Новостной блок

Ходячий робот фирмы «Одетикс»

Это именно тот случай, когда «милого» можно узнать не только по внешнему облику, но и по походке. Ходячий робот фирмы «Одетикс» (США) имеет шесть ног, обеспечивающих ему маневренность, и отличается от множества своих собратьев, предназначенных для работы в опасных зонах (например, на атомных электростанциях или химических производствах), не только конструкцией, но и способностью на ходу изменять свой рост и походку.


Подробнее ...
Главная


Огляд головних подій 2018 року. SSD, оверклокинг і нові тенденції / Overclockers.ua

  1. Огляд головних подій 2018 року. SSD, оверклокинг і нові тенденції За останні 12 місяців в індустрії...
  2. 128 Гбайт в маси
  3. QLC - хіт сезону
  4. Віртуальний застій
  5. переносні десктопи
  6. нові рекорди
  7. Що далі?
  8. Огляд головних подій 2018 року. SSD, оверклокинг і нові тенденції
  9. Big Fucking Format Gaming Display
  10. 128 Гбайт в маси
  11. QLC - хіт сезону
  12. Віртуальний застій
  13. переносні десктопи
  14. нові рекорди
  15. Що далі?
  16. Огляд головних подій 2018 року. SSD, оверклокинг і нові тенденції
  17. Big Fucking Format Gaming Display
  18. 128 Гбайт в маси
  19. QLC - хіт сезону
  20. Віртуальний застій
  21. переносні десктопи
  22. нові рекорди
  23. Що далі?

Огляд головних подій 2018 року. SSD, оверклокинг і нові тенденції

За останні 12 місяців в індустрії комп'ютерного «заліза» пройшло чимало цікавих подій і релізів, велике число яких відноситься до сегментів графічних прискорювачів і процесорів. Найбільш значимі з них ми вже згадували в попередніх статтях, а тепер настала черга інших сфер ринку ПК.

В галузі ігрових моніторів рік, що минає почався з анонса ініціативи Nvidia BFGD, в рамках якої планується налагодити випуск просунутих 65-дюймових екранів для геймерів, тоді як друге півріччя запам'яталося релізом перших пристроїв, що використовують 4K-матриці з частотою оновлення 144 Гц. Дуже вдалим 2018 й рік видався для українських гуру спортивного розгону і, зокрема, команди Overclockers.UA. Серед виробників SSD головним трендом став випуск накопичувачів з QLC-пам'яттю, сприйнятими в багнети багатьма ПК-ентузіастами, а в сегменті гарнітур віртуальної реальності намітився період застою.

Big Fucking Format Gaming Display

У сегменті деськтопной графіки Nvidia відчуває себе добре, як ніколи. Відсутність конкуренції на ринку high-end відеокарт підштовхує «зелених» до сміливих експериментів, наприклад, випуску просунутих ігрових моніторів в рамках ініціативи BFGD (Big Format Gaming Displays). Дана концепція була представлена ​​в рамках січневої виставки CES 2018, а про свою зацікавленість в ній оголосили компанії Acer, ASUS і Hewlett-Packard.

Перші BFGD-монітори будуть виконані на базі 65-дюймової матриці від AU Optronics. Дисплеї поєднують в собі 4K-дозвіл, частоту оновлення 120 Гц, підтримаю Nvidia G-Sync і розширеного динамічного діапазону (HDR). Також йдеться про повне охоплення палітри DCI-P3, пікової яскравості 1000 кд / м², невеликому часу відгуку і вбудованої Android-консолі Nvidia Shield. Реліз новинок намічений на перший квартал наступного року.

HP Omen X 65. Фото TechPowerUp

Цілком передбачувано, щоб стати власником подібного пристрою доведеться розлучитися з надзвичайною сумою. За наявними даними, рекомендовані ціни BFGD-моніторів будуть перебувати в діапазоні від 4000 до 5000 євро. Також не варто забувати, що для комфортної гри на такому дисплеї знадобиться топовий ПК з однією, а краще двома флагманськими відеокартами Nvidia GeForce. Дозволити собі таке задоволення сьогодні може лише мала жменька заможних геймерів.

Дозволити собі таке задоволення сьогодні може лише мала жменька заможних геймерів

Acer Predator X27

Не відходячи від теми ігрових моніторів. Цього літа, через півтора року після дебюту на CES 2017, на прилавки магазинів надійшли ігрові 4K-дисплеї з частотою оновлення 144 Гц. Вони запам'яталися не тільки вражаючими технічними характеристиками, але також гучними вентиляторів в їх складі, що неабияк засмутило новоспечених власників. В українському роздробі такі монітори обійдуться приблизно в 85 тисяч (Acer Predator X27) або 100 тисяч (ASUS ROG Swift PG27UQ) гривень.

128 Гбайт в маси

Розвиток подій на ринку оперативної пам'яті в цьому році говорить про те, що виробники вже майже «вичавили всі мегагерци» з ОЗУ типу DDR4. На виставці Computex 2018 тайванська компанія G.Skill похвалилася двоканальним набором Trident Z RGB DDR4, що функціонує на ефективній частоті 5066 МГц. Для порівняння, на сьогоднішній день в екстремальному розгоні пам'яті оверклокерам підкорилася позначка DDR4-5566 .

Тим часом південнокорейський гігант Samsung Electronics налагодив випуск 32-гігабайтних модулів DDR4 форм-фактора DIMM і SO-DIMM. Вони призначені для використання в ігрових ПК, ноутбуках або робочих станціях і дозволяють задіяти в системі з чотирма слотами під оперативну пам'ять аж до 128 Гбайт ОЗУ. Правда слід мати на увазі, що штатним режимом роботи для таких модулів є скромний DDR4-2666, а їх гарантованої підтримкою володіють тільки процесори Intel Coffee Lake-S Refresh.

