Новостной блок

Ходячий робот фирмы «Одетикс»

Это именно тот случай, когда «милого» можно узнать не только по внешнему облику, но и по походке. Ходячий робот фирмы «Одетикс» (США) имеет шесть ног, обеспечивающих ему маневренность, и отличается от множества своих собратьев, предназначенных для работы в опасных зонах (например, на атомных электростанциях или химических производствах), не только конструкцией, но и способностью на ходу изменять свой рост и походку.


Подробнее ...
Главная


Огляд смартфона Alcatel Pop 4 (6) з 6-дюймовим екраном і металевим корпусом

  1. Зміст Лінійка Alcatel Pop 4 поповнилася черговим смартфоном. Ця серія досить швидко розрослася в...
  2. Зовнішній вигляд і зручність використання
  3. екран
  4. Камера
  5. Телефонна частина і комунікації
  6. Програмне забезпечення та мультимедіа
  7. продуктивність
  8. Теплоснімкі
  9. відтворення відео
  10. Час автономної роботи
  11. підсумок

Зміст

Лінійка Alcatel Pop 4 поповнилася черговим смартфоном. Ця серія досить швидко розрослася в ціле сімейство мобільних пристроїв з самими різними розмірами, і щоб не заплутатися, розробники стали додавати кожної новинці в назву цифру, що відповідає розміру діагоналі екрану. З огляду на обов'язкову приставку «Pop 4», в цілому це виглядає не дуже витончено, але досить практично: тепер в лінійці є планшет Alcatel Pop 4 (10) c екраном діагоналлю 10,1 дюйма і 7-дюймовий Планшетофони Alcatel Pop 4 (7). Герой сьогоднішнього огляду відноситься до розряду недорогих смартфонів зі збільшеним розміром екрану (6 дюймів) і середніми характеристиками. Згідно з прийнятим правилом, йому було присвоєно назву Alcatel Pop 4 (6).

Основні характеристики Alcatel Pop 4 (6) (модель 7070X)

  • SoC MediaTek MT6755М (Helio P10), 8 ядер ARM Cortex-A53 @ 1,8 ГГц
  • GPU Mali-T860 (МР2)
  • Операційна система Android 6.0
  • Сенсорний дисплей IPS 6 ", 1920 × 1080, 367 ppi
  • Оперативна пам'ять (RAM) 2 ГБ, внутрішня пам'ять 16 ГБ
  • Підтримка Nano-SIM (1 шт.)
  • Підтримка microSD до 32 ГБ
  • Мережі GSM / GPRS / EDGE (850/900/1800/1900 Мгц)
  • Мережі WCDMA / HSPA + (900/1900/2100 Мгц)
  • Мережі LTE Cat.4 FDD (B3,7,8,20,28)
  • Wi-Fi 802.11a / b / g / n (2,4 і 5 ГГц)
  • Bluetooth 4.1
  • GPS, A-GPS, ГЛОНАСС
  • Micro-USB, USB OTG
  • Основна камера 13 Мп, f / 2,0, автофокус, відео 1080p
  • Фронтальна камера 5 Мп, f / 2,8, фікс. фокус
  • Датчик наближення, освітлення, акселерометр
  • Акумулятор 3500 мА · год
  • Розміри 161 × 82 × 8 мм
  • Маса 195 г

Середня ціна Alcatel Pop 4 (6)

віджет Яндекс.Маркет

Роздрібні пропозиції Alcatel Pop 4 (6)

віджет Яндекс.Маркет

Зовнішній вигляд і зручність використання

Дизайн Alcatel Pop 4 (6) є за що похвалити: апарат виглядає акуратно і привабливо, і навіть при величезному шестидюймового екрані він комфортно лежить в руці і цілком поміщається в кишенях одягу завдяки досить тонкому і витонченому корпусу з сильно закругленими кутами в плані.

Елементи корпусу добре підігнані одна до одної, включаючи пластикові вставки зверху і знизу у металевого остова. Всі вирізи і інтерфейсні роз'єми припадають тут саме на пластик.

Виробник вирішив не маскувати пластик під метал і навіть не робив спроб візуально зблизити різні частини корпусу: матовий пластик помітно відрізняється за текстурою і кольором від металевої кришки. Всі елементи корпусу не мазкі і не слизькі, апарат не збирає відбитки пальців і не ковзає в руці.

