Новостной блок

Ходячий робот фирмы «Одетикс»

Это именно тот случай, когда «милого» можно узнать не только по внешнему облику, но и по походке. Ходячий робот фирмы «Одетикс» (США) имеет шесть ног, обеспечивающих ему маневренность, и отличается от множества своих собратьев, предназначенных для работы в опасных зонах (например, на атомных электростанциях или химических производствах), не только конструкцией, но и способностью на ходу изменять свой рост и походку.


Подробнее ...
Главная


Огляд повертається Lenovo IdeaPad S10-3t

Приймає виклик The IdeaPad S10-3t Конвертований ПК від Lenovo є комбінацією нетбука і планшета, що можна описати стильно як "netvertible". Більш старий одноядерний процесор Intel Atom N450 і наявність новинок планшета не полегшить завдання нашому тестеру.

До ери чистосортних планшетів таких як Apple iPad , Samsung Galaxy Tab і багатьох інших кращим рішенням була комбінація повномасштабного ноутбука або нетбука з поворачивающимся сенсорним екраном. Lenovo пропонує в своєму арсеналі IdeaPad S10-3t convertible з обертовим 10,1-дюймовим екраном (1024 x 600 пікселів, ємнісний сенсорний екран). Дизайн і зовнішній вигляд не були безпосередньо перенесені від Lenovo IdeaPad S10-3 , Але були відповідно адаптовані.

"Назад до коріння" найкращим чином описує внутрішні компоненти: старий Intel Atom N450 з тактовою частотою 1,66 Ггц (одноядерний) встановлено в добавок до Intel GMA 3150 відомої графічної карти для ноутбуків. Крім графічної карти і процесора модель початкового рівня має 1Гб пам'яті DDR2 (667 Мгц) ​​і 2,5-дюймовий жорсткий диск з ємністю 250 Гб. Велика 8-чарункова батарея з 68 Wh виняткова для такого девайса з 10-дюймовим дисплеєм і має встановити нові стандарти щодо часу роботи від батареї.

В даний час девайс пропонується в комбінації чорних і білих деталей корпусу. Lenovo IdeaPad S10-3t в даний час продається починаючи від 301 €.

Рівень заниження укупі з простими акцентами і високоглянсовими компонентами вразили нас. До теперішнього моменту Lenovo пропонує S10-3t тільки в комбінації чорного корпусу і білого місця клавіатури. Загалом суміш матовою нижній панелі, глянсовою кришки дисплея і рамки з білою клавіатурою і місцем упору для рук виглядають дуже елегантно.

Деякі частини корпусу виділяються з першого погляду; низька глибина корпусу, наприклад, дуже вражає. Інтегрований тачпад трохи закоротка і здається дуже маленьким. Інші впадають в очі особливості включають розташований по центру шарнір дисплея і розташований по сторонам комір для екрану. Це не дозволяє екрану обертатися в планшетному режимі.

З другого погляду виявляються елегантні деталі S10-3t. Чорна кришка розроблена з дуже тонким тіньовим зображенням, яке відразу не помітно. Керуючись тією ж самою установкою оброблено білої текстурою місце упору для рук, текстура помітна тільки якщо дивитися збоку або якщо по поверхні провести пальцями.

Весь корпус виготовлений із пластику й має хорошу стабільність. Рамка дисплея також досить жорстка. Маючи розмір 28,2 x 20, x 1,5 - 3,5 сантиметрів (Ш x Г x В), девайс трохи більше ніж сучасні 10-дюймові нетбуки Asus черепашкового дизайну. Вага нашого тестового апарату був значно більше з огляду на 8-комірчастої батареї, яка висувається з корпусу. Разом з батареєю девайс важить близько 1,55 кг.

У порівнянні з IdeaPad S10-3 , Lenovo зберіг майже ті ж самі інтерфейси. Тільки один порт USB 2.0 був видалений, тому кількість інтерфейсів було зменшено. З лівого боку девайса розташоване гніздо для підключення адаптера електроживлення, мережевий коннектор RJ-45, отвір для виходу теплого повітря і аудіо порти (навушники, мікрофон).

З іншого боку знаходяться два порти USB 2.0 і вихід VGA., Через який можна підключити зовнішній дисплей або проектор. На додаток до цього тут є апаратний вимикач для включення і виключення мобільних функцій. Спереду тут розташовується кардрідер 6-в-1. На протилежній задній стороні домінує батарея і тому тут не залишається місця для інтерфейсів.