Правда слід мати на увазі, що штатним режимом роботи для таких модулів є скромний DDR4-2666, а їх гарантованої підтримкою володіють тільки процесори Intel Coffee Lake-S Refresh

Своє бачення 32-гігабайтних планок DDR4 цієї осені разом з партнерами представила компанія ASUS. Модулі подвоєною ємності (Double Capacity / DC) вміщають 32 мікросхеми пам'яті, відрізняються великою висотою і підтримуються лише трьома материнськими платами ASUS на чіпсеті Intel Z390: ROG Z390 Maximus XI Apex, ROG Maximus XI Gene і ROG Strix Z390-I Gaming. Головне завдання цих планок - подвоїти максимальний обсяг ОЗУ (з 32 до 64 Гбайт) для плат з двома слотами.

Головне завдання цих планок - подвоїти максимальний обсяг ОЗУ (з 32 до 64 Гбайт) для плат з двома слотами

G.Skill Trident Z RGB DC DDR4

QLC - хіт сезону

Компанії-постачальники твердотільних накопичувачів налагодили виробництво пристроїв з мікросхемами 3D NAND QLC, що зберігають відразу чотири біта в одній комірці. Свої SSD представив практично кожен великий вендор, включаючи Intel, Micron, Adata і Samsung. Причина загального переходу до даного типу флеш-пам'яті криється в тому, що накопичувачі на його базі повинні виявитися істотно дешевше аналогів з TLC-пам'яттю. Однак, як показала практика, це не завжди так.

Intel SSD 660p

Виробництво чіпів 3D NAND QLC далося виробникам нелегко і супроводжується великою кількістю браку. З достовірних джерел надходила інформація, що лише 48% мікросхем QLC, випущених на спільному підприємстві Intel і Micron, придатні для використання в складі SSD. Для порівняння, в разі 64-шарових 3D NAND TLC це значення перевищує 90%.

В кінцевому підсумку перші накопичувачі, що використовують мікросхеми QLC NAND, виявилися не сильно дешевше аналогів з давно знайомою TLC-пам'яттю. Укупі з низькими швидкостями запису (при виході за межі SLC-кеша) і меншим ресурсом новинки виходять не настільки привабливим продуктом, як спочатку задумували виробники. Залишається сподіватися, що вендорам вдасться знизити відсоток браку, і в майбутньому нас чекають ємні SSD з порівняльною з жорсткими дисками ціною одного гігабайта сховища.

Серед великого числа моделей твердотільних накопичувачів, котрі дебютували в році, що минає, можна відзначити «еталонні» Samsung 970 Pro і 970 Evo , Що поліпшили показники читання і записи щодо попередників, а також Intel Optane SSD 905P з пам'яттю 3D XPoint. Останні SSD доступні не тільки у вигляді низькопрофільних карт розширення PCI-E x4 або 2,5-дюймових пристроїв з роз'ємом U.2, але і в форм-факторі M.2 22110. Ціна таких виробів як і раніше велика - у закордонній роздробі за 960-гігабайтну версію просять 1300 доларів.

Віртуальний застій

Виробники VR-гарнітур, судячи з усього, розпрощалися з надією швидкого приходу віртуальної реальності в кожен будинок, через що протягом останнього року на ринку спостерігається відносне затишшя. Однак це не означає, що відповідна індустрія почала згортатися. Нові ігри, так само як і пристрої продовжують випускатися, але якщо порівнювати з бумом 2016 року, помітно істотне падіння інтересу до віртуальної реальності.

Однією з головних новинок року, що минає є шолом HTC Vive Pro. Він отримав два AMOLED-дисплея з роздільною здатністю 1440x1600 пікселів (проти 1080x1200 точок у оригінального Vive) і частотою оновлення 90 Гц, а також обзавівся підтримкою системи відстеження SteamVR Tracking 2.0, здатної охопити кімнату 10x10 метрів. Ключовим недоліком нової VR-гарнітури стала її ціна - в зарубіжній роздробі за HTC Vive Pro просять $ 800. Причому за ці гроші покупець отримає тільки сам шолом, тоді як комплект поставки 500-доларового HTC Vive включає все необхідне для роботи.

Причому за ці гроші покупець отримає тільки сам шолом, тоді як комплект поставки 500-доларового HTC Vive включає все необхідне для роботи

HTC Vive Pro

З іншого боку, не можна не відзначити зростання популярності самостійних VR-гарнітур. Вони зайняли нішу між безекранний гаджетами, які передбачають використання смартфона, і повноцінними пристроями, що підключаються до ПК. Шоломи «все-в-одному» на кшталт Oculus Go або HTC Vive Focus хоч і не мають рекордну обчислювальною потужністю, але дозволяють власникам на кілька годин зануритися у віртуальний світ без необхідності знаходитися поряд з потужним комп'ютером.

