Новостной блок

Ходячий робот фирмы «Одетикс»

Это именно тот случай, когда «милого» можно узнать не только по внешнему облику, но и по походке. Ходячий робот фирмы «Одетикс» (США) имеет шесть ног, обеспечивающих ему маневренность, и отличается от множества своих собратьев, предназначенных для работы в опасных зонах (например, на атомных электростанциях или химических производствах), не только конструкцией, но и способностью на ходу изменять свой рост и походку.


Подробнее ...
Главная


Найкращий процесор для ноутбука 2019: порівняльні процесори для ноутбуків

 1. TLDR; Який процесор мені потрібен?
 2. Як прочитати назву моделі процесора
 3. AMD Ryzen проти Intel Core
 4. Core i3 проти Core i5 проти Core i7
 5. 7-е генне ядро, 8-е генне ядро ​​чи 9-е генне ядро?
 6. Характеристики процесора: ядра, Hyper-Threading, тактова швидкість
 7. Покоління
 8. Лінії процесора (від більшості до найменш потужних)
 9. Xeon E: Лише робочі станції високого класу
 10. Серія G: з кращою графікою
 11. U серія: Повсякденне виконання
 12. Селерон / Пентій: для тих, кому все одно
 13. Інтегрована графіка
 14. Інші компоненти мають значення занадто

Процесор комп'ютера - це його мозок, компонент, де відбувається більшість «мислення». Більш швидкий процесор (центральний процесор) дозволяє швидше обробляти електронні таблиці, переглядати веб-сторінки, грати в ігри або редагувати фотографії, але процесор з більшою потужністю також може призвести до гіршого заряду акумулятора.

Коли ви купуєте а ноутбук , як правило, в кожному описі продукту ви бачите найменування процесора. Однак просто бачити назву моделі процесора без будь-якого контексту може бути заплутаним. Чи швидше ноутбук із процесором Core i7-7Y75 швидше, ніж ноутбук із Core i5-8250U? А що з цим нові чіпи Core i9 ? Яка швидкість вам справді потрібна?

Кредит на зображення: Ярослав Нелюбов / Shutterstock

Більшість ноутбуків сьогодні працює на процесорі Intel, хоча тут є кілька моделей Процесори AMD . Навіть якщо ви дивитесь лише на лінійку Intel, ви можете побачити більше двох десятків різних моделей, представлених у абсолютно новому ноутбуці. На щастя, освоїти ази не надто складно.

TLDR; Який процесор мені потрібен?

Нижче ми детально описуємо всі типи процесорів та їх можливості, але якщо ви просто хочете широких штрихів, ми маємо невеликий чіт-лист.

ПризначенняРекомендованізразкипроцесорівЗразкитипових батарейних

робочих станцій / ігор Intel Core i5 / i7 H Series Core i9-8950HK, Core i5-8300H 3 - 8 годин Щоденна продуктивність без підвищення Intel Core i7 U Series / Intel Core i5 або i7 G / AMD Ryzen Mobile 7 Core i7-7500U, Core i7-8550U, Core i7-8705G 5-17 годин Щоденна продуктивність Intel Core i5 U Series / AMD Ryzen Mobile 5 Core i5-7200U, Core i5-8250U 5 - 17 годин Super Thin (Середня продуктивність) Core Core m / Core i5 / i7 Y Series Core m3, Core i5-7Y54 5 - 9 годин Бюджетні ноутбуки, низька продуктивність Intel Celeron, Pentium Celeron N3050, Pentium N4200 4 - 6 годин Супер дешевий, найгірша продуктивність Intel Atom Серія Atom Z3735F, Atom x3, Atom x5 від 7 до 12 годин

Як прочитати назву моделі процесора

Коли ви дивитесь на аркуші специфікацій, у назві процесора з'являється заплутаний переплив цифр та букв.

Перше слово у назві процесора - це бренд, який зазвичай є "Intel Core", але також може бути позначений як Xeon, Celeron, Pentium або Atom. Також є "AMD Ryzen" і "AMD FX." Слідом за брендом ви бачите модифікатор марки, який найчастіше є i3, i5 або i7, але також можуть бути інші літери та цифри, такі як m5, x5, E або N.

