Новостной блок

Ходячий робот фирмы «Одетикс»

Это именно тот случай, когда «милого» можно узнать не только по внешнему облику, но и по походке. Ходячий робот фирмы «Одетикс» (США) имеет шесть ног, обеспечивающих ему маневренность, и отличается от множества своих собратьев, предназначенных для работы в опасных зонах (например, на атомных электростанциях или химических производствах), не только конструкцией, но и способностью на ходу изменять свой рост и походку.


Подробнее ...
Главная


Огляд MacBook Pro без Touch Bar (2016): ноутбук з майбутнього

  1. Характеристики
  2. дисплей
  3. Клавіатура і тачпад
  4. продуктивність
  5. автономність
  6. Звук і інші дрібниці
  7. роз'єми
  8. Правильна заміна MacBook Air і хороша альтернатива MacBook
  9. висновки
  10. 5 причин хотіти новий MacBook Pro:

Компанія Apple провела в цьому році презентацію, на якій представила велике оновлення ноутбуків MacBook Pro. Серія отримала відразу три новинки: два продуктивних рішення з Touch Bar, а також модель простіше, яка не тільки позбавлена ​​нового пристрою введення, а й відрізняється меншими вимогами по енергоспоживанню. Саме з найпростішої конфігурацією ознайомився Tehnot.com.

Характеристики

  • екран: IPS, 13,3 дюймів, дозвіл 2560х1600 пікселів, підтримка DCI-P3
  • платформа: Intel Core i5-6360U 2 ГГц (Turbo Boost 3,1 ГГц), Intel Iris Graphics 540 (1,5 ГБ)
  • ОЗУ: 8 ГБ (1866 МГц LPDDR3), SSD: 256 ГБ
  • Два Thunderbolt 3 (USB Type-C), 3,5-мм роз'єм
  • Wi-Fi 802.11 a / b / g / n / ac, Bluetooth 4.2
  • акумулятор: 54,5 Втч
  • габарити: 304,1х212,4х14,9 мм, маса: 1,37 кг

Зовнішній вигляд і зручність

MacBook Pro став успішним розвитком ідеї минулого поновлення в 2012 році: корпус залишився суцільнометалевим, але став тоншим, пропало світиться яблучко, тачпад став більше, а клавіатура скоротила хід ще сильніше. В іншому апарат дуже схожий на MacBook Pro c дисплеєм Retina.



MacBook Pro Retina 15 », MacBook Pro (2016)

Ступінь вигину корпусу на торцях залишилася незмінною, як і гострі грані підстави, які залишають злами на шкірі, якщо ви звикли спиратися кисті на ноутбук і поверхню, де він встановлений. Подібна проблема спостерігалася і на минулих MacBook Pro з дисплеєм Retina.

Колір корпусу не змінився, але тепер з'явилася і нова опція Space Gray, яка по відтінку ближче всього до iPad Air. Новинка також отримала деталь з минулого - під дисплеєм знову з'явився напис MacBook Pro. Навіщо вона потрібна, незрозуміло, навіть без неї покупці MacBook Pro були в курсі, що у них за комп'ютер.

Змінилися габарити - тепер це 304,1х212,4х14,9 мм проти 314х219х18 мм в моделі 2015 року. Хоча здається, що різниця мінімальна, на практиці пристрій відчувається сильно компактніше, особливо з-за довжини.

MacBook Pro (2016)
MacBook Pro (2015)

Найсильніше на сприйняття впливає маса, яка тепер склала 1,37 кг проти 1,58 кг. Всього 200 г, але це та сама прірва, яка робила MacBook Air (1,35 кг) значно легше за відчуттями, ніж MacBook Pro. Пристрій досить легке, щоб носити його всюди з собою, як багато хто вступав з MacBook Air, але тепер можна не йти на компроміс, коли мова йде про дисплей.