Oculus Go

Ще одним непрямим свідченням того, що поки рано ховати віртуальну реальність можна назвати стандарт VirtualLink. Він має на увазі використання для передачі відеосигналу, даних і харчування підключених пристроїв єдиний кабель USB Type-C. Як очікується, він почне повсюдно застосовуватися в VR-гарнітурах наступного покоління, а його просуванням займається консорціум на чолі з Oculus, Valve, AMD, Microsoft і Nvidia. Остання вже додала роз'єм VirtualLink (USB Type-C) на задню панель графічних прискорювачів архітектури Turing

Остання вже додала роз'єм VirtualLink (USB Type-C) на задню панель графічних прискорювачів архітектури Turing

переносні десктопи

Ринок ноутбуків цього року не відзначився великою кількістю гучних анонсів. Виробники лептопів поводяться досить інертно, продовжуючи потроху оновлювати апаратну складову своїх продуктів. Уваги, мабуть, заслуговують старання деяких вендорів упакувати настільний «залізо» у відносно невеликій корпус. Наприклад, канадської Eurocom вдалося запхати процесор Intel Core i9-9900K, висуваючи чималі вимоги до системи охолодження, в 17,3-дюймовий ноутбук Tornado F7W .

Eurocom Tornado F7W

У свою чергу компанія Acer підготувала лептоп, адресований шанувальникам Advanced Micro Devices. Одна з конфігурацій Predator Helios 500 не тільки оснащена десктопних процесором AMD Ryzen 7 2700 (8 ядер / 16 потоків, 3,2 / 4,1 ГГц), але і графічним адаптером Radeon RX Vega 56. Підкреслимо, що це не мобільна «Вега» , яку можна зустріти в нових Apple MacBook Pro, а повноцінний прискорювач настільного класу з трохи зменшеним тепловиділенням (номінальний TDP - 120 Вт) і швидкодією.

Підкреслимо, що це не мобільна «Вега» , яку можна зустріти в нових Apple MacBook Pro, а повноцінний прискорювач настільного класу з трохи зменшеним тепловиділенням (номінальний TDP - 120 Вт) і швидкодією

Acer Predator Helios 500

нові рекорди

Якщо говорити про змагальному оверклокінгу, то команда нашої конференції Overclockers.UA в році, що минає не один раз радувала фанатів новими досягненнями. Для початку варто відзначити гідний виступ українських ентузіастів на щорічному чемпіонаті HWBot Team Cup . У ньому брав участь 41 оверклокерьский колектив з різних куточків світу, а загальна кількість дисциплін, в яких билися «мучителі заліза», становило понад трьох десятків.

Завдяки старанням активних учасників Overclockers.UA на HWBot Team Cup 2018 команді вдалося не тільки увійти в п'ятірку лідерів, але і після остаточного перерахунку балів зайняти четверте місце. Це найкращий результат за всю історію колективу. Відрадно, що в цьому році в наповненні скарбнички результатів брали участь не тільки завсідники розділу конференції по бенчмаркінгу.

Відрадно, що в цьому році в наповненні скарбнички результатів брали участь не тільки завсідники розділу конференції по бенчмаркінгу

Ще один привід для радості за улюблену команду чекав фанатів ближче до новорічних та різдвяних свят. Минулого тижня Overclockers.UA піднялася на четверту рядок командної ліги HWBot, розташувавшись між найсильнішими колективами любителів спортивного розгону. Додамо, що Україна тим часом міцно влаштувалася на 12-й позиції в рейтингу HWBot Country League .

Додамо, що Україна тим часом міцно влаштувалася на 12-й позиції в рейтингу   HWBot Country League

Що далі?

Лейтмотивом наступного року з великою ймовірністю стане протистояння Intel і AMD на ринку процесорів. Протягом останньої пари років обидва виробники із завидною регулярністю випускають нові продукти, що несуть з собою зростання обчислювальної потужності середньостатистичного ПК. Черговий ривок швидкодії повинен забезпечити перехід на нові мікроархітектури і технологічні норми. Тут перевага на боці Advanced Micro Devices, що не обтяженої власними виробничими потужностями, але і роботи над багатостраждальним 10-нм техпроцесом Intel як ніколи близькі до завершення.

Що стосується ринку дискретної графіки, то тут песимізму щодо AMD додають кадрові проблеми Radeon Technologies Group. Поточні плани «червоних» обіцяють реліз 7-нм GPU Navi протягом наступного року, і будемо сподіватися, що так воно і залишиться. Nvidia тим часом займеться розширенням модельного ряду відеокарт GeForce RTX «вниз», почавши з випуску GeForce RTX 2060. Презентація цього прискорювача, за наявними відомостями, відбудеться на початку січня в рамках виставки CES 2019.

Попереду ринковий дебют ігрових моніторів Nvidia BFGD, масове впровадження інтерфейсу PCI Express 4.0, подальше зниження цін на оперативну пам'ять і твердотільні накопичувачі, нові подробиці про графічні процесори Intel і приводи для гордості за улюблену оверклокерскую команду. Іншими словами, нудно вже точно не буде. Залишайтеся з нами і з наступаючим Новим роком!

Огляд головних подій 2018 року. SSD, оверклокинг і нові тенденції

За останні 12 місяців в індустрії комп'ютерного «заліза» пройшло чимало цікавих подій і релізів, велике число яких відноситься до сегментів графічних прискорювачів і процесорів. Найбільш значимі з них ми вже згадували в попередніх статтях, а тепер настала черга інших сфер ринку ПК.

В галузі ігрових моніторів рік, що минає почався з анонса ініціативи Nvidia BFGD, в рамках якої планується налагодити випуск просунутих 65-дюймових екранів для геймерів, тоді як друге півріччя запам'яталося релізом перших пристроїв, що використовують 4K-матриці з частотою оновлення 144 Гц. Дуже вдалим 2018 й рік видався для українських гуру спортивного розгону і, зокрема, команди Overclockers.UA. Серед виробників SSD головним трендом став випуск накопичувачів з QLC-пам'яттю, сприйнятими в багнети багатьма ПК-ентузіастами, а в сегменті гарнітур віртуальної реальності намітився період застою.