Метал задньої стінки досить тонкий, на ньому можуть з'явитися вм'ятини - це добре помітно на знімку нашого тестового зразка.

Задня сторона корпусу звично віддана під камеру зі спалахом і майданчик дактилоскопічного датчика. Камера з хромованим блискучим обідком не випирає за межі поверхні. Апарат стійкий при дотиках до екрану, лежить на твердій поверхні, практично не похитуючись.

До роботи сканера відбитків пальців особливих претензій немає, датчик спрацьовує швидко і безпомилково. Палець можна підносити під будь-яким кутом, підтримується реєстрація будь-яких п'яти пальців, можна повторно реєструвати один і той же палець. Спалах має два різнокольорових світлодіоди, але світить не дуже яскраво.

Вся передня панель прикрита 2.5D-склом з похилими краями. Над екраном звично встановлені сенсори, вічко фронтальної камери з власної спалахом, а також світлодіодний індикатор подій, що має детальні ручні настройки в відповідному розділі.

Під екраном немає звичних кнопок, кнопки тут тільки на екрані. Але принаймні, виробник врахував цей факт і залишив знизу під екраном досить тонку смужку вільного простору, чому передня панель в цілому виглядає сучасно і привабливо. Якщо дисплей вимкнений, то він зливається з чорними фрагментами рамки з боків, від чого створюється ефект горезвісної «Безрамковий» корпусу, але насправді нічого схожого. Рамка навколо екрану є, і вона цілком стандартна.

Основний динамік тут виведений в нижній торець, він ховається за рядом отворів, пророблених в пластиці, а ось за симетрично розташованими отворами по іншу сторону від центрального роз'єму Micro-USB нічого немає. Роз'єм Micro-USB можна підключити зовнішніх пристроїв в режимі USB OTG.

Верхній торець звично відданий під 3,5-міліметровий вихід на навушники, а маленький отвір допоміжного мікрофона винесено на тильну сторону корпусу, ближче до майданчика дактилоскопічного датчика.

Картки в Alcatel Pop 4 (6) вставляються в бічній роз'єм, на санчата можна встановити карту Nano-SIM і карту microSD. Наш тестовий зразок підтримував роботу тільки з однією SIM-картою.

До кнопок на бічній грані немає ніяких претензій: клавіші великі, легко намацуються наосліп, досить податливі, але мають виразний пружну хід. Кнопка живлення має виражені насічки для зручності розрізнення. Кнопки у даній моделі дійсно дуже приємні для управління, це один з очевидних плюсів.

Alcatel Pop 4 (6) представлений всього в двох колірних рішеннях: темно-сірому (графітовий), а також золотистому. У сірого варіанту передня панель під склом чорна, а у золотистого корпусу вона біла, інших відмінностей немає.

екран

Alcatel Pop 4 (6) оснащений дисплеєм IPS, прикритим 2.5D-склом з похилими краями. Фізичні розміри екрану становлять 75 × 133 мм при діагоналі 6 дюймів. Дозвіл - 1920 × 1080, щільність точок становить близько 367 ppi. Рамка навколо екрану з урахуванням великих габаритів самого корпусу виглядає досить вузькою: з боків всього по 3 мм, знизу - 14 мм, зверху - 13 мм.

Яскравість дисплея можна підлаштовувати вручну або використовувати автоматичне налаштування, засновану на роботі датчика зовнішнього освітлення. Тест AnTuTu діагностує підтримку 5 одночасних дотиків мультитач.

Детальну експертизу з використанням вимірювальних приладів провів редактор розділів « Монітори »І« Проектори та ТВ »Олексій Кудрявцев. Наводимо його експертну думку про екран досліджуваного зразка.

