Новостной блок

Ходячий робот фирмы «Одетикс»

Это именно тот случай, когда «милого» можно узнать не только по внешнему облику, но и по походке. Ходячий робот фирмы «Одетикс» (США) имеет шесть ног, обеспечивающих ему маневренность, и отличается от множества своих собратьев, предназначенных для работы в опасных зонах (например, на атомных электростанциях или химических производствах), не только конструкцией, но и способностью на ходу изменять свой рост и походку.


Подробнее ...
Главная


Огляд смартфона Huawei Honor 9: флагманська модель лінійки в витонченому скляному корпусі з подвійною камерою

  1. Основні характеристики Honor 9 (STF-L09)
  2. Комплект поставки
  3. Зовнішній вигляд і зручність використання
  4. екран
  5. камери
  6. Телефонна частина і комунікації
  7. Програмне забезпечення та мультимедіа
  8. продуктивність
  9. Теплоснімкі
  10. відтворення відео
  11. Час автономної роботи
  12. підсумок

На початку цього року компанія Huawei представила свій новий флагманський смартфон P10 , А до середини літа запустила в продаж іншу свою топову новинку з дуже схожою начинкою. Представлений в кінці червня смартфон Honor 9 належить до набрала неймовірну популярність лінійці Honor, що виросла в окремий бренд і стала до 2017 року номером один по інтернет-продажу в Китаї, випередивши навіть Xiaomi.

Ми знайомилися свого часу з новинкою прямо під час її світової прем'єри в Берліні , Так що сьогодні без окремого подання відразу перейдемо до докладного розбору всіх технічних можливостей цієї непересічної апарату.

Основні характеристики Honor 9 (STF-L09)

  • SoC HiSilicon Kirin 960, 8 ядер: 4 @ 2,4 ГГц (ARM Cortex-A73) + 4 @ 1,8 ГГц (ARM Cortex-A53)
  • GPU Mali-G71 (МР8)
  • Операційна система Android 7.0, EMUI 5.1
  • Сенсорний дисплей IPS (LTPS) 5,15 ", 1920 × 1080, 423 ppi
  • Оперативна пам'ять (RAM) 4/6 ГБ, внутрішня пам'ять 64/128 ГБ
  • Підтримка Nano-SIM (2 шт.)
  • Підтримка microSD до 256 ГБ
  • Мережі GSM / GPRS / EDGE (850/900/1800/1900 Мгц)
  • Мережі WCDMA (850/900/1700/1900/2100 МГц)
  • Мережі FDD LTE Cat.6 Band 1, 3, 5, 7, 8, 20
  • Мережі TD LTE Band 38, 40, 41
  • Wi-Fi 802.11a / b / g / n / ac (2,4 і 5 ГГц)
  • Bluetooth 4.2 A2DP, LE
  • NFC
  • GPS, A-GPS, ГЛОНАСС, BDS
  • USB Type-C, USB OTG
  • Основна камера 20 Мп + 12 Мп, автофокус, f / 2,2, відео 4K
  • Фронтальна камера 8 Мп, f / 2,0
  • Датчики наближення, освітлення, магнітного поля, акселерометр, гіроскоп, лічильник кроку, сканер відбитків пальців, ІК-порт
  • Акумулятор 3200 мА · год
  • Розміри 147 × 71 × 7,5 мм
  • Маса 157 г

Середня ціна Honor 9 (4/64 ГБ) Середня ціна Honor 9 (6/128 ГБ)

віджет Яндекс.Маркет

віджет Яндекс.Маркет

Роздрібні пропозиції Honor 9 (4/64 ГБ) Роздрібні пропозиції Honor 9 (6/128 ГБ)

віджет Яндекс.Маркет

віджет Яндекс.Маркет

Комплект поставки

Honor 9 поставляється в ефектною коробці, розробленої Huawei ще для минулих моделей серії Ascend P. Смартфон не лежить в ній плазом, а вставляється боком, немов книжка на книжкову полицю. Інша частина розфасоване по відділеннях, розділеним картонними перегородками. Оформлення стильне і лаконічне, на поверхнях нічого зайвого, крім логотипу і назви моделі.

У комплектацію Honor 9 входить не тільки USB-кабель, інструмент для вилучення карток і зарядний пристрій 5/9 В 2 А, а й простенький захисний чохол. Чохол нецікавий: він з твердого колючого прозорого пластика, який швидко покривається безліччю подряпин. Китайці зараз зазвичай вкладають захисні чохли з гнучкого напівпрозорого матеріалу, що гнеться, але не ламається. Подряпин на такому матеріалі не залишається, він явно краще використаного в комплектному чохлі Honor 9.

Зовнішній вигляд і зручність використання

Honor 9, будучи близьким родичем Huawei P10 по начинці, зовні відрізняється від нього досить сильно. Якщо Huawei P10 зі своїм обтічним з усіх боків суцільнометалевим корпусом схожий на iPhone 6, то Honor 9, завдяки двом скляних панелей із закругленими краями і, особливо, своєрідною металевій рамці, що розширюється на верхньому і нижньому торцях і звужується на боках, більше схожий на Samsung Galaxy S7.