Big Fucking Format Gaming Display

У сегменті деськтопной графіки Nvidia відчуває себе добре, як ніколи. Відсутність конкуренції на ринку high-end відеокарт підштовхує «зелених» до сміливих експериментів, наприклад, випуску просунутих ігрових моніторів в рамках ініціативи BFGD (Big Format Gaming Displays). Дана концепція була представлена ​​в рамках січневої виставки CES 2018, а про свою зацікавленість в ній оголосили компанії Acer, ASUS і Hewlett-Packard.

Перші BFGD-монітори будуть виконані на базі 65-дюймової матриці від AU Optronics. Дисплеї поєднують в собі 4K-дозвіл, частоту оновлення 120 Гц, підтримаю Nvidia G-Sync і розширеного динамічного діапазону (HDR). Також йдеться про повне охоплення палітри DCI-P3, пікової яскравості 1000 кд / м², невеликому часу відгуку і вбудованої Android-консолі Nvidia Shield. Реліз новинок намічений на перший квартал наступного року.

HP Omen X 65. Фото TechPowerUp

Цілком передбачувано, щоб стати власником подібного пристрою доведеться розлучитися з надзвичайною сумою. За наявними даними, рекомендовані ціни BFGD-моніторів будуть перебувати в діапазоні від 4000 до 5000 євро. Також не варто забувати, що для комфортної гри на такому дисплеї знадобиться топовий ПК з однією, а краще двома флагманськими відеокартами Nvidia GeForce. Дозволити собі таке задоволення сьогодні може лише мала жменька заможних геймерів.

Дозволити собі таке задоволення сьогодні може лише мала жменька заможних геймерів

Acer Predator X27

Не відходячи від теми ігрових моніторів. Цього літа, через півтора року після дебюту на CES 2017, на прилавки магазинів надійшли ігрові 4K-дисплеї з частотою оновлення 144 Гц. Вони запам'яталися не тільки вражаючими технічними характеристиками, але також гучними вентиляторів в їх складі, що неабияк засмутило новоспечених власників. В українському роздробі такі монітори обійдуться приблизно в 85 тисяч (Acer Predator X27) або 100 тисяч (ASUS ROG Swift PG27UQ) гривень.

128 Гбайт в маси

Розвиток подій на ринку оперативної пам'яті в цьому році говорить про те, що виробники вже майже «вичавили всі мегагерци» з ОЗУ типу DDR4. На виставці Computex 2018 тайванська компанія G.Skill похвалилася двоканальним набором Trident Z RGB DDR4, що функціонує на ефективній частоті 5066 МГц. Для порівняння, на сьогоднішній день в екстремальному розгоні пам'яті оверклокерам підкорилася позначка DDR4-5566 .

Тим часом південнокорейський гігант Samsung Electronics налагодив випуск 32-гігабайтних модулів DDR4 форм-фактора DIMM і SO-DIMM. Вони призначені для використання в ігрових ПК, ноутбуках або робочих станціях і дозволяють задіяти в системі з чотирма слотами під оперативну пам'ять аж до 128 Гбайт ОЗУ. Правда слід мати на увазі, що штатним режимом роботи для таких модулів є скромний DDR4-2666, а їх гарантованої підтримкою володіють тільки процесори Intel Coffee Lake-S Refresh.

Правда слід мати на увазі, що штатним режимом роботи для таких модулів є скромний DDR4-2666, а їх гарантованої підтримкою володіють тільки процесори Intel Coffee Lake-S Refresh

Своє бачення 32-гігабайтних планок DDR4 цієї осені разом з партнерами представила компанія ASUS. Модулі подвоєною ємності (Double Capacity / DC) вміщають 32 мікросхеми пам'яті, відрізняються великою висотою і підтримуються лише трьома материнськими платами ASUS на чіпсеті Intel Z390: ROG Z390 Maximus XI Apex, ROG Maximus XI Gene і ROG Strix Z390-I Gaming. Головне завдання цих планок - подвоїти максимальний обсяг ОЗУ (з 32 до 64 Гбайт) для плат з двома слотами.

Головне завдання цих планок - подвоїти максимальний обсяг ОЗУ (з 32 до 64 Гбайт) для плат з двома слотами

G.Skill Trident Z RGB DC DDR4

QLC - хіт сезону

Компанії-постачальники твердотільних накопичувачів налагодили виробництво пристроїв з мікросхемами 3D NAND QLC, що зберігають відразу чотири біта в одній комірці. Свої SSD представив практично кожен великий вендор, включаючи Intel, Micron, Adata і Samsung. Причина загального переходу до даного типу флеш-пам'яті криється в тому, що накопичувачі на його базі повинні виявитися істотно дешевше аналогів з TLC-пам'яттю. Однак, як показала практика, це не завжди так.

Intel SSD 660p

Виробництво чіпів 3D NAND QLC далося виробникам нелегко і супроводжується великою кількістю браку. З достовірних джерел надходила інформація, що лише 48% мікросхем QLC, випущених на спільному підприємстві Intel і Micron, придатні для використання в складі SSD. Для порівняння, в разі 64-шарових 3D NAND TLC це значення перевищує 90%.