Лицьова поверхня екрану виконана у вигляді скляної пластини з дзеркально-гладкою поверхнею, стійкою до появи подряпин. Судячи з відображення об'єктів, противідблискуючі властивості екрану не гірше, ніж у екрану Google Nexus 7 (2013) (Далі просто Nexus 7). Для наочності наведемо фотографію, на якій в виключених екранах відбивається біла поверхня (зліва - Nexus 7, праворуч - Alcatel Pop 4 (6), далі їх можна розрізняти за розміром):

Екран у Alcatel Pop 4 (6) такий же темний (яскравість по фотографіям 112 у обох). Двоїння відображених об'єктів в екрані Alcatel Pop 4 (6) дуже слабке, це свідчить про те, що між шарами екрану (конкретніше - між зовнішнім склом і поверхнею РК-матриці) немає повітряного проміжку (екран типу OGS - One Glass Solution). За рахунок меншого числа кордонів (типу скло / повітря) з сильно розрізняються коефіцієнтами заломлення такі екрани краще виглядають в умовах інтенсивної зовнішньої засвітки, але ось їх ремонт у разі потрісканого зовнішнього скла обходиться набагато дорожче, так як міняти доводиться екран цілком. На зовнішній поверхні екрану, мабуть, є спеціальне олеофобним (жіроотталківающее) покриття, але ефективність його низька, і все ж сліди від пальців видаляються легше, а з'являються з меншою швидкістю, ніж у випадку звичайного скла.

При ручному управлінні яскравістю і при виведенні білого поля на весь екран максимальне значення яскравості склало близько 400 кд / м², мінімальне - 14 кд / м². Максимальна яскравість висока, значить, з огляду на відмінні від осліплення властивості, читаність навіть в сонячний день поза приміщенням могла б бути на хорошому рівні, але це не так, реальна яскравість зазвичай набагато нижче, пояснення наведені далі по тексту. У повній темряві яскравість можна знизити до комфортного значення. В наявності автоматичне регулювання яскравості по датчику освітленості (він знаходиться лівіше вічка фронтальної камери). В автоматичному режимі при зміні зовнішніх умов освітленості яскравість екрану як підвищується, так і знижується. Ця функція залежить від положення повзунка регулювання яскравості. Якщо він на 100%, то в повній темряві функція автояркость зменшує яскравість до 50 кд / м² (трохи зависоко), при 50% - до 14 кд / м² (нормально), а при 0% - до 2,6 кд / м² ( занадто темно). При цьому незалежно від положення повзунка регулювання яскравості в умовах освітленого штучним світлом офісу (близько 550 лк) і в дуже яскравому оточенні (відповідає висвітлення ясним днем ​​поза приміщенням, але без прямого сонячного світла - 20000 лк або трохи більше) яскравість підвищується до 400 кд / м² (що для офісу зависоко). Виходить, що функція автопідстроювання яскравості працює неадекватно. На будь-якому рівні яскравості значуща модуляція підсвічування відсутній, тому немає і ніякого мерехтіння екрану.

В даному смартфоні використовується матриця типу IPS. На мікрофотографії можна розгледіти типову для IPS структуру субпикселей:

Для порівняння можна ознайомитися з галереєю мікрофотографій екранів, які використовуються в мобільній техніці.

Екран має хороші кути огляду без значного зсуву кольорів навіть при великих відхиленнях погляду від перпендикуляра до екрану і без інвертування відтінків. Для порівняння наведемо фотографії, на яких на екрани Alcatel Pop 4 (6) і Nexus 7 виведені однакові зображення, при цьому яскравість екранів спочатку встановлена ​​приблизно на 200 кд / м², а колірний баланс на фотоапараті примусово переключений на 6500 К.

Перпендикулярно до екранів біле поле:

Відзначимо хорошу рівномірність яскравості і колірного тону білого поля.

І тестова картинка:

На екрані Alcatel Pop 4 (6) насиченість кольорів природна, зображення трохи затемнено, колірний баланс трохи відрізняється від балансу екрану Nexus 7.

Тепер під кутом приблизно 45 градусів до площини і до сторони екрану:

Видно, що кольори не сильно змінилися в обох екранів, але у Alcatel Pop 4 (6) контраст зменшився в набагато більшому ступені через дуже сильного зменшення яскравості.

