Новостной блок

Ходячий робот фирмы «Одетикс»

Это именно тот случай, когда «милого» можно узнать не только по внешнему облику, но и по походке. Ходячий робот фирмы «Одетикс» (США) имеет шесть ног, обеспечивающих ему маневренность, и отличается от множества своих собратьев, предназначенных для работы в опасных зонах (например, на атомных электростанциях или химических производствах), не только конструкцией, но и способностью на ходу изменять свой рост и походку.


Подробнее ...
Главная


Огляд Honor View 10: вбивця Mate 10 від творців Mate 10

  1. зміст Комплектація і дизайн Програмне забезпечення камери Продуктивність і тести висновки...
  2. Програмне забезпечення
  3. камери
  4. Продуктивність і тести
  5. висновки

зміст
  1. Комплектація і дизайн
  2. Програмне забезпечення
  3. камери
  4. Продуктивність і тести
  5. висновки

Уже багато років у Huawei є дивна звичка - випускати вбивці своїх власних флагманів. Тільки вийшов Huawei Mate 10 Pro, як виробник вже запропонував Honor View 10 з тим же залізом, трохи інший основною камерою і сканером відбитків пальців спереду за ціною мало не в півтора рази менше. Офіційно в Росії View 10 коштує 34 990 рублів, причому фірмовий інтернет-магазин Huawei робить при покупці знижку в 5000 рублів і телефон обходиться в 29 990 рублів. Чи справді Huawei зробив «вбивцю флагманів» або десь є підступ - розповімо в огляді.




Технічні характеристики Honor View 10:


  • Мережа: GSM (850/900/1800/1900 Мгц), HSPA, FDD-LTE (B1 / 3/5/7/8/20), TDD-LTE (B38 / 40/41)
  • Платформа: Android 8.0 Oreo з EMUI 8.0
  • Дисплей: 5,99 ", 2160х1080 точок, 403 ppi, LTPS, 2,5D-скло
  • Камера: подвійна, 16 Мп колір + 20 Мп ч / б, фазовий, глибинний і контрастний автофокус, f / 1,8, LED-спалах, запис відео 2160p @ 30fps
  • Фронтальна камера: 13 Мп, f / 2,0, запис відео 1080p @ 30fps
  • Процесор: 8 ядер, до 2,36 ГГц, 10 нм, Huawei Kirin 970
  • Графічний чіп: Mali-G72MP12
  • Оперативна пам'ять: 6 ГБ
  • Внутрішня пам'ять: 128 ГБ
  • Карта пам'яті: microSD, замість другої nano-SIM
  • A-GPS, ГЛОНАСС, Beidou
  • Bluetooth 4.2
  • NFC
  • Wi-Fi (802.11a / b / g / n / ac), 2,4 / 5 ГГц, Wi-Fi Direct
  • Порти: USB Type-C 3.1, 3,5 мм для навушників
  • світлодіодний індикатор
  • Сканер відбитків пальців
  • Акумулятор: 3750 мАг
  • Розміри: 157х74,98х6,97 мм
  • Вага: 172 г


Комплектація і дизайн


Смартфони Huawei частенько дістаються нам без комплекту (бо зразки для преси), але взагалі в коробці повинні лежати: смартфон, зарядник, USB-кабель, трохи документації, SIM-голочка, захисний чохол і захисна плівка (список взятий з магазину). Щедро, чи не так?



У Росії девайс доступний в червоному, чорному і синьому кольорах. У перших двох версіях передня панель має чорний колір, а ось у синьої моделі вона пофарбована в той же колір, що і решті девайс. У якогось Galaxy S8 з тонною датчиків це виглядало б страшнувато і викликало б напади паніки у людей з тріпофобіей, але Honor View 10 в цьому плані набагато скромніше, так що виглядає синє обрамлення екрану здорово. Та й взагалі синє забарвлення мені сподобалася - колір одночасно глибокий і спокійний, а 2,5D-скло передній панелі робить його особливо красивим на світлі. У Китаї, де Honor View 10 продається під назвою Honor V10, є ще золотиста забарвлення з білою передньою панеллю, яка до Росії чомусь не добралася. Невелика втрата, втім.



В цілому дизайн Honor View 10 простіше, ніж у Mate 10 Pro. Особливо ззаду: ніяких відомих елементів, просто плоска алюмінієва спинка з двома кружечками сильно виступаючих камер в кутку. Ці шайби камер помітно дратують, мені дуже хотілося їх спиляти. Зате сканер відбитків пальців перенесений на передню панель, де йому саме місце.

Сканер - чи не механічна кнопка, а тільки сенсорна, але вона все одно може самостійно справлятися з обов'язками всіх кнопок: коротке дотик - тому, тривале - додому, свайп в сторону по кнопці - багатозадачність. Мені такий варіант здався зручним, але якщо ви іншої думки, то можна переключитися на традиційні віртуальні клавіші Android. До речі, сам сканер працює відмінно - самонавчальний алгоритм спочатку може розчаровувати неспрацьовуванні, але вже на третій-четвертий день він починає працювати дуже швидко і чітко.



