Новостной блок

Ходячий робот фирмы «Одетикс»

Это именно тот случай, когда «милого» можно узнать не только по внешнему облику, но и по походке. Ходячий робот фирмы «Одетикс» (США) имеет шесть ног, обеспечивающих ему маневренность, и отличается от множества своих собратьев, предназначенных для работы в опасных зонах (например, на атомных электростанциях или химических производствах), не только конструкцией, но и способностью на ходу изменять свой рост и походку.


Подробнее ...
Главная


Огляд смартфона Nokia 6.1

  1. Комплектація
  2. Дизайн і ергономіка
  3. екран
  4. звук
  5. Платформа і продуктивність
  6. Камера
  7. автономність

У минулому році компанія HMD Global представила нову лінійку смартфонів Nokia на базі Android, зокрема, Nokia 6 - досить цікаву модель середнього рівня, достоїнств у якій було явно більше, ніж недоліків

У минулому році компанія HMD Global представила нову лінійку смартфонів Nokia на базі Android, зокрема, Nokia 6 - досить цікаву модель середнього рівня, достоїнств у якій було явно більше, ніж недоліків. Пройшов рік, і компанія запропонувала її оновлену версію - Nokia 6.1, або, як її ще називають, Nokia 6 (2018).

Моделей в лінійці: 4


Комплектація

Дизайн упаковки залишився приблизно таким же, як і у попередньої «шістки» - невелика коробка з зображенням смартфона «майже в натуральну величину», всередині також можна знайти керівництво користувача, зарядний пристрій, USB-кабель, скріпку для вилучення лотка SIM-карти і простеньку гарнітуру.

Дизайн і ергономіка

Nokia 6.1 виглядає вельми схожою на попередню модель, з легким оновленням дизайну. Екран прикритий захисним склом 2.5D (Corning Gorilla Glass 3), корпус цільний металевий, з рівними, «рубаними» бічними гранями, злегка «пом'якшеними» тонкими фасками (у чорній моделі вони бронзового кольору, у білій - сталевого, у синьої - золотого) . Треба сказати, завдяки такому рішенню (крім фасок, в цей колір пофарбовані грані бічних кнопок і «обводи» модуля камери) Nokia 6.1 відразу набуває свій власний стиль і зовні помітно відрізняється від стандартного дизайну Android-смартфона.

Зібраний апарат відмінно, при скручуванні нічого не люфтить і не скрипить, і в цілому в руках він виглядає і відчувається як дорожча модель. За своїми габаритами це смартфон трохи більше середнього розміру, від інших моделей з такою ж діагоналлю екрана особливо не відрізняється; хіба що за рахунок підкреслено широких бічних граней він може здаватися товщі, ніж інші смартфони зі скошеними гранями.

У порівнянні з торішньою моделлю він став зовсім небагато товщі і коротше на півсантиметра (що благотворно позначилося на рамках навколо екрану - вони хоч і виглядають занадто великими зверху і знизу в порівнянні зі смартфонами з пропорціями екрану 18: 9, але все одно помітно вужчі, ніж у Nokia 6 2017 року).

Тильна сторона і бічні грані - звичайні матові, в руці телефон лежить добре, не вислизає, проте відчутно гострі «ребра» можуть сподобатися не всім. Також треба відзначити, що Nokia 6.1 досить важка - 172 м

Гойдалка гучності і кнопка включення розташовані на правій бічній грані і досить високо, так що при розблокуванні великий палець відразу лягає на потрібну кнопку. Ліворуч можна знайти лоток на дві SIM-карти, нагорі - міні-джек для підключення гарнітури, знизу - роз'єм USB Type-C, мікрофон і мультимедійний динамік.

На відміну від попередньої моделі, у Nokia 6.1 екранні системні кнопки, а сканер відбитків пальців розташований не під екраном, а ззаду - відверто кажучи, не саме вдале рішення, оскільки наосліп на нього потрапити виходить не завжди (він знаходиться дуже низько, так що палець автоматично лягає на спалах тилової камери, плюс поглиблення, в якому він розташований, занадто дрібне і погано визначається на дотик).

екран

Характеристики дисплея у Nokia 6.1 такі ж, як і у торішньої моделі: IPS-екран з діагоналлю 5,5 ", з роздільною здатністю Full HD і щільністю пікселів 403 PPI. Співвідношення сторін тут звичайне, 16: 9, ніякої «монобровою» - в загальному, все цілком традиційно.

Екран досить яскравий - 401 кд / м², на вулиці він виявляється цілком читабельним, хоч і помітно блякне. Варто також відзначити хороший, як для IPS, чорний колір, що дає пристойну контрастність - більше 1000: 1. Суб'єктивно зображення на цьому екрані виглядає добре збалансованим по насиченості, з яскравими і соковитими кольорами - тести в основному підтверджують ці враження, показуючи досить широкий колірний обхват, на подив майже рівну криву гами в районі стандартного значення 2.2 і трохи завищену температуру, що надає зображенні трохи холодний відтінок. В налаштуваннях можна активувати «нічний режим» (вручну або за розкладом), що робить зображення більш теплим і приємним для читання в напівтемряві - крім того, за допомогою його повзунок інтенсивності можна просто трохи підняти загальну температуру на постійній основі, якщо картинка здається зайво «синьої». Підсумовуючи - у Nokia 6.1 виявився досить якісний дисплей, особливо як для смартфона даної цінової категорії.

