Новостной блок

Ходячий робот фирмы «Одетикс»

Это именно тот случай, когда «милого» можно узнать не только по внешнему облику, но и по походке. Ходячий робот фирмы «Одетикс» (США) имеет шесть ног, обеспечивающих ему маневренность, и отличается от множества своих собратьев, предназначенных для работы в опасных зонах (например, на атомных электростанциях или химических производствах), не только конструкцией, но и способностью на ходу изменять свой рост и походку.


Подробнее ...
Главная


RETERA.RU - Огляд мультимедійного ноутбука Samsung R540-JS04

 1. ПРОДУКТИВНІСТЬ
 2. синтетичні тести
 3. Відеопідсистема
 4. синтетичні тести
 5. КОРПУС
 6. Клавіатура і тачпад
 7. ПОРТИ І КОМУНІКАЦІЇ
 8. ДІСПЛЕЙ
 9. Оптичний привід і жорсткий диск
 10. тепловіділення
 11. абсолютна температура
 12. батарея
 13. ВИСНОВОК

У компанії Samsung модельний ряд ноутбуків є одним з найширших серед всіх виробників мобільних комп'ютерів

У компанії Samsung модельний ряд ноутбуків є одним з найширших серед всіх виробників мобільних комп'ютерів. Досягається це за рахунок великої кількості варіантів всіляких поєднань комплектуючих. Точно так само чинить компанія Acer, ось тільки Samsung, на відміну від згаданого виробника, не забуває і про дизайн, і з завидною постійністю випускає моделі в оновлених корпусах. При цьому крім використання стандартного матового або глянцевого пластика, південно-корейські дизайнери експериментують і з більш цікавими видами матеріалів. Наприклад, ми вже розповідали про Samsung R430-JB01 , Робоча область якого схожа на дотик на джинсову тканину. А в цьому огляді ми поговоримо про новинку сезону - моделі Samsung R540-JS04, яка так само виділяється на тлі подібних ноутбуків своїм корпусом.

Апарат упакований в класичну для даного виробника компактну коробку пісочного кольору з пластиковою ручкою. У комплект поставки Samsung R540-JS04 входить:

• ноутбук (2100 г);
• 6-елементний акумулятор (300 г);
• зарядний пристрій + мережевий шнур (470 г);
• керівництво по установці;
• гарантійне зобов'язання (1 рік);
• інструкція по заходам безпеки при роботі з ноутбуком;
• ключ для програм з пакету CyberLink DVD Suite;
• наклейка з безкоштовним міжнародним телефоном цілодобової служби підтримки.

У коробці знаходиться тільки найнеобхідніше. Немає навіть паперового керівництва користувача, його можна знайти в електронному вигляді на жорсткому диску ноутбука. Так само немає дисків з копією програмного середовища. Натомість виробник пропонує фірмову програму Samsung Recovery Solution 4. Ця утиліта при першому старті лептопа пропонує розбити вінчестер на два логічних диска і потім зберігає всю копію системного розділу на спеціальну приховану частину жорсткого диска. Згодом з цієї копії можна буде відновити до заводських установок як всю систему в цілому, так і окремі драйвера або програми. Подібний вид зберігання і відновлення з використанням вінчестера дуже зручний, але ненадійний: будь-яка зміна структури розділів призведе до повної непрацездатності даного рішення. Тому необхідно після покупки не полінуватися і створити власний набір Recovery Kit (буде потрібно 3 DVD). Він забезпечить надійне зберігання копії програмного середовища і незалежність від жорсткого диска.

В якості операційної системи в ноутбуці Samsung R540-JS04 використовується ОС Windows 7 Home Basic (32-bit, RUS).

ПРОДУКТИВНІСТЬ

Ноутбук Samsung R540-JS04 створений на базі двоядерного процесора Core i3 з індексом 350M. Кожне його ядро працює на частоті 2260 МГц. Як і всі процесори Core i3, він позбавлений технології Intel Turbo Boost. Кеш третього рівня становить 3 Мб. Максимальний термопакет - 35 Вт. Процесор підтримує Enhanced Intel SpeedStep, Idle State, Execute Disable Bit, Intel 64 Architecture, а також Intel Virtualization і Trusted Execution. У роботі Core i3 350M керується повним набором SIMD-інструкцій: MMX, SSE, SSE2, SSE3, SSSE3, SSE 4.1, SSE 4.2.

