Новостной блок

Ходячий робот фирмы «Одетикс»

Это именно тот случай, когда «милого» можно узнать не только по внешнему облику, но и по походке. Ходячий робот фирмы «Одетикс» (США) имеет шесть ног, обеспечивающих ему маневренность, и отличается от множества своих собратьев, предназначенных для работы в опасных зонах (например, на атомных электростанциях или химических производствах), не только конструкцией, но и способностью на ходу изменять свой рост и походку.


Подробнее ...
Главная


Незвичайне зміна рівня гучності

В даний час якісний звук в домашньому персональному комп'ютері потрібен не менше, ніж зображення. Інша справа, що його необхідна гучність варіюється в дуже широких межах залежно від різних зовнішніх факторів: день зараз чи ніч, музику ви слухаєте иль в іграшки граєте, і т.п. Тому розробники акустичних систем неодмінно вбудовують в свої вироби механічні або цифрові регулятори гучності. Проблема полягає в тому, що звичайні колонки часто ставляться на полиці або вішаються на стіну; у випадку з сабвуфером оно виявляється десь під столом разом з регуляторами гучності. Ні на стіл, ні під стіл ніхто лазити не хоче, тому або користуються стандартним регулятором гучності Windows, або його більш досконалими аналогами. У мене, наприклад, в панелі завдань знаходиться маленький повзунок, яким дуже зручно регулювати гучність, що не запускаючи ніяких мікшерів. Крім того, призначені поєднання клавіш на зменшення / збільшення гучності та вимикання звуку. При роботі в віконному режимі цього цілком вистачить. У випадку з іграми, які розгортаються на весь екран і "перекривають" всі призначені поєднання клавіш, починається нервування. Запустив NFS 5, наприклад, після прослуховування музики, і на весь будинок стоїть рев моторів, який, в принципі, нікому з рідних не потрібен. Доводиться лізти або в налаштування гри, або тягнутися до колонок. За останній час мені це справа неабияк набридло, і я вже подумував розщедритися на колонки з пультом дистанційного керування. Але допоміг випадок.

Сидів, значить, нудьгував, в руках звукову карту крутив. І знічев'я став читати на ній написи до різних роз'ємів і джампери. Читаю собі, і тут на очі потрапляє таблиця зі словами типу "Volume Up", "Volume Down", "Mute". Швидко зметикувавши, що до чого, знайшов роз'єм, якому адресувалися ці написи. Він виявився чотирьохконтактним (на зразок роз'єму для підключення CD-ROM'а): один загальний, а решта для збільшення / зменшення гучності і вимикання звуку (дивіться схему).

Начебто, все зрозуміло. Для підтвердження теорії на практиці підключив карту до комп'ютера, відкопав проводок і давай замикати / розмикати контакти. Замикаєш один на загальний - гучність плавно збільшується, інший - звук пропадає зовсім, третій - гучність зменшується. Працює, в загальному. А раз працює, в голові виникло кілька запитань: 1) У багатьох чи звукових картах виведений цей роз'єм? 2) Чому я ніде не зустрічав корпусів з кнопками для регулювання гучності? Погодьтеся, що з системника гучність регулювати набагато зручніше, ніж лізти до колонок або тикати мишкою по повзункам. Тим більше, що звук регулюється і в іграх, і в DOS'e, і де завгодно.

Як люблять говорити по телебаченню, за роз'ясненнями ми звернулися до компетентного в цих справах джерела. Компетентне джерело повідав, що у всіх чіпах є підтримка такого варіанту регулювання гучності (в принципі, завдяки цьому мікшер в Windows і працює). Інша справа, що не всі виробники звукових карт виводять можливість цифрового зміни рівня гучності на окремий роз'єм. А що стосується корпусів, то їх дійсно не спостерігається, і якщо вони і є, то далеко від нас.

У підсумку приходимо до висновку, що якщо дійсно хочеться отримати цифровий регулятор рівня гучності під рукою, потрібно переконатися, що на карті є необхідний роз'єм, і, при позитивному результаті, винести кнопки на передню панель системного блоку. Щоб не корёжіть корпус, кнопки краще встановити на декоративну кришку тридюймовим відсіку, наприклад. Самі кнопки теж бажано підібрати відповідно до дизайну корпусу і вашим смаком. Схема проста, тому з з'єднанням проводів проблеми навряд чи у кого виникнуть. От і все. Успіхів!

Сергій ШИРКО, [email protected]

А раз працює, в голові виникло кілька запитань: 1) У багатьох чи звукових картах виведений цей роз'єм?
Чому я ніде не зустрічав корпусів з кнопками для регулювання гучності?

Читайте нас:

Голосование

Какой раздел вам наиболее интересен?
 
Яндекс.Метрика