В цілому Honor 9 - це дрібний за сучасними мірками п'ятидюймовий смартфон з вузькою рамкою навколо екрану, але в руці він відчувається злегка «пухлячком» - не таким витонченим і тонким, як Huawei P10. Очевидно, це відбувається через сильно опуклою задньої спинки, в той час як у Huawei P10 вона практично плоска. До того ж P10 в цілому має трохи менші габарити, ніж Honor 9.

Смартфон по-своєму привабливий: обтічні форми з витонченими вигинами і закругленими кутовими частинами вдало поєднуються зі скляними панелями, що переливаються в променях сонця всіма барвами веселки. Розробники особливо підкреслюють цей факт: панель оброблена за допомогою технології фотогравіруванні, через що і виникає такий гарний оптичний ефект.

Загалом, якщо Huawei P10 з його суцільнометалевим матовим корпусом можна охарактеризувати перш за все як практичний і надійний, то у Honor 9, навпаки, образ зніжений і повітряний, більш відповідний натурам з тонким душевним складом. В руках брутального мачо така «Блискучі» буде виглядати, мабуть, не зовсім доречно.

Honor 9 Не забезпечений захистом від вологи і пилу, хоча самі скла, по завіреннях представників компанії, мають підвищену опірність до ударів. Для задньої панелі, до речі, використовується скло Gorilla Glass 3.

У руці смартфон не ковзає, це питання продуманий добре. Відбитки пальців, природно, на стеклах залишаються, але завдяки гарному жіроотталківающему покриттю вони збираються неохоче і дуже легко стираються. У цьому плані до Huawei немає претензій, смартфон практично завжди виглядає презентабельно і ефектно.

Передня панель повністю прикрита захисним 2.5D-склом з похилими краями. Сканер відбитків пальців розташований під екраном, але не інтегрований в механічну кнопку, це лише поглиблення в склі. Сканер працює швидко і чітко, палець можна підносити під будь-яким кутом. З боків від нього підсвічуються точками позначені дві сенсорні кнопки, їх призначення можна поміняти в налаштуваннях.

Над екраном розміщені датчики, модуль фронтальної камери без спалаху, світлодіодний індикатор подій і щілину розмовного динаміка, прикрита гратами.

У задній панелі немає ніяких вставок, це суцільне скло. У верхній частині панелі розташовані об'єктиви двох камер, їх спалах, а також вічко лазерного целеуказателя для роботи автофокусу). Камери не випирають за межі поверхні і не утворюють в ній заглиблень, так що об'єктиви дуже зручно протирати, можна швидко провести смартфоном прямо по одязі. На столі смартфон лежить стійко.

Обидві апаратні кнопки розташовані на правій грані. На відміну від Huawei P10, вони набагато більш вузькі і не мають розрізняються текстур на поверхні, на дотик однакові. Хід у цих кнопок, мабуть, м'якше, приємніше.

На іншому боці звично розміщений гібридний роз'єм для установки двох карток: SIM-карти формату Nano-SIM та або другий Nano-SIM, або карти пам'яті microSD. Підтримується гаряча заміна карток.

Обидва інтерфейсних роз'єму розміщені на нижньому торці. Тут встановлений роз'єм USB Type-C, який підтримує підключення зовнішніх пристроїв в режимі USB OTG, а також 3,5-міліметровий роз'єм для мініджек навушників.

За низкою круглих отворів ховається основний динамік смартфона, а ось виділеного отвори розмовного мікрофона не знайшлося зовсім (зазвичай мікрофон ховається або за поодиноким отвором, або за цілою низкою круглих отворів, які в будь-якому випадку розташовані симетрично щодо решітки динаміка).

На верхньому торці, відповідно, немає нічого, крім допоміжного мікрофона, службовця для роботи системи шумозаглушення, а також скляного вічка ІК-передавача, за допомогою якого можна емулювати пульт ДУ всій домашньою технікою. Це дуже зручна функціональність, постійно підтримувана в смартфонах Huawei, за що компанії окремий респект.

Смартфон буде продаватися в Росії в трьох кольорах: традиційному чорному ( «опівнічний»), який став фірмовим кольором виробника синьому ( «сапфіровий») і, нарешті, модному в цьому сезоні сріблястому ( «крижаний сірий»), на який виробник робить сьогодні особливу ставку .

екран

Honor 9 оснащений дисплеєм IPS з захисним 2.5D-склом Corning Gorilla Glass 5. Розміри екрану становлять 64 × 114 мм при діагоналі в 5,15 дюйма. Дозвіл при цьому становить 1920 × 1080, щільність точок тут близько 423 ppi. Ширина рамка навколо екрану складає з боків близько 3 мм, а зверху і знизу - по 16 мм.

Яскравість дисплея можна підлаштовувати вручну або використовувати автоматичні настройки, засновані на роботі датчика зовнішнього освітлення. Тест AnTuTu діагностує підтримку 10 одночасних дотиків мультитач. Екран підтримує роботу в рукавичках, проте Huawei чогось ховає включення даної настройки в розділі управління, а не розміщує її в налаштуваннях екрану, як всі інші виробники.