У процесорах Intel перше число після дефісу - це показник генерації; останнє покоління - 8-е, тому найновіші процесори мають 8 тут. Однак багато ноутбуків, які зараз продаються, ще не були оновлені до останньої платформи і все ще матимуть 7 (для 7-го ген.) У номері моделі.

Тоді ви, мабуть, побачите комбінацію дво- або трицифрового числа та однієї літери, яка, ймовірно, U, Y, H (також H або HK). Цифри вказують, що конкретний SKU, а літери вказують на лінію процесора. Лінія є надзвичайно важливою, оскільки вона приблизно говорить про те, яка потужність потребує цей процесор.

У процесорах AMD цифри та назви не так просто. Нові процесорні процесори Ryzen Mobile названі Ryzen 5, який конкурує із серіями Core i5 U та Ryzen 7, що конкурує з Intel Core i7 U серії Intel.

AMD Ryzen проти Intel Core

Протягом багатьох років процесори AMD з'являлися лише в бюджетних системах з посередньою продуктивністю та ресурсом акумулятора. Однак наприкінці 2017 року компанія повернула свою шахрайство, випустивши нову платформу Ryzen Mobile. У наших тестах ноутбук HP Envy x360 з Ryzen 5 обіграли майже ідентичну модель з чіпом Core i5-8250U на ряді тестів і зв'язали чи закінчили ледь позаду на деяких інших. Графічні показники мікросхеми AMD були значно кращими, а термін його роботи - приблизно однаковий.

Кредит: AMD

Станом на це написання на ринку є лише три ноутбуки Ryzen Mobile, що працюють на мобільних пристроях (Acer Swift 3, HP Envy x360 та Lenovo IdeaPad 720S). Однак якщо бажаний ноутбук доступний у Ryzen Mobile за тією ж ціною або меншою, ніж у версії Intel, ви обов'язково повинні врахувати модель, що працює на AMD. Не доплачуйте, щоб отримати Ryzen, оскільки продуктивність настільки схожа на Core i5 або Core i7.

Інші мікросхеми AMD, які не є Ryzen, менш здатні, ніж сучасні Core i5 або Core i7, і їх слід враховувати лише при отриманні дуже низької ціни, а не сильна продуктивність - ваша основна проблема.

Core i3 проти Core i5 проти Core i7

Більшість процесорів Intel, які ви побачите на ноутбуках, які коштують понад 400 доларів США, позначаються як Core i3, Core i5 або Core i7. Як свідчить нумерація, Core i3 є найповільнішим, i5 - посередині, а i7 - найшвидшим. Зазвичай модель i5 є більш ніж адекватною для звичайного, повсякденного користувача, який не займається графічною роботою, технікою / наукою чи іграми.

І Core i5, і Core i7 підтримують turbo boost, який дозволяє тактовій швидкості підніматися вище, залежно від завдання, і Hyper-Threading, який дає вам два унікальних потоку (він же віртуальних ядер) для кожного ядра. Однак Core i3 не забезпечує жодної з цих функцій. Крім того, нова платформа Intel 8-го генератора Core доступна лише в Core i5 та Core i7.

7-е генне ядро, 8-е генне ядро ​​чи 9-е генне ядро?

Восени 2017 року Intel випустила свою останню платформу процесора, яка відома як 8-е генне ядро або "Оновіть озеро Кабі". Останні чіпи пропонують величезне збільшення продуктивності порівняно з 7-й ген "Озеро Кабі" процесори, що живлять більшість ноутбуків сьогодні. Вони також переміщують найпоширенішу лінійку процесорів, серію U, від двоядерної до чотирьохядерної, а це означає, що у вас є вісім потоків (два на Core), щоб допомогти у виконанні завдань багатозадачності та продуктивності.

Згідно з нашими тестами, чіпи 8-го гендеру Core на 50 та 92 відсотки швидші, ніж їх попередники у багатопотокових завданнях. Наприклад, у наших тестах: Dell XPS 13 9360 процесор Core i7-8550U завершив гігантський макрос Excel всього за 1 хвилину та 8 секунд, порівняно з ідентичним XPS 13 з процесором Core i7-7500U, який закінчився о 2:30. Навіть на однониткових завданнях ми помітили поліпшення на 10 - 11 відсотків.