Lenovo добре розташував порти, але це в основному завдяки обмеженій кількості інтерфейсів. Незрозуміло чому вони вирішили прибрати третій порт USB. З іншого боку нам сподобався мультиформатний кардрідер і апаратний вимикач для інтегрованих мобільних технологій.

комунікація

Крім досить звичайного гигабитного Ethernet контролера (Broadcom NetLink 57 780), тестова модель пропонує з'єднання WLAN до 802.11n від Broadcom (BCM4313) і трохи старіший Bluetooth 2.0 стандарт. Сучасна специфікація Bluetooth 3.0 і 3G UMTS модуль не включені в модель початкового рівня, але тут є слот Mini PCI Express (без антенного кабелю) і імітація порту для моделей з UMTS.

Приладдя

Велика упаковка IdeaPad S10-3t може ввести будь-якого в оману щодо обсягу поставки, але виявляється якраз все навпаки. Крім самого девайса, тут є тільки адаптер з мережевому шнуром, велика 8-чарункова батарея (68втч) і різні інструкції.

Обсяг опціонної поставки набагато ширше. На додаток до різних кейсів і сумкам (от11,90 € до 48,79 €), Lenovo пропонує прості навушники (19,04 €), маленьку 4-порожнисту батарею (82,11 €), додатковий USB кабель оптичної миші (кольори: чорний, білий - 15,47 €) і зовнішній USB DVD Бернер (Slimline) білий або чорний (77,35 €). Ціни розумні.

Гарантія

В рамках юридичної гарантії (24 місяці), Lenovo надає гарантію на 1 рік. Покупець має опцію продовжити гарантію до 24 або 36 місяців через internet , За цінами 30,94 - 67,83 € або 83,30 - 136,85 €. Загалом продовження гарантії на це обладнання є і ці варіанти варто розглянути.

клавіатура

Нам сподобалася клавіатура цього девайса. Тут Lenovo відмовився від популярної клавіатури «Chiclet» і пропонує ергономічні клавіші. Дизайн клавіатури був представлений німецьким стандартом, хоча клавіші enter і пробіл були дуже маленькими. Маленька клавіша enter особливо сприяє утворенню помилок при наборі. Точка натискання клавіш дуже приємна і створює відчуття хорошою реакції у відповідь. Функції Fn досить широкі і відзначені помаранчевими символами на клавішах.

Інші можливості операційного контролю розташовуються з правого та лівого боків екрану і також доступні в режимі планшета. Нижче цього розташовується мультимедійний центр "Lenovo natural touch", для обертання зображення на 90, 180 і 270 градусів, а також включення і виключення динаміків. Навпаки на правій стороні екрану розташовується апаратний вимикач, який вимикає перемикач вкл / викл, так щоб можна було ненавмисно відключити девайс.

тачпад

Lenovo встановив досить маленький тачпад з діагоналлю 6,2 см. Тут також немає окремої клавіші миші. Девайс має вузлувату поверхню, яка дозволяє проводити точну навігацію. Сучасні мультитач руху не підтримуються, але з правого боку розташована вертикальна смуга прокрутки. З огляду на його маленького розміру ми рекомендуємо використовувати зовнішню мишу через порт USB або Bluetooth.

тачскрін

Вбудований сенсорний екран забезпечує емкостную поверхню, яка працює без помилок при дотику пальцями. Панель (тип: AUO23D2) повністю підтримується програмним забезпеченням від Lenovo. Від дотику до поверхні дисплей активує оптичну клавіатуру на лівій стороні. Подальшим основним моментом є автоматичне обертання картинки при перемиканні з нетбука на планшетний режим, а також програмне забезпечення VeriTouch. За допомогою цього інструменту девайс може бути відключений, поміщений в режим сну і інше за допомогою дотиків.

Суб'єктивне використання вражає. Екран відносить позицію пальця дуже точно, а жести мультитач (тільки в двома пальцями) полегшують роботу. На жаль посередня робота Windows 7 Ultimate служить певним гальмом до насолоди. Цей девайс не може змагатися з Apple iPad's щодо жестів тачскрін і функцій, хоча більш широкий набір додатків Windows 7 заслуговує на згадку.

Ємнісний сенсорний екран (тип: AUO23D2) має високо-глянсову поверхню, яка покращує суб'єктивне сприйняття кольорів. Рідне дозвіл 10,1-дюймового екрану 1024 x 600 пікселів. Інтерпольоване (більш висока) дозвіл неможливо. Формат 16: 9. На упаковці IdeaPad S10-3t рекламується Display: 10.1 "HD", але відповідної моделі з роздільною здатністю 1366 x 768 пікселів в наявності немає.