дисплей

MacBook Pro отримав 13,3-дюймовий екран зі знайомим роздільною здатністю 2560х1600 пікселів, але став на 25% яскравіше, якщо вірити заявам компанії. На практиці це навряд чи буде часто необхідно, оскільки і з ноутбуками Apple минулих поколінь ніяких труднощів не було. Хіба що приємно на рівні підсвідомості використовувати не 60-80% яскравості, а 40-70%.

Унікальною рисою стала підтримка колірного охоплення DCI-P3, який також застосовується в цифрових кінотеатрах. Нововведення дозволяє точніше передавати кольори на дисплеї, що звучить не дуже зрозуміло, але легко передається картинкою:

Нововведення дозволяє точніше передавати кольори на дисплеї, що звучить не дуже зрозуміло, але легко передається картинкою:

Новий MacBook Pro відображає бліде лого Safari, в той час як на старому MacBook Pro в тому ж файлі ви бачите червоний квадрат. Початковий файл тут .

Зміни місцями дивують - деякі звичні програми і картинки виглядають інакше, особливо це стосується чорного кольору, який в окремому ПО виглядає не чорним, а дуже темно-сірим.

Екран став краще, але істотну різницю відчути не вийде, тому що і раніше дисплеї в ноутбуках Apple були відмінними. Якщо тільки ви не професіонал, якому дійсно не вистачає sRGB-охоплення. Правда, як і у випадку з багатьма незначними поліпшеннями, зробити наступний відкат складно - після тривалого використання новинки старий екран виглядає вже не таким прекрасним. Аналогічно відбувається і з новими пристроями введення.

Клавіатура і тачпад

Клавіатура MacBook Pro - самий незвичний момент пристрою. Коли чуєш про те, що в ньому використовується механізм «Метелик 2.0» (як в 12-дюймовому MacBook, тільки трішки новіше), очікуєш мінімальний хід клавіш і не кращі відчуття від друку, а вірніше постійне сумнів, натиснув ти на неї. У всякому разі, саме таким було моє тригодинне спілкування з MacBook після його надходження в продаж. До великої радості, новинка зовсім не така, вона значно краще.

Так, хід клавіш все ще не великий, але самі кнопки дають значний звуковий відгук, який очікуєш отримати від механіки, але ніяк не від мембранної клавіатури. Швидше за все, саме ця зміна серйозно впливає на усвідомлення того, чи відбувся клік по кнопці. При цьому всі переваги нового механізму на місці: збільшена площа кнопок, однакове просідання кнопки незалежно від того, на яку її частину (по центру або на край) «впав» палець, а також підсвічування, яка світить тільки на літери, не створюючи сильний ореол навколо кнопок.

MacBook Pro (2016) MacBook Pro (2013)

Один мінус перекочував і сюди - кнопки управління курсором вліво і вправо займають площу повної клавіші, а не половини, через що наосліп знаходити їх занадто складно. Навіть через тиждень використання цієї конфігурації до даної особливості звикнути не вдалося.

Навіть через тиждень використання цієї конфігурації до даної особливості звикнути не вдалося

Клавіатура відрізняється від практично всіх існуючих варіантів, а значить вимагає певного звикання, але відчуття компромісу - як це було з MacBook, - при її використанні не виникає. Сліпа друк також не викликає особливих проблем - м'язова пам'ять перебудувалася буквально на третій тисячі набраних знаків.

Звичайно, не можна сказати, що все будуть в захваті від нової конфігурації, проте важко уявити, щоб хтось залишився серйозно незадоволений клавіатурою нового MacBook Pro. Хіба що це люди, які принципово не хочуть міняти звичні кнопки на нове рішення. Приблизно так само, як буквально два-три десятки років тому відбувалося з багатьма секретарями, які вимагали ставити їм друкарську машинку замість комп'ютера.

Новий тачпад став ще більше, він зовсім трішки менше iPhone 6s Plus:

Новий тачпад став ще більше, він зовсім трішки менше iPhone 6s Plus:

Навіщо така велика простір виділено під управління курсором і зчитування жестів, незрозуміло, адже і на старі габарити ніхто не скаржився. Можливо, Apple готує щось особливе, а поточний тачпад просто застовпив більше місця в корпусі ноутбука. До речі, ніяких помилкових натискань не помічено, хоч мої кисті і постійно зачіпали величезну скляну поверхню.