Спочатку ноутбуки з процесорами серії 8 i5 та Core i7 U Intel були єдиними доступними. Відтоді випустили Intel "Kaby Lake G proceesors" з графікою AMD Vega, вбудованою в процесор, а також перші ноутбуки з процесорами серії Coffee Lake H, що піднімаються до Core i9.

Однак низка процесорних серій Intel все ще тримається на 7-ому поколінні Core. Немає процесорів Celeron 8 або Pentium 8-го поколення для систем низького класу. Процесори серії Y з низькою потужністю, які з'являються в декількох надтонких, без вентиляторів планшетах, також застрягли в 7-му поколінні.

Intel планує випустити його Процесори 9-го генного ядра для ноутбуків у 2019 році, тому якщо ви ще не оновили чи не придбали новий ноутбук, можливо, вам захочеться почекати.

Характеристики процесора: ядра, Hyper-Threading, тактова швидкість

Коли ви прочитаєте про будь-яку окрему модель процесора, ви побачите, що, як і ноутбук, на який він працює, він має повний набір специфікацій. Найважливіші характеристики:

 • Ядра: Процесор в процесорі, Core здатний працювати над однією окремою задачею, тоді як інша ядро ​​(я) виконує щось інше. Більшість процесорів ноутбуків мають два ядра, але деякі моделі з більш високою продуктивністю мають чотири ядра. З 8-го Gen Core, основні ноутбуки Core i5 та Core i7 тепер також матимуть чотири ядра.
 • Hyper-Threading: Процес, коли процесор розбиває кожне фізичне ядро ​​на віртуальні ядра, що називаються потоками. Більшість двоядерних процесорів Intel використовують гіпер-нитки для надання чотирьох потоків, тоді як чотириядерні процесори забезпечують вісім потоків.
 • Швидкість тактової частоти : вимірюється в гігагерцях, це кількість циклів в секунду, яку може виконати процесор. Чим більше число, тим краще, але це далеко не єдиний фактор швидкості процесора.
 • Turbo Boost: Тимчасово збільшує тактову частоту з базової частоти на більш високу, щоб швидше виконати завдання. Більшість процесорів Core i5 та i7 мають цю функцію, але моделі Core i3 цього не мають. Частота за замовчуванням вказана як "базова частота процесора", а найвища - "максимальна частота турбо".
 • Кеш: Невелика кількість оперативної пам’яті, яка живе безпосередньо на центральному процесорі, кеш зберігає інформацію, яка часто використовується, щоб прискорити повторювані завдання. Більшість процесорів мають від 1 до 4 Мб кешу.
 • TDP (теплова потужність конструкції): кількість Вт, яку використовує процесор. Більше ваттів означає кращі показники роботи, але більш високі температури та більше енергоспоживання.
 • vPro: Вбудована функція віддаленого управління, розроблена для корпоративних ІТ-відділів. У багатьох бізнес-ноутбуках є процесори з vPro, але споживчі системи цього не роблять.

Покоління

Кожні 12-18 місяців Intel випускає нове покоління процесорів, яке завжди трохи швидше та енергоефективніше, ніж його попередник. На жаль, не кожна лінійка процесорів одночасно переміщується до нової архітектури. Поки Intel восени 2017 року та січні 2018 року запустила кілька мікросхем «Kaby Lake Refresh», виробник мікросхем дебютував свої мікросхеми «Coffee Lake» для ігрових ноутбуків та інших систем живлення користувачів у квітні 2018 року. Intel почала демонструвати свої нові «Ice Lake» "мікросхеми для настільних систем. Ми ще чекаємо на мобільну версію Ice Lake, але тим часом деякі виробники ігрових ноутбуків надають своїм ноутбукам додатковий приріст потужності, замінюючи настільні мікросхеми для мобільних пристроїв.