І біле поле:

Яскравість під кутом біля екранів зменшилася (як мінімум в 5 разів, виходячи з різниці в витримці), але у Alcatel Pop 4 (6) падіння яскравості набагато більше. Чорне поле при відхиленні по діагоналі висветляєтся слабо, проте це пов'язано із загальним зниженням яскравості, тому не є гідністю. Чорний колір під кутом має злегка синюватий відтінок. Фотографії нижче це демонструють (яскравість білих ділянок в перпендикулярному площині екранів напрямку однакова!):

І під іншим кутом:

При перпендикулярному погляді рівномірність чорного поля погана:

Контрастність (приблизно в центрі екрану) висока - близько 1000: 1. Час відгуку при переході чорний-білий-чорний одно 24 мс (12 мс вкл. + 12 мс викл.). Перехід між півтонами сірого 25% і 75% (за чисельним значенням кольору) і назад в сумі займає 34 мс. Побудована по 32 точкам з рівним інтервалом за чисельним значенням відтінки сірого гамма-крива не виявила завалу ні в світлі, ні в тінях. Показник апроксимуючої статечної функції дорівнює 3,33, що суттєво вище стандартного значення 2,2, але це не має ніякого значення (див. Нижче).

В даному апараті є дуже агресивна динамічна підстроювання яскравості підсвічування відповідно до характеру виведеного зображення - на темних в середньому зображеннях яскравість підсвічування сильно зменшується. В результаті отримана залежність яскравості від відтінку (гамма-крива) не відповідає гамма-кривої статичного зображення, так як вимірювання проводилися при послідовному виведення відтінків сірого майже на весь екран. З цієї причини ряд тестів - визначення контрастності і часу відгуку, порівняння засвічення чорного під кутами - ми проводили (втім, як і завжди) при виведенні спеціальних шаблонів з незмінною середньою яскравістю, а не однотонних полів на весь екран. Взагалі така відключається корекція яскравості нічого крім шкоди не приносить, оскільки постійна зміна яскравості екрану як мінімум може викликати деякий дискомфорт, знизити розрізнення градацій в тінях в разі чорно-білі зображення і читаність екрану на яскравому світлі, так як на не самих світлих в середньому зображеннях яскравість підсвічування знижується, а її і так не надлишок. Наприклад, при виведенні чорного поля на одній половині екрану і білого на інший максимальна яскравість становить всього 186 кд / м².

Колірний обхват близький до sRGB:

Спектри показують, що світлофільтри матриці в помірному ступені підмішують компоненти один до одного:

У підсумку кольору мають природну насиченість. Баланс відтінків на шкалі сірого більш-менш нормальний, так як колірна температура не набагато вище стандартних 6500 К, і відхилення від спектру абсолютно чорного тіла (ΔE) становить приблизно 10, що для споживчого пристрою вважається прийнятним показником. При цьому колірна температура і ΔE мало змінюються від відтінку до відтінку - це позитивно позначається на візуальній оцінці колірного балансу. (Найтемніші області шкали сірого можна не враховувати, так як там баланс кольорів не має великого значення, та й похибка вимірювань колірних характеристик на низькій яскравості велика.)

У цьому пристрої є можливість вибрати один з трьох профілів і спробувати підправити колірну температуру.

Сенсу в цьому нуль, так як в профілі Яскравий сильно задирається колірної контраст, що виглядає жахливо, а в профілі Природний видимим зміною є тільки зниження яскравості. Повзунок колірної температури також марний, оскільки його зрушення мало змінює власне колірну температуру, в основному просто росте ΔE. Відзначимо, що в описі налаштувань цього апарату є безглузда аргументація зниження інтенсивності синьої компоненти: нібито синє світло викликає пошкодження очей. Нагадаємо, що єдиний шкоду, яку може заподіяти занадто яскраве світло від екрану, це порушення циркадного ритму, та й то екран для цього повинен бути дуже яскравим.

Підіб'ємо підсумки: формально екран має високу максимальну яскравість, але в реальності вона нижче через агресивну динамічної підстроювання яскравості підсвічування, тому, навіть незважаючи на відмінні від осліплення властивості, пристроєм з великими труднощами можна буде користуватися в реальному житті поза приміщенням річним сонячним днем. Для умов повної темряви можна встановити комфортний рівень яскравості. Є і режим з автоматичним підстроюванням яскравості, але працює він неадекватно. До переваг екрану потрібно віднести відсутність мерехтіння, а також близький до sRGB колірний обхват і прийнятний баланс кольорів. До значущим недоліків ми віднесемо слабке олеофобним покриття, дуже сильне зниження яскравості під кутом, погану рівномірність чорного поля, а також відключається динамічну підстроювання яскравості підсвічування. Якість екрану невисока.