продуктивність

Швидкість SSD вразила: запис (1,6 Гбіт / с) одна з найшвидших, що доводилося бачити в штатних рішеннях для ноутбуків, а читання настільки швидке, що стрілка в Blackmagic Disk Speed ​​Test просто впирається в максимально можливі 2 Гбіт / с (заявлено до 3,1 Гбіт / с).

Чи варто говорити, що ніяких проблем з перенесенням даних (198 ГБ) не було? Більш того, процес міг би пройти швидше, якби не обмеження Wi-Fi 802.11ac (800 Мбіт / с в середньому).

Тест Geekbench також показує пристойні результати:

Звичні завдання працюють виключно швидко, в тому числі паралельне використання Pixelmator, Telegram, Slack, декількох поштових скриньок в стандартному Mail.app, текстового редактора iA Writer, твіттер-клієнта Tweetbot, а також десятка дрібних утиліт, які дозволяють гнучко підлаштувати деякі аспекти роботи macOS .

Оскільки використовуваний процесор відноситься до мало споживають енергію, ноутбук взагалі не гріється - його нормальна температура роботи становила 42-45 градуси, а при відтворенні онлайн-відео вона доростає до 52-54 градусів (YouTube не так сильно грів пристрій). Більш високих показників за весь час нормального використання домогтися не вдалося. Можливо, це пов'язано з тим, що прорізи для забору повітря пропали з нижньої межі і не перекриваються навіть частково, коли апарат розташований на столі.

Мале енергоспоживання в парі зі слабким нагріванням забезпечили відмінну автономність.

автономність

Apple заявляє, що MacBook Pro здатний пропрацювати до 10 годин від одного заряду акумулятора, при цьому в її вимірах використовуються прості завдання, властиві нормальному використанню, а не професійній роботі. Наприклад, мій MacBook Pro в умовах лабораторії Купертіно повинен працювати «до семи годин», хоча по факту більш ніж 4,5 години він ні разу не зміг забезпечити.

Несподівано, новинка змогла видати обіцяний результат і навіть перевищити його! Типове дослідження соцмереж, перегляд двох годин відео на YouTube, а також тривалий набір тексту та активні всі раніше згадані програми дозволяють пропрацювати ноутбуку 10-12 годин. Якщо довго редагувати картинки, автономність просідає до 6-7 годин, буквально на 20-30 хвилин довше ноутбук виживає при перегляді фільмів в Megogo.

Однак не все так добре, як може здатися з боку, коли користуєшся ноутбуком на постійній основі, причому мова взагалі не про час роботи. Як мінімум, дивно лаяти ноутбук, який в нормальному темпі може працювати дві доби.

Найбільше засмучує догляд MagSafe - магнітний коннектор харчування, який, як його ні дёрні, випадав з пристрою і не тягнув ноутбук за собою, неодноразово рятував від падінь. Якщо в маленькому MacBook його відсутність можна пояснити тим, що Apple не бачить кейса для використання і одночасної зарядки гаджета, то в більш просунутому пристрої, яким багато замінюють собі і настільний комп'ютер, він просто необхідний.

Єдина перевага нового рішення - сам блок живлення, який в разі перелому кабелю дозволяє замінювати не всі пристрій, а тільки шнурок, який, судячи з перших відчуттях, нітрохи не краще, ніж був раніше.

Крім того, перехід на USB Type-C дозволяє використовувати єдине ЗУ для всієї техніки, будь то сам ноутбук, планшет або смартфон, тільки необхідно знайти відповідний кабель. Такий кейс використання оцінять люди, які часто бувають в поїздках і відрядженнях.

До речі, пристрій повністю відновлює заряд за дві години, якщо їм не користуватися, а для повної зарядки в процесі роботи потрібно 2,5-3 години (в залежності від навантаження, не виключено, що в окремих кейсах час може підрости ще більше).