Основні платформи процесорних процесорів IntelКодгенераціїНазва Дата початкурокуНанометри

8th Kaby Lake Refresh, Kaby Lake G, Coffee Lake 2017, 2018 14nm 7th Kaby Lake 2016 14nm 6th Skylake 2015 14nm 5th Broadwell 2014 22nm

Раз на кілька поколінь Intel впроваджуватиме «стискання», що дозволяє компанії встановлювати більше транзисторів у менший простір під час виготовлення, забезпечуючи більш високу продуктивність у тих же TDP. Цей розмір процесу виготовлення вимірюється в нанометрах, а нижчий - завжди кращий.

Лінії процесора (від більшості до найменш потужних)

Вибір правильної лінії процесора набагато важливіший, ніж вибір Core i5 над Core i3. Intel має чотири основні лінії, кожна з яких має власний набір Core i3s, i5s та i7s. Кожна лінія має різну потужність TDP (теплова конструкція) - від 4,5 Вт до серії Y аж до 45 Вт для серії H.

Більш високий TDP означає більш швидку обробку, але більше споживання тепла та енергії. Однак, оскільки процесор має дійсно низький TDP, це не означає, що ноутбуки, які ним користуються, матимуть довший термін служби акумулятора. Наприклад, у багатьох системах, які ми перевірили на 4,5-ваттових процесорах, був низький середній час роботи акумулятора, оскільки вони також мали батареї малої ємності або екрани з обмеженою потужністю.

Xeon E: Лише робочі станції високого класу

Підходить для: інженерії, досліджень та професійної анімації
Погано: ресурс акумулятора, доступність, вага

Для мобільних робочих станцій найвищого класу є процесор Xeon E3 від Intel. Ноутбуки з цим процесором всередині можуть робити більше обчислень, щоб вони могли розробляти 3D-анімацію або запускати складні імітації для когось, наприклад, медичного дослідника або інженера. Процесори Eeon E3 мають 45-ватковий TDP, чотири фізичні ядра і постачаються як з гіперточенням, так і з turbo boost Не чекайте великого ресурсу акумулятора або низьких цін.

Останніми процесорами Xeon, які тепер мають архітектуру Coffee Lake, є Intel Xeon E-2186M та E-2176M. Оскільки вони створені для бізнесу, усі процесори Xeon мають вбудовану технологію управління vPro.

Загальні процесори серії Xeon E (4 ядра, 8 ниток)Модельбазовий тактовий годинникTurboCacheGPUGen

Xeon E-2186M 2,9 ГГц 4,8 ГГц 12 МБ Intel UHD графіки 630 8-й Xeon E-2176M 2,7 ГГц 4,4 ГГц 12 МБ Intel UHD Графіка 630 8-й Xeon E3- 1535M v6 3,1 ГГц 4,2 ГГц 8 МБ Iris Pro P630 7-й Xeon E3-1505M v6 3,0 ГГц 4,0 ГГц 8 МБ Iris Pro P630 7-й

Серія H: Шестиядерна, висока продуктивність

Найкраще для: геймерів, творчих професіоналів, власних користувачів
Погано: портативність, доступність, термін служби акумулятора

Якщо ви користувач енергії чи геймер, ноутбук з Н-процесором, мабуть, найкращий вибір. Процесори серії H мають чотири-шість ядер, замість двох-чотирьох, які ви знайдете на більшості інших процесорів Intel. Завдяки гіпер-різьблення, одиниці Core i7 можуть насправді мати 12 одночасних потоків. HQ-процесори також мають потужність TDP в 45 Вт, а це означає, що ноутбуки, що їх утримують, або матимуть низький термін служби акумулятора або гігантські батареї. Оскільки вони виробляють більше тепла, ніж мікросхеми серії U, ви не знайдете H процесорів у надлегких або тонких ноутбуках.

Один з найменших ноутбуків з HQ процесором ThinkPad T470p від Lenovo , який має 14-дюймовий екран і нахиляє ваги в 3,6 фунта (4 фунти з 6-елементним акумулятором). Завдяки своєму 3-елементному акумулятору, T470p спрацьовує через дуже короткі 3 години та 7 хвилин, але цей час зростає до 8:50 із 6-елементною батареєю на борту.