Нові процесори, побудовані на ядрі Arrandale, зроблені за нормами 32-нм техпроцесу, мають вбудовані безпосередньо в процесор графічне ядро Intel GMA HD і контролер оперативної пам'яті.

синтетичні тести

Результати тестів Whetstone, MFLOPS

Результати тестів Dhrystone, MIPS

Результати тестів Cinebench R10 (Render Single), Score

Результати тестів Cinebench R10 (Render Multi), Score

Результати тестів wPrime 32M, сек.

Результати тестів wPrime 1024M, сек.

Встановлений процесор демонструє чудову продуктивність. Він відмінно впорається як з звичайною роботою з документами і веб-серфінгом, так і з більш серйозними математичними розрахунками.

Як набору керуючих мікросхем обраний чіпсет Intel HM55. Процесор взяв на себе левову частку обов'язків північного моста (вбудоване графічне ядро ​​і контролер пам'яті), тому функцій у Intel HM55 не так вже й багато. З основних і найважливіших можна виділити вбудоване звукове ядро Intel High Definition (HD) Audio, підтримку мережевого контролера з максимальною швидкістю до 1000 Мбіт / с і можливість перемикання між дискретною і інтегрованою системою, але остання можливість в Samsung R540-JS04 технічно не реалізована.

З основних і найважливіших можна виділити вбудоване звукове ядро Intel High Definition (HD) Audio, підтримку мережевого контролера з максимальною швидкістю до 1000 Мбіт / с і можливість перемикання між дискретною і інтегрованою системою, але остання можливість в Samsung R540-JS04 технічно не реалізована

Оперативна пам'ять Samsung R540-JS04 складається з двох різних за обсягом модулів фірмового виробництва стандарту DDR3-1066:

- 1 Гб Samsung M471B2873FHS-CF8;
- 2 Гб Samsung M471B5673FH0-CF8.

Пам'ять стандарту DDR3 в порівнянні з попереднім споживає на 40% менше енергії, а також володіє 8-бітним буфером попередньої вибірки, в той час як у пам'яті DDR2 він 4-бітний, а у DDR ​​і зовсім 2-бітний. Буфер попередньої вибірки (prefetch buffer), треба відзначити, досить важливий елемент сучасних модулів пам'яті, оскільки він відповідає за кешування даних перед тим, як вони будуть затребувані. Ще однією перевагою DDR3 можна сміливо назвати нову схемотехніку динамічної внутрикристальной термінації (Dynamic On-Die Termination), калібрування якої проводиться в процесі ініціалізації для досягнення оптимальної взаємодії пам'яті та системи. Мінусом DDR3 проти DDR2 можна назвати тільки більш високу латентність, але вона компенсується більш високою робочою частотою.

Встановлений обсяг є цілком достатнім для більшості завдань домашнього мультимедійного ноутбука. При бажанні його можна збільшити аж до 8 Гб - це максимум для вбудованого контролера пам'яті. Ось тільки при цьому доведеться переходити з 32-бітової версії ОС на 64-бітну.

Відеопідсистема

Відеопідсистема ноутбука Samsung R540-JS04 представлена дискретною відеокартою ATI Mobility Radeon HD 545v. Цей графічний адаптер далеко не новий. Основою для даної графіки послужила відеокарта HD 4570. ATI Mobility Radeon 545v використовує графічний чіп M92 (55 нм), систему з 80 уніфікованих 5-мірних шейдеров. Шина для такого рішення становить 64-біт. Є підтримка пам'яті GDDR3, DDR3, DDR2. У даній модифікації використовується 1024 Мб власної пам'яті стандарту GDDR3. За рахунок загальної системної пам'яті обсяг відеопам'яті збільшується до 2261 Мб. Відеокартою підтримується DirectX тільки до версії 10.1, а Shader - 4.1.

Результати тестування ATI Mobility Radeon HD 545v відобразимо у вигляді таблиці, де крім нашого відеоадаптера представлений ряд дискретних і вбудованих рішень різних виробників.

