітне шипіння.

Чутність звуку кульгає. Не в останню чергу це відбувається від того, що динамік апарату розташований ззаду - дивитися відео з таким розташуванням не дуже зручно, а будильник (якщо телефон лежить екраном вгору) і зовсім проблематично розчути.

Читайте також: Огляд Meizu PRO 5: музичний флагман в металі

унікальні особливості

Будучи дуже схожими між собою, смартфони-конкуренти все ж намагаються вносити в конструкцію і програмне забезпечення своїх моделей щось унікальне. Мета таких унікальних особливостей: виділити гаджет з "натовпу" конкурентів і привернути користувача новими цікавими особливостями.

Meizu

Xiaomi

Перше, що кидається в очі - наявність під дисплеєм кнопки mTouch. Кнопка сенсорна, але наполовину - сенсор розпізнає відбитки пальців і виконує завдання "на крок назад", а повне натискання кнопки - «додому».

Розробники з Xiaomi подумали і створили для свого апарату особисту екосистему - тут для користувачів смартфонів надається і власне хмарне сховище з можливістю синхронізації різних пристроїв. Також є можливість безкоштовно користуватися 5Гб для збереження інформації на сервері (а за окрему плату існує і можливість розшити його до 1 терабайта).

Другою особливістю трубки можна назвати ІК-порт - здавалося б, застаріла фішка, але немає - в цьому випадку вона перетворює смартфон в універсальний пульт для побутової техніки. Скачайте спеціальну програму з маркету і вільно перемикайте телефоном і телевізор, і кондиціонер, і музичний центр.

Скачайте спеціальну програму з маркету і вільно перемикайте телефоном і телевізор, і кондиціонер, і музичний центр

Доступність: співвідношення ціни і характеристик

Так вже вийшло що техніку Meizu придбати трохи простіше, ніж Xiaomi. Це обумовлено наявністю російської операційної системи (про яку ми вже згадували) - такі телефони набагато жвавіше йдуть на експорт, адже продавцям немає необхідності самостійно перепрошивати пристрій. Крім того, Meizu не обмежує розміри тиражу перших партій смартфонів. В кінцевому підсумку це призводить до швидкої раскупке першої партії, яка викликає ажіотаж своєю появою: продавці не встигають поставити на новинки надмірні цінові накрутки.

Цінова політика Xiaomi теж демократична - компанія не піднімає ціни, але з іншої причини: мовляв, крім смартфонів виробник займається випуском інших електронних приладів і аксесуарів до них (від телевізорів і рісоварок до мережевого обладнання, навушників, фітнес-трекерів та іншої дрібної продукції). Тому в Xiaomi впевнено заявляють, що реалізують смартфони майже за собівартістю. Проте, саме Xiaomi часто виявляються в дефіциті через обмеженість тиражів - зазвичай найскладніше знайти котрусь із старших моделей, особливо якщо вона чорна.

Поглянувши на глобальну статистику, можна діагностувати: в усьому світі найчастіше розпродається Xiaomi. Марка входить в п'ятірку кращих китайських творців мобільних гаджетів. Перед компанією тільки OPPO, Huawei , Vivo і Apple . Meizu ж потрапила тільки в ТОП-10.

Чому варто вибрати Xiaomi

Техніка дуже схожа між собою, але треба якось вибирати. Наприклад, цей гаджет підійде тим, хто активно використовує смартфон, при цьому не маючи можливості часто його заряджати - ідеальний вибір для мандрівників (телефон не розрядиться від постійних фотографій і роботі з картами через GPS), або, наприклад, для журналістів (можна півдня провести в активній роботі, і смартфон не підведе). Так, наприклад, Redmi 4 з батареєю 4100 мАг може «прожити» до трьох днів без підзарядки.

Читайте також: Смартфон Хiaomi Redmi Note 2

Ті ж активні і подорожують користувачі оцінять дизайн смартфонів - мало того, що такий апарат зручно сидить в руці, так він ще й практичний: металевий корпус не дасть тріщину і навіть не подряпати, додатково захистивши нутрощі девайса від ударів і падінь. З боку екрану вона проявляється у вигляді бортика, окаймляющего краю дисплея.

Екран у Xiaomi яскравіше, ніж у опонента. Той же Redmi може налаштовуватися на максимальну яскравість до 440 кд / м2, в той час як у Meizu можна отримати тільки 380. Екран смартфона не тьмяніє при ні при звичайному денному світлі, ні при яскравому.
Якщо в загальному фотоапарати обох смартфонів видають зображення схожого якості, то в умовах з поганим світлом Xiaomi проявляє себе краще - алгоритми обробки «підтягують» контраст і покращують експозицію, і навіть при дуже проблемному освітленні фотографії будуть цілком стерпними.

З-за чого варто вибрати Meizu

Основним «козирем» виробника є вартість - наприклад, Meizu m5 Note буде коштувати менше, ніж Xiaomi Redmi Pro. Це відноситься до трубок як з 16 Гб оперативної пам'яті, так і 32.

Звук Meizu випереджає конкурентів. Звучання не спотворюється ні при перегляді відео зі через динамік, ні при телефонних розмовах, ні навіть під час спілкування або прослуховування музики через гарнітуру.

Meizu надає користувачам масу можливостей для управління тачскріном, до яких занадто швидко звикаєш:

  • вам достатньо двічі «тапнуть» по дисплею, щоб пробудити його і приступити до роботи - для цього вже не обов'язково використовувати кнопку розблокування, так і з боку виглядає ефектно точно таким же подвійним тапом смартфон занурюється назад в сон
  • для любителів слухати музику з телефону (як у вбудованому плеєрі, так і в інтернеті) існує можливість перемикання треків горизонтальним рухом пальця по екрану. Тепер не потрібно шукати на тачскрін кнопку для перемикання, а гортати треки на ходу стало ще зручніше

Тепер не потрібно шукати на тачскрін кнопку для перемикання, а гортати треки на ходу стало ще зручніше

Як вже говорилося, прошивка у Meizu більш якісна - особливо для тих, кому з тих чи інших причин знадобиться телефон перепрошити. Зробити це буде простіше, ніж на телефонах конкурентів.

І, вишенька на торті: в телефонах лінійки m3 і старше тепер є сканер відбитку пальців на сенсорну кнопку або екранного (в залежності від моделі) - в той час як Xiaomi розташували "фішку" на задній панелі пристрою.

підсумок

Які з усього вищесказаного можна зробити висновки: Xiaomi відмінно підійде тим, хто шукає в апараті максимальної автономності. Сподобається такий телефон і любителям пограти в мобільні іграшки - продуктивність дозволить встановити будь-яку, а хороша батарея - награтися вдосталь.

Meizu підійде тим, для кого дизайн важливіше автономності. Гаджет можна поставити на підзарядку на ніч або підключити до Powerbank , Зате коштує такий пристрій відносно недорого, і на зекономлені гроші ви зможете придбати чохол або гарнітуру .

Дивіться також відео: Який смартфон вибрати: Xiaomi або Meizu

Отже, який китайський бренд віддати перевагу?
Отже, який китайський бренд віддати перевагу?
Отже, який китайський бренд віддати перевагу?
Отже, який китайський бренд віддати перевагу?
Отже, який китайський бренд віддати перевагу?

Читайте нас:

Голосование

Какой раздел вам наиболее интересен?
 
Яндекс.Метрика