В кінцевому підсумку перші накопичувачі, що використовують мікросхеми QLC NAND, виявилися не сильно дешевше аналогів з давно знайомою TLC-пам'яттю. Укупі з низькими швидкостями запису (при виході за межі SLC-кеша) і меншим ресурсом новинки виходять не настільки привабливим продуктом, як спочатку задумували виробники. Залишається сподіватися, що вендорам вдасться знизити відсоток браку, і в майбутньому нас чекають ємні SSD з порівняльною з жорсткими дисками ціною одного гігабайта сховища.

Серед великого числа моделей твердотільних накопичувачів, котрі дебютували в році, що минає, можна відзначити «еталонні» Samsung 970 Pro і 970 Evo , Що поліпшили показники читання і записи щодо попередників, а також Intel Optane SSD 905P з пам'яттю 3D XPoint. Останні SSD доступні не тільки у вигляді низькопрофільних карт розширення PCI-E x4 або 2,5-дюймових пристроїв з роз'ємом U.2, але і в форм-факторі M.2 22110. Ціна таких виробів як і раніше велика - у закордонній роздробі за 960-гігабайтну версію просять 1300 доларів.

Віртуальний застій

Виробники VR-гарнітур, судячи з усього, розпрощалися з надією швидкого приходу віртуальної реальності в кожен будинок, через що протягом останнього року на ринку спостерігається відносне затишшя. Однак це не означає, що відповідна індустрія почала згортатися. Нові ігри, так само як і пристрої продовжують випускатися, але якщо порівнювати з бумом 2016 року, помітно істотне падіння інтересу до віртуальної реальності.

Однією з головних новинок року, що минає є шолом HTC Vive Pro. Він отримав два AMOLED-дисплея з роздільною здатністю 1440x1600 пікселів (проти 1080x1200 точок у оригінального Vive) і частотою оновлення 90 Гц, а також обзавівся підтримкою системи відстеження SteamVR Tracking 2.0, здатної охопити кімнату 10x10 метрів. Ключовим недоліком нової VR-гарнітури стала її ціна - в зарубіжній роздробі за HTC Vive Pro просять $ 800. Причому за ці гроші покупець отримає тільки сам шолом, тоді як комплект поставки 500-доларового HTC Vive включає все необхідне для роботи.

Причому за ці гроші покупець отримає тільки сам шолом, тоді як комплект поставки 500-доларового HTC Vive включає все необхідне для роботи

HTC Vive Pro

З іншого боку, не можна не відзначити зростання популярності самостійних VR-гарнітур. Вони зайняли нішу між безекранний гаджетами, які передбачають використання смартфона, і повноцінними пристроями, що підключаються до ПК. Шоломи «все-в-одному» на кшталт Oculus Go або HTC Vive Focus хоч і не мають рекордну обчислювальною потужністю, але дозволяють власникам на кілька годин зануритися у віртуальний світ без необхідності знаходитися поряд з потужним комп'ютером.

Oculus Go

Ще одним непрямим свідченням того, що поки рано ховати віртуальну реальність можна назвати стандарт VirtualLink. Він має на увазі використання для передачі відеосигналу, даних і харчування підключених пристроїв єдиний кабель USB Type-C. Як очікується, він почне повсюдно застосовуватися в VR-гарнітурах наступного покоління, а його просуванням займається консорціум на чолі з Oculus, Valve, AMD, Microsoft і Nvidia. Остання вже додала роз'єм VirtualLink (USB Type-C) на задню панель графічних прискорювачів архітектури Turing

Остання вже додала роз'єм VirtualLink (USB Type-C) на задню панель графічних прискорювачів архітектури Turing

переносні десктопи

Ринок ноутбуків цього року не відзначився великою кількістю гучних анонсів. Виробники лептопів поводяться досить інертно, продовжуючи потроху оновлювати апаратну складову своїх продуктів. Уваги, мабуть, заслуговують старання деяких вендорів упакувати настільний «залізо» у відносно невеликій корпус. Наприклад, канадської Eurocom вдалося запхати процесор Intel Core i9-9900K, висуваючи чималі вимоги до системи охолодження, в 17,3-дюймовий ноутбук Tornado F7W .

Eurocom Tornado F7W

У свою чергу компанія Acer підготувала лептоп, адресований шанувальникам Advanced Micro Devices. Одна з конфігурацій Predator Helios 500 не тільки оснащена десктопних процесором AMD Ryzen 7 2700 (8 ядер / 16 потоків, 3,2 / 4,1 ГГц), але і графічним адаптером Radeon RX Vega 56. Підкреслимо, що це не мобільна «Вега» , яку можна зустріти в нових Apple MacBook Pro, а повноцінний прискорювач настільного класу з трохи зменшеним тепловиділенням (номінальний TDP - 120 Вт) і швидкодією.

Підкреслимо, що це не мобільна «Вега» , яку можна зустріти в нових Apple MacBook Pro, а повноцінний прискорювач настільного класу з трохи зменшеним тепловиділенням (номінальний TDP - 120 Вт) і швидкодією

Acer Predator Helios 500

нові рекорди

Якщо говорити про змагальному оверклокінгу, то команда нашої конференції Overclockers.UA в році, що минає не один раз радувала фанатів новими досягненнями. Для початку варто відзначити гідний виступ українських ентузіастів на щорічному чемпіонаті HWBot Team Cup . У ньому брав участь 41 оверклокерьский колектив з різних куточків світу, а загальна кількість дисциплін, в яких билися «мучителі заліза», становило понад трьох десятків.

Завдяки старанням активних учасників Overclockers.UA на HWBot Team Cup 2018 команді вдалося не тільки увійти в п'ятірку лідерів, але і після остаточного перерахунку балів зайняти четверте місце. Це найкращий результат за всю історію колективу. Відрадно, що в цьому році в наповненні скарбнички результатів брали участь не тільки завсідники розділу конференції по бенчмаркінгу.