Хоча яскравість екрану не виняткова, маючи максимальне значення 228 cd / m², вона знаходиться в діапазоні прийнятного для "netvertible". Середня яскравість нормальна. Комбінація глянцевого типу поверхні та середньої величини яскравості не забезпечує комфортного використання поза приміщенням.

228
cd / m² 217
cd / m² 212
cd / m² 215
cd / m² 213
cd / m² 208
cd / m² 198
cd / m² 200
cd / m² 194
cd / m² Рівномірність підсвічування екрану

Gossen Mavo-Monitor

Максимум: 228 cd / m² В середньому: 209.4 cd / m²
Рівномірність підсвічування: 85%
Від батареї: 213 cd / m²
Контрастність: 158: 1 (Рівень чорного: 1.35 cd / m²)

Інші показники екрану також середні. Освітлення рівномірне на 85 відсотків і відхилення не видно неозброєним оком. Погана контрастність виходить огляду на високий рівень величини чорного 1,35 cd / m², що відповідає звичайному стандарту цього класу.

Поза приміщенням при прямому освітленні або сонячних променях, дисплей можна використовувати замість дзеркала без проблем, а робота можлива тільки в дуже обмеженій мірі. У тіні поза приміщенням або в приміщенні, звичайно, можна працювати на цьому комп'ютері, так як відблисків мало.

Дисплей має відповідну горизонтальну стабільність кутів огляду. Кольори залишаються стабільними і текст читабельним до кута відхилення 160 градусів. Однак вертикальні кути огляду не такі хороші. Кольори швидко блякнуть і конвертуються до такої міри, що стають як фото негатив.

До цього часу апаратне забезпечення Lenovo IdeaPad S10-3t має вже виявитися на звалищі, але Intel Atom N450 все ж встановлено в цей девайс. Цей процесор має тактову частоту 1,66 Ггц в одному обчислює ядрі. Відносно графіки Intel GMA 3150 пропонує мінімальну здатність 3D і має тактову частоту 200 МГц.

Тут встановлено 2,5-дюймовий жорсткий диск ємністю 250 Гб від Seagate і 1 Гб DDR2-5300 пам'яті (667 MHz). Ця конфігурація пропонує продуктивність якої досить для виконання офісних обов'язків (Word, Excel, PowerPoint, інтернет та ін.), Хоча досвід нам підказує необхідність удосконалення до 2 Гб пам'яті. Для цього на іншій стороні IdeaPad є велика кришка. Через неї можна легко витягти жорсткий диск. Додатковою перевагою є вільний слот Mini-PCI-Express (без антенного кабелю). Тут можна вставити додаткові модулі або додаткову пам'ять у формі твердотільного накопичувача.

System information: Lenovo IdeaPad S10-3t Convertible

Продуктивність в додатках падає в знайомих межах. З результатом 1444 балів в PCMark 05, Lenovo IdeaPad S10-3t розташовується на одному рівні як і інші аналогічно конфігуровані девайси. Серед них Asus Eee PC 1005PE з Intel Atom N450 або Dell Latitude 2110 Netbook з процесором Intel Atom N470. Суб'єктивно продуктивність в Windows 7 з 1 Гб RAM нас не вразила. Установка windows і час завантаження занадто повільне. Ці дії працювали б набагато швидше, якби пам'ять була збільшена до 2 Гб.

Cinebench R10 Rendering Single 32Bit

560

Cinebench R10 Rendering Multiple CPUs 32Bit

848

Cinebench R10 Shading 32Bit

249

PCMark 05 Standard +1444 балів

2.3

Оцінка Windows 7

процесор

Операцій в секунду

2.3

Пам'ять (RAM)

Операцій з пам'яттю в секунду

4.5

графіка

Продуктивність робочого столу для Windows Aero

3

Графіка в іграх

3D-графіка

3

Жорсткий диск

Швидкість передачі даних диска

5.5

Апаратне забезпечення IdeaPad не підходить для 3D ігор. З кінцевим результатом 141 балів в 3DMark 06 від Futuremark, тут можуть програватися тільки прості програми з мінімальною деталізацією. Ті, хто має великі амбіції в цій області повинні будуть розглянути можливість придбання нетбука з виділеної графічною картою. Сьогодні це, наприклад, Asus Eee PC 1215N (12,1-дюймів) з графікою Nvidia ION 2 і графічним перемикачем Nvidia Optimus.