Звук і інші дрібниці

Новий MacBook Pro отримав іншу аудіосистему, яка стала голосніше і чистіше. 15-дюймовий MacBook Pro з дисплеєм Retina теж радував гучністю, але якість при цьому було не найкращим: на максимумі виявлялися сторонні звуки, а баси помітно спотворювалися. Тепер вбудовані динаміки можуть конкурувати з недорогими зовнішніми аудіосистемами (які купувати до MacBook Pro більше не має сенсу в принципі).

Глибина і гучність звуку разюче вище, ніж в моєму основному пристрої на сьогодні, 15-дюймовому MacBook Pro з Retina-дисплеєм Early 2013. Один з тестованих роликів майже неможливо розібрати на динаміках старішого побратима, необхідно підключати навушники, тому що аудиоряд просто занадто тихий , але у випадку з новинкою вистачає 70% гучності, щоб відмінно чути мова в цьому ж відео.

Один з тестованих роликів майже неможливо розібрати на динаміках старішого побратима, необхідно підключати навушники, тому що аудиоряд просто занадто тихий , але у випадку з новинкою вистачає 70% гучності, щоб відмінно чути мова в цьому ж відео

Повертаючись до відмови від MagSafe, відзначимо неймовірно складний процес вилучення глянцевого (слизького) штекера з корпусу MacBook Pro. Напружитися доведеться конкретно. Або смикати за кабель, а не сам штекер, тим самим прискорюючи процес його руйнування і наближаючи момент покупки нового шнурка.

Яблуко на кришці хоч і не світиться, але зате відполіроване до дзеркала, можна завжди розглянути свої мішки під очима або нафарбувати вії. До речі, половинка з дисплеєм все ще відкидається не так далеко, як хотілося б, але відкриття одним пальцем залишилося на місці.

роз'єми

MacBook Pro в базовій конфігурації позбувся майже всіх звичних портів, із знайомих залишився тільки роз'єм для навушників, який занадто старий для iPhone 7, але відповідний для ноутбука, вважає Apple. З'явився новий стандарт - USB Type-C, причому всього два.

Портів багато, цього вистачить для буквально будь-яких завдань, причому використання ноутбука стане навіть більш комфортним, ніж раніше. Причиною тому стала могутня пропускна здатність, яка дозволяє через один роз'єм підключити зовнішній монітор, кілька USB 3.0 / 3.1, а також розсип аксесуарів, паралельно використовуючи живлення від мережі. Правда, для цього необхідно знайти кілька перехідників або купити док-станцію, в яку увіткнути всю потрібну периферію, а потім приєднувати всі пристрої до ноутбука за допомогою єдиного кабелю.

Даний підхід не вирішує проблему з підключенням поза звичним робочого місця (наприклад, підключити телевізор по HDMI для проведення презентації в який-небудь лекційної аудиторії). Це величезний недолік для будь-якого користувача, якому хоча б іноді доводиться використовувати не тільки ПО і з'єднання з інтернетом для організації праці. Ситуація навряд чи швидко виправиться - пройде не один рік, поки всі великі організації обзаведуться необхідними перехідниками або обладнанням з використанням Type-C.

Деякі переваги можна оцінити вже зараз, наприклад, є можливість заряджати ноутбук від павербанка. Tehnot.com підключив повністю заряджений Xiaomi Mi Powerbank Pro до MacBook Pro, в якому залишилося всього 5% заряду. Павербанк зміг відновити цей показник до 60%, правда, швидкість зарядки виявилася невисокою (це було очікувано) - всього ноутбук заряджався більше 3 годин.

Павербанк зміг відновити цей показник до 60%, правда, швидкість зарядки виявилася невисокою (це було очікувано) - всього ноутбук заряджався більше 3 годин

Окремо прикро за слот для карт пам'яті, якого теж більше немає в пристрої. Якщо інші роз'єми замінені на більш якісну і швидку альтернативу, то у випадку з накопичувачами для фотоапаратів поки немає зручного способу скинути файли на ноутбук: Wi-Fi працює в рази повільніше, що критично при зйомці в RAW.