Відрадно, що в цьому році в наповненні скарбнички результатів брали участь не тільки завсідники розділу конференції по бенчмаркінгу

Ще один привід для радості за улюблену команду чекав фанатів ближче до новорічних та різдвяних свят. Минулого тижня Overclockers.UA піднялася на четверту рядок командної ліги HWBot, розташувавшись між найсильнішими колективами любителів спортивного розгону. Додамо, що Україна тим часом міцно влаштувалася на 12-й позиції в рейтингу HWBot Country League .

Додамо, що Україна тим часом міцно влаштувалася на 12-й позиції в рейтингу   HWBot Country League

Що далі?

Лейтмотивом наступного року з великою ймовірністю стане протистояння Intel і AMD на ринку процесорів. Протягом останньої пари років обидва виробники із завидною регулярністю випускають нові продукти, що несуть з собою зростання обчислювальної потужності середньостатистичного ПК. Черговий ривок швидкодії повинен забезпечити перехід на нові мікроархітектури і технологічні норми. Тут перевага на боці Advanced Micro Devices, що не обтяженої власними виробничими потужностями, але і роботи над багатостраждальним 10-нм техпроцесом Intel як ніколи близькі до завершення.

Що стосується ринку дискретної графіки, то тут песимізму щодо AMD додають кадрові проблеми Radeon Technologies Group. Поточні плани «червоних» обіцяють реліз 7-нм GPU Navi протягом наступного року, і будемо сподіватися, що так воно і залишиться. Nvidia тим часом займеться розширенням модельного ряду відеокарт GeForce RTX «вниз», почавши з випуску GeForce RTX 2060. Презентація цього прискорювача, за наявними відомостями, відбудеться на початку січня в рамках виставки CES 2019.

Попереду ринковий дебют ігрових моніторів Nvidia BFGD, масове впровадження інтерфейсу PCI Express 4.0, подальше зниження цін на оперативну пам'ять і твердотільні накопичувачі, нові подробиці про графічні процесори Intel і приводи для гордості за улюблену оверклокерскую команду. Іншими словами, нудно вже точно не буде. Залишайтеся з нами і з наступаючим Новим роком!

Огляд головних подій 2018 року. SSD, оверклокинг і нові тенденції

За останні 12 місяців в індустрії комп'ютерного «заліза» пройшло чимало цікавих подій і релізів, велике число яких відноситься до сегментів графічних прискорювачів і процесорів. Найбільш значимі з них ми вже згадували в попередніх статтях, а тепер настала черга інших сфер ринку ПК.

В галузі ігрових моніторів рік, що минає почався з анонса ініціативи Nvidia BFGD, в рамках якої планується налагодити випуск просунутих 65-дюймових екранів для геймерів, тоді як друге півріччя запам'яталося релізом перших пристроїв, що використовують 4K-матриці з частотою оновлення 144 Гц. Дуже вдалим 2018 й рік видався для українських гуру спортивного розгону і, зокрема, команди Overclockers.UA. Серед виробників SSD головним трендом став випуск накопичувачів з QLC-пам'яттю, сприйнятими в багнети багатьма ПК-ентузіастами, а в сегменті гарнітур віртуальної реальності намітився період застою.

Big Fucking Format Gaming Display

У сегменті деськтопной графіки Nvidia відчуває себе добре, як ніколи. Відсутність конкуренції на ринку high-end відеокарт підштовхує «зелених» до сміливих експериментів, наприклад, випуску просунутих ігрових моніторів в рамках ініціативи BFGD (Big Format Gaming Displays). Дана концепція була представлена ​​в рамках січневої виставки CES 2018, а про свою зацікавленість в ній оголосили компанії Acer, ASUS і Hewlett-Packard.

Перші BFGD-монітори будуть виконані на базі 65-дюймової матриці від AU Optronics. Дисплеї поєднують в собі 4K-дозвіл, частоту оновлення 120 Гц, підтримаю Nvidia G-Sync і розширеного динамічного діапазону (HDR). Також йдеться про повне охоплення палітри DCI-P3, пікової яскравості 1000 кд / м², невеликому часу відгуку і вбудованої Android-консолі Nvidia Shield. Реліз новинок намічений на перший квартал наступного року.

HP Omen X 65. Фото TechPowerUp

Цілком передбачувано, щоб стати власником подібного пристрою доведеться розлучитися з надзвичайною сумою. За наявними даними, рекомендовані ціни BFGD-моніторів будуть перебувати в діапазоні від 4000 до 5000 євро. Також не варто забувати, що для комфортної гри на такому дисплеї знадобиться топовий ПК з однією, а краще двома флагманськими відеокартами Nvidia GeForce. Дозволити собі таке задоволення сьогодні може лише мала жменька заможних геймерів.

Дозволити собі таке задоволення сьогодні може лише мала жменька заможних геймерів

Acer Predator X27

Не відходячи від теми ігрових моніторів. Цього літа, через півтора року після дебюту на CES 2017, на прилавки магазинів надійшли ігрові 4K-дисплеї з частотою оновлення 144 Гц. Вони запам'яталися не тільки вражаючими технічними характеристиками, але також гучними вентиляторів в їх складі, що неабияк засмутило новоспечених власників. В українському роздробі такі монітори обійдуться приблизно в 85 тисяч (Acer Predator X27) або 100 тисяч (ASUS ROG Swift PG27UQ) гривень.