3DMark 2001SE Standard 2420 балів 3DMark 03 Standard 602 балів 3DMark 05 Standard 292 балів 3DMark 06 Standard 141 балів

Lenovo встановив на IdeaPad 2,5-дюймовий жорсткий диск отSeagate в якості стандарту, що працює зі швидкістю 5400 об / хв. Бенчмарк від HD Tune Pro відніс його до типового середнього класу. Максимальна швидкість передачі (зчитування) середня - 79,1 Мб / с. Продуктивність Seagate Momentus 5400.6 достатня для повсякденного використання. Однак твердотільний накопичувач або більш потужний жорсткий диск можуть значно підвищити продуктивність.

Мін. швидкість передачі даних: 5.8 MB / s
Макс. швидкість передачі даних: 79.1 MB / s
Середня швидкість передачі даних: 58.1 MB / s
Час випадкового доступу: 20.5 ms
Пікова швидкість: 50.2 MB / s
Використання процесора: 15.6%

Системні шуми

Нетбук або конвертований ПК повинні в основному працювати тихо і бути прохолодними. При відмінній роботі, вентилятор залишається неактивним і тому рівень шуму постійним. 29,8 дб (А) - це дуже хороший показник, і рівень видається працюючим жорстким диском 30,4 дб (А) також абсолютно не заважає.

IdeaPad S10-3t також працює дуже гладко під навантаженням і залишався завжди в зеленій зоні при постійному рівні 33,1 дб (A). Загалом, ми маємо тут дуже гладко працюючу систему охолодження з хорошими вентилятором і охолоджуючим елементом.

Рівень шуму

очікування

29.8 / 29.8 / 29.8 дб

Шум від HDD 30.4 дб Навантаження 33.1 / 33.1 дб Шум від HDD 30

30 dB
безшумно

40 dB (A)
помітно

50 dB (A)
голосно

температура

У нормальних умовах вентилятор залишався неактивним і температура в районі процесора трохи піднялася. При навколишнього кімнатній температурі 21,1 градусів Цельсія виміряний нами максимум на нижній панелі склав 35,7 градусів Цельсія. Підвищення температури на верхній і нижній панелі були ледь помітні і поза всякою критикою.

Під навантаженням система охолодження активується і тестовані показники опускаються. Максимальна температура в цьому режимі була 32,5 градусів Цельсія на нижній панелі і S10-3t не завдавала ніяких занепокоєнь. Місце упору для рук залишалося прохолодним і ергономіка жодним чином не постраждала.

29.2 ° C 28.8 ° C 25.7 ° C 30.4 ° C 29 ° C 25.6 ° C 29.2 ° C 27 ° C 23.5 ° C Максимум: 30.4 ° C
В середньому: 27.6 ° C 27.5 ° C 31 ° C 32.5 ° C 27.6 ° C 31.1 ° C 30.4 ° C 25.4 ° C 27.8 ° C 31.1 ° C Максимум: 32.5 ° C
В середньому: 29.4 ° C

Блок живлення (макс) 34.1 ° C | Темп. повітря 21.8 ° C | Voltcraft IR-360

29 ° C 28.7 ° C 25.8 ° C 28.9 ° C 30.6 ° C 25.6 ° C 31.5 ° C 30.3 ° C 24.7 ° C Максимум: 31.5 ° C
В середньому: 28.3 ° C 27.3 ° C 32.7 ° C 34.6 ° C 27.8 ° C 35.7 ° C 35.1 ° C 26.1 ° C 34.4 ° C 33.7 ° C Максимум: 35.7 ° C
В середньому: 31.9 ° C

Блок живлення (макс) 29.2 ° C | Темп. повітря 21.1 ° C | Voltcraft IR-360

(+) The average temperature for the upper side under maximal load is 27.6 ° C / 82 F, compared to the average of 30.3 ° C / 87 F for the devices in the class Convertible.
(+) The maximum temperature on the upper side is 30.4 ° C / 87 F, compared to the average of 35.4 ° C / 96 F, ranging from 21.8 to 55.7 ° C for the class Convertible.
(+) The bottom heats up to a maximum of 32.5 ° C / 91 F, compared to the average of 36.5 ° C / 98 F
(+) In idle usage, the average temperature for the upper side is 28.3 ° C / 83 F, compared to the device average of 30.3 ° C / 87 F.
(+) The palmrests and touchpad are cooler than skin temperature with a maximum of 31.5 ° C / 88.7 F and are therefore cool to the touch.
(-) The average temperature of the palmrest area of ​​similar devices was 29 ° C / 84.2 F (-2.5 ° C / -4.5 F).