синтетичні тести

Результати тестів в 3DMark 2003 Score

Результати тестів в 3DMark 2006, Score

Результати тестів в HeavenBench (DX10, Anisotropy = 1, AA off, 1024x768, Low), Score

Результати тестів в HeavenBench (DX10, Anisotropy = 1, AA off, 1024x768, High), Score

У Samsung R540-JS04, за рахунок використання ATI Mobility Radeon HD 545v, дуже непоганий ігровий потенціал. Можна з комфортом грати в усі сучасні ігри, правда, не для всіх з них буде доступно рідне дозвіл екрана і високі налаштування графіки.

Графічна складова ноутбука Samsung R540-JS04 отримала найменший бал за версією вбудованого в Windows 7 бенчмарка. І саме ця оцінка і стала остаточною для всієї системи в цілому.

І саме ця оцінка і стала остаточною для всієї системи в цілому

КОРПУС

Прийшла черга поговорити про вже згаданому нами дизайні Samsung R540-JS04. На перший погляд наш тестований апарат дуже схожий на HP Pavilion dv6-3010er . У наявності ті ж плавні лінії і коричневий колір корпусу. Ось тільки дизайнери компанії Samsung, на відміну від своїх колег з HP, для робочої області вибрали не звичайний гладкий пластик, а більш цікавий матеріал з рельєфною текстурою, яка за кольором і за відчуттями схожа на морене дерево, хоча це, звичайно ж, звичайний пластик . Дане рішення чудово захищає від відбитків, та й з часом навряд чи протреться, що часто відбувається з матовим пластиком.

Коричнева кришка апарату, на відміну від робочої області, глянцева. Під шаром лаку дуже чітко видно малюнок, що повторює текстуру пластика робочої області - ті ж характерні поздовжні лінії. Дисплейний блок кріпиться до нижньої частини ноутбука двома мініатюрними виносними петлями, які надійно фіксують кришку, як в проміжних положеннях, так і в закритому стані. Останнє особливо важливо, тому що ніяких фіксаторів половинок ноутбука в закритому положенні не передбачено. Через особливості кріплення кришки лептоп можна розкрити максимум на 150 °, але цього цілком достатньо для домашнього ноутбука. Верхня і нижня панелі мають на торцях вже звичні скоси. Багато виробників таким чином позбавляються як мінімум від двох проблем. По-перше, немає потреби в спеціальних виступах, які полегшують відкриття ноутбука. По-друге, індикатори, розташовані по краю на нижній панелі, залишаються читабельними навіть в закритому стані мобільного комп'ютера.

Вбудована аудіосистема ноутбука складається з пари динаміків по 1,5 Вт кожен. Вони розташовані прямо під екраном. Компанія Samsung ніколи не була лідером в області звуку, і цей ноутбук не є винятком: якість звучання досить посереднє. Доступний діапазон дуже вузький, немає навіть натяку на низькі частоти. Запас гучності вище середнього, але щось слухати на максимумі просто неможливо: звук своєї пронзительностью сильно ріже вухо. Так що для перегляду фільмів та ігор краще використовувати навушники або зовнішню акустику.

Стильна кнопка включення, з лаконічним синім індикатором активності, є єдиною клавішею ноутбука - подібний аскетизм характерний для цього виробника.

Ряд інформативних індикаторів розташований безпосередньо під сенсорною панеллю маніпулятора. Він включає в себе набір з п'яти стандартних світлодіодів стану і активності системи (CapsLock, звернення до жорсткого диска, активність мережевих пристроїв, зарядного пристрою і режим роботи). Завдяки скошеним торцях панелей, інформація відмінно читається і при закритій кришці, а при роботі з клавіатурою вони не закриваються руками.

Матова рамка оточує глянсовий дисплей, по її периметру розташовані гумові прокладки, що забезпечують м'якість контакту кришки з корпусом в закритому стані. У верхній частині обрамлення екрану блищить вічко вбудованої веб-камери зі стандартним для ноутбуків дозволом 0,3 Мп. Якість зображення цілком звичайне, його вистачає для роботи зі Skype та іншими подібними програмами, з цим вона впорається "на відмінно". Вбудований мікрофон знаходиться в звичному місці: у нижнього лівого краю клавішного блоку.