Ви можете побачити процесори, позначені як H, HQ або HK. H і HQ є стандартними, тоді як HK позначає процесор, розблокований для розгону. Ви знайдете лише тих, що в ігрових ноутбуках високого класу.

Загальні процесори серії H (4 ядра)Модельбазовий тактовий годинникTurboCacheGPUThreadsvPro

Core i9-8950HK 2,9 ГГц 4,8 ГГц 12 МБ Intel UHD 630 12 Без ядра i7-8850H 2,6 ГГц 4,3 ГГц 9 МБ Intel UHD 630 12 Так Core i7-8750H 2,2 ГГц 4,2 ГГц 9 МБ Intel UHD 630 12 Без ядра i5-8400H 2,5 ГГц 4,2 ГГц 8 МБ Intel UHD 630 8 Без ядра i5-8300H 2,3 ГГц 4,0 ГГц 8 МБ Intel UHD 630 8 Ні Core i7-7920HQ 3,1 ГГц 4,1 ГГц 8 МБ Intel HD 630 8 Так Core i7-7820HK 2,9 ГГц 3,9 ГГц 8 МБ Intel HD 630 8 Ні Core i5-7440HQ 2,8 ГГц 3,8 ГГц 6 МБ Intel HD 630 4 Так Core i5-7300HQ 2,5 ГГц 3,8 ГГц 6 МБ Intel HD 630 4 Ні

Серія G: з кращою графікою

Підходить для: Продуктивність, Редагування фотографій, Легкі ігри
Погано: ресурс акумулятора; Важкі ігри

У тому, що колись здавалося ознакою апокаліпсису, Intel і AMD знаходяться на одній мікросхемі. Серія Kaby Lake G від Intel поєднує процесори Intel із графічною вбудованою графікою AMD Radeon RX Vega. Першими ноутбуками, випущеними навесні 2018 року, стали Dell XPS 15 2-в-1 і 15-дюймовий HP Spectre x360 . Фішки поставляються як у сортах Core i5, так і в Core i7.

Чипи мають TDP в 65 Вт і мають графічну продуктивність між Nvidia GeForce GTX 1050 і GTX 1050 Ti. Якщо не використовувати графічний процесор Vega, він повертається до більш ефективної Intel UHD Graphics 630.

Загальні процесори серії G (4 ядра, 8 ниток)МодельБазовий тактовий годинникTurboCacheGPUvPro

Core i7-8705G 3,1 ГГц 4,1 ГГц 8 МБ Radeon RX Vega M GL, Intel UHD Graphics 630 Без ядра i5-8305G 2,7 ГГц 3,8 ГГц 6 МБ Radeon RX Vega M GL, Intel UHD Graphics 630 Ні

U серія: Повсякденне виконання

Підходить для: продуктивність, споживання вмісту, термін служби акумулятора
Погано: Ігри, Професійна анімація

Якщо ви шукаєте "типовий" досвід ноутбука, з надійною продуктивністю та можливістю хорошого заряду акумулятора, то Intel U Series призначений для вас. Зокрема, процесор Core i5 U серії, такий як Core i5-8250U, повинен бути більш ніж достатнім для більшості повсякденних користувачів, будь то споживачі, які хочуть користуватися Інтернетом або бізнес-користувачі, яким потрібно редагувати електронні таблиці.

Станом на зиму 2018 року багато мейнстрімів та бізнес-ноутбуків постачаються з мікросхемами Intel 8th Gen Core "Kaby Lake Refresh", що вдвічі перевищує кількість ядер від двох до чотирьох. Однак, декілька ноутбуків досі не перейшли з 7-го до 8-го. Зважаючи на різкі показники продуктивності між Core i5-7200U та еквівалентним Core i5-8250U (8-й ген.), Вам обов'язково слід шукати 8-го ген.

Більшість процесорів серії U має TDP 15 Вт, що є приємним місцем між надійною продуктивністю та хорошим ресурсом роботи акумулятора, але вимагає активного охолодження у вигляді вентилятора. Є кілька процесорів серії U з 28-ватними TDP, хоча їх використовує лише декілька ноутбуків. З великим акумулятором та енергоефективним екраном ноутбуки серії U можуть витримати понад 10 годин витривалості, а деякі системи високого класу наближаються до 20 годин.