Носити кабель для прямого підключення до камери або окремий кардрідер з собою? а в чому тоді сенс був робити ноутбук легше і тонше, якщо кінцеві габарити нового ноутбука з усією периферією можуть виявитися навіть більше, ніж у «Прошки» 2015 року?

Якщо ж закрити очі на MagSafe, а сконцентруватися на інших втратах, то можна визнати, що вони багатьом критичні, але тільки в більш потужних MacBook Pro з Touch Bar. Причиною тому виступає факт, що базовий MacBook Pro прийшов на заміну MacBook Air, про що окремо згадав топ-менеджер Apple, Філ Шиллер, на презентації.

Правильна заміна MacBook Air і хороша альтернатива MacBook

Пристрій, який підштовхнуло виробників до створення ультрабуків, MacBook Air, є самим незбалансованим ноутбуком Apple. Дана модель виступає найдешевшим пропозицією, але вартість в 999 доларів виглядає невиправданою, в першу чергу, через посереднього дисплея. Якщо ви ніколи не користувалися пристроями з IPS-матрицями, то особливих проблем не помітите, але якщо вже знайомі з більш якісними рішеннями, комфортно користуватися Air навряд чи зможете.

Якщо ви ніколи не користувалися пристроями з IPS-матрицями, то особливих проблем не помітите, але якщо вже знайомі з більш якісними рішеннями, комфортно користуватися Air навряд чи зможете

MacBook Pro, MacBook Air

MacBook Air для багатьох користувачів є ноутбуком на кожен день, а не продуктивною конем, в якому всі роз'єми задіяні по максимуму щодня і щогодини. Маса Air практично повністю відповідає такій в MacBook Pro c 13-дюймовим екраном 2016 року. При цьому продуктивність процесора і графіки базового MacBook Pro без Touch Bar вище, SSD - разюче швидше, а екран - незрівнянно краще.

Пошта, браузер, месенджери, набір тексту, відносно нескладне редагування зображень, монтування домашніх відео - все це може і базовий MacBook Pro, причому зробить це помітно швидше за рахунок більшої продуктивності.

Єдиною причиною купити MacBook Air (крім ціни) міг би стати кардрідер, але цей роз'єм необхідний фотографам і відеографії, яким куди критичніше дисплей, ніж труднощі з підключенням камери, так що вони, напевно, змиряться з необхідністю носити зовнішнє рішення для обміну даними з накопичувачами або куплять більш важкий MacBook Pro минулого покоління.

MacBook Pro (2016) і MacBook Air:

Вибираєте MacBook Air для вирішення простих завдань або набору тексту через ціни? Краще купити 12-дюймовий MacBook, який надасть відмінний екран і не сильно меншу продуктивність. Бонусом виступить відсутність будь-якого шуму навіть під навантаженнями, адже тут використовується пасивне охолодження. Знову-таки, він коштує менше, ніж нова «прошка».

Новий MacBook Pro також виглядає цікавим для тих, хто все-таки незадоволений потужністю або розміром дисплея MacBook. Звичайно, не можна виключати, що незабаром вийде відповідний апгрейд з більш потужними процесорами і спритним SSD, але зараз навіть модифікація з процесором m7 працює помітно повільніше MacBook Pro без Touch Bar, хоча і коштує стільки ж.

висновки

Новий MacBook Pro без Touch Bar отримав Pro в назві по чистій випадковості. Його продуктивності недостатньо, щоб серйозно залучити людей, яким потрібні багато ядер і потужна графіка, для цих користувачів Apple підготувала версії з сенсорним дисплеєм. Стартова модель служить справжньою заміною MacBook Air: такий же легкий, але куди більш компактний, з відмінним дисплеєм і мінімумом роз'ємів для підключення периферії. Так, автономність трішки гірше, але на повний робочий день вистачить і цієї машинки, а запас по потужності - це завжди добре. Хіба мало, що доведеться терміново зробити поза доступу до продуктивної комп'ютера.