Незважаючи на вузькі рамки і співвідношення сторін екрану 18: 9, Honor View 10 - смартфон великий, і користуватися ним однією рукою досить складно. Втім, при належній вправності його можна взяти так, щоб однією рукою і на кнопку внизу натискати, і шторку витягувати без перехоплювання корпусу. Сприяють зручному хвату невелика товщина і округлені торці, а ось розташування кнопок на правому торці могло бути і більш вдалим (нижче). Збірка ідеальна. Звук з динаміка має середню гучність і дуже шкода, що тут не стерео.



За розмірами і роздільною здатністю екран у Honor View 10 такий же, як у Huawei Mate 10 Pro: 5,99 ", 2160x1080 точок, 18: 9, 403 ppi. Але ставити знак рівності між панелями ніяк не можна: преміальний Mate оснастили AMOLED-екраном, а у View 10 поставили екран на базі низькотемпературного полісілікона (LTPS).



Панель радує яскравими, але природними квітами, високою чіткістю зображення (тут адже традиційне будова пікселів) і хорошим білим кольором. При цьому не можна не відзначити не дуже високу максимальну яскравість і невеликі вицвітання під горизонтальними нахилами. Екран в теорії вміє розпізнавати торкання кісточками, що використовується для, наприклад, зняття скріншотів, але у мене, мабуть, якісь неправильні кісточки.


Програмне забезпечення



Honor View 10 працює на ОС Android 8.0 Oreo з прошивкою EMUI 8.0 (з недавніх пір Huawei синхронізує номера версій своєї прошивки з номерами версій ОС). Прошивка мало чим відрізняється від того, що я бачив в Mate 10 Pro, тому я не буду повторюватися і відбудуся посиланням на огляд «приятеля». Зазначу тільки пару встановлених додатків, яких не було на флагмані Huawei - Translator і Центр ігор. Перше - це перекладач, який, як стверджується, активно використовує NPU в чіпсеті Kirin 970. Нейросети в онлайн-перекладачів - не новина, але не так часто їх дають запускати на своєму "залізі". Другий додаток дозволяє налаштовувати рівень продуктивності в іграх, блокувати в них кнопку під екраном і відключати більшість повідомлень на час гейминга.



камери



Одне з найбільших відмінностей між Huawei Mate 10 Pro і Honor View 10 - основні камери. У преміальної моделі китайці встановили дуже светосильную оптику (f / 1,6), а в його вбивці на неї поскупилися, тут «всього» f / 1,8. Заодно прибрали оптичну стабілізацію і лазерний автофокус, залишивши тільки глибинний, фазовий і контрастний. Частково втрати компенсували установкою кольорового сенсора з великою роздільною здатністю - 16 Мп проти 12 Мп. При цьому основна ідея подвійної камери не змінилася: на додаток до кольорового модулю йде 20-Мп чорно-білий з такою ж оптикою (f / 1,8), що дозволяє захоплювати значно більше світла і, як наслідок, краще промальовувати тіні і знімати при поганих умовах. Це в теорії. Але на практиці View 10 важко даються сюжети з недоліком освітлення. Оптичний стабілізатор тут, звичайно, не завадив би. І рекомендуємо прочитати детальний огляд камери Honor 10 , У якій є свої нюанси.



Програмно камера Honor View 10 не відрізняється від камер флагманів Huawei, хіба що тут немає «плівок Leica», так як смартфони Honor створюються без участі великого німецького фотобренда. Штучний інтелект визначає сцени і по алгоритмам застосовує різні поліпшення (тут HDR включать, там насиченість підкрутять). І якість знімків на виході радує! По крайней мере, денних.



У них висока деталізація і точна передача кольору, вони не схильні прикрашати реальність (алгоритми у View 10 і Mate 10 Pro менш агресивні, ніж у P20 і P20 Pro з ІІ, якому розв'язали руки). Перешарпа майже немає, фокус працює швидко і досить точно.



Є режим дворазового гібридного зуму, який став можливим завдяки чорно-білому модулю з високою роздільною здатністю (20 Мп). Тобто зум-функція пропадає, якщо виставити в настройках дозвіл фото 20 Мп. У гібридному зуме дійсно є сенс, тому що деталізація вище, ніж при кроп.



Є і портретний режим. Якість його роботи у Huawei порівняно з конкурентами - іноді результат дуже хороший, а іноді виникають огріхи.



Honor View 10 вміє і панорами робити, дозвіл - близько 22,5 Мп. Деталізація хороша, побільше б нам таких панорам.