Детальну експертизу з використанням вимірювальних приладів провів редактор розділів « Монітори »І« Проектори та ТВ »Олексій Кудрявцев. Наводимо його експертну думку про екран досліджуваного зразка.

Лицьова поверхня екрану виконана у вигляді скляної пластини з дзеркально-гладкою поверхнею, стійкою до появи подряпин. Судячи з відображення об'єктів, противідблискуючі властивості екрану краще, ніж у екрану Google Nexus 7 (2013) (Далі просто Nexus 7). Для наочності наведемо фотографію, на якій в виключених екранах відбивається біла поверхня (зліва - Nexus 7, праворуч - Honor 9, далі їх можна розрізняти за розміром):

Екран у Honor 9 темніше (яскравість по фотографіям 110 проти 117 у Nexus 7). Двоїння відображених об'єктів в екрані Honor 9 дуже слабке, це свідчить про те, що між шарами екрану (конкретніше між зовнішнім склом і поверхнею РК-матриці) немає повітряного проміжку (екран типу OGS - One Glass Solution). За рахунок меншого числа кордонів (типу скло / повітря) з сильно розрізняються коефіцієнтами заломлення такі екрани краще виглядають в умовах інтенсивної зовнішньої засвітки, але ось їх ремонт у разі потрісканого зовнішнього скла обходиться набагато дорожче, так як міняти доводиться екран цілком. На зовнішній поверхні екрану є спеціальне олеофобним (жіроотталківающее) покриття, яке за ефективністю навіть краще, ніж у Nexus 7, тому сліди від пальців видаляються значно легше, а з'являються з меншою швидкістю, ніж у випадку звичайного скла.

При ручному управлінні яскравістю і при виведенні білого поля на весь екран максимальне значення яскравості склало близько 520 кд / м², мінімальне - 3 кд / м². Максимальна яскравість дуже висока, отже, з огляду на відмінні від осліплення властивості, читаність навіть в сонячний день поза приміщенням повинна бути на хорошому рівні. У повній темряві яскравість можна знизити до комфортного значення. У наявність автоматичне регулювання яскравості по датчику освітленості (він знаходиться зліва від прорізи фронтального гучномовця). В автоматичному режимі при зміні зовнішніх умов освітленості яскравість екрану як підвищується, так і знижується. Ця функція залежить від положення регулювання яскравості, їм користувач може спробувати виставити бажаний рівень яскравості в поточних умовах. Якщо не втручатися, то в повній темряві функція автояркость зменшує яскравість до 3 кд / м² (дуже низько), в умовах освітленого штучним світлом офісу (приблизно 550 лк) встановлює на 190 кд / м² (нормально), в дуже яскравому оточенні (відповідає висвітлення ясним днем ​​поза приміщенням, але без прямого сонячного світла - 20000 лк або трохи більше) підвищує до 520 кд / м² (до максимуму, що і потрібно). Рівень яскравості підсвічування залежить від положення повзунка в темряві і в умовах офісу, але в дуже яскравому оточенні завжди встановлюється максимум. Результат за замовчуванням нас не задовольнив, тому ми посунули повзунок трохи вправо в умовах повної темряви і для трьох умов, зазначених вище, отримали 20, 160-210 і 520 кд / м² (ідеальне поєднання). Виходить, що функція автопідстроювання яскравості працює адекватно і дозволяє користувачеві налаштовувати свою роботу під індивідуальні вимоги. На будь-якому рівні яскравості значуща модуляція підсвічування відсутній, тому немає і ніякого мерехтіння екрану.

В даному смартфоні використовується матриця типу IPS. Мікрофотографії демонструють типову для IPS структуру субпикселей:

Для порівняння можна ознайомитися з галереєю мікрофотографій екранів, які використовуються в мобільній техніці.

Екран має хороші кути огляду без значного зсуву кольорів навіть при великих відхиленнях погляду від перпендикуляра до екрану і без інвертування відтінків. Для порівняння наведемо фотографії, на яких на екрани Honor 9 і Nexus 7 виведені однакові зображення, при цьому яскравість екранів спочатку встановлена ​​приблизно на 200 кд / м², а колірний баланс на фотоапараті примусово переключений на 6500 К.

Перпендикулярно до екранів біле поле:

Відзначимо хорошу рівномірність яскравості і колірного тону білого поля.

І тестова картинка:

Кольори на екрані Honor 9 явно перенасичені і колірний баланс біля екранів трохи різниться.

Тепер під кутом приблизно 45 градусів до площини і до сторони екрану:

Видно, що кольори не сильно змінилися в обох екранів, але у Honor 9 контраст зменшився в більшій мірі через сильний висветленія чорного.