Ряд ноутбуків серії U оснащений вбудованим графічним процесором Iris Plus 640 або 650 Intel. Iris Plus обіцяє значно кращі показники 3D-графіки, ніж базовий графічний процесор Intel HD 620.

Загальні процесори Intel U Series (2 ядра, 4 потоки)МодельБазовий тактовий годинникTurboCacheTDP (з)GPUvPro

Core i7-8650U 1,9 ГГц 4,2 ГГц 8 МБ 15 Intel UHD 620 Без ядер i7-8550U 1,8 ГГц 4,0 ГГц 8 МБ 15 Intel UHD 620 Без ядра i7-7600U 2,8 ГГц 3,9 ГГц 4 МБ 15 Intel HD 620 Так Core i7-8559U 2,7 ГГц 4,5 ГГц 8 МБ 28 Iris Plus 655 Без ядра i5-8269U 2,6 ГГц 4,2 ГГц 6 МБ 28 Iris Plus 655 Без ядра i5-8350U 1,7 ГГц 3,6 ГГц 6 МБ 15 Intel UHD 620 Без ядра i5-8250U 1,6 ГГц 3,4 ГГц 6 МБ 15 Intel UHD 620 Без ядра i7-7567U 3,5 ГГц 4 ГГц 4 ГБ 4 МБ 28 Iris Plus 650 Без ядра i5-7200U 2,5 ГГц 3,1 ГГц 3 МБ 15 Intel HD 620 Без ядра i5-7267U 3,1 ГГц 3,5 ГГц 4 МБ 28 Iris Plus 650 Ні Core i3-7100U 2,4 ГГц N / A 3 МБ 15 Intel HD 620 Ні

Y серія / Основні м: Невиразні дизайни, Середня ефективність

Добре для: портативність, безглуздий дизайн, легка продуктивність
Погано: ресурс акумулятора, серйозне скорочення чисел

Купуючи ноутбук, будьте обережні до серії Y, яку ви можете бачити під маркою Core i5 / Core i7 або з торговою маркою Core m3 / m5 / m7 (для моделей нижнього або останнього поколінь). Процесори Intel Y Series мають дуже низький TDP, що становить 4,5 Вт, що дозволяє виробникам використовувати їх у невентильованих, надто тонких ноутбуках. На жаль, більшість цих ноутбуків також мають батареї малої ємності або високоенергетичні екрани, тому вони фактично закінчуються гіршим терміном роботи акумулятора, ніж конкуренти з більш потужними процесорами серії U.

Наприклад, svelte Acer Spin 7 Має процесор Core i7-7Y75 і триває всього 6 годин 53 хвилини, заряджаючи 5,777 за тестом на продуктивність Geekbench. Тим часом, HP Spectre x360 з процесором Core i7-7500U важить приблизно стільки ж і триває понад 10 годин зарядки, набираючи показник Geekbench 8,147. Spin 7 на 0,2 дюйма тонший ніж HP Spectre x360 , але є також ряд надзвичайно тонких ноутбуків з процесорами серії U, включаючи товщину 0,47 дюйма Asus ZenBook 3 та 0,41-дюймовий HP Spectre.

Поширені процесори серії Intel Y (2 ядра, 4 потоки)МодельБазовий тактовийпроцесорTurboCacheGPUvPro

Core i7-7Y75 1,3 ГГц 3,6 ГГц 4 МБ Intel HD 615 Без ядра m7-6Y75 1,2 ГГц 3,1 ГГц 4 МБ Intel HD 515 Так Core i5-7Y54 1,2 ГГц 3,2 ГГц 4 Мб Intel HD 615 Ні Core Core m5-6Y57 1,1 ГГц 2,8 ГГц 4 МБ Intel HD 515 Так Core m3-7Y30 1,0 ГГц 2,6 ГГц 4 МБ Intel HD 615 Ні Core Core m3-6Y30 900 MHz 2,2 GHz 4MB Intel HD 515 Ні