На підставі корпусу є пара відсіків. В одному знаходиться жорсткий диск, а під кришкою другого можна знайти пару слотів для планок оперативної пам'яті.

Якість збірки ноутбука на рівні - ніщо не бовтається, батарея сидить в своєму відсіку як влита. Але жорсткість Samsung R540-JS04 залишає бажати кращого, досить взяти апарат міцніше і відразу помічаєш, як легко деформується в руках корпус, хоча для цього необхідно докласти досить серйозне фізичне зусилля.

Клавіатура і тачпад

Виробникові вдалося розмістити повнорозмірне пристрій введення, при цьому не зменшуючи розмірів клавіш. Набір тексту комфортний, і навіть перебуваючи в незручному положенні, можна друкувати без помилок і швидко. Літери російського і латинського алфавіту нанесені на кнопки різними кольорами: червоним і білим, відповідно.

Клавіатура не прогинається: вона прикручена на два гвинти і по периметру закріплена засувками. Всі клавіші розташовані в логічних місцях, Fn знаходиться не тільки праворуч Ctrl (як на звичайній клавіатурі), але і продубльований у блоку клавіш-стрілок. Зроблено це для швидкого регулювання яскравості і гучності (відповідні сині піктограми нанесені на керуючих кнопках). Цифровий блок вмістився без будь-яких жертв. Він має чотири стовпці звичайних за розміром клавіш.

Блок клавіш F1-F12 за рахунок подовження клавіатури вийшов розділеним на 3 групи, по 4 клавіші в кожній (знову ж таки, як на клавіатурі десктопа). Майже всі клавіші цього ряду мають подвійний функціонал (винятком є ​​лише F1 і F11). Передбачено все, від відключення тачпада і адаптера бездротової мережі до зміни налаштувань енергоспоживання.

Клавіші мають приємне матове, злегка шорстке покриття. При наборі тексту не видають гучних клацань, звук цей швидше можна назвати приємним шелестінням.

Дизайнери Samsung, після всіх своїх експериментів з поверхнею тачпадів і різними його моддінг у вигляді всіляких підсвічувань, в ноутбуці Samsung R540-JS04 вирішили зупинитися на звичайній на вигляд сенсорної панелі. Область вбудованого маніпулятора трохи втоплена в корпус, а його поверхня розмальована дрібними сірими точками. Працювати з тачпадом Samsung R540-JS04 виявилося дуже зручно, курсор слухався просто ідеально. Під сенсорною панеллю знаходяться дві роздільні клавіші. Вони такі ж матові, як і більша частина корпусу, натискаються м'яко і практично безшумно.

ПОРТИ І КОМУНІКАЦІЇ

Компанія Samsung не балує покупців своєї продукції широким асортиментом інтерфейсів. Ноутбук Samsung R540-JS04 має тільки основні, щодня необхідні роз'єми, на інших виробник просто заощадив. Розташовані всі інтерфейси традиційно по гранях корпусу. Пройдемося по всім сторонам по порядку:

На правій стороні можна знайти:
- пару розташованих один над одним роз'єму USB стандарту 2.0;
- привід оптичних дисків.

На передній грані розташовано тільки пристрій для роботи з картами пам'яті 3-в-1 (SD, SDHC, MMC). Чи не саме високотехнологічне рішення, але зате практичне - більшість карт пам'яті випускається саме в цих форматах.

На лівій стороні корпусу виробник традиційно розмістив більшу частину всіх роз'ємів:
- 2 стандартних 3,5-мм звукові роз'єми;
- горизонтальний USB-порт стандарту 2.0;
- HDMI-порт;
- роз'єм мережного контролера;
- VGA-порт;
- гніздо для підключення зарядного пристрою.

Більшу частину заднього торця займають акумулятор і повітряна решітка системи вентиляції, крім того відкрита кришка частково перекриває доступ до заднього торця, тому там немає жодного роз'єму.

Цілком можна пережити відсутність роз'ємів eSATA і FireWire, але ось наявність ExpressCard дозволило б значно розширити функціонал ноутбука.