І біле поле:

Яскравість під кутом біля екранів зменшилася (як мінімум в 4 рази, виходячи з різниці в витримці), але у Honor 9 екран все ж трохи світліше. Чорне поле при відхиленні по діагоналі висветляєтся сильно і набуває червонуватого відтінку. Фотографії нижче це демонструють (яскравість білих ділянок в перпендикулярному площині екранів напрямку однакова!):

І під іншим кутом:

При перпендикулярному погляді рівномірність чорного поля дуже хороша:

Контрастність (приблизно в центрі екрану) висока - близько 1300: 1. Час відгуку при переході чорний-білий-чорний одно 24 мс (12 мс вкл. + 12 мс викл.). Перехід між півтонами сірого 25% і 75% (за чисельним значенням кольору) і назад в сумі займає 40 мс. Побудована по 32 точкам з рівним інтервалом за чисельним значенням відтінки сірого гамма-крива не виявила завалу ні в світлі, ні в тінях. Показник апроксимуючої статечної функції дорівнює 2,30, що вище стандартного значення 2,2. При цьому реальна гамма-крива практично не відхиляється від статечної залежності:

Наявності динамічної підстроювання яскравості підсвічування відповідно до характеру виведеного зображення ми не виявили, що дуже добре.

Колірний обхват ширше sRGB:

Дивимося на спектри:

Таке ми вже бачили в разі, наприклад, Sony Xperia Z2 та інших мобільних пристроїв. Sony вказує, що в цих екранах використовуються світлодіоди з синім випромінювачем і зеленим і червоним люмінофором (зазвичай - синій випромінювач і жовтий люмінофор), що в поєднанні зі спеціальними світлофільтрами матриці і дозволяє отримати широкий колірний обхват. Так, і в червоному люмінофорі, мабуть, використовуються так звані квантові точки. Для споживчого пристрою широкий колірний обхват є Ніяк не гідністю, а істотним недоліком, оскільки в результаті кольору зображень - малюнків, фотографій і фільмів, - орієнтованих на простір sRGB (а таких переважна більшість), мають неприродну насиченість. Особливо це помітно на відомих відтінках, наприклад на відтінках шкіри. Результат наведено на фотографії вище.

Баланс відтінків на шкалі сірого трохи компромісний, так як колірна температура істотно вище стандартних 6500 К, але відхилення від спектру абсолютно чорного тіла (ΔE) нижче 10, що для споживчого пристрою вважається прийнятним показником. При цьому колірна температура і ΔE мало змінюються від відтінку до відтінку - це позитивно позначається на візуальній оцінці колірного балансу. (Найтемніші області шкали сірого можна не враховувати, так як там баланс кольорів не має великого значення, та й похибка вимірювань колірних характеристик на низькій яскравості велика.)

У цьому пристрої є можливість скорегувати колірний баланс за допомогою регулювання відтінку на колірному колі.

На графіках вище криві Без кор. відповідають результатам без будь-якої корекції колірного балансу, а криві Кор. - даними, отриманим після зсуву точки в вказане на знімку вище положення. Видно, що зміна балансу відповідає очікуваному результату, так як колірна температура наблизилася до стандартного значенням, а ΔE злегка зменшилася. Яка користь від такої корекції є, до того ж яскравість знизилася всього на 6%. Відзначимо, що дана функція реалізована в варіанті швидше для галочки, так як немає чисельного відображення корекції і немає поля для виміру колірного балансу.

Підіб'ємо Підсумки: екран має дуже скроню максимально яскравість и володіє відміннімі антівідблісків властівостямі, тому прістроєм без проблем можна буде користуватись поза пріміщенням даже річним Сонячна днем. У повній темряві яскравість можна знізіті до комфортного уровня. Припустимо використовуват и режим з автоматичності підстроюванням яскравості, что працює адекватно. Такоже до достоїнств екранах нужно Віднести Ефективне олеофобним покриття, Відсутність повітряного проміжку в кулях екранах и мерехтіння, високий контраст, хорошу рівномірність чорного поля и прийнятною баланс кольорів (после корекції). До недоліків - низька стабільність чорного до відхилення подивимось від перпендикуляра до площини екранах и надмірно широкий колірній обхват. Проте, з урахуванням важливості характеристик саме для цього класу пристроїв, якість екрану можна вважати високим, хоча і варто приготуватися до дивних і не зовсім природним відтінкам у фільмах і на фотографіях.

камери

Фронтальний модуль має сенсор 8 Мп і оптику з максимальною діафрагмою f / 2,0 (у Фронталки Huawei P10 це значення становить f / 1,9). Власної спалаху у камери немає, автофокусу - теж. Доступна підстроювання яскравості, контрастності і насиченості кадрів. За замовчуванням включені ефекти поліпшення знімка, тобто якщо нічого не робити, то на виході виходять фотографії з розгладженими текстурами шкіри і розмитим фоном. Якість зйомки непогане, але не ідеальне: деталізація адекватна, передача кольору вірна, різкість в нормі, але широти динамічного діапазону сенсора не вистачає, щоб добре пропрацювати темні і світлі ділянки одночасно, і на тестових фото це добре помітно.