звук

Незважаючи на те що в Nokia 6.1 використовується тільки один мультимедійний динамік (в минулій моделі було «квазі-стерео», при якому розмовний динамік також при необхідності включався в гру), звук у нового смартфона виявляється непоганим - він гучний і досить насичений (хоча високі частоти і звучать досить різко), почути дзвінок не складе труднощів навіть в досить шумному середовищі.

Платформа і продуктивність

Одним з найпомітніших нововведень у Nokia 6.1 став перехід на чіпсет Qualcomm Snapdragon 630. Це новий і досить вдалий чіпсет середнього рівня, що пропонує на третину вищу продуктивність у порівнянні зі своїм попередником, Snapdragon 625 - і дуже відчутний апгрейд в порівнянні з 430-м чіпсетом, який використовувався в торішньої Nokia 6. CPU - восьміядерний Cortex-A53 (4 ядра можуть працювати на частотах до 2,2 ГГц, ще 4 - до 1,8 ГГц), GPU - Adreno 508, доступні дві версії смартфона, що відрізняються обсягами оперативної пам'яті і внутрішнього сховища - 3/32 і 4/64 ГБ. У нашому розпорядженні опинився перший варіант (в ньому користувачеві доступно ~ 20 ГБ внутрішньої пам'яті).

Nokia 6.1 є учасником програми Android One - відповідно, в якості операційної системи тут використовується абсолютно чистий Android 8.1 з найсвіжішими на момент написання огляду, квітневим, патчем безпеки. Крім усього іншого, це означає відсутність встановлених виробником додатків на зразок аудіоплеєра або фотогалереї - для цих цілей «з коробки» можна використовувати тільки оригінальні програми Google: Photos, Play Music і т.д.

У синтетичних бенчмарках смартфон демонструє дуже хороші, як для свого класу, результати, «голий» Android працює швидко і плавно, смартфон відчувається дуже чуйним і «спритним» в повсякденних завданнях. Під сильним навантаженням корпус нагрівається, але не дуже сильно, тротлінг помічений не був.

Камера

Технічні характеристики модуля камери у Nokia 6.1 такі ж, як у минулорічній моделі - 16-мегапіксельний сенсор, діафрагма f / 2.0, еквівалентна фокусна відстань 27 мм, система фазового автофокусу і подвійний спалах.

У додатку камери дуже простий інтерфейс: панель інструментів навпроти основної групи кнопок (спуск, перемикання фото / відео і виклик галереї) містить перемикач між тиловою і фронтальною камерами, вибір режиму спалаху, активацію HDR, включення таймера затвора, кадру-в-кадрі і « покращувача », плюс підміню з панорамним зйомкою, активацією« профі »-режимі (в якому доступні регулювання балансу білого, чутливості, експокоррекция і режим автофокусу) і системні настройки - саме тут знаходяться вибір дозволу, включення геот гов і т.д. До слова, максимальний розмір знімка, 16 Мп, доступний при співвідношенні сторін 4: 3; при перемиканні в 16: 9 він зменшується до 8 Мп.

В ідеальних умовах, яскравим сонячним днем, камера дозволяє отримати досить якісні знімки - з низьким рівнем шуму, природними квітами і досить точним балансом білого. Знімки виглядають чіткими, однак на дрібних деталях деталізація відчутно страждає навіть тут - наприклад, трава або гілки дерев (особливо по краях кадру).

Динамічний діапазон досить посередній, через що в контрастних сценах будуть спостерігатися засвітки на яскравих ділянках (наприклад, небо), а тіні можуть виходити надмірно глибокими. Активація HDR в такій ситуації робить знімок більш насиченим і дозволяє отримати добре опрацьовані світлі зони, проте тіні стають ще більш глибокими, і в цілому HDR-знімок нерідко суб'єктивно здається більш темним, ніж варто було б.

При недостатньому освітленні, в приміщенні або в темний час доби, деталізація сильно знижується, рівень шумів зростає (хоч і не надзвичайно - включається «шумодав», який помітно «замилює» картинку), а автоматичний баланс білого цілком може «промахнутися» при складному освітленні . Зате в такій ситуації використання режиму HDR нерідко може помітно поліпшити знімок - провали в тінях в таких сюжетах будуть не так сильно кидатися в очі, а ось добре опрацьовані деталі на яскравих ділянках візуально кадр «рятують».

В цілому, камера виглядає досить непогано, тим більше в своїй ціновій категорії.

автономність

В Nokia 6.1 встановлений акумулятор ємністю 3000 мА * год - такий же, що і у попередньої моделі. Однак, схоже, за рахунок переходу до 14-нм техпроцесу в Snapdragon 630 (проти 28 нм у Snapdragon 430) виробникові вдалося домогтися помітно кращої автономності - якщо Nokia 6 в «бата» тесті PCMark рік тому протрималася 6,5 годин, то модель 2018 року - вже майже 8 годин. В умовах реальної експлуатації її впевнено вистачає на півтора дня при середньому навантаженні, в режимі розумної економії вона цілком здатна протриматися і дві доби. До речі, у Nokia 6.1 з'явилася функція швидкої зарядки, якої так не вистачало попередньої моделі - з фірмовим ЗУ вона здатна заряджати до 50% всього за півгодини (корпус при цьому помітно нагрівається - навіть сильніше, ніж під навантаженням в бенчмарках).

1 з'явилася функція швидкої зарядки, якої так не вистачало попередньої моделі - з фірмовим ЗУ вона здатна заряджати до 50% всього за півгодини (корпус при цьому помітно нагрівається - навіть сильніше, ніж під навантаженням в бенчмарках)

Читайте нас:

Голосование

Какой раздел вам наиболее интересен?
 
Яндекс.Метрика