Камера

Фронтальна камера робить знімки з максимальною роздільною здатністю 5 Мп і має об'єктив (f / 2,8) з фіксованим фокусом. Фронтальна камера в цьому смартфоні забезпечена власною спалахом, що зустрічається нечасто. Однак порадіти цьому факту не вийде, тому що якість знімків дуже скромне, деталізація низька.

Основна камера використовує модуль з 13-мегапіксельним сенсором і об'єктив з максимальною діафрагмою f / 2,0, вона оснащена неспішним автофокусом. Управління просте і зручне, є виділений режим HDR, а також простенький ручний режим із змінними значеннями світлочутливості (до ISO 1600), балансу білого, експокорекції. З додаткових особливостей у камери є можливість сканування QR-кодів і режим ретуші зроблених знімків.

Камера може знімати відео з максимальною роздільною здатністю до Full HD @ 30 fps, функції стабілізації немає. Крім того, що зйомка на ходу з рук виходить засмиканою, з відеозйомкою камера справляється непогано: різкість, перенесення кольорів і деталізація в нормі, артефактів у зображенні немає, відеоряд плавний, без ривків. Звук записується чисто, чітко помітний, система шумозаглушення зі своїми завданнями справляється непогано.

Далі представлені приклади фотографій з нашими коментарями за якістю. Роботу фотокамери прокоментував наш фахівець Антон Соловйов.

Камера має безліч недоліків. Практично на всіх кадрах помітні великі зони нерізкості. Програма часто поводиться дуже агресивно і псує деталі на всіх планах. Та й передача кольору з динамічним діапазоном залишають бажати кращого. В результаті камеру можна рекомендувати тільки для невибагливої ​​документальної зйомки.

Телефонна частина і комунікації

Alcatel Pop 4 (6) підтримує всі 3 діапазону, використовуваних в Росії (Band 3, 7, 20) частот LTE FDD Cat.4 (швидкість скачування до 150 Мбіт / c). В межах міської межі московського регіону апарат поводиться впевнено, якість прийому сигналу нарікань не викликає.

Смартфон підтрімує обидвоє діапазону Wi-Fi (2,4 й 5 ГГц), є Bluetooth 4.1. Можна організувати бездротову точку доступу через канали Wi-Fi або Bluetooth. А ось підтримки NFC в апарата немає. Навігаційний модуль працює і з GPS (з A-GPS), і з вітчизняної Глонасс, але без підтримки китайської Beidou. Перші супутники при холодному старті виявляються протягом перших десятків секунд. Точність позиціонування не викликає нарікань. На жаль, магнітного компаса, необхідного для навігаційних програм, в апараті не знайшлося, хоча офіційні характеристики на фірмовому сайті обіцяють його наявність.

Телефонне додаток підтримує Smart Dial. Налаштування сортування і викликати контакти з телефонної книги стандартні для Android. У розмовному динаміці голос знайомого співрозмовника в цілому пізнаваний, звук задовільний. Вібродзвінок не дуже потужний.

Програмне забезпечення та мультимедіа

Як програмна платформа використовується Google Android не самою вже свіжої версії 6.0 без будь-якої власної оболонки. Є можливість оновлення по повітрю (ОТА). Альтернативного інтерфейсу, як такого, тут немає. Проте, значно розширена робота з жестами, додана можливість пробудження екрану постукуванням, реалізовано зняття скріншота жестом трьох пальців і переворот корпусу для приглушення сигналу виклику. Природно, є вибір різноманітних альтернативних тем оформлення, також можна перепризначувати місцями кнопки в панелі і зменшувати робочу площу екрана для зручності управління пальцями однієї руки.

Сторонніх додатків встановлено чимало: комплексна утиліта Boost, браузер Opera Mini, пакет для роботи з офісними програмами WPS Office, додатки Яндекс, повний набір клієнтів соціальних мереж. Крім того, традиційно для Alcatel є ще й власний Центр додатків, в якому можна безкоштовно завантажити безліч цікавих програм, в тому числі і деякі платні ігри. Як клавіатури встановлена ​​SwiftKey з можливістю безвідривного введення.