Як і в Huawei P10, тут використовуються два основних модуля камери: з кольоровим RGB-сенсором 12 Мп і монохромним сенсором 20 Мп, максимальна діафрагма обох об'єктивів - f / 2,2. Як завжди в такій комбінації, RGB-сенсор відповідає за передачу кольору, а монохромний - за деталізацію, тобто він потрібен для кращої опрацювання темних і світлих ділянок. Зйомка проводиться синхронно обома камерами, потім два отриманих знімка програмно складаються (але є можливість робити і чисто монохромні фотографії). Оптичної стабілізації у камер немає. Є гібридний автофокус, а гібридний зум дозволяє програмними засобами досягти дворазового збільшення непоганої якості, але це все-таки не оптичний, а цифровий зум.

Також можна використовувати режим, при якому камери фокусуються на різних планах, і потім на вже готових фотографіях вибирати, який з об'єктів буде в зоні різкості. Є функція розмиття заднього плану (боке), і якщо пристосуватися, з її допомогою можна робити цікаві знімки.

Меню, як зазвичай, має докладні ручні настройки для фото- та відеозйомки (витримка (від 1/4000 до 30 с), світлочутливість (до ISO 3200), експокоррекция, баланс білого, а також варіанти фокусування). У смартфонах Huawei завжди максимальну кількість сюжетних режимів аж до окремих творчих режимів для зйомки світла або їжі, деякі можна скачати через інтернет додатково. Є режим HDR, що працює адекватно. Також в ручному режимі з'являється можливість зберігати знімки в RAW (DNG).

Камера може знімати відео з максимальною роздільною здатністю 4K, є і режим зйомки зі швидкістю 60 fps, звичайний Full HD @ 30 fps, а також уповільнена зйомка. Для 4К-відео використовується кодек H.265, а для роликів зі швидкістю 60 кадрів в секунду і інших - H.264. Присутня функція стабілізації для відео, але на відміну від Huawei P10, стабілізація тут не оптична. Також вона не працює в режимах 4К і 60 fps.

В цілому з відеозйомкою камера справляється гідно. Фокусування швидка, різкість в порядку, деталізація висока. Правда, зображення тьмаве, не така яскрава, як хотілося б. До звукозапису є претензії: на відміну від того ж Huawei P10, тут розробники не впоралися з налаштуванням системи шумозаглушення. Вона зрізує частоти разом з деякими звуками, з'являється знайомий по смартфонам Xiaomi ефект луни в тиші, звукова інформація частково втрачається.

  • ролик №1 (57 МБ, 3840 × 2160 @ 30 fps, H.265, AAC)
  • ролик №2 (58 МБ, 1920 × 1080 @ 60 fps, H.264, AAC)
  • ролик №3 (25 МБ, 1920 × 1080 @ 30 fps, H.264, AAC)
  • ролик №4 (40 МБ, 1280 × 720 @ 30 fps, time-lapse, день)
  • ролик №5 (30 МБ, 1280 × 720 @ 30 fps, time-lapse, ніч)

Далі представлені приклади фотографій з нашими коментарями за якістю. Роботу фотокамери прокоментував Антон Соловйов.

Камера вийшла непоганою, особливо якщо знімати в 12 Мп. Інтерполяція до 20 Мп тут, як і в більшості камер, сенсу не має. Сенсор має не дуже широкий динамічний діапазон, тому багато знімків темні. Звичайно, їх можна витягнути в редакторі, але камера смартфона все-таки повинна видавати хороший результат сама. У підсумку з документальною зйомкою камера впорається добре, а з художньої - як пощастить.

Телефонна частина і комунікації

На відміну від Huawei P10, даний смартфон підтримує передачу даних лише на швидкості до 300 Мбіт / с в мережах LTE Cat.6. Діапазонів підтримуваних частот теж скромніше (всього 6 діапазонів FDD і 3 діапазону TD LTE). Проте, все найбільш часто використовувані на території нашої країни діапазони (FDD LTE Band 3, 7, 20, а також TD LTE Band 38) смартфон підтримує. В межах міста московського регіону апарат поводиться впевнено, не втрачає зв'язок в місцях невпевненого прийому. Якість прийому сигналу нарікань не викликає.

Підтримується Bluetooth 4.2 з різними профілями, обидва діапазони Wi-Fi (2,4 і 5 ГГц), також є NFC з підтримкою Mifare Classic, тобто смартфон повноцінно працює з проїзними картками Трійка. Можна організувати бездротову точку доступу через канали Wi-Fi або Bluetooth. Роз'єм USB Type-C підтримує підключення зовнішніх пристроїв в режимі USB OTG.

До роботи навігаційного модуля претензій немає, він вміє працювати і з GPS (з A-GPS), і з вітчизняної Глонасс, і з китайською Beidou. Перші супутники при холодному старті виявляються протягом десятків секунд. Смартфон оснащений датчиком магнітного поля, на основі якого зазвичай функціонує цифровий компас навігаційних програм.

При наборі номера підтримується Smart Dial з пошуком за першими літерами в контактах, є вбудований чорний список номерів. У телефонній книзі можна знайти стандартні для Android можливості для сортування та відображення контактів, точно такі ж, як у більшості смартфонів на цій ОС.