Ноутбуки з процесорами серії Y також не менш дорогі, ніж у серій U. Spin несе $ 1199 MSRP, тоді як аналогічно налаштований Spectre x360 коштує приблизно однакову ціну. Як і на платформі "Kaby Lake" від 7-го покоління, процесори серії Y продаються як Core m3 (базова модель), Core i5 та Core i7. Моделі 6-го покоління були зазначені як Core m3, Core m5 та Core m7. Якщо ви хочете покращити продуктивність, переконайтеся, що у чіпа Core i5 або i7 у бажаному ноутбуці немає Y у своєму номері моделі (наприклад: Core i7-7Y75).

Незважаючи на їх недоліки, ми не виключили ноутбук із серією Y. 12-дюймовий MacBook та HP EliteBook Folio G1 - це два ноутбуки, які забезпечують прохідну продуктивність і гідну витривалість з процесорами серії Y (Core m-брендованими) всередині.

БІЛЬШЕ: Ми дзвонимо в Bullchip! Intel Wrong to Rebrand Core M як Core i

Селерон / Пентій: для тих, кому все одно

Підходить для: веб-серфінгу, економії грошей
Погане для: ігор, серйозної продуктивності, редагування відео

Якщо ви дивитесь на ноутбук, який коштує від 200 до 400 доларів, є велика ймовірність, що у нього є процесор серії Intel Celeron або Pentium серії. Ці бюджетно-орієнтовані процесори забезпечують достатню ефективність для веб-серфінгу, електронної пошти та низької продуктивності. Фішки Celeron дуже часто зустрічаються на Chromebook, оскільки ОС на базі браузера Google не потребує стільки кінських сил, скільки Windows. Якщо ви купуєте ноутбук для Windows, придбайте його з Celeron / Pentium, лише якщо ціна головна.

Процесори Celeron мають ТДП від 4 до 15 Вт. Назви моделей Celeron, які починаються з N (наприклад: N3060), використовують від 4 до 6 Вт, а ті, що закінчуються на U (наприклад: 3855U), мають 15 Вт і обіцяють кращі показники. Термін служби акумулятора сильно відрізняється, залежно від ємності акумулятора системи, але системи з 4 і 6-ваттовими мікросхемами, як правило, дешевші і довговічніші.

Рідше, але в рази швидше, процесори Pentium мають TDP-діапазони від 6 до 15 Вт, хоча більшість - або 6, або 7,5 Вт. Один з наших улюблених ноутбуків бюджету - Asus Vivobook E403SA використовує процесор Pentium N3700, який дозволяє йому забезпечити чудові багатозадачність та понад 9 годин роботи акумулятора за ціною менше 400 доларів. Деякі Селерони та Пентиуми є двоядерними, а інші - чотирьохядерними.

Загальні процесори серії Celeron / PentiumМодельБазова

тактова частота Turbo Cache GPU Core Core Threads TDP Pentium N3700 1.6 GHz 2.4 GHz 2MB HD Graphics 4 4 6 w Pentium 4405U 2.1 GHz N / A 2MB HD 510 2 4 15 w Celeron N3060 1.6 GHz 2.48 GHz 2MB HD 400 2 2 6 w Celeron 3855U 1,6 ГГц N / A 2MB HD 510 2 2 15 w

Атом: хороший термін служби акумулятора, слабка продуктивність

Підходить для: економія грошей, довгий термін служби акумулятора, невелика вага
Погано: багатозадачність, серйозна продуктивність

Найдешевша лінійка процесорів від Intel, яка значною мірою виходить, Atom з'являється у супердешевих ноутбуках та планшетах Windows, таких як Lenovo Miix 320 . Практично всі процесори Atom мають чотири ядра та надзвичайно низьку потужність, що дозволяє їм мати чудовий ресурс акумулятора, але найнижчий рівень продуктивності. Ми рекомендуємо купувати ноутбук Atom лише як вторинний пристрій для дорослого або основний діти. Atom досить хороший для веб-пошуку та перегляду відео, але бореться зі створенням вмісту та завданнями продуктивності. Більшість дешевих ноутбуків нинішнього покоління зараз використовують мікросхеми Celeron, а не Atom, тому Atom ви, мабуть, знайдете лише у старих системах.