Для прослуховування музики використовується власний плеєр з широким набором налаштувань і аудіоефектів Waves MaxxAudio. Проте, і в навушниках, і через динамік апарат звучить досить банально, звук середньої гучності, не вражає чистотою, густотою і насиченістю, все на середньому рівні. Диктофон демонструє середню чутливість. Є FM-радіо, яке працює з підключеними в якості антени навушниками.

продуктивність

Апаратна платформа Alcatel Pop 4 (6) будується на однокристальної 64-бітної системі MediaTek MT6755М, виконаної по 28-нанометровій технології. Це урізана версія MT6755 (Helio P10), тут старші ядра ARM Cortex-A53 мають частоту 1,8 ГГц, а не 1,95 ГГц (всього CPU-ядер вісім, 4 @ 1,8 ГГц + 4 @ 1,0 ГГц) . За обробку графіки відповідає двоядерний GPU Mali-T860. Об'єм оперативної пам'яті складає всього лише 2 ГБ, а вбудованої флеш-пам'яті - 16 ГБ. З них вільно 10 ГБ сховища і в середньому близько 600 МБ ОЗУ. За цими характеристиками смартфон не тягне навіть на середній клас.

Є можливість розширення пам'яті за рахунок установки карти microSD, можна встановлювати додатки на карту пам'яті. Є можливість підключати зовнішні флеш-накопичувачі в режимі USB OTG.

Helio P10 - популярна на даний момент платформа, призначена для смартфонів середнього рівня. Це не зовсім вже бюджетне рішення, платформа навіть в такому урізаному вигляді набирає більш 45К очок в тесті AnTuTu. Вона трохи поступається такої ж среднеуровневой SoC Qualcomm Snapdragon 625, виявляється посередині між нею і більш низькою за рівнем і продуктивності Snapdragon 430. Особливих претензій до платформи немає, смартфон поки впевнено справляється з основними завданнями, в тому числі і видовищними іграми. Mortal Kombat X, наприклад, йде на смартфоні без помітних пригальмовувань, пограти можна з комфортом.

Тестування в комплексних тестах AnTuTu і GeekBench:

Всі результати, отримані нами при тестуванні смартфона в найсвіжіших версіях популярних бенчмарков, ми для зручності звели в таблиці. У таблицю зазвичай додається кілька інших апаратів з різних сегментів, також протестованих на аналогічних останніх версіях бенчмарков (це робиться лише для наочної оцінки отриманих сухих цифр). На жаль, в рамках одного порівняння можна представити результати з різних версій бенчмарков, тому «за кадром» залишаються багато гідних і актуальні моделі - через те, що вони свого часу проходили «смугу перешкод» на попередніх версіях тестових програм.

Alcatel Pop 4 (6)
(MediaTek Helio P10 (MT6755М))Honor 6X
(HiSilicon Kirin 655)Lenovo K6 Note
(Qualcomm Snapdragon 430)Asus Zenfone 3
(Qualcomm Snapdragon 625)Xiaomi Redmi 4X
(Qualcomm Snapdragon 435)AnTuTu (v6.x)
(більше - краще)

46483 56991 44418 63146 43239 GeekBench (v4.x)
(більше - краще) 708/2762 787/3300 635/2071 831/4092 683/2063

Тестування графічної підсистеми в ігрових тестах 3DMark, GFXBenchmark і Bonsai Benchmark:

При тестуванні в 3DMark для найпродуктивніших смартфонів тепер є можливість запускати додаток в режимі Unlimited, де дозвіл рендеринга фіксоване на 720p і відключений VSync (через що швидкість може підніматися вище 60 fps).