У розмовному динаміці голос знайомого співрозмовника добре пізнаваний, сторонніх шумів немає, звук чистий, густий, натуральний, запасу гучності достатньо. Штатної можливості запису телефонних розмов з лінії не передбачено. Вібродзвінок середній за потужністю.

Інтерфейс в смартфонах Huawei традиційно не пропонує заздалегідь вибрати для відправки SMS певну SIM-карту, це можна зробити тільки для голосових викликів і передачі даних. Працюють карти в режимі Dual SIM Dual Standby, радиомодем тут один. Обидві SIM-карти можуть перебувати в активному очікуванні в 3G одночасно.

Програмне забезпечення та мультимедіа

Як програмна платформа використовується ОС Android версії 7.0 з фірмовою оболонкою EMUI 5.1, це на поточний момент остання версія інтерфейсу для мобільних пристроїв Huawei. Можливості оболонки EMUI, яка використовуватиметься для всіх сучасних мобільних апаратах виробника, добре нами вивчені і не раз детально описувалися в оглядах.

З особливостей: інтерфейс EMUI 5.1 вивчає звички користувачів і передбачає їх поведінку. Розробники стверджують, що з часом це підвищує швидкість відкриття додатків. Ланчер пропонує два варіанти відображення робочого простору, з меню встановлених додатків і без нього. В меню налаштувань тепер збоку висувається додаткова панель, а в панелі повідомлень зникла фірмова тимчасова шкала. Передбачено двовіконну режим і можливість зменшення в розмірах віртуальних клавіатур. Тобто, в принципі, організація фірмової оболонки стала максимально наближеною до чистого інтерфейсу Android. Додаткових програм зовсім мало: лише комплексний диспетчер телефону, файловий менеджер і програма для стеження за здоров'ям HiCare.

Для прослуховування музики використовується власний програвач. Раніше в ньому взагалі не було ніяких ручних налаштувань, тепер з'явився розділ аудіоефектів Huawei Histen, в якому можна включати ефект 3D-звуку і вибирати з пресетів еквалайзера. Але все це стає доступно тільки з підключеними навушниками. Еквалайзер Honor Purity, до речі, був розроблений в партнерстві з компанією Monster. У навушниках смартфон звучить якісно, ​​звук гучний, чистий, густий і насичений. Гучномовець звучить теж непогано, але, природно, видає звук простіше. Мікрофон володіє гарною чутливістю, а ось вбудоване FM-радіо в смартфоні відсутній.

продуктивність

Honor 9 працює на тій же SoC, що і флагманський Huawei P10. Це найпотужніша на поточний момент мобільна платформа Huawei - HiSilicon Kirin 960. Виготовлений чіп по 16-нанометровому техпроцесу. У конфігурацію Kirin 960 входить два кластери по чотири процесорних ядра: ARM Cortex-A73 з максимальною частотою до 2,4 ГГц і ARM Cortex-A53 з частотою до 1,8 ГГц. Об'єм оперативної пам'яті складає 4 або 6 ГБ, вбудованої флеш-пам'яті - 64 або 128 ГБ, причому в продажу зустрічаються 3 модифікації: 4/64, 6/64 і 6/128. У смартфона з 4/64 ГБ спочатку вільно близько 2,5 ГБ ОЗУ і 49 ГБ вбудованої пам'яті.

Є можливість розширення вбудованої пам'яті за рахунок установки карт microSD, також можна підключати зовнішні флеш-накопичувачі в режимі USB OTG. Відформатувати карту пам'яті так, щоб на неї можна було встановлювати додатки, тут не пропонується, вона використовується лише для зберігання файлів користувача.

Флагманська мобільна платформа HiSilicon Kirin 960 йде по продуктивності практично нарівні з Qualcomm Snapdragon 821, але до нових лідерів Snapdragon 835 і Samsung Exynos 8895 Octa їй, звичайно, далеко. Особливо це помітно в графічних та ігрових тестах.

Але в будь-якому випадку дана SoC забезпечує системі впевнене швидкодію і в реальних сценаріях дозволяє смартфону справлятися з будь-якими завданнями. З іграми проблем ніяких, все перевірені нами гри, в тому числі Modern Combat 5, Mortal Kombat X і інші, йдуть без найменших пригальмовування.

З іграми проблем ніяких, все перевірені нами гри, в тому числі Modern Combat 5, Mortal Kombat X і інші, йдуть без найменших пригальмовування

Тестування в комплексних тестах AnTuTu і GeekBench:

Всі результати, отримані нами при тестуванні смартфона в найсвіжіших версіях популярних бенчмарков, ми для зручності звели в таблиці. У таблицю зазвичай додається кілька інших апаратів з різних сегментів, також протестованих на аналогічних останніх версіях бенчмарков (це робиться лише для наочної оцінки отриманих сухих цифр). На жаль, в рамках одного порівняння можна представити результати з різних версій бенчмарков, тому «за кадром» залишаються багато гідних і актуальні моделі - через те, що вони свого часу проходили «смугу перешкод» на попередніх версіях тестових програм.