Фронтальна камера - 13 Мп зі світлосилою f / 2,0. Селфі зазвичай виходять класні, але іноді їм трохи не вистачає деталізації і динамічного діапазону.



Відео можна писати в 4K на основну камеру і в 1080p на фронтальну, частота кадрів в будь-якому випадку становить 30 fps. Мені здалося, що якість UHD-зйомки краще, ніж у Huawei Mate 10 Pro. Не знаю, з чим це пов'язано. Із серйозних мінусів - відсутність OIS, через що знімати на ходу вельми проблематично (хоча і у Mate 10 Pro, а також P20 Pro стабілізація в 4K не задіяна). З падінням освітленості не падає фреймрейт, а відеоряд чи не перетворюється в анімовану темряву - спасибі другій камері.


Продуктивність і тести


Апаратної основою Honor View 10 є чіпсет Huawei Kirin 970. Головна фішка чіпа - вбудований процесор для нейромереж (NPU), але поки він лише допомагає настроїти установки кадру і бере участь в роботі вбудованого перекладача, тобто майже нічого не робить. З інших компонентів - восьміядерний CPU (4 ядра A73 по 2,36 ГГц + 4 ядра A53 по 1,8 ГГц), співпроцесор i7 і GPU Mali-G72MP12. За бенчмарк це один з найбільш потужних чіпсетів на світлі, і реальні сценарії це майже підтверджують. Але спочатку бенчмарки:



У будь-яких типових для смартфона завданнях, крім ігрових, продуктивності Kirin 970 вистачає за очі, як і продуктивності майже будь-якого сучасного чіпсета не з бюджетного сегменту. Однак оптимізація оболонки не доведена до ідеалу, чому час від часу виникає пригальмовування анімації (при цьому View 10 здався нам більш плавним, ніж Mate 10 Pro і навіть P20 Pro з аналогічною начинкою). Що до ігор, то з більшістю з них чіпсет Huawei справляється на ура, але в найважчих або неоптимізованих (Into the Dead 2, Injustice 2, Shadowgun Legends, Армада) може трохи гальмувати. Якщо не морочитися і не брати до уваги кадри в секунду, закривши очі на існування Snapdragon 845 - можна насолоджуватися грою. Цікаво, що Huawei обіцяє випустити оновлення для купи моделей на Kirin, яке підвищить продуктивність в іграх. Як буде насправді - поки не зрозуміло.



Корпус металевий, і тримати його, коли температура всередині перевищує 45 градусів за батареї, неприємно. А перевищує їх вона легко. Ви могли помітити, що серед скріншотів бенчмарков немає традиційного для нас довготривалого тесту GFXBench - телефон просто не витримав його, приблизно на 25-ій хвилині повідомивши, що перегрівся, і закривши бенчмарк. Як мобільний чіпсет з техпроцесом 10 нм може виділяти стільки тепла, я не зовсім розумію. Позначається, напевно, майже повна відсутність троттлінга - шість прогонів AnTuTu поспіль виявили зниження результатів всього на 5%.



Акумулятор у View 10 трохи менше, ніж в Mate 10 Pro - 3750 мАг. Результати наших традиційних тестів такі: за годину в Asphalt Екстрім смартфон розрядився на 14% (можна очікувати 7 годин ігор на одному заряді), в режимі показу відео повного заряду вистачило на 7 год 45 хв. Не варто, втім, радіти і налаштовуватися на 6-7 годин екрану від одного заряду - у мене смартфон розряджався за 3,5-5 годин.



Honor View 10 підтримує російські LTE-мережі, якість прийому традиційно для Huawei хороше. Слотів для SIM два, обидва читають картки формату 4FF (nano-SIM), замість однієї з них можна встановити карту пам'яті до 256 ГБ. Зарядка здійснюється через порт USB Type-C. Є і джек для навушників, без якого чомусь залишили Mate 10 Pro. FM-радіо немає, а NFC і ІЧ-порт є.


FM-радіо немає, а NFC і ІЧ-порт є

висновки



Honor View 10 дає багато з того, що пропонують інші флагмани Huawei, включаючи Mate 10 Pro, P20 і P20 Pro, але коштує помітно дешевше. Без компромісів, звичайно, обійтися не вийшло: менш світлосильна оптика, відсутність OIS, неопрацьований тепловідвід. Але зауважте: всі ці недоліки не такі вже й серйозні, щоб говорити, що Honor View 10 категорично поступається тому ж Mate 10 Pro. За 29 990 рублів View 10 здається цікавою пропозицією, особливо якщо від смартфона вам в першу чергу потрібні якісний IPS-екран, хороша фотокамера і стабільна зв'язок.



© Олег Лазарєв і Євген Макаров. Mobiltelefon


Щедро, чи не так?

Читайте нас:

Голосование

Какой раздел вам наиболее интересен?
 
Яндекс.Метрика