Alcatel Pop 4 (6)
(MediaTek Helio P10 (MT6755М))Honor 6X
(HiSilicon Kirin 655)Lenovo K6 Note
(Qualcomm Snapdragon 430)Asus Zenfone 3
(Qualcomm Snapdragon 625)Xiaomi Redmi 4X
(Qualcomm Snapdragon 435)3DMark Ice Storm Sling Shot ES 3.1
(більше - краще)

318 378 288 466 292 GFXBenchmark Manhattan ES 3.1
(Onscreen, fps) 4 5 4 6 10 GFXBenchmark Manhattan ES 3.1
(1080p Offscreen, fps) 4 5 4 6 4,5 GFXBenchmark T-Rex ES 2.0
(Onscreen, fps) 14 19 15 22 26 GFXBenchmark T-Rex ES 2.0
(1080p Offscreen, fps) 14 19 16 23 16

Браузерні крос-платформні тести:

Що стосується бенчмарков для оцінки швидкості движка javascript, то варто завжди робити знижку на те, що в них результати істотно залежать від браузера, в якому запускаються, так що порівняння може бути істинно коректним тільки на однакових ОС і браузерах, а така можливість є при тестуванні не завжди. У випадку з ОС Android ми завжди намагаємося використовувати Google Chrome.

Alcatel Pop 4 (6)
(MediaTek Helio P10 (MT6755М))Honor 6X
(HiSilicon Kirin 655)Lenovo K6 Note
(Qualcomm Snapdragon 430)Asus Zenfone 3
(Qualcomm Snapdragon 625)Xiaomi Redmi 4X
(Qualcomm Snapdragon 435)Mozilla Kraken
(мс, менше - краще)

11255 9587 11298 8179 10848 Google Octane 2
(більше - краще) 3497 4428 3191 5036 3375 SunSpider
(мс, менше - краще) 1709 1084 1365 877 1297

Результати тесту AndroBench на швидкість роботи з пам'яттю:

Теплоснімкі

Нижче наведено теплоснімок задньої поверхні, отриманий після 10 хвилин роботи тесту акумулятора в програмі GFXBenchmark:

Нагрівання більше локалізована у верхній частині апарату, що, мабуть, відповідає розташуванню мікросхеми SoC. За даними теплокамера, максимальний нагрів склав 36 градусів (при температурі навколишнього повітря в 24 градуси), це не дуже багато.

відтворення відео

Для тестування «всеїдності» при відтворенні відео (включаючи підтримку різних кодеків, контейнерів та спеціальних можливостей, наприклад субтитрів) нами застосовувалися найбільш поширені формати , Які складають основну масу наявного в Мережі контенту. Зауважимо, що для мобільних пристроїв важливо мати підтримку апаратного декодування відеороликів на рівні чіпа, оскільки обробити сучасні варіанти за рахунок одних лише процесорних ядер найчастіше неможливо. Також не варто чекати від мобільного пристрою декодування всього-всього, оскільки лідерство по гнучкості належить ПК, і ніхто не збирається його оскаржувати. Всі результати зведені в таблицю.

Формат Контейнер, відео, звук MX Video Player Штатний плеєр 1080p H.264 MKV, H.264, 1920 × 1080, 24 fps, AAC відтворюється нормально відтворюється нормально 1080p H.264 MKV, H.264, 1920 × 1080, 24 fps, AC3 відтворюється нормально відтворюється нормально, звуку немає 1080p H.265 MKV, H.265, 1920 × 1080, 24 fps, AAC відтворюється нормально відтворюється нормально 1080p H.265 MKV, H.265, 1920 × 1080, 24 fps, AC3 відтворюється нормально відтворюється нормально, звуку немає

Подальше тестування відтворення відео виконав Олексій Кудрявцев.

Інтерфейсу MHL, як і Mobility DisplayPort, ми в даному смартфоні не виявлено, тому довелося обмежитися тестуванням виведення зображення відеофайлів на екран самого пристрою. Для цього ми використовували набір тестових файлів з переміщаються на одну поділку за кадр стрілкою і прямокутником (див. « Методика тестування пристроїв відтворення і відображення відеосигналу. Версія 1 (для мобільних пристроїв) »). Знімки екрану з витримкою в 1 з допомогли визначити характер виведення кадрів відеофайлів з різними параметрами: варіювалися дозвіл (1280 на 720 (720p), 1920 на 1080 (1080p) і 3840 на 2160 (4K) пікселів) і частота кадрів (24, 25, 30, 50 і 60 кадр / с). У тестах ми використовували відеоплеєр MX Player в режимі «Апаратний». Результати тесту зведені в таблицю:

Примітка: Якщо в обох стовпчиках Рівномірність і Пропуски виставлені зелені оцінки, то це означає, що, швидше за все, при перегляді фільмів артефактів, викликаних нерівномірним чергуванням і пропуском кадрів, або не буде видно зовсім, або їх кількість і помітність не впливатиме на комфортність перегляду. Червоні позначки вказують на можливі проблеми, пов'язані з відтворенням відповідних файлів.