Honor 9
(HiSilicon Kirin 960)Samsung Galaxy S8 +
(Samsung Exynos 8895 Octa)LG G6
(Qualcomm Snapdragon 821)Sony Xperia XZ1
(Qualcomm Snapdragon 835)Meizu Pro 6 Plus
(Samsung Exynos 8890 Octa)AnTuTu (v6.x)
(більше - краще)

144888 172891 138718 155798 113351 GeekBench (v4.x)
(більше - краще) 1838/6437 2008/6433 1741/4221 1825/6129 1482/3836

Тестування графічної підсистеми в ігрових тестах 3DMark, GFXBenchmark і Bonsai Benchmark:

При тестуванні в 3DMark для найпродуктивніших смартфонів тепер є можливість запускати додаток в режимі Unlimited, де дозвіл рендеринга фіксоване на 720p і відключений VSync (через що швидкість може підніматися вище 60 fps).

Honor 9
(HiSilicon Kirin 960)Samsung Galaxy S8 +
(Samsung Exynos 8895 Octa)LG G6
(Qualcomm Snapdragon 821)Sony Xperia XZ1
(Qualcomm Snapdragon 835)Meizu Pro 6 Plus
(Samsung Exynos 8890 Octa)3DMark Ice Storm Sling Shot ES 3.1
(більше - краще)

1239 2628 2409 3036 1869 GFXBenchmark Manhattan ES 3.1
(Onscreen, fps) 21 19 12 39 13 GFXBenchmark Manhattan ES 3.1
(1080p Offscreen, fps) 20 36 24 38 24 GFXBenchmark T-Rex
(Onscreen, fps) 54 57 38 60 52 GFXBenchmark T-Rex
(1080p Offscreen, fps) 58 103 61 105 71

Браузерні крос-платформні тести:

Що стосується бенчмарков для оцінки швидкості движка javascript, то варто завжди робити знижку на те, що в них результати істотно залежать від браузера, в якому запускаються, так що порівняння може бути істинно коректним тільки на однакових ОС і браузерах, а така можливість є при тестуванні не завжди. У випадку з ОС Android ми завжди намагаємося використовувати Google Chrome.

Honor 9
(HiSilicon Kirin 960)Samsung Galaxy S8 +
(Samsung Exynos 8895 Octa)LG G6
(Qualcomm Snapdragon 821)Sony Xperia XZ1
(Qualcomm Snapdragon 835)Meizu Pro 6 Plus
(Samsung Exynos 8890 Octa)Mozilla Kraken
(мс, менше - краще)

5628 2535 2494 2792 13047 Google Octane 2
(більше - краще) 6489 9905 10036 11774 3116 SunSpider
(мс, менше - краще) 833 490 551 390 тисячі триста вісімдесят три

Результати тесту AndroBench на швидкість роботи з пам'яттю:

Теплоснімкі

Нижче наведено теплоснімок задньої поверхні, отриманий після 10 хвилин роботи тесту акумулятора в програмі GFXBenchmark:

Нагрівання більше локалізована у верхній правій частині апарату, що, мабуть, відповідає розташуванню мікросхеми SoC. За даними теплокамера, максимальний нагрів склав 49 градусів (при температурі навколишнього повітря в 24 градуси), це дуже сильне нагрівання в порівнянні з іншими сучасними смартфонами.

відтворення відео

Для тестування «всеїдності» при відтворенні відео (включаючи підтримку різних кодеків, контейнерів та спеціальних можливостей, наприклад субтитрів) нами застосовувалися найбільш поширені формати , Які складають основну масу наявного в Мережі контенту. Зауважимо, що для мобільних пристроїв важливо мати підтримку апаратного декодування відеороликів на рівні чіпа, оскільки обробити сучасні варіанти за рахунок одних лише процесорних ядер найчастіше неможливо. Також не варто чекати від мобільного пристрою декодування всього-всього, оскільки лідерство по гнучкості належить ПК, і ніхто не збирається його оскаржувати. Всі результати зведені в таблицю.

Формат Контейнер, відео, звук MX Video Player Штатний відеоплеєр 1080p H.264 MKV, H.264 1920 × 1080, 24 fps, AAC відтворюється нормально відтворюється нормально 1080p H.264 MKV, H.264 1920 × 1080, 24 fps, AC3 відтворюється нормально відео відтворюється нормально, звуку немає 1080p H.265 MKV, H.265 1920 × 1080, 24 fps, AAC відтворюється нормально відтворюється нормально 1080p H.265 MKV, H.265 1920 × 1080, 24 fps, AC3 відтворюється нормально відео відтворюється нормально , звуку немає

Подальше тестування відтворення відео виконав Олексій Кудрявцев.