Пристрій точно підійде журналістам, які потребують пристойною автономності, але не готові терпіти дисплей MacBook Air, на відмінно впорається з Web-розробкою. Фотографам теж сподобається гаджет, якщо вони зрозуміють, як жити без вбудованого слота для карт пам'яті.

Головне - це по-справжньому універсальний ноутбук, який відмінно підійде для вирішення всіх спільних завдань: погортати соціальні мережі, перевірити пошту, подивитися відео на YouTube, каталогізувати домашні фотографії. Питання впирається лише в те, чи готові ви віддати від 40 тис. Грн за «сірий» або від 51 тис. Грн за офіційний MacBook Pro, якщо ваші потреби покриє будь-який ноутбук за 300-400 доларів або навіть iPad? Чи варто це таких витрат?

MacBook Pro (2016), iPad Air 2 MacBook Pro (2016), iPad Air 2

Як завжди з продукцією Apple, робити значне вкладення варто лише в тому випадку, якщо ви чітко розумієте, що вам необхідно від такого пристрою. Але краще приймати рішення до походу в магазин, тому що після знайомства з ним наживо занадто складно відмовитися від покупки: ідеальна збірка, крута клавіатура і чудовий дисплей роблять свою справу.

Перші години знайомства також порадують за рахунок автономності та виключної швидкості роботи, а потім можуть виникнути проблеми з перехідниками і кабелями, які приведуть до покупки док-станції - повноцінне оновлення всієї необхідної периферії може виявитися навіть більш дорогим задоволенням, ніж покупка і без того не найдешевшого ноутбука.

MacBook Pro - це ідеальний приклад ноутбука з недалекого майбутнього: продуктивний, компактний, з самими універсальними роз'ємами, кількість яких штовхає користувача до бездротових технологій. У цьому напрямку йде вся індустрія, причому шлях цей триває вже пару десятків років, а новий MacBook Pro трохи обігнав усіх, відмовившись від спадщини.

Бути авангардом нелегко, тому що користувачам доведеться йти на багато компромісів через неможливість використовувати звичні HDMI і USB Type-A без додаткових вливань коштів в перехідники та кабелі, а іноді і просто не мати під рукою потрібного шнурка, щоб підключитися до проектора в лекційній аудиторії. В майбутньому це не буде проблемою, але зараз серйозно рекомендувати купити MacBook Pro можна тільки справжнім ентузіастам і тим користувачам, хто вже майже не використовує дротове підключення.

Іншим варто почекати ще пару-трійку років, коли реальний світ наздожене MacBook Pro зразка 2016 року. Якщо ви не готові бути експериментатором, але потребуєте в новому пристрої, подивіться на торішнє покоління, яке все ще чудово справляється з будь-якими робочими завданнями.

5 причин хотіти новий MacBook Pro:

  • чудова збірка
  • відмінний дисплей, якісний і гучний звук
  • хороша автономність
  • ноутбук з майбутнього вже сьогодні
  • це Apple

4 причини не розглядати MacBook Pro до покупки:

  • майбутнє поки не настав: порти викликають труднощі з підключенням до звичної периферії
  • клавіатура вимагає деякого звикання
  • немає MagSafe
  • це Apple

Чи варто говорити, що ніяких проблем з перенесенням даних (198 ГБ) не було?
Носити кабель для прямого підключення до камери або окремий кардрідер з собою?
А в чому тоді сенс був робити ноутбук легше і тонше, якщо кінцеві габарити нового ноутбука з усією периферією можуть виявитися навіть більше, ніж у «Прошки» 2015 року?
Грн за офіційний MacBook Pro, якщо ваші потреби покриє будь-який ноутбук за 300-400 доларів або навіть iPad?
Чи варто це таких витрат?

Читайте нас:

Голосование

Какой раздел вам наиболее интересен?
 
Яндекс.Метрика