128 Гбайт в маси

Розвиток подій на ринку оперативної пам'яті в цьому році говорить про те, що виробники вже майже «вичавили всі мегагерци» з ОЗУ типу DDR4. На виставці Computex 2018 тайванська компанія G.Skill похвалилася двоканальним набором Trident Z RGB DDR4, що функціонує на ефективній частоті 5066 МГц. Для порівняння, на сьогоднішній день в екстремальному розгоні пам'яті оверклокерам підкорилася позначка DDR4-5566 .

Тим часом південнокорейський гігант Samsung Electronics налагодив випуск 32-гігабайтних модулів DDR4 форм-фактора DIMM і SO-DIMM. Вони призначені для використання в ігрових ПК, ноутбуках або робочих станціях і дозволяють задіяти в системі з чотирма слотами під оперативну пам'ять аж до 128 Гбайт ОЗУ. Правда слід мати на увазі, що штатним режимом роботи для таких модулів є скромний DDR4-2666, а їх гарантованої підтримкою володіють тільки процесори Intel Coffee Lake-S Refresh.

Правда слід мати на увазі, що штатним режимом роботи для таких модулів є скромний DDR4-2666, а їх гарантованої підтримкою володіють тільки процесори Intel Coffee Lake-S Refresh

Своє бачення 32-гігабайтних планок DDR4 цієї осені разом з партнерами представила компанія ASUS. Модулі подвоєною ємності (Double Capacity / DC) вміщають 32 мікросхеми пам'яті, відрізняються великою висотою і підтримуються лише трьома материнськими платами ASUS на чіпсеті Intel Z390: ROG Z390 Maximus XI Apex, ROG Maximus XI Gene і ROG Strix Z390-I Gaming. Головне завдання цих планок - подвоїти максимальний обсяг ОЗУ (з 32 до 64 Гбайт) для плат з двома слотами.

Головне завдання цих планок - подвоїти максимальний обсяг ОЗУ (з 32 до 64 Гбайт) для плат з двома слотами

G.Skill Trident Z RGB DC DDR4

QLC - хіт сезону

Компанії-постачальники твердотільних накопичувачів налагодили виробництво пристроїв з мікросхемами 3D NAND QLC, що зберігають відразу чотири біта в одній комірці. Свої SSD представив практично кожен великий вендор, включаючи Intel, Micron, Adata і Samsung. Причина загального переходу до даного типу флеш-пам'яті криється в тому, що накопичувачі на його базі повинні виявитися істотно дешевше аналогів з TLC-пам'яттю. Однак, як показала практика, це не завжди так.

Intel SSD 660p

Виробництво чіпів 3D NAND QLC далося виробникам нелегко і супроводжується великою кількістю браку. З достовірних джерел надходила інформація, що лише 48% мікросхем QLC, випущених на спільному підприємстві Intel і Micron, придатні для використання в складі SSD. Для порівняння, в разі 64-шарових 3D NAND TLC це значення перевищує 90%.

В кінцевому підсумку перші накопичувачі, що використовують мікросхеми QLC NAND, виявилися не сильно дешевше аналогів з давно знайомою TLC-пам'яттю. Укупі з низькими швидкостями запису (при виході за межі SLC-кеша) і меншим ресурсом новинки виходять не настільки привабливим продуктом, як спочатку задумували виробники. Залишається сподіватися, що вендорам вдасться знизити відсоток браку, і в майбутньому нас чекають ємні SSD з порівняльною з жорсткими дисками ціною одного гігабайта сховища.

Серед великого числа моделей твердотільних накопичувачів, котрі дебютували в році, що минає, можна відзначити «еталонні» Samsung 970 Pro і 970 Evo , Що поліпшили показники читання і записи щодо попередників, а також Intel Optane SSD 905P з пам'яттю 3D XPoint. Останні SSD доступні не тільки у вигляді низькопрофільних карт розширення PCI-E x4 або 2,5-дюймових пристроїв з роз'ємом U.2, але і в форм-факторі M.2 22110. Ціна таких виробів як і раніше велика - у закордонній роздробі за 960-гігабайтну версію просять 1300 доларів.

Віртуальний застій

Виробники VR-гарнітур, судячи з усього, розпрощалися з надією швидкого приходу віртуальної реальності в кожен будинок, через що протягом останнього року на ринку спостерігається відносне затишшя. Однак це не означає, що відповідна індустрія почала згортатися. Нові ігри, так само як і пристрої продовжують випускатися, але якщо порівнювати з бумом 2016 року, помітно істотне падіння інтересу до віртуальної реальності.

Однією з головних новинок року, що минає є шолом HTC Vive Pro. Він отримав два AMOLED-дисплея з роздільною здатністю 1440x1600 пікселів (проти 1080x1200 точок у оригінального Vive) і частотою оновлення 90 Гц, а також обзавівся підтримкою системи відстеження SteamVR Tracking 2.0, здатної охопити кімнату 10x10 метрів. Ключовим недоліком нової VR-гарнітури стала її ціна - в зарубіжній роздробі за HTC Vive Pro просять $ 800. Причому за ці гроші покупець отримає тільки сам шолом, тоді як комплект поставки 500-доларового HTC Vive включає все необхідне для роботи.

Причому за ці гроші покупець отримає тільки сам шолом, тоді як комплект поставки 500-доларового HTC Vive включає все необхідне для роботи

HTC Vive Pro

З іншого боку, не можна не відзначити зростання популярності самостійних VR-гарнітур. Вони зайняли нішу між безекранний гаджетами, які передбачають використання смартфона, і повноцінними пристроями, що підключаються до ПК. Шоломи «все-в-одному» на кшталт Oculus Go або HTC Vive Focus хоч і не мають рекордну обчислювальною потужністю, але дозволяють власникам на кілька годин зануритися у віртуальний світ без необхідності знаходитися поряд з потужним комп'ютером.