Теоретично можливу підтримку адаптерів для виведення на зовнішній пристрій зображення перевірити ми не змогли, через відсутність варіанту адаптера, що підключається до порту USB Type C, тому довелося обмежитися тестуванням виведення зображення відеофайлів на екран самого пристрою. Для цього ми використовували набір тестових файлів з переміщаються на одну поділку за кадр стрілкою і прямокутником (див. « Методика тестування пристроїв відтворення і відображення відеосигналу. Версія 1 (для мобільних пристроїв) »). Знімки екрану з витримкою в 1 з допомогли визначити характер виведення кадрів відеофайлів з різними параметрами: варіювалися дозвіл (1280 на 720 (720p), 1920 на 1080 (1080p) і 3840 на 2160 (4K) пікселів) і частота кадрів (24, 25, 30, 50 і 60 кадр / с). У тестах ми використовували відеоплеєр MX Player в режимі «Апаратний». Результати тесту зведені в таблицю:

Примітка: Якщо в обох стовпчиках Рівномірність і Пропуски виставлені зелені оцінки, то це означає, що, швидше за все, при перегляді фільмів артефактів, викликаних нерівномірним чергуванням і пропуском кадрів, або не буде видно зовсім, або їх кількість і помітність не впливатиме на комфортність перегляду. Червоні позначки вказують на можливі проблеми, пов'язані з відтворенням відповідних файлів.

За критерієм виведення кадрів якість відтворення відеофайлів на екрані самого смартфона хороше, так як в більшості випадків кадри (або групи кадрів) можуть (але не зобов'язані) виводитися з більш-менш рівномірним чергуванням інтервалів і без пропусків кадрів. Частота оновлення екрану дорівнює 59 Гц, тому в разі файлів з 60 кадр / с як мінімум один кадр за секунду пропускається. Під час відтворення відеофайлів з роздільною здатністю 1920 на 1080 пікселів (1080p) на екрані смартфона зображення власне відеофайлу виводиться точно по межі екрану, один до одного по пікселям, тобто в початковому дозволі. Відображається на екрані діапазон яскравості відповідає стандартному діапазону 16-235: в тінях і в світлі відображаються всі градації відтінків.

Час автономної роботи

Незнімна акумуляторна батарея, встановлена ​​в Honor 9, має ємність в 3200 мА · год. Смартфон демонструє у всіх тестах досить скромний рівень, в цьому плані новий представник легендарної лінійки далекий від рекордів. У звичайному житті апарат теж досить ненажерливий. Очевидно, користувачеві Honor 9 доведеться вдаватися до використання енергозберігаючих режимів.

Тестування традиційно проводилося на звичайному рівні енергоспоживання без використання функцій енергозбереження.

Ємність акумулятора Режим читання Режим відео Режим 3D-ігор Honor 9 3200 мА · год 12 ч. 00 м. 8 ч. 00 м. 4 ч. 00 м. Samsung Galaxy S8 + 3500 мА · год 21 ч. 30 м. 14 ч. 30 м. 5 ч. 15 м. LG G6 3300 мА · год 16 ч. 50 м. 12 ч. 00 м. 6 ч. 00 м. Sony Xperia XZ1 2700 мА · год 17 ч. 00 м. 11 ч. 00 м. 8 ч. 00 м. Meizu Pro 6 Plus 3400 мА · год 17 ч. 30 м. 12 ч. 30 м. 4 ч. 20 м.

Безперервне читання в програмі Moon + Reader (зі стандартною, світлої темою) при мінімальному комфортному рівні яскравості (яскравість була виставлена ​​на 100 кд / м²) з автолістаніем тривало до повного розряду акумулятора 12 годин, а при безперервному перегляді відео у високій якості (720р) з тим же рівнем яскравості через домашню мережу Wi-Fi апарат функціонує 8 годин. В режимі 3D-ігор смартфон може пропрацювати більше 4 годин, це далеко не самий вражаючий результат.

Смартфон підтрімує швидку зарядку Huawei SuperCharge. Від комплектного ЗУ апарат заряджається протягом 2 годин струмом 1 А при напрузі 9 В. Цікаво, що і від звичайного мережевого адаптера з вихідним струмом 2 А смартфон заряджається ті ж 2 години, споживаючи 2 А при напрузі 5 В.

підсумок

В результаті докладного знайомства з'ясувалося, що від флагманського Huawei P10 герой огляду, будучи флагманом своєї власної лінійки, відрізняється сильніше, ніж здавалося з першого погляду. Тут і більш зніжений, гламурний вигляд скляного корпусу, безумовно привабливого по-своєму, але все ж на любителя, і нижчий (чомусь) рівень автономності. Також можна відзначити відсутність підтримки LTE Cat.12. Та й камери тут не Leica, а об'єктиви - НЕ Summarit H. І хоча в цілому Honor 9 є досить просунутим апаратом з якісними екраном, платформою, звуком, непоганими камерами і набором комунікаційних можливостей, він при цьому зовсім не такий доступний за ціною, як колишні представники сімейства Honor. Тим часом, користувачів не цілком влаштовує той факт, що бюджетна в минулому лінійка апаратів, колись навіть названа народною, тепер поповнюється все новими і все більш дорогими смартфонами. Ціна поки що не виросла настільки, щоб повністю відбити охоту у шанувальників марки, але бюджетним рішенням смартфон за 25 тисяч рублів назвати складно.

Читайте нас:

Голосование

Какой раздел вам наиболее интересен?
 
Яндекс.Метрика