Intel не перераховує TDP для більшості процесорів поточного покоління в цій лінійці, але натомість каже, що вони мають SDP (Scenario Design Power) від 2 до 2,5 Вт, що становить приблизно половину серії Y малої потужності. Можливо, тому крихітний, 2,2-кілограмовий ноутбук, як 100S, може тривати майже 10 годин за плату і коштувати менше 200 доларів.

Загальні процесори серії Atom (4 ядра, 4 потоки)МодельБазова

тактова частота Turbo Cache GPU Atom x7-Z8750 1,6 ГГц 2,56 ГГц 2 МБ HD 405 Atom x5-Z8500 1,44 ГГц 2,24 ГГц 2 МБ HD Графіка Atom Z3735G 1,33 ГГц 1,83 ГГц 2 МБ HD Графіка

Інтегрована графіка

Всі процесорні ноутбуки Intel поставляються із власними вбудованими графічними процесорами (GPU). У більшості процесорів Core i3 / i5 / i7 будь-якої лінії ці графічні процесори названі Intel HD Graphics з цифрою після них. Для процесорів 7-го та 8-го поколінь це число починається з 6 (наприклад: Intel HD графіка 620), а для процесорів 6-го покоління починається з 5 (наприклад: Intel HD Graphics 520). Деякі процесори високого класу можуть поставлятись із графікою "Iris Plus", яка значно швидша, але все ще не сильна для дискретних графічних чіпів від Nvidia та AMD.

Майбутні процесори "Kaby Lake G" 8-го поколу Intel першими поєднали потужну графічну інтегровану графічну технологію AMD Radeon Vega з процесором Intel. У нас ще не було можливості протестувати будь-які мікросхеми Kaby Lake G, але Intel каже, що продуктивність буде кращою, ніж ноутбук з дискретною графікою Nvidia.

Інтегровані графічні процесори знаходяться прямо на процесорному штампі, тому виробники ноутбуків не можуть їх змішувати та співставляти. Наприклад, Core i7-7600U завжди матиме графічний процесор Intel HD Graphics 620, тоді як процесор Core i7-7660U завжди матиме швидшу графіку Iris Plus 640. Для процесорів серії 7-го покоління U тих, хто має номер моделі, який закінчується на 60 (наприклад: i5-7360U), має Iris Plus Graphics 640, а той, який закінчується в 67 (Core i5-7287U), має трохи швидший графік Iris Plus 650.

Взагалі кажучи, інтегровані графічні процесори досить хороші для продуктивності, веб-серфінгу, відтворення відео, або випадкових ігор, або ігор при низьких налаштуваннях. Якщо ви хочете зайнятися редагуванням відео з високою роздільною здатністю, професійною анімацією або серйозними іграми, вам потрібен дискретний графічний процесор.

Інші компоненти мають значення занадто

Однак важливо пам’ятати, що процесор - не єдиний визначальний показник продуктивності при покупках кращий ноутбук , і що навіть найповільніші процесори можуть забезпечити гідне користувацьке враження, поєднавшись з іншими хорошими компонентами. Для більшості людей вибираючи Твердотільний накопичувач через жорсткий диск зробить їх комп’ютери набагато більш чуйними, ніж платити додатково, щоб отримати Core i7, а не Core i5. А для графічної продуктивності, маючи потужний дискретний GPU (графічний процесор) навіть важливіше, ніж мати найшвидший процесор.

Кредит на основне зображення: Ярослав Нелюбов / Shutterstock

TLDR; Який процесор мені потрібен?
Чи швидше ноутбук із процесором Core i7-7Y75 швидше, ніж ноутбук із Core i5-8250U?
Яка швидкість вам справді потрібна?
TLDR; Який процесор мені потрібен?
Е генне ядро, 8-е генне ядро ​​чи 9-е генне ядро?

Читайте нас:

Голосование

Какой раздел вам наиболее интересен?
 
Яндекс.Метрика