Intel Atom N450 з інтегрованою графікою відомий тим, що він споживає мало енергії. Максимальна розрахункова теплова потужність становить усього близько 5,5 ват. При гарній роботі наш Діва споживав від 6,4 до 9,5 ват. Ця величина нічого примітного не представляє і не виходить за рамки цієї конфігурації.

Під навантаженням споживання зросло максимально до 15,7 ватів. Загалом, споживання енергії Lenovo IdeaPad S10-3t знаходиться в розумних межах і відповідає пристрою з 10-дюймовим дисплеєм.

динаміки

IdeaPad має два стерео-динаміка вбудованих в обрамлення дисплея під самим дисплеєм. Відповідно до Lenovo ці динаміки були оптимізовані для того, щоб забезпечити кращу якість звуку. Після достатнього тестування нами був винесений вердикт: високі частоти переважають, а максимальна гучність більш ніж достатня, глибокі тони і баси не існують.

Для зовнішнього озвучування є 3,5-мм гніздо, через яке можна також під'єднати навушники. Звучання було добре збалансовано і ми не виявили ніяких скрипів або тріску. Девайс не має виходу HDMI для під'єднання до сучасного телевізора або AV-ресивера.

Комбінація бережливого апаратного забезпечення і великої місткості батареї себе проявляє. "Classic Test" інструменту Battery Eater симулює "найгірший сценарій" з активною мобільного технологією і яскравістю дисплея встановленої на найвищий рівень. Додатково вибирається профіль високої продуктивності Windows 7 щоб встановити максимальну продуктивність компонентів без підвищення тактової частоти. Після досить тривалого часом 5 годині 13 хвилин наш ПК зупинив обчислення OpenGL, так як батарея була розряджена.

Перевірка і написання електронних листів і серфінг в інтернеті досить точно відображають повсякденну діяльність. Тут ми вибрали достатню яскравість дисплея і активували мобільні технології, в такому режимі наш тестовий лептоп протримався 8 годині 58 хвилин, що цілком достатньо для повного робочого дня в офісі.

Максимальний час роботи від батареї вимірюється тестом "Reader's Test", який майже не потребує ресурсів системи і великого освітлення дисплея, мобільні технології при цьому відключені. Батарея в такому режимі розрядилася після дуже тривалого часом 11 годині 39 хвилин, хоча цей сценарій і нереальний для практичної роботи. Мінімальна яскравість дисплея становить близько 5 відсотків продуктивності і користуватися девайсом можна буде тільки в затемненій кімнаті.

автономна робота

Без НАВАНТАЖЕННЯ 11 годин. 39мін. Інтернет через WiFi 8час. 58мин. Макс. Витрати ЕНЕРГІЇ 5часов. 13мін.

Враження від Lenovo IdeaPad S10-3t Convertible двояке. У той час як конструкція і дизайн а також технічне втілення вражає, величезна 8-чарункова батарея і повільна продуктивність в Windows 7 (з 1 Гб RAM) погіршують враження. Ця машина, звичайно, конкурентоспроможна щодо часу роботи від батареї і шуму і температури. Робота планшета також прекрасна риса, яка збагачена багатьма функціями Windows 7. Однак потрібно йти на компроміс щодо комфортності і функціональності. Операційні системи чистокровних планшетів (Android, iOS і ін.) Тут мають чіткі переваги.

Поставка не пропонує нічого понад типового. Маленькі пристрої введення є наступним об'єктом критики. Тачпад особливо не відповідає цілі свого використання, тому рекомендується користуватися зовнішньої мишею. Великий шарнір досить міцний і надійно утримує дисплей. Відносно дисплея, ми б вважали за краще мати матовий варіант з HD дозволом (1366 x 768 пікселів). Висовується 8-чарункова батарея громіздка, важка і не дуже елегантна, але максимальний час роботи від батареї майже 12 годин говорить сама за себе.

Загалом, хоча IdeaPad є хорошим "netvertible" зі звичайними сильними і слабкими сторонами нетбука, хорошим сенсорним дисплеєм, все ж він не витримує жорстку конкуренцію з боку амбітних представників чистокровних планшетних ПК. Обладнаний 8-комірчастої батареєю і 1Гб пам'яті, Lenovo IdeaPad S10-3t в даний час продається приблизно за 300 євро.

Читайте нас:

Голосование

Какой раздел вам наиболее интересен?
 
Яндекс.Метрика