За критерієм виведення кадрів якість відтворення відеофайлів на екрані самого смартфона хороше, так як кадри (або групи кадрів) можуть (але не зобов'язані) виводитися з більш-менш рівномірним чергуванням інтервалів і без пропусків кадрів. Відзначимо, що в разі файлів 60 кадр / с зазвичай один кадр за секунду виводиться довше за інших. Причина - в трохи збільшеною частотою оновлення екрану, що дорівнює 61 Гц. Під час відтворення відеофайлів з роздільною здатністю 1920 на 1080 пікселів (1080p) на екрані смартфона зображення власне відеофайлу виводиться точно по межі екрану, один до одного по пікселям, тобто в початковому дозволі. Відображається на екрані діапазон яскравості відповідає стандартному діапазону 16-235: в тінях всього пара відтінків зливаються з чорним, а в світлі відображаються всі градації.

Час автономної роботи

Незнімна літій-полімерна акумуляторна батарея, встановлена ​​в Alcatel Pop 4 (6), має середню за сучасними мірками ємність в 3500 мА · год, але навіть від такої батареї ми чекали більш вражаючих результатів автономності. В реальності ж у всіх сценаріях використання апарат демонструє ледь задовільний результат, В нормальному середньостатистичному режимі роботи герой огляду протримається без підзарядки не довше ніж дня - очевидно, позначається більший, ніж зазвичай, екран з досить високою роздільною здатністю і не сама економічна SoC.

Тестування традиційно проводилося на звичайному рівні енергоспоживання без використання енергозберігаючих функцій, хоча такі в апараті, природно, є.

Ємність акумулятора Режим читання Режим відео Режим 3D-ігор Alcatel Pop 4 (6) 3500 мА · год 11 ч. 00 м. 7 ч. 50 м. 4 ч. 40 м. Honor 6X 3340 мА · год 15 ч. 00 м. 10 ч. 20 м. 4 ч. 40 м. Lenovo K6 Note 4000 мА · год 20 ч. 30 м. 14 ч. 00 м. 6 ч. 30 м. Asus Zenfone 3 3000 мА · год 12 ч. 00 м. 9 ч. 40 м. 6 ч. 30 м. Xiaomi Redmi 4X 4100 мА · год 19 ч. 50 м. 15 ч. 30 м. 9 ч. 00 м.

Безперервне читання в програмі FBReader (зі стандартною, світлої темою) при мінімальному комфортному рівні яскравості (яскравість була виставлена ​​на 100 кд / м²) тривало до повного розряду акумулятора близько 11 години, а при безперервному перегляді відео у високій якості (720р) з тим же рівнем яскравості через домашню мережу Wi-Fi апарат функціонує менше 8 годин. В режимі 3D-ігор смартфон не зміг перевалити позначку в 5 годин, але тут багато що, звичайно, залежить від конкретної гри.

Від стандартного мережевого адаптера з максимальним вихідним струмом 2 А смартфон заряджається протягом 2 годин 15 хвилин струмом 1,85 А при напрузі 5 В. Бездротова зарядка не підтримується.

підсумок

Не дуже потужна SoC MediaTek Helio P10, та ще й в урізаною модифікації, невисока якість 6-дюймового екрану, скромні можливості камери і звукової системи, ледь задовільна автономність - все це досить суттєві недоліки, на які варто звернути увагу при покупці смартфона Alcatel Pop 4 (6) ціною в 14 тисяч рублів. Не зовсім зрозуміла ситуація з підтримкою SIM-карт: поки що в продажу зустрічається лише модель з підтримкою однієї єдиної SIM-карти, що для смартфона на Android взагалі майже нонсенс. Також можна причепитися до відсутності NFC-модуля і магнітного компаса. Корпус симпатичний, але він не суцільнометалевий. Загалом, Планшетофони Alcatel вийшов далеко не ідеальним, навіть зі знижкою на невисоку ціну.

Читайте нас:

Голосование

Какой раздел вам наиболее интересен?
 
Яндекс.Метрика