За бездротовий зв'язок відповідає вбудований адаптер Wi-Fi Atheros AR9285 стандарту 802.11 b / g / n. Вбудованого модуля Bluetooth в даній конфігурації не виявилося.

ДІСПЛЕЙ

Екран ноутбука Samsung R540-JS04 має діагональ 15,6 ". Дозвіл є стандартним для більшості сучасних моделей ноутбуків - HD-Ready 1366х768 пікселів. Співвідношення сторін при цьому становить 16х9, що дуже зручно при перегляді сучасних фільмів, так як при цьому використовується вся площа екрану, без чорних смуг по краях. Але недолік пікселів по вертикалі буде дуже помітний при роботі з документами і веб-серфінгу, доведеться частіше користуватися вертикальним скролінгом. Виробник матриці - Samsung, модель - SEC3245. Для зменшення енергоспоживання і поліпшення рівномірності яскравості використовується LED-підсвітка. Екран має глянсове покриття, що призводить до відблисків і віддзеркалень, але при цьому візуально додаються контрастність і насиченість кольорів.

дисплей 176
nit 176
nit 171
nit 176
nit 187
nit 176
nit 157
nit 184
nit 162
nit Сер. знач. 175.1 nit
Макс. знач. 187 nit
Яскравість черн. 2.38 nit
Контраст 80: 1

Екран яскравий, тому при роботі в темряві для комфорту доводилося знижувати яскравість як мінімум удвічі. Також це дозволяє залишатися дисплею читабельним навіть на дуже яскравому сонці, не дивлячись на глянсове покриття матриці. А ось контраст виявився дуже низьким, що позначається на якості зображення: кольору здаються неяскравими і тьмяним. Високої якості від картинки чекати не варто, але його вистачить і для нормальної роботи з документами, і для ігор, і для фільмів. Кути огляду по горизонталі традиційно більше, ніж по вертикалі.

Оптичний привід і жорсткий диск

Для роботи з DVD і CD дисками в Samsung R540-JS04 встановлений привід TSSTcorp CDDVDW TS-L633C. Навряд чи він зможе чимось вас здивувати. Привід не підтримує «модні» технології LightScribe та LabelFlash, що дозволяють наносити зображення і підписи на неробочу сторону дисків. Немає і підтримки вже стала стандартною для всіх приводів технології Layer jump recording (LJR) для двошарових дисків DVD-R, що надає можливість мультисесійного запису даних, що поліпшує сумісність при читанні і дозволяє використовувати обсяг даних до 8,5 Гб. У роботі даний пристрій не шумить, але передає на корпус відчутну вібрацію.

Як накопичувач обраний жорсткий диск WDC WD5000BEVT (5400 об / хв, SATA-II) обсягом 500 Гб. Вінчестер відноситься до сімейства накопичувачів WD Scorpio Blue. «Скорпіони» використовують кілька фірмових технологій, з яких можна відзначити:

WhisperDrive - унікальна технологія алгоритмів переміщення головок робить жорсткі диски Scorpio одними з найбільш тихих. Крім того, ці алгоритми оптимізують процес пошуку даних накопичувачем, що дозволяє значно зменшити його енергоспоживання.

Розроблена корпорацією WD, технологія ShockGuard захищає механіку накопичувача і поверхню пластин від ударів.

SecurePark здійснює парковку головок, коли накопичувач розкручується, зупиняється або виключений. Це гарантує, що записуюча голівка ні за яких обставин не буде стикатися з поверхнею диска, що сприяє підвищенню удароміцності накопичувача в неробочому стані, а також збільшення надійності його роботи в довгостроковій перспективі внаслідок зменшення зносу головок і дисків.

Це гарантує, що записуюча голівка ні за яких обставин не буде стикатися з поверхнею диска, що сприяє підвищенню удароміцності накопичувача в неробочому стані, а також збільшення надійності його роботи в довгостроковій перспективі внаслідок зменшення зносу головок і дисків

Жорсткий диск при тестуванні пакетом утиліт HDTune показав хороші результатипо всіма параметрами.

Не всі з 500 Гб доступні користувачеві, так як приблизно 15 Гб відведено під зберігання системної копії програмного середовища ноутбука.