Oculus Go

Ще одним непрямим свідченням того, що поки рано ховати віртуальну реальність можна назвати стандарт VirtualLink. Він має на увазі використання для передачі відеосигналу, даних і харчування підключених пристроїв єдиний кабель USB Type-C. Як очікується, він почне повсюдно застосовуватися в VR-гарнітурах наступного покоління, а його просуванням займається консорціум на чолі з Oculus, Valve, AMD, Microsoft і Nvidia. Остання вже додала роз'єм VirtualLink (USB Type-C) на задню панель графічних прискорювачів архітектури Turing

Остання вже додала роз'єм VirtualLink (USB Type-C) на задню панель графічних прискорювачів архітектури Turing

переносні десктопи

Ринок ноутбуків цього року не відзначився великою кількістю гучних анонсів. Виробники лептопів поводяться досить інертно, продовжуючи потроху оновлювати апаратну складову своїх продуктів. Уваги, мабуть, заслуговують старання деяких вендорів упакувати настільний «залізо» у відносно невеликій корпус. Наприклад, канадської Eurocom вдалося запхати процесор Intel Core i9-9900K, висуваючи чималі вимоги до системи охолодження, в 17,3-дюймовий ноутбук Tornado F7W .

Eurocom Tornado F7W

У свою чергу компанія Acer підготувала лептоп, адресований шанувальникам Advanced Micro Devices. Одна з конфігурацій Predator Helios 500 не тільки оснащена десктопних процесором AMD Ryzen 7 2700 (8 ядер / 16 потоків, 3,2 / 4,1 ГГц), але і графічним адаптером Radeon RX Vega 56. Підкреслимо, що це не мобільна «Вега» , яку можна зустріти в нових Apple MacBook Pro, а повноцінний прискорювач настільного класу з трохи зменшеним тепловиділенням (номінальний TDP - 120 Вт) і швидкодією.

Підкреслимо, що це не мобільна «Вега» , яку можна зустріти в нових Apple MacBook Pro, а повноцінний прискорювач настільного класу з трохи зменшеним тепловиділенням (номінальний TDP - 120 Вт) і швидкодією

Acer Predator Helios 500

нові рекорди

Якщо говорити про змагальному оверклокінгу, то команда нашої конференції Overclockers.UA в році, що минає не один раз радувала фанатів новими досягненнями. Для початку варто відзначити гідний виступ українських ентузіастів на щорічному чемпіонаті HWBot Team Cup . У ньому брав участь 41 оверклокерьский колектив з різних куточків світу, а загальна кількість дисциплін, в яких билися «мучителі заліза», становило понад трьох десятків.

Завдяки старанням активних учасників Overclockers.UA на HWBot Team Cup 2018 команді вдалося не тільки увійти в п'ятірку лідерів, але і після остаточного перерахунку балів зайняти четверте місце. Це найкращий результат за всю історію колективу. Відрадно, що в цьому році в наповненні скарбнички результатів брали участь не тільки завсідники розділу конференції по бенчмаркінгу.

Відрадно, що в цьому році в наповненні скарбнички результатів брали участь не тільки завсідники розділу конференції по бенчмаркінгу

Ще один привід для радості за улюблену команду чекав фанатів ближче до новорічних та різдвяних свят. Минулого тижня Overclockers.UA піднялася на четверту рядок командної ліги HWBot, розташувавшись між найсильнішими колективами любителів спортивного розгону. Додамо, що Україна тим часом міцно влаштувалася на 12-й позиції в рейтингу HWBot Country League .

Додамо, що Україна тим часом міцно влаштувалася на 12-й позиції в рейтингу   HWBot Country League

Що далі?

Лейтмотивом наступного року з великою ймовірністю стане протистояння Intel і AMD на ринку процесорів. Протягом останньої пари років обидва виробники із завидною регулярністю випускають нові продукти, що несуть з собою зростання обчислювальної потужності середньостатистичного ПК. Черговий ривок швидкодії повинен забезпечити перехід на нові мікроархітектури і технологічні норми. Тут перевага на боці Advanced Micro Devices, що не обтяженої власними виробничими потужностями, але і роботи над багатостраждальним 10-нм техпроцесом Intel як ніколи близькі до завершення.

Що стосується ринку дискретної графіки, то тут песимізму щодо AMD додають кадрові проблеми Radeon Technologies Group. Поточні плани «червоних» обіцяють реліз 7-нм GPU Navi протягом наступного року, і будемо сподіватися, що так воно і залишиться. Nvidia тим часом займеться розширенням модельного ряду відеокарт GeForce RTX «вниз», почавши з випуску GeForce RTX 2060. Презентація цього прискорювача, за наявними відомостями, відбудеться на початку січня в рамках виставки CES 2019.

Попереду ринковий дебют ігрових моніторів Nvidia BFGD, масове впровадження інтерфейсу PCI Express 4.0, подальше зниження цін на оперативну пам'ять і твердотільні накопичувачі, нові подробиці про графічні процесори Intel і приводи для гордості за улюблену оверклокерскую команду. Іншими словами, нудно вже точно не буде. Залишайтеся з нами і з наступаючим Новим роком!

Що далі?
Що далі?
Що далі?

Читайте нас:

Голосование

Какой раздел вам наиболее интересен?
 
Яндекс.Метрика