тепловіділення

Кулер системи вентиляції абсолютно чутні при простій роботі з документами и веб-навігації. При збільшенні навантаження на систему, наприклад, після запуску ресурсномістких ігор або додатків, бловер помітно збільшує обороти, але навіть так шум від нього не доставляє ніякого дискомфорту, і до нього швидко звикаєш. Варто відзначити, що решітка викиду гарячого повітря знаходиться на задньому торці, що є найбільш зручним рішенням, яке влаштує як правшу, так і лівшу.

Щоб перевірити температурний режим, ми за допомогою інфрачервоного датчика заміряли нагрів корпусу в дев'яти точках робочої області, і в тих же дев'яти точках, але вже на днище. Заміри проводились після тривалої роботи ноутбука в режимі максимального навантаження. Результати для наочності відображені у вигляді таблиці.

абсолютна температура

Температура в кімнаті: 24.5 ° C Верх Низ 33 ° C 32.1 ° C 25.9 ° C 35.4 ° C 31.1 ° C 26.1 ° C 32.5 ° C 30.8 ° C 27.9 ° C 25.3 ° C 27.4 ° C 40.6 ° C 25.9 ° C 31.6 ° C 31.6 ° C 26.9 ° C 28.1 ° C 29.7 ° C Сер. знач. 31.1 ° C Сер. знач. 29.7 ° C Макс. знач. 35.4 ° C Макс. знач. 40.6 ° C

Температура корпусу залишилася на комфортному рівні навіть після тривалої роботи ноутбука. Єдине гаряче місце знаходиться на днище в районі решіток тепловентіляціі.

Що стосується температури всередині ноутбука, то можна подивитися на скріншот з програми CPUID Hardware Monitor. Він продемонструє температуру основних компонентів системи:

батарея

Ноутбук Samsung R540-JS04 укомплектований стандартною для даного виробника 6-елементної Li-Ion батареєю ємністю 44 Вт * ч (11,1 В, 4000 мАг). Цікавою особливістю є наявність на самому акумуляторі світлодіодного датчика рівня заряду. Так що, наскільки розряджена батарея, можна дізнатися і не включаючи ноутбук. Для зарядки акумулятора використовується блок живлення потужністю 90 Вт (19 В, 4,74 А). Зарядний пристрій і мережевий шнур забезпечені зручними тканинними стяжками на липучці, тому довжину можна легко регулювати. Для тестування можливостей акумулятора використовувався пакет Battery Eater v 2.7.

7

BE Classic

BE Classic

BE Reader

BE Reader

720p playback

1) Класичний режим, BE Classic, 100% яскравість підсвічування матриці, режим «Висока продуктивність», Wi-Fi активний. Результат: 1 година 6 хвилин.
2) Режим читання, BE Reader, 40% яскравість підсвічування матриці, режим «Економія енергії», Wi-Fi активний. Результат 3 години 26 minutes.
3) Відтворення відео HD 720p, BE Custom, 100% яскравість, 100% гучність, режим "Збалансований", Wi-Fi активний. Результат: 1 година 38 міну т.
4) Повна зарядка акумулятора зайняла 1 годину 50 хвилин.

Результати тестів в BatteryEater (класичний), хв.

Результати тестів в BatteryEater (читацький), хв.

ВИСНОВОК

Ноутбук Samsung R540-JS04 виділяється із загального модельного ряду Samsung своїм не характерним для даного виробника коричневим кольором корпусу і своєрідною "дерев'яної" текстурою робочої області. Що стосується внутрішнього змісту, то дана конфігурація відрізняється хорошою продуктивністю процесора і ємним вінчестером. На їх фоні трохи гірше виглядає видеоподсистема ноутбука, яка хоч і дозволяє грати в сучасні ігри, але далеко не для всіх з них буде можливо виставити високі настройки і рідне для Samsung R540-JS04 дозвіл екрана.

плюси:
- нестандартний дизайн;
- практична робоча область;
- хороша продуктивність процесора;
- зручна клавіатура і тачпад.

мінуси:
- немає модуля Bluetooth;
- набір інтерфейсів включає в себе тільки найосновніше.

Читайте нас:

Голосование

Какой раздел вам наиболее интересен?
 
